sportas.info 2019 m. liepos 17 d. 22:20 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Užduotis – nugalėti marias

Sunku nuspėti marias. Pamario krašto žvejai sako, kad kiekvieną minutę gali įvykti netikėtumų. Bet Kuršių marių maratono dalyviai vis tiek stojo į trasą.

Kuršių marių maratono dalyviai.
Arlando Antano Juodeškos nuotr.
Kuršių marių maratono dalyviai.
   
Artėjo liepos 13-oji – Kuršių marių maratono diena. Oras, vandens temperatūra, nusiteikimas – viskas džiugino, bet likus dviem sa-vaitėms iki Kuršių marių maratono (KMM) datos viskas pradėjo keistis plauki-mui per marias nepalankia kryptimi.

Vandens temperatūra nuo 23–24 laipsnių krito iki 16-17. Guodė tai, kad bent vanduo nesužydės. Vėjai tapo nenuspėjami ir gūsiuoti, net stabiliausiu marių laivu laikytas kurėnas apvirto.

Liepos 12-osios vakaras buvo kupinas nerimo. Nors prognozės buvo palankios, klausimų dėl plaukimo per marias buvo daugiau negu atsakymų. Rytas buvo be vėjo, saulė teikė optimizmo, bet orų prognozė grasino stipriu gūsiuotu vėju ir, suprantama, dėl to didesnį bangavimą. Tada marių bangos trumpos drūtos ir dažnos – net sunku plaukiant įkvėpti.

Čia ne jūra ir ne vandenynas, kur pakilęs ant bangos gali nustatyti tikslesnę plaukimo kryptį.

Buvo nuspręsta ankstinti plaukimo starto laiką ir keisti plaukimo kryptį Kintų uostas– Lydumo ragas (10 km). Pernykštė trasa buvo Lydumo ragas–Kintų uostas. Bet bėda, nes atsirado vėluojančių iš Karaliaučiaus dėl pasienio subtilybių. 

Pagaliau buvo duotas startas ir marios užvirė nuo energingai pradėjusių plaukti drąsuolių ir savo jėgas išbandyti panorusių plaukimo entuziastų. Saugos kateriai, vadovaujami Kintų kaitų klubo, užėmė pozicijas ir akylai saugojo plaukiančiuo-sius.Kadangi startas buvo bendras, saugos kateriai pasibaigus 2 km plaukimui susikoncentavo į marias įveikti pasiryžusius plaukikus. Čia reikėtų paminėti ir savanorę gelbėtoją, kuri ryžosi baidare per marias lydėti dukrą Rugilę. Penkių kilometrų žymoje plaukiančiųjų laukė istorinio laivo kurėno „Germanika“ įgula su teisėjais gelbėtojais. Čia buvo fiksuojamas kiekvieno plaukiko pasiektas laikas, sudarytos sąlygos pasistiprinti ir įspėta – marios pradeda įsisiūbuoti, reikia kuo greičiau plaukti finišo link, kur aukšta negyvoji kopa nuslopina marių vėjus ir bangos neapsunkina plaukimo.

Šilutės ir Neringos savivaldybių skirti kateriai su komanda žymėjo finišo vietą su elektronine skaičiavimo sistema, UAB „Ventainė“ surinko plaukikus ir pavaišino šiltais užkandžiais. Kaip ir pernai, tik su truputį prastesniu negu pernai pasiektu KMM rekordo laiku pirmasis iki 44 m. grupėje finišavo ir atgaivino negyvąsias kopas pergalingu džiaugsmo šūkiu Edgaras Štura (Vilniaus „Poseidonas“, 2:24:46.8), antras buvo jo brolis Artūras Štura (Vilniaus „Poseidonas“, 2:39:39). O visus nustebino trečias finišavęs Pavelas Protasciukas (Kauno „Takas“, 2:58:35.6).

Moterų iki 44 m. grupėje pirma finišavo Rugilė Girstautaitė (Panevėžio „Darna“, 3:13:32.3), antra buvo Juneta Krylovaitė (Vilniaus MSC, 3:30:23.7). Juneta Kuršių marių maratone startavo antrą kartą ir jai pavyko nugalėti marias.

Varžybų dalyviai buvo apdovanojami Kintuose įrengtoje scenoje, kur jiems plojo Kintų muzikos festivalio dalyviai ir žiūrovai, Kintų laukinio „treilo“ varžybų dalyviai ir žiūrovai.

Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Eurolygoje – dar vienas antausis
2019 12 14
Eurolyga
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygoje patyrę septintą nesėkmę iš eilės ir po 13 turų kartu su Sankt Peterburgo „Zenit“ yra lentelės dugne (3 ir 10).
Trenerių štabe – naujas veidas
2019 12 13
Treneris
Sostinės krepšinio A lygoje rungtyniaujančios Vilniaus „Ryto–MRU“ ekipos trenerių štabą papildė Sostinės krepšinio mokyklos treneris Karolis Čyžius.
Bilietus medžioja ir užsieniečiai
2019 12 13
bilietai
Prasidėjo vieša prekyba bilietais į birželį vyksiantį olimpinės atrankos turnyrą Kaune.
 
Tauragėje – nauja talentų kalvė
2019 12 11
Akademija
Tauragėje iškilmingai duris atvėrė vaikų ir jaunių futbolo akademija „Tauras“. Per iškilmes pagerbti ir geriausi apskrities futbolininkai.
„Utenoje matau potencialą ir erdvę tobulėti“
2019 12 11
Interviu
„Utenio“ techninis vadovas Carstenas Dohmas: „Nesižaviu per kitų galvas lipančiais treneriais, kuriems svarbiausia kuo greičiau kilti karjeros laiptais.“
Lietuvos futbolui – lyderių patarimai
2019 12 11
Mokymai
Lietuvoje vykusiuose mokymuose – pasaulinio lygio specialistas iš Belgijos.
Lietuvos bėgikai – greta lyderių
2019 12 10
Krosas
Žemyne – tik už aštuonių ekipų nugarų. Lisabonoje (Portugalija) vykęs Europos kroso bėgimo čempionatas Lietuvai buvo istoriškai sėkmingiausias.
Ėjimo šimtmetį įamžino ir knyga
2019 11 25
Jubiliejus
Į Lietuvos sportinio ėjimo 100-mečio paminėjimą Alytaus teatre susirinko visas mūsų šalies ėjimo elitas, pristatyta knyga „Šimtmečio žingsniai“
Po finišo – pagalba išsekusiam varžovui
2019 11 25
Bekelė
Istorinius Lietuvos bekelės bėgimo čempionų titulus iškovojo Vaidas Žlabys ir Gitana Akmanavičiūtė.
 
Prestižinis turnyras Vilniuje – jau 10 kartą
2019 12 11
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, bus surengtas aukščiausios – pirmos – kategorijos Tarptautinės teniso federacijos (ITF) senjorų turnyras „Vilnius Cup 2020“.
Vilniuje triumfavo Prancūzijos talentai
2019 11 29
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, baigėsi Europos teniso federacijos („Tennis Europe“) pirmos kategorijos 12-mečių teniso turnyras „Vilnius tennis academy cup 2019“.
Teniso 100-mečio šventėje – apdovanojimai
2019 11 27
Jubiliejus
Lietuvos tenisą pasveikino ypatingas svečias – tiesiai iš Daviso taurės finalo atvykęs Tarptautinės teniso federacijos prezidentas Davidas Haggerty.
Iš Suomijos – su bronza
2019 12 11
Imtynės
Suomijoje vykusiame tarptautiniame graikų-romėnų imtynių turnyre du mūsų šalies atletai iškovojo bronzos medalius.
Boksininkų rinkimuose – moterų triumfas
2019 12 11
Boksas
Išrinkti geriausi 2019 metų Lietuvos boksininkai. Jiems įteikti specialūs Lietuvos bokso federacijos (LBF) prizai bei piniginės premijos.
Šalies čempionate – milžiniška konkurencija
2019 12 11
Graplingo imtynės
Šį šeštadienį Kaune bus surengtas atvirasis Lietuvos graplingo čempionatas, kuris užbaigs stipriausių mūsų šalies graplingo imtynininkų sezoną.
 
Kaip saugiai važinėti dviračiu žiemą
2019 12 09
Patarimai
„IKI Velomaratono“ organizatoriai išskiria 4 esminius patarimus, padėsiančius jums saugiai važinėti dviračiu net ir šaltuoju metų laiku.
Vilniuje – LDSF mokymai
2019 12 04
Mokymai
Lietuvos dviračių sporto federacija Vilniuje, viešbutyje „Panorama Hotel“ gruodžio 7-8 d. organizuoja dviračių sporto teisėjų ir administracijos mokymus.
Kelią į pirmą ketvertą užkirto kinės
2019 11 29
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės trečiojo etapo Honkonge moterų komandų sprinto varžybose Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė užėmė septintąją vietą.
Turnyro lentelėje – naujas lyderis
2019 12 12
Lietuvos lyga
Šalies čempionai „Dragūno“ rankininkai svečiuose palaužė pagrindinę konkurentę VHC „Šviesa“ komandą.
„Granitas“ buvo per kietas „Grifui“
2019 12 11
Lietuvos lyga
Trečiadienį Lietuvos rankinio lygioje vyko vienerios rungtynės – Kaune “Granitas-Karys“ veikė Panevėžio “KKSC-RSSG Grifą” 35:25 (19:15).
Rinktinėje – visai kita atmosfera
2019 12 08
Rinktinė
Dienas iki rinktinės stovyklos skaičiuojantis Mindaugas Dumčius: jeigu pradėsime bijoti varžovų atrankoje, tai ką darytumėme pasaulio čempionate?
 
Prieš mūšius – kovingos kalbos
2019 12 13
Taurė
Tinklinio salėse vyks intriguojantys mūšiai dėl vietos Lietuvos tinklinio federacijos Didžiosios taurės finale.
Lietuviai – Prancūzijos ir Vokietijos elite
2019 12 05
Legionieriai
Daugiau nei 15 Lietuvos tinklininkų savo karjerą tęsia įvairiose Europos lygose. Keletas iš jų varžosi vienuose iš stipriausių čempionatų.
Tinklinio aikštėse – intriguojančios kovos
2019 12 02
Lietuvos čempionatas
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate pergales šventė Klaipėdos ir Marijampolės klubai, moterų – Vilniaus ir Kauno komandos.
Nematomą sporto pusę lydi ir skausmas
2019 12 12
Žvilgsnis
Lenktynininkas Deividas Jocius, patyręs didelę avariją Druskininkų ralyje, sužinojo, ką reiškia, kuomet tavo planai nubraukiami vienu brūkšniu.
Žiemos ralyje – sportas ir pramogos
2019 12 11
Ralis
Pirmojo metų festivalio „Winter Rally“ organizatoriai paskelbė automobilių sporto gerbėjams aktualią datą.
Ralyje – briedžiai, fėjos, nykštukai
2019 12 03
Ralis
„Kalėdinis ralis“ surinko gausų būrį šeimų, draugų ir giminaičių. Ralyje startavo daugiau kaip 60 ekipažų, virš 200 dalyvių.
 
Po sėkmingų startų – geresnė nuotaika
2019 12 14
Biatlonas
Biatlonininkų sėkmė Austrijoje: Vytautas Strolia iškovojo įskaitinius taškus, o Lietuvos vyrai pranoko švedus.
Vietoj futbolo stadiono – į ledo aikštę
2019 12 11
Ledo ritulys
Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinės lyderė Klara Miuller turi dviejų šalių pasus, tad yra dalyvavusi ir Vokietijos jaunių rinktinės pratybose.
Be medalių, bet su viršytais lūkesčiais
2019 12 11
Ledo ritulys
Pirmą kartą pasaulio čempionate žaidusi Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinė iškovojo dvi pergales ir patyrė tris pralaimėjimus (VIDEO).
Bėgimo varžybos – ir dieną, ir naktį
2019 12 14
Festivalis
Bėgiojimui tinka ir žiema – tai vasario 1-2 dienomis Druskininkuose įrodys bėgimo entuziastai.
Mažiems automobiliams – didelė erdvė
2019 12 12
Bazės
Kaune duris atvėrė „RC Arena Lithuania“: pirmoji specialiai radijo bangomis valdomų automobilių lenktynėms pritaikyta erdvė Lietuvoje.
Grįžta ekstremalus alpinizmas
2019 12 11
Festivalis
Į Druskininkuose vyksiantį LTeam žiemos festivalį sugrįžta ekstremalios alpinizmo varžybos. „Ledo kirtis 2020“ vyks abi festivalio dienas.
 
Studentų sporto pažiboms – apdovanojimai
2019 12 13
Apdovanojimai
Kauno rotušėje vyko 2019 metų geriausiųjų Lietuvos studentų sportininkų pagerbimo ir apdovanojimų vakaras.
Sporto žurnalistai pagerbė metų laureatus
2019 12 13
Apdovanojimai
Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (LSŽF) Metų apdovanojimų ceremonijoje pagerbti sporto žurnalistikos laureatai, sportininkai ir organizacijos.
Rinkimų azartas peržengė teisėtas ribas
2019 12 12
Situacija
„LTeam apdovanojimų 2019“ apdovanojimų taryba dėl galimo neteisėto balsų rinkimo nusprendė anuliuoti „Metų populiariausio sportininko“ nominaciją.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas