> Sportas.info - Lietuvos sporto veidrodis" />
Julius Bliūdžius 2010 m. kovo 21 d. 23:38 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

TOP-10: LKL "Žvaigždžių dienos" trūkumai

Dešimt priežasčių, kodėl gali nepatikti "Žvaigždžių diena", didžiausia Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezono šventė.

LKL "Žvaigždžių diena 2010" aimirka
Alfredo Pliadžio nuotr.
LKL "Žvaigždžių diena 2010" aimirka

1. Laikas. Jei parašyta, kad renginys prasidės 17 valandą, jis niekuomet neprasidės 17 valandą, o jei parašyta, kad baigsis 20 valandą, visuomet baigsis gerokai vėliau.
 

2. Šablonas. Kaip tame žaidime – raskite 10 skirtumų... Kuo ši „Žvaigždžių diena“ skiriasi nuo ankstesnės, nuo dar ankstesnės?.. Niekuo. Šablonas, kurį vienas LKL vadovų kažkada pavadino „sėkmės receptu“, taip įgrisęs, jog net ir tariamos renginio sėkmės atveju (suprask, viskas vyko pagal planą) užprogramuojama didžiulė nusivylusių atsiliepimų banga. Į klausimą, kodėl „Žvaigždžių diena“ nerengiama Vilniuje ar Kaune, kitas LKL vadovas yra atsakęs, kad didžiųjų miestų žiūrovai yra persisotinę krepšiniu. Deja, ne krepšiniu, o vis tuo pačiu produktu, kuris jau nebėra skanus. Jei „Žvaigždžių dienos“ nesikeis, tik laiko klausimas, kada jos pabos ir Šiaulių ar Panevėžio žiūrovams.
 

3. „Copy – Paste“. Kaip gražiai buvo pristatinėjamas „Įgūdžių slalomo“ konkursas... Neva žiūrovų laukė intriguojanti naujovė, staigmena. Taikliai viską į vietas sudėliojo renginio vedėjas: „Naujovė tiems, kas nematė NBA „Žvaigždžių dienos“... Originalumo stoka yra tai, kas LKL „Žvaigždžių dieną“ lydėjo nuo pat šios šventės Lietuvoje ištakų.
 

4. Naudingiausio žaidėjo rinkimai. Nuo absurdo iki absurdo. Nuo laikų, kai rungtynių MVP žiūrovai rinkdavo SMS žinutėmis, iki precedento, kai naudingiausiu žaidėju tampa pralaimėjusios komandos atstovas...
 

5. Teisėjai. Apibrėžti, kas yra kompetetingas "Oro karaliaus“ konkurso teisėjas, sudėtinga. Tikėtina, kad tokie gali būti Darius Sirtautas, Vaidas Jurgilas ar Mantas Kalnietis. Deja, konkurso teisėjus arenos pranešėjas dažniausiai pristato taip: tiesiog „garbingas žmogus“. Dar blogiau, jei apskritai nesupranti, kokia proga žmogus atsiduria komisijoje. Ypatingai iškalbingas vakarykščio konkurso momentas: Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro atstovė, vienintelė moteris penkių asmenų komisijoje, po vieno iš pasirodymų pasilenkia į priekį, žvilgteri į dešinę, po to pasisuka ir žvilgteri, kokius balus rodo kairiau sėdintys kolegos, ir tik tuomet pakelia į viršų savo lentelę... Kompetencija? 
 

 

6. TV transliacija. Tą, ką Šarūnas Marčiulionis šią savaitę kalbėjo savo vardo akademijoje, pasikvietęs žurnalistus į atvirą pokalbį-diskusiją, „Žvaigždžių dienos“ transliacijos režisieriai patvirtino visu šimtu procentų. „FIBA krepšinis nuo 1985 metų nėra pasikeitęs. Nėra jokių inovacijų ir derinimosi prie technologijų, TV transliacijų <...>. Dvi kameros viršuje, viena apačioje – lygiai taip pat krepšinio rungtynės buvo filmuojamos ir prieš 30 metų“, – šaipėsi krepšininkas. „Žvaigždžių dienos“ žiūrovai negalėtų nesutikti. Jei iš savo sėdimos vietos vis atsistojančio žiūrovo nugara TV ekrane ir visiškas pasimetimas filmuojant konkurso „Įgūdžių slalomo“ dalyvius dar neerzino, tad tai, ką žiūrovai matė ar ko nematė konkurso „Oro karalius“ metu ne juokais turėjo varyti į neviltį. Dažnai tik iš audio informacijos galėdavai suprasti, kad kažkas įvyko, nes parodę įsibėgėjantį krepšininką  režisieriai netrukdavo įjungti pustuščių tribūnų ar kokį kitą beprasmį vaizdą. O tai juk renginio dalis, kuri baigėsi fanfaromis... Jau nekalbant apie elementarias pastangas, kad reginys TV žiūrovams būtų bent kiek patrauklesnis. Pavyzdžiui, laiko rodymas ekrano kamputyje „Įgūdžių slalomo“ konkursą TV žiūrovams būtų padaręs žymiai įdomesnį.
 

7. "Oro karaliaus“ konkurso taisyklės. Nepavyko? Kitas!.. Tai, kad bandymų atlikti suplanuotam triukui skiriama mažai, „Oro karaliaus“ konkursą daro lėkštą ir nuobodų. Niekas nerizikuoja atlikti sudėtingesnį dėjimą, nes klaidos kaina yra didelė. Nepavyks, antro šanso negausi... Jei neatsiranda krepšininkas, turintis ambicijų ne tik laimėti, bet ir pradžiuginti publiką, koks, pavyzdžiui, buvo Mantas Kalnietis ar dar anksčiau Vaidas Jurgilas, „Oro karaliaus“ konkursas tampa nykus. Daug ką pasako Aarono Bayneso, šių metų oro karaliaus žodžiai: „Mano dėjimai buvo paprasti, bet to užteko, kad laimėčiau“. Tau, Aronai, užteko, o žiūrovams?
 

8. Žvaigždžių stygius. Kai konkursą laimėjusio žaidėjo kolegos žurnalistai prašo prisistatyti ir papasakoti apie save, būna nejauku... Juk tai „Žvaigždžių diena“! Organizatoriai turėtų būti principingesni. Komandos į konkursus ne retai stengiasi deleguoti žaidėjus, kurie nerizikuotų savo garbe ir kuriems tai puiki proga grūdintis. Nejaugi niekas nenorėtų "LKL Snaiperio“ konkurse išvysti kovos tarp Martyno Gecevičiaus ir Marcuso Browno?
 

9. Šou programa. Gaila, kad apart sutarčių su žiobčiojančiais atlikėjais pasirašymo, į šou programą (beveik) nieko daugiau neįdedama. Be to, Lietuvoje tebuvo vienintelė sporto arena – Koncertų ir sporto rūmai Vilniuje, kuri atitiko muzikiniams pasirodymams būtinus akustinius reikalavimus. Tokių renginių šou programose turėtų dominuoti vizualumas, audio atmosfera – publikos priedermė. 

10. Bilietų kainos. Bilietai į renginį kainavo nuo 30 iki 70 litų.

 

Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
Mačui su čekais – rekordinis dėmesys
2020 02 25
Žvilgsnis
Europos vyrų krepšinio čempionato atrankos rungtynės, transliuotos per TV3, tv3.lt portalą ir TV3Play sumušė šių metų žiūrimumo rekordus.
LSKL finale - KU ir VDU krepšininkai
2020 02 25
LSKL
Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionate kartojasi 2018 metų scenarijus. O praėjusio sezono vicečempionai liko už borto.
Pergalingas rinktinės šuolis – 18:0
2020 02 24
Atranka
Pirmoji D.Maskoliūno komandos pergalė: įspūdingą spurtą mače su Čekija surengusi Lietuvos rinktinė reabilitavosi po antausio Belgijoje.
 
Austras sugrįžo į „Sūduvą“
2020 02 25
Legionierius
Į Marijampolės „Sūduvą“ sugrįžo saugas iš Austrijos Danielis Offenbacheris, su marijampoliečiais tapęs Lietuvos čempionu 2018-aisiais.
Kauno ekipos gretose – patyręs gynėjas
2020 02 25
Naujokas
Kauno FC „Hegelmann Litauen“ ekipą papildė patyręs gynėjas Mantas Fridrikas, sugrįžtantis į gimtąjį miestą po ketverių metų pertraukos.
Karjeros posūkis: iš Latvijos – į Kroatiją
2020 02 24
Treneris
Lietuvos futbolo specialistas Valdas Dambrauskas paliko Rygos RFS komandą ir turėtų tapti "Gorica" vyriausiuoju treneriu.
Meksikos aukštikalnėse – alinančios pratybos
2020 02 25
Žvilgsnis
Trijų savaičių treniruočių stovykloje Meksijoje plušėjusi D.Lobačevskė olimpinių pažadų nedalina: „Viską norisi įrodyti rezultatais, o ne kalbomis.“
Teisėjų klaida neleido tapti planetos lydere
2020 02 22
Lietuvos čempionatas
Lietuvos čempionate – sėkmingas trišuolininkės Dovilės Kilty pasirodymas ir apmaudi klaida ėjimo rungtyje (VIDEO).
Į Tokijo taupyklę – vertingi taškai
2020 02 21
Lietuvos čempionatas
Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas: Simas Bertašius artėja prie Tokijo žaidynių, karjeros pergalę iškovojo Urtė Baikštytė (VIDEO).
 
Lietuvis prarado svarbius taškus
2020 02 25
Turnyras
Ričardas Berankis Dubajuje nesugebėjo iškovoti pergalės ir neteks daugybės taškų, kuriuos pelnė praėjusiais metais šiame ATP 500 serijos turnyre.
Sugrįžimas į kortus – su rinktinės apranga
2020 02 19
Sugrįžimas
Lukas Mugevičius Šiauliuose vyksiančiame Daviso taurės susitikime tarp Lietuvos ir Portugalijos rinktinių planuoja grįžti į teniso kortus.
Tenisininkams – dešimtys tūkstančių eurų
2020 02 18
Tenisas
Tęstinis finansinės paramos projektas „Teniso talentai“ toliau siekia paskatinti geriausius ir perspektyviausius šalies tenisininkus.
T.Pakutinskas: „Dabar būsiu dar stipresnis“
2020 02 25
Bušido
Po traumos į ringą sugrįžtantis Tomas Pakutinskas: „Visos kalbos apie mano karjeros pabaigą tapo didele motyvacija.“
Tėvu tapęs E.Kavaliauskas vėl sieks pergalių
2020 02 18
Boksas
Boksininkas Egidijus Kavaliauskas gyvena tėvystės nuotaikomis. Žmona Vitalija pagimdė sūnų, todėl treniruočių rutiną jam pakeitė nauja ir maloni pareiga.
Etapo laimėtojai – Ažukaitė ir Kinderis
2020 02 18
Fechtavimas
Šeštadienį Kaune vyko trečiasis ir paskutinysis 2019-2020 metų fechtavimo sezono suaugusiųjų Lietuvos taurės etapas.
 
Berlyne – olimpinės atrankos finišo tiesioji
2020 02 24
Trekas
Vasario 26 – kovo 1 dienomis Berlyne (Vokietija) vyksiančiame 117-ajame pasaulio dviračių treko čempionate Lietuvai atstovaus keturi dviratininkai.
Dviratininkė R.Leleivytė atsidūrė ligoninėje
2020 02 22
Trauma
Geriausia Lietuvos plento dviratininkė Rasa Leleivytė 2020 metų sezono pradžią norės kuo greičiau pamiršti.
Dviračių sporto federacijoje – permainos
2020 02 20
Situacija
Dagiau nei 10 metų Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidento pareigas ėjęs verslininkas Romualdas Bakutis palieka organizacijos vadovo postą.
Į ketvirtfinalį – du Lietuvos klubai
2020 02 23
Baltijos lyga
Finišavus Baltijos rankinio lygos reguliariajam sezonui paaiškėjo, kad kovą dėl trofėjaus toliau tęs du Lietuvos klubai – „Dragūnas“ ir VHC „Šviesa“.
Profesoriui – gavosūkiai dėl žaidėjų
2020 02 21
Taurė
Lietuvos rankinio federacijos moterų taurė: Antano Skarbaliaus galvosūkis, „Eglės“ potencialas ir kas gali pakišti koją Garliavai.
Čempionato lyderiai tolsta
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Vilniuje VHC “Šviesa” išplėšė pergalę iš Kauno “Granito-Kario”, o Garliavoje “Kauno Ąžuolo-KTU” rankininkai nusileido Klaipėdos “Dragūnui”.
 
Viruso grėsmė pakeitė planus
2020 02 25
Sniego tinklinis
Vilniuje pirmą kartą rinkosi EEVZA tinklinio vadovai, o LTF viceprezidentas M. Vasiliauskas atskleidė, kad dėl viruso grėsmės lietuviai nevyks į Italiją.
"Kaunas-VDU" - Baltijos finalo ketverte
2020 02 23
Tinklinis
Kauno „Kauno-VDU“ tinklininkės pademonstravo savo charakterį ir įspūdingai išplėšė kelialapį į Baltijos tinklinio čempionato finalo ketverto turnyrą.
Slovakijoje - bronzinis lietuvių finišas
2020 02 23
Sniego tinklinis
Slovakijos kalnuose vykusiame Europos sniego tinklinio turo etape Lietuvos komandoms skirtingai susiklostė mažieji finalai.
Po košmaro trasoje – saldus triumfo jausmas
2020 02 24
Žiedinės lenktynės
Triumfas Azijoje – pirmas G.Grinbergo titulas profesionaliame autosporte ir vienas didžiausių laimėjimų Lietuvos žiedinių lenktynių istorijoje.
Tikslas Tailande – trečia iš eilės pergalė
2020 02 22
Žvilgsnis
Azijos Le Mano serijoje sekmadienį Tailande, Buriramo trasoje startuoja paskutinis, ketvirtasis etapas. Jame pergalės sieks ir Gustas Grinbergas.
Ar Le Manas išjudins Lietuvos sirgalius?
2020 02 20
Žvilgsnis
Le Mano piramidės viršūnėje – legendinės 24 valandų lenktynės Prancūzijoje. Vilnietis Gustas Grinbergas su komanda jau užsitikrino kelialapį į jas.
 
J.Traubaitei - pasaulio čempionato bronza
2020 02 25
Orientavimasis
Švedijoje vykstančiame pasaulio jaunimo orientavimosi sporto slidėmis čempionate lietuvė Judita Traubaitė antradienį iškovojo bronzos medalį.
Ant Švedijos ledo - lietuvio sidabras
2020 02 21
Ledo jachtos
Penktadienį Švedijoje vyko ledrogių varžybos „Etno Ice Cup“, kuriose du lietuviai užėmė prizines vietas.
Druskininkuose - lietuvių medaliai
2020 02 20
Snieglentės
Lietuvos sportininkai FIS snieglenčių sporto varžybose varžybose Druskininkuose iškovojo šešis medalius.
Karūnuoti Lietuvos diskgolfo čempionai
2020 02 25
Diskgolfas
Survilų kaimo turizmo sodyboje įsikūrusiame diskgolfo aikštyne vyko šeštasis Lietuvos diskgolfo žiemos čempionatas.
Lietuvos šauliai - per žingsnį nuo medalių
2020 02 25
Šaudymas
Vroclave (Lenkija) prasidėjusiame Europos šaudymo čempionate Lietuvos duetas liko per žingsnį nuo medalių.
Ką daryti, kad sportas nepakenktų?
2020 02 25
Specialistas
Tam, kad sportas netaptų kančia, gydytojas Nerijus Linkus dalinasi patarimais, kaip apsaugoti save nuo traumų ir chirurginių intervencijų.
 
Sporto fondui skubiai ieško ekspertų
2020 02 25
Fondas
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, esant papildomam poreikiui, pakartotinai kviečia teikti kandidatūras Sporto rėmimo fondo paraiškoms vertinti
Padaryta daugiau nei planuota
2020 02 22
LOA
Per Lietuvos olimpinės akademijos (LOA) suvažiavimo eilinę sesiją aptarta 2019-ųjų veikla ir numatytos 2020 m. gairės.
Treneris fizinę formą palaiko parduotuvėje
2020 02 21
Žvilgsnis
Buvęs krepšinio treneris Antanas Raščius – vienas iš devynių naujos fotomenininkės Neringos Rekašiūtės parodos #AmžiusNesvarbu herojų.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas