ELTA 2019 m. rugpjučio 7 d. 17:52 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Su vežimėliu bėgti nebenorėčiau“

Apie 5400 km nubėgęs Aidas Ardzijauskas prisipažino, kad koją jam pakišo susidėvėję vežimėlio stabdžiai ir kirkšnies trauma.

A.Ardzijauskas grįžo į Lietuvą.
Dominyko Genevičiaus (ELTA) nuotr.
A.Ardzijauskas grįžo į Lietuvą.
   
 Lietuvos ultra bėgikas, ugniagesys-gelbėtojas Aidas Ardzijauskas trečiadienį iš Graikijos parskrido į Lietuvą. 
 
Ne vieną įspūdingą bėgimą įveikęs A. Ardzijauskas šįkart siekė iš šiauriausios Europos vietos Nordkapo (Norvegija) nubėgti į piečiausią žemyno tašką Porto Kagio (Graikija). Gegužės pabaigoje jis pradėjo savo bėgimą ir per 70 dienų planavo įveikti 5800 km distanciją. Per Norvegiją, Suomiją, Rusiją, Ukrainą, Bulgariją, Rumuniją, Šiaurės Makedoniją bėgęs A. Ardzijauskas savo įspūdingą kelionę nutraukė Graikijos viduryje. Iki nustatyto tikslo jam dar trūko apie 300-400 km.
 
„Kai kažką sugalvoji ir padarai, tai visada gerai jautiesi. Yra truputėlis apmaudo, bet tikiu, kad su kolektyvu rasime galimybę ateityje tuos likusius nepilnus 400 km įveikti. Jeigu tai būtų gyvybės ar mirties klausimas, tai per penkias dienas būtų galima tą likutį įveikti, bet tuomet neaišku, kiek reikėtų gydyti traumą“, - oro uoste kalbėjo A. Ardzijauskas, kuriam kolegos ugniagesiai įteikė ąžuolo vainiką.
 
Iki nelemtos traumos A. Ardzijauskas per dieną nubėgdavo 70-90 km. Pagrindinės priežastys, neleidusios pasiekti norimo finišo, yra susidėvėję vežimėlio stabdžiai ir trauma. A. Ardzijauskas šįkart bėgo vienas, stumdamas 50 kg sveriantį vežimėlį su būtiniausiais daiktais.
 
„Šiaurės Makedonijoje pradėjo dinginėti vežimėlio stabdžiai. Tiesiog jie susidėvėjo. Tuomet pasitempiau kirkšnį, o per skausmą nelabai norėsi toliau bėgti. Tai pagrindinė priežastis. Padariau šiek tiek klaidų ir neįvertinau vežimėlio galimybių. Buvo labai statūs serpantinai, kuriuos įveikti su sunkiu vežimėliu yra sudėtinga. Per visą bėgimą buvo gal trys momentai, kai pasidarė labai sunku, bet paverki, nusiramini ir bėgi toliau. Emocijos kartais sveiką protą nustumia į šalį, bet praeina kiek laiko ir toliau judi pirmyn“, - teigė A. Ardzijauskas.
 
Sportininkas prisipažino, kad dėl finansų trūkumo teko maršrutą keisti tiesiog bėgimo metu. Dėl platesnių kelių jis rinkosi bėgti ne pro vidurio Europą, o per posovietines valstybes.
 
„Šiame bėgime padėjo keli rėmėjai ir draugai. Valstybinės įstaigos neprisidėjo, todėl ir maršrutas kiek keitėsi bėgimo metu. Atsirado apie 20 proc. neatitikimas nuo to, kas buvo suplanuota prie kompiuterio. Apskritai, bėgimas nėra toks brangus kaip, pavyzdžiui, važiavimas su formule. Bet žinoma, kad reikia finansų. Daug kainavo maitinimas, dalį naktų praleidau ambasadose. Viešbučiai buvo tik trys ar keturi, - pasakojo A. Ardzijauskas. – Pasirinkau tokį maršrutą dėl to, kad posovietinėse šalyse yra platesni keliai. Ten tiesiog galima greičiau bėgti. Suomijoje ir Norvegijoje iš vis nedaug transporto, o Rusijoje kelkraščiai siekia apie du metrus. Kai tuo tarpu Lenkijoje patys keliai vos ne du metrus siekia. Balkanuose tai vietiniai pakankamai atsargūs. Lenkijoje, Čekijoje bėgti su vežimėliu būtų gana sudėtinga“.
 
 
Kita priežastis, privertusi bėgti pro Rytų Europą – daug pigesnis pragyvenimas. Taip pat A. Ardzijauskas nebenorėtų bėgti vienas, nes kartu keliaujantys komandos nariai gali patarti ir padėti išvengti klaidų. Taip pat nebereikėtų vežimėlio, kuris reikalauja gerokai daugiau energijos ir taip prailgina bėgimo trukmę.
 
„Tokį būdą (bėgti su vežimėliu – ELTA) daug kas renkasi, nes nori būti nepriklausomi. Bet šis būdas yra labai sunkus. Daug lengviau kai šalia būna komanda. Taip pat daug geriau ir dėl vienatvės. Kadangi didžiąją dalį praleidžiu vienas, tai padarau klaidingų sprendimų. Iš šono visada geriau matosi – galima gauti patarimų. Ir kuo komanda profesionalesnė, tuo lengviau bėgti, - aiškino A. Ardzijauskas. – Šiai kelionei išleidau kiek daugiau nei 5000 eurų. Tai atrodo nedaug, bet labai daug išleidau per pirmąsias keturias dienas. Norvegijoje viešbutis kainavo 160 eurų. Palapines pastatyti buvo sudėtingą dėl kalnų ir šalčio. Maršruto parinkimą lėmė ir kainos. Iš Suomijos perbėgus į Rusiją, kainos krito apie tris kartus, o i š Rusijos į Ukrainą – dar per pusę. Toliau Bulgarijoje, Rumunijoje, Moldovoje, Šiaurės Makedonijoje kainos dar mažesnės. Ir tada Graikijoje – didžiulis kainų šuolis į viršų. Pavyzdžiui, vandens buteliuko kaina kai kuriose degalinėse siekė 20 euro centų, o Graikijoje – 2,5 euro. Skirtumas yra. Maršruto pasirinkimas turi tam tikrų povandeninių srovių“.
 
Taip pat A. Ardzijauskas prisiminė, kad teko kovoti ir su karščiu. Net Suomijoje bėgimo metu oro temperatūra siekė 30 laipsnių. Tuo tarpu Šiaurės Makedonijoje temperatūra siekė ir 40 laipsnių. Jis pridūrė, kad su vežimėliu daugiau bėgti neplanuoja.
 
Praėjusiais metais A. Ardzijauskas Lietuvos šimtmečio proga nubėgo net 8000 km iš Senegalo sostinės Dakaro į Vilnių. Jis yra minėjęs, kad jo didžiausia svajonė - apibėgti visą Žemės rutulį. Pirminis planas yra tą padaryti 2020-2021 metais.
 
„Dabar svarbiausia viską išanalizuoti, įvertinti sveikatą. Kas bus toliau, dar sunku pasakyti. Yra tas didysis planas apibėgti visą Žemės rutulį, bet apie tai pradėsiu galvoti kai pinigai bus ant stalo. Tik tada bus galima kažką suplanuoti“, - šypsojosi A. Ardzijauskas, per visą kelionę numetęs vos 4 kg.
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Eurolygoje – dar vienas antausis
2019 12 14
Eurolyga
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygoje patyrę septintą nesėkmę iš eilės ir po 13 turų kartu su Sankt Peterburgo „Zenit“ yra lentelės dugne (3 ir 10).
Trenerių štabe – naujas veidas
2019 12 13
Treneris
Sostinės krepšinio A lygoje rungtyniaujančios Vilniaus „Ryto–MRU“ ekipos trenerių štabą papildė Sostinės krepšinio mokyklos treneris Karolis Čyžius.
Bilietus medžioja ir užsieniečiai
2019 12 13
bilietai
Prasidėjo vieša prekyba bilietais į birželį vyksiantį olimpinės atrankos turnyrą Kaune.
 
Tauragėje – nauja talentų kalvė
2019 12 11
Akademija
Tauragėje iškilmingai duris atvėrė vaikų ir jaunių futbolo akademija „Tauras“. Per iškilmes pagerbti ir geriausi apskrities futbolininkai.
„Utenoje matau potencialą ir erdvę tobulėti“
2019 12 11
Interviu
„Utenio“ techninis vadovas Carstenas Dohmas: „Nesižaviu per kitų galvas lipančiais treneriais, kuriems svarbiausia kuo greičiau kilti karjeros laiptais.“
Lietuvos futbolui – lyderių patarimai
2019 12 11
Mokymai
Lietuvoje vykusiuose mokymuose – pasaulinio lygio specialistas iš Belgijos.
Lietuvos bėgikai – greta lyderių
2019 12 10
Krosas
Žemyne – tik už aštuonių ekipų nugarų. Lisabonoje (Portugalija) vykęs Europos kroso bėgimo čempionatas Lietuvai buvo istoriškai sėkmingiausias.
Ėjimo šimtmetį įamžino ir knyga
2019 11 25
Jubiliejus
Į Lietuvos sportinio ėjimo 100-mečio paminėjimą Alytaus teatre susirinko visas mūsų šalies ėjimo elitas, pristatyta knyga „Šimtmečio žingsniai“
Po finišo – pagalba išsekusiam varžovui
2019 11 25
Bekelė
Istorinius Lietuvos bekelės bėgimo čempionų titulus iškovojo Vaidas Žlabys ir Gitana Akmanavičiūtė.
 
Prestižinis turnyras Vilniuje – jau 10 kartą
2019 12 11
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, bus surengtas aukščiausios – pirmos – kategorijos Tarptautinės teniso federacijos (ITF) senjorų turnyras „Vilnius Cup 2020“.
Vilniuje triumfavo Prancūzijos talentai
2019 11 29
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, baigėsi Europos teniso federacijos („Tennis Europe“) pirmos kategorijos 12-mečių teniso turnyras „Vilnius tennis academy cup 2019“.
Teniso 100-mečio šventėje – apdovanojimai
2019 11 27
Jubiliejus
Lietuvos tenisą pasveikino ypatingas svečias – tiesiai iš Daviso taurės finalo atvykęs Tarptautinės teniso federacijos prezidentas Davidas Haggerty.
Iš Suomijos – su bronza
2019 12 11
Imtynės
Suomijoje vykusiame tarptautiniame graikų-romėnų imtynių turnyre du mūsų šalies atletai iškovojo bronzos medalius.
Boksininkų rinkimuose – moterų triumfas
2019 12 11
Boksas
Išrinkti geriausi 2019 metų Lietuvos boksininkai. Jiems įteikti specialūs Lietuvos bokso federacijos (LBF) prizai bei piniginės premijos.
Šalies čempionate – milžiniška konkurencija
2019 12 11
Graplingo imtynės
Šį šeštadienį Kaune bus surengtas atvirasis Lietuvos graplingo čempionatas, kuris užbaigs stipriausių mūsų šalies graplingo imtynininkų sezoną.
 
Kaip saugiai važinėti dviračiu žiemą
2019 12 09
Patarimai
„IKI Velomaratono“ organizatoriai išskiria 4 esminius patarimus, padėsiančius jums saugiai važinėti dviračiu net ir šaltuoju metų laiku.
Vilniuje – LDSF mokymai
2019 12 04
Mokymai
Lietuvos dviračių sporto federacija Vilniuje, viešbutyje „Panorama Hotel“ gruodžio 7-8 d. organizuoja dviračių sporto teisėjų ir administracijos mokymus.
Kelią į pirmą ketvertą užkirto kinės
2019 11 29
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės trečiojo etapo Honkonge moterų komandų sprinto varžybose Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė užėmė septintąją vietą.
Turnyro lentelėje – naujas lyderis
2019 12 12
Lietuvos lyga
Šalies čempionai „Dragūno“ rankininkai svečiuose palaužė pagrindinę konkurentę VHC „Šviesa“ komandą.
„Granitas“ buvo per kietas „Grifui“
2019 12 11
Lietuvos lyga
Trečiadienį Lietuvos rankinio lygioje vyko vienerios rungtynės – Kaune “Granitas-Karys“ veikė Panevėžio “KKSC-RSSG Grifą” 35:25 (19:15).
Rinktinėje – visai kita atmosfera
2019 12 08
Rinktinė
Dienas iki rinktinės stovyklos skaičiuojantis Mindaugas Dumčius: jeigu pradėsime bijoti varžovų atrankoje, tai ką darytumėme pasaulio čempionate?
 
Prieš mūšius – kovingos kalbos
2019 12 13
Taurė
Tinklinio salėse vyks intriguojantys mūšiai dėl vietos Lietuvos tinklinio federacijos Didžiosios taurės finale.
Lietuviai – Prancūzijos ir Vokietijos elite
2019 12 05
Legionieriai
Daugiau nei 15 Lietuvos tinklininkų savo karjerą tęsia įvairiose Europos lygose. Keletas iš jų varžosi vienuose iš stipriausių čempionatų.
Tinklinio aikštėse – intriguojančios kovos
2019 12 02
Lietuvos čempionatas
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate pergales šventė Klaipėdos ir Marijampolės klubai, moterų – Vilniaus ir Kauno komandos.
Nematomą sporto pusę lydi ir skausmas
2019 12 12
Žvilgsnis
Lenktynininkas Deividas Jocius, patyręs didelę avariją Druskininkų ralyje, sužinojo, ką reiškia, kuomet tavo planai nubraukiami vienu brūkšniu.
Žiemos ralyje – sportas ir pramogos
2019 12 11
Ralis
Pirmojo metų festivalio „Winter Rally“ organizatoriai paskelbė automobilių sporto gerbėjams aktualią datą.
Ralyje – briedžiai, fėjos, nykštukai
2019 12 03
Ralis
„Kalėdinis ralis“ surinko gausų būrį šeimų, draugų ir giminaičių. Ralyje startavo daugiau kaip 60 ekipažų, virš 200 dalyvių.
 
Po sėkmingų startų – geresnė nuotaika
2019 12 14
Biatlonas
Biatlonininkų sėkmė Austrijoje: Vytautas Strolia iškovojo įskaitinius taškus, o Lietuvos vyrai pranoko švedus.
Vietoj futbolo stadiono – į ledo aikštę
2019 12 11
Ledo ritulys
Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinės lyderė Klara Miuller turi dviejų šalių pasus, tad yra dalyvavusi ir Vokietijos jaunių rinktinės pratybose.
Be medalių, bet su viršytais lūkesčiais
2019 12 11
Ledo ritulys
Pirmą kartą pasaulio čempionate žaidusi Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinė iškovojo dvi pergales ir patyrė tris pralaimėjimus (VIDEO).
Bėgimo varžybos – ir dieną, ir naktį
2019 12 14
Festivalis
Bėgiojimui tinka ir žiema – tai vasario 1-2 dienomis Druskininkuose įrodys bėgimo entuziastai.
Mažiems automobiliams – didelė erdvė
2019 12 12
Bazės
Kaune duris atvėrė „RC Arena Lithuania“: pirmoji specialiai radijo bangomis valdomų automobilių lenktynėms pritaikyta erdvė Lietuvoje.
Grįžta ekstremalus alpinizmas
2019 12 11
Festivalis
Į Druskininkuose vyksiantį LTeam žiemos festivalį sugrįžta ekstremalios alpinizmo varžybos. „Ledo kirtis 2020“ vyks abi festivalio dienas.
 
Studentų sporto pažiboms – apdovanojimai
2019 12 13
Apdovanojimai
Kauno rotušėje vyko 2019 metų geriausiųjų Lietuvos studentų sportininkų pagerbimo ir apdovanojimų vakaras.
Sporto žurnalistai pagerbė metų laureatus
2019 12 13
Apdovanojimai
Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (LSŽF) Metų apdovanojimų ceremonijoje pagerbti sporto žurnalistikos laureatai, sportininkai ir organizacijos.
Rinkimų azartas peržengė teisėtas ribas
2019 12 12
Situacija
„LTeam apdovanojimų 2019“ apdovanojimų taryba dėl galimo neteisėto balsų rinkimo nusprendė anuliuoti „Metų populiariausio sportininko“ nominaciją.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas