Linas Jaurys 2019 m. rugpjučio 14 d. 09:01 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Budapešte 25 kartus skambėjo Lietuvos himnas

25 aukso, 18 sidabro, 19 bronzos medalių. Tokį rekordinį medalių kraitį iš Europos „Makabi“ žaidynių Vengrijos sostinėje parsivežė Lietuvos delegacija.

Makabiada Budapešte.
Makabiada Budapešte.
   
Net 62 iškovoti apdovanojimai – geriausias mūsų šalies atstovų pasirodymas pasaulio arba Europos makabiadoje. Lietuviams šis laimėjimas užtikrino penktąją vietą medalių lentelėje tarp 35 juos iškovojusių šalių.

„Iki šiol per visas 16 žaidynių, kuriose buvome dalyvavę, laimėjome 91 medalį. O šįkart iškovojoje net 62 per vieną makabiadą. Tai neįtikėtinas rezultatas“, - džiaugėsi Lietuvos sporto klubo „Makabi“ prezidentas Semionas Finkelšteinas, vadovavęs šalies delegacijai Budapešte. Ją sudarė 30 narių.
 
Lietuvos sportininkai iš viso pelnė net 81 apdovanojimą. Bet galutinėje įskaitoje buvo skaičiuojami tik asmeninėse bei drauge su savo šalies atstovais dvejetų ir komandų varžybose iškovoti apdovanojimai. O Lietuvos rinktonės nariai nemažai kartų ant garbės pakylos kopė su kitų valstybių sportininkais sudarė dvejetus ar estafečių ekipas.

Liūto dalį apdovanojimų Vengrijos sostinėje Lietuvai iškovojo plaukikai. Net 22 nuskynė broliai Fadejevai. Andrejaus sąskaitoje 12 medalių (3 aukso), Aleksejaus – 10 (5 aukso).

Jaunių grupėje Erika Filipavičiūtė iškovojo 13 medalių,  Kamilė Ilijonskytė – 8, Kristijonas Šreiberis ir Robertas Nikitinas – po 11. 

Kiekvienoje rungtyje vyko po vieną plaukimą. Jo rezultatas buvo skaičiuojamas galutinėje kiekvienos amžiaus grupės įskaitoje. 

„Plaukikai atvažiavo su trenere Oksana Sinkevič ir visas dienas iki varžybų išnaudojo treniruotėms. Lietuvos atstovai nutarė dalyvauti beveik visose įmanomose rungtyse, tad kiekvienas startavo nuo 12 iki 16 kartų asmeninėse ir estafečių distancijose“, - pasakojo S.Finkelšteinas.

Fechtuotojas Alanas Rinkevičius iškovojo aukso medalį asmeninėje įskaitoje ir vieną aukso bei  sidabro apdovanojimus komandų varžybose su Švedijos sportininkais.

Badmintono asmeninėse varžybose lygių neturėjo Vitalija Movšovič ir Markas Šamesas. Pastarasis su Danieliu Tarachovskiu iškovojo sidabro medalį vyrų dvejetų turnyre. V. Movšovič kartu su ukrainiete Natalija Rutgauzer užėmė antrąją vietą moterų dvejetų varžyboss, o su D.Tarachovskiu pelnė bronzą tarp mišrių porų.

Moterų teniso turnyrą laimėjo 18-metė Alisa Gaivoronskytė. Po pertraukos į oficialias varžybas grįžusi Lietuvos sportoninkė nepateko tarp pajėgumo numerius gavusių žaidėjų, tad pakeliui pergalės link ji įveikė ne vieną favorite laikytą tenisininkę.  Dar vienas auksas jai atiteko dvejetų varžybose, kuriose vilnietė žaidė drauge su vokiete.


Amžiaus grupėje virš 55 metų Europos „Makabi“ žaidynių teniso čempionės titulas atiteko S.Finkelšteino žmonai Valentinai. Ji užėmė trečiąją vietą, bet finale žaidė Argentinos ir PAR atstovės, o ne Europos sportininkų rezultatai makabiadoje buvo skaičiuojami tik galutinėje medalių įskaitoje, tuo tarpu žaidynių nugalėtojais ir prizininkais būdavo tituluojami europiečiai. 

Staigmeną pateikė 15-metė stalo tenisininkė Gerda Šišanovaitė. Europos jaunučių ir jaunių bei daugkartinio Lietuvos suaugisųjų čempiono Mirono Krejerio anūkė, dalyvaudama suaugusiųjų turnyre, laimėjo bronzos medalį.
 
Ne mažesnę staigmeną, anot S.Finkelšteino, pateikė jauniausias makabiados dalyvis, 10 metų šachmatininkas Danielis Šeras. Šiaulietis užėmė ketvirtąją vietą tarp jaunių iki 18 metų, tarp kurių buvo tarptautiniai meistrai ir didmeistriai. 

„Tai neįtikėtinai talentingas vaikas. Jis ne tik gerai žaidžia, bet ir yra labai komunikabilus, protingas, smalsus. Danielį treniruoja jo tėvas Eduardas Šeras“, - sakė Lietuvos „Makabi“ vadovas.

Sidabrą Budapešte iškovojo ir kartų kaitą išgyvenanti Lietuvos mažojo futbolo komanda. Jos žaidžiantysis treneris – Arūnas Šteinas.

Makabiados dalyviai Budapešte buvo apgyvendinti viešbučiuose ne bendromis delegacijomis, bet suskirstyti pagal sporto šakas. O visų šalių jaunimas buvo įkurdintas drauge. Būtent jauniesiems sportininkams per „Makabi“ žaidynes skiriama daugiausia dėmesio. Jiems parengiama turininga programa, ekskursijos, paskaitos. Jos vyksta anglų kalba.

S.Finkelšteinui didžiausią įspūdį paliko pamaldos didžiausioje Europos sinagogoje, kuriose penktadienio vakarą susirinko visi žaidynių dalyviai. Šabato vakarienės tą vakarą vyko ir kiekviename viešbutyje, kuriame buvo įsikūrę „Makabi“ atstovai.

Įspūdingiausią Lietuvos žydų pasirodymą makabiados istorijoje įamžino drauge su delegacija vykęs operatorius. Jis kuria filmą, kuris rudenį bus parodytas per Lietuvos „Makabi“ atkūrimo 30-mečio šventę. 

Pasaulinės ir Europos „Makabi“ žaidynės keičia viena kitą kas dvejus metus. Lietuvos žydai pasaulinėje makabiadoje debiutavo 1989 m. Jie buvo pirma mūsų šalies sportinė delegacija, per oficialias tarptautines varžybas nešusi Lietuvos trispalvę.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Mongolijoje – „Gulbelės“ skrydis į viršūnę
2019 09 14
3x3
Šeštadienį Mongolijoje pasibaigusiame trijulių (3x3) krepšinio turnyre „Sukhbaatara Challenger“ triumfavo Šakių „Gulbelės“ klubas.
„Kibirkštis“ veržiasi į aikštę
2019 09 13
Žvilgsnis
Vilniaus „Kibirkšties“ komanda po dviejų savaičių treniruočių pradės ir kontrolinių rungtynių seriją bei taip tęs pasiruošimą 2019-2020 metų sezonui.
„Rytas“ baigė rikiuoti gretas
2019 09 12
Žvilgsnis
Naują sezoną „Rytas“ pradės registruodamas 14 krepšininkų, iš kurių trys bus legionieriai. Neatmetama, kad jų gali būti ir daugiau.
 
Kauniečiai pratęsė pergalių seriją
2019 09 14
A lyga
Dublį A lygos rungtynėse pelnęs Deivydas Matulevičius: „Tikiuosi, kad tai nebuvo paskutiniai įvarčiai.“
„Sūduva“ ir „Žalgiris“ triuškino varžovus
2019 09 13
A lyga
Lietuvos futbolo A lygos 23-iojo turo rungtynėse penktadienį „Sūduva“ svečiuose parklupdė „Atlantą“, „Žalgiris“ namie sudaužė „Panevėžį“.
Rekordas – dar prieš turnyro startą
2019 09 13
Turnyras
Druskininkuose vyks jau 15-asis tarptautinis žiniasklaidos atstovų futbolo turnyras, kuriame kovos rekordinis dalyvių skaičius.
Lietuvį pranoko du varžovai
2019 09 15
Varžybos
Lenkijoje surengtų lengvosios atletikos varžybų Kamilai Skolimowskai atminti vyrų disko metimo rungtyje lAndrius Gudžius užėmė trečiąją vietą.
Kvietimas į Dohą šuolininko nenustebino
2019 09 12
Kvietimas
Lietuvos šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas sulaukė kvietimo varžytis pasaulio lengvosios atletikos čempionate.
Už lietuvio nugaros – olimpinis čempionas
2019 09 11
Varžybos
Edis Matusevičius įvykdė savo planą ir prisidėjo prie Europos rinktinės pergalės prieš JAV istoriniame lengvaatlečių mače.
 
Finale Latvijoje – lietuvių akistata
2019 09 14
Turnyras
Turnyro Latvijoje dvejetų varžybų finale tarpusavyje kovojo Vilniaus teniso akademijos tenisininkės.
Trenerei – aukščiausio lygio licencija
2019 09 09
Trenerė
Lietuvos rinktinės kapitonė Edita Liachovičiūtė Tarptautinės teniso federacijos (ITF) kursuose ir gavo trečiojo – aukščiausiojo – lygio licenciją.
R.Berankis – jau 63-ias pasaulyje
2019 09 09
Reitingas
Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingų lentelėje lietuvis Ričardas Berankis iš 68-osios vietos pakilo į 63-iąją.
Daug žadantį startą apkartino pralaimėjimai
2019 09 15
Imtynės
Pasaulio imtynių čempionate Nur-Sultane kovas tęsia graikų-romėnų imtynių stiliaus atletai.
Lietuvis tęsia kovą dėl medalio
2019 09 15
Boksas
Lietuvos boksininkas Tadas Tamašauskas pateko į pasaulio čempionato aštuntfinalį.
Kaunietis įgėlė Vilniaus kovotojui
2019 09 13
Bušido
Mindaugas Narauskas prieš kovą su Henriku Vikšraičiu: „Mano varžovas per anksti pasijautė žvaigžde.“
 
Lietuvė kopė ant garbės pakylos
2019 09 16
Lenktynės
Daugiadienių lenktynių „Watersley Ladies Challenge“ trečiajame etape Lietuvos dviratininkė Akvilė Gedraitytė iškovojo antrą vietą.
Lietuvę Italijoje aplenkė tik dvi varžovės
2019 09 07
Lenktynės
Lenktynių „Premondiale Giro Toscana“ pirmajame etape Rasa Leleivytė („Aromitalia-Vaiano“) užėmė trečiąją vietą ir pelnė tris pasaulio reitingo taškus.
„Kūnas grįžo, o dvasia dar pakeliui“
2019 09 02
Trekas
Lietuvos treko karalienė Simona Krupeckaitė tarptautinėse varžybose Panevėžyje laimėjo visas tris rungtis, kuriose dalyvavo.
Molėtuose – kova dėl trijų trofėjų
2019 09 15
Supertaurė
Molėtuose vykusiose Lietuvos rankinio federacijos supertaurės varžybose pergales šventė Garliavos moterų bei Klaipėdos vyrų komandos.
Sezonas Europoje baigėsi vos prasidėjęs
2019 09 09
Europos taurė
Klaipėdos „Dragūnas“ svečiuose du kartus pralaimėjo Rišono „Maccabi“ (Izraelis) komandai ir nepateko į kitą EHF taurės turnyro etapą.
Teisėjai mokėsi, šventė ir rinko valdžią
2019 09 08
Teisėjai
Lietuvos rankinio teisėjų asociacija paminėjo savo veiklos 20-metį, ruošėsi naujam sezonui ir išsirinko naują valdžią.
 
Latvijoje jautėsi kaip namuose
2019 08 24
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis sezoną baigė FIVB turnyre Jūrmaloje užimdami 9-ąją vietą.
Istoriniame turnyre – dvi Lietuvos poros
2019 08 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius istoriniame turnyre Jūrmaloje iškopė į pagrindines varžybas.
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Nugalėtojams – ir prezidento, ir merų taurės
2019 09 15
Ralis
Prezidento Gitano Nausėdos taurę kėlė Kauno rajono sportininkų Manto Bytauto ir Mindaugo Kaminsko duetas, važiavę „Seat Leon“ automobiliu.
Sezonas neplanuotai baigėsi pusfinalyje
2019 09 15
Rali-krosas
Pirmąją lenktynių dieną tempą diktavusiam Rokui Baciuškai antroji pasaulio ralio-kroso čempionato etape Latvijoje nebuvo itin sėkminga.
Visi varžovai – už lietuvio nugaros
2019 09 14
Rali-krosas
Rokas Baciuška pirmauja po pirmosios dienos pasaulio ralio-kroso čempionato etape Latvijoje.
 
Italijoje – Lietuvos čiuožėjų rekordas
2019 09 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Challenger Series“ dailiojo čiuožimo varžybose „Lombardia Trophy 2019“ dalyvavo ir Lietuvos sportininkai.
Lietuvos čempionate – Latvijos sistema
2019 09 11
Ledo ritulys
2019-2020 metų Lietuvos ledo ritulio čempionatas startuos spalio 2 dieną, o pirmenybėse varžysis penkios komandos.
Ambicingas projektas bliūkšta
2019 09 10
Situacija
Pastaruosius metus trijų Baltijos ledo ritulio federacijų brandintas stipriausių šalių ekipų Baltijos lygos turnyras šiemet dienos šviesos dar neišvys.
Pasaulio čempionate – auksiniai šūviai
2019 09 16
Šaudymas
Pirmajame pasaulio veteranų šaudymo čempionate Vokietijoje dalyvavo 1500 šaulių iš 29 valstybių. Lietuvai atstovavę penki šauliai laimėjo penkis medalius.
Lietuvos šaulė – devinta Europoje
2019 09 15
Šaudymas
Europos šaudymo į skraidančius taikinius čempionato Italijoje jaunimo merginų apvaliosios aikštelės varžybose Alisa Bogdanova užėmė devintąją vietą.
Tokijuje – sidabras Lietuvos baidarininkui
2019 09 15
Baidarių ir kanojų irklavimas
Tokijuje (Japonija) vykstančioje baidarių ir kanojų olimpinių testų regatoje Lietuvos baidarininkas Arturas Seja iškovojo sidabro medalį.
 
„Jei reiktų pakartoti, eičiau tuo pačiu keliu“
2019 09 14
Jubiliejus
Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentas Česlovas Garbaliauskas: „Nesigailiu, kad gyvenimą susiejau su studentų sportu“
Ar atletams būti socialiniuose tinkluose?
2019 09 12
Žvilgsnis
D.Venciūtė: „Kiekvienas sportininkas yra skirtingas ir turėtų pats geriausiai jausti, kiek nori įsitraukti į gyvenimą socialiniuose tinkluose“,
Progimnazijos stadionas – visai Garliavai
2019 09 12
Bazės
Garliavos Jonučių progimnazijoje trečiadienį atidarytas šiuolaikiškai atnaujintas sporto aikštynas, tarnausiantis visos bendruomenės reikmėms.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas