LOSF inf. 2019 m. liepos 28 d. 11:51 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Pasaulio pirmenybėse startuos 15 lietuvių

8 suaugę ir 7 jaunimo pirmenybėse dalyvausiantys Lietuvos atletai startuos planetos orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionate.

Lietuvių pasirengimo pasaulio pirmenybėms akimirka
Lietuvių pasirengimo pasaulio pirmenybėms akimirka
   
Sekmadienį Danijoje prasidės Pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionatas.
 
Savaitę truksiančios čempionato kovos vyks centrinėje šalies dalyje, Viborgo miesto apylinkėse.
 
Čempionate dalyvaus per 140 sportininkų - 89 vyrai ir 55 moterys - iš 25 šalių. Lietuvai atstovaus 8 orientacininkai: Jonas Maišelis (OSK „Perkūnas“), Regimantas Kavaliauskas (OSK „Telšiai“), Julius Juodišius (OSK „Fortūna“), Šarūnas Dmukauskas (ISK „Būdakalnis“), Petras Andrašiūnas (OSK „Sakas“), Karolina Mickevičiūtė-Juodišienė (OSK „Fortūna“), Gabrielė Andrašiūnienė (OSK „Sakas“) ir Viktorija Michnovič (OSK „Perkūnas“).
 
Kartu su suaugusiais dėl Pasaulio jaunimo čempionato apdovanojimų varžysis ir jaunieji orientacininkai. Jaunimo čempionate Lietuvos komandą sudarys 7 jaunieji orientacininkai: Austėja Kalvaitytė (ISK „Būdakalnis“/SM „Gaja“), Eglė Rubaževičiūtė (OSK „Fortūnas“/Vilniaus m. sporto centras), Justė Umbrasaitė (OSK „Perkūnas“), Ignas Ambrazas (OSK „Sakas“), Ąžuolas Macijauskas (OSK „Perkūnas“/Vilniaus m. sporto centras), Martynas Jurgaitis (OSK „Sakas“) ir Vėjus Žigilėjus (OSK „Perkūnas“/Vilniaus m. sporto centras).
 
„Sprinto varžybos vyks miesto centre, senamiestyje, o gerą rezultatą labiau turėtų nulemti tikslus orientavimasis nei greitas važiavimas. Taip pat svarbus bus geras žemėlapio „skaitymas“ ir savo jėgų įvertinimas, kaip gali greitai važiuoti tokioje sudėtingoje miesto vietovėje. Miško vietovės sakyčiau labai panašios į „lietuviškas“, tik gal keliukai bus kiek greitesni ir jų tinklas tankesnis. Vietovės nebus labai kalnuotos, vėlgi daug ką lems geras, greitas orientavimasis. Komanda pasiruošusi gerai ir tikslai kaip visada aukšti – užimti prizines vietas. Gal šie tikslai kiek „paaukštinti“, bet patekti į pirmąjį šešetuką tikrai realu“, - prieš čempionato pradžią pasakojo komandos vadovė Ramunė Arlauskienė.
 
Čempionatas sekmadienį prasidės sprinto varžybomis, vyksiančiomis pačiame Viborgo centre. Birželio mėnesį pasibaigusiame Europos čempionate sprinto varžybose Jonas Maišelis iškovojo 5-ą vietą, o praėjusių metų Pasaulio čempionate finišavo 10-as.
 
„Sprintas bus daug sudėtingesnis nei pernai. Praėjusiais metais sprintas vyko karinėje teritorijoje, kur nedaug pastatų, kelių. Buvo tiesiog greitas važiavimas su nedidele tikimybe padaryti orientavimosi klaidų. O rytoj laukia gan sudėtingas sprintas su daug kiemų, įvažiavimų, gyvatvorių, sienelių ir pan. Manau daug ką lems kaip tu greitai priimi sprendimą ir jį įvykdai. Žinoma, man kiek palankiau būtų įveikti „paprastesnį“ sprintą, bet per žiemos sezoną įveikiau nemažai sprinto trasų bėgte, tad esu pasiruošęs. Orientuotis miško trasose, manau, bus sudėtinga. Daug proskynų, takelių, reiks atidžiai stebėti ir skaičiuoti kelius. Manau, rezultatą labiau nulems orientavimasis nei greitos kojos“, - prieš pirmąjį startą čempionate pasakojo Jonas Maišelis
 
Po sprinto čempionato dalyvių lauks poilsio diena, o varžybos tęsis antradienį, kuomet paaiškės čempionai vidutinėje trasoje. Trečiadienį vyks ilgos trasos varžybos, o po dar vienos poilsio dienos čempionatas pasibaigs bendro starto lenktynėmis bei estafetėmis.
 
Gabrielė Andrašiūnienė, kiek daugiau nei prieš mėnesį vykusio Europos čempionato bendro starto lenktynėse iškovojusi ketvirtąją vietą bei praėjusių metų Pasaulio čempionato ilgoje trasoje finišavusi 5-a, ir Pasaulio čempionate daugiau tikisi iš sau palankesnių distancijų – bendrojo starto ir ilgos trasos.
 
„Žiūrint į visą čempionato savaitę, labiau koncentruojuosi į vėliau vyksiančias rungtis – į ilgą trasą ir bendro starto lenktynes, kurios, manau, man yra palankesnės. Esu pasiruošusi patekti į pirmąjį šešetuką, o kaip pasiseks pamatysim savaitės eigoje. Praėjusių metų ir šio sezono rezultatai rodo, kad galiu galvoti apie medalį, bet labiau koncentruojuosi tiesiog į gerą pasirodymą trasoje, o medalis ateis pats. Jaučiuosi gerai pasiruošusi, padariau viską, ką galėjau ir buvo mano valioje. Per paskutinius du mėnesius pasitreniravau labai daug, sakyčiau, kad daugiausiai per pastaruosius penkerius metus. Vietovės čia labai panašios į Lietuvą. Rezultatą lems ne tik orientavimasis, bet ir greitas važiavimas, taip pat bus ir kalnų, pakilimų. Orientavimąsi kiek palengvins taisyklingas proskynų tinklas. Manau bus kombinacija greito važiavimo proskynomis ir tikslaus, sudėtingo orientavimosi MTB trasose su daug keliukų, o iš jų išvažiavus vėl reiks „spausti iki dugno“, - mintimis prieš čempionatą dalinosi Gabrielė Andrašiūnienė.


Pasaulio taurės įskaitoje – aukštos lietuvių pozicijos
 
Pasaulio čempionato kovos taip pat bus traukiamos į bendrą 2019 m. Pasaulio taurės įskaitą.
 
Po pirmojo etapo Lenkijoje Jonas Maišelis su 66 taškais rikiuojasi trečioje vietoje. Pirmauja Antonas Foliforovas iš Rusijos (93 tšk.), o antroje vietoje – estas Lauris Malsroosas (71 tšk.).
 
„Pasaulio taurės šiuo metu esu trečias. Labai smagu matyti save TOP3 pozicijoje ir norėtųsi tą poziciją išlaikyti ar pagerinti, bet bus kaip bus. Ankstesniais metais po pirmų etapų irgi būdavau pirmajame dešimtuke, bet sezono pabaigoje pozicijų išlaikyti nepavykdavo“, - situaciją Pasaulio taurės įskaitoje apibendrino Jonas Maišelis.
 
Moterų įskaitoje Gabrielė Andrašiūnienė su 67 taškais yra 5-a. Pirmauja danė Camilla Soegaard (110 tšk.), antrąją vietą užima čekė Veronika Kubinova (90 tšk.), o trečiąją – britė Clare Dallimore (83 tšk.).
 
Šio sezono Pasaulio taurę sudaro trys etapai. Trečiasis etapas spalio 4-6 dienomis vyks Vokietijoje.
 
Varžybų programa:
 
Liepos 28 d. – Sprintas
 
Liepos 30 d. – Vidutinė
 
Liepos 31 d. – Ilga
 
Rugpjūčio 2 d. – Bendro starto lenktynės
 
Rugpjūčio 3 d. – Estafetės
Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
Eurolygoje – dar vienas antausis
2019 12 14
Eurolyga
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygoje patyrę septintą nesėkmę iš eilės ir po 13 turų kartu su Sankt Peterburgo „Zenit“ yra lentelės dugne (3 ir 10).
Trenerių štabe – naujas veidas
2019 12 13
Treneris
Sostinės krepšinio A lygoje rungtyniaujančios Vilniaus „Ryto–MRU“ ekipos trenerių štabą papildė Sostinės krepšinio mokyklos treneris Karolis Čyžius.
Bilietus medžioja ir užsieniečiai
2019 12 13
bilietai
Prasidėjo vieša prekyba bilietais į birželį vyksiantį olimpinės atrankos turnyrą Kaune.
 
Tauragėje – nauja talentų kalvė
2019 12 11
Akademija
Tauragėje iškilmingai duris atvėrė vaikų ir jaunių futbolo akademija „Tauras“. Per iškilmes pagerbti ir geriausi apskrities futbolininkai.
„Utenoje matau potencialą ir erdvę tobulėti“
2019 12 11
Interviu
„Utenio“ techninis vadovas Carstenas Dohmas: „Nesižaviu per kitų galvas lipančiais treneriais, kuriems svarbiausia kuo greičiau kilti karjeros laiptais.“
Lietuvos futbolui – lyderių patarimai
2019 12 11
Mokymai
Lietuvoje vykusiuose mokymuose – pasaulinio lygio specialistas iš Belgijos.
Lietuvos bėgikai – greta lyderių
2019 12 10
Krosas
Žemyne – tik už aštuonių ekipų nugarų. Lisabonoje (Portugalija) vykęs Europos kroso bėgimo čempionatas Lietuvai buvo istoriškai sėkmingiausias.
Ėjimo šimtmetį įamžino ir knyga
2019 11 25
Jubiliejus
Į Lietuvos sportinio ėjimo 100-mečio paminėjimą Alytaus teatre susirinko visas mūsų šalies ėjimo elitas, pristatyta knyga „Šimtmečio žingsniai“
Po finišo – pagalba išsekusiam varžovui
2019 11 25
Bekelė
Istorinius Lietuvos bekelės bėgimo čempionų titulus iškovojo Vaidas Žlabys ir Gitana Akmanavičiūtė.
 
Prestižinis turnyras Vilniuje – jau 10 kartą
2019 12 11
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, bus surengtas aukščiausios – pirmos – kategorijos Tarptautinės teniso federacijos (ITF) senjorų turnyras „Vilnius Cup 2020“.
Vilniuje triumfavo Prancūzijos talentai
2019 11 29
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, baigėsi Europos teniso federacijos („Tennis Europe“) pirmos kategorijos 12-mečių teniso turnyras „Vilnius tennis academy cup 2019“.
Teniso 100-mečio šventėje – apdovanojimai
2019 11 27
Jubiliejus
Lietuvos tenisą pasveikino ypatingas svečias – tiesiai iš Daviso taurės finalo atvykęs Tarptautinės teniso federacijos prezidentas Davidas Haggerty.
Iš Suomijos – su bronza
2019 12 11
Imtynės
Suomijoje vykusiame tarptautiniame graikų-romėnų imtynių turnyre du mūsų šalies atletai iškovojo bronzos medalius.
Boksininkų rinkimuose – moterų triumfas
2019 12 11
Boksas
Išrinkti geriausi 2019 metų Lietuvos boksininkai. Jiems įteikti specialūs Lietuvos bokso federacijos (LBF) prizai bei piniginės premijos.
Šalies čempionate – milžiniška konkurencija
2019 12 11
Graplingo imtynės
Šį šeštadienį Kaune bus surengtas atvirasis Lietuvos graplingo čempionatas, kuris užbaigs stipriausių mūsų šalies graplingo imtynininkų sezoną.
 
Kaip saugiai važinėti dviračiu žiemą
2019 12 09
Patarimai
„IKI Velomaratono“ organizatoriai išskiria 4 esminius patarimus, padėsiančius jums saugiai važinėti dviračiu net ir šaltuoju metų laiku.
Vilniuje – LDSF mokymai
2019 12 04
Mokymai
Lietuvos dviračių sporto federacija Vilniuje, viešbutyje „Panorama Hotel“ gruodžio 7-8 d. organizuoja dviračių sporto teisėjų ir administracijos mokymus.
Kelią į pirmą ketvertą užkirto kinės
2019 11 29
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės trečiojo etapo Honkonge moterų komandų sprinto varžybose Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė užėmė septintąją vietą.
Turnyro lentelėje – naujas lyderis
2019 12 12
Lietuvos lyga
Šalies čempionai „Dragūno“ rankininkai svečiuose palaužė pagrindinę konkurentę VHC „Šviesa“ komandą.
„Granitas“ buvo per kietas „Grifui“
2019 12 11
Lietuvos lyga
Trečiadienį Lietuvos rankinio lygioje vyko vienerios rungtynės – Kaune “Granitas-Karys“ veikė Panevėžio “KKSC-RSSG Grifą” 35:25 (19:15).
Rinktinėje – visai kita atmosfera
2019 12 08
Rinktinė
Dienas iki rinktinės stovyklos skaičiuojantis Mindaugas Dumčius: jeigu pradėsime bijoti varžovų atrankoje, tai ką darytumėme pasaulio čempionate?
 
Prieš mūšius – kovingos kalbos
2019 12 13
Taurė
Tinklinio salėse vyks intriguojantys mūšiai dėl vietos Lietuvos tinklinio federacijos Didžiosios taurės finale.
Lietuviai – Prancūzijos ir Vokietijos elite
2019 12 05
Legionieriai
Daugiau nei 15 Lietuvos tinklininkų savo karjerą tęsia įvairiose Europos lygose. Keletas iš jų varžosi vienuose iš stipriausių čempionatų.
Tinklinio aikštėse – intriguojančios kovos
2019 12 02
Lietuvos čempionatas
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate pergales šventė Klaipėdos ir Marijampolės klubai, moterų – Vilniaus ir Kauno komandos.
Nematomą sporto pusę lydi ir skausmas
2019 12 12
Žvilgsnis
Lenktynininkas Deividas Jocius, patyręs didelę avariją Druskininkų ralyje, sužinojo, ką reiškia, kuomet tavo planai nubraukiami vienu brūkšniu.
Žiemos ralyje – sportas ir pramogos
2019 12 11
Ralis
Pirmojo metų festivalio „Winter Rally“ organizatoriai paskelbė automobilių sporto gerbėjams aktualią datą.
Ralyje – briedžiai, fėjos, nykštukai
2019 12 03
Ralis
„Kalėdinis ralis“ surinko gausų būrį šeimų, draugų ir giminaičių. Ralyje startavo daugiau kaip 60 ekipažų, virš 200 dalyvių.
 
Po sėkmingų startų – geresnė nuotaika
2019 12 14
Biatlonas
Biatlonininkų sėkmė Austrijoje: Vytautas Strolia iškovojo įskaitinius taškus, o Lietuvos vyrai pranoko švedus.
Vietoj futbolo stadiono – į ledo aikštę
2019 12 11
Ledo ritulys
Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinės lyderė Klara Miuller turi dviejų šalių pasus, tad yra dalyvavusi ir Vokietijos jaunių rinktinės pratybose.
Be medalių, bet su viršytais lūkesčiais
2019 12 11
Ledo ritulys
Pirmą kartą pasaulio čempionate žaidusi Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinė iškovojo dvi pergales ir patyrė tris pralaimėjimus (VIDEO).
Bėgimo varžybos – ir dieną, ir naktį
2019 12 14
Festivalis
Bėgiojimui tinka ir žiema – tai vasario 1-2 dienomis Druskininkuose įrodys bėgimo entuziastai.
Mažiems automobiliams – didelė erdvė
2019 12 12
Bazės
Kaune duris atvėrė „RC Arena Lithuania“: pirmoji specialiai radijo bangomis valdomų automobilių lenktynėms pritaikyta erdvė Lietuvoje.
Grįžta ekstremalus alpinizmas
2019 12 11
Festivalis
Į Druskininkuose vyksiantį LTeam žiemos festivalį sugrįžta ekstremalios alpinizmo varžybos. „Ledo kirtis 2020“ vyks abi festivalio dienas.
 
Studentų sporto pažiboms – apdovanojimai
2019 12 13
Apdovanojimai
Kauno rotušėje vyko 2019 metų geriausiųjų Lietuvos studentų sportininkų pagerbimo ir apdovanojimų vakaras.
Sporto žurnalistai pagerbė metų laureatus
2019 12 13
Apdovanojimai
Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (LSŽF) Metų apdovanojimų ceremonijoje pagerbti sporto žurnalistikos laureatai, sportininkai ir organizacijos.
Rinkimų azartas peržengė teisėtas ribas
2019 12 12
Situacija
„LTeam apdovanojimų 2019“ apdovanojimų taryba dėl galimo neteisėto balsų rinkimo nusprendė anuliuoti „Metų populiariausio sportininko“ nominaciją.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas