fkvilnius.lt 2019 m. liepos 6 d. 14:19 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Išeiti panoręs žaidėjas susidūrė su šantažu

FK „Vilnius“ pasirinkęs M.Adomėnas: „Stumbro“ atstovai paprašė mainais į raštą atsisakyti sąžiningai uždirbtų, tačiau iki šiol neišmokėtų pinigų.“

M.Adomėnas tapo "Vilniaus" žaidėju.
fkvilnius.lt nuotr.
M.Adomėnas tapo "Vilniaus" žaidėju.
Nemažą sumaištį šalies futbole sukėlęs Kauno "Stumbras" ir toliau praranda savo žaidėjus – dar vienas futbolininkas, siekdamas nutraukti sutartį su įsipareigojimų nevykdančiu klubu, buvo priverstas kreiptis į Lietuvos futbolo federacijos Apeliacinį komitetą su prašymu patvirtinti vienašališką sutarties nutraukimą.

Tas žaidėjas - dvidešimtmetis buvęs panevėžietis Mantas Adomėnas, kuris tolesnę karjerą tęs jaunus ir pergalių alkio kupinus futbolininkus buriančiame sostinės klube "Vilnius".

Nors su FK "Vilnius" vadovais dar prieš kelias savaites susitarimą pasiekęs M.Adomėnas susidūrė su buvusio klubo negarbinga pozicija, tačiau pagaliau įveikė visus biurokratinius registracijos formalumus ir jau šį sekmadienį turės galimybę debiutuoti FK "Vilnius" gretose Pirmos lygos 16-ojo turo rungtynėse su Kauno "Hegelmann-Litauen" ekipa.

Mantai, kada ir kur užsikrėtei futbolo virusu?
Nuo penkerių metų. Viskas prasidėjo prie namų, už namo, realiai... (juokiasi). Iš pradžių treniravausi su metais vyresniais vaikais, o po kokių metų jau žaidžiau su savo amžiaus draugais. Tada ir užsikrėčiau futbolo virusu ir niekaip nepasveikstu iki šiol.

Kaip sekėsi su Panevėžio Futbolo akademijos komanda vaikų ir jaunių varžybose? Kiek žinau,  skynėte pergales?
Tuo metu mums nebuvo lygių. Buvome daugkartiniai Lietuvos čempionai, žaidžiau tikrai labai stiprioje komandoje. Dažnai važinėdavome į varžybas užsienio šalyse. Ta patirtis nuo mažens labai daug davė. Kuo mažesnis pradedi rimčiau žaisti, tuo stipriau jautiesi vėliau.

Teko žaisti legendinio FK "Ekranas" dublerių ekipoje. Kokia patirtis iš ten?
Buvo ir tokia patirtis. Bet ilgai šis klubas neegzistavo. Pažaidžiau su jais apie metus, paskui gavau kvietimą įsijungti į FK „Trakai“. Man tai buvo lyg laikina stotelė, nuo kurios judėjau toliau.
 
Kaip pavyko išvykti į vaikų futbolo stovyklą Milane Italijoje? Ką ši išvyka tau davė kaip futbolininkui?
Vieni vasarą atostogauja, o aš sugalvojau lankyti vasaros futbolo stovyklą. Iš stovyklos atrinko penkis geriausius futbolininkus, kurie važiavome į Milaną. Į šią stovyklą atvyko žaidėjai iš viso pasaulio. Jie, kaip ir mes, buvo atrinkti kaip geriausi savo šalyje vykusių Milano stovyklų metu. Susirinko tikrai labai stipri komanda. Ten dalyvavome turnyre, daug treniruodavomės.
 
Labiausiai įsiminė, kai žiūrėjome „Milan“ rungtynes jų namų stadione. Gyvai pamatėme, kaip atrodo tikras futbolas. 

Kaip pavyko sudominti FK "Trakai" ir atsidurti Vilniuje?
Po stovyklos Milane gavau kvietimą iš FK „Trakai“ trenerių. Trakuose sekėsi neblogai, bet nelabai patiko man ten. Po dviejų su puse metų galutinai nusprendžiau, jog šis klubas - ne man.

2017 m. vasarą prisijungei prie tuo metu itin ambicingo „Stumbro“ projekto? Kaip sekėsi pirmasis sezonas?
Gavau kvietimą atvykti į peržiūrą „Stumbro“ komandoje ir jie man pasiūlė kontraktą. Pirmas sezonas buvo neblogas. Mano lūkesčiai buvo tikrai nemaži, o ir žaisti sekėsi neblogai. Buvo žadama, kad klubas turės labai gerą ateitį, kad daug žaidėjų išveš tobulėti į užsienį. Bet realybė buvo kiek kitokia...
 
Lūkesčiai buvo dideli iš klubo ir prieš šį sezoną?
Kuo toliau, tuo blogiau viskas klostėsi ir tų lūkesčių buvo vis mažiau. Didelė trenerių rotacija, pasikeitė vienas iš pagrindinių finansuotojų, dauguma žaidėjų prarado viltį ir nukabino nosį.

Kodėl priėmei FK "Vilnius" pasiūlymą?
Atrodo smagi stotelė. „Vilniaus“ treneriams patiko mano žaidimo stilius, kai teko žaisti su „Vilniaus“ komanda man dar esant „Stumbre“, taigi sulaukiau pasiūlymo iš jų. Taip pat man labai patinka pats Vilnius, anksčiau čia gyvenau, tai pasiilgau ir šio miesto.

Tačiau, tau jau pasiekus žodinį susitarimą su "Vilniaus" klubu, "Stumbras" nenorėjo tavęs paleisti, ir, netgi kaip paleidimo sąlygą kėlė savanoriškai atsisakyti pagal sutartį uždirbtų, tačiau iki šiol neišmokėtų pinigų? Kaip vertini tokį klubo elgesį tavo atžvilgiu?
Kadangi "Stumbras" daugiau nei tris mėnesius nemokėjo atlyginimo, pasinaudojau savo teise numatyta mano sutartyje vienašališkai nutraukti sutartį. Kreipiausi į klubo atstovus, tačiau buvo visiškas ignoravimas. Kadangi jau buvau sutaręs su FK "Vilnius" vadovais dėl žaidimo klube, norėjau kuo greičiau ten pradėti žaisti. Reikėjo to vadinamo paleidžiamojo rašto iš buvusio klubo. Deja, "Stumbro" atstovai paprašė mainais į raštą atsisakyti sąžiningai uždirbtų, man  priklausančių, tačiau iki šiol neišmokėtų pinigų. Laimei, su LFF Apeliacinio komiteto pagalba pavyko apginti savo, kaip futbolo žaidėjo, teises ir nutraukti sutartį.
 
Nemanau, kad buvęs klubas ir jo atstovai (neminėsiu pavardžių, nes nesu tikras, ar tie žmonės taip elgėsi savo iniciatyva) elgėsi garbingai. Jei jau traukiesi iš futbolo, manyčiau, mokėk pasitraukti garbingai... Dabar buvo kaip tas piktas šuo ant šieno - nei pats ėda, nei arkliui duoda.

 
Pirmos lygos antrajame ture jau teko žaisti prieš vilniečius dar  atstovaujant "Stumbras B" ekipai. Kokį įspūdį tuomet paliko varžovai?
Tiesą pasakius, nesitikėjome, kad „Vilnius“ ir tuomet gali būti toks stiprus varžovas. Tikrai nuvertinome klubą, manėme, kad jie nauji, jauni, bus lengvos rungtynės, kad pasiimtų taškus. Bet, pasirodė, klydome. Rungtynių pradžioje turėjome rimtų nemalonumų, bet paskui pavyko atsitiesti.

Kokius žaidėjus iš dabartinės FK "Vilnius" sudėties pažįsti? Gal su kuriais jau teko žaisti?
Teko žaisti kartu su Aldu Korsaku „Stumbre“ ir trumpai su Ignu Kružiku FK „Trakai“. Na, o iš matymo pažįstu beveik visus.

Kokio vaidmens tikiesi ekipoje?
Save matau kaip komandos lyderį. Vaikystėje žaisdavau gynėjo pozicijoje, paskui mane perkėlė į saugų liniją, paskui - vėl į gynėjus. Aš gana universalus žaidėjas, todėl gana dažnai mane mėto tarp pozicijų. Pačiam labiausiai patinka žaisti saugo pozicijoje, nes ten daugiau žaidimo su kamuoliu. Taigi, tikiuosi, kad FK „Vilnius“ būtent ir stiprinsiu saugų liniją.
 
Ką žinai apie FK "Vilnius" trenerių štabą?
Pavardės tikrai žinomos. Pavyzdžiui, Morinas, anksčiau žaidė aukštame lygyje, dabar žymus kaip treneris.
 
FK "Vilnius" Pirmoje lygoje išsiskiria savo kovingumu. Kaip manai, ko komandai pridėsi dar ir tu?
Manau, padėsiu komandai. Sieksim kuo aukštesnės vietos lentelėje, sieksim patekti bent į pirmą penketą šį sezoną. Kitą sezoną bus kiti tikslai, manau, kausimės dėl pirmos vietos.

Kokie tavo asmeniniai tikslai šiam sezonui?
Sustiprinti komandą, padėti pakelti ją aukščiau turnyrinėje lentelėje. Stengsiuosi nenuvilti trenerių ir į mane dėtų vilčių.

Kas yra didžiausias tavo sirgalius?
Tėtis ir mama. Žinoma, dar ir draugai. Bet tėtis nuo vaikystės yra mano sirgalius numeris vienas. Ir dabar jis važinėja į visas mano varžybas iš Panevėžio.
 
Ko palinkėtum FK „Vilnius“ sirgaliams savo debiutinėse rungtynėse šio klubo komandos gretose jau šį sekmadienį rungtynėse prieš Kauno "Hegelmann?
Kad būtų kuo daugiau sirgalių, nes kuo daugiau sirgalių, tuo linksmiau žaisti mums. Nepatinka žaisti tuščiuose stadionuose. Bet kiek mačiau, „Vilnius“ turi tikrų sirgalių, tai tikiuosi, jų bus vis daugiau ir daugiau.
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
Krepšininkai festivalį pradėjo pergale
2019 07 22
Olimpinis festivalis
Europos jaunimo olimpiniame festivalyje Lietuvos krepšininkai startavo pergale 77:71 prieš graikus.
Į rinktinę veržiasi net po traumos
2019 07 22
Rinktinė
Į Palangą susirinko vyrų krepšinio rinktinės kandidatai, kurie pradės pasiruošimą rugpjūčio 31 - rugsėjo 15 d. Kinijoje vyksiančiam pasaulio čempionatui.
Paaiškėjo Lietuvos krepšininkų varžovai
2019 07 22
Burtai
Europos krepšinio čempionato atrankos burtai lėmė, kad lietuviai žais su čekais, belgais ir Albanijos, Baltarusijos bei Danijos turnyro nugalėtotojais.
 
Trečiajame etape - rumunai arba žydai
2019 07 22
Burtai
Rytoj su San Marino čempionais "Tre Penne" dviejų mačų seriją pradėsianti "Sūduva" pergalės atveju susitiks su "Cluj" arba Tel Avivo "Maccabi" ekipa.
Lietuvos komanda - tarp 16 geriausiųjų
2019 07 22
Paplūdimio futbolas
Lietuvos paplūdimio futbolininkai sukūrė kone stebuklą.Jie pasaulio čempionato atrankos turnyre 2:0 įveikė galingą Turkijos koamndą.
Iš "Riterių" - į žemesniąją Belgijos lygą
2019 07 22
Karjera
Belgijos pirmenybių antrojo ešelono klubas "Lommel" išpirko iš Vilnisaus "Riterių" vartininko Tomo Švedkausko sutartį.
Lietuvos lengvaatlečiui - Europos sidabras
2019 07 22
Kurčiųjų sportas
Europos kurčiųjų lengvosios atletikos čempionate Mažvydas Paurys nusviedė diską 47 m 96 cm, pagerino asmeninį rekordą ir užėmė antrąją vietą.
Bėgikai demonstravo įspūdingus rezultatus
2019 07 22
Bėgimas
Įlgų nuotolių bėgimo šventėje Vilniuje bėgikai varžėsi ne tik dėl varžybų trofėjaus, bet ir Lietuvos čempionato apdovanojimų.
Europos čempionate - keturi Lietuvos atletai
2019 07 21
Kurčiųjų sportas
M. Paurys, M.Juška, V. Ivaškevičius ir Š. Zdanavičius išvyko į Europos kurčiųjų lengvosios atletikos čempionatą Vokietijoje.
 
L. Grigelis sutriuškintas per 56 minutes
2019 07 22
Tenisas
Turnyro Čekijoje pirmajame etape vietos tenisininkas Adamas Pavlasekas 6:2, 6:0 įveikė lietuvį :Lauryną Grigelį.
Lietuvių reitingai smuktelėjo
2019 07 22
Reitingas
ATP tenisininkų reitingų lentelėje Ričardas Berankis prarado vieną poziciją, Laurynas Grigelis - dvi.
Kelią turnyre baigė ketvirtfinalyje
2019 07 19
Tenisas
Belgas Z. Bergso pirmavęs prieš J. Tverijoną turnyre Estijoje susižeidė ir nebetęsė rungtynių. Ketvirtfinalyje lietuvos nusileido rusui B. Bobrovui.
Skirtingos dvynės imtynes myli vienodai
2019 07 22
Imtynės
„Pakovojam tikrai, dar ir kaip pakovojam – dažniausiai treniruotėse, bet ir namuose būna“, – juokėsi 15-metė imtynininkė Gabija Dilytė.
Trispalvė lietuvių garbei kilo Londone
2019 07 05
Svetur
Anglijos sostinėje dvi dienas vykusiame tarptautiniame braziliškojo džiu-džitsu turnyre „British Open 2019“ penkis medalius iškovojo Lietuvos atletai.
Lietuvei - bilietas į pasaulio čempionatą
2019 07 01
Karatė
A. Meškauskienė kiokušin karatė pasaulio pirmenybių atrankoje nukeliavo iki pusfinalio ir pelnė kelialapį į finalinį turnyrą Japonijoje.
 
Aukso medaliai - jau penktą kartą
2019 07 21
MTB
Lietuvos kalnų dviračių olimpinio kroso čempionato nugalėtojaisw tapo K. Sosna ir Š. Pacevičius. Abiem jiems - tai jau penktas Lietuvos pirmenybių auksas.
MTB dviračių lenktynės vėl vyks Žagarėje
2019 07 18
MTB
„MTB dviračių maratonų taurės“ varžybos, kaip ir pernai, taps Žagarės vyšnių festivalio dalimi.
Lietuviai kibo į atlapus lyderiams
2019 07 14
Trekas
Europos jaunių (17-18 metų) ir jaunimo (iki 23 metų) dviračių treko čempionato penkoji diena buvo sėkminga lietuviams.
Pirmam etape - tarp stipriausių
2019 07 22
Rankinis
Lietuvos rankinio rinktinė laukia antradienio burtų, kurie paskirstys komandas į pirmojo atrankos etapo grupes.
Mažajame finale nusileido turkėms
2019 07 21
U-19
Lietuvos 19-mečių merginų rankinio rinktinė p-ralaimėjo rungynes Europos čempionato B diviziono trečiosios vietos.
Pusfinalyje nusileido čekėms
2019 07 20
U-19
Lietuvos 16-mečių merginų rinktinė Klaipėdoje pralaimėjo Europos čempionato B diviziono pusfinalį 22:37.
 
Į ketvirtfinalį neprasibrovė
2019 07 20
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis FIVB trijų žvaigždučių turnyre Kanadoje nusileido norvegams H. Molui ir M. Berntsenui.
Europos čempionate - dešimti
2019 07 19
Neįgaliųjų sportas
Lietuvos vyrų tinklinio sėdint rinktinė Europos čempionate Budapešte iškovojo vieną pergalę ir užėmė 10-ąją vietą.
Lietuviai Kanadoje žengia be pralaimėjimų
2019 07 19
Paplūdimio tinklinis
FIVB trijų žvaigždučių serijos paplūdimio tinklinio turnyro grupės varžybose A. Rumševičius ir L. Každailis finišavo pirmi ir pateko į aštuntfinalį.
Lietuvos bekelės čempionate startuos bagis
2019 07 22
Auto
Pirmasis Lietuvos bekelės lenktynių čempionate šiemet bagis – „CFMoto Z1000“. Jo ekipažą sudaro Antanas Kanopkinas ir Adomas Gančierius.
Lietuvis - Nyderlandų motokroso čempionas
2019 07 22
Moto
Viso Nyderlandų čempionato metu pirmavęs Arminas Jasikonis tapo šių pirmenybių nugalėtoju.
Debiutas tapo triumfu
2019 07 22
Auto
1006 km lenktynėse R.Baciuška pasistiprinusi „Noker Racing Team“ be vargo laimėjo savo klasę ir nuo dvigubai galingesnių "Lamborghini" atsiliko 10 min.
 
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
B. Haakė vėl imasi lietuviško iššūkio
2019 07 16
Sugrįžimas
Debiuto pasaulio čempionate laukiančios Lietuvos moterų rinktinės vyriausiuoju treneriu dirbs puikiai mūsų šalies ledo ritulininkams pažįstamas B.Haakė.
Lietuvis lieka stipriausioje Europos lygoje
2019 07 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės gynėjas Nerijus Ališauskas pratęsė sutartį su Rygos "Dinamo" klubu ir toliau atstovaus jam KHL pirmenybėse.
Devyniolikmečių finalas - be lietuvių
2019 07 22
Šiuolaikinė penkiakovė
Šiuolaikinės penkiakovės pasaulio jaunių čempionate L.Gaudiešius 17-mečių grupės finale užėmė 25-ąją vietą. Du vyresni Lietuvos atletai į finalą nepateko.
Iš Baltarusijos - su bronzos medaliu
2019 07 22
Šaudymas
Vos vienas taškas skyrė vilnietį V. Grybę nuo antrosios vietos šaudymo į skriejančius taikinius pasaulio taurės etape.
Pergalė prieš graikus, rekordai ir finalas
2019 07 22
Plaukimas
Pirmadienio EFOF aožvalga: Lietuvos sportininkai antrąją festivalio dieną varžėsi krepšinio, plaukimo, imtynių ir lengvosios atletikos arenose.
 
Vėliavnešio pareigos pridėjo pasitikėjimo
2019 07 20
Olimpinis festivalis
„Atvažiavau siekti kuo aukštesnio rezultato ir nenuvilti žmonių, kurie tiki manim", - apie jaunimo olimpinį festivalį kalba lengvaatletis K. Gelažius.
Fanams - "Žalgirio" spalvų ledai
2019 07 19
Kuluaruose
„Dadu“ prekės ženklo žalios ir baltos spalvų ledai jau pasiekė Lietuvos parduotuvių lentynas.
Į Baku palydėjo ir prezidentas
2019 07 18
Olimpinis festivalis
"Padarykite viską ir dar truputį“, – išvykstantiems į jaunimo olimpinį festivalį sportininkams kalbėjo LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas