kaunas.lt, sportas.info 2019 m. liepos 5 d. 12:18 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Kaunas skelbia: lengvaatlečiai lieka Ąžuolyne

Kauno valdžia žinią dėl Ąžuolyne esančios lengvosios atletikos aikštės griovimo vadina nesusipratimu. Bet nežino, kas bus parke prasidėjus darbams.

A.Gudžiui gali tekti ieškotis naujos vietos pratyboms.
pliadisfoto.com nuotr.
A.Gudžiui gali tekti ieškotis naujos vietos pratyboms.
Kaunas.lt skelbia, kad ketvirtadienį viešoje erdvėje pasirodžiusi informacija apie iš Ąžuolyno neva vejamus lengvaatlečius buvo nesusipratimas. Anot Kauno savivaldybės atstovų, lengvaatlečiai gali ir toliau galės treniruotis čia įrengtame metimų sektoriuje.
 
„Dėl sugedusio telefono principo įvyko didelis nesusipratimas. Lengvaatlečiai kaip ir iki šiol, taip ir toliau galės sportuoti metimų sektoriuje“, – patikino Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tadas Metelionis.
 
Anot jo, tokia situacija išliks iki Ąžuolyno rekonstrukcijos pradžios. Kaip bus parke prasidėjus darbams, kol kas neaišku.
 
„Ar vykstant rekonstrukcijos darbams sportininkai galės treniruotis metimų sektoriuje, šiandien pasakyti negalime. Bet darysime viską, kad galėtų. Viskas paaiškės tik tada, kai pasibaigus konkursui turėsime rangovą ir susėdę su juo viską susiderinsime. Bet kokiu atveju iki rekonstrukcijos pradžios būsime pasiruošę atsarginį planą, kur sportininkai galėtų treniruotis darbų metu. Tą planą rasime bendradarbiaudami su sportininkais ir treneriais“, – akcentavo T. Metelionis.
 
Po Ąžuolyno rekonstrukcijos metimų sektorius išliks. Projekte numatyta, kad jis bus aptvertas nauja tvora.Kaip vakar rašė sportas.info, ketvirtdaienio rytas disko metimo treneriui Vaclovui Kidykui pateikė netikėtumų. Prieš treniruotę jis sužinojo, kad Kauno Ąžuolyne įrengtą metikų aikštę, kuri yra pagrindinė jo auklėtinio, Europos ir pasaulio čempiono Andriaus Gudžiaus treniruočių vieta, per savaitę ar dvi ketinama visiškai nugriauti. Kur treniruotis, kai iki pasaulio čempionato beliko trys mėnesiai, – V.Kidykas atsakymo nesulaukė. 
 
„Išgirdęs pamaniau, kad čia juokas. Sakau čia ne balandžio primoji, taip negalima juokauti. Pasirodo, tai ne juokas – informacija gauta iš Kauno savivaldybės sporto skyriaus vedėjo Mindaugo Šivicko. Jis perdavė, kad per savaitę ar dvi šita metimų aikštė bus nugriauta“, – pasakoja V.Kidykas.
 
Ši metimų aikštė buvo įrengta prieš 2005 m. Kaune vykusį Europos jaunimo iki 20 m. čempionatą, kai buvo gerokai atnaujintas S. Dariaus ir S. Girėno stadionas, įrengtos naujos apšilimo aikštės. 
V.Kidyko žiniomis, vien metimų aikštei įrengti buvo išleista apie milijonas tada dar litų. Po to dar kartą ji šiek tiek tvarkyta prieš 2009 m. Europos jaunimo iki 23 m. pirmenybes. O dabar siūloma nugriauti, metikus išvaryti ir vėliau galbūt atstatyti tą patį.
 
„Tam, kad nebūtų sugedusio telefono, aš pats pasiskambinau ir pakalbėjau su savivaldybės Sporto skyriaus vedėjų M.Šivicku. Jis perdavė tokią informaciją: yra padarytas detalusis Ąžuolyno planas, kuriame atseit numatyta ir metimų aikštė. Tam, kad pradėtų rekonstrukciją, bus panaikinta šita metimų aikštė, kuri yra kaip laikinas statinys, o paskui, po metų ar dvejų, toje pačioje vietoje galbūt vėl bus įrengta metimų aikštė. Bet kam griauti tai, kam jau išleista daug valstybės pinigų, o po to įrengti tą patį? Kodėl negalima įteisinti šios pačios? Kai jau nugriaus, kur garantijos, kad atstatys – gal ten namai išdygs?“ – svarsto V.Kidykas. 
 
Kai V.Kidykas Sporto skyriaus vedėjo paklausė, kur Andriui tuos tris mėnesius, likusius iki pasaulio čempionato, į kurį jis, beje, vyks ginti čempiono titulo, treniruotis, sulaukė tokio atsakymo: mes jį iškomandiruosime į Birštoną arba į Palangą. 
 
„Tai ar mums dabar tris mėnesius gyventi kažkur, ar nebuvo galima bent prieš pusmetį ar kelis mėnesius to pasakyti – būtume padėlioję, pasiderinę treniruočių stovyklas“, – negali atsitokėti V.Kidykas.
 
Bet metimų aikštės reikia ne tik A.Gudžiui – čia kiekvieną popietę susirenka treniruotis – sportuoti, bėgioti, rutulį stumdyti – apie 50 sporto mokyklos „Startas“ vaikų, čia ietį mėto Liveta Jasiūnaitė, kuriai reikia ne tik metimo sektoriaus, bet ir įsibėgėjimo tako.
 
Vakar Kauno savivaldybės Sporto skyriaus vedėjas M.Šivickas situaciją oficialiame pranešime pakomentavo taip: „Ąžuolyne, šalia rekonstruojamo stadiono įrengtas Metimų sektorius (treniruojasi disko, ieties metimo sportininkai ir kt.). Jis buvo įrengtas 2005 m., kai buvo ruošiamasi  Europos lengvosios atletikos  U-20 čempionatui. Jis buvo įrengtas kaip laikinas statinys. Vėliau Kaune vyko ir kiti įvairaus lygio Europos lengvosios atletikos čempionatai, tad tas metimų sektorius ir jo egzistavimas būdavo vis pratęsiamas.
 
Tačiau dabar egzistuojančio metimų sektoriaus leidimas yra pasibaigęs ir Statybų inspekcija yra surašiusi aktą, kad Metimų sektorius turi būti išardytas. Kitaip sakant, kol neperkelsime šios erdvės, negalėsime pradėti Ąžuolyno rekonstrukcijos. Kol vyks Ąžuolyno rekonstrukcija, ši vieta bus perduota rangovui ir taps statybviete, kur negalės vykti jokia sportinė veikla.
 
Todėl buvo priimtas sprendimas, kol vyks Ąžuolyno rekonstrukcija lengvaatlečiams skirtą erdvę perkelti į Draugystės parką. Po rekonstrukcijos lengvaatlečiams skirta erdvė išliks, nes tai tiesiog būtina, pašonėje turint S. Dariaus ir S. Girėno stadioną.
 
Gerbiamą trenerį V. Kidyką kviečiame apsilankyti kartu su mumis Draugystės parke, kuriame sportininkams bus skirta dar didesnė erdvė nei Ąžuolyno parke ir bus sudarytos visos sąlygos siekti geriausių rezultatų.“  
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Pas mus nėra vietos individualistams“
2019 10 16
Žvilgsnis
Televizijos aktorius ir renginių vedėjas Justinas Daugėla: „Jei mėgsti „Žalgirį“ ir sergi prieš „Rytą“ Europos taurėje, man tai yra nelabai suprantama.“
Gintis aikšte galės ir penkiolikmečiai
2019 10 16
Sprendimai
Kaune vyko Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) meistriškumo komisijos posėdis, kuriame buvo svarstomi šalies krepšiniui aktualūs klausimai.
Europos turnyruose – skirtingi scenarijai
2019 10 15
Europos turnyrai
Vilniaus „Rytas“ patyrė antrą nesėkmę iš eilės Europos taurės turnyre, o Klaipėdos „Neptūnas“ pergale startavo FIBA Čempionų lygoje.
 
Aikštėje – istorinė pergalė ir piršlybos
2019 10 16
Mažasis futbolas
Dar viena Lietuvos pergalė Pasaulio čempionate pažymėta dviguba švente – patekimu į atkrintamąsias varžybas ir ištartu „Taip“ (VIDEO).
Pasaulio čempionatas – trijuose miestuose
2019 10 16
Salės futbolas
FIFA šiandien oficialiai patvirtino, kad kitąmet salės futbolo pasaulio čempionatas bus rengiamas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
D.Kazlauskas: „Kažkas turi būti viršūnėje“
2019 10 16
Žvilgsnis
„Riterių“ saugas Donatas Kazlauskas gali pasigirti unikaliu pasiekimu – jis šią savaitę du vakarus paeiliui mušė įvarčius oficialiose rungtynėse.
Partizanų takais – pliaupiant lietui
2019 10 14
Bėgimas
Tradiciniame pagarbos bėgime „Algimanto apygardos partizanų takais“ Svėdasuose prisiminti kovotojai už laisvę.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
 
Po studijų JAV – į profesionalės kelią
2019 10 16
Veidas
Justina Mikulskytė - nauja Lietuvos moterų teniso lyderė. Pabaigusi studijas JAV, ji grįžo į Europą ir sėkmingai pasinėrė į profesionalės karjerą.
Vilniuje kovos 28 šalių teniso rinktinės
2019 10 16
Fed Cup
Tarptautinė teniso federacija (ITF) paskelbė, kad kitų metų Federacijos taurės (FedCup) trečios grupės Europos-Afrikos zonos varžybos vyks Lietuvoje.
Maskvoje – lietuvio nesėkmė
2019 10 15
Turnyras
Ričardas Berankis Maskvoje vykstančio ATP 250 serijos turnyro pirmame rate nusileido reitinge žemiau esančiam ir kartą jau įveiktam ispanui.
Prieš kovą ringe – išbandymas šeimoje
2019 10 15
Žvilgsnis
Sėkmingai prestižinės organizacijos „Glory“ ringe debiutavęs kovotojas Sergejus Maslobojevas: „Noriu, kad vaikai galėtų didžiuotis savo tėčiu.“
Prieš akis – svarbiausia karjeros kova
2019 10 15
Boksas
Oficialu: gruodį Lietuvos boksininkas Egidijus Kavaliauskas kovos su Terence'u Crawfordu dėl pasaulio čempiono diržo.
Lietuviams – trys medaliai
2019 10 14
Dziudo
Taline (Estija) vykusiame Europos dziudo taurės varžybų etape sėkmingai pasirodė Lietuvos atstovai, iškovoję du sidabro ir vieną bronzos medalį.
 
Europos čempionate – šeši lietuviai
2019 10 15
Trekas
Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
Lietuvių laimikis – reitingo taškai
2019 10 10
Lenktynės
Lietuvos dviratininkai kovojo dėl aukštų vietų Prancūzijoje surengtose 69-osiose vyrų dviračių lenktynėse Paryžius - Buržas (UCI I kategorija).
Kauniečiai žengė tolyn, vilniečiai iškrito
2019 10 13
Europos turnyrai
„Kauno Ąžuolas“-KTU – kitame EHF Iššūkio taurės etape, „Šviesai“ atsivežtos į Bosniją persvaros nepakako.
Kauno derbyje – šiurkšti kova
2019 10 09
Lietuvos lyga
Trečiadienio vakarą Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės. Jose pergales šventė „Granitas-Karys“ ir „Šviesa“.
Svarbiuose mačuose – Lietuvos atstovai
2019 10 09
Europos turnyrai
Artėjantį savaitgalį Lietuvos rankinio teisėjai ir inspektoriai darbuosis moterų bei vyrų Europos taurės varžybose.
 
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Tinklininko karjerą pristabdė operacija
2019 09 27
Situacija
Vienam geriausių Lietuvos paplūdimio tinklininkų A.Rumševičiui mažiausiai pusę metų teks praleisti be sporto. Jam Vilniuje buvo atlikta peties operacija.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
„Energiją“ bandys gaivinti su D.Kasparaičiu
2019 10 16
Ledo ritulys
Asociacija „Hockey Lietuva“ sukvietė abi konflikto dalyvių pusės, siekdama, kad Elektrėnuose nemirtų ledo ritulys.
Vilniuje – favoritų akistata
2019 10 16
Ledo ritulys
Šiandien Vilniaus „Pramogų arenoje“ susitinka praėjusio sezono pusfinalio poros dalyvės Vilniaus „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ komandos.
Lietuvos čiuožėjai – bronza Minske
2019 10 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) varžybose „Ice Star 2019“ Minske (Baltarusija) ant garbės pakylos užkopė Agnė Ivanovaitė.
Žinomi žmonės prisiminė mokyklą
2019 10 15
LMŽ
Žinomų žmonių komanda „Kažkur matyti“ išbandė jėgas su praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių (LMŽ) kvadrato varžybų čempionais.
Lietuvos šokėjai – penkti Europoje
2019 10 15
Sportiniai šokiai
Moldovos sostinėje Kišiniove įvyko jaunimo amžiaus grupės (16 -18 metų) standartinių šokių Europos čempionatas.
Po arenos stogu – įspūdingi žirgų šuoliai
2019 10 14
Žirginis sportas
Šiaulių arenoje praūžė pinas tribūnas sutraukusios tarptautinės žirgų konkūrų varžybos. Jose dėl trofėjų susigrūmė Vidurio ir Rytų Europos raiteliai.
 
Vietoj Tokijo gali tekti varžytis Sapore
2019 10 16
Situacija
Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) paskelbė planuojantis 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių maratono ir ėjimo varžybas perkelti į Saporo miestą.
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Lyčių lygybė šalies sporte įgauna pagreitį
2019 10 10
Situacija
Itin skaudi tema – smurtas lyties pagrindu. Dar skaudesnė yra statistika – vos 12 federacijų turi rašytines taisykles ir veiksmų planus, kaip to išvengti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas