commedia.lt inf. 2019 m. liepos 9 d. 10:42 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Nuo teisėjavimo iki autosporto inžinerijos

Prieš trejus metus pabandę teisėjauti kartingų varžybose, šiandien studentai prižiūri mėgėjų kartingo akademijos autoparką ir ruošia mašinas lenktynėms.

Lentynių akimirka.
KTK „Racing Division“ komandos nuotr.
Lentynių akimirka.
   
Kauno technikos kolegijos (KTK) lenktynių komandos nariai nuolatos ieško naujų iššūkių ir galimybių. Viena tokių virto jau trejus metus stiprėjanti draugystė bei plėtojama bendra veikla su „Kartlandas Racing“. Kolegijos KTK „Racing Division“ komandos vadovo Povilo Bonkevičiaus teigimu, tai, kas prasidėjo teisėjavimu žiemos sezono metu, šiandien tapo visapuse veikla ir įgūdžių lavinimo mokykla jauniems autosporto inžinerijos specialistams.

Galimybė kaupti patirtį   

„Esame jaunų ir labai aktyvių studentų komanda, kuri dega aistra autosportui, todėl ieškome įvairių galimybių tobulinti savo įgūdžius ne tik paskaitų metu, bet ir po jų. Dėl mūsų aktyvios veiklos ir įsitraukimo į beveik visas įmanomas veiklas susipažįstame su daug įvairių žmonių. Vienas tokių – „Kartlandas racing“ vadovas Edvardas Grabliauskas, kuris prieš kelis metus pasiūlė KTK studentams teisėjauti kartingų varžybose. Žinoma, mes sutikome ir mūsų savaitgaliai ir laisvalaikis persikėlė į kartodromą.

Pamažu atsirado vis daugiau veiklos, kuri mūsų jaunus specialistus ruošia visapusiškai. Čia mes galime dirbti prie sportinių kartingų, automobilių, organizuoti varžybas, teisėjauti. Tai neįkainojama patirtis, kuri po kelių metu darbo rinkai ir autosporto bendruomenei paruoš jau nebe žalius, tik teoriją skaičiusius, pradedančius savo kelią inžinierius, o patyrius, ekstremaliose situacijose dalyvavusius ir sprendimus priimti bei problemas numatyti mokančius specialistus.

Juk viena didžiausių problemų, su kuria susiduria jauni entuziastai ir būsimi specialistai, – stereotipai, kad jie dar žali, nieko nemoka, žino tik tai, kas parašyta knygose, į juos reikės daug investuoti, o atsipirks negreitai. Mes norime paneigti šiuos mitus ir įrodyti, kad kartais jauni, tačiau besidomintys viskuo žmonės gali turėti daugiau praktinių gebėjimų, patirties ir noro tinkamai išspręsti problemas nei tą patį darbą dirbantys keturiasdešimtmečiai“, – jaunų specialistų užsidegimą akcentuoja P. Bonkevičius.

Abipusė nauda

KTK komandos nariams pritaria ir „Kartlandas racing“ vadovas E. Grabliauskas, kuris tvirtina, kad matomas jaunų žmonių užsidegimas ir noras tobulėti skatina kartu pradėti vis daugiau skirtingų veiklų ir siekti kuo geresnių rezultatų.

„Kaip Povilas ir minėjo, viskas prasidėjo nuo teisėjavimo. Vėliau su keliais draugais startavau sportinių kartingų varžybose ir pasiūliau KTK komandai prižiūrėti mūsų kartingus. Pradžioje buvo visko, tačiau su kiekviena diena Kauno technikos kolegijos studentai išmokdavo vis daugiau, o rezultatai gerėjo. Pirmomis dienomis 15 jaunų inžinierių tvarkydavosi su 4 kartingais, o šiandien 4 vyrukai prižiūri per 20 kartingų. Prakaitas, aišku, bėga, tačiau jie susitvarko ir susitvarko labai gerai. Progreso kreivė yra akivaizdi ir tai natūralu – viskam reikia laiko ir galimybės praktikuotis.

Mums galbūt būtų buvę paprasčiau pasamdyti profesionalus ir turėti rezultatą iškart, tačiau norėjosi atiduoti duoklę jaunimui, suteikti galimybę jiems augti ir rodyti gerą pavyzdį.

Užsimezgė mūsų ryšys, augo pasitikėjimas ir iš to atsirado kartingų akademija, o šiemet prie mūsų veiklos dar pridėjome ir sportinių automobilių priežiūrą, nes startavome 2.5 l BMW klasėje. Susidarė tarsi kelių sudėtingumo lygių praktikos bazė. Galiausiai planuojame startuoti ir ilgo nuotolio 1006 km lenktynėse Palangoje, kurios bus didžiausias iššūkis ir dar vienas didelis laiptelis aukštyn“, – su KTK komanda vystomus projektus pristato E. Grabliauskas.

Nuo 7 iki 3,5 minučių pituose

Sportininko teigimu, KTK studentuose jis mato daug motyvacijos, talento ir noro dirbti, o tai tiesiausias kelias į profesionalo karjerą.

„Norint tapti geru inžinieriumi reikia labai daug užsispyrimo, be kurio nieko nebus. Daugelis autosportą įsivaizduoja tik taip, kaip jį matė televizijoje, internetinėse transliacijose ar žurnalų nuotraukose, kur per kelias sekundes prišokę 10 vyrukų pakeičia formulei visus ratus, pripila degalų ir paleidžia atgal į trasą. Tačiau tam, kad tai pasiektum, reikia labai daug dirbti ir būti užsispyrusiam. Ir įveikti labai daug kliūčių, nes trasoje gali būti ir 36 karščio, ir snigti, lyti, ar gali tekti nemiegoti naktimis ir ieškoti gedimų. Gali ir šiaip tiesiog nesisekti, o tai irgi neprideda optimizmo.

Tik dideliu noru ir užsispyrimu atlaikęs ir įveikęs visas kliūtis gali tikėtis tapti geru inžinieriumi, mechaniku, sportininku ar komandos vadovu. KTK vyrai yra puikus pavyzdys. Pradėjome kartingų žiemos taurėje, kur nežinojome, kaip greitai uždėti ir užsukti ratus ar sumontuoti padangą. Dabar jau visi jie tai moka. Studentai patys daro sprendimus, tariasi tarpusavyje, dalinasi savo patirtimi ir manęs jau nebereikia.
Rezultatai rodo tą patį. Pradžioje pituose automobiliui ratus keisdavome ir kurą pildydavome 7 minutes, o dabar telpame į 3,5, o tai reiškia, kad dar 3,5 minutės turime pasitarti ir palydėti automobilį į trasą.
Juodas darbas suformuoja nuojautą, kuri, pavyzdžiui, keičiant ratą leidžia pamatyti gilesnę bėdą ir ją ištaisyti dar prieš atsirandant didesnėms problemoms“, – patirtimi dalinasi E. Grabliauskas.


Daugiau naujienų iš kategorijos Auto, moto
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkštis“ sutriuškino Lietuvos čempiones
2020 01 25
Moterų lyga
Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ krepšininkės 78:54 (24:6, 22:14, 18:21, 14:13) sutriuškino Kauno „Aisčių-LSMU“ komandą.
Šimtą taškų pelnę žalgiriečiai nušlavė ALBA
2020 01 25
Eurolyga
Penktadienio vakarą Kaune žalgiriečiai Eurolygos 21-ojo turo rungtynėse 104:80 (23:9, 31:18, 30:25, 20:28) nepaliko vilčių Berlyno ALBA.
„Dabar reikės pateisinti lūkesčius“
2020 01 23
Treneris
Lietuvos 16-mečių rinktinės strategu tapęs Laimonas Eglinskas: „Tokiame amžiuje dar labai anksti nuspręsti, kurie žaidėjai bus geriausi.“
 
Po pralaimėjimo – dvejopa nuotaika
2020 01 25
Draugiškos rungtynės
Marijampolės „Sūduvos“ strategas H.Pfeifenbergeris po kontrolinių rungtynių su Rygos „Metta“ ekipa: „Žaidimas buvo greitesnis, su daugiau kombinacijų“
Nauji iššūkiai – su naujais treneriais
2020 01 24
Treneris
„Nepasakyčiau, jog turėjau daug klaustukų pasirenkant treniruoti „Hegelmann Litauen” ekipą", - teigia prie Kauno ekipos vairo stojęs Artūras Ramoška.
Kontroliniame mače – penki įvarčiai
2020 01 24
Draugiškos rungtynės
2020-ųjų sezonui besirengianti Marijampolės „Sūduva“ per antrąsias kontrolines rungtynes „Hikvision“ manieže nusileido Rygos „Metta“ komandai 2:3 (1:2).
Laimėtojai – visi ėjimo dalyviai
2020 01 24
Renginys
Sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė ir „Iki“ kviečia žingsniuoti: tai labiausiai šeimai pritaikytas sportas.
„Atstovauti Lietuvai – garbė ir atsakomybė“
2020 01 22
Žvilgsnis
Bilietą į Tokijo paralimpiadą iškovojusi A.Garunkšnytė: „Ilgai teko pratintis prie minties, kad pagaliau mes Tokijuje, kad dabar dirbsime dar daugiau.“
Turtingiausi – A.Gudžius ir A.Palšytė
2020 01 21
Žvilgsnis
Lengvaatlečių dešimtmetis: daugiausiai medalių į Lietuvą parvežė Airinė Palšytė ir Andrius Gudžius
 
Kenijos aukštikalnėse – žygis į finalą
2020 01 24
Turnyras
Net keturi Vilniaus teniso akademijos (VTA) auklėtiniai bando jėgas Kenijos sostinėje Nairobyje vykstančiame ITF jaunių (iki 18 metų) teniso turnyre.
Lietuvis buvo kietas riešutas amerikiečiui
2020 01 22
Turnyras
Ričardas Berankis po atkaklaus mūšio buvo priverstas atsisveikinti su „Australian Open“ vienetų turnyru, ber dar gaudys sėkmę dvejetų varžybose.
Futbolininko posūkis – į tenisą
2020 01 20
Posūkis
Pernai futbolininko karjerą baigęs 37 m. Arūnas Klimavičius prisijungė prie Balžeko teniso akademijos, kurioje tapo fizinio rengimo treneriu.
Vilniuje kovos 380 atletų iš 18 šalių
2020 01 22
Muay Thai
Atvirajame Baltijos muaythai čempionate Vilniuje – rekordinis užsiregistravusių sportininkų skaičius.
Metų geriausieji – iš Vilniaus ir Šakių
2020 01 20
Graplingo imtynės
2019 m. naują discipliną „su kimono“ turnyruose pradėjusi naudoti Lietuvos graplingo federacija išrinko geriausius šios rungties metų sportininkus.
Lietuvė triumfavo prestižiniame turnyre
2020 01 20
Imtynės
Švedijoje vykusiame prestižiniame „Klippan Lady Open 2020“ moterų imtynių turnyre Danuté Domikaityté (72 kg) iškovojo aukso medalį.
 
Lietuvėms – Pasaulio taurės bronza
2020 01 25
Trekas
Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė iškovojo komandų sprinto bronzos medalius Pasaulio taurės varžybų paskutiniajame, šeštajame etape Kanadoje.
R.Navardauskas – tarp lyderių
2020 01 21
Lenktynės
Gabone vykstančių 15-ųjų daugiadienių dviračių lenktynių „La Tropicale Amissa Bongo“ (UCI I kategorija) antrajame etape R.Navardauskas finišavo penktas.
R. Navardauskas sezoną pradės Afrikoje
2020 01 15
Sezonas
Lietuvos čempionas R.Navardauskas, atstovaujantis Prancūzijos klubui „Nippo Delko One Provence“, dalyvaus sausio 20-26 d. Gabone vyksiančiose lenktynėse.
Garliavoje – Kauno ir Vilniaus kova
2020 01 19
Lietuvos lyga
Šeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko trejos rungtynės. Jose pergales iškovojo „Dragūnas“, „Varsa-Stronglasas“ ir "Kauno Ąžuolas-KTU“.
Rankinio lygoje startavo antrasis ratas
2020 01 16
Lietuvos lyga
HC “Utena” namuose pralaimėjo VHC “Šviesai” 25:49 (11:26), o Šiauliuose “SC Dubysa” neatlaikė Kauno “Granito-Kario” tempo – 21:37 (9:17).
Lietuvos rinktinė peržengė pirmą barjerą
2020 01 12
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė iškovojo trečią pergalę pasaulio čempionato atrankos varžybose ir laimėjo vienintelį kelialapį į kitą etapą.
 
Dramatiškame mūšyje – „Sūduvos“ pergalė
2020 01 21
Lietuvos čempionatas
TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionate Marijampolės „Sūduva“ namie 3:2 (25:20, 14:25, 26:24, 18:25, 15:12) palaužė Kauno „Rio-Starto“ ekipą.
Čempionės siekia grįžti pergalių kelią
2020 01 20
Moterų tinklinis
Savaitgalį tęsėsi kovos TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate ir Baltijos moterų pirmenybėse.
Čempionams – bilietai į žemyno pirmenybes
2020 01 16
Sniego tinklinis
Vasario 1-2 d. Druskininkuose vyks atviras Lietuvos sniego tinklinio čempionatas – „EEVZA Snow Volleyball Tournament powered by Affidea klinika“ turnyras
B.Vanagas išpildė didžiausią portugalo norą
2020 01 20
Žvilgsnis
„Niekas iš mūsų nenori būti tuo, kuris sėdi namuose. Būtų buvę nelengva žiūrėti, kaip sekasi kitiems, o pačiam nieko nedaryti“, – sakė F.Palmeiro.
Po Dakaro – į medikų rankas
2020 01 18
Dakaras
Į Lietuvą grįžęs Benediktas Vanagas gerbėjams priminė, kas Dakaro ralyje svarbiausia siekiant rezultato.
Drama Dakare: rezultatas dužo į akmenis
2020 01 18
Dakaras
Išlaužę ratą V.Žala ir S.Jurgelėnas daugiau nei 5 valandas trasoje remontavo automobilį ir finišą pasiekė likus vos 2 min. iki laiko limito pabaigos.
 
Austrijoje – Lietuvos čiuožėjos sugrįžimas
2020 01 25
Dailusis čiuožimas
Po ilgos pertraukos į svarbiausias varžybas grįžusi Lietuvos čiuožėja Aleksandra Golovkina nepateko į finalą, Europos čempionate dominuoja rusės.
Žvaigždės – už Lietuvos atleto nugaros
2020 01 23
Biatlonas
Pasaulio čempioną ir olimpinį prizininką pranokęs Lietuvos biatlonininkas Karolis Dombrovskis ir vėl sužibėjo Slovėnijoje.
Europos čempionate – galingas startas
2020 01 23
Dailusis čiuožimas
Lietuvos šokėjų ant ledo pora Alison Reed ir Saulius Ambrulevičius pirmą kartą karjeroje įsiveržė į Europos čempionato dešimtuką.
Baltijos čempionate – Lietuvos rekordai
2020 01 20
Šaudymas iš lanko
Ventspilyje (Latvija) vykusiame Baltijos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempionate užfiksuoti net trys Lietuvos rekordai.
Žaidynės jaunėja, konkurencija auga
2020 01 20
Žaidynės
„Žalgirio“ draugijos žiemos žaidynės startavo Alytuje šachmatų, šaškių ir stalo teniso varžybomis, eilės laukia kalnų slidininkai ir salės futbolininkai.
Olimpinį sezoną pradeda Majamyje
2020 01 20
Buriavimas
Kelialapius į Tokijo olimpines žaidynes iškovoję buriuotojai Juozas Bernotas ir Viktorija Andrulytė pradeda varžybų sezoną.
 
Vilnius pagerbė ir legendinį šuolininką
2020 01 25
Apdovanojimai
Švenčiant 697–ąjį Vilniaus gimtadienį iškilmingai įteikti Šv. Kristoforo apdovanojimai.
LTOK posėdyje – svarbūs klausimai
2020 01 24
Posėdis
Sausio 24 d. vyko Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Vykdomojo komiteto posėdis.
Kauno sporto salių nuoma keliasi į internetą
2020 01 23
Naujovė
Krepšinis, rankinis, tinklinis ar šokių pamokos. Visas šias veiklas kauniečiai nuo šiol gali organizuoti greičiau ir patogiau.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas