LOSF inf. 2019 m. liepos 28 d. 11:51 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Pasaulio pirmenybėse startuos 15 lietuvių

8 suaugę ir 7 jaunimo pirmenybėse dalyvausiantys Lietuvos atletai startuos planetos orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionate.

Lietuvių pasirengimo pasaulio pirmenybėms akimirka
Lietuvių pasirengimo pasaulio pirmenybėms akimirka
   
Sekmadienį Danijoje prasidės Pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionatas.
 
Savaitę truksiančios čempionato kovos vyks centrinėje šalies dalyje, Viborgo miesto apylinkėse.
 
Čempionate dalyvaus per 140 sportininkų - 89 vyrai ir 55 moterys - iš 25 šalių. Lietuvai atstovaus 8 orientacininkai: Jonas Maišelis (OSK „Perkūnas“), Regimantas Kavaliauskas (OSK „Telšiai“), Julius Juodišius (OSK „Fortūna“), Šarūnas Dmukauskas (ISK „Būdakalnis“), Petras Andrašiūnas (OSK „Sakas“), Karolina Mickevičiūtė-Juodišienė (OSK „Fortūna“), Gabrielė Andrašiūnienė (OSK „Sakas“) ir Viktorija Michnovič (OSK „Perkūnas“).
 
Kartu su suaugusiais dėl Pasaulio jaunimo čempionato apdovanojimų varžysis ir jaunieji orientacininkai. Jaunimo čempionate Lietuvos komandą sudarys 7 jaunieji orientacininkai: Austėja Kalvaitytė (ISK „Būdakalnis“/SM „Gaja“), Eglė Rubaževičiūtė (OSK „Fortūnas“/Vilniaus m. sporto centras), Justė Umbrasaitė (OSK „Perkūnas“), Ignas Ambrazas (OSK „Sakas“), Ąžuolas Macijauskas (OSK „Perkūnas“/Vilniaus m. sporto centras), Martynas Jurgaitis (OSK „Sakas“) ir Vėjus Žigilėjus (OSK „Perkūnas“/Vilniaus m. sporto centras).
 
„Sprinto varžybos vyks miesto centre, senamiestyje, o gerą rezultatą labiau turėtų nulemti tikslus orientavimasis nei greitas važiavimas. Taip pat svarbus bus geras žemėlapio „skaitymas“ ir savo jėgų įvertinimas, kaip gali greitai važiuoti tokioje sudėtingoje miesto vietovėje. Miško vietovės sakyčiau labai panašios į „lietuviškas“, tik gal keliukai bus kiek greitesni ir jų tinklas tankesnis. Vietovės nebus labai kalnuotos, vėlgi daug ką lems geras, greitas orientavimasis. Komanda pasiruošusi gerai ir tikslai kaip visada aukšti – užimti prizines vietas. Gal šie tikslai kiek „paaukštinti“, bet patekti į pirmąjį šešetuką tikrai realu“, - prieš čempionato pradžią pasakojo komandos vadovė Ramunė Arlauskienė.
 
Čempionatas sekmadienį prasidės sprinto varžybomis, vyksiančiomis pačiame Viborgo centre. Birželio mėnesį pasibaigusiame Europos čempionate sprinto varžybose Jonas Maišelis iškovojo 5-ą vietą, o praėjusių metų Pasaulio čempionate finišavo 10-as.
 
„Sprintas bus daug sudėtingesnis nei pernai. Praėjusiais metais sprintas vyko karinėje teritorijoje, kur nedaug pastatų, kelių. Buvo tiesiog greitas važiavimas su nedidele tikimybe padaryti orientavimosi klaidų. O rytoj laukia gan sudėtingas sprintas su daug kiemų, įvažiavimų, gyvatvorių, sienelių ir pan. Manau daug ką lems kaip tu greitai priimi sprendimą ir jį įvykdai. Žinoma, man kiek palankiau būtų įveikti „paprastesnį“ sprintą, bet per žiemos sezoną įveikiau nemažai sprinto trasų bėgte, tad esu pasiruošęs. Orientuotis miško trasose, manau, bus sudėtinga. Daug proskynų, takelių, reiks atidžiai stebėti ir skaičiuoti kelius. Manau, rezultatą labiau nulems orientavimasis nei greitos kojos“, - prieš pirmąjį startą čempionate pasakojo Jonas Maišelis
 
Po sprinto čempionato dalyvių lauks poilsio diena, o varžybos tęsis antradienį, kuomet paaiškės čempionai vidutinėje trasoje. Trečiadienį vyks ilgos trasos varžybos, o po dar vienos poilsio dienos čempionatas pasibaigs bendro starto lenktynėmis bei estafetėmis.
 
Gabrielė Andrašiūnienė, kiek daugiau nei prieš mėnesį vykusio Europos čempionato bendro starto lenktynėse iškovojusi ketvirtąją vietą bei praėjusių metų Pasaulio čempionato ilgoje trasoje finišavusi 5-a, ir Pasaulio čempionate daugiau tikisi iš sau palankesnių distancijų – bendrojo starto ir ilgos trasos.
 
„Žiūrint į visą čempionato savaitę, labiau koncentruojuosi į vėliau vyksiančias rungtis – į ilgą trasą ir bendro starto lenktynes, kurios, manau, man yra palankesnės. Esu pasiruošusi patekti į pirmąjį šešetuką, o kaip pasiseks pamatysim savaitės eigoje. Praėjusių metų ir šio sezono rezultatai rodo, kad galiu galvoti apie medalį, bet labiau koncentruojuosi tiesiog į gerą pasirodymą trasoje, o medalis ateis pats. Jaučiuosi gerai pasiruošusi, padariau viską, ką galėjau ir buvo mano valioje. Per paskutinius du mėnesius pasitreniravau labai daug, sakyčiau, kad daugiausiai per pastaruosius penkerius metus. Vietovės čia labai panašios į Lietuvą. Rezultatą lems ne tik orientavimasis, bet ir greitas važiavimas, taip pat bus ir kalnų, pakilimų. Orientavimąsi kiek palengvins taisyklingas proskynų tinklas. Manau bus kombinacija greito važiavimo proskynomis ir tikslaus, sudėtingo orientavimosi MTB trasose su daug keliukų, o iš jų išvažiavus vėl reiks „spausti iki dugno“, - mintimis prieš čempionatą dalinosi Gabrielė Andrašiūnienė.


Pasaulio taurės įskaitoje – aukštos lietuvių pozicijos
 
Pasaulio čempionato kovos taip pat bus traukiamos į bendrą 2019 m. Pasaulio taurės įskaitą.
 
Po pirmojo etapo Lenkijoje Jonas Maišelis su 66 taškais rikiuojasi trečioje vietoje. Pirmauja Antonas Foliforovas iš Rusijos (93 tšk.), o antroje vietoje – estas Lauris Malsroosas (71 tšk.).
 
„Pasaulio taurės šiuo metu esu trečias. Labai smagu matyti save TOP3 pozicijoje ir norėtųsi tą poziciją išlaikyti ar pagerinti, bet bus kaip bus. Ankstesniais metais po pirmų etapų irgi būdavau pirmajame dešimtuke, bet sezono pabaigoje pozicijų išlaikyti nepavykdavo“, - situaciją Pasaulio taurės įskaitoje apibendrino Jonas Maišelis.
 
Moterų įskaitoje Gabrielė Andrašiūnienė su 67 taškais yra 5-a. Pirmauja danė Camilla Soegaard (110 tšk.), antrąją vietą užima čekė Veronika Kubinova (90 tšk.), o trečiąją – britė Clare Dallimore (83 tšk.).
 
Šio sezono Pasaulio taurę sudaro trys etapai. Trečiasis etapas spalio 4-6 dienomis vyks Vokietijoje.
 
Varžybų programa:
 
Liepos 28 d. – Sprintas
 
Liepos 30 d. – Vidutinė
 
Liepos 31 d. – Ilga
 
Rugpjūčio 2 d. – Bendro starto lenktynės
 
Rugpjūčio 3 d. – Estafetės
Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
Krepšininkas pasižymi ir kulinariniu talentu
2019 08 19
Žvilgsnis
„Jei reikėtų rinktis virtuvę, kurios patiekalus reikėtų valgyti iki gyvenimo galo, tai be lietuviškos būtų ispaniška“, - prisipažino M.Kuzminskas.
Lietuvos krepšininkai – devinti Europoje
2019 08 18
U-16
Lietuvos krepšininkai pergale baigė Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionatą Italijoje.
Rinktinė atsisveikino su E.Bendžiumi.
2019 08 18
Sprendimas
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje po turnyro Suomijoje liko 14 kandidatų. Vsi jie keliaus į paskutines repeticijas Pietų Korėjoje.
 
Vilniaus žvaigždės vėl nustelbė kauniečius
2019 08 18
Tradicija
Sekmadienį Panemunėje įvyko tradicinės visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ organizuotos „Panemunės“ ir „Prelegentų“ futbolo komandų rungtynės.
„Atlantas“ – pirma rumuno stotelė svetur
2019 08 16
Legionierius
Artėjant svarbiausioms A lygos čempionato kovoms, Klaipėdos „Atlanto“ komandą papildė atakuojančio saugo pozicijoje žaidžiantis Marius Cocirla.
„Sūduva“ peržengė Izraelio čempionų barjerą
2019 08 15
Europos lyga
Sirgalių ir fortūnos palaikomi „Sūduvos“ futbolininkai dar kartą įveikė „Maccabi“ žengė į lemiamą Europos lygos atrankos etapą.
Sėkmingi lengvaatlečių startai
2019 08 19
Varžybos
Trišuolininkė Dovilė Kilty laimėjo varžybas Suomijoje, tarp lyderių įvairiose šalyse buvo ir daugiau Lietuvos lengvaatlečių.
Rekordininko debiutas Deimantinėje lygoje
2019 08 18
Deimantinė lyga
Ieties metikas Edis Matusevičius Deimantinėje lygoje debiutavo užimdamas šeštąją vietą.
Lietuviui – kvietimai į planetos elitą
2019 08 14
Žvilgsnis
Edžiui Matusevičiui atsivėrė visi keliai: jis dalyvaus ir Deimantinėje lygoje, ir į unikaliame Europos – JAV mače. Andrius Gudžius liko be kvietimo.
 
Po triumfo – šuolis reitinge
2019 08 19
Turnyras
Ričardas Berankis triumfavo Vankuveryje (Kanada) vykusiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyre „Odlum Brown Van Open“.
R.Berankis nepaliko japonui vilčių
2019 08 18
Turnyras
Vankuveryje (Kanada) vykstančio Teniso profesionalų asociacijos „Challenger“ serijos turnyro pusfinalyje Ričardas Berankis pralaimėjo tik du geimus.
Lietuvis Lenkijoje pranoko vieną favoritų
2019 08 17
Turnyras
ITF teniso G3 serijos turnyre Matas Vasiliauskas 4:6, 6:3, 6:1 nugalėjo 4-ąją turnyro raketę belgą Pierre'ą Yves'ą Bailly ir pateko į turnyro pusfinalį.
„Šlubavau tarsi pašautas pėstininkas“
2019 08 14
Žvilgsnis
Į ringą grįžtantis Mantas Rimdeika: „Visada buvau gerietis, dabar viskas bus kitaip“ (VIDEO).
Kovotoją prajuokino varžovo iššūkis
2019 08 05
Žvilgsnis
Mindaugo Narausko į akistatą ringe iškviestas Henrikas Vikšraitis: „Dar kartą visiems įrodysiu, kad esu stipresnis, greitesnis, tikslesnis, geresnis.“
Lietuvos dziudo kovotojai - bronza
2019 07 28
Dziudo
Nors Justina Kmieliauskaitė pralaimėjo pirmajame Europos jaunimo dziudo taurės etapo rate, vėliau ji iškovojo bronzos medalį.
 
Aukštyn pakilo paskutinėje rungtyje
2019 08 19
Trekas
Frankfurte prie Oderio (Vokietija) vykstančio pasaulio jaunių dviračių treko čempionato vaikinų daugiakovės varžybose Mantas Bitinas užėmė 18-ą vietą.
Gatvėse – nuo kamanių būrio iki velnio
2019 08 18
Velomaratonas
„IKI Velomaratono“ metu į centrinės Vilniaus gatves išriedėjo tūkstančiai dviratininkų. Vieni lenktyniavo, kiti mėgavosi važiavo ir rodė išradingumą.
Lietuvos dviratininkei skilo šalmas
2019 08 17
Trekas
Frankurte prie Oderio vykstančiame pasaulio jaunių dviračių treko čempionate varžosi ir Lietuvos dviratininkai.
Klaipėdoje karaliauja rankinis
2019 08 13
Varžybos
Savaitę pradėjo jau trečiasis tarptautinis Klaipėdos gatvės rankinio turnyras, o netrukus kovos persikels į paplūdimį ir salę.
Lemiamame mače – pergalė
2019 08 08
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai baigė Europos čempionato B divizono grupės kovas ir žengė į pirmenybių Sakartvele pusfinalį.
Sakartvele – pergalingas startas
2019 08 05
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai žygiuoja Europos čempionato B divizione Sakartvele.
 
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Dėl titulų kovos geriausieji
2019 08 14
Paplūdimio tinklinis
Savaitgalį Klaipėdoje, antrajame Melnragės paplūdimyje, vyks intriguojantis atviras Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas.
Tikslo link žengs ilgesniu keliu
2019 08 10
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkės Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė Vengrijoje tęsia kovą dėl apdovanojimų.
Lietuvos čempionate – nauji lyderiai
2019 08 19
Motokrosas
Praėjusį savaitgalį Panevėžio „Sema“ trasoje vyko ketvirtasis Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
Nuklydimas į  krūmus laimėti nesutrukdė
2019 08 10
Ralis
Rokiškyje „Agrorodeo“ duetas varžovus paliko toli už nugarų, „Toyota Yaris“ laimėjo ekipažas iš Estijos.
Žoliapjovių lenktynėse – V.Žalos revanšas
2019 08 09
Ralis
„Kubota“ žoliapjovių lenktynėse Vaidotas Žala atsirevanšavo Vytautui Švedui ir atskleidė, ką kvies į dvikovą kitąmet.
 
Karjeros posūkis – į Baltarusijos klubą
2019 08 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Ugnius Čižas kitą sezoną praleis Baltarusijoje – lietuvis pasirašė vienerių metų sutartį su Gardino „Neman“.
Vasarą – žiemos olimpiečių triumfas
2019 07 26
Biatlonas
Nemenčinėje vyko Lietuvos vasaros biatlono taurės I etapas. Jame sportininkai rungėsi šaudymo taškams, šaudymo dvikovų ir biatlono sprinto rungtyse.
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
Neįtikėtina drama ir grandų pergalės
2019 08 19
Regbis
Baltijos regbio „Top“ lygoje praūžė trečiasis turas. Jo puošmena tapo tikras trileris Šiauliuose tarp vietos „Šiaulių“ ir Kekavos „Miesnieki“ (Latvija).
Be tautybės, amžiaus ir lyties apribojimų
2019 08 19
Tradicija
Tradicinis burlenčių ir irklenčių maratonas Kintuose sulaukė ir valdžios atstovų dėmesio.
Čempionai – iš Paryžiaus ir Šveicarijos
2019 08 19
Diskgolfas
Zarasų rajone, seniausiame Lietuvoje Nedožinkos diskgolfo parke, įvyko 11-asis Lietuvos diskgolfo čempionatas su „Prodigy Disc“.
 
Už aktyvią veiklą – neeilinis įvertinimas
2019 08 19
Įvertinimas
Antverpeno mieste Belgijoje vykusioje Europos žolės riedulio federacijos 31-oje Generalinės Asamblėjos sesijoje išskirtinio dėmesio sulaukė Lieruva.
Titulai – ir ant ledo, ir vandenyje
2019 08 10
Žvilgsnis
Lietuvos dailiojo čiuožimo siela Lilija Vanagienė: apie ryškiausius įvykius, šuolius į vandenį, sūnaus šokius su kėde, žolės pjovimą, gyvenimo vyrus.
Startuoja bilietų į Tokijo žaidynes prekyba
2019 08 09
Tokijas 2020
Kelionių organizatorius „Novaturas“ pirmadienį (rugpjūčio 12 d.) pradeda prekybą bilietais į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas