LTPS 2019 m. rugpjučio 7 d. 11:38 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Trenerių laiške – nerimas ir reikalavimai

LTPS atvirame laiške Švietimo, mokslo ir sporto ministrui nerimauja, kad sporto sistema griaunama, o sporto pinigai gali atitekti švietimo sričiai.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.
sportas.info nuotr.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.
Lietuvos trenerių profesinė sąjunga išplatino jos pirmininko Kastyčio Pavilonio pasirašytą atvirą laišką Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministrui:

„Po nesėkmingo pasirodymo 1996 metais olimpinėse žaidynėse Atlantoje buvo įkurtas LOSC, jo veikla buvo nukreipta piramidės principu: sporto mokyklos (centrai), olimpinė pamaina ir olimpinės rinktinės. Toks modelis pasiteisino, pasiekti geri rezultatai. Įvertinus nedidelius finansinius ir žmogiškuosius resursus, tapome viena produktyviausių valstybių pasaulyje Į mūsų olimpiečių centralizuotą rengimą atkreipė kitų valstybių sportinės organizacijos ir sukūrė centralizuotus sporto centrus.
 
Pas mus pradėta griauti šią sistemą, pavadinus Lietuvos sporto reorganizacija. Pirmiausia eliminavo olimpinės pamainos ir rezervo rengimą, kurioje būdavo iki 200 talentingų, perspektyvių sportininkų.

Per olimpinį ciklą LOSC pastoviai parengdavo į olimpines ir nacionalines rinktines naujus atstovus. Toks papildymas leisdavo kiekvienoje olimpiadoje turėti pastoviai 65-75 olimpiečius, kurie džiugindavo šalį 4-6 medaliais. Dar prasidėjus likvidavimo (reorganizacijos) procesui, šalies treneriai ne kartą žiniasklaidos priemonėmis, raštais į LR Vyriausybę, Seimą, KKSD, susitikimuose su ministrais, stengėsi atkreipti dėmesį. Deja buvome neišgirsti, o dabar jau skiname karčius vaisius. Tai parodė Europos sporto žaidynės, Europos olimpinis festivalis bei prasidėjęs olimpinių normatyvų vykdymas Tokijo olimpinėms žaidynėms.

Sportas, daugiausiai reprezentuojantis mūsų valstybę ir labiausiai matoma gyvenimo sritis, suteikiantis gyventojams didelį džiaugsmą ir pasididžiavimą sava šalimi. Maža valstybė, atgavusi Nepriklausomybę, puikiai per sportą reprezentuoja savo valstybę. Kas gali paneigti, kad per Darbo partiją, kuri delegavo savo atstovą į KKSD, priešiškos mums valstybės institucijos numatė sunaikinti ryškiausiai per sportą reprezentuojančią Lietuvos kraštą gyvenimo sritį? 

Sumanymas įjungti Kūno kultūros ir sporto departamentą į ŠMM sudėtį, matome neduoda realios naudos, nes tolesnę neigiamą, galimai nusikalstamą, veiklą toliau vykdo buvusio KKSD vadovybė, tęsia  sureguliuotos sporto sistemos griovimą. Ypač gerai pasimatė, kai vietoje KKSD Fondo atsirado prie ŠMSM sporto fondas, kurio veikla mums treneriams ir sporto organizatoriams yra nevisai suprantama.
 
Visi numatyti Fondo lėšų paskirstymo terminai seniai pratęsti, laukiame kada bus paviešinti. Jau praėjo daugiau kaip pusmetis, kai  sporto organizatoriai vykdė numatytus 2019 metams renginius. Tai ilgalaikiai, tęstini renginiai, kuriuos teko vykdyti skolintomis ar net nuosavomis lėšomis.  Kas kompensuos jau panaudotas lėšas renginių vykdymui?Mums nesuprantama, kokiu principu sudaryta ekspertų grupė, neaišku kokią dalį sudaro sporto specialistai ir kodėl jų sąstatas neviešinamas  

Ypatingai mus neramina, svarbūs mūsų šalies sportiniai – patriotiniai renginiai, kaip bėgimas „Baltijos kelias“, Partizanų pagerbimo šventė Lazdijuose, eliminuoti iš finansuojamų programų. Kas suteikė tokią teisę niekinti mūsų tautos istoriją, patriotiškiausius mūsų krašto žmones paaukojusius savo gyvybes už mūsų laisvę, už Nepriklausomybę?

Kokiu pretekstu nefinansuojamos Lietuvos jaunučių žaidynės, sporto talentų paieška nacionalinėms rinktinėms ir kiti svarbūs Lietuvos sportui renginiai? Ir kas už tai atsakys? Atsakomybę perkels „ekspertų“ grupei ar dar kažkam?
 
Ir kas gali paneigti, kad sporto fondo lėšos nebus nukreiptos švietimo problemoms spręsti - kuriamos mokytojų rengimo programos skatinimui, darželių ar mokyklos renovacijai.

Mes reikalaujame, kad sporto rėmimo fondo lėšų paskirstymas bei principai būtų peržiūrimi naujai sudarytos iš kitų kompetentingų sporto darbuotojų, bei įvertinta dabartinių ŠMSM sporto darbuotojų veikla. 

Deklaruoti  skaidrumo ir viešumo principai, įjungus KKSD į ŠMSM kažkaip tapo padengti slaptumo uždanga. Kaip ir visa šalies sporto strategija, kurios matomai išvis nėra. 

Lietuvos treneriai, nematydami teigiamų pokyčių šalies sporto valdyme, kartu su sportininkais pasilieka teisę imtis akcijų , tikslu stabdyti dabartinius neigiamus procesus.“
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Mongolijoje – „Gulbelės“ skrydis į viršūnę
2019 09 14
3x3
Šeštadienį Mongolijoje pasibaigusiame trijulių (3x3) krepšinio turnyre „Sukhbaatara Challenger“ triumfavo Šakių „Gulbelės“ klubas.
„Kibirkštis“ veržiasi į aikštę
2019 09 13
Žvilgsnis
Vilniaus „Kibirkšties“ komanda po dviejų savaičių treniruočių pradės ir kontrolinių rungtynių seriją bei taip tęs pasiruošimą 2019-2020 metų sezonui.
„Rytas“ baigė rikiuoti gretas
2019 09 12
Žvilgsnis
Naują sezoną „Rytas“ pradės registruodamas 14 krepšininkų, iš kurių trys bus legionieriai. Neatmetama, kad jų gali būti ir daugiau.
 
Kauniečiai pratęsė pergalių seriją
2019 09 14
A lyga
Dublį A lygos rungtynėse pelnęs Deivydas Matulevičius: „Tikiuosi, kad tai nebuvo paskutiniai įvarčiai.“
„Sūduva“ ir „Žalgiris“ triuškino varžovus
2019 09 13
A lyga
Lietuvos futbolo A lygos 23-iojo turo rungtynėse penktadienį „Sūduva“ svečiuose parklupdė „Atlantą“, „Žalgiris“ namie sudaužė „Panevėžį“.
Rekordas – dar prieš turnyro startą
2019 09 13
Turnyras
Druskininkuose vyks jau 15-asis tarptautinis žiniasklaidos atstovų futbolo turnyras, kuriame kovos rekordinis dalyvių skaičius.
Lietuvį pranoko du varžovai
2019 09 15
Varžybos
Lenkijoje surengtų lengvosios atletikos varžybų Kamilai Skolimowskai atminti vyrų disko metimo rungtyje lAndrius Gudžius užėmė trečiąją vietą.
Kvietimas į Dohą šuolininko nenustebino
2019 09 12
Kvietimas
Lietuvos šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas sulaukė kvietimo varžytis pasaulio lengvosios atletikos čempionate.
Už lietuvio nugaros – olimpinis čempionas
2019 09 11
Varžybos
Edis Matusevičius įvykdė savo planą ir prisidėjo prie Europos rinktinės pergalės prieš JAV istoriniame lengvaatlečių mače.
 
Finale Latvijoje – lietuvių akistata
2019 09 14
Turnyras
Turnyro Latvijoje dvejetų varžybų finale tarpusavyje kovojo Vilniaus teniso akademijos tenisininkės.
Trenerei – aukščiausio lygio licencija
2019 09 09
Trenerė
Lietuvos rinktinės kapitonė Edita Liachovičiūtė Tarptautinės teniso federacijos (ITF) kursuose ir gavo trečiojo – aukščiausiojo – lygio licenciją.
R.Berankis – jau 63-ias pasaulyje
2019 09 09
Reitingas
Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingų lentelėje lietuvis Ričardas Berankis iš 68-osios vietos pakilo į 63-iąją.
Daug žadantį startą apkartino pralaimėjimai
2019 09 15
Imtynės
Pasaulio imtynių čempionate Nur-Sultane kovas tęsia graikų-romėnų imtynių stiliaus atletai.
Lietuvis tęsia kovą dėl medalio
2019 09 15
Boksas
Lietuvos boksininkas Tadas Tamašauskas pateko į pasaulio čempionato aštuntfinalį.
Kaunietis įgėlė Vilniaus kovotojui
2019 09 13
Bušido
Mindaugas Narauskas prieš kovą su Henriku Vikšraičiu: „Mano varžovas per anksti pasijautė žvaigžde.“
 
Lietuvę Italijoje aplenkė tik dvi varžovės
2019 09 07
Lenktynės
Lenktynių „Premondiale Giro Toscana“ pirmajame etape Rasa Leleivytė („Aromitalia-Vaiano“) užėmė trečiąją vietą ir pelnė tris pasaulio reitingo taškus.
„Kūnas grįžo, o dvasia dar pakeliui“
2019 09 02
Trekas
Lietuvos treko karalienė Simona Krupeckaitė tarptautinėse varžybose Panevėžyje laimėjo visas tris rungtis, kuriose dalyvavo.
Lietuviams – dar keturi medaliai
2019 08 31
Trekas
Treko varžybų „Panevėžys 2019“ antrąją dieną auksą iškovojo S.Krupeckaitė ir O.Baleišytė, sidabrą - M.Marozaitė ir V.Lendelis.
Molėtuose – kova dėl trijų trofėjų
2019 09 15
Supertaurė
Molėtuose vykusiose Lietuvos rankinio federacijos supertaurės varžybose pergales šventė Garliavos moterų bei Klaipėdos vyrų komandos.
Sezonas Europoje baigėsi vos prasidėjęs
2019 09 09
Europos taurė
Klaipėdos „Dragūnas“ svečiuose du kartus pralaimėjo Rišono „Maccabi“ (Izraelis) komandai ir nepateko į kitą EHF taurės turnyro etapą.
Teisėjai mokėsi, šventė ir rinko valdžią
2019 09 08
Teisėjai
Lietuvos rankinio teisėjų asociacija paminėjo savo veiklos 20-metį, ruošėsi naujam sezonui ir išsirinko naują valdžią.
 
Latvijoje jautėsi kaip namuose
2019 08 24
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis sezoną baigė FIVB turnyre Jūrmaloje užimdami 9-ąją vietą.
Istoriniame turnyre – dvi Lietuvos poros
2019 08 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius istoriniame turnyre Jūrmaloje iškopė į pagrindines varžybas.
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Nugalėtojams – ir prezidento, ir merų taurės
2019 09 15
Ralis
Prezidento Gitano Nausėdos taurę kėlė Kauno rajono sportininkų Manto Bytauto ir Mindaugo Kaminsko duetas, važiavę „Seat Leon“ automobiliu.
Sezonas neplanuotai baigėsi pusfinalyje
2019 09 15
Rali-krosas
Pirmąją lenktynių dieną tempą diktavusiam Rokui Baciuškai antroji pasaulio ralio-kroso čempionato etape Latvijoje nebuvo itin sėkminga.
Visi varžovai – už lietuvio nugaros
2019 09 14
Rali-krosas
Rokas Baciuška pirmauja po pirmosios dienos pasaulio ralio-kroso čempionato etape Latvijoje.
 
Italijoje – Lietuvos čiuožėjų rekordas
2019 09 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Challenger Series“ dailiojo čiuožimo varžybose „Lombardia Trophy 2019“ dalyvavo ir Lietuvos sportininkai.
Lietuvos čempionate – Latvijos sistema
2019 09 11
Ledo ritulys
2019-2020 metų Lietuvos ledo ritulio čempionatas startuos spalio 2 dieną, o pirmenybėse varžysis penkios komandos.
Ambicingas projektas bliūkšta
2019 09 10
Situacija
Pastaruosius metus trijų Baltijos ledo ritulio federacijų brandintas stipriausių šalių ekipų Baltijos lygos turnyras šiemet dienos šviesos dar neišvys.
Lietuvos šaulė – devinta Europoje
2019 09 15
Šaudymas
Europos šaudymo į skraidančius taikinius čempionato Italijoje jaunimo merginų apvaliosios aikštelės varžybose Alisa Bogdanova užėmė devintąją vietą.
Tokijuje – sidabras Lietuvos baidarininkui
2019 09 15
Baidarių ir kanojų irklavimas
Tokijuje (Japonija) vykstančioje baidarių ir kanojų olimpinių testų regatoje Lietuvos baidarininkas Arturas Seja iškovojo sidabro medalį.
Tramplinas aukštyn – tarptautiniai renginiai
2019 09 13
Stalo tenisas
LSTA prezidentė: „Norime, kad Lietuvoje rengiant aukšto lygio tarptautines varžybas, žmonės iš arti galėtų pamatyti tikrąjį techniškąjį stalo tenisą.“
 
„Jei reiktų pakartoti, eičiau tuo pačiu keliu“
2019 09 14
Jubiliejus
Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentas Česlovas Garbaliauskas: „Nesigailiu, kad gyvenimą susiejau su studentų sportu“
Ar atletams būti socialiniuose tinkluose?
2019 09 12
Žvilgsnis
D.Venciūtė: „Kiekvienas sportininkas yra skirtingas ir turėtų pats geriausiai jausti, kiek nori įsitraukti į gyvenimą socialiniuose tinkluose“,
Progimnazijos stadionas – visai Garliavai
2019 09 12
Bazės
Garliavos Jonučių progimnazijoje trečiadienį atidarytas šiuolaikiškai atnaujintas sporto aikštynas, tarnausiantis visos bendruomenės reikmėms.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas