Ginas Pinigis 2010 m. kovo 20 d. 11:02 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Vaikų treneris, ugdantis būsimas žvaigždes

Vilniaus futbolo mokykla garsi auklėtiniais ir treneriais. Vienas jų - Viktoras Osetrovas, kurio mokyklą išėjo S.Mikoliūnas, M.Kalonas, P.Grybauskas ir kt.

Trenerio valioje išugdyti tokį futbolininką, tokį žmogų, kokio nori
Trenerio valioje išugdyti tokį futbolininką, tokį žmogų, kokio nori

Tik faktai

1989 m. jaunas „Meteoro“ vaikų klubo futbolo treneris, Vilniaus pedagoginio universiteto auklėtinis Viktoras Osetrovas ėmė talkinti vyresniajam kolegai, Vilniaus futbolo mokyklos(VFM)  treneriui Sergejui Bakanui, triūsiančiam su 1979 metų gimimo jaunaisiais futbolininkais. Tai, pasak V.Osetrovo, buvusi labai gera grupė. Joje treniravosi būsimieji žalgiriečiai D.Saulėnas, D.Artiomovas, A.Veikutis ir kiti, vėliau tapę žinomais futbolininkais. Darbas su patyrusiu treneriu buvo V.Osetrovo profesionalaus trenerio darbo pradžia. Tad Viktoras visiškai pagrįstai savo pirmuoju treneriu ir mokytoju laiko S.Bakaną.
 

1996 m. dvylikamečiai V.Osetrovo auklėtiniai tapo Lietuvos mažojo futbolo čempionais.

2002 m. didelė grupė V.Osetrovo 1984 metų gimimo auklėtinių sėkmingai atstovavo Lietuvos jaunių rinktinei ir tarptautiniame Granatkino turnyre užėmė antrą vietą. Dabar į tą turnyrą Lietuvos komandos nebekviečiamos.

2003 m. Vilniaus futbolo mokyklos trenerio V.Osetrovo 1984 metų gimimo auklėtiniai tapo Lietuvos jaunių čempionais. Komandoje žaidė S.Mikoliūnas, M.Kalonas, S.Žilys, P.Paknys, P.Grybauskas, S.Pinkevičius, A.Semežas, Ž.Perje, J.Mamajevas, Develtovas, D.Ryškus, G.Smoliakovas, A.Sokolovas, E.Gikas, S.Vaiginas, kiti. Lietuvos čempionais ir įvairių varžybų nugalėtojais jie buvo tapę ir ankstesniais metais.

2003 m. treneris ir jo auklėtiniai, atsisveikindami po futbolo mokyklos baigimo,  nusprendė kasmet susitikti ir rengti esamų ir buvusių V.Osetrovo auklėtinių turnyrus. Nuo tada tokie susitikimai ir tradiciniai turnyrai vyksta kasmet.

2006-2009 m. S.Mikoliūnas, M.Kalonas, P.Grybauskas buvo kviečiami į Lietuvos futbolo nacionalinę rinktinę.

2009 m. VFM trenerio V.Osetrovo auklėtiniai (šešiolikamečiai, 1993 m. gimimo ) tapo Lietuvos jaunių čempionais. Tačiau nė vienas jų nebuvo pakviestas į Lietuvos U-18 jaunių rinktinę, deja, triuškinamai pralaimėjusią  2010 m. Europos jaunių čempionato atrankos varžybas.
  
Kuo garsi sostinės futbolo mokykla?

Vilniaus futbolo mokykla (VFM) garsi ne tik tuo, kad ji vis dar tebėra įsikūrusi po „Žalgirio“ stadiono tribūnomis ar tuo, kad pagrindinė jos aikštė vis dar istorinė sostinės „Marakana“ – atsarginė senelio stadiono aikštė. Tiesa, pernai "Marakana" buvo iš esmės „atnaujinta“ – paskubomis užklota palaike „guma“ - gerokai padėvėta dirbtine danga. Sostinės futbolo mokykla labiausiai garsi ir didžiuojasi savo auklėtiniais, jų treneriais.
Auklėtiniai, kurių jau sunkiai suskaičiuojama daugybė, irgi turi kuo pasididžiuoti. Vieni jų mielai su didžiuliu dėkingumu prisimena savo trenerius – futbolo ir nemaža dalimi gyvenimo mokytojus - Stasį Ramelį, Sergejų Bakaną, Algį Biliūną, Genadijų Davidsoną, Gintautą Buzą, Nikolajų Pupkiną, Ivaną Švabovičių, Viktorą Osetrovą. Buvę auklėtiniai juos ne tik prisimena, bet ir pasveikina įvairiomis progomis, aplanko - nepašykšti laiko pasimatyti, pasiteirauti apie gyvenimą.

 
Yra ir kitokių auklėtinių

Kiti tos pačios mokyklos auklėtiniai, nors ir nemažai pasiekę, žaidžiantys ne tik Vilniaus apskrities ar Lietuvos čempionatuose, bet pakėlę sparnus ir išskridę į svečias šalis, rungtyniaujantys Lietuvos nacionalinėje rinktinėje, savo pirmuosius futbolo mokytojus, deja, mena labai atsainiai, tarsi nenoromis, užmiršdami, kas juos išvedė į didžiojo futbolo kelią. Kas taisė jų pirmuosius žingsnius. Kas padėjo tobulėti. Kas vedė į pergales. Deja, pačius didžiausius nuopelnusdėl savo laimėjimų tie antrieji prisiskiria vien sau, sėkmei, lemčiai, laimingai susiklosčiusioms aplinkybėms ar dar kam nors.


Sakoma, visokių yra, visokių reikia. Ar iš tiesų?
  
Viskas priklauso nuo trenerio

Ar iš tiesų reikia visokių? Į šį klausimą atsakė vienas iš tų gerbiamų VFM trenerių - Viktoras Osetrovas: „Viskas priklauso nuo trenerio. Jo galioje ir valioje išugdyti tokį futbolininką, tokį žmogų, kokio nori. Žinoma, tai įmanoma padaryti tik suradus raktą į auklėtinio širdį – iš pradžių vaiko, vėliau paauglio, dar vėliau - bręstančio jaunuolio. Surasti tą stebuklingą raktą, sudominti, uždegti arba, kaip dabar sakoma, motyvuoti ir tada kurti iš besąlygiškai treneriu pasitikinčio auklėtinio futbolininką ir tikrą žmogų – toks yra be galo sunkus, bet įmanomas trenerio uždavinys. Jei pavyksta, tada viskas išsisprendžia. Ir auklėtinio ateitis, jo perspektyvos klausimai. Ir atsakymas į šį retorinį klausimą – ar reikia visokių? Žinoma, reikia visokių, įvairių: futbolininkų ir žmonių. Bet pagrindinis kriterijus: reikia įvairių, tačiau tik gerų. Ko norėsi, tą turėsi.
 
Aš kokių nors ypatingų receptų neturiu. Bent jau tokių, kuriais galėčiau pasidalyti su kitais kolegomis ar bendraminčiais. Reikia nepaprastai mėgti futbolą, mylėti savo darbą, mylėti savo auklėtinius – savo didžiąją šeimą. Reikia, kad tavo meilę darbui ir auklėtiniams pajustų ir vaikai. Reikia, kad jie tavimi patikėtų ir pasitikėtų kaip motina ar tėvu. O kartais - net ir daugiau..."
 

Viktoras – tikras vaikų treneris

"Jis labai greitai, tarsi nejučia, dar praėjusiame šimtmetyje įsiliejo į mūsų trenerių komandą, - apie V.Osetrovą pasakoja VFM direktorius Kęstutis Paknys. – Greitai mes visi ir svarbiausia vaikai, kurie tiesiog lipte limpa prie jo, pajutome, koks Viktoras žmogus ir treneris. Jo darbe nėra šablonų, vaikams kasdien įdomu. Į mokyklos gyvenimą jis įnešė daug gaivumo, nuolatinio veržlumo. Pats jis irgi nenustygstantis vietoje, kupinas idėjų ir veržlumo, kaip jas įgyvendinti. Naudojasi kiekviena proga, kad galėtų tobulėti, sužinoti nauja, išmokti, pažinti. Jei tik yra galimybė, važiuoja į stažuotes, turnyrus. Grįžęs mielai pasipasakoja, ką matęs ir sužinojęs. Viktoras – tikras vaikų treneris. Kad darbas geriau sektųsi, jis suburia draugėn tėvus, net senelius ar močiutes, įvairiomis progomis rengia bendras auklėtinių ir jų tėvų šventes. Tai dar labiau suartina trenerį su auklėtiniais ir jų šeimomis, tarsi sukuria naują, didelę ir produktyvią futbolo šeimą. O išganingo ar stebuklingo sėkmės recepto jis tikrai neturi. Sėkmė, pasak Viktoro, tai 99 procentai darbo ir didžiulių pastangų ir tik vienas procentas - talento. Tačiau būtina pasakyti, kad V.Osetrovo  darbas ir didžiulės pastangos  jo auklėtiniams yra mielos, nenuobodžios. Treneris dirba be šablonų, smagiai, naujai ir daug pasiekia. Nenuostabu".

 

 
Bet futbolas ir jo likimas priklauso ne tik nuo trenerio...

V.Osetrovas išugdė tris dabartinės rinktinės kandidatus, kitus dabar jau gerai žinomus futbolininkus, VFM „žvaigždeles“ - Saulių Mikoliūną, Mindaugą Kaloną, Paulių Grybauską, Paulių Paknį, Jurijų Mamajevą. (S.Mikoliūnas ir M.Kalonas žaidžia Ukrainos čempionato aukščiausioje lygoje, P.Grybauskas – Azerbaidžano, P.Paknys žaidė Lenkijos aukščiausiame divizione, dabar Azerbaidžane, „Inter“ komandoje,  J.Mamajevas – Rusijos I lygoje, Vladivostoko „Luč“ komandoje).
 

Nemaža kitų žymiosios 2003 m. laidos VFM  auklėtinių žaidė Lietuvos čempionato aukščiausioje lygoje, studentų čempionatuose. Tačiau dabar beveik visi jų rungtyniauja tik Vilniaus apskrities varžybose, salės futbolo turnyruose - niekam gerai parengtų futbolininkų neprireikė. Taip buvo ir yra todėl, kad, pasak trenerio, Lietuvoje nesusiformavo tinkamas požiūris į futbolą - turtingiausioms, galingiausioms šalies bendrovėms, bankams, turtingiausiems Lietuvos žmonėms šis žaidimas nepatrauklus, neįdomus. Pasekmė – nėra stiprių, bent pasiturinčių futbolo klubų. Bankrutuoja vienas, bankrutuoja kitas, dingsta iš futbolo padangės trečias, ketvirtas. Todėl ir neturime Lietuvoje tikro profesionalaus futbolo, o futbolininkai negali tęsti futbolo mokyklose, moksleivių ir jaunių čempionatuose pradėtų futbolo mokslų aukščiausio lygio čempionate ir toliau tobulėti.
 

Gerai, kad šį sezoną Lietuvos futbolo čempionate bus daugiau komandų. Bet ar nebus jos vienadienės? Ar jų likimas nepriklausys nuo kaprizingų klubų savininkų užgaidų? Ar koks nors milijonierius po pusmečio, užuot spardęs kamuolį kur nors Šilutėje ar Pagėgiuose, neužsigeis pamėtyti kamuolio į krepšį Kauno halėje ar Šiauliuose?.. 

 
Apie rinktines, numylėtinius, akademijas bei internatus

Jau minėta, kad trys V.Osetrovo auklėtiniai buvo kviečiami į Lietuvos nacionalinę rinktinę, kad šio trenerio šešiolikamečiai auklėtiniai tapo praėjusių metų Lietuvos čempionais, bet nė vienas jų nebuvo kviečiamas į Lietuvos U-18 rinktinę. Trenerio V.Osetrovo nuomone, trys jo mokiniai tikrai buvo verti rinktinės. Bet komandos formavimas yra jos trenerio reikalas. Paklaustas, kodėl jo 2003 metų laidos aštuoniolikamečiams (S.Mikoliūno, M.Kalono, P.Grybausko, P.Paknio ir kitų kartai) taip sekėsi, treneris paaiškino labai paprastai – todėl, kad jų grupėje buvo dvi komandos: pagrindinė ir rezervo. Taip turėtų būti ir dabar visų lygių rinktinėse – nuo vaikų iki nacionalinės. Tai būtina, kadangi jaunuoliai, nors ir bendraamžiai, bręsta ne vienodai, ne visi vienodu metu pasiekia laukiamą meistriškumą. Pats puikiausias pavyzdys: nė vienas iš Alytaus trenerio Antano Bytauto trejetuko -  nei Darvydas Šernas, nei Mindaugas Panka, nei Vytautas Lukša - nebuvo savo amžiaus jaunių rinktinėje, tačiau vėliau jie vienas po kito atsirado Lietuvos jaunimo, o po to - ir nacionalinėje rinktinėse. Tokių pavyzdžių galima būti pririnkti ir daugiau.
 

Į paprastą ir nė kiek neklastingą klausimą, ar formuojant įvairaus amžiaus, nuo pačių jauniausių iki nacionalinės, reprezentacines komandas turi įtakos „blato“, trenerio numylėtinių, organizacijos, sporto mokyklos ar dar kokie nors  faktoriai, V.Osetrovas tvirtai atsako: jo treniruojamose grupėse taip nėra ir niekada nebuvo. Ir nebus. Jokių numylėtinių, jokio žaidėjų parinkimo „dėl gražių akių“ar kieno nors prašymu. Treneris tvirtino manąs, kad ir kitur taip nėra. Pirmiausia – futbolininkas, jo sugebėjimai, meistriškumas. Ir moralinės savybės.
 

Nacionalinė akademija...

Treneris tvirtai įsitikinęs, kad nacionalinė futbolo akademija turėtų eiti Panevėžio sporto mokyklos internato pramintu keliu. Panevėžio treneriai sugebėdavo rasti ir parengti tinkamų Lietuvos reprezentacinėms komandoms žaidėjų iš mūsų šalies glūdumų – Rokiškio, Kupiškio, Varėnos, Gargždų, Kelmės, neardydami sėkmingai dirbančių futbolo grupių didžiuosiuose miestų sporto centruose, sporto ir futbolo mokyklose, kaip vis dažniau nutinka dabar.

 
Nacionalinės rinktinės treneris...

V.Osetrovas visiškai pritaria nuomonei, kad Lietuvos nacionalinės rinktinės treneris  privalo būti mūsų šalies futbolo specialistas, o pagrindiniai kriterijai, jį renkant, turi būti ne žaidybinė praktika ar dar kas nors, o trenerio darbo patirtis, pasiekti rezultatai ir reikiama kvalifikacija, sporto specailisto išsilavinimas, išprusimas. Anot VFM trenerio, Lietuvoje yra tokius reikalavimus atitinkančių futbolo trenerių, tačiau LFF ir LFF vykdomasis komitetas pasirinko buvusį gerą žaidėją, tvirtinantį, kad nacionalinės komandos vyriausiajam treneriui patyrimas nebūtinas. Ką gi, laikas parodys, ar toks teiginys teisingas. Kažkada Argentinai tapti pasaulio čempione padėjo vyriausiuoju treneriu buvęs žurnalistas Luisas Menottis. Gal ir naujajam Lietuvos nacionalinės rinktinės treneriui pavyks nustebinti sporto pasaulį. O jei nepavyks, niekas nebars. Juk nepatyręs...
 

Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
Pusfinalyje – Lietuvos komandų akistata
2020 02 24
Baltijos lyga
Savaitgalį Rygoje vyksiančiame Douglas Baltijos čempionato finalo ketverte žais dvi Lietuvos komandos.
D.Motiejūnas: „Reikia gerbti užrašą Lietuva“
2020 02 24
Atranka
Po gėdingo pralaimėjimo Belgijoje Lietuvos krepšinio rinktinė kibs į atlapus pakilimą išgyvenantiems čekams.
Talento siekis – svorio ir ūgio balansas
2020 02 22
Žvilgsnis
Mato Mačijausko sėkmės istorija: nuo mėgėjiško krepšinio iki sutarties su Vilniaus „Rytu“.
 
Kauniečiai pratęsė pergalių seriją
2020 02 24
Draugiškos rungtynės
Ketvirtą pergalę iš eilės kontrolinių rungtynių cikle pasiekė Kauno FC „Hegelmann Litauen“, 2:0 pranokęs būsimą varžovę Pirmoje lygoje Alytaus „Dainavą“.
D.Ngogo debiutas paženklintas pergale
2020 02 23
Draugiškos rungtynės
Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai paskutinėse kontrolinėse rungtynėse pasirengimo sezonui cikle 1:0 (0:0) pranoko Latvijos „Jelgava“ klubą (VIDEO).
Kontrolinėse rungtynėse – pralaimėjimas
2020 02 23
Draugiškos rungtynės
LFF stadione vykusiose kontrolinėse rungtynėse sostinės „Riteriai“ 1:3 pralaimėjo „Daugavpils“ ekipai ir patyrė trečią nesėkmę ikisezoniniame cikle.
Teisėjų klaida neleido tapti planetos lydere
2020 02 22
Lietuvos čempionatas
Lietuvos čempionate – sėkmingas trišuolininkės Dovilės Kilty pasirodymas ir apmaudi klaida ėjimo rungtyje (VIDEO).
Į Tokijo taupyklę – vertingi taškai
2020 02 21
Lietuvos čempionatas
Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas: Simas Bertašius artėja prie Tokijo žaidynių, karjeros pergalę iškovojo Urtė Baikštytė (VIDEO).
Lietuvos čempionate – dėmesysTokijui
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Lengvosios atletikos čempionate – olimpinės rinktinės kandidatų antplūdis
 
Sugrįžimas į kortus – su rinktinės apranga
2020 02 19
Sugrįžimas
Lukas Mugevičius Šiauliuose vyksiančiame Daviso taurės susitikime tarp Lietuvos ir Portugalijos rinktinių planuoja grįžti į teniso kortus.
Tenisininkams – dešimtys tūkstančių eurų
2020 02 18
Tenisas
Tęstinis finansinės paramos projektas „Teniso talentai“ toliau siekia paskatinti geriausius ir perspektyviausius šalies tenisininkus.
Lietuvis išleido pergalę iš rankų
2020 02 08
Turnyras
Trijų valandų kova Indijoje baigėsi dramatišku Ričardo Berankio pralaimėjimu „ATP-250“ serijos turnyro „Maharashtra Open“ pusfinalyje.
Tėvu tapęs E.Kavaliauskas vėl sieks pergalių
2020 02 18
Boksas
Boksininkas Egidijus Kavaliauskas gyvena tėvystės nuotaikomis. Žmona Vitalija pagimdė sūnų, todėl treniruočių rutiną jam pakeitė nauja ir maloni pareiga.
Etapo laimėtojai – Ažukaitė ir Kinderis
2020 02 18
Fechtavimas
Šeštadienį Kaune vyko trečiasis ir paskutinysis 2019-2020 metų fechtavimo sezono suaugusiųjų Lietuvos taurės etapas.
Medalis - visos armijos nuopelnas
2020 02 15
Imtynės
Į Lietuvą grįžusi Europos čempionato prizininkė imtynininkė Danutė Domikaitytė jau galvoja apie kovą dėl olimpinio kelialapio.
 
Berlyne – olimpinės atrankos finišo tiesioji
2020 02 24
Trekas
Vasario 26 – kovo 1 dienomis Berlyne (Vokietija) vyksiančiame 117-ajame pasaulio dviračių treko čempionate Lietuvai atstovaus keturi dviratininkai.
Dviratininkė R.Leleivytė atsidūrė ligoninėje
2020 02 22
Trauma
Geriausia Lietuvos plento dviratininkė Rasa Leleivytė 2020 metų sezono pradžią norės kuo greičiau pamiršti.
Dviračių sporto federacijoje – permainos
2020 02 20
Situacija
Dagiau nei 10 metų Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidento pareigas ėjęs verslininkas Romualdas Bakutis palieka organizacijos vadovo postą.
Į ketvirtfinalį – du Lietuvos klubai
2020 02 23
Baltijos lyga
Finišavus Baltijos rankinio lygos reguliariajam sezonui paaiškėjo, kad kovą dėl trofėjaus toliau tęs du Lietuvos klubai – „Dragūnas“ ir VHC „Šviesa“.
Profesoriui – gavosūkiai dėl žaidėjų
2020 02 21
Taurė
Lietuvos rankinio federacijos moterų taurė: Antano Skarbaliaus galvosūkis, „Eglės“ potencialas ir kas gali pakišti koją Garliavai.
Čempionato lyderiai tolsta
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Vilniuje VHC “Šviesa” išplėšė pergalę iš Kauno “Granito-Kario”, o Garliavoje “Kauno Ąžuolo-KTU” rankininkai nusileido Klaipėdos “Dragūnui”.
 
"Kaunas-VDU" - Baltijos finalo ketverte
2020 02 23
Tinklinis
Kauno „Kauno-VDU“ tinklininkės pademonstravo savo charakterį ir įspūdingai išplėšė kelialapį į Baltijos tinklinio čempionato finalo ketverto turnyrą.
Slovakijoje - bronzinis lietuvių finišas
2020 02 23
Sniego tinklinis
Slovakijos kalnuose vykusiame Europos sniego tinklinio turo etape Lietuvos komandoms skirtingai susiklostė mažieji finalai.
Slovakijoje – fantastiškas lietuvių startas
2020 02 22
Sniego tinklinis
Abi Lietuvos komandos sėkmingai pradėjo Slovakijoje vykstantį trečiąjį Europos sniego tinklinio turo etapą.
Po košmaro trasoje – saldus triumfo jausmas
2020 02 24
Žiedinės lenktynės
Triumfas Azijoje – pirmas G.Grinbergo titulas profesionaliame autosporte ir vienas didžiausių laimėjimų Lietuvos žiedinių lenktynių istorijoje.
Tikslas Tailande – trečia iš eilės pergalė
2020 02 22
Žvilgsnis
Azijos Le Mano serijoje sekmadienį Tailande, Buriramo trasoje startuoja paskutinis, ketvirtasis etapas. Jame pergalės sieks ir Gustas Grinbergas.
Ar Le Manas išjudins Lietuvos sirgalius?
2020 02 20
Žvilgsnis
Le Mano piramidės viršūnėje – legendinės 24 valandų lenktynės Prancūzijoje. Vilnietis Gustas Grinbergas su komanda jau užsitikrino kelialapį į jas.
 
Ant Švedijos ledo - lietuvio sidabras
2020 02 21
Ledo jachtos
Penktadienį Švedijoje vyko ledrogių varžybos „Etno Ice Cup“, kuriose du lietuviai užėmė prizines vietas.
Druskininkuose - lietuvių medaliai
2020 02 20
Snieglentės
Lietuvos sportininkai FIS snieglenčių sporto varžybose varžybose Druskininkuose iškovojo šešis medalius.
Emocijas kumščių kalba liejo net žiūrovai
2020 02 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio lygos lyderių dvikovoje netrūko muštynių, kurios iš aikštės net persikėlė už jos ribų (VIDEO).
Iki olimpinio debiuto – 1000 kibirų prakaito
2020 02 24
Žvilgsnis
Garsių Lietuvos sportininkų kelias į olimpines žaidynes grįstas įspūdingais skaičiai.
Svarbiausia – šeimos ir draugų palaikymas
2020 02 24
Buriavimas
Vasario 25 d. Australijoje prie olimpinės „RS:X“ burlenčių klasės pasaulio čempionato starto linijos stos ir Lietuvos olimpietis Juozas Bernotas.
Tradicinėse varžybose – 12-mečio rekordas
2020 02 24
Šaudymas iš lanko
Utenos daugiafunkciame sporto centre įvyko tradicinės reitinginės šaudymo iš lanko varžybos „Utenos taurė“.
 
Padaryta daugiau nei planuota
2020 02 22
LOA
Per Lietuvos olimpinės akademijos (LOA) suvažiavimo eilinę sesiją aptarta 2019-ųjų veikla ir numatytos 2020 m. gairės.
Treneris fizinę formą palaiko parduotuvėje
2020 02 21
Žvilgsnis
Buvęs krepšinio treneris Antanas Raščius – vienas iš devynių naujos fotomenininkės Neringos Rekašiūtės parodos #AmžiusNesvarbu herojų.
Daugiausia pinigų – krepšinio pamainai
2020 02 20
Posėdis
LTOK Vykdomasis komitetas patvirtino komandinių sporto šakų olimpinės pamainos programų finansavimą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas