ELTA 2019 m. rugpjučio 7 d. 17:52 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Su vežimėliu bėgti nebenorėčiau“

Apie 5400 km nubėgęs Aidas Ardzijauskas prisipažino, kad koją jam pakišo susidėvėję vežimėlio stabdžiai ir kirkšnies trauma.

A.Ardzijauskas grįžo į Lietuvą.
Dominyko Genevičiaus (ELTA) nuotr.
A.Ardzijauskas grįžo į Lietuvą.
   
 Lietuvos ultra bėgikas, ugniagesys-gelbėtojas Aidas Ardzijauskas trečiadienį iš Graikijos parskrido į Lietuvą. 
 
Ne vieną įspūdingą bėgimą įveikęs A. Ardzijauskas šįkart siekė iš šiauriausios Europos vietos Nordkapo (Norvegija) nubėgti į piečiausią žemyno tašką Porto Kagio (Graikija). Gegužės pabaigoje jis pradėjo savo bėgimą ir per 70 dienų planavo įveikti 5800 km distanciją. Per Norvegiją, Suomiją, Rusiją, Ukrainą, Bulgariją, Rumuniją, Šiaurės Makedoniją bėgęs A. Ardzijauskas savo įspūdingą kelionę nutraukė Graikijos viduryje. Iki nustatyto tikslo jam dar trūko apie 300-400 km.
 
„Kai kažką sugalvoji ir padarai, tai visada gerai jautiesi. Yra truputėlis apmaudo, bet tikiu, kad su kolektyvu rasime galimybę ateityje tuos likusius nepilnus 400 km įveikti. Jeigu tai būtų gyvybės ar mirties klausimas, tai per penkias dienas būtų galima tą likutį įveikti, bet tuomet neaišku, kiek reikėtų gydyti traumą“, - oro uoste kalbėjo A. Ardzijauskas, kuriam kolegos ugniagesiai įteikė ąžuolo vainiką.
 
Iki nelemtos traumos A. Ardzijauskas per dieną nubėgdavo 70-90 km. Pagrindinės priežastys, neleidusios pasiekti norimo finišo, yra susidėvėję vežimėlio stabdžiai ir trauma. A. Ardzijauskas šįkart bėgo vienas, stumdamas 50 kg sveriantį vežimėlį su būtiniausiais daiktais.
 
„Šiaurės Makedonijoje pradėjo dinginėti vežimėlio stabdžiai. Tiesiog jie susidėvėjo. Tuomet pasitempiau kirkšnį, o per skausmą nelabai norėsi toliau bėgti. Tai pagrindinė priežastis. Padariau šiek tiek klaidų ir neįvertinau vežimėlio galimybių. Buvo labai statūs serpantinai, kuriuos įveikti su sunkiu vežimėliu yra sudėtinga. Per visą bėgimą buvo gal trys momentai, kai pasidarė labai sunku, bet paverki, nusiramini ir bėgi toliau. Emocijos kartais sveiką protą nustumia į šalį, bet praeina kiek laiko ir toliau judi pirmyn“, - teigė A. Ardzijauskas.
 
Sportininkas prisipažino, kad dėl finansų trūkumo teko maršrutą keisti tiesiog bėgimo metu. Dėl platesnių kelių jis rinkosi bėgti ne pro vidurio Europą, o per posovietines valstybes.
 
„Šiame bėgime padėjo keli rėmėjai ir draugai. Valstybinės įstaigos neprisidėjo, todėl ir maršrutas kiek keitėsi bėgimo metu. Atsirado apie 20 proc. neatitikimas nuo to, kas buvo suplanuota prie kompiuterio. Apskritai, bėgimas nėra toks brangus kaip, pavyzdžiui, važiavimas su formule. Bet žinoma, kad reikia finansų. Daug kainavo maitinimas, dalį naktų praleidau ambasadose. Viešbučiai buvo tik trys ar keturi, - pasakojo A. Ardzijauskas. – Pasirinkau tokį maršrutą dėl to, kad posovietinėse šalyse yra platesni keliai. Ten tiesiog galima greičiau bėgti. Suomijoje ir Norvegijoje iš vis nedaug transporto, o Rusijoje kelkraščiai siekia apie du metrus. Kai tuo tarpu Lenkijoje patys keliai vos ne du metrus siekia. Balkanuose tai vietiniai pakankamai atsargūs. Lenkijoje, Čekijoje bėgti su vežimėliu būtų gana sudėtinga“.
 
 
Kita priežastis, privertusi bėgti pro Rytų Europą – daug pigesnis pragyvenimas. Taip pat A. Ardzijauskas nebenorėtų bėgti vienas, nes kartu keliaujantys komandos nariai gali patarti ir padėti išvengti klaidų. Taip pat nebereikėtų vežimėlio, kuris reikalauja gerokai daugiau energijos ir taip prailgina bėgimo trukmę.
 
„Tokį būdą (bėgti su vežimėliu – ELTA) daug kas renkasi, nes nori būti nepriklausomi. Bet šis būdas yra labai sunkus. Daug lengviau kai šalia būna komanda. Taip pat daug geriau ir dėl vienatvės. Kadangi didžiąją dalį praleidžiu vienas, tai padarau klaidingų sprendimų. Iš šono visada geriau matosi – galima gauti patarimų. Ir kuo komanda profesionalesnė, tuo lengviau bėgti, - aiškino A. Ardzijauskas. – Šiai kelionei išleidau kiek daugiau nei 5000 eurų. Tai atrodo nedaug, bet labai daug išleidau per pirmąsias keturias dienas. Norvegijoje viešbutis kainavo 160 eurų. Palapines pastatyti buvo sudėtingą dėl kalnų ir šalčio. Maršruto parinkimą lėmė ir kainos. Iš Suomijos perbėgus į Rusiją, kainos krito apie tris kartus, o i š Rusijos į Ukrainą – dar per pusę. Toliau Bulgarijoje, Rumunijoje, Moldovoje, Šiaurės Makedonijoje kainos dar mažesnės. Ir tada Graikijoje – didžiulis kainų šuolis į viršų. Pavyzdžiui, vandens buteliuko kaina kai kuriose degalinėse siekė 20 euro centų, o Graikijoje – 2,5 euro. Skirtumas yra. Maršruto pasirinkimas turi tam tikrų povandeninių srovių“.
 
Taip pat A. Ardzijauskas prisiminė, kad teko kovoti ir su karščiu. Net Suomijoje bėgimo metu oro temperatūra siekė 30 laipsnių. Tuo tarpu Šiaurės Makedonijoje temperatūra siekė ir 40 laipsnių. Jis pridūrė, kad su vežimėliu daugiau bėgti neplanuoja.
 
Praėjusiais metais A. Ardzijauskas Lietuvos šimtmečio proga nubėgo net 8000 km iš Senegalo sostinės Dakaro į Vilnių. Jis yra minėjęs, kad jo didžiausia svajonė - apibėgti visą Žemės rutulį. Pirminis planas yra tą padaryti 2020-2021 metais.
 
„Dabar svarbiausia viską išanalizuoti, įvertinti sveikatą. Kas bus toliau, dar sunku pasakyti. Yra tas didysis planas apibėgti visą Žemės rutulį, bet apie tai pradėsiu galvoti kai pinigai bus ant stalo. Tik tada bus galima kažką suplanuoti“, - šypsojosi A. Ardzijauskas, per visą kelionę numetęs vos 4 kg.
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Krepšininkas pasižymi ir kulinariniu talentu
2019 08 19
Žvilgsnis
„Jei reikėtų rinktis virtuvę, kurios patiekalus reikėtų valgyti iki gyvenimo galo, tai be lietuviškos būtų ispaniška“, - prisipažino M.Kuzminskas.
Lietuvos krepšininkai – devinti Europoje
2019 08 18
U-16
Lietuvos krepšininkai pergale baigė Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionatą Italijoje.
Rinktinė atsisveikino su E.Bendžiumi.
2019 08 18
Sprendimas
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje po turnyro Suomijoje liko 14 kandidatų. Vsi jie keliaus į paskutines repeticijas Pietų Korėjoje.
 
Vilniaus žvaigždės vėl nustelbė kauniečius
2019 08 18
Tradicija
Sekmadienį Panemunėje įvyko tradicinės visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ organizuotos „Panemunės“ ir „Prelegentų“ futbolo komandų rungtynės.
„Atlantas“ – pirma rumuno stotelė svetur
2019 08 16
Legionierius
Artėjant svarbiausioms A lygos čempionato kovoms, Klaipėdos „Atlanto“ komandą papildė atakuojančio saugo pozicijoje žaidžiantis Marius Cocirla.
„Sūduva“ peržengė Izraelio čempionų barjerą
2019 08 15
Europos lyga
Sirgalių ir fortūnos palaikomi „Sūduvos“ futbolininkai dar kartą įveikė „Maccabi“ žengė į lemiamą Europos lygos atrankos etapą.
Sėkmingi lengvaatlečių startai
2019 08 19
Varžybos
Trišuolininkė Dovilė Kilty laimėjo varžybas Suomijoje, tarp lyderių įvairiose šalyse buvo ir daugiau Lietuvos lengvaatlečių.
Rekordininko debiutas Deimantinėje lygoje
2019 08 18
Deimantinė lyga
Ieties metikas Edis Matusevičius Deimantinėje lygoje debiutavo užimdamas šeštąją vietą.
Lietuviui – kvietimai į planetos elitą
2019 08 14
Žvilgsnis
Edžiui Matusevičiui atsivėrė visi keliai: jis dalyvaus ir Deimantinėje lygoje, ir į unikaliame Europos – JAV mače. Andrius Gudžius liko be kvietimo.
 
Po triumfo – šuolis reitinge
2019 08 19
Turnyras
Ričardas Berankis triumfavo Vankuveryje (Kanada) vykusiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyre „Odlum Brown Van Open“.
R.Berankis nepaliko japonui vilčių
2019 08 18
Turnyras
Vankuveryje (Kanada) vykstančio Teniso profesionalų asociacijos „Challenger“ serijos turnyro pusfinalyje Ričardas Berankis pralaimėjo tik du geimus.
Lietuvis Lenkijoje pranoko vieną favoritų
2019 08 17
Turnyras
ITF teniso G3 serijos turnyre Matas Vasiliauskas 4:6, 6:3, 6:1 nugalėjo 4-ąją turnyro raketę belgą Pierre'ą Yves'ą Bailly ir pateko į turnyro pusfinalį.
„Šlubavau tarsi pašautas pėstininkas“
2019 08 14
Žvilgsnis
Į ringą grįžtantis Mantas Rimdeika: „Visada buvau gerietis, dabar viskas bus kitaip“ (VIDEO).
Kovotoją prajuokino varžovo iššūkis
2019 08 05
Žvilgsnis
Mindaugo Narausko į akistatą ringe iškviestas Henrikas Vikšraitis: „Dar kartą visiems įrodysiu, kad esu stipresnis, greitesnis, tikslesnis, geresnis.“
Lietuvos dziudo kovotojai - bronza
2019 07 28
Dziudo
Nors Justina Kmieliauskaitė pralaimėjo pirmajame Europos jaunimo dziudo taurės etapo rate, vėliau ji iškovojo bronzos medalį.
 
Aukštyn pakilo paskutinėje rungtyje
2019 08 19
Trekas
Frankfurte prie Oderio (Vokietija) vykstančio pasaulio jaunių dviračių treko čempionato vaikinų daugiakovės varžybose Mantas Bitinas užėmė 18-ą vietą.
Gatvėse – nuo kamanių būrio iki velnio
2019 08 18
Velomaratonas
„IKI Velomaratono“ metu į centrinės Vilniaus gatves išriedėjo tūkstančiai dviratininkų. Vieni lenktyniavo, kiti mėgavosi važiavo ir rodė išradingumą.
Lietuvos dviratininkei skilo šalmas
2019 08 17
Trekas
Frankurte prie Oderio vykstančiame pasaulio jaunių dviračių treko čempionate varžosi ir Lietuvos dviratininkai.
Klaipėdoje karaliauja rankinis
2019 08 13
Varžybos
Savaitę pradėjo jau trečiasis tarptautinis Klaipėdos gatvės rankinio turnyras, o netrukus kovos persikels į paplūdimį ir salę.
Lemiamame mače – pergalė
2019 08 08
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai baigė Europos čempionato B divizono grupės kovas ir žengė į pirmenybių Sakartvele pusfinalį.
Sakartvele – pergalingas startas
2019 08 05
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai žygiuoja Europos čempionato B divizione Sakartvele.
 
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Dėl titulų kovos geriausieji
2019 08 14
Paplūdimio tinklinis
Savaitgalį Klaipėdoje, antrajame Melnragės paplūdimyje, vyks intriguojantis atviras Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas.
Tikslo link žengs ilgesniu keliu
2019 08 10
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkės Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė Vengrijoje tęsia kovą dėl apdovanojimų.
Lietuvos čempionate – nauji lyderiai
2019 08 19
Motokrosas
Praėjusį savaitgalį Panevėžio „Sema“ trasoje vyko ketvirtasis Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
Nuklydimas į  krūmus laimėti nesutrukdė
2019 08 10
Ralis
Rokiškyje „Agrorodeo“ duetas varžovus paliko toli už nugarų, „Toyota Yaris“ laimėjo ekipažas iš Estijos.
Žoliapjovių lenktynėse – V.Žalos revanšas
2019 08 09
Ralis
„Kubota“ žoliapjovių lenktynėse Vaidotas Žala atsirevanšavo Vytautui Švedui ir atskleidė, ką kvies į dvikovą kitąmet.
 
Karjeros posūkis – į Baltarusijos klubą
2019 08 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Ugnius Čižas kitą sezoną praleis Baltarusijoje – lietuvis pasirašė vienerių metų sutartį su Gardino „Neman“.
Vasarą – žiemos olimpiečių triumfas
2019 07 26
Biatlonas
Nemenčinėje vyko Lietuvos vasaros biatlono taurės I etapas. Jame sportininkai rungėsi šaudymo taškams, šaudymo dvikovų ir biatlono sprinto rungtyse.
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
Neįtikėtina drama ir grandų pergalės
2019 08 19
Regbis
Baltijos regbio „Top“ lygoje praūžė trečiasis turas. Jo puošmena tapo tikras trileris Šiauliuose tarp vietos „Šiaulių“ ir Kekavos „Miesnieki“ (Latvija).
Be tautybės, amžiaus ir lyties apribojimų
2019 08 19
Tradicija
Tradicinis burlenčių ir irklenčių maratonas Kintuose sulaukė ir valdžios atstovų dėmesio.
Čempionai – iš Paryžiaus ir Šveicarijos
2019 08 19
Diskgolfas
Zarasų rajone, seniausiame Lietuvoje Nedožinkos diskgolfo parke, įvyko 11-asis Lietuvos diskgolfo čempionatas su „Prodigy Disc“.
 
Už aktyvią veiklą – neeilinis įvertinimas
2019 08 19
Įvertinimas
Antverpeno mieste Belgijoje vykusioje Europos žolės riedulio federacijos 31-oje Generalinės Asamblėjos sesijoje išskirtinio dėmesio sulaukė Lieruva.
Titulai – ir ant ledo, ir vandenyje
2019 08 10
Žvilgsnis
Lietuvos dailiojo čiuožimo siela Lilija Vanagienė: apie ryškiausius įvykius, šuolius į vandenį, sūnaus šokius su kėde, žolės pjovimą, gyvenimo vyrus.
Startuoja bilietų į Tokijo žaidynes prekyba
2019 08 09
Tokijas 2020
Kelionių organizatorius „Novaturas“ pirmadienį (rugpjūčio 12 d.) pradeda prekybą bilietais į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas