Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. birželio 28 d. 14:45 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Olimpinės dvynių svajonės

Europos taurės laimėtoja Živilė Vaiciukevičiūtė ir jos sesuo Monika viena nuo kitos neturi jokių paslapčių.

Živilė ir Monika Vaiciukevičiūtės.
pliadisfoto.com nuotr.
Živilė ir Monika Vaiciukevičiūtės.
   
Barselonos olimpinių žaidynių dalyvis ėjikas Viktoras Meškauskas, atsisveikinęs su didžiuoju sportu ir pradėjęs dirbti treneriu, nutarė, kad jo tikslas – ugdyti olimpiečius. Savo žodį  ištesėjo: Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse dalyvavo jo auklėtiniai Artūras Mastianica ir Živilė Vaiciukevičiūtė, netoli olimpinio kelialapio buvo ir Živilės sesuo dvynė Monika.

Šiemet gegužę per Europos taurės varžybas Alytuje Ž. Vaiciukevičiūtė triumfavo 20 km distancijos varžybose, tapo Lietuvos čempione ir įvykdė Tokijo olimpinį normatyvą. Svarbiausias jos šio sezono startas bus rudenį Katare vyksiantis pasaulio čempionatas.

Bilieto į Tokiją bei į pasaulio čempionatą siekia ir jos sesuo dvynė Monika Vaiciukevičiūtė.  Kol kas normatyvai Monikai vis nepaklūsta. Didelis viltis ji sieja su universiada, vyksiančia liepos mėnesį. 
M. Vaiciukevičiūtė turėjo vilčių startuoti ir Rio de Žaneire: penkios Lietuvos ėjikės buvo įvykdžiusios normatyvą. Lietuvos lengvosios atletikos federacija nusprendė, jog B. Virbalytė- Dimšienė ir Neringa Aidietytė į Braziliją vyks be papildomos atrankos, o tarp Kristinos Saltanovič ir Živilės bei Monikos Vaiciukevičiūčių, lemtingos bus Pasaulio taurės varžybas Romoje. Ten geriausiai pasirodė Živilė, kuri olimpiete tapo vos pirmus metus kovojusi moterų grupėje.   

„Živilė ir Monika – puikios ėjikės, daug treniruojasi, siekia savo tikslų. Dažnai nuvažiuojame pas profesorių Juozą Skernevičių ir analizuojame jų galimybes, gabumus. Monika tikrai turi panašių potencinių galimybių nuvažiuoti į Tokiją“, – teigia pabradiečių ir  Lietuvos sportinio ėjimo rinktinės vyriausiasis treneris V. Meškauskas.   

Įtempti metai 

Šie metai 23-ejų seserims ypač įtempti, nes abi baigė mokslus aukštosiose mokyklose, kur studijavo tą pačią specialybę ir įgijo bakalauro diplomus: Živilė – Vytauto Didžiojo universitete, o Monika – Klaipėdos universitete. Abi diplominius darbus gynė tą pačią dieną – birželio 6-ąją. 

Po Europos taurės varžybų treneris seserims leido mėnesį pailsėti, kad jos atsigautų ir visą dėmesį sutelktų diplominiams darbams. 20 km distanciją Živilė dabar eis tik per pasaulio čempionatą Dohoje. 
Monika, baigusi studijas, sugrįžo į Vilnių ir žada siekti sporto vadybos magistro diplomo. Živilė nutarė toliau nestudijuoti, ji visą dėmesį skiria pasirengimui Tokijo olimpinėms žaidynėms. 

„Kai Živilė ketverius metus studijavo Vilniuje, ji kiekvieną savaitę po tris keturis kartus sugrįždavo į Pabradę ir treniruodavosi. Dabar seserys jau treniruojasi kartu, padeda viena kitai“, – sako jų treneris.  

Judrios nuo mažens

Dvynių atėjimą į sportinį ėjimą nulėmė didelis jų aktyvumas ir judrumas Pabradės „Ryto“ gimnazijoje. Tai pastebėjusi kūno kultūros mokytoja Jurgita Meškauskienė, V. Meškausko žmona, jas ir nukreipė į sportinį ėjimą. 

Pabradėje didelio sporto šakų pasirinkimo ir nebuvo. Porą metų jos kartu lankė futbolo ir sportinio ėjimo treniruotes. Tačiau ilgainiui Živilė su Monika pasirinko sportinį ėjimą, kur pasiekė geresnių rezultatų. 

 „Vaikystėje sportinis ėjimas nebuvo toks sunkus, kaip dabar. Stengdamasis, kad jis mums neatsibostų, treneris pratybas paįvairindavo žaidimais, estafetėmis. Krūvis pamažu didėjo, prie jo pripratome, pamažu ėmė gerėti rezultatai“, – prisiminė Živilė.

Pabradiečių debiutas ėjimo takelyje įvyko Birštone per olimpiečio Antano Mikėno taurės varžybas. 2013 m. Živilė jau dalyvavo pasaulio jaunių čempionate Ukrainoje ir 5 km distancijoje buvo 16-a. Tai buvo jos kelio į didįjį sportą pradžia. 

Rio de Žaneiro olimpiniais metais Živilė 20 km distancijoje pagerino Lietuvos jaunimo iki 23 metų rekordą, tačiau po poros savaičių jo neteko. Rio ji užėmė 56 vietą. „Kaip debiutantei, ta vieta mane tenkino, bet dabar galvoju apie sėkmingesnį pasirodymą, mano tikslai gerokai aukštesni. Labiau priartėjus olimpiadai, kai padarysiu visus namų darbus ir pamatysiu, kaip jaučiuosi, svajoju gal netgi patekti į 20-uką. Ramina tai, kad normatyvas jau įvykdytas, galėsiu ramiai rengtis savo ketverių metų svarbiausioms varžyboms“, – sako Europos taurės laimėtoja.

Prieš stodamos į startą, seserys su klubo nariais ir treneriu aptaria kovą, siekiamus tikslus ir uždavinius, o Živilė su Monika dar pasikalba atskirai. „Viską aptariame draugiškai, mes neturime jokių paslapčių“, – sako M. Vaiciukevičiūtė. 


Pradžiugino pati save 

Didelis stimulas tobulėti buvo ir praėjusiais metais per Europos čempionatą Berlyne iškovota penktoji vieta bei pasiektas asmeninis rekordas – 1 val. 28 min. 7  sek. Ankstesnysis geriausias rezultatas pagerintas net 3,5 min. 

„Pradžiuginau pati save. Tačiau dar yra kur tobulėti, pasaulyje daug ėjikių, kurios yra pasiekusios geresnių rezultatų“, – sako Živilė. Vienas svarbiausių jos laimėjimų – pergalė  Europos taurės varžybose Alytuje, prieš kurias treniravosi aukštikalnėse Kirgizijoje. 

Svarus laimėjimas yra ir Ž. Vaiciukevičiūtės 2017 m. pelnytas Europos jaunimo iki 23 metų čempionato Lenkijoje bronzos medalis. 

Sportavo ir trečia sesuo

Dar ne taip seniai ėjimo pratybas lankė ir pusantrų metų vyresnė sesuo Gintarė, kuri per Europos jaunimo čempionatą 10 km distancijoje užėmė 7 vietą. Tačiau ji ištekėjo ir jau nesitreniruoja. 

Pagrindiniai seserų pomėgiai – pabūti su draugais, laiką praleisti gražioje gamtoje. Po Tokijo olimpinių žaidynių Živilė ketina užsiimti kokia nors veikla, ją domina masažas. 

Živilė turi dvi gyvenamąsias vietas: sugrįžusi į gimtąją Pabradę, ji gyvena su tėvais, o Vilniuje – pas draugą Imantą, dirbantį banke.

„Didžiausia sportininkų svajonė – nuvažiuoti į olimpines žaidynes ir ten laimėti medalį. Aš irgi svajoju, jog auklėtinės užkoptų ant olimpinės nugalėtojų pakylos. Nuvažiuoti į olimpiadą ir neužimti aukštos vietos – jau neįdomu. Ne tam dirbu 20 metų. Per treniruotes atiduodu visą save ir olimpiadoje užimtos 30–50 vietos manęs netenkina“, – sako V. Meškauskas. 

Apie olimpinį medalį, gal netgi auksinį, svajoja ir Živilė. „Niekada nesakyk niekada. Mano svajonių svajonė – į Lietuvą parvežti ne tik olimpinį, bet ir pasaulio ar Europos čempionatų medalį“, – tvirtina Ž. Vaiciukevičiūtė.
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Krepšininkai festivalį pradėjo pergale
2019 07 22
Olimpinis festivalis
Europos jaunimo olimpiniame festivalyje Lietuvos krepšininkai startavo pergale 77:71 prieš graikus.
Į rinktinę veržiasi net po traumos
2019 07 22
Rinktinė
Į Palangą susirinko vyrų krepšinio rinktinės kandidatai, kurie pradės pasiruošimą rugpjūčio 31 - rugsėjo 15 d. Kinijoje vyksiančiam pasaulio čempionatui.
Paaiškėjo Lietuvos krepšininkų varžovai
2019 07 22
Burtai
Europos krepšinio čempionato atrankos burtai lėmė, kad lietuviai žais su čekais, belgais ir Albanijos, Baltarusijos bei Danijos turnyro nugalėtotojais.
 
Trečiajame etape - rumunai arba žydai
2019 07 22
Burtai
Rytoj su San Marino čempionais "Tre Penne" dviejų mačų seriją pradėsianti "Sūduva" pergalės atveju susitiks su "Cluj" arba Tel Avivo "Maccabi" ekipa.
Lietuvos komanda - tarp 16 geriausiųjų
2019 07 22
Paplūdimio futbolas
Lietuvos paplūdimio futbolininkai sukūrė kone stebuklą.Jie pasaulio čempionato atrankos turnyre 2:0 įveikė galingą Turkijos koamndą.
Iš "Riterių" - į žemesniąją Belgijos lygą
2019 07 22
Karjera
Belgijos pirmenybių antrojo ešelono klubas "Lommel" išpirko iš Vilnisaus "Riterių" vartininko Tomo Švedkausko sutartį.
Lietuvos lengvaatlečiui - Europos sidabras
2019 07 22
Kurčiųjų sportas
Europos kurčiųjų lengvosios atletikos čempionate Mažvydas Paurys nusviedė diską 47 m 96 cm, pagerino asmeninį rekordą ir užėmė antrąją vietą.
Bėgikai demonstravo įspūdingus rezultatus
2019 07 22
Bėgimas
Įlgų nuotolių bėgimo šventėje Vilniuje bėgikai varžėsi ne tik dėl varžybų trofėjaus, bet ir Lietuvos čempionato apdovanojimų.
Europos čempionate - keturi Lietuvos atletai
2019 07 21
Kurčiųjų sportas
M. Paurys, M.Juška, V. Ivaškevičius ir Š. Zdanavičius išvyko į Europos kurčiųjų lengvosios atletikos čempionatą Vokietijoje.
 
L. Grigelis sutriuškintas per 56 minutes
2019 07 22
Tenisas
Turnyro Čekijoje pirmajame etape vietos tenisininkas Adamas Pavlasekas 6:2, 6:0 įveikė lietuvį :Lauryną Grigelį.
Lietuvių reitingai smuktelėjo
2019 07 22
Reitingas
ATP tenisininkų reitingų lentelėje Ričardas Berankis prarado vieną poziciją, Laurynas Grigelis - dvi.
Kelią turnyre baigė ketvirtfinalyje
2019 07 19
Tenisas
Belgas Z. Bergso pirmavęs prieš J. Tverijoną turnyre Estijoje susižeidė ir nebetęsė rungtynių. Ketvirtfinalyje lietuvos nusileido rusui B. Bobrovui.
Skirtingos dvynės imtynes myli vienodai
2019 07 22
Imtynės
„Pakovojam tikrai, dar ir kaip pakovojam – dažniausiai treniruotėse, bet ir namuose būna“, – juokėsi 15-metė imtynininkė Gabija Dilytė.
Trispalvė lietuvių garbei kilo Londone
2019 07 05
Svetur
Anglijos sostinėje dvi dienas vykusiame tarptautiniame braziliškojo džiu-džitsu turnyre „British Open 2019“ penkis medalius iškovojo Lietuvos atletai.
Lietuvei - bilietas į pasaulio čempionatą
2019 07 01
Karatė
A. Meškauskienė kiokušin karatė pasaulio pirmenybių atrankoje nukeliavo iki pusfinalio ir pelnė kelialapį į finalinį turnyrą Japonijoje.
 
Aukso medaliai - jau penktą kartą
2019 07 21
MTB
Lietuvos kalnų dviračių olimpinio kroso čempionato nugalėtojaisw tapo K. Sosna ir Š. Pacevičius. Abiem jiems - tai jau penktas Lietuvos pirmenybių auksas.
MTB dviračių lenktynės vėl vyks Žagarėje
2019 07 18
MTB
„MTB dviračių maratonų taurės“ varžybos, kaip ir pernai, taps Žagarės vyšnių festivalio dalimi.
Lietuviai kibo į atlapus lyderiams
2019 07 14
Trekas
Europos jaunių (17-18 metų) ir jaunimo (iki 23 metų) dviračių treko čempionato penkoji diena buvo sėkminga lietuviams.
Pirmam etape - tarp stipriausių
2019 07 22
Rankinis
Lietuvos rankinio rinktinė laukia antradienio burtų, kurie paskirstys komandas į pirmojo atrankos etapo grupes.
Mažajame finale nusileido turkėms
2019 07 21
U-19
Lietuvos 19-mečių merginų rankinio rinktinė p-ralaimėjo rungynes Europos čempionato B diviziono trečiosios vietos.
Pusfinalyje nusileido čekėms
2019 07 20
U-19
Lietuvos 16-mečių merginų rinktinė Klaipėdoje pralaimėjo Europos čempionato B diviziono pusfinalį 22:37.
 
Į ketvirtfinalį neprasibrovė
2019 07 20
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis FIVB trijų žvaigždučių turnyre Kanadoje nusileido norvegams H. Molui ir M. Berntsenui.
Europos čempionate - dešimti
2019 07 19
Neįgaliųjų sportas
Lietuvos vyrų tinklinio sėdint rinktinė Europos čempionate Budapešte iškovojo vieną pergalę ir užėmė 10-ąją vietą.
Lietuviai Kanadoje žengia be pralaimėjimų
2019 07 19
Paplūdimio tinklinis
FIVB trijų žvaigždučių serijos paplūdimio tinklinio turnyro grupės varžybose A. Rumševičius ir L. Každailis finišavo pirmi ir pateko į aštuntfinalį.
Lietuvos bekelės čempionate startuos bagis
2019 07 22
Auto
Pirmasis Lietuvos bekelės lenktynių čempionate šiemet bagis – „CFMoto Z1000“. Jo ekipažą sudaro Antanas Kanopkinas ir Adomas Gančierius.
Lietuvis - Nyderlandų motokroso čempionas
2019 07 22
Moto
Viso Nyderlandų čempionato metu pirmavęs Arminas Jasikonis tapo šių pirmenybių nugalėtoju.
Debiutas tapo triumfu
2019 07 22
Auto
1006 km lenktynėse R.Baciuška pasistiprinusi „Noker Racing Team“ be vargo laimėjo savo klasę ir nuo dvigubai galingesnių "Lamborghini" atsiliko 10 min.
 
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
B. Haakė vėl imasi lietuviško iššūkio
2019 07 16
Sugrįžimas
Debiuto pasaulio čempionate laukiančios Lietuvos moterų rinktinės vyriausiuoju treneriu dirbs puikiai mūsų šalies ledo ritulininkams pažįstamas B.Haakė.
Lietuvis lieka stipriausioje Europos lygoje
2019 07 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės gynėjas Nerijus Ališauskas pratęsė sutartį su Rygos "Dinamo" klubu ir toliau atstovaus jam KHL pirmenybėse.
Devyniolikmečių finalas - be lietuvių
2019 07 22
Šiuolaikinė penkiakovė
Šiuolaikinės penkiakovės pasaulio jaunių čempionate L.Gaudiešius 17-mečių grupės finale užėmė 25-ąją vietą. Du vyresni Lietuvos atletai į finalą nepateko.
Iš Baltarusijos - su bronzos medaliu
2019 07 22
Šaudymas
Vos vienas taškas skyrė vilnietį V. Grybę nuo antrosios vietos šaudymo į skriejančius taikinius pasaulio taurės etape.
Pergalė prieš graikus, rekordai ir finalas
2019 07 22
Plaukimas
Pirmadienio EFOF aožvalga: Lietuvos sportininkai antrąją festivalio dieną varžėsi krepšinio, plaukimo, imtynių ir lengvosios atletikos arenose.
 
Vėliavnešio pareigos pridėjo pasitikėjimo
2019 07 20
Olimpinis festivalis
„Atvažiavau siekti kuo aukštesnio rezultato ir nenuvilti žmonių, kurie tiki manim", - apie jaunimo olimpinį festivalį kalba lengvaatletis K. Gelažius.
Fanams - "Žalgirio" spalvų ledai
2019 07 19
Kuluaruose
„Dadu“ prekės ženklo žalios ir baltos spalvų ledai jau pasiekė Lietuvos parduotuvių lentynas.
Į Baku palydėjo ir prezidentas
2019 07 18
Olimpinis festivalis
"Padarykite viską ir dar truputį“, – išvykstantiems į jaunimo olimpinį festivalį sportininkams kalbėjo LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas