ELTA 2019 m. liepos 18 d. 15:54 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

MTB dviračių lenktynės vėl vyks Žagarėje

„MTB dviračių maratonų taurės“ varžybos, kaip ir pernai, taps Žagarės vyšnių festivalio dalimi.

Pernai Žagarėje dviratininkai jautėsi kaip namie
Organizatorių nuotr.
Pernai Žagarėje dviratininkai jautėsi kaip namie
Bemaž du dešimtmečius gyvuojančios didžiausios Lietuvos MTB dviračių varžybos – „Jeep MTB dviračių maratonų taurė“ – kasmet pateikia naujovių. 2018 metais šio penkių etapų renginio kalendoriuje atsirado nauja vieta – Žagarė. Miestas Joniškio rajone, netoli Latvijos sienos, visoje Lietuvoje žinomas savo vyšniomis ir vasaros viduryje vykstančiu vyšnių festivaliu. Festivalis vyko ir pernai, vyks ir šiemet, tačiau antrus metus iš eilės sportiškiausia jo dalimi tampa sekmadienį vyksiančios MTB dviračių maratonų taurės etapo varžybos.
 
„Pasiūlymų rengti varžybas sulaukiame iš įvairių Lietuvos regionų. Norėjosi kažko naujo, todėl nusprendėme pasukti į Žagarę. Ir jau varžybų išvakarėse pernai supratome, jog neapsirikome: vietos žmonės, puikiai susitvarkantys su tradicinio vyšnių festivalio programa, buvo nerealiai svetingi, supratingi ir ypač operatyviai spręsdavo mums kildavusias problemas. O kai per renginio apdovanojimą visai tūkstantinei dviratininkų kompanijai buvo atneštas didžiulis saldus „skruzdėlynas“, buvo aišku – mes čia norime grįžti. Šiemet viskas jau paprasčiau, šeimininkai pernai pamatė, kas yra MTB dviračių maratono etapas, kiek čia susirenka žmonių, ko jiems norisi. Žinome, kad vėl galėsime Žagarėje jaustis kaip namie, o savo varžybų dalyviams, kurie pernai atvyko tik į varžybas, siūlome iš anksto susiplanuoti savaitgalį – Žagarės vyšnių festivalis tikrai patiks ir dideliems, ir mažiems, todėl kviečiame atvykti į šį miestą visam savaitgaliui“, - pasakoja varžybų organizatorius Arūnas Daugirdas.
 
Kadangi nuo penktadienio Žagarėje vyks daug visokių renginių, o pagrindinis vyšnių festivalio koncertas (jame dalyvaus Monika Marija, Kostas Smoriginas, „Poliarizuoti stiklai“, „Keistuolių teatras“, Kastytis Kerbedis ir kiti) šeštadienį tikrai užsitęs iki vėlyvos nakties, trečias šių metų „Jeep MTB dviračių maratonų taurės“ etapas prasidės kiek vėliau.
 
Patys pirmieji sekmadienį 11.30 startuos darželinukai, kurie įveiks nedidelį ratą Žagarės dvaro parko apylinkėse, 12 valandą į maždaug 4 kilometrų ratą išvažiuos pradinukai, o 13 valandą prasidės pagrindinės varžybos: ištvermingiausi mins 3 ratus (72 km), stipriausioms moterims ir dar maždaug 500 dalyvių reikės įveikti 2 ratus (48 km), o mažiausiai patirties turintys dviratininkai varžysis 1 rato (24 km) nuotolyje. Trasa bus panaši į 2018 metų varžybų distanciją.


 
Prieš metus vykusiame Žagarės etape pergalę iškovojo Arnoldas Valiauga, kuris sezono pabaigoje tapo ir visos MTB dviračių maratonų taurės nugalėtoju. Pernai jau pirmame rate atitrūko Domas Manikas, Edgaras Kovaliovas, Eimantas Gudiškis ir A. Valiauga. Nors būtent Eimantas ir pernai, ir šiemet sezoną buvo pradėjęs dviem pergalėmis, Žagarėje jis atsiliko nuo varžovų ir dėl nugalėtojo vardo nekovojo.
 
Šiemet po Druskininkų ir Vilniaus etapų bendrojoje įskaitoje pirmauja E. Gudiškis, antrą vietą užima Šarūnas Pacevičius, trečią – Domas Manikas. Pernai visiems nauja buvusi trasa tikrai buvo vadinama viena įdomiausių ir netikėčiausių, o kaip bus šiemet, pamatysime sekmadienį.
 
Pastaraisiais metais (pernai Žagarėje – irgi) beveik visas MTB dviračių varžybas mūsų šalyje laimi Silvija Pacevičienė. Tačiau labai tikėtina, kad jai dėl pergalės Žagarėje teks rimtai pakovoti – į trečią „Jeep MTB dviračių maratonų taurės“ etapą planuoja atvykti viena pajėgiausių Lietuvos dviratininkių Katažina Sosna. 28 metų sportininkė, kuri jau keletą metų gina Italijos komandos garbę ir Lietuvoje varžybose beveik neturi galimybės dalyvauti. Birželio pabaigoje savo medalių kolekciją (ji yra ir 2016 metų Europos MTB maratono čempionato bronzinė prizininkė) papildžiusi šalies čempionės vardu plento asmeninėse varžybose, ji vėl bandys įrodyti, kad pirmos vietos varžybose gimtinėje – beveik įprastas dalykas. Tačiau S. Pacevičienė pergalės tikrai nebus linkusi atiduoti: tai Silvija įrodė tame pačiame šalies plento čempionate, kai pirma finišavo grupinėse lenktynėse. Kol kas 2019 metų MTB maratonų taurės suvestinėje po dviejų etapų S. Pacevičienė užtikrintai pirmauja, antrą vietą užima Tatjana Petrauskienė, trečioji – Gabrielė Andrašiūnienė.
 
Jau 15-ą kartą vykstantis Žagarės vyšnių festivalis šiemet siūlys tikrai įspūdingą programą, todėl dviračių bendruomenės nariai kviečiami atvykti jau penktadienį: veiklų čia bus labai daug ir labai įvairių. Akis bus galima paganyti į Barysių aeroklubo ultralengvų lėktuvų pasirodymą arba į parašiutininkų šuolius, šeštadienį visus kviečia tradicinis festivalio turgus ir kaliausių fiesta, 60 metrų bėgimo varžybos, 5000 žodžių kryžiažodžio sprendimas ir dar daug daug įvairių pramogų. O muzikinės festivalio dalies galėtų pavydėti bet kuris mūsų šalies renginys. Juo labiau – kad visi festivalio renginiai yra nemokami.
 
Sekmadienį, kol tėveliai mins pedalus dviračių maratono trasoje, vaikučiai galės dalyvauti įvairiose kūrybinėse dirbtuvėse, žaisti, varžytis, užsiimti kita įdomia veikla, kuri vyks šalia rūmų, terasoje ar pačiuose rūmuose. Čia jų lauks nauji patyrimai, atradimai, išbandymai bei linksmybės, siurprizai ir prizai.
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
Eurolygoje – dar vienas antausis
2019 12 14
Eurolyga
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygoje patyrę septintą nesėkmę iš eilės ir po 13 turų kartu su Sankt Peterburgo „Zenit“ yra lentelės dugne (3 ir 10).
Trenerių štabe – naujas veidas
2019 12 13
Treneris
Sostinės krepšinio A lygoje rungtyniaujančios Vilniaus „Ryto–MRU“ ekipos trenerių štabą papildė Sostinės krepšinio mokyklos treneris Karolis Čyžius.
Bilietus medžioja ir užsieniečiai
2019 12 13
bilietai
Prasidėjo vieša prekyba bilietais į birželį vyksiantį olimpinės atrankos turnyrą Kaune.
 
Tauragėje – nauja talentų kalvė
2019 12 11
Akademija
Tauragėje iškilmingai duris atvėrė vaikų ir jaunių futbolo akademija „Tauras“. Per iškilmes pagerbti ir geriausi apskrities futbolininkai.
„Utenoje matau potencialą ir erdvę tobulėti“
2019 12 11
Interviu
„Utenio“ techninis vadovas Carstenas Dohmas: „Nesižaviu per kitų galvas lipančiais treneriais, kuriems svarbiausia kuo greičiau kilti karjeros laiptais.“
Lietuvos futbolui – lyderių patarimai
2019 12 11
Mokymai
Lietuvoje vykusiuose mokymuose – pasaulinio lygio specialistas iš Belgijos.
Lietuvos bėgikai – greta lyderių
2019 12 10
Krosas
Žemyne – tik už aštuonių ekipų nugarų. Lisabonoje (Portugalija) vykęs Europos kroso bėgimo čempionatas Lietuvai buvo istoriškai sėkmingiausias.
Ėjimo šimtmetį įamžino ir knyga
2019 11 25
Jubiliejus
Į Lietuvos sportinio ėjimo 100-mečio paminėjimą Alytaus teatre susirinko visas mūsų šalies ėjimo elitas, pristatyta knyga „Šimtmečio žingsniai“
Po finišo – pagalba išsekusiam varžovui
2019 11 25
Bekelė
Istorinius Lietuvos bekelės bėgimo čempionų titulus iškovojo Vaidas Žlabys ir Gitana Akmanavičiūtė.
 
Prestižinis turnyras Vilniuje – jau 10 kartą
2019 12 11
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, bus surengtas aukščiausios – pirmos – kategorijos Tarptautinės teniso federacijos (ITF) senjorų turnyras „Vilnius Cup 2020“.
Vilniuje triumfavo Prancūzijos talentai
2019 11 29
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, baigėsi Europos teniso federacijos („Tennis Europe“) pirmos kategorijos 12-mečių teniso turnyras „Vilnius tennis academy cup 2019“.
Teniso 100-mečio šventėje – apdovanojimai
2019 11 27
Jubiliejus
Lietuvos tenisą pasveikino ypatingas svečias – tiesiai iš Daviso taurės finalo atvykęs Tarptautinės teniso federacijos prezidentas Davidas Haggerty.
Iš Suomijos – su bronza
2019 12 11
Imtynės
Suomijoje vykusiame tarptautiniame graikų-romėnų imtynių turnyre du mūsų šalies atletai iškovojo bronzos medalius.
Boksininkų rinkimuose – moterų triumfas
2019 12 11
Boksas
Išrinkti geriausi 2019 metų Lietuvos boksininkai. Jiems įteikti specialūs Lietuvos bokso federacijos (LBF) prizai bei piniginės premijos.
Šalies čempionate – milžiniška konkurencija
2019 12 11
Graplingo imtynės
Šį šeštadienį Kaune bus surengtas atvirasis Lietuvos graplingo čempionatas, kuris užbaigs stipriausių mūsų šalies graplingo imtynininkų sezoną.
 
Kaip saugiai važinėti dviračiu žiemą
2019 12 09
Patarimai
„IKI Velomaratono“ organizatoriai išskiria 4 esminius patarimus, padėsiančius jums saugiai važinėti dviračiu net ir šaltuoju metų laiku.
Vilniuje – LDSF mokymai
2019 12 04
Mokymai
Lietuvos dviračių sporto federacija Vilniuje, viešbutyje „Panorama Hotel“ gruodžio 7-8 d. organizuoja dviračių sporto teisėjų ir administracijos mokymus.
Kelią į pirmą ketvertą užkirto kinės
2019 11 29
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės trečiojo etapo Honkonge moterų komandų sprinto varžybose Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė užėmė septintąją vietą.
Turnyro lentelėje – naujas lyderis
2019 12 12
Lietuvos lyga
Šalies čempionai „Dragūno“ rankininkai svečiuose palaužė pagrindinę konkurentę VHC „Šviesa“ komandą.
„Granitas“ buvo per kietas „Grifui“
2019 12 11
Lietuvos lyga
Trečiadienį Lietuvos rankinio lygioje vyko vienerios rungtynės – Kaune “Granitas-Karys“ veikė Panevėžio “KKSC-RSSG Grifą” 35:25 (19:15).
Rinktinėje – visai kita atmosfera
2019 12 08
Rinktinė
Dienas iki rinktinės stovyklos skaičiuojantis Mindaugas Dumčius: jeigu pradėsime bijoti varžovų atrankoje, tai ką darytumėme pasaulio čempionate?
 
Prieš mūšius – kovingos kalbos
2019 12 13
Taurė
Tinklinio salėse vyks intriguojantys mūšiai dėl vietos Lietuvos tinklinio federacijos Didžiosios taurės finale.
Lietuviai – Prancūzijos ir Vokietijos elite
2019 12 05
Legionieriai
Daugiau nei 15 Lietuvos tinklininkų savo karjerą tęsia įvairiose Europos lygose. Keletas iš jų varžosi vienuose iš stipriausių čempionatų.
Tinklinio aikštėse – intriguojančios kovos
2019 12 02
Lietuvos čempionatas
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate pergales šventė Klaipėdos ir Marijampolės klubai, moterų – Vilniaus ir Kauno komandos.
Nematomą sporto pusę lydi ir skausmas
2019 12 12
Žvilgsnis
Lenktynininkas Deividas Jocius, patyręs didelę avariją Druskininkų ralyje, sužinojo, ką reiškia, kuomet tavo planai nubraukiami vienu brūkšniu.
Žiemos ralyje – sportas ir pramogos
2019 12 11
Ralis
Pirmojo metų festivalio „Winter Rally“ organizatoriai paskelbė automobilių sporto gerbėjams aktualią datą.
Ralyje – briedžiai, fėjos, nykštukai
2019 12 03
Ralis
„Kalėdinis ralis“ surinko gausų būrį šeimų, draugų ir giminaičių. Ralyje startavo daugiau kaip 60 ekipažų, virš 200 dalyvių.
 
Po sėkmingų startų – geresnė nuotaika
2019 12 14
Biatlonas
Biatlonininkų sėkmė Austrijoje: Vytautas Strolia iškovojo įskaitinius taškus, o Lietuvos vyrai pranoko švedus.
Vietoj futbolo stadiono – į ledo aikštę
2019 12 11
Ledo ritulys
Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinės lyderė Klara Miuller turi dviejų šalių pasus, tad yra dalyvavusi ir Vokietijos jaunių rinktinės pratybose.
Be medalių, bet su viršytais lūkesčiais
2019 12 11
Ledo ritulys
Pirmą kartą pasaulio čempionate žaidusi Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinė iškovojo dvi pergales ir patyrė tris pralaimėjimus (VIDEO).
Bėgimo varžybos – ir dieną, ir naktį
2019 12 14
Festivalis
Bėgiojimui tinka ir žiema – tai vasario 1-2 dienomis Druskininkuose įrodys bėgimo entuziastai.
Mažiems automobiliams – didelė erdvė
2019 12 12
Bazės
Kaune duris atvėrė „RC Arena Lithuania“: pirmoji specialiai radijo bangomis valdomų automobilių lenktynėms pritaikyta erdvė Lietuvoje.
Grįžta ekstremalus alpinizmas
2019 12 11
Festivalis
Į Druskininkuose vyksiantį LTeam žiemos festivalį sugrįžta ekstremalios alpinizmo varžybos. „Ledo kirtis 2020“ vyks abi festivalio dienas.
 
Studentų sporto pažiboms – apdovanojimai
2019 12 13
Apdovanojimai
Kauno rotušėje vyko 2019 metų geriausiųjų Lietuvos studentų sportininkų pagerbimo ir apdovanojimų vakaras.
Sporto žurnalistai pagerbė metų laureatus
2019 12 13
Apdovanojimai
Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (LSŽF) Metų apdovanojimų ceremonijoje pagerbti sporto žurnalistikos laureatai, sportininkai ir organizacijos.
Rinkimų azartas peržengė teisėtas ribas
2019 12 12
Situacija
„LTeam apdovanojimų 2019“ apdovanojimų taryba dėl galimo neteisėto balsų rinkimo nusprendė anuliuoti „Metų populiariausio sportininko“ nominaciją.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas