fkvilnius.lt 2019 m. liepos 6 d. 14:19 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Išeiti panoręs žaidėjas susidūrė su šantažu

FK „Vilnius“ pasirinkęs M.Adomėnas: „Stumbro“ atstovai paprašė mainais į raštą atsisakyti sąžiningai uždirbtų, tačiau iki šiol neišmokėtų pinigų.“

M.Adomėnas tapo "Vilniaus" žaidėju.
fkvilnius.lt nuotr.
M.Adomėnas tapo "Vilniaus" žaidėju.
Nemažą sumaištį šalies futbole sukėlęs Kauno "Stumbras" ir toliau praranda savo žaidėjus – dar vienas futbolininkas, siekdamas nutraukti sutartį su įsipareigojimų nevykdančiu klubu, buvo priverstas kreiptis į Lietuvos futbolo federacijos Apeliacinį komitetą su prašymu patvirtinti vienašališką sutarties nutraukimą.

Tas žaidėjas - dvidešimtmetis buvęs panevėžietis Mantas Adomėnas, kuris tolesnę karjerą tęs jaunus ir pergalių alkio kupinus futbolininkus buriančiame sostinės klube "Vilnius".

Nors su FK "Vilnius" vadovais dar prieš kelias savaites susitarimą pasiekęs M.Adomėnas susidūrė su buvusio klubo negarbinga pozicija, tačiau pagaliau įveikė visus biurokratinius registracijos formalumus ir jau šį sekmadienį turės galimybę debiutuoti FK "Vilnius" gretose Pirmos lygos 16-ojo turo rungtynėse su Kauno "Hegelmann-Litauen" ekipa.

Mantai, kada ir kur užsikrėtei futbolo virusu?
Nuo penkerių metų. Viskas prasidėjo prie namų, už namo, realiai... (juokiasi). Iš pradžių treniravausi su metais vyresniais vaikais, o po kokių metų jau žaidžiau su savo amžiaus draugais. Tada ir užsikrėčiau futbolo virusu ir niekaip nepasveikstu iki šiol.

Kaip sekėsi su Panevėžio Futbolo akademijos komanda vaikų ir jaunių varžybose? Kiek žinau,  skynėte pergales?
Tuo metu mums nebuvo lygių. Buvome daugkartiniai Lietuvos čempionai, žaidžiau tikrai labai stiprioje komandoje. Dažnai važinėdavome į varžybas užsienio šalyse. Ta patirtis nuo mažens labai daug davė. Kuo mažesnis pradedi rimčiau žaisti, tuo stipriau jautiesi vėliau.

Teko žaisti legendinio FK "Ekranas" dublerių ekipoje. Kokia patirtis iš ten?
Buvo ir tokia patirtis. Bet ilgai šis klubas neegzistavo. Pažaidžiau su jais apie metus, paskui gavau kvietimą įsijungti į FK „Trakai“. Man tai buvo lyg laikina stotelė, nuo kurios judėjau toliau.
 
Kaip pavyko išvykti į vaikų futbolo stovyklą Milane Italijoje? Ką ši išvyka tau davė kaip futbolininkui?
Vieni vasarą atostogauja, o aš sugalvojau lankyti vasaros futbolo stovyklą. Iš stovyklos atrinko penkis geriausius futbolininkus, kurie važiavome į Milaną. Į šią stovyklą atvyko žaidėjai iš viso pasaulio. Jie, kaip ir mes, buvo atrinkti kaip geriausi savo šalyje vykusių Milano stovyklų metu. Susirinko tikrai labai stipri komanda. Ten dalyvavome turnyre, daug treniruodavomės.
 
Labiausiai įsiminė, kai žiūrėjome „Milan“ rungtynes jų namų stadione. Gyvai pamatėme, kaip atrodo tikras futbolas. 

Kaip pavyko sudominti FK "Trakai" ir atsidurti Vilniuje?
Po stovyklos Milane gavau kvietimą iš FK „Trakai“ trenerių. Trakuose sekėsi neblogai, bet nelabai patiko man ten. Po dviejų su puse metų galutinai nusprendžiau, jog šis klubas - ne man.

2017 m. vasarą prisijungei prie tuo metu itin ambicingo „Stumbro“ projekto? Kaip sekėsi pirmasis sezonas?
Gavau kvietimą atvykti į peržiūrą „Stumbro“ komandoje ir jie man pasiūlė kontraktą. Pirmas sezonas buvo neblogas. Mano lūkesčiai buvo tikrai nemaži, o ir žaisti sekėsi neblogai. Buvo žadama, kad klubas turės labai gerą ateitį, kad daug žaidėjų išveš tobulėti į užsienį. Bet realybė buvo kiek kitokia...
 
Lūkesčiai buvo dideli iš klubo ir prieš šį sezoną?
Kuo toliau, tuo blogiau viskas klostėsi ir tų lūkesčių buvo vis mažiau. Didelė trenerių rotacija, pasikeitė vienas iš pagrindinių finansuotojų, dauguma žaidėjų prarado viltį ir nukabino nosį.

Kodėl priėmei FK "Vilnius" pasiūlymą?
Atrodo smagi stotelė. „Vilniaus“ treneriams patiko mano žaidimo stilius, kai teko žaisti su „Vilniaus“ komanda man dar esant „Stumbre“, taigi sulaukiau pasiūlymo iš jų. Taip pat man labai patinka pats Vilnius, anksčiau čia gyvenau, tai pasiilgau ir šio miesto.

Tačiau, tau jau pasiekus žodinį susitarimą su "Vilniaus" klubu, "Stumbras" nenorėjo tavęs paleisti, ir, netgi kaip paleidimo sąlygą kėlė savanoriškai atsisakyti pagal sutartį uždirbtų, tačiau iki šiol neišmokėtų pinigų? Kaip vertini tokį klubo elgesį tavo atžvilgiu?
Kadangi "Stumbras" daugiau nei tris mėnesius nemokėjo atlyginimo, pasinaudojau savo teise numatyta mano sutartyje vienašališkai nutraukti sutartį. Kreipiausi į klubo atstovus, tačiau buvo visiškas ignoravimas. Kadangi jau buvau sutaręs su FK "Vilnius" vadovais dėl žaidimo klube, norėjau kuo greičiau ten pradėti žaisti. Reikėjo to vadinamo paleidžiamojo rašto iš buvusio klubo. Deja, "Stumbro" atstovai paprašė mainais į raštą atsisakyti sąžiningai uždirbtų, man  priklausančių, tačiau iki šiol neišmokėtų pinigų. Laimei, su LFF Apeliacinio komiteto pagalba pavyko apginti savo, kaip futbolo žaidėjo, teises ir nutraukti sutartį.
 
Nemanau, kad buvęs klubas ir jo atstovai (neminėsiu pavardžių, nes nesu tikras, ar tie žmonės taip elgėsi savo iniciatyva) elgėsi garbingai. Jei jau traukiesi iš futbolo, manyčiau, mokėk pasitraukti garbingai... Dabar buvo kaip tas piktas šuo ant šieno - nei pats ėda, nei arkliui duoda.

 
Pirmos lygos antrajame ture jau teko žaisti prieš vilniečius dar  atstovaujant "Stumbras B" ekipai. Kokį įspūdį tuomet paliko varžovai?
Tiesą pasakius, nesitikėjome, kad „Vilnius“ ir tuomet gali būti toks stiprus varžovas. Tikrai nuvertinome klubą, manėme, kad jie nauji, jauni, bus lengvos rungtynės, kad pasiimtų taškus. Bet, pasirodė, klydome. Rungtynių pradžioje turėjome rimtų nemalonumų, bet paskui pavyko atsitiesti.

Kokius žaidėjus iš dabartinės FK "Vilnius" sudėties pažįsti? Gal su kuriais jau teko žaisti?
Teko žaisti kartu su Aldu Korsaku „Stumbre“ ir trumpai su Ignu Kružiku FK „Trakai“. Na, o iš matymo pažįstu beveik visus.

Kokio vaidmens tikiesi ekipoje?
Save matau kaip komandos lyderį. Vaikystėje žaisdavau gynėjo pozicijoje, paskui mane perkėlė į saugų liniją, paskui - vėl į gynėjus. Aš gana universalus žaidėjas, todėl gana dažnai mane mėto tarp pozicijų. Pačiam labiausiai patinka žaisti saugo pozicijoje, nes ten daugiau žaidimo su kamuoliu. Taigi, tikiuosi, kad FK „Vilnius“ būtent ir stiprinsiu saugų liniją.
 
Ką žinai apie FK "Vilnius" trenerių štabą?
Pavardės tikrai žinomos. Pavyzdžiui, Morinas, anksčiau žaidė aukštame lygyje, dabar žymus kaip treneris.
 
FK "Vilnius" Pirmoje lygoje išsiskiria savo kovingumu. Kaip manai, ko komandai pridėsi dar ir tu?
Manau, padėsiu komandai. Sieksim kuo aukštesnės vietos lentelėje, sieksim patekti bent į pirmą penketą šį sezoną. Kitą sezoną bus kiti tikslai, manau, kausimės dėl pirmos vietos.

Kokie tavo asmeniniai tikslai šiam sezonui?
Sustiprinti komandą, padėti pakelti ją aukščiau turnyrinėje lentelėje. Stengsiuosi nenuvilti trenerių ir į mane dėtų vilčių.

Kas yra didžiausias tavo sirgalius?
Tėtis ir mama. Žinoma, dar ir draugai. Bet tėtis nuo vaikystės yra mano sirgalius numeris vienas. Ir dabar jis važinėja į visas mano varžybas iš Panevėžio.
 
Ko palinkėtum FK „Vilnius“ sirgaliams savo debiutinėse rungtynėse šio klubo komandos gretose jau šį sekmadienį rungtynėse prieš Kauno "Hegelmann?
Kad būtų kuo daugiau sirgalių, nes kuo daugiau sirgalių, tuo linksmiau žaisti mums. Nepatinka žaisti tuščiuose stadionuose. Bet kiek mačiau, „Vilnius“ turi tikrų sirgalių, tai tikiuosi, jų bus vis daugiau ir daugiau.
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
Kaune – žurnalistų kovos krepšinio aikštėje
2019 10 18
Turnyras
Lietuvos žurnalistai šeštadienį aštuntus metus iš eilės aiškinsis ne kurie geriausiai pasakoja ar rašo apie krepšinį, o kurie geriausiai jį žaidžia.
„Žalgiris“ nustelbė „Real“ žvaigždyną
2019 10 17
Eurolyga
Eurolygos trečiojo turo rungtynėse ketvirtadienį Kauno „Žalgiris“ namuose 86:73 (18:15, 20:19, 19:26, 29:13) įveikė Madrido „Real“ (Ispanija) ekipą.
Moterų rinktinėje – 13 metų perlas
2019 10 17
Rinktinė
Mantas Šernius: „Turime perlą moterų krepšinyje. Manau reikėtų, kad ji susipažintų su žaidėjomis, su vaidmeniu, sužinotų, kas jos laukia ateityje.“
 
A lygos mače – trys raudonos kortelės
2019 10 19
A lyga
Lietuvos futbolo A lygos 27-ojo turo rungtynėse šeštadienį Vilniaus „Riteriai“ namuose sužaidė lygiosiomis 0:0 su „Kauno Žalgirio“ ekipa.
Brazilo prioritetai – šeima ir tikėjimas
2019 10 19
Legionierius
Vasarą prie Vilniaus „Žalgirio“ prisijungęs saugas Higoris Vidalis atvirai papasakojo apie savo gyvenimą, karjeros vingius, tikėjimą ir šeimą (VIDEO).
Istorinį Lietuvos žygį sustabdė Anglija
2019 10 19
Mažasis futbolas
Po atkaklios kovos aštuntfinalyje Lietuvos futbolininkai baigė savo pasirodymą mažojo futbolo pasaulio čempionate Anglijoje.
Partizanų takais – pliaupiant lietui
2019 10 14
Bėgimas
Tradiciniame pagarbos bėgime „Algimanto apygardos partizanų takais“ Svėdasuose prisiminti kovotojai už laisvę.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
 
R.Berankis startavo pergale
2019 10 19
Turnyras
Ričardas Berankis iškovojo pergalę Teniso profesionalų asociacijos (ATP) 500 serijos turnyro „Swiss Indoors Basel“ atrankos varžybų pirmajame rate.
Po studijų JAV – į profesionalės kelią
2019 10 16
Veidas
Justina Mikulskytė - nauja Lietuvos moterų teniso lyderė. Pabaigusi studijas JAV, ji grįžo į Europą ir sėkmingai pasinėrė į profesionalės karjerą.
Vilniuje kovos 28 šalių teniso rinktinės
2019 10 16
Fed Cup
Tarptautinė teniso federacija (ITF) paskelbė, kad kitų metų Federacijos taurės (FedCup) trečios grupės Europos-Afrikos zonos varžybos vyks Lietuvoje.
H.Vikšraitis: „Jau išmokau nedaryti klaidų“
2019 10 17
Bušido
Vilniuje su olandu kovosiantis KOK čempionas Henrikas Vikšraitis: „Norėčiau būti dar geresnis. Reikia sau įskiepyti valios ir disciplinos injekciją.“
Karatė turnyre kovota ir dėl kilnių tikslų
2019 10 17
Karatė
Garliavoje vyko pilno kontakto (kiokušin) karatė turnyre „Vienykimės bendrai kovai“ („Let's Join the Fight Together“).
Prieš kovą ringe – išbandymas šeimoje
2019 10 15
Žvilgsnis
Sėkmingai prestižinės organizacijos „Glory“ ringe debiutavęs kovotojas Sergejus Maslobojevas: „Noriu, kad vaikai galėtų didžiuotis savo tėčiu.“
 
Iki medalio trūko akimirksnio
2019 10 17
Trekas
Europos žaidynių komandų sprinto vicečempionės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė Europos dviraių treko čempionate liko ketvitos.
Europos čempionate – šeši lietuviai
2019 10 15
Trekas
Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
"Dragūno" laukia intensyvi savaitė
2019 10 18
Situacija
Klaipėdos "Dragūno" rankininkų laukia itin įtempta savaitė: per 9 dienas teks sužaisti ketverias rungtynes.
Čempionų lygos mače – trys lietuviai
2019 10 17
Teisėjai
Geriausia Lietuvos rankinio teisėjų pora – Vaidas Mažeika ir Mindaugas Gatelis – paskirti teisėjauti itin svarbiame Čempionų lygos mače.
Kauniečiai žengė tolyn, vilniečiai iškrito
2019 10 13
Europos turnyrai
„Kauno Ąžuolas“-KTU – kitame EHF Iššūkio taurės etape, „Šviesai“ atsivežtos į Bosniją persvaros nepakako.
 
Šiauliuose kovos dėl Baltijos taurės
2019 10 18
Baltijos taurė
Jau kitą savaitgalį (spalio 25-27 dienomis) Šiauliuose vyks tradicinis Baltijos taurės jaunimo tinklinio turnyras.
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Intriga – iki paskutinių akimirkų
2019 10 19
Ledo ritulys
Aktyviau puolime rungtyniavęs „Geležinis Vilkas“ paliko Lietuvos čempionato naujokus „Baltų Ainius–HC Klaipėda“ be taškų (VIDEO)
Favoritų kovą Vilniuje laimėjo kauniečiai
2019 10 17
Ledo ritulys
Atkakliame ir gražiame mūšyje tarp „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ žiūrovai išvydo kovą dėl pergalės iki pat paskutinių mačo akimirkų.
„Energiją“ bandys gaivinti su D.Kasparaičiu
2019 10 16
Ledo ritulys
Asociacija „Hockey Lietuva“ sukvietė abi konflikto dalyvių pusės, siekdama, kad Elektrėnuose nemirtų ledo ritulys.
Kariškių žaidynėse – ir žinomi sportininkai
2019 10 18
Kariškių sportas
Kinijos mieste Uhane prasidedančiose 7-osiose pasaulio kariškių sporto žaidynėse beveik 60 Lietuvos karių išmėgins jėgas 11-oje sporto šakų.
Pirmas naujos klasės auksas – olimpiečiui
2019 10 18
Buriavimas
Po įtemptos kovos Kaune buvo karūnuotas pirmasis Lietuvos “Formula Foil” burlenčių čempionas.
Žinomi žmonės prisiminė mokyklą
2019 10 15
LMŽ
Žinomų žmonių komanda „Kažkur matyti“ išbandė jėgas su praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių (LMŽ) kvadrato varžybų čempionais.
 
„Karštis veikia ir atletų smegenis“
2019 10 17
Žvilgsnis
LSU mokslininkas Marius Brazaitis apie karščio įtaką atletams: Tokijo olimpinėse žaidynėse lengviau nei Dohoje nebus.
Vietoj Tokijo gali tekti varžytis Sapore
2019 10 16
Situacija
Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) paskelbė planuojantis 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių maratono ir ėjimo varžybas perkelti į Saporo miestą.
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas