Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. birželio 28 d. 14:45 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Olimpinės dvynių svajonės

Europos taurės laimėtoja Živilė Vaiciukevičiūtė ir jos sesuo Monika viena nuo kitos neturi jokių paslapčių.

Živilė ir Monika Vaiciukevičiūtės.
pliadisfoto.com nuotr.
Živilė ir Monika Vaiciukevičiūtės.
   
Barselonos olimpinių žaidynių dalyvis ėjikas Viktoras Meškauskas, atsisveikinęs su didžiuoju sportu ir pradėjęs dirbti treneriu, nutarė, kad jo tikslas – ugdyti olimpiečius. Savo žodį  ištesėjo: Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse dalyvavo jo auklėtiniai Artūras Mastianica ir Živilė Vaiciukevičiūtė, netoli olimpinio kelialapio buvo ir Živilės sesuo dvynė Monika.

Šiemet gegužę per Europos taurės varžybas Alytuje Ž. Vaiciukevičiūtė triumfavo 20 km distancijos varžybose, tapo Lietuvos čempione ir įvykdė Tokijo olimpinį normatyvą. Svarbiausias jos šio sezono startas bus rudenį Katare vyksiantis pasaulio čempionatas.

Bilieto į Tokiją bei į pasaulio čempionatą siekia ir jos sesuo dvynė Monika Vaiciukevičiūtė.  Kol kas normatyvai Monikai vis nepaklūsta. Didelis viltis ji sieja su universiada, vyksiančia liepos mėnesį. 
M. Vaiciukevičiūtė turėjo vilčių startuoti ir Rio de Žaneire: penkios Lietuvos ėjikės buvo įvykdžiusios normatyvą. Lietuvos lengvosios atletikos federacija nusprendė, jog B. Virbalytė- Dimšienė ir Neringa Aidietytė į Braziliją vyks be papildomos atrankos, o tarp Kristinos Saltanovič ir Živilės bei Monikos Vaiciukevičiūčių, lemtingos bus Pasaulio taurės varžybas Romoje. Ten geriausiai pasirodė Živilė, kuri olimpiete tapo vos pirmus metus kovojusi moterų grupėje.   

„Živilė ir Monika – puikios ėjikės, daug treniruojasi, siekia savo tikslų. Dažnai nuvažiuojame pas profesorių Juozą Skernevičių ir analizuojame jų galimybes, gabumus. Monika tikrai turi panašių potencinių galimybių nuvažiuoti į Tokiją“, – teigia pabradiečių ir  Lietuvos sportinio ėjimo rinktinės vyriausiasis treneris V. Meškauskas.   

Įtempti metai 

Šie metai 23-ejų seserims ypač įtempti, nes abi baigė mokslus aukštosiose mokyklose, kur studijavo tą pačią specialybę ir įgijo bakalauro diplomus: Živilė – Vytauto Didžiojo universitete, o Monika – Klaipėdos universitete. Abi diplominius darbus gynė tą pačią dieną – birželio 6-ąją. 

Po Europos taurės varžybų treneris seserims leido mėnesį pailsėti, kad jos atsigautų ir visą dėmesį sutelktų diplominiams darbams. 20 km distanciją Živilė dabar eis tik per pasaulio čempionatą Dohoje. 
Monika, baigusi studijas, sugrįžo į Vilnių ir žada siekti sporto vadybos magistro diplomo. Živilė nutarė toliau nestudijuoti, ji visą dėmesį skiria pasirengimui Tokijo olimpinėms žaidynėms. 

„Kai Živilė ketverius metus studijavo Vilniuje, ji kiekvieną savaitę po tris keturis kartus sugrįždavo į Pabradę ir treniruodavosi. Dabar seserys jau treniruojasi kartu, padeda viena kitai“, – sako jų treneris.  

Judrios nuo mažens

Dvynių atėjimą į sportinį ėjimą nulėmė didelis jų aktyvumas ir judrumas Pabradės „Ryto“ gimnazijoje. Tai pastebėjusi kūno kultūros mokytoja Jurgita Meškauskienė, V. Meškausko žmona, jas ir nukreipė į sportinį ėjimą. 

Pabradėje didelio sporto šakų pasirinkimo ir nebuvo. Porą metų jos kartu lankė futbolo ir sportinio ėjimo treniruotes. Tačiau ilgainiui Živilė su Monika pasirinko sportinį ėjimą, kur pasiekė geresnių rezultatų. 

 „Vaikystėje sportinis ėjimas nebuvo toks sunkus, kaip dabar. Stengdamasis, kad jis mums neatsibostų, treneris pratybas paįvairindavo žaidimais, estafetėmis. Krūvis pamažu didėjo, prie jo pripratome, pamažu ėmė gerėti rezultatai“, – prisiminė Živilė.

Pabradiečių debiutas ėjimo takelyje įvyko Birštone per olimpiečio Antano Mikėno taurės varžybas. 2013 m. Živilė jau dalyvavo pasaulio jaunių čempionate Ukrainoje ir 5 km distancijoje buvo 16-a. Tai buvo jos kelio į didįjį sportą pradžia. 

Rio de Žaneiro olimpiniais metais Živilė 20 km distancijoje pagerino Lietuvos jaunimo iki 23 metų rekordą, tačiau po poros savaičių jo neteko. Rio ji užėmė 56 vietą. „Kaip debiutantei, ta vieta mane tenkino, bet dabar galvoju apie sėkmingesnį pasirodymą, mano tikslai gerokai aukštesni. Labiau priartėjus olimpiadai, kai padarysiu visus namų darbus ir pamatysiu, kaip jaučiuosi, svajoju gal netgi patekti į 20-uką. Ramina tai, kad normatyvas jau įvykdytas, galėsiu ramiai rengtis savo ketverių metų svarbiausioms varžyboms“, – sako Europos taurės laimėtoja.

Prieš stodamos į startą, seserys su klubo nariais ir treneriu aptaria kovą, siekiamus tikslus ir uždavinius, o Živilė su Monika dar pasikalba atskirai. „Viską aptariame draugiškai, mes neturime jokių paslapčių“, – sako M. Vaiciukevičiūtė. 


Pradžiugino pati save 

Didelis stimulas tobulėti buvo ir praėjusiais metais per Europos čempionatą Berlyne iškovota penktoji vieta bei pasiektas asmeninis rekordas – 1 val. 28 min. 7  sek. Ankstesnysis geriausias rezultatas pagerintas net 3,5 min. 

„Pradžiuginau pati save. Tačiau dar yra kur tobulėti, pasaulyje daug ėjikių, kurios yra pasiekusios geresnių rezultatų“, – sako Živilė. Vienas svarbiausių jos laimėjimų – pergalė  Europos taurės varžybose Alytuje, prieš kurias treniravosi aukštikalnėse Kirgizijoje. 

Svarus laimėjimas yra ir Ž. Vaiciukevičiūtės 2017 m. pelnytas Europos jaunimo iki 23 metų čempionato Lenkijoje bronzos medalis. 

Sportavo ir trečia sesuo

Dar ne taip seniai ėjimo pratybas lankė ir pusantrų metų vyresnė sesuo Gintarė, kuri per Europos jaunimo čempionatą 10 km distancijoje užėmė 7 vietą. Tačiau ji ištekėjo ir jau nesitreniruoja. 

Pagrindiniai seserų pomėgiai – pabūti su draugais, laiką praleisti gražioje gamtoje. Po Tokijo olimpinių žaidynių Živilė ketina užsiimti kokia nors veikla, ją domina masažas. 

Živilė turi dvi gyvenamąsias vietas: sugrįžusi į gimtąją Pabradę, ji gyvena su tėvais, o Vilniuje – pas draugą Imantą, dirbantį banke.

„Didžiausia sportininkų svajonė – nuvažiuoti į olimpines žaidynes ir ten laimėti medalį. Aš irgi svajoju, jog auklėtinės užkoptų ant olimpinės nugalėtojų pakylos. Nuvažiuoti į olimpiadą ir neužimti aukštos vietos – jau neįdomu. Ne tam dirbu 20 metų. Per treniruotes atiduodu visą save ir olimpiadoje užimtos 30–50 vietos manęs netenkina“, – sako V. Meškauskas. 

Apie olimpinį medalį, gal netgi auksinį, svajoja ir Živilė. „Niekada nesakyk niekada. Mano svajonių svajonė – į Lietuvą parvežti ne tik olimpinį, bet ir pasaulio ar Europos čempionatų medalį“, – tvirtina Ž. Vaiciukevičiūtė.
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Kėdainiuose – antausis „Neptūnui“
2019 10 20
LKL
Lietuvos krepšinio lygos čempionate „CBet“ krepšininkai išsivežė pergalę iš Pasvalio, o „Neptūnas“ Kėdainiuose neatsilaikė prieš „Nevėžį“.
Kaune – žurnalistų kovos krepšinio aikštėje
2019 10 18
Turnyras
Lietuvos žurnalistai šeštadienį aštuntus metus iš eilės aiškinsis ne kurie geriausiai pasakoja ar rašo apie krepšinį, o kurie geriausiai jį žaidžia.
„Žalgiris“ nustelbė „Real“ žvaigždyną
2019 10 17
Eurolyga
Eurolygos trečiojo turo rungtynėse ketvirtadienį Kauno „Žalgiris“ namuose 86:73 (18:15, 20:19, 19:26, 29:13) įveikė Madrido „Real“ (Ispanija) ekipą.
 
A lygos mače – trys raudonos kortelės
2019 10 19
A lyga
Lietuvos futbolo A lygos 27-ojo turo rungtynėse šeštadienį Vilniaus „Riteriai“ namuose sužaidė lygiosiomis 0:0 su „Kauno Žalgirio“ ekipa.
Brazilo prioritetai – šeima ir tikėjimas
2019 10 19
Legionierius
Vasarą prie Vilniaus „Žalgirio“ prisijungęs saugas Higoris Vidalis atvirai papasakojo apie savo gyvenimą, karjeros vingius, tikėjimą ir šeimą (VIDEO).
Istorinį Lietuvos žygį sustabdė Anglija
2019 10 19
Mažasis futbolas
Po atkaklios kovos aštuntfinalyje Lietuvos futbolininkai baigė savo pasirodymą mažojo futbolo pasaulio čempionate Anglijoje.
Partizanų takais – pliaupiant lietui
2019 10 14
Bėgimas
Tradiciniame pagarbos bėgime „Algimanto apygardos partizanų takais“ Svėdasuose prisiminti kovotojai už laisvę.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
 
R.Berankis startavo pergale
2019 10 19
Turnyras
Ričardas Berankis iškovojo pergalę Teniso profesionalų asociacijos (ATP) 500 serijos turnyro „Swiss Indoors Basel“ atrankos varžybų pirmajame rate.
Po studijų JAV – į profesionalės kelią
2019 10 16
Veidas
Justina Mikulskytė - nauja Lietuvos moterų teniso lyderė. Pabaigusi studijas JAV, ji grįžo į Europą ir sėkmingai pasinėrė į profesionalės karjerą.
Vilniuje kovos 28 šalių teniso rinktinės
2019 10 16
Fed Cup
Tarptautinė teniso federacija (ITF) paskelbė, kad kitų metų Federacijos taurės (FedCup) trečios grupės Europos-Afrikos zonos varžybos vyks Lietuvoje.
H.Vikšraitis: „Jau išmokau nedaryti klaidų“
2019 10 17
Bušido
Vilniuje su olandu kovosiantis KOK čempionas Henrikas Vikšraitis: „Norėčiau būti dar geresnis. Reikia sau įskiepyti valios ir disciplinos injekciją.“
Karatė turnyre kovota ir dėl kilnių tikslų
2019 10 17
Karatė
Garliavoje vyko pilno kontakto (kiokušin) karatė turnyre „Vienykimės bendrai kovai“ („Let's Join the Fight Together“).
Prieš kovą ringe – išbandymas šeimoje
2019 10 15
Žvilgsnis
Sėkmingai prestižinės organizacijos „Glory“ ringe debiutavęs kovotojas Sergejus Maslobojevas: „Noriu, kad vaikai galėtų didžiuotis savo tėčiu.“
 
Iki medalio trūko akimirksnio
2019 10 17
Trekas
Europos žaidynių komandų sprinto vicečempionės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė Europos dviraių treko čempionate liko ketvitos.
Europos čempionate – šeši lietuviai
2019 10 15
Trekas
Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
Galvosūkių sukėlė ekstremali padėtis
2019 10 20
Lietuvos lyga
Lietuvos rankinio lygoje – lygiaverčių priešininkų kovos ir lengva čempionų pergalė Šiauliuose.
"Dragūno" laukia intensyvi savaitė
2019 10 18
Situacija
Klaipėdos "Dragūno" rankininkų laukia itin įtempta savaitė: per 9 dienas teks sužaisti ketverias rungtynes.
Čempionų lygos mače – trys lietuviai
2019 10 17
Teisėjai
Geriausia Lietuvos rankinio teisėjų pora – Vaidas Mažeika ir Mindaugas Gatelis – paskirti teisėjauti itin svarbiame Čempionų lygos mače.
 
Šiauliuose kovos dėl Baltijos taurės
2019 10 18
Baltijos taurė
Jau kitą savaitgalį (spalio 25-27 dienomis) Šiauliuose vyks tradicinis Baltijos taurės jaunimo tinklinio turnyras.
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Intriga – iki paskutinių akimirkų
2019 10 19
Ledo ritulys
Aktyviau puolime rungtyniavęs „Geležinis Vilkas“ paliko Lietuvos čempionato naujokus „Baltų Ainius–HC Klaipėda“ be taškų (VIDEO)
Favoritų kovą Vilniuje laimėjo kauniečiai
2019 10 17
Ledo ritulys
Atkakliame ir gražiame mūšyje tarp „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ žiūrovai išvydo kovą dėl pergalės iki pat paskutinių mačo akimirkų.
„Energiją“ bandys gaivinti su D.Kasparaičiu
2019 10 16
Ledo ritulys
Asociacija „Hockey Lietuva“ sukvietė abi konflikto dalyvių pusės, siekdama, kad Elektrėnuose nemirtų ledo ritulys.
Lietuvai – kvietimas į Šiaurės šalių klubą
2019 10 20
Badmintonas
Lietuvos, Latvijos ir Estijos badmintono federacijos sulaukė oficialaus kvietimo prisijungti prie Šiaurės šalių klubo.
Kariškių žaidynėse – ir žinomi sportininkai
2019 10 18
Kariškių sportas
Kinijos mieste Uhane prasidedančiose 7-osiose pasaulio kariškių sporto žaidynėse beveik 60 Lietuvos karių išmėgins jėgas 11-oje sporto šakų.
Pirmas naujos klasės auksas – olimpiečiui
2019 10 18
Buriavimas
Po įtemptos kovos Kaune buvo karūnuotas pirmasis Lietuvos “Formula Foil” burlenčių čempionas.
 
„Karštis veikia ir atletų smegenis“
2019 10 17
Žvilgsnis
LSU mokslininkas Marius Brazaitis apie karščio įtaką atletams: Tokijo olimpinėse žaidynėse lengviau nei Dohoje nebus.
Vietoj Tokijo gali tekti varžytis Sapore
2019 10 16
Situacija
Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) paskelbė planuojantis 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių maratono ir ėjimo varžybas perkelti į Saporo miestą.
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas