ELTA 2019 m. liepos 18 d. 15:54 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

MTB dviračių lenktynės vėl vyks Žagarėje

„MTB dviračių maratonų taurės“ varžybos, kaip ir pernai, taps Žagarės vyšnių festivalio dalimi.

Pernai Žagarėje dviratininkai jautėsi kaip namie
Organizatorių nuotr.
Pernai Žagarėje dviratininkai jautėsi kaip namie
Bemaž du dešimtmečius gyvuojančios didžiausios Lietuvos MTB dviračių varžybos – „Jeep MTB dviračių maratonų taurė“ – kasmet pateikia naujovių. 2018 metais šio penkių etapų renginio kalendoriuje atsirado nauja vieta – Žagarė. Miestas Joniškio rajone, netoli Latvijos sienos, visoje Lietuvoje žinomas savo vyšniomis ir vasaros viduryje vykstančiu vyšnių festivaliu. Festivalis vyko ir pernai, vyks ir šiemet, tačiau antrus metus iš eilės sportiškiausia jo dalimi tampa sekmadienį vyksiančios MTB dviračių maratonų taurės etapo varžybos.
 
„Pasiūlymų rengti varžybas sulaukiame iš įvairių Lietuvos regionų. Norėjosi kažko naujo, todėl nusprendėme pasukti į Žagarę. Ir jau varžybų išvakarėse pernai supratome, jog neapsirikome: vietos žmonės, puikiai susitvarkantys su tradicinio vyšnių festivalio programa, buvo nerealiai svetingi, supratingi ir ypač operatyviai spręsdavo mums kildavusias problemas. O kai per renginio apdovanojimą visai tūkstantinei dviratininkų kompanijai buvo atneštas didžiulis saldus „skruzdėlynas“, buvo aišku – mes čia norime grįžti. Šiemet viskas jau paprasčiau, šeimininkai pernai pamatė, kas yra MTB dviračių maratono etapas, kiek čia susirenka žmonių, ko jiems norisi. Žinome, kad vėl galėsime Žagarėje jaustis kaip namie, o savo varžybų dalyviams, kurie pernai atvyko tik į varžybas, siūlome iš anksto susiplanuoti savaitgalį – Žagarės vyšnių festivalis tikrai patiks ir dideliems, ir mažiems, todėl kviečiame atvykti į šį miestą visam savaitgaliui“, - pasakoja varžybų organizatorius Arūnas Daugirdas.
 
Kadangi nuo penktadienio Žagarėje vyks daug visokių renginių, o pagrindinis vyšnių festivalio koncertas (jame dalyvaus Monika Marija, Kostas Smoriginas, „Poliarizuoti stiklai“, „Keistuolių teatras“, Kastytis Kerbedis ir kiti) šeštadienį tikrai užsitęs iki vėlyvos nakties, trečias šių metų „Jeep MTB dviračių maratonų taurės“ etapas prasidės kiek vėliau.
 
Patys pirmieji sekmadienį 11.30 startuos darželinukai, kurie įveiks nedidelį ratą Žagarės dvaro parko apylinkėse, 12 valandą į maždaug 4 kilometrų ratą išvažiuos pradinukai, o 13 valandą prasidės pagrindinės varžybos: ištvermingiausi mins 3 ratus (72 km), stipriausioms moterims ir dar maždaug 500 dalyvių reikės įveikti 2 ratus (48 km), o mažiausiai patirties turintys dviratininkai varžysis 1 rato (24 km) nuotolyje. Trasa bus panaši į 2018 metų varžybų distanciją.


 
Prieš metus vykusiame Žagarės etape pergalę iškovojo Arnoldas Valiauga, kuris sezono pabaigoje tapo ir visos MTB dviračių maratonų taurės nugalėtoju. Pernai jau pirmame rate atitrūko Domas Manikas, Edgaras Kovaliovas, Eimantas Gudiškis ir A. Valiauga. Nors būtent Eimantas ir pernai, ir šiemet sezoną buvo pradėjęs dviem pergalėmis, Žagarėje jis atsiliko nuo varžovų ir dėl nugalėtojo vardo nekovojo.
 
Šiemet po Druskininkų ir Vilniaus etapų bendrojoje įskaitoje pirmauja E. Gudiškis, antrą vietą užima Šarūnas Pacevičius, trečią – Domas Manikas. Pernai visiems nauja buvusi trasa tikrai buvo vadinama viena įdomiausių ir netikėčiausių, o kaip bus šiemet, pamatysime sekmadienį.
 
Pastaraisiais metais (pernai Žagarėje – irgi) beveik visas MTB dviračių varžybas mūsų šalyje laimi Silvija Pacevičienė. Tačiau labai tikėtina, kad jai dėl pergalės Žagarėje teks rimtai pakovoti – į trečią „Jeep MTB dviračių maratonų taurės“ etapą planuoja atvykti viena pajėgiausių Lietuvos dviratininkių Katažina Sosna. 28 metų sportininkė, kuri jau keletą metų gina Italijos komandos garbę ir Lietuvoje varžybose beveik neturi galimybės dalyvauti. Birželio pabaigoje savo medalių kolekciją (ji yra ir 2016 metų Europos MTB maratono čempionato bronzinė prizininkė) papildžiusi šalies čempionės vardu plento asmeninėse varžybose, ji vėl bandys įrodyti, kad pirmos vietos varžybose gimtinėje – beveik įprastas dalykas. Tačiau S. Pacevičienė pergalės tikrai nebus linkusi atiduoti: tai Silvija įrodė tame pačiame šalies plento čempionate, kai pirma finišavo grupinėse lenktynėse. Kol kas 2019 metų MTB maratonų taurės suvestinėje po dviejų etapų S. Pacevičienė užtikrintai pirmauja, antrą vietą užima Tatjana Petrauskienė, trečioji – Gabrielė Andrašiūnienė.
 
Jau 15-ą kartą vykstantis Žagarės vyšnių festivalis šiemet siūlys tikrai įspūdingą programą, todėl dviračių bendruomenės nariai kviečiami atvykti jau penktadienį: veiklų čia bus labai daug ir labai įvairių. Akis bus galima paganyti į Barysių aeroklubo ultralengvų lėktuvų pasirodymą arba į parašiutininkų šuolius, šeštadienį visus kviečia tradicinis festivalio turgus ir kaliausių fiesta, 60 metrų bėgimo varžybos, 5000 žodžių kryžiažodžio sprendimas ir dar daug daug įvairių pramogų. O muzikinės festivalio dalies galėtų pavydėti bet kuris mūsų šalies renginys. Juo labiau – kad visi festivalio renginiai yra nemokami.
 
Sekmadienį, kol tėveliai mins pedalus dviračių maratono trasoje, vaikučiai galės dalyvauti įvairiose kūrybinėse dirbtuvėse, žaisti, varžytis, užsiimti kita įdomia veikla, kuri vyks šalia rūmų, terasoje ar pačiuose rūmuose. Čia jų lauks nauji patyrimai, atradimai, išbandymai bei linksmybės, siurprizai ir prizai.
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
„Nevėžis“ – už LKL borto
2019 08 20
Situacija
Septyniolika sezonų Lietuvos krepšinio lygoje praleidęs Kėdainių „Nevėžis“ kitą sezoną „Betsafe–LKL“ čempionate nedalyvaus.
Krepšininkas pasižymi ir kulinariniu talentu
2019 08 19
Žvilgsnis
„Jei reikėtų rinktis virtuvę, kurios patiekalus reikėtų valgyti iki gyvenimo galo, tai be lietuviškos būtų ispaniška“, - prisipažino M.Kuzminskas.
Lietuvos krepšininkai – devinti Europoje
2019 08 18
U-16
Lietuvos krepšininkai pergale baigė Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionatą Italijoje.
 
Vilniaus žvaigždės vėl nustelbė kauniečius
2019 08 18
Tradicija
Sekmadienį Panemunėje įvyko tradicinės visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ organizuotos „Panemunės“ ir „Prelegentų“ futbolo komandų rungtynės.
„Atlantas“ – pirma rumuno stotelė svetur
2019 08 16
Legionierius
Artėjant svarbiausioms A lygos čempionato kovoms, Klaipėdos „Atlanto“ komandą papildė atakuojančio saugo pozicijoje žaidžiantis Marius Cocirla.
„Sūduva“ peržengė Izraelio čempionų barjerą
2019 08 15
Europos lyga
Sirgalių ir fortūnos palaikomi „Sūduvos“ futbolininkai dar kartą įveikė „Maccabi“ žengė į lemiamą Europos lygos atrankos etapą.
Sėkmingi lengvaatlečių startai
2019 08 19
Varžybos
Trišuolininkė Dovilė Kilty laimėjo varžybas Suomijoje, tarp lyderių įvairiose šalyse buvo ir daugiau Lietuvos lengvaatlečių.
Rekordininko debiutas Deimantinėje lygoje
2019 08 18
Deimantinė lyga
Ieties metikas Edis Matusevičius Deimantinėje lygoje debiutavo užimdamas šeštąją vietą.
Lietuviui – kvietimai į planetos elitą
2019 08 14
Žvilgsnis
Edžiui Matusevičiui atsivėrė visi keliai: jis dalyvaus ir Deimantinėje lygoje, ir į unikaliame Europos – JAV mače. Andrius Gudžius liko be kvietimo.
 
Po triumfo – šuolis reitinge
2019 08 19
Turnyras
Ričardas Berankis triumfavo Vankuveryje (Kanada) vykusiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyre „Odlum Brown Van Open“.
R.Berankis nepaliko japonui vilčių
2019 08 18
Turnyras
Vankuveryje (Kanada) vykstančio Teniso profesionalų asociacijos „Challenger“ serijos turnyro pusfinalyje Ričardas Berankis pralaimėjo tik du geimus.
Lietuvis Lenkijoje pranoko vieną favoritų
2019 08 17
Turnyras
ITF teniso G3 serijos turnyre Matas Vasiliauskas 4:6, 6:3, 6:1 nugalėjo 4-ąją turnyro raketę belgą Pierre'ą Yves'ą Bailly ir pateko į turnyro pusfinalį.
„Šlubavau tarsi pašautas pėstininkas“
2019 08 14
Žvilgsnis
Į ringą grįžtantis Mantas Rimdeika: „Visada buvau gerietis, dabar viskas bus kitaip“ (VIDEO).
Kovotoją prajuokino varžovo iššūkis
2019 08 05
Žvilgsnis
Mindaugo Narausko į akistatą ringe iškviestas Henrikas Vikšraitis: „Dar kartą visiems įrodysiu, kad esu stipresnis, greitesnis, tikslesnis, geresnis.“
Lietuvos dziudo kovotojai - bronza
2019 07 28
Dziudo
Nors Justina Kmieliauskaitė pralaimėjo pirmajame Europos jaunimo dziudo taurės etapo rate, vėliau ji iškovojo bronzos medalį.
 
Aukštyn pakilo paskutinėje rungtyje
2019 08 19
Trekas
Frankfurte prie Oderio (Vokietija) vykstančio pasaulio jaunių dviračių treko čempionato vaikinų daugiakovės varžybose Mantas Bitinas užėmė 18-ą vietą.
Gatvėse – nuo kamanių būrio iki velnio
2019 08 18
Velomaratonas
„IKI Velomaratono“ metu į centrinės Vilniaus gatves išriedėjo tūkstančiai dviratininkų. Vieni lenktyniavo, kiti mėgavosi važiavo ir rodė išradingumą.
Lietuvos dviratininkei skilo šalmas
2019 08 17
Trekas
Frankurte prie Oderio vykstančiame pasaulio jaunių dviračių treko čempionate varžosi ir Lietuvos dviratininkai.
Klaipėdoje karaliauja rankinis
2019 08 13
Varžybos
Savaitę pradėjo jau trečiasis tarptautinis Klaipėdos gatvės rankinio turnyras, o netrukus kovos persikels į paplūdimį ir salę.
Lemiamame mače – pergalė
2019 08 08
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai baigė Europos čempionato B divizono grupės kovas ir žengė į pirmenybių Sakartvele pusfinalį.
Sakartvele – pergalingas startas
2019 08 05
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai žygiuoja Europos čempionato B divizione Sakartvele.
 
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Dėl titulų kovos geriausieji
2019 08 14
Paplūdimio tinklinis
Savaitgalį Klaipėdoje, antrajame Melnragės paplūdimyje, vyks intriguojantis atviras Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas.
Tikslo link žengs ilgesniu keliu
2019 08 10
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkės Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė Vengrijoje tęsia kovą dėl apdovanojimų.
Lietuvos čempionate – nauji lyderiai
2019 08 19
Motokrosas
Praėjusį savaitgalį Panevėžio „Sema“ trasoje vyko ketvirtasis Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
Nuklydimas į  krūmus laimėti nesutrukdė
2019 08 10
Ralis
Rokiškyje „Agrorodeo“ duetas varžovus paliko toli už nugarų, „Toyota Yaris“ laimėjo ekipažas iš Estijos.
Žoliapjovių lenktynėse – V.Žalos revanšas
2019 08 09
Ralis
„Kubota“ žoliapjovių lenktynėse Vaidotas Žala atsirevanšavo Vytautui Švedui ir atskleidė, ką kvies į dvikovą kitąmet.
 
Karjeros posūkis – į Baltarusijos klubą
2019 08 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Ugnius Čižas kitą sezoną praleis Baltarusijoje – lietuvis pasirašė vienerių metų sutartį su Gardino „Neman“.
Vasarą – žiemos olimpiečių triumfas
2019 07 26
Biatlonas
Nemenčinėje vyko Lietuvos vasaros biatlono taurės I etapas. Jame sportininkai rungėsi šaudymo taškams, šaudymo dvikovų ir biatlono sprinto rungtyse.
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
Alytiškiai vėl apgynė titulą
2019 08 20
Kanupolas
Kaune vyko 2019 metų Lietuvos jaunimo U-21 ir vyrų kanupolo čempionatai.
Bėgimui ruošėsi miške spaudžiant šalčiui
2019 08 20
Bėgimas
Aliaską perbėgęs lietuvis Danielius Narauskas: „Atrodė, kad tai neįmanoma, galvojau, kaip išvis galima tai padaryti.“
Orientacininkams – planetos sidabras
2019 08 20
Orientavimasis
Olomouce (Čekija) vykstančio pasaulio kurčiųjų orientavimosi sporto čempionato sprinto estafečių varžybose Lietuvos rinktinė iškovojo sidabro medalius.
 
Už aktyvią veiklą – neeilinis įvertinimas
2019 08 19
Įvertinimas
Antverpeno mieste Belgijoje vykusioje Europos žolės riedulio federacijos 31-oje Generalinės Asamblėjos sesijoje išskirtinio dėmesio sulaukė Lieruva.
Titulai – ir ant ledo, ir vandenyje
2019 08 10
Žvilgsnis
Lietuvos dailiojo čiuožimo siela Lilija Vanagienė: apie ryškiausius įvykius, šuolius į vandenį, sūnaus šokius su kėde, žolės pjovimą, gyvenimo vyrus.
Startuoja bilietų į Tokijo žaidynes prekyba
2019 08 09
Tokijas 2020
Kelionių organizatorius „Novaturas“ pirmadienį (rugpjūčio 12 d.) pradeda prekybą bilietais į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas