Linas Jaurys 2019 m. rugpjučio 14 d. 09:01 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Budapešte 25 kartus skambėjo Lietuvos himnas

25 aukso, 18 sidabro, 19 bronzos medalių. Tokį rekordinį medalių kraitį iš Europos „Makabi“ žaidynių Vengrijos sostinėje parsivežė Lietuvos delegacija.

Makabiada Budapešte.
Makabiada Budapešte.
   
Net 62 iškovoti apdovanojimai – geriausias mūsų šalies atstovų pasirodymas pasaulio arba Europos makabiadoje. Lietuviams šis laimėjimas užtikrino penktąją vietą medalių lentelėje tarp 35 juos iškovojusių šalių.

„Iki šiol per visas 16 žaidynių, kuriose buvome dalyvavę, laimėjome 91 medalį. O šįkart iškovojoje net 62 per vieną makabiadą. Tai neįtikėtinas rezultatas“, - džiaugėsi Lietuvos sporto klubo „Makabi“ prezidentas Semionas Finkelšteinas, vadovavęs šalies delegacijai Budapešte. Ją sudarė 30 narių.
 
Lietuvos sportininkai iš viso pelnė net 81 apdovanojimą. Bet galutinėje įskaitoje buvo skaičiuojami tik asmeninėse bei drauge su savo šalies atstovais dvejetų ir komandų varžybose iškovoti apdovanojimai. O Lietuvos rinktonės nariai nemažai kartų ant garbės pakylos kopė su kitų valstybių sportininkais sudarė dvejetus ar estafečių ekipas.

Liūto dalį apdovanojimų Vengrijos sostinėje Lietuvai iškovojo plaukikai. Net 22 nuskynė broliai Fadejevai. Andrejaus sąskaitoje 12 medalių (3 aukso), Aleksejaus – 10 (5 aukso).

Jaunių grupėje Erika Filipavičiūtė iškovojo 13 medalių,  Kamilė Ilijonskytė – 8, Kristijonas Šreiberis ir Robertas Nikitinas – po 11. 

Kiekvienoje rungtyje vyko po vieną plaukimą. Jo rezultatas buvo skaičiuojamas galutinėje kiekvienos amžiaus grupės įskaitoje. 

„Plaukikai atvažiavo su trenere Oksana Sinkevič ir visas dienas iki varžybų išnaudojo treniruotėms. Lietuvos atstovai nutarė dalyvauti beveik visose įmanomose rungtyse, tad kiekvienas startavo nuo 12 iki 16 kartų asmeninėse ir estafečių distancijose“, - pasakojo S.Finkelšteinas.

Fechtuotojas Alanas Rinkevičius iškovojo aukso medalį asmeninėje įskaitoje ir vieną aukso bei  sidabro apdovanojimus komandų varžybose su Švedijos sportininkais.

Badmintono asmeninėse varžybose lygių neturėjo Vitalija Movšovič ir Markas Šamesas. Pastarasis su Danieliu Tarachovskiu iškovojo sidabro medalį vyrų dvejetų turnyre. V. Movšovič kartu su ukrainiete Natalija Rutgauzer užėmė antrąją vietą moterų dvejetų varžyboss, o su D.Tarachovskiu pelnė bronzą tarp mišrių porų.

Moterų teniso turnyrą laimėjo 18-metė Alisa Gaivoronskytė. Po pertraukos į oficialias varžybas grįžusi Lietuvos sportoninkė nepateko tarp pajėgumo numerius gavusių žaidėjų, tad pakeliui pergalės link ji įveikė ne vieną favorite laikytą tenisininkę.  Dar vienas auksas jai atiteko dvejetų varžybose, kuriose vilnietė žaidė drauge su vokiete.


Amžiaus grupėje virš 55 metų Europos „Makabi“ žaidynių teniso čempionės titulas atiteko S.Finkelšteino žmonai Valentinai. Ji užėmė trečiąją vietą, bet finale žaidė Argentinos ir PAR atstovės, o ne Europos sportininkų rezultatai makabiadoje buvo skaičiuojami tik galutinėje medalių įskaitoje, tuo tarpu žaidynių nugalėtojais ir prizininkais būdavo tituluojami europiečiai. 

Staigmeną pateikė 15-metė stalo tenisininkė Gerda Šišanovaitė. Europos jaunučių ir jaunių bei daugkartinio Lietuvos suaugisųjų čempiono Mirono Krejerio anūkė, dalyvaudama suaugusiųjų turnyre, laimėjo bronzos medalį.
 
Ne mažesnę staigmeną, anot S.Finkelšteino, pateikė jauniausias makabiados dalyvis, 10 metų šachmatininkas Danielis Šeras. Šiaulietis užėmė ketvirtąją vietą tarp jaunių iki 18 metų, tarp kurių buvo tarptautiniai meistrai ir didmeistriai. 

„Tai neįtikėtinai talentingas vaikas. Jis ne tik gerai žaidžia, bet ir yra labai komunikabilus, protingas, smalsus. Danielį treniruoja jo tėvas Eduardas Šeras“, - sakė Lietuvos „Makabi“ vadovas.

Sidabrą Budapešte iškovojo ir kartų kaitą išgyvenanti Lietuvos mažojo futbolo komanda. Jos žaidžiantysis treneris – Arūnas Šteinas.

Makabiados dalyviai Budapešte buvo apgyvendinti viešbučiuose ne bendromis delegacijomis, bet suskirstyti pagal sporto šakas. O visų šalių jaunimas buvo įkurdintas drauge. Būtent jauniesiems sportininkams per „Makabi“ žaidynes skiriama daugiausia dėmesio. Jiems parengiama turininga programa, ekskursijos, paskaitos. Jos vyksta anglų kalba.

S.Finkelšteinui didžiausią įspūdį paliko pamaldos didžiausioje Europos sinagogoje, kuriose penktadienio vakarą susirinko visi žaidynių dalyviai. Šabato vakarienės tą vakarą vyko ir kiekviename viešbutyje, kuriame buvo įsikūrę „Makabi“ atstovai.

Įspūdingiausią Lietuvos žydų pasirodymą makabiados istorijoje įamžino drauge su delegacija vykęs operatorius. Jis kuria filmą, kuris rudenį bus parodytas per Lietuvos „Makabi“ atkūrimo 30-mečio šventę. 

Pasaulinės ir Europos „Makabi“ žaidynės keičia viena kitą kas dvejus metus. Lietuvos žydai pasaulinėje makabiadoje debiutavo 1989 m. Jie buvo pirma mūsų šalies sportinė delegacija, per oficialias tarptautines varžybas nešusi Lietuvos trispalvę.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Jonavos klubas nepanoro žaisti LKL
2019 08 22
Sprendimas
Jonavos krepšinio klubas informavo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) administraciją, kad nepasinaudos LKL valdybos pateiktu siūlymu.
„Lietuviai yra labai draugiški ir pagarbūs“
2019 08 22
Legionierius
Sirgaliams prisistatęs „Neptūno“ legionierius Andre Williamsonas: „Visi esame pasirengę aukotis dėl bendro tikslo“.
Rinktinės kelionė truko beveik parą
2019 08 22
Rinktinė
Po beveik parą trukusios kelionės Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė sėkmingai atvyko į Pietų Korėją, kur iškart susidūrė su keblumais (VIDEO).
 
„Sūduva“ neįmušė, bet ir nepraleido
2019 08 22
Europos lyga
Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai pirmąsias Europos lygos rungtynes su Budapešto „Ferencvaros“ baigė nulinėmis lygiosiomis.
Trečias A.Rybako kartas – tikslas tobulėti
2019 08 22
Treneris
Perėmęs ekipos vairą, A.Rybakas nuo pirmos treniruotės bandė pakeisti žaidimo stilių, kuriuo vadovavosi A.Skarbalius.
„Atlanto“ gretose – dar vienas kroatas
2019 08 22
Legionierius
Prie Klaipėdos „Atlanto“ treniruočių prisiijungė naujokas. Uostamiesčio ekipą papildė legionierius iš Kroatijos Mateo Duničius.
Ant olimpinio slenksčio – būrys lietuvių
2019 08 21
Žvilgsnis
Besibeldžiantys į Tokiją: šalia olimpinių kelialapių – mažiausiai 10 Lietuvos lengvaatlečių.
Sėkmingi lengvaatlečių startai
2019 08 19
Varžybos
Trišuolininkė Dovilė Kilty laimėjo varžybas Suomijoje, tarp lyderių įvairiose šalyse buvo ir daugiau Lietuvos lengvaatlečių.
Rekordininko debiutas Deimantinėje lygoje
2019 08 18
Deimantinė lyga
Ieties metikas Edis Matusevičius Deimantinėje lygoje debiutavo užimdamas šeštąją vietą.
 
L.Grigelis – jau ketvirtfinalyje
2019 08 22
Turnyras
Tarptautinės teniso federacijos (ITF) turnyre „Tennis Pro Open Schlieren“ L.Grigelis iškovojo pergalę vienetų varžybose, bet suklupo dvejetų kovoje.
Burtai palankūs R.Berankiui
2019 08 22
Burtai
Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pirmajame „US Open“ rate susitiks su atranką įveiksiančiu žaidėju.
Pergalingas lietuvių startas
2019 08 22
Turnyras
ITF turnyro „Tennis Pro Open Schlieren“ pirmajame rate Laurynas Grigelis šventė pergalę ir vienetų, ir dvejetų varžybose.
„Šlubavau tarsi pašautas pėstininkas“
2019 08 14
Žvilgsnis
Į ringą grįžtantis Mantas Rimdeika: „Visada buvau gerietis, dabar viskas bus kitaip“ (VIDEO).
Kovotoją prajuokino varžovo iššūkis
2019 08 05
Žvilgsnis
Mindaugo Narausko į akistatą ringe iškviestas Henrikas Vikšraitis: „Dar kartą visiems įrodysiu, kad esu stipresnis, greitesnis, tikslesnis, geresnis.“
Lietuvos dziudo kovotojai - bronza
2019 07 28
Dziudo
Nors Justina Kmieliauskaitė pralaimėjo pirmajame Europos jaunimo dziudo taurės etapo rate, vėliau ji iškovojo bronzos medalį.
 
Aukštyn pakilo paskutinėje rungtyje
2019 08 19
Trekas
Frankfurte prie Oderio (Vokietija) vykstančio pasaulio jaunių dviračių treko čempionato vaikinų daugiakovės varžybose Mantas Bitinas užėmė 18-ą vietą.
Gatvėse – nuo kamanių būrio iki velnio
2019 08 18
Velomaratonas
„IKI Velomaratono“ metu į centrinės Vilniaus gatves išriedėjo tūkstančiai dviratininkų. Vieni lenktyniavo, kiti mėgavosi važiavo ir rodė išradingumą.
Lietuvos dviratininkei skilo šalmas
2019 08 17
Trekas
Frankurte prie Oderio vykstančiame pasaulio jaunių dviračių treko čempionate varžosi ir Lietuvos dviratininkai.
Rankininkių tikslas – atsispirti nuo dugno
2019 08 22
Žvilgsnis
Rugsėjo pabaigoje Lietuvos moterų rankinio rinktinė pradeda naują žygį į Europos čempionatą. Ją ten bandys nuvesti treneris Karolis Kaladinskas.
Klaipėdoje karaliauja rankinis
2019 08 13
Varžybos
Savaitę pradėjo jau trečiasis tarptautinis Klaipėdos gatvės rankinio turnyras, o netrukus kovos persikels į paplūdimį ir salę.
Lemiamame mače – pergalė
2019 08 08
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai baigė Europos čempionato B divizono grupės kovas ir žengė į pirmenybių Sakartvele pusfinalį.
 
Istoriniame turnyre – dvi Lietuvos poros
2019 08 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius istoriniame turnyre Jūrmaloje iškopė į pagrindines varžybas.
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Dėl titulų kovos geriausieji
2019 08 14
Paplūdimio tinklinis
Savaitgalį Klaipėdoje, antrajame Melnragės paplūdimyje, vyks intriguojantis atviras Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas.
Ralyje gaus ir 8 litrų darbo tūrio varikliai
2019 08 21
Ralis
Jonas Gricevičius ir Tadas Dulskis pasišovė nustebinti „Lincoln Continental“ limuzinu, kurio ratus suka net 8,2 litro darbo tūrio benzininis variklis.
Trasa neatleido net menkiausių klaidų
2019 08 20
Driftas
Vokietijoje įvyko kvapą gniaužiantis penktasis „Drift Masters“ etapas bei „Iron Drift King“ varžybos.
Lietuvos čempionate – nauji lyderiai
2019 08 19
Motokrosas
Praėjusį savaitgalį Panevėžio „Sema“ trasoje vyko ketvirtasis Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
 
Karjeros posūkis – į Baltarusijos klubą
2019 08 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Ugnius Čižas kitą sezoną praleis Baltarusijoje – lietuvis pasirašė vienerių metų sutartį su Gardino „Neman“.
Vasarą – žiemos olimpiečių triumfas
2019 07 26
Biatlonas
Nemenčinėje vyko Lietuvos vasaros biatlono taurės I etapas. Jame sportininkai rungėsi šaudymo taškams, šaudymo dvikovų ir biatlono sprinto rungtyse.
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
Sportininkų maištas prieš rutiną
2019 08 22
Pomėgis
V.Korobovas, I.Davidovskis, O.Baleišytė, R. Saulius, M.J.Morauskaitė ir M. Vrašinskas. Kuo jie užsiima palikę kanojas, treką, stadioną?
Pasaulio čempionate – lietuvių staigmena
2019 08 22
Diskgolfas
Pasaulio diskgolfo čempionato debiutantė Lietuvos rinktinė buvo atsidūrusi ant bedugnės krašto, bet tęsia kovą dėl medalių.
Atrankos barjerą įveikė be vargo
2019 08 21
Baidarių ir kanojų irklavimas
Baidarininkas Artūras Seja ir kanojininkas Henrikas Žustautas laimėjo pasaulio čempionato atrankos plaukimus.
 
Irkluotojų siekiams – netikėtas dūris
2019 08 22
Situacija
Irkluotojus suglumino išsišokėlės laiškas FISA - gali sumažėti Trakų šansai tapti pasaulio čempionato šeimininkais.
Tikslas – sugrąžinti vaikus į sveiką kelią
2019 08 22
Sveikatingumas
Siekdamas paskatinti vaikus ir paauglius pakankamai judėti, sveikatingumo klubas „Impuls“ įsteigė Vaikų sporto akademiją.
Už aktyvią veiklą – neeilinis įvertinimas
2019 08 19
Įvertinimas
Antverpeno mieste Belgijoje vykusioje Europos žolės riedulio federacijos 31-oje Generalinės Asamblėjos sesijoje išskirtinio dėmesio sulaukė Lieruva.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas