LTPS 2019 m. rugpjučio 7 d. 11:38 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Trenerių laiške – nerimas ir reikalavimai

LTPS atvirame laiške Švietimo, mokslo ir sporto ministrui nerimauja, kad sporto sistema griaunama, o sporto pinigai gali atitekti švietimo sričiai.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.
sportas.info nuotr.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.
Lietuvos trenerių profesinė sąjunga išplatino jos pirmininko Kastyčio Pavilonio pasirašytą atvirą laišką Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministrui:

„Po nesėkmingo pasirodymo 1996 metais olimpinėse žaidynėse Atlantoje buvo įkurtas LOSC, jo veikla buvo nukreipta piramidės principu: sporto mokyklos (centrai), olimpinė pamaina ir olimpinės rinktinės. Toks modelis pasiteisino, pasiekti geri rezultatai. Įvertinus nedidelius finansinius ir žmogiškuosius resursus, tapome viena produktyviausių valstybių pasaulyje Į mūsų olimpiečių centralizuotą rengimą atkreipė kitų valstybių sportinės organizacijos ir sukūrė centralizuotus sporto centrus.
 
Pas mus pradėta griauti šią sistemą, pavadinus Lietuvos sporto reorganizacija. Pirmiausia eliminavo olimpinės pamainos ir rezervo rengimą, kurioje būdavo iki 200 talentingų, perspektyvių sportininkų.

Per olimpinį ciklą LOSC pastoviai parengdavo į olimpines ir nacionalines rinktines naujus atstovus. Toks papildymas leisdavo kiekvienoje olimpiadoje turėti pastoviai 65-75 olimpiečius, kurie džiugindavo šalį 4-6 medaliais. Dar prasidėjus likvidavimo (reorganizacijos) procesui, šalies treneriai ne kartą žiniasklaidos priemonėmis, raštais į LR Vyriausybę, Seimą, KKSD, susitikimuose su ministrais, stengėsi atkreipti dėmesį. Deja buvome neišgirsti, o dabar jau skiname karčius vaisius. Tai parodė Europos sporto žaidynės, Europos olimpinis festivalis bei prasidėjęs olimpinių normatyvų vykdymas Tokijo olimpinėms žaidynėms.

Sportas, daugiausiai reprezentuojantis mūsų valstybę ir labiausiai matoma gyvenimo sritis, suteikiantis gyventojams didelį džiaugsmą ir pasididžiavimą sava šalimi. Maža valstybė, atgavusi Nepriklausomybę, puikiai per sportą reprezentuoja savo valstybę. Kas gali paneigti, kad per Darbo partiją, kuri delegavo savo atstovą į KKSD, priešiškos mums valstybės institucijos numatė sunaikinti ryškiausiai per sportą reprezentuojančią Lietuvos kraštą gyvenimo sritį? 

Sumanymas įjungti Kūno kultūros ir sporto departamentą į ŠMM sudėtį, matome neduoda realios naudos, nes tolesnę neigiamą, galimai nusikalstamą, veiklą toliau vykdo buvusio KKSD vadovybė, tęsia  sureguliuotos sporto sistemos griovimą. Ypač gerai pasimatė, kai vietoje KKSD Fondo atsirado prie ŠMSM sporto fondas, kurio veikla mums treneriams ir sporto organizatoriams yra nevisai suprantama.
 
Visi numatyti Fondo lėšų paskirstymo terminai seniai pratęsti, laukiame kada bus paviešinti. Jau praėjo daugiau kaip pusmetis, kai  sporto organizatoriai vykdė numatytus 2019 metams renginius. Tai ilgalaikiai, tęstini renginiai, kuriuos teko vykdyti skolintomis ar net nuosavomis lėšomis.  Kas kompensuos jau panaudotas lėšas renginių vykdymui?Mums nesuprantama, kokiu principu sudaryta ekspertų grupė, neaišku kokią dalį sudaro sporto specialistai ir kodėl jų sąstatas neviešinamas  

Ypatingai mus neramina, svarbūs mūsų šalies sportiniai – patriotiniai renginiai, kaip bėgimas „Baltijos kelias“, Partizanų pagerbimo šventė Lazdijuose, eliminuoti iš finansuojamų programų. Kas suteikė tokią teisę niekinti mūsų tautos istoriją, patriotiškiausius mūsų krašto žmones paaukojusius savo gyvybes už mūsų laisvę, už Nepriklausomybę?

Kokiu pretekstu nefinansuojamos Lietuvos jaunučių žaidynės, sporto talentų paieška nacionalinėms rinktinėms ir kiti svarbūs Lietuvos sportui renginiai? Ir kas už tai atsakys? Atsakomybę perkels „ekspertų“ grupei ar dar kažkam?
 
Ir kas gali paneigti, kad sporto fondo lėšos nebus nukreiptos švietimo problemoms spręsti - kuriamos mokytojų rengimo programos skatinimui, darželių ar mokyklos renovacijai.

Mes reikalaujame, kad sporto rėmimo fondo lėšų paskirstymas bei principai būtų peržiūrimi naujai sudarytos iš kitų kompetentingų sporto darbuotojų, bei įvertinta dabartinių ŠMSM sporto darbuotojų veikla. 

Deklaruoti  skaidrumo ir viešumo principai, įjungus KKSD į ŠMSM kažkaip tapo padengti slaptumo uždanga. Kaip ir visa šalies sporto strategija, kurios matomai išvis nėra. 

Lietuvos treneriai, nematydami teigiamų pokyčių šalies sporto valdyme, kartu su sportininkais pasilieka teisę imtis akcijų , tikslu stabdyti dabartinius neigiamus procesus.“
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Jonavos klubas nepanoro žaisti LKL
2019 08 22
Sprendimas
Jonavos krepšinio klubas informavo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) administraciją, kad nepasinaudos LKL valdybos pateiktu siūlymu.
„Lietuviai yra labai draugiški ir pagarbūs“
2019 08 22
Legionierius
Sirgaliams prisistatęs „Neptūno“ legionierius Andre Williamsonas: „Visi esame pasirengę aukotis dėl bendro tikslo“.
Rinktinės kelionė truko beveik parą
2019 08 22
Rinktinė
Po beveik parą trukusios kelionės Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė sėkmingai atvyko į Pietų Korėją, kur iškart susidūrė su keblumais (VIDEO).
 
„Sūduva“ neįmušė, bet ir nepraleido
2019 08 22
Europos lyga
Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai pirmąsias Europos lygos rungtynes su Budapešto „Ferencvaros“ baigė nulinėmis lygiosiomis.
Trečias A.Rybako kartas – tikslas tobulėti
2019 08 22
Treneris
Perėmęs ekipos vairą, A.Rybakas nuo pirmos treniruotės bandė pakeisti žaidimo stilių, kuriuo vadovavosi A.Skarbalius.
„Atlanto“ gretose – dar vienas kroatas
2019 08 22
Legionierius
Prie Klaipėdos „Atlanto“ treniruočių prisiijungė naujokas. Uostamiesčio ekipą papildė legionierius iš Kroatijos Mateo Duničius.
Ant olimpinio slenksčio – būrys lietuvių
2019 08 21
Žvilgsnis
Besibeldžiantys į Tokiją: šalia olimpinių kelialapių – mažiausiai 10 Lietuvos lengvaatlečių.
Sėkmingi lengvaatlečių startai
2019 08 19
Varžybos
Trišuolininkė Dovilė Kilty laimėjo varžybas Suomijoje, tarp lyderių įvairiose šalyse buvo ir daugiau Lietuvos lengvaatlečių.
Rekordininko debiutas Deimantinėje lygoje
2019 08 18
Deimantinė lyga
Ieties metikas Edis Matusevičius Deimantinėje lygoje debiutavo užimdamas šeštąją vietą.
 
L.Grigelis – jau ketvirtfinalyje
2019 08 22
Turnyras
Tarptautinės teniso federacijos (ITF) turnyre „Tennis Pro Open Schlieren“ L.Grigelis iškovojo pergalę vienetų varžybose, bet suklupo dvejetų kovoje.
Burtai palankūs R.Berankiui
2019 08 22
Burtai
Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pirmajame „US Open“ rate susitiks su atranką įveiksiančiu žaidėju.
Pergalingas lietuvių startas
2019 08 22
Turnyras
ITF turnyro „Tennis Pro Open Schlieren“ pirmajame rate Laurynas Grigelis šventė pergalę ir vienetų, ir dvejetų varžybose.
„Šlubavau tarsi pašautas pėstininkas“
2019 08 14
Žvilgsnis
Į ringą grįžtantis Mantas Rimdeika: „Visada buvau gerietis, dabar viskas bus kitaip“ (VIDEO).
Kovotoją prajuokino varžovo iššūkis
2019 08 05
Žvilgsnis
Mindaugo Narausko į akistatą ringe iškviestas Henrikas Vikšraitis: „Dar kartą visiems įrodysiu, kad esu stipresnis, greitesnis, tikslesnis, geresnis.“
Lietuvos dziudo kovotojai - bronza
2019 07 28
Dziudo
Nors Justina Kmieliauskaitė pralaimėjo pirmajame Europos jaunimo dziudo taurės etapo rate, vėliau ji iškovojo bronzos medalį.
 
Aukštyn pakilo paskutinėje rungtyje
2019 08 19
Trekas
Frankfurte prie Oderio (Vokietija) vykstančio pasaulio jaunių dviračių treko čempionato vaikinų daugiakovės varžybose Mantas Bitinas užėmė 18-ą vietą.
Gatvėse – nuo kamanių būrio iki velnio
2019 08 18
Velomaratonas
„IKI Velomaratono“ metu į centrinės Vilniaus gatves išriedėjo tūkstančiai dviratininkų. Vieni lenktyniavo, kiti mėgavosi važiavo ir rodė išradingumą.
Lietuvos dviratininkei skilo šalmas
2019 08 17
Trekas
Frankurte prie Oderio vykstančiame pasaulio jaunių dviračių treko čempionate varžosi ir Lietuvos dviratininkai.
Rankininkių tikslas – atsispirti nuo dugno
2019 08 22
Žvilgsnis
Rugsėjo pabaigoje Lietuvos moterų rankinio rinktinė pradeda naują žygį į Europos čempionatą. Ją ten bandys nuvesti treneris Karolis Kaladinskas.
Klaipėdoje karaliauja rankinis
2019 08 13
Varžybos
Savaitę pradėjo jau trečiasis tarptautinis Klaipėdos gatvės rankinio turnyras, o netrukus kovos persikels į paplūdimį ir salę.
Lemiamame mače – pergalė
2019 08 08
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai baigė Europos čempionato B divizono grupės kovas ir žengė į pirmenybių Sakartvele pusfinalį.
 
Istoriniame turnyre – dvi Lietuvos poros
2019 08 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius istoriniame turnyre Jūrmaloje iškopė į pagrindines varžybas.
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Dėl titulų kovos geriausieji
2019 08 14
Paplūdimio tinklinis
Savaitgalį Klaipėdoje, antrajame Melnragės paplūdimyje, vyks intriguojantis atviras Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas.
Ralyje gaus ir 8 litrų darbo tūrio varikliai
2019 08 21
Ralis
Jonas Gricevičius ir Tadas Dulskis pasišovė nustebinti „Lincoln Continental“ limuzinu, kurio ratus suka net 8,2 litro darbo tūrio benzininis variklis.
Trasa neatleido net menkiausių klaidų
2019 08 20
Driftas
Vokietijoje įvyko kvapą gniaužiantis penktasis „Drift Masters“ etapas bei „Iron Drift King“ varžybos.
Lietuvos čempionate – nauji lyderiai
2019 08 19
Motokrosas
Praėjusį savaitgalį Panevėžio „Sema“ trasoje vyko ketvirtasis Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
 
Karjeros posūkis – į Baltarusijos klubą
2019 08 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Ugnius Čižas kitą sezoną praleis Baltarusijoje – lietuvis pasirašė vienerių metų sutartį su Gardino „Neman“.
Vasarą – žiemos olimpiečių triumfas
2019 07 26
Biatlonas
Nemenčinėje vyko Lietuvos vasaros biatlono taurės I etapas. Jame sportininkai rungėsi šaudymo taškams, šaudymo dvikovų ir biatlono sprinto rungtyse.
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
Sportininkų maištas prieš rutiną
2019 08 22
Pomėgis
V.Korobovas, I.Davidovskis, O.Baleišytė, R. Saulius, M.J.Morauskaitė ir M. Vrašinskas. Kuo jie užsiima palikę kanojas, treką, stadioną?
Pasaulio čempionate – lietuvių staigmena
2019 08 22
Diskgolfas
Pasaulio diskgolfo čempionato debiutantė Lietuvos rinktinė buvo atsidūrusi ant bedugnės krašto, bet tęsia kovą dėl medalių.
Atrankos barjerą įveikė be vargo
2019 08 21
Baidarių ir kanojų irklavimas
Baidarininkas Artūras Seja ir kanojininkas Henrikas Žustautas laimėjo pasaulio čempionato atrankos plaukimus.
 
Irkluotojų siekiams – netikėtas dūris
2019 08 22
Situacija
Irkluotojus suglumino išsišokėlės laiškas FISA - gali sumažėti Trakų šansai tapti pasaulio čempionato šeimininkais.
Tikslas – sugrąžinti vaikus į sveiką kelią
2019 08 22
Sveikatingumas
Siekdamas paskatinti vaikus ir paauglius pakankamai judėti, sveikatingumo klubas „Impuls“ įsteigė Vaikų sporto akademiją.
Už aktyvią veiklą – neeilinis įvertinimas
2019 08 19
Įvertinimas
Antverpeno mieste Belgijoje vykusioje Europos žolės riedulio federacijos 31-oje Generalinės Asamblėjos sesijoje išskirtinio dėmesio sulaukė Lieruva.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas