> Sportas.info - Lietuvos sporto veidrodis" />
Julius Bliūdžius 2010 m. kovo 21 d. 23:38 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

TOP-10: LKL "Žvaigždžių dienos" trūkumai

Dešimt priežasčių, kodėl gali nepatikti "Žvaigždžių diena", didžiausia Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezono šventė.

LKL "Žvaigždžių diena 2010" aimirka
Alfredo Pliadžio nuotr.
LKL "Žvaigždžių diena 2010" aimirka

1. Laikas. Jei parašyta, kad renginys prasidės 17 valandą, jis niekuomet neprasidės 17 valandą, o jei parašyta, kad baigsis 20 valandą, visuomet baigsis gerokai vėliau.
 

2. Šablonas. Kaip tame žaidime – raskite 10 skirtumų... Kuo ši „Žvaigždžių diena“ skiriasi nuo ankstesnės, nuo dar ankstesnės?.. Niekuo. Šablonas, kurį vienas LKL vadovų kažkada pavadino „sėkmės receptu“, taip įgrisęs, jog net ir tariamos renginio sėkmės atveju (suprask, viskas vyko pagal planą) užprogramuojama didžiulė nusivylusių atsiliepimų banga. Į klausimą, kodėl „Žvaigždžių diena“ nerengiama Vilniuje ar Kaune, kitas LKL vadovas yra atsakęs, kad didžiųjų miestų žiūrovai yra persisotinę krepšiniu. Deja, ne krepšiniu, o vis tuo pačiu produktu, kuris jau nebėra skanus. Jei „Žvaigždžių dienos“ nesikeis, tik laiko klausimas, kada jos pabos ir Šiaulių ar Panevėžio žiūrovams.
 

3. „Copy – Paste“. Kaip gražiai buvo pristatinėjamas „Įgūdžių slalomo“ konkursas... Neva žiūrovų laukė intriguojanti naujovė, staigmena. Taikliai viską į vietas sudėliojo renginio vedėjas: „Naujovė tiems, kas nematė NBA „Žvaigždžių dienos“... Originalumo stoka yra tai, kas LKL „Žvaigždžių dieną“ lydėjo nuo pat šios šventės Lietuvoje ištakų.
 

4. Naudingiausio žaidėjo rinkimai. Nuo absurdo iki absurdo. Nuo laikų, kai rungtynių MVP žiūrovai rinkdavo SMS žinutėmis, iki precedento, kai naudingiausiu žaidėju tampa pralaimėjusios komandos atstovas...
 

5. Teisėjai. Apibrėžti, kas yra kompetetingas "Oro karaliaus“ konkurso teisėjas, sudėtinga. Tikėtina, kad tokie gali būti Darius Sirtautas, Vaidas Jurgilas ar Mantas Kalnietis. Deja, konkurso teisėjus arenos pranešėjas dažniausiai pristato taip: tiesiog „garbingas žmogus“. Dar blogiau, jei apskritai nesupranti, kokia proga žmogus atsiduria komisijoje. Ypatingai iškalbingas vakarykščio konkurso momentas: Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro atstovė, vienintelė moteris penkių asmenų komisijoje, po vieno iš pasirodymų pasilenkia į priekį, žvilgteri į dešinę, po to pasisuka ir žvilgteri, kokius balus rodo kairiau sėdintys kolegos, ir tik tuomet pakelia į viršų savo lentelę... Kompetencija? 
 

 

6. TV transliacija. Tą, ką Šarūnas Marčiulionis šią savaitę kalbėjo savo vardo akademijoje, pasikvietęs žurnalistus į atvirą pokalbį-diskusiją, „Žvaigždžių dienos“ transliacijos režisieriai patvirtino visu šimtu procentų. „FIBA krepšinis nuo 1985 metų nėra pasikeitęs. Nėra jokių inovacijų ir derinimosi prie technologijų, TV transliacijų <...>. Dvi kameros viršuje, viena apačioje – lygiai taip pat krepšinio rungtynės buvo filmuojamos ir prieš 30 metų“, – šaipėsi krepšininkas. „Žvaigždžių dienos“ žiūrovai negalėtų nesutikti. Jei iš savo sėdimos vietos vis atsistojančio žiūrovo nugara TV ekrane ir visiškas pasimetimas filmuojant konkurso „Įgūdžių slalomo“ dalyvius dar neerzino, tad tai, ką žiūrovai matė ar ko nematė konkurso „Oro karalius“ metu ne juokais turėjo varyti į neviltį. Dažnai tik iš audio informacijos galėdavai suprasti, kad kažkas įvyko, nes parodę įsibėgėjantį krepšininką  režisieriai netrukdavo įjungti pustuščių tribūnų ar kokį kitą beprasmį vaizdą. O tai juk renginio dalis, kuri baigėsi fanfaromis... Jau nekalbant apie elementarias pastangas, kad reginys TV žiūrovams būtų bent kiek patrauklesnis. Pavyzdžiui, laiko rodymas ekrano kamputyje „Įgūdžių slalomo“ konkursą TV žiūrovams būtų padaręs žymiai įdomesnį.
 

7. "Oro karaliaus“ konkurso taisyklės. Nepavyko? Kitas!.. Tai, kad bandymų atlikti suplanuotam triukui skiriama mažai, „Oro karaliaus“ konkursą daro lėkštą ir nuobodų. Niekas nerizikuoja atlikti sudėtingesnį dėjimą, nes klaidos kaina yra didelė. Nepavyks, antro šanso negausi... Jei neatsiranda krepšininkas, turintis ambicijų ne tik laimėti, bet ir pradžiuginti publiką, koks, pavyzdžiui, buvo Mantas Kalnietis ar dar anksčiau Vaidas Jurgilas, „Oro karaliaus“ konkursas tampa nykus. Daug ką pasako Aarono Bayneso, šių metų oro karaliaus žodžiai: „Mano dėjimai buvo paprasti, bet to užteko, kad laimėčiau“. Tau, Aronai, užteko, o žiūrovams?
 

8. Žvaigždžių stygius. Kai konkursą laimėjusio žaidėjo kolegos žurnalistai prašo prisistatyti ir papasakoti apie save, būna nejauku... Juk tai „Žvaigždžių diena“! Organizatoriai turėtų būti principingesni. Komandos į konkursus ne retai stengiasi deleguoti žaidėjus, kurie nerizikuotų savo garbe ir kuriems tai puiki proga grūdintis. Nejaugi niekas nenorėtų "LKL Snaiperio“ konkurse išvysti kovos tarp Martyno Gecevičiaus ir Marcuso Browno?
 

9. Šou programa. Gaila, kad apart sutarčių su žiobčiojančiais atlikėjais pasirašymo, į šou programą (beveik) nieko daugiau neįdedama. Be to, Lietuvoje tebuvo vienintelė sporto arena – Koncertų ir sporto rūmai Vilniuje, kuri atitiko muzikiniams pasirodymams būtinus akustinius reikalavimus. Tokių renginių šou programose turėtų dominuoti vizualumas, audio atmosfera – publikos priedermė. 

10. Bilietų kainos. Bilietai į renginį kainavo nuo 30 iki 70 litų.

 

Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Gulbelės“ laimikis – 20 tūkst. dolerių
2019 10 13
3x3
Sekmadienį Nandzinge (Kinija) pasibaigusiame dešimtajame pasaulio trijulių (3x3) krepšinio turo etape Šakių „Gulbelės“ klubas užėmė antrąją vietą.
„Žalgiris“ pralaužė Klaipėdos užkeikimą
2019 10 13
LKL
Sekmadienį LKL čempionate pergales šventė Kauno „Žalgiris“, Panevėžio „Lietkabelis“ ir „Šiauliai“.
LKL čempionate – svečių pergalės
2019 10 12
LKL
Vilniaus „Rytas“ Alytuje sutriuškino „Sintek-Dzūkijos“ komandą, o Prienų „CBet“ Utenoje palaužė „Juventus“ krepšininkus.
 
V.Urbonas: „Serbų pokyčiai – šansas mums“
2019 10 13
Rinktinė
„Norime pakovoti dėl taškų, pasiekti pergalę. Tokią ambiciją visada turime", - prieš kovą su serbais kalbėjo Lietuvos futbolo rinktinės strategas.
Trampliną į Lietuvos rinktinę rado Serbijoje
2019 10 13
Rinktinė
Dukart atsigavęs Serbijoje: Justas Lasickas – apie karčias pamokas, pergalę prieš milžiną, neelinį gimtadienį (VIDEO).
Pasaulio čempionate – įspūdingas startas
2019 10 12
Mažasis futbolas
Mažojo futbolo pasaulio čempionato pirmose rungtynėse varžybų debiutantė Lietuvos rinktinė C grupėje 3:0 parklupdė Belgijos futbolininkus.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
Čempionatas lietuviams baigėsi nusivylimu
2019 10 05
Pasaulio čempionatas
Paskutinis iš Lietuvos sportininkų pasaulio lengvosios atletikos čempionate startavęs ieties metikas Edis Matusevičius pasaulio čempionate liko 22-as.
 
Lietuva pirmąsyk triumfavo talentų turnyre
2019 10 07
Turnyras
Vilniuje vykusiame tradiciniame jaunių SEB „Futures Cup“ teniso turnyre pirmą kartą pergalę šventė Lietuvos rinktinė.
Naujovės – po pasitarimų su dalyviais
2019 10 04
Turnyras
Pernai pirmąsyk vykęs SEB arenos taurės teniso turnyras vyks ir šįmet. Jau spalio 15-ąją turnyras startuos patobulintu formatu ir patogesniu laiku.
Burtai lėmė akistatą namie su portugalais
2019 10 03
Daviso taurė
Lietuvos teniso rinktinės kitų metų pavasarį lauks Portugalijos rinktinės iššūkis. Tai paaiškėjo Londone ištraukus 2020 m. sezono Daviso taurės burtus.
Pergalingas debiutas „Glory“ ringe
2019 10 12
Debiutas
Lietuvos kovotojas Sergejus Maslobojevas pergalingai debiutavo stipriausioje pasaulyje kikbokso organizacijoje „Glory“.
Daugiausia titulų – Šakių moksleiviams
2019 10 12
Graplingo imtynės
Švenčionyse vykęs tradicinis moksleivių graplingo čempionatas šiemet dosnus buvo Šakių atstovams.
Lemiamas barjeras – per aukštas
2019 10 10
Boksas
Lietuvos boksininkėms nepavyko iškovoti medalių pasaulio moterų čempionate. Per žingsnį nuo apdovanojimo liko Iveta Lešinskytė.
 
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
Lietuvių laimikis – reitingo taškai
2019 10 10
Lenktynės
Lietuvos dviratininkai kovojo dėl aukštų vietų Prancūzijoje surengtose 69-osiose vyrų dviračių lenktynėse Paryžius - Buržas (UCI I kategorija).
Tailande 3 kartus skambėjo Lietuvos himnas
2019 10 08
Trekas
UCI pirmos kategorijos dviračių treko varžybų „Asia Cup 2019“ paskutinę dieną Lietuvos dviratininkai iškovojo net 5 medalius – 3 aukso ir 2 sidabro.
Kauniečiai žengė tolyn, vilniečiai iškrito
2019 10 13
Europos turnyrai
„Kauno Ąžuolas“-KTU – kitame EHF Iššūkio taurės etape, „Šviesai“ atsivežtos į Bosniją persvaros nepakako.
Kauno derbyje – šiurkšti kova
2019 10 09
Lietuvos lyga
Trečiadienio vakarą Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės. Jose pergales šventė „Granitas-Karys“ ir „Šviesa“.
Svarbiuose mačuose – Lietuvos atstovai
2019 10 09
Europos turnyrai
Artėjantį savaitgalį Lietuvos rankinio teisėjai ir inspektoriai darbuosis moterų bei vyrų Europos taurės varžybose.
 
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Tinklininko karjerą pristabdė operacija
2019 09 27
Situacija
Vienam geriausių Lietuvos paplūdimio tinklininkų A.Rumševičiui mažiausiai pusę metų teks praleisti be sporto. Jam Vilniuje buvo atlikta peties operacija.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Lietuvos čiuožėjai – penkti Suomijoje
2019 10 13
Dailusis čiuožimas
ISU dailiojo čiuožimo „Challenger Series“ trečiasi etape - "Finlandia Trophy 2019" varžybos – buvo sėkmingos Lietuvos porai.
Debiutantų įvarčiai padėjo įveikti naujokus
2019 10 11
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio pirmenybes pergalingai pradėjo praėjusio sezono šalies vicečempionė Vilniaus „Hockey Punks“ komanda.
Prieš sezoną – svarus papildymas
2019 10 10
Ledo ritulys
Praėjusių šalies ledo ritulio pirmenybių finalininkė „Hockey Punks“ vasarą pasipildė daugiau nei dešimčia naujų žaidėjų.
Po arenos stogu – įspūdingi žirgų šuoliai
2019 10 14
Žirginis sportas
Šiaulių arenoje praūžė pinas tribūnas sutraukusios tarptautinės žirgų konkūrų varžybos. Jose dėl trofėjų susigrūmė Vidurio ir Rytų Europos raiteliai.
Permainingame sezone – „Raganosio“ pergalė
2019 10 14
Buriavimas
Kauno mariose įvykusios Medalių lenktynės sudėliojo galutinius taškus „RS-280“ jachtų klasės sezono įskaitoje (VIDEO).
Sezono uždaryme – 800 orientacininkų
2019 10 14
Orientavimasis
Nors pagrindinės sezono varžybos Lietuvoje baigtos, stipriausi šalies orientacininkų dar laukia keli svarbūs startai.
 
Lyčių lygybė šalies sporte įgauna pagreitį
2019 10 10
Situacija
Itin skaudi tema – smurtas lyties pagrindu. Dar skaudesnė yra statistika – vos 12 federacijų turi rašytines taisykles ir veiksmų planus, kaip to išvengti.
„LSU sunaikinimas padarytų milžinišką žalą“
2019 10 10
Žvilgsnis
Legendinis LSU alumnas Modestas Paulauskas: „Studijos Kūno kultūros institute – vienas gražiausių gyvenimo tarpsnių“
Lietuva ieško kilnaus elgesio sporte herojų
2019 10 09
Kilnus elgesys
Spalio ir lapkričio mėnesiai skirti kilniai per pastaruosius metus Lietuvos sporte besielgusių asmenų, komandų, organizacijų ir įstaigų paieškai.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas