Marius Grinbergas – iš Minsko 2019 m. birželio 23 d. 22:50 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Komanda išsaugojo medalio viltį

Lietuvos lengvaatlečiams nepavyko iškovoti Europos žaidynių medalių asmeninėse ir estafečių varžybose, bet jie pratęs kovą dėl medalių komandų įskaitoje

Varžybų akimirka
Vytauto Dranginio nuotr.
Varžybų akimirka
   
Žaidynėse Minske lengvosios atletikos varžybos vyksta pagal naują formatą.
 
24 šalių rinktinės suskirstytos į keturias grupes po šešias komandas. Ir kiekvienoje rungtyje dalijami taškai, patenkantys į komandų įskaitą – nugalėtojui tenka 12 taškų, užėmusiam antrąją vietą – 10, trečiąją – 8, ketvirtąją – 6, penktąją – 4, šeštąją – 2.
 
Vytų ir moterų 100 m sprinto ir barjerinio bėgimo bei mišrios estafetės 4x400 m varžybos vyksta įprastai. O vyrų šuolio į aukštį, moterų šuolio į tolį ir ieties metimo rungtyse sportininkai rungiasi dvikovose – jie suskirstomi į grupes po tris, susitinka po sykį vienas su kitu, o pagal pasiektus rezultatus vėliau vyksta akistatos dėl galutinių vietų.
 
Varžybas vainkuoja persekiojimo estafetė, kurioje komandos startuoja pagal ankstesnių rungčių rezutatus – taškai paverčiami sekundėmis ir lyderiai pradeda varžybas anksčiausiai, o prasčiausiai pasirodžiusi komanda – vėliausiai. Šioje estafetėje vyrai bėga 800 m ir 400 m, moterys – 600 m ir 200 m.
 
Į žaidynių pusfinalį iškart pateko visų grupių nugalėtojai ir dvi antrąsis vietas užėmusios ekipos. O savo grupėje trečia likusi Lietuva ir dar 17 valstybių antradienį varžysis ketvirtfinalyje, kuriame paaiškės dar šeši pusfinalio dalyviai.
 
Pagal pirmosios varžybų dienos rezultatus išaiškinami atskirų rungčių prizininkai asmeninėje įskaitoje. Lietuviams tarp jų patekti nepavyko.
 
Daugiausia taškų į mūsų šalies komandos taupyklę įdėjo šuolininkas į auktį Adrijus Glebauskas, su baltarusių publikos numylėtiniu Maksimu Nedasekovu pasidalijęs 1-2 vietomis. Tačiau 214 cm aukštį geriausiu bandymu įveikęs lietuvis nebuvo tarp pretendentų į medalį. Lietuvos ir Baltarusijos sportininkams atiteko po 11 taškų.
 
Antrąją vietą tarp trečiosios grupės ieties metikių užėmė Liveta Jasiūnaitė. Tačiau jos rezultato – 59 m 39 cm – taip pat nepakako patekti tarp prizininkių.
 
Po aštuonių rungčių Lietuva buvo ketvirtoje vietoje, surinkusi 51 tašką. Aukščiau rikiavosi Baltarusija (81 taškas), Čekija (67), Airija (53), o žemiau – Latvija (48) ir Lenkija (36).
 
Lietuviai persekiojimo estefetėje turėjo startuoti ketvirti, tačiau organizatoriai sumaišė takus ir mūsų šalies sportininus sukeitė su latviais. Todėl Lietuvos rinktinė pradėjo lenktynes 3 sek. vėliau, nei turėjo. Tačiau tai nesutrukdė mūsiškiams pakilti į trečiąją vietą.
 
Supažindiname, kaip sekėsi lietuviams kvalifikacinėse varžybose:

Vyrų 100 m bėgimas. 4. Kostas Skrabulis (10,77 sek.).
 
„Norėjosi daugiau prisidėti prie komandos taškų kraičio. Tačiau nepavyko nei aukštą vietą užimti, nei gerą rezultatą pasiekti. Ankstyvas sezonas dar, laukia ilga vasara, tai tikiuosi po truputį vis greitėti.
 
Naujasis formatas, kai reikia kovoti ne tik už save, nėra neįprastas – vyksta ir Europos komandinis čempionatas, klubų varžybas. Žinoma, smagiau kai ne vienas. Ir tave palaiko, ir tu kitus palaikai“, - kalbėjo K.Skrabulis.

Moterų šuolis į tolį. 4. Jogailė Petrokaitė (geriausias rezultatas – 6 m 13 cm).
 
„Iš pradžių nežinojome, ko tikėtis žaidynėse pasikeitus varžybų formatui. Savo rezultatu nesu labai patenkinta. Bet buvo įdomu“, - tikino lengvaatletė. Ji savo grupės pirmame mače nušoko 6 m 5 cm ir vos vienu centimetru pralaimėjo latvei Laumai Grivai, o antroje dvikovoje nuskriejusi 6 m 13 cm pranoko airę Spohie Meredith.

 
Akistatoje dėl trečiosios vietos J.Petrokaitė peržengė atsispyrimo ribą ir nusileido lenkei Magdalenai Zebrowskai (5 m 77 cm).

Moterų 100 m bėgimas. 5. Karolina Deliautaitė (11,84 sek.).
 
„Pasirodžiau vidutiniškai, tikėjausi geriau. Šiek tiek trukdė ir priešinis vėjas. Jei būtų antras bėgimas, būtų tikrai geriau. Nes pirmame man visąlaik sekasi šiek tiek blogiau. Jei bėgsiu ir ketvirtfinalyje, tai tikiuosi parodyti“, - tikino sprinterė.

Moterų ieties metimas. 2. Liveta Jasiūnaitė (geriausias rezultatas – 59 m 38 cm).
 
Praėjusių metų Europos čempionato prizininkė į finalą pateko grupės varžybose įvekusi čekę Nikolą Ogrodnikovą (54 m 77 cm – 53 m 87 cm) ir lenkę Karoliną Boldysz (59 m 38 cm – 53 m 41 cm).
 
Lemiamoje dvikovoje L.Jasiūnaitė ietį nuskraidino 58 m 85 cm, o jos varžovė latvė Madara Palameika – 62 m 58 cm. Grupės varžybose pasiektas rezultatas 63 m 22 cm užtikrino latvei asmeninės įskaitos bronzą.
 
Mišri estafetė 4x400 m. 3. Lietuva (Rokas Pacevičius, Modesta Justė Morauskaitė, Artūras Janauskas, Erika Krūminaitė; 3 min. 23,75 sek.).
 
M.Morauskaitė po finišo plačiai šypsojosi: „Komandinės varžybos visada labai smagios. Sidelė komanda, puikus palaikymas. Todėl nuotaika gera. Trečioji vieta irgi džiugina – svariai padidinome komandos taškų kraitį.“
 
Komandos draugei pritarė ir E.Krūminaitė: „Kadangi pirmą kartą bėgome estefėtę kartu su vaikinais, buvo tikrai įdomu.“

Vyrų 110 m barjerinis bėgimas. 5. Rapolas Saulius (14,35 sek.).
 
Paklaustas apie pasiektą rezultatą, R.Saulius prisipažino: „Esu visiškai nepatenkintas rezultatu. Neįsivaizduoju, kas atsitiko. Dabar pailsėsiu ir ketvirtfinalyje tikiuosi bėgti greičiau nei per 14 sek.“

Moterų 100 m barjerinis bėgimas. 6. Rasa Mažeikaitė (14,93 sek.).
 
„Labai blogai. Pirmą kartą bėgau tokio aukšto lygio varžybose, daug žmonių tribūnose. Ir kai nuaidėjo starto šūvis, sustingau. Tik po to pradėjau bėgti. Teko vytis varžoves. Tikuosi, antradienį bus geriau, nebekaustys baimė“, - pasirodymą olimpiniame stadione vertino R.Mažeikaitė.

Vyrų šuoliai į aukštį. 1-2. Adrijus Glebauskas (geriausias rezultatas - 214 cm) ir Maksimas Nedasekovas (Baltarusija; 227 cm).
 
„Svarbiausia buvo laimėti dvikovas. Todėl čia pasiekiau tikslą – su baltarusiu gavome po 11 taškų. Tikėjausi to. O savo rezultatu nelabai džiaugiuosi, nes asmeninis rekordas yra 227 cm“, - neslėpė A.Glebauskas.
 
Sportininkai prieš šuolį užsisakydavo aukštį, o tai, į kokį aukštį pakeltą kartelę nusprendė įveikti varžovas, sužinodavo jau pateikę savo sprendimą, kurio nebebuvo galima keisti.
 
A.Glebauskas pirmame mače peršoko 212 cm, o jo varžovas Martinas Heindlas galvojo, kad pergalei pakaks 200 cm. Tad nugalėjo lietuvis. Antroje dvikovoje lietuvis įveikė 214 cm, o lenkas Karolis Hoffmannas numušė kartelę.
 
Finale lietuviui nepavyko įveikti 220 cm aukščio, o jo konkurentui M.Nedasekovui – 233 cm. Tad jie pasidalijo po 11 taškų.

Mišri persekiojimo estafetė. 3. Lietuva (Benediktas Mickus, Eglė Balčiūnaitė, Gediminas Truskauskas, Akvilė Andriukaitytė; 4 min. 31,25 sek.).
 
200 m įveikusi Akvilė Andriukaitytė po finišo kalbėjo: „Bėgimas labai patiko. Stadiono danga kieta, man labai tinkama. Retokai tenka bėgti ant tokios, tikrai greita danga. Labai daug azarto pridėjo naujas varžybų formatas.“
 
600 m bėgusi Eglė Balčiūnaitė sakė: „Bėgimas geras buvo, pakovojome. Tik vienas niuansas – prieš startą sumaišė takus ir mes vėliau startavome. Dėl to praradome kelias sekundes. Pati rungtis labai įdomi, manau, ji gali pritapti. Čia daugiau azarto, daugiau adrenalino.“
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Krepšininkai festivalį pradėjo pergale
2019 07 22
Olimpinis festivalis
Europos jaunimo olimpiniame festivalyje Lietuvos krepšininkai startavo pergale 77:71 prieš graikus.
Į rinktinę veržiasi net po traumos
2019 07 22
Rinktinė
Į Palangą susirinko vyrų krepšinio rinktinės kandidatai, kurie pradės pasiruošimą rugpjūčio 31 - rugsėjo 15 d. Kinijoje vyksiančiam pasaulio čempionatui.
Paaiškėjo Lietuvos krepšininkų varžovai
2019 07 22
Burtai
Europos krepšinio čempionato atrankos burtai lėmė, kad lietuviai žais su čekais, belgais ir Albanijos, Baltarusijos bei Danijos turnyro nugalėtotojais.
 
Trečiajame etape - rumunai arba žydai
2019 07 22
Burtai
Rytoj su San Marino čempionais "Tre Penne" dviejų mačų seriją pradėsianti "Sūduva" pergalės atveju susitiks su "Cluj" arba Tel Avivo "Maccabi" ekipa.
Lietuvos komanda - tarp 16 geriausiųjų
2019 07 22
Paplūdimio futbolas
Lietuvos paplūdimio futbolininkai sukūrė kone stebuklą.Jie pasaulio čempionato atrankos turnyre 2:0 įveikė galingą Turkijos koamndą.
Iš "Riterių" - į žemesniąją Belgijos lygą
2019 07 22
Karjera
Belgijos pirmenybių antrojo ešelono klubas "Lommel" išpirko iš Vilnisaus "Riterių" vartininko Tomo Švedkausko sutartį.
Lietuvos lengvaatlečiui - Europos sidabras
2019 07 22
Kurčiųjų sportas
Europos kurčiųjų lengvosios atletikos čempionate Mažvydas Paurys nusviedė diską 47 m 96 cm, pagerino asmeninį rekordą ir užėmė antrąją vietą.
Bėgikai demonstravo įspūdingus rezultatus
2019 07 22
Bėgimas
Įlgų nuotolių bėgimo šventėje Vilniuje bėgikai varžėsi ne tik dėl varžybų trofėjaus, bet ir Lietuvos čempionato apdovanojimų.
Europos čempionate - keturi Lietuvos atletai
2019 07 21
Kurčiųjų sportas
M. Paurys, M.Juška, V. Ivaškevičius ir Š. Zdanavičius išvyko į Europos kurčiųjų lengvosios atletikos čempionatą Vokietijoje.
 
L. Grigelis sutriuškintas per 56 minutes
2019 07 22
Tenisas
Turnyro Čekijoje pirmajame etape vietos tenisininkas Adamas Pavlasekas 6:2, 6:0 įveikė lietuvį :Lauryną Grigelį.
Lietuvių reitingai smuktelėjo
2019 07 22
Reitingas
ATP tenisininkų reitingų lentelėje Ričardas Berankis prarado vieną poziciją, Laurynas Grigelis - dvi.
Kelią turnyre baigė ketvirtfinalyje
2019 07 19
Tenisas
Belgas Z. Bergso pirmavęs prieš J. Tverijoną turnyre Estijoje susižeidė ir nebetęsė rungtynių. Ketvirtfinalyje lietuvos nusileido rusui B. Bobrovui.
Skirtingos dvynės imtynes myli vienodai
2019 07 22
Imtynės
„Pakovojam tikrai, dar ir kaip pakovojam – dažniausiai treniruotėse, bet ir namuose būna“, – juokėsi 15-metė imtynininkė Gabija Dilytė.
Trispalvė lietuvių garbei kilo Londone
2019 07 05
Svetur
Anglijos sostinėje dvi dienas vykusiame tarptautiniame braziliškojo džiu-džitsu turnyre „British Open 2019“ penkis medalius iškovojo Lietuvos atletai.
Lietuvei - bilietas į pasaulio čempionatą
2019 07 01
Karatė
A. Meškauskienė kiokušin karatė pasaulio pirmenybių atrankoje nukeliavo iki pusfinalio ir pelnė kelialapį į finalinį turnyrą Japonijoje.
 
Aukso medaliai - jau penktą kartą
2019 07 21
MTB
Lietuvos kalnų dviračių olimpinio kroso čempionato nugalėtojaisw tapo K. Sosna ir Š. Pacevičius. Abiem jiems - tai jau penktas Lietuvos pirmenybių auksas.
MTB dviračių lenktynės vėl vyks Žagarėje
2019 07 18
MTB
„MTB dviračių maratonų taurės“ varžybos, kaip ir pernai, taps Žagarės vyšnių festivalio dalimi.
Lietuviai kibo į atlapus lyderiams
2019 07 14
Trekas
Europos jaunių (17-18 metų) ir jaunimo (iki 23 metų) dviračių treko čempionato penkoji diena buvo sėkminga lietuviams.
Pirmam etape - tarp stipriausių
2019 07 22
Rankinis
Lietuvos rankinio rinktinė laukia antradienio burtų, kurie paskirstys komandas į pirmojo atrankos etapo grupes.
Mažajame finale nusileido turkėms
2019 07 21
U-19
Lietuvos 19-mečių merginų rankinio rinktinė p-ralaimėjo rungynes Europos čempionato B diviziono trečiosios vietos.
Pusfinalyje nusileido čekėms
2019 07 20
U-19
Lietuvos 16-mečių merginų rinktinė Klaipėdoje pralaimėjo Europos čempionato B diviziono pusfinalį 22:37.
 
Į ketvirtfinalį neprasibrovė
2019 07 20
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis FIVB trijų žvaigždučių turnyre Kanadoje nusileido norvegams H. Molui ir M. Berntsenui.
Europos čempionate - dešimti
2019 07 19
Neįgaliųjų sportas
Lietuvos vyrų tinklinio sėdint rinktinė Europos čempionate Budapešte iškovojo vieną pergalę ir užėmė 10-ąją vietą.
Lietuviai Kanadoje žengia be pralaimėjimų
2019 07 19
Paplūdimio tinklinis
FIVB trijų žvaigždučių serijos paplūdimio tinklinio turnyro grupės varžybose A. Rumševičius ir L. Každailis finišavo pirmi ir pateko į aštuntfinalį.
Lietuvos bekelės čempionate startuos bagis
2019 07 22
Auto
Pirmasis Lietuvos bekelės lenktynių čempionate šiemet bagis – „CFMoto Z1000“. Jo ekipažą sudaro Antanas Kanopkinas ir Adomas Gančierius.
Lietuvis - Nyderlandų motokroso čempionas
2019 07 22
Moto
Viso Nyderlandų čempionato metu pirmavęs Arminas Jasikonis tapo šių pirmenybių nugalėtoju.
Debiutas tapo triumfu
2019 07 22
Auto
1006 km lenktynėse R.Baciuška pasistiprinusi „Noker Racing Team“ be vargo laimėjo savo klasę ir nuo dvigubai galingesnių "Lamborghini" atsiliko 10 min.
 
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
B. Haakė vėl imasi lietuviško iššūkio
2019 07 16
Sugrįžimas
Debiuto pasaulio čempionate laukiančios Lietuvos moterų rinktinės vyriausiuoju treneriu dirbs puikiai mūsų šalies ledo ritulininkams pažįstamas B.Haakė.
Lietuvis lieka stipriausioje Europos lygoje
2019 07 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės gynėjas Nerijus Ališauskas pratęsė sutartį su Rygos "Dinamo" klubu ir toliau atstovaus jam KHL pirmenybėse.
Devyniolikmečių finalas - be lietuvių
2019 07 22
Šiuolaikinė penkiakovė
Šiuolaikinės penkiakovės pasaulio jaunių čempionate L.Gaudiešius 17-mečių grupės finale užėmė 25-ąją vietą. Du vyresni Lietuvos atletai į finalą nepateko.
Iš Baltarusijos - su bronzos medaliu
2019 07 22
Šaudymas
Vos vienas taškas skyrė vilnietį V. Grybę nuo antrosios vietos šaudymo į skriejančius taikinius pasaulio taurės etape.
Pergalė prieš graikus, rekordai ir finalas
2019 07 22
Plaukimas
Pirmadienio EFOF aožvalga: Lietuvos sportininkai antrąją festivalio dieną varžėsi krepšinio, plaukimo, imtynių ir lengvosios atletikos arenose.
 
Vėliavnešio pareigos pridėjo pasitikėjimo
2019 07 20
Olimpinis festivalis
„Atvažiavau siekti kuo aukštesnio rezultato ir nenuvilti žmonių, kurie tiki manim", - apie jaunimo olimpinį festivalį kalba lengvaatletis K. Gelažius.
Fanams - "Žalgirio" spalvų ledai
2019 07 19
Kuluaruose
„Dadu“ prekės ženklo žalios ir baltos spalvų ledai jau pasiekė Lietuvos parduotuvių lentynas.
Į Baku palydėjo ir prezidentas
2019 07 18
Olimpinis festivalis
"Padarykite viską ir dar truputį“, – išvykstantiems į jaunimo olimpinį festivalį sportininkams kalbėjo LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas