Marius Grinbergas 2011 m. sausio 23 d. 19:02 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Naujas verslininko tikslas - 100 taškų per mačą

“Vėl tas pilvūzas mums primėtė”, - burbteli krepšinio mėgėjai, aikštėje susidūrę su Rolandu Dovidaičiu, kurio pavardė gali atsidurti rekordų knygoje.

R.Dovidaitis (trečias iš kairės) garsėja taiklia ranka.
KKML nuotr.
R.Dovidaitis (trečias iš kairės) garsėja taiklia ranka.

Per vienerias rungtynes vienas žaidėjas metė 124 tritaškius. Prašymas registruoti šį pasiekimą jau pasiekė Lietuvos rekordus fiksuojančios agentūros “Factum” atstovą.
 

Tokį neįtikėtiną rezultatą pasiekė žmogus, kuris iš esančių aikštėje dažnai būna mažiausiai panašus į krepšininką – 176 cm ūgio 103 kg svorio 45 metų Rolandas Dovidaitis.
 

Sporto pasaulyje šis verslininkas labiau žinomas kaip įvairių sporto šakų rėmėjas ir Lietuvos golfo federacijos prezidentas.
 

Bičiulių rate R.Dovidaitis garsėja ne tik geru humoro jausmu, bet ir pomėgiu priimti įvairiausius iššūkius. Ši savybė ir lėmė, kad per Kauno krepšinio mėgėjų lygos (KKML) rungtynes verslininkas beveik vienas atakavo varžovų krepšį.
 

R.Dovidaitis neslepia – jei ne buvę krepšinio profesionalai,  irgi vilkintys “Top Sport-Arx Baltica” ekipos aprangą, rekordas tikriausiai būtų nepasiekiamas.
 

Nes buvę LKL klubų žaidėjai Gintaras Staniulis, Vaidas Jurgilas, Vaidas Stiga, Dainius Staugaitis ir kiti žino, kaip padaryti, kad jų komandos draugas galėtų laisvas atakuoti krepšį.
 

“Jau kokius penkerius metus dalyvaujame Europos ir pasaulio dirbančiųjų sporto žaidynėse. Išmaišėme daugybę šalių. Mūsų kompanija – puiki, mėgstame pajuokauti. O aš mėgstu mėtyti tritaškius. Ir pataikau. G.Staniulis man net pralaimėjo kelionę į bet kurią pasaulio šalį. Tada Kroatijoje žaidėme su lenkais. Jis man pasiūlė: “Jei per pataikai penkis tritaškius, tau kelionė”. Pataikiau”, - pasakojo R.Dovidaitis.
 

Kai verslininkas nesenai per vieną mačą metė apie 50 tritaškių, komandos draugai pasiūlė: “Darom rekordą”. Vyrai sukirto rankomis. Iš ko, R.Dovidaitis neatskleidžia: "Būtų nesolidu". Tik paaiškina, kad pagrindinė lažybų sąlyga buvo 20 arba daugiau taiklių tritaškių bei pergalė. Tik vėliau nuspręsta, kad galima pasiekti ir tolimų metimų kiekio rekordą.
 

KKML veteranų (per 35 metus) lygos rungtynėse, kurios vyko “Atžalyno” vidurinės mokyklos salėje, “Top sport-Arx Baltica” praėjusį savaitgalį 103:70 įveikė “Eltel-Network”ekipą. R.Dovidaičio statistika šiame mače: 73 taškai, 1 iš 3 baudų, 0 iš 1 dvitaškio ir 24 iš 124 tritaškių. Naudingumo balas – minus 30.
 

Kad toks pasiekimas neliktų tik rungtynių protokole ir žaidėjų atmintyje, “Top sport-Arx Baltica” nariai jau prieš mačą pasidomėjo, ko reikia, kad būtų galima oficialiai registruoti Lietuvos rekordą.
 

“Pagrindiniai reikalavimai – kas viskas vyktų pagal FIBA taisykles, statistika rašoma pagal visus reikalavimus. Viskas taip ir vyko. Nėra jokių faktų, kad kažkas tai padarė daugiau kartų. Todėl nematau kliūčių registruoti šį rekordą. Bet viskas spręsis per agentūros posėdį”, - paaiškino “Factum” atstovas Laimis Bratikas.
 

Dar vieną įspūdingą rezultatą pasiekė visa “Top sport-Arx Baltica” komanda – atkovojo net 108 kamuolius.
 

 

Ar sunku buvo pasiekti rekordą?, - paklausėme R.Dovidaičio.

Pirmajame kėlinyje man liūdnoka buvo, nepataikiau pirmų 19 metimų. Salės grindys nelygios, lankas lūžęs. Tikrai ne pati palankiausia vieta rekordui. Bet jau buvome užsidegę, nebegalėjome sustoti. Dėl prastos salės pradžioje nesisekė pataikyti. Sunku žaisti, kai muši kamuolį į grindis, o jis atšoka į kitą pusę, nes grindys nelygios. Bet paskui prisitaikiau.
 

Per minutės pertraukėles tarėmės,kaip apgauti varžovus, kad ant manęs taip nepultų. Maniškiai trigubas ir keturgubas užtvaras statė, kad kuo greičiau galėčiau išmesti kamuolį. Jei nepataikydavau, komandos draugai atkovodavo kamuolį ir vėl man mesdavo.
 

Varžovai greitai susigaudė, koks yra jūsų tikslas?

Tik antrajame kėlinyje. Prieš tai pamatęs, kad ant manęs puola, atiduodavau kamuolį komandos draugams, jie surengdavo porą atakų ir sutrikdydavo varžovus. Rungtynių pabaigoje juodai mane užspaudė. Be to, ir jėgos jau ėmė sekti – ne juokas tiek kartų mesti.
 

Ar varžovai nepyko dėl tokio jūsų komandos žaidimo?

Pyktelėjo. Kai suprato, kas vyksta, šiurkščiau pradėjo žaisti, per rankas daužyti. O aš mėčiau ir iš devynių metrų, ir iš toliau. Ir kabliu bandžiau. Esu pataikęs ir taip, bet šįkart nepavyko. Turėjau daugiau baudų mesti, bet pražangų prieš mane beveik nefiksavo. Tik vieną kartą mečiau tris baudas, vieną pataikiau.
 

Esate Lietuvos golfo federacijos prezidentas. Ar nerengiate panašių lažybų golfo laukuose?

Golfas – subtilesnis, lėtesnis žaidimas, visai kitas specifika. Juk negali lažintis, kad iš pirmo smūgio pataikysi į duobutę. Nes už tai jau automobiliai dovanojami. Kaip tik norime tokį prizą padaryti per federacijos taurės varžybas gegužės viduryje Klaipėdos aikštyne. Kas pataisys vienu smūgiu į duobutę, gaus automobilį. Pasaulyje iš milijono smūgių tik vienetai pataiko.
 

Ar po rekordinių rungtynių nesisapnavo, kad metate tritaškius?

Ne.Visi tikėjausi, kad nepakelsiu rankų. Bet netrukus vėl žaidžiau. Nes mes ir Sabonio centre žaidžiame. Arvydas kai grįžta į Lietuvą, visada prisijungia. Du kartus per savaitę susirenkame. Ten atsigaunu – nereikia daug bėgioti, tik mėtyti. Visi žino, kad mėgstu mėtyti, tai labai nepyksta.
 

Kokio rekordo sieksite dabar?

Kalbėjome, kad reikėtų per rungtynes įmesti 100 taškų. Bet tam reikia rimčiau ruoštis, numesti svorio, pagerinti fizinę formą. Nedaug jau ir trūksta. Ypač turint tokią komandą, kuri man užtikrina metimo laisvę. Anksčiau net gaudavau velnių, kad nemetu.
 

Kai žaidžiame “Rotary” klubo sporto žaidynėse, varžovai vis sako: “Tas pilvūzas vėl mus užmėtė”. Kai tenka rungtyniauti gatvės krepšinio varžybose Palangoje, Basanavičiaus gatvėje, turiu savo mėgiamą vietą. Atsistoju ant tokio šuliniuko dangčio, man atmeta G.Staniulis arba V.Jurgilas, taukšt ir yra.
 

Jūsų taiklumu nepakenkė, kad tritaškio linija pernai buvo atitraukta toliau nuo krepšio?

Man į naudą. Nes visada metu iš toliau. Aš metu ne iš riešo. Kurie riešu pasuka kamuolį, tiems sunkiau. Mano technika kitokia. Bet visi pripažįsta, kad labai greitai išmetu kamuolį.

 

 



Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkštis“ sutriuškino Lietuvos čempiones
2020 01 25
Moterų lyga
Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ krepšininkės 78:54 (24:6, 22:14, 18:21, 14:13) sutriuškino Kauno „Aisčių-LSMU“ komandą.
Šimtą taškų pelnę žalgiriečiai nušlavė ALBA
2020 01 25
Eurolyga
Penktadienio vakarą Kaune žalgiriečiai Eurolygos 21-ojo turo rungtynėse 104:80 (23:9, 31:18, 30:25, 20:28) nepaliko vilčių Berlyno ALBA.
„Dabar reikės pateisinti lūkesčius“
2020 01 23
Treneris
Lietuvos 16-mečių rinktinės strategu tapęs Laimonas Eglinskas: „Tokiame amžiuje dar labai anksti nuspręsti, kurie žaidėjai bus geriausi.“
 
Po pralaimėjimo – dvejopa nuotaika
2020 01 25
Draugiškos rungtynės
Marijampolės „Sūduvos“ strategas H.Pfeifenbergeris po kontrolinių rungtynių su Rygos „Metta“ ekipa: „Žaidimas buvo greitesnis, su daugiau kombinacijų“
Nauji iššūkiai – su naujais treneriais
2020 01 24
Treneris
„Nepasakyčiau, jog turėjau daug klaustukų pasirenkant treniruoti „Hegelmann Litauen” ekipą", - teigia prie Kauno ekipos vairo stojęs Artūras Ramoška.
Kontroliniame mače – penki įvarčiai
2020 01 24
Draugiškos rungtynės
2020-ųjų sezonui besirengianti Marijampolės „Sūduva“ per antrąsias kontrolines rungtynes „Hikvision“ manieže nusileido Rygos „Metta“ komandai 2:3 (1:2).
Laimėtojai – visi ėjimo dalyviai
2020 01 24
Renginys
Sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė ir „Iki“ kviečia žingsniuoti: tai labiausiai šeimai pritaikytas sportas.
„Atstovauti Lietuvai – garbė ir atsakomybė“
2020 01 22
Žvilgsnis
Bilietą į Tokijo paralimpiadą iškovojusi A.Garunkšnytė: „Ilgai teko pratintis prie minties, kad pagaliau mes Tokijuje, kad dabar dirbsime dar daugiau.“
Turtingiausi – A.Gudžius ir A.Palšytė
2020 01 21
Žvilgsnis
Lengvaatlečių dešimtmetis: daugiausiai medalių į Lietuvą parvežė Airinė Palšytė ir Andrius Gudžius
 
Kenijoje - trigubas lietuvių triumfas
2020 01 26
Turnyras
Tarptautinės teniso federacijos (ITF) jaunių (iki 18 metų) turnyre Nairobyje (Kenija) įspūdingai pasirodė Vilniaus teniso akademijos (VTA) atstovai.
Kenijos aukštikalnėse – žygis į finalą
2020 01 24
Turnyras
Net keturi Vilniaus teniso akademijos (VTA) auklėtiniai bando jėgas Kenijos sostinėje Nairobyje vykstančiame ITF jaunių (iki 18 metų) teniso turnyre.
Lietuvis buvo kietas riešutas amerikiečiui
2020 01 22
Turnyras
Ričardas Berankis po atkaklaus mūšio buvo priverstas atsisveikinti su „Australian Open“ vienetų turnyru, ber dar gaudys sėkmę dvejetų varžybose.
Vilniuje kovos 380 atletų iš 18 šalių
2020 01 22
Muay Thai
Atvirajame Baltijos muaythai čempionate Vilniuje – rekordinis užsiregistravusių sportininkų skaičius.
Metų geriausieji – iš Vilniaus ir Šakių
2020 01 20
Graplingo imtynės
2019 m. naują discipliną „su kimono“ turnyruose pradėjusi naudoti Lietuvos graplingo federacija išrinko geriausius šios rungties metų sportininkus.
Lietuvė triumfavo prestižiniame turnyre
2020 01 20
Imtynės
Švedijoje vykusiame prestižiniame „Klippan Lady Open 2020“ moterų imtynių turnyre Danuté Domikaityté (72 kg) iškovojo aukso medalį.
 
Lietuvos dviratininkas kovojo dėl medalio
2020 01 26
Trekas
2019-2020 m. sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų paskutinio, šeštojo, etapo vyrų keirino rungtyje (24 dalyviai) V.Lendelis finišavo ketvirtas.
Lietuvėms – Pasaulio taurės bronza
2020 01 25
Trekas
Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė iškovojo komandų sprinto bronzos medalius Pasaulio taurės varžybų paskutiniajame, šeštajame etape Kanadoje.
R.Navardauskas – tarp lyderių
2020 01 21
Lenktynės
Gabone vykstančių 15-ųjų daugiadienių dviračių lenktynių „La Tropicale Amissa Bongo“ (UCI I kategorija) antrajame etape R.Navardauskas finišavo penktas.
Garliavoje – Kauno ir Vilniaus kova
2020 01 19
Lietuvos lyga
Šeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko trejos rungtynės. Jose pergales iškovojo „Dragūnas“, „Varsa-Stronglasas“ ir "Kauno Ąžuolas-KTU“.
Rankinio lygoje startavo antrasis ratas
2020 01 16
Lietuvos lyga
HC “Utena” namuose pralaimėjo VHC “Šviesai” 25:49 (11:26), o Šiauliuose “SC Dubysa” neatlaikė Kauno “Granito-Kario” tempo – 21:37 (9:17).
Lietuvos rinktinė peržengė pirmą barjerą
2020 01 12
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė iškovojo trečią pergalę pasaulio čempionato atrankos varžybose ir laimėjo vienintelį kelialapį į kitą etapą.
 
Lietuvos čempionate – staigmena
2020 01 26
Lietuvos čempionatas
Netikėtumas Lietuvos tinklinio čempionate - Vilniaus universiteto merginos įveikė Baltijos lygos komandą.
Dramatiškame mūšyje – „Sūduvos“ pergalė
2020 01 21
Lietuvos čempionatas
TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionate Marijampolės „Sūduva“ namie 3:2 (25:20, 14:25, 26:24, 18:25, 15:12) palaužė Kauno „Rio-Starto“ ekipą.
Čempionės siekia grįžti pergalių kelią
2020 01 20
Moterų tinklinis
Savaitgalį tęsėsi kovos TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate ir Baltijos moterų pirmenybėse.
B.Vanagas išpildė didžiausią portugalo norą
2020 01 20
Žvilgsnis
„Niekas iš mūsų nenori būti tuo, kuris sėdi namuose. Būtų buvę nelengva žiūrėti, kaip sekasi kitiems, o pačiam nieko nedaryti“, – sakė F.Palmeiro.
Po Dakaro – į medikų rankas
2020 01 18
Dakaras
Į Lietuvą grįžęs Benediktas Vanagas gerbėjams priminė, kas Dakaro ralyje svarbiausia siekiant rezultato.
Drama Dakare: rezultatas dužo į akmenis
2020 01 18
Dakaras
Išlaužę ratą V.Žala ir S.Jurgelėnas daugiau nei 5 valandas trasoje remontavo automobilį ir finišą pasiekė likus vos 2 min. iki laiko limito pabaigos.
 
„Dar dabar kraujas burnoje jaučiasi“
2020 01 26
Dailusis čiuožimas
Geriausia Lietuvos šokių ant ledo pora Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius Europos čempionate Grace (Austrija) neišsaugojo vietos dešimtuke.
Lietuvos sportininkams – išskirtinis iššūkis
2020 01 26
Biatlonas
Pokliukoje (Slovėnija) vykstančio šeštojo pasaulio biatlono taurės varžybų etapo mišrių estafečių varžybose Lietuvos ekipos prasibrovė į 20-ukus.
Austrijoje – Lietuvos čiuožėjos sugrįžimas
2020 01 25
Dailusis čiuožimas
Po ilgos pertraukos į svarbiausias varžybas grįžusi Lietuvos čiuožėja Aleksandra Golovkina nepateko į finalą, Europos čempionate dominuoja rusės.
Baltijos čempionate – Lietuvos rekordai
2020 01 20
Šaudymas iš lanko
Ventspilyje (Latvija) vykusiame Baltijos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempionate užfiksuoti net trys Lietuvos rekordai.
Žaidynės jaunėja, konkurencija auga
2020 01 20
Žaidynės
„Žalgirio“ draugijos žiemos žaidynės startavo Alytuje šachmatų, šaškių ir stalo teniso varžybomis, eilės laukia kalnų slidininkai ir salės futbolininkai.
Olimpinį sezoną pradeda Majamyje
2020 01 20
Buriavimas
Kelialapius į Tokijo olimpines žaidynes iškovoję buriuotojai Juozas Bernotas ir Viktorija Andrulytė pradeda varžybų sezoną.
 
Vilnius pagerbė ir legendinį šuolininką
2020 01 25
Apdovanojimai
Švenčiant 697–ąjį Vilniaus gimtadienį iškilmingai įteikti Šv. Kristoforo apdovanojimai.
LTOK posėdyje – svarbūs klausimai
2020 01 24
Posėdis
Sausio 24 d. vyko Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Vykdomojo komiteto posėdis.
Kauno sporto salių nuoma keliasi į internetą
2020 01 23
Naujovė
Krepšinis, rankinis, tinklinis ar šokių pamokos. Visas šias veiklas kauniečiai nuo šiol gali organizuoti greičiau ir patogiau.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas