commedia.lt inf. 2019 m. liepos 9 d. 10:42 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Nuo teisėjavimo iki autosporto inžinerijos

Prieš trejus metus pabandę teisėjauti kartingų varžybose, šiandien studentai prižiūri mėgėjų kartingo akademijos autoparką ir ruošia mašinas lenktynėms.

Lentynių akimirka.
KTK „Racing Division“ komandos nuotr.
Lentynių akimirka.
   
Kauno technikos kolegijos (KTK) lenktynių komandos nariai nuolatos ieško naujų iššūkių ir galimybių. Viena tokių virto jau trejus metus stiprėjanti draugystė bei plėtojama bendra veikla su „Kartlandas Racing“. Kolegijos KTK „Racing Division“ komandos vadovo Povilo Bonkevičiaus teigimu, tai, kas prasidėjo teisėjavimu žiemos sezono metu, šiandien tapo visapuse veikla ir įgūdžių lavinimo mokykla jauniems autosporto inžinerijos specialistams.

Galimybė kaupti patirtį   

„Esame jaunų ir labai aktyvių studentų komanda, kuri dega aistra autosportui, todėl ieškome įvairių galimybių tobulinti savo įgūdžius ne tik paskaitų metu, bet ir po jų. Dėl mūsų aktyvios veiklos ir įsitraukimo į beveik visas įmanomas veiklas susipažįstame su daug įvairių žmonių. Vienas tokių – „Kartlandas racing“ vadovas Edvardas Grabliauskas, kuris prieš kelis metus pasiūlė KTK studentams teisėjauti kartingų varžybose. Žinoma, mes sutikome ir mūsų savaitgaliai ir laisvalaikis persikėlė į kartodromą.

Pamažu atsirado vis daugiau veiklos, kuri mūsų jaunus specialistus ruošia visapusiškai. Čia mes galime dirbti prie sportinių kartingų, automobilių, organizuoti varžybas, teisėjauti. Tai neįkainojama patirtis, kuri po kelių metu darbo rinkai ir autosporto bendruomenei paruoš jau nebe žalius, tik teoriją skaičiusius, pradedančius savo kelią inžinierius, o patyrius, ekstremaliose situacijose dalyvavusius ir sprendimus priimti bei problemas numatyti mokančius specialistus.

Juk viena didžiausių problemų, su kuria susiduria jauni entuziastai ir būsimi specialistai, – stereotipai, kad jie dar žali, nieko nemoka, žino tik tai, kas parašyta knygose, į juos reikės daug investuoti, o atsipirks negreitai. Mes norime paneigti šiuos mitus ir įrodyti, kad kartais jauni, tačiau besidomintys viskuo žmonės gali turėti daugiau praktinių gebėjimų, patirties ir noro tinkamai išspręsti problemas nei tą patį darbą dirbantys keturiasdešimtmečiai“, – jaunų specialistų užsidegimą akcentuoja P. Bonkevičius.

Abipusė nauda

KTK komandos nariams pritaria ir „Kartlandas racing“ vadovas E. Grabliauskas, kuris tvirtina, kad matomas jaunų žmonių užsidegimas ir noras tobulėti skatina kartu pradėti vis daugiau skirtingų veiklų ir siekti kuo geresnių rezultatų.

„Kaip Povilas ir minėjo, viskas prasidėjo nuo teisėjavimo. Vėliau su keliais draugais startavau sportinių kartingų varžybose ir pasiūliau KTK komandai prižiūrėti mūsų kartingus. Pradžioje buvo visko, tačiau su kiekviena diena Kauno technikos kolegijos studentai išmokdavo vis daugiau, o rezultatai gerėjo. Pirmomis dienomis 15 jaunų inžinierių tvarkydavosi su 4 kartingais, o šiandien 4 vyrukai prižiūri per 20 kartingų. Prakaitas, aišku, bėga, tačiau jie susitvarko ir susitvarko labai gerai. Progreso kreivė yra akivaizdi ir tai natūralu – viskam reikia laiko ir galimybės praktikuotis.

Mums galbūt būtų buvę paprasčiau pasamdyti profesionalus ir turėti rezultatą iškart, tačiau norėjosi atiduoti duoklę jaunimui, suteikti galimybę jiems augti ir rodyti gerą pavyzdį.

Užsimezgė mūsų ryšys, augo pasitikėjimas ir iš to atsirado kartingų akademija, o šiemet prie mūsų veiklos dar pridėjome ir sportinių automobilių priežiūrą, nes startavome 2.5 l BMW klasėje. Susidarė tarsi kelių sudėtingumo lygių praktikos bazė. Galiausiai planuojame startuoti ir ilgo nuotolio 1006 km lenktynėse Palangoje, kurios bus didžiausias iššūkis ir dar vienas didelis laiptelis aukštyn“, – su KTK komanda vystomus projektus pristato E. Grabliauskas.

Nuo 7 iki 3,5 minučių pituose

Sportininko teigimu, KTK studentuose jis mato daug motyvacijos, talento ir noro dirbti, o tai tiesiausias kelias į profesionalo karjerą.

„Norint tapti geru inžinieriumi reikia labai daug užsispyrimo, be kurio nieko nebus. Daugelis autosportą įsivaizduoja tik taip, kaip jį matė televizijoje, internetinėse transliacijose ar žurnalų nuotraukose, kur per kelias sekundes prišokę 10 vyrukų pakeičia formulei visus ratus, pripila degalų ir paleidžia atgal į trasą. Tačiau tam, kad tai pasiektum, reikia labai daug dirbti ir būti užsispyrusiam. Ir įveikti labai daug kliūčių, nes trasoje gali būti ir 36 karščio, ir snigti, lyti, ar gali tekti nemiegoti naktimis ir ieškoti gedimų. Gali ir šiaip tiesiog nesisekti, o tai irgi neprideda optimizmo.

Tik dideliu noru ir užsispyrimu atlaikęs ir įveikęs visas kliūtis gali tikėtis tapti geru inžinieriumi, mechaniku, sportininku ar komandos vadovu. KTK vyrai yra puikus pavyzdys. Pradėjome kartingų žiemos taurėje, kur nežinojome, kaip greitai uždėti ir užsukti ratus ar sumontuoti padangą. Dabar jau visi jie tai moka. Studentai patys daro sprendimus, tariasi tarpusavyje, dalinasi savo patirtimi ir manęs jau nebereikia.
Rezultatai rodo tą patį. Pradžioje pituose automobiliui ratus keisdavome ir kurą pildydavome 7 minutes, o dabar telpame į 3,5, o tai reiškia, kad dar 3,5 minutės turime pasitarti ir palydėti automobilį į trasą.
Juodas darbas suformuoja nuojautą, kuri, pavyzdžiui, keičiant ratą leidžia pamatyti gilesnę bėdą ir ją ištaisyti dar prieš atsirandant didesnėms problemoms“, – patirtimi dalinasi E. Grabliauskas.


Daugiau naujienų iš kategorijos Auto, moto
KOMENTARAI
 
 
 
„Gulbelė“ – jau šešta pasaulyje
2019 10 17
Reitingas
Geriausia Lietuvos 3x3 krepšinio komanda Šakių „Gulbelė“ naujai paskelbtame pasauliniame 3x3 komandų reitinge užkopė į jai rekordinę poziciją.
„Moterų krepšinyje reikia labiau galvoti“
2019 10 17
Veidas
Rekordinį debiutą moterų lygoje užfiksavusi 16-metė Audronė Zdanevičiūtė džiaugiasi griausmingai išpildžiusi svajonę.
Iki pergalės trūko vieno taiklaus metimo
2019 10 17
Čempionų lyga
Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai Čempionų lygos starte patyrė dramatišką nesėkmę dvikovoje su Italijos vicečempionais.
 
Serbų pažadas lietuviams - pusė milijono
2019 10 17
Europos čempionatas
Skelbiama, kad Serbijos futbolo federacija pažadėjo Lietuvos futbolininkams 500 tūkst. eurų, jeigu šie nepralaimės Portugalijoje.
Aikštėje – istorinė pergalė ir piršlybos
2019 10 16
Mažasis futbolas
Dar viena Lietuvos pergalė Pasaulio čempionate pažymėta dviguba švente – patekimu į atkrintamąsias varžybas ir ištartu „Taip“ (VIDEO).
Pasaulio čempionatas – trijuose miestuose
2019 10 16
Salės futbolas
FIFA šiandien oficialiai patvirtino, kad kitąmet salės futbolo pasaulio čempionatas bus rengiamas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
Partizanų takais – pliaupiant lietui
2019 10 14
Bėgimas
Tradiciniame pagarbos bėgime „Algimanto apygardos partizanų takais“ Svėdasuose prisiminti kovotojai už laisvę.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
 
Po studijų JAV – į profesionalės kelią
2019 10 16
Veidas
Justina Mikulskytė - nauja Lietuvos moterų teniso lyderė. Pabaigusi studijas JAV, ji grįžo į Europą ir sėkmingai pasinėrė į profesionalės karjerą.
Vilniuje kovos 28 šalių teniso rinktinės
2019 10 16
Fed Cup
Tarptautinė teniso federacija (ITF) paskelbė, kad kitų metų Federacijos taurės (FedCup) trečios grupės Europos-Afrikos zonos varžybos vyks Lietuvoje.
Maskvoje – lietuvio nesėkmė
2019 10 15
Turnyras
Ričardas Berankis Maskvoje vykstančio ATP 250 serijos turnyro pirmame rate nusileido reitinge žemiau esančiam ir kartą jau įveiktam ispanui.
Karatė turnyre kovota ir dėl kilnių tikslų
2019 10 17
Karatė
Garliavoje vyko pilno kontakto (kiokušin) karatė turnyre „Vienykimės bendrai kovai“ („Let's Join the Fight Together“).
Prieš kovą ringe – išbandymas šeimoje
2019 10 15
Žvilgsnis
Sėkmingai prestižinės organizacijos „Glory“ ringe debiutavęs kovotojas Sergejus Maslobojevas: „Noriu, kad vaikai galėtų didžiuotis savo tėčiu.“
Prieš akis – svarbiausia karjeros kova
2019 10 15
Boksas
Oficialu: gruodį Lietuvos boksininkas Egidijus Kavaliauskas kovos su Terence'u Crawfordu dėl pasaulio čempiono diržo.
 
Iki medalio trūko akimirksnio
2019 10 17
Trekas
Europos žaidynių komandų sprinto vicečempionės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė Europos dviraių treko čempionate liko ketvitos.
Europos čempionate – šeši lietuviai
2019 10 15
Trekas
Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
Čempionų lygos mače – trys lietuviai
2019 10 17
Teisėjai
Geriausia Lietuvos rankinio teisėjų pora – Vaidas Mažeika ir Mindaugas Gatelis – paskirti teisėjauti itin svarbiame Čempionų lygos mače.
Kauniečiai žengė tolyn, vilniečiai iškrito
2019 10 13
Europos turnyrai
„Kauno Ąžuolas“-KTU – kitame EHF Iššūkio taurės etape, „Šviesai“ atsivežtos į Bosniją persvaros nepakako.
Kauno derbyje – šiurkšti kova
2019 10 09
Lietuvos lyga
Trečiadienio vakarą Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės. Jose pergales šventė „Granitas-Karys“ ir „Šviesa“.
 
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Tinklininko karjerą pristabdė operacija
2019 09 27
Situacija
Vienam geriausių Lietuvos paplūdimio tinklininkų A.Rumševičiui mažiausiai pusę metų teks praleisti be sporto. Jam Vilniuje buvo atlikta peties operacija.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Favoritų kovą Vilniuje laimėjo kauniečiai
2019 10 17
Ledo ritulys
Atkakliame ir gražiame mūšyje tarp „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ žiūrovai išvydo kovą dėl pergalės iki pat paskutinių mačo akimirkų.
„Energiją“ bandys gaivinti su D.Kasparaičiu
2019 10 16
Ledo ritulys
Asociacija „Hockey Lietuva“ sukvietė abi konflikto dalyvių pusės, siekdama, kad Elektrėnuose nemirtų ledo ritulys.
Vilniuje – favoritų akistata
2019 10 16
Ledo ritulys
Šiandien Vilniaus „Pramogų arenoje“ susitinka praėjusio sezono pusfinalio poros dalyvės Vilniaus „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ komandos.
Žinomi žmonės prisiminė mokyklą
2019 10 15
LMŽ
Žinomų žmonių komanda „Kažkur matyti“ išbandė jėgas su praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių (LMŽ) kvadrato varžybų čempionais.
Lietuvos šokėjai – penkti Europoje
2019 10 15
Sportiniai šokiai
Moldovos sostinėje Kišiniove įvyko jaunimo amžiaus grupės (16 -18 metų) standartinių šokių Europos čempionatas.
Po arenos stogu – įspūdingi žirgų šuoliai
2019 10 14
Žirginis sportas
Šiaulių arenoje praūžė pinas tribūnas sutraukusios tarptautinės žirgų konkūrų varžybos. Jose dėl trofėjų susigrūmė Vidurio ir Rytų Europos raiteliai.
 
„Karštis veikia ir atletų smegenis“
2019 10 17
Žvilgsnis
LSU mokslininkas Marius Brazaitis apie karščio įtaką atletams: Tokijo olimpinėse žaidynėse lengviau nei Dohoje nebus.
Vietoj Tokijo gali tekti varžytis Sapore
2019 10 16
Situacija
Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) paskelbė planuojantis 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių maratono ir ėjimo varžybas perkelti į Saporo miestą.
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas