LTPS 2019 m. rugpjučio 7 d. 11:38 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Trenerių laiške – nerimas ir reikalavimai

LTPS atvirame laiške Švietimo, mokslo ir sporto ministrui nerimauja, kad sporto sistema griaunama, o sporto pinigai gali atitekti švietimo sričiai.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.
sportas.info nuotr.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.
Lietuvos trenerių profesinė sąjunga išplatino jos pirmininko Kastyčio Pavilonio pasirašytą atvirą laišką Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministrui:

„Po nesėkmingo pasirodymo 1996 metais olimpinėse žaidynėse Atlantoje buvo įkurtas LOSC, jo veikla buvo nukreipta piramidės principu: sporto mokyklos (centrai), olimpinė pamaina ir olimpinės rinktinės. Toks modelis pasiteisino, pasiekti geri rezultatai. Įvertinus nedidelius finansinius ir žmogiškuosius resursus, tapome viena produktyviausių valstybių pasaulyje Į mūsų olimpiečių centralizuotą rengimą atkreipė kitų valstybių sportinės organizacijos ir sukūrė centralizuotus sporto centrus.
 
Pas mus pradėta griauti šią sistemą, pavadinus Lietuvos sporto reorganizacija. Pirmiausia eliminavo olimpinės pamainos ir rezervo rengimą, kurioje būdavo iki 200 talentingų, perspektyvių sportininkų.

Per olimpinį ciklą LOSC pastoviai parengdavo į olimpines ir nacionalines rinktines naujus atstovus. Toks papildymas leisdavo kiekvienoje olimpiadoje turėti pastoviai 65-75 olimpiečius, kurie džiugindavo šalį 4-6 medaliais. Dar prasidėjus likvidavimo (reorganizacijos) procesui, šalies treneriai ne kartą žiniasklaidos priemonėmis, raštais į LR Vyriausybę, Seimą, KKSD, susitikimuose su ministrais, stengėsi atkreipti dėmesį. Deja buvome neišgirsti, o dabar jau skiname karčius vaisius. Tai parodė Europos sporto žaidynės, Europos olimpinis festivalis bei prasidėjęs olimpinių normatyvų vykdymas Tokijo olimpinėms žaidynėms.

Sportas, daugiausiai reprezentuojantis mūsų valstybę ir labiausiai matoma gyvenimo sritis, suteikiantis gyventojams didelį džiaugsmą ir pasididžiavimą sava šalimi. Maža valstybė, atgavusi Nepriklausomybę, puikiai per sportą reprezentuoja savo valstybę. Kas gali paneigti, kad per Darbo partiją, kuri delegavo savo atstovą į KKSD, priešiškos mums valstybės institucijos numatė sunaikinti ryškiausiai per sportą reprezentuojančią Lietuvos kraštą gyvenimo sritį? 

Sumanymas įjungti Kūno kultūros ir sporto departamentą į ŠMM sudėtį, matome neduoda realios naudos, nes tolesnę neigiamą, galimai nusikalstamą, veiklą toliau vykdo buvusio KKSD vadovybė, tęsia  sureguliuotos sporto sistemos griovimą. Ypač gerai pasimatė, kai vietoje KKSD Fondo atsirado prie ŠMSM sporto fondas, kurio veikla mums treneriams ir sporto organizatoriams yra nevisai suprantama.
 
Visi numatyti Fondo lėšų paskirstymo terminai seniai pratęsti, laukiame kada bus paviešinti. Jau praėjo daugiau kaip pusmetis, kai  sporto organizatoriai vykdė numatytus 2019 metams renginius. Tai ilgalaikiai, tęstini renginiai, kuriuos teko vykdyti skolintomis ar net nuosavomis lėšomis.  Kas kompensuos jau panaudotas lėšas renginių vykdymui?Mums nesuprantama, kokiu principu sudaryta ekspertų grupė, neaišku kokią dalį sudaro sporto specialistai ir kodėl jų sąstatas neviešinamas  

Ypatingai mus neramina, svarbūs mūsų šalies sportiniai – patriotiniai renginiai, kaip bėgimas „Baltijos kelias“, Partizanų pagerbimo šventė Lazdijuose, eliminuoti iš finansuojamų programų. Kas suteikė tokią teisę niekinti mūsų tautos istoriją, patriotiškiausius mūsų krašto žmones paaukojusius savo gyvybes už mūsų laisvę, už Nepriklausomybę?

Kokiu pretekstu nefinansuojamos Lietuvos jaunučių žaidynės, sporto talentų paieška nacionalinėms rinktinėms ir kiti svarbūs Lietuvos sportui renginiai? Ir kas už tai atsakys? Atsakomybę perkels „ekspertų“ grupei ar dar kažkam?
 
Ir kas gali paneigti, kad sporto fondo lėšos nebus nukreiptos švietimo problemoms spręsti - kuriamos mokytojų rengimo programos skatinimui, darželių ar mokyklos renovacijai.

Mes reikalaujame, kad sporto rėmimo fondo lėšų paskirstymas bei principai būtų peržiūrimi naujai sudarytos iš kitų kompetentingų sporto darbuotojų, bei įvertinta dabartinių ŠMSM sporto darbuotojų veikla. 

Deklaruoti  skaidrumo ir viešumo principai, įjungus KKSD į ŠMSM kažkaip tapo padengti slaptumo uždanga. Kaip ir visa šalies sporto strategija, kurios matomai išvis nėra. 

Lietuvos treneriai, nematydami teigiamų pokyčių šalies sporto valdyme, kartu su sportininkais pasilieka teisę imtis akcijų , tikslu stabdyti dabartinius neigiamus procesus.“
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
„Žalgiryje“ – Eurolygos čempionas
2019 11 22
Legionierius
Prie Kauno „Žalgirio“ iki sezono pabaigos prisijungia milžinišką patirtį Eurolygoje sukaupęs krepšininkas – 32-ejų gynėjas K.C. Riversas.
Klaipėdoje – J.Jocytės palydėtuvės
2019 11 22
Žvilgsnis
Į Prancūziją išvykstanti 14-metė Justė Jocytė: „Bus sunku atsisveikinti ne tik su komanda, bet ir su Lietuva.“
„Žalgiris“ neišbrenda iš nesėkmių liūno
2019 11 21
Eurolyga
Belgrado „Crvena zvezda“ ekipai namuose pralaimėję Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygoje patyrė ketvirtą nesėkmę iš eilės.
 
A lygoje - lengva „Žalgirio“ pergalė
2019 11 22
A lyga
A lygos vicečempionas Vilniaus „Žalgiris“ namuose 32-ojo turo susitikime 5:0 (3:0) sutriuškino penktą kartą iš eilės pralaimėjusį Klaipėdos „Atlantą“.
„Sūduvos“ vartininkų grandis nesikeis
2019 11 22
Žvilgsnis
Lietuvos futbolo A lygos čempionė Marijampolės „Sūduva“ kitą sezoną turės tuos pačius vartininkus kaip ir 2019-aisiais.
LFF vadai su komisaru kalbėjo ir apie fanus
2019 11 21
Susitikimas
LFF prezidentas Tomas Danilevičius ir generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius apsilankė pas naująjį Policijos generalinį komisarą Renatą Požėlą.
Startavo geriausių lengvaatlečių rinkimai
2019 11 19
Rinkimai
Nors 2019-ieji Lietuvos lengvaatlečiams buvo permainingi, tačiau šalies sporto padangę sudrebinusių įvykių tikrai netrūko.
Ištvermingiausieji išsidalins medalius
2019 11 18
Bėgimas
Lapkričio 23 d. Neries regioniniame parke „Laukinis Trail – Dūkštos“ varžybų metu pirmą kartą vyks Lietuvos bekelės bėgimo (trail – angl.) čempionatas.
„Per varžybas pirmiausia kovoju su savimi“
2019 11 18
Žvilgsnis
Trišuolio Lietuvos rekordininkė Diana Zagainova: „Apmaudu, kad tokią stiprią rungtį išbraukė iš Deimantinės lygos.“
 
ITF turnyruose – lietuvių triumfas
2019 11 17
Turnyras
Lietuvos tenisininkai Laurynas Grigelis ir Justina Mikulskytė kartu su partneriai triumfavo ITF turnyruose.
Tenisininkams – beveik ketvirtis milijono
2019 11 14
Parama
235 tūkst. eurų. Į tokią projekto „Teniso talentai“ paramą ateinantiems metams gali pretenduoti geriausi ir perspektyviausi Lietuvos tenisininkai.
Lietuvė ir kroatė triumfavo Kipre
2019 11 09
Turnyras
15-metė Vilniaus teniso akademijos (VTA) auklėtinė Patricija Paukštytė laimėjo pirmą karjeroje ITF 18-mečių turnyrą.
Lietuvos čempionate paaiškėjo medalininkai
2019 11 22
Boksas
Kėdainių arenoje vykstančiame Lietuvos bokso čempionate vyko ketvirtfinalių ir pusfinalių kovos, po kurių paaiškėjo pirmenybių prizininkai.
Pirmąją dieną – dešimt kovų
2019 11 21
Boksas
Prasidėjo kovos 95-ajame Lietuvos bokso čempionate. Jame dalyvauja 74 boksininkai: 58 vyrai ir 16 moterų.
Kova – dėl medalių ir vietų rinktinėje
2019 11 20
Boksas
Lapkričio 20-23 d. Kėdainių arenoje vyks 95-asis Lietuvos bokso čempionatas. Šalies pirmenybėse bus išdalinta 14 medalių komplektų.
 
Dviratininkams – du kelialapiai į Tokiją
2019 11 20
Olimpinės žaidynės
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) patvirtino vietų, kurias šalys gaus 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių dviračių plento lenktynėse, skaičių.
Kaune paskelbti Lietuvos metų dviratininkai
2019 11 15
Apdovanojimai
Metų dviratininke išrinkta Simona Krupeckaitė, dviratininku – Evaldas Šiškevičius, o kylančia žvaigžde – Akvilė Gedraitytė.
Arčiausiai lyderių – V.Lendelis
2019 11 11
Trekas
Geriausią rezultatą nuo 2017 m. vasario keirino rungtyje pasiekęs Vasilijus Lendelis pasaulio dviračių treko taurės varžybose Glazge – aštuntas.
Lietuvos arbitrai – Europos varžybose
2019 11 15
Teisėjai
Ateinančius du savaitgalius dvi Lietuvos rankinio teisėjų poros bei inspektorius darbuosis aukščiausio lygio rankinio varžybose – EHF Čemionų lygose.
Rankinio lygoje ima ryškėti lyderiai
2019 11 14
Lietuvos lyga
Šiuo metu tvirčiausiai Lietuvos rankinio čempionate žingsniuoja Vilniaus VHC „Šviesa“, kuri šešis mačus laimėjo ir vieną baigė lygiosiomis.
Juodkalnijoje susikrovė solidžią atsargą
2019 11 11
Europos turnyrai
EHF moterų Iššūkio taurės turnyro 3-iojo rato pirmosiose rungtynėse Kauno „Acme-Žalgiris“ išvykoje 26:19 (13:10) nugalėjo „ORK Rudar“ (Juodkalnija) ekipą.
 
Jaunių rinktinei – svarbiausių kovų metas
2019 11 20
Atranka
Šalies jaunių (iki 18 m.) vaikinų rinktinė stoja į kovą 1-ame Europos čempionato atrankos etape - Rytų Europos zoninės tinklinio asociacijos pirmenybėse.
Joniškyje atgimė didysis tinklinis
2019 11 18
Taurė
Į Joniškį sugrįžo didysis tinklinis. Būtent čia startavo Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Didžiosios taurės turnyras.
Startuoja kovos dėl LTF Didžiosios taurės
2019 11 15
Taurė
Šį savaitgalį Joniškyje prasideda Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Didžiosios taurės turnyras.
Prieš Dakarą – turas po Lietuvą
2019 11 21
Dakaras
Priešpaskutinį lapkričio savaitgalį Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas iškeliauja į turą po Lietuvą.
B.Vanagui – pagrindinio rėmėjo akibrokštas
2019 11 21
Situacija
Benediktas Vanagas: „Likus porai savaičių iki technikos išsiuntimo į Dakarą, „General Financing“ nutraukė partnerystę“.
Į Dakaro ralį – su nauju vardu
2019 11 19
Dakaras
Siurprizas Antano Juknevičiaus stovykloje: naujas komandos pavadinimas ir partneris.
 
Lietuvos čempionate – keistas rezultatas
2019 11 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionate užfiksuota kol kas didžiausia šio sezono staigmena.
Lenkijoje – sėkmingi lietuvių startai
2019 11 18
Greitasis čiuožimas
Lenkijos mieste Balstogėje vyko greitojo čiuožimo trumpuoju taku Baltijos taurės varžybos, sutraukusios 225 čiuožėjus iš 6 šalių.
Prestižinėse varžybose – penktoji vieta
2019 11 17
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Grand Prix“ serijos dailiojo čiuožimo varžybų šokių ant ledo turnyre S.Ambrulevičius ir A.Reed užėmė penktąją vietą.
Europos čempionate – lietuvės triumfas
2019 11 22
Šiuolaikinė penkiakovė
Lenkijoje vykstančiame Europos jaunimo (iki 24 metų) šiuolaikinės penkiakovės čempionate penktadienį triumfavo Aurelija Tamašauskaitė.
Į sportinius šokius – žvilgsnis iš arti
2019 11 22
Sportiniai šokiai
Kokius šokius šokėjai šoks pasaulio standartinių sportinių šokių čempionate Vilniuje? (VIDEO)
Su tėčiu – į valtį, su mama – bėgte
2019 11 22
Žvilgsnis
Ką reiškia augti dviejų olimpiečių šeimoje papasakoti galėtų 5-metė bėgikės Dianos Lobačevskės ir irkluotojo Mindaugo Griškonio dukra Atėnė.
 
Populiariausiųjų rinkimai: iš 69 liko 9
2019 11 22
Apdovanojimai
„LTeam apdovanojimų 2019“ balsavime dėl „Metų populiariausio sportininko“ apdovanojimo ir toliau pirmauja paplūdimio tinklininkės.
Sporto filmų festivaliai – nuo JAV iki Irano
2019 11 21
Festivalis
Seniausias pasaulio sporto filmų festivalis vyksta Palerme, JAV rengiamas moterų sporto filmų festivalis, o Milane garsiai skambėjo Lietuvos vardas.
„Lietuvoje visada galima rasti žvaigždžių“
2019 11 21
Interviu
Sporto mokslo guru Genadijus Sokolovas: „Lietuviai – aukšti, ilgomis galūnėmis, jų sudėjimas tinka plaukimui, kitoms sporto šakoms.“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas