Marius Grinbergas – iš Minsko 2019 m. birželio 23 d. 22:50 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Komanda išsaugojo medalio viltį

Lietuvos lengvaatlečiams nepavyko iškovoti Europos žaidynių medalių asmeninėse ir estafečių varžybose, bet jie pratęs kovą dėl medalių komandų įskaitoje

Varžybų akimirka
Vytauto Dranginio nuotr.
Varžybų akimirka
   
Žaidynėse Minske lengvosios atletikos varžybos vyksta pagal naują formatą.
 
24 šalių rinktinės suskirstytos į keturias grupes po šešias komandas. Ir kiekvienoje rungtyje dalijami taškai, patenkantys į komandų įskaitą – nugalėtojui tenka 12 taškų, užėmusiam antrąją vietą – 10, trečiąją – 8, ketvirtąją – 6, penktąją – 4, šeštąją – 2.
 
Vytų ir moterų 100 m sprinto ir barjerinio bėgimo bei mišrios estafetės 4x400 m varžybos vyksta įprastai. O vyrų šuolio į aukštį, moterų šuolio į tolį ir ieties metimo rungtyse sportininkai rungiasi dvikovose – jie suskirstomi į grupes po tris, susitinka po sykį vienas su kitu, o pagal pasiektus rezultatus vėliau vyksta akistatos dėl galutinių vietų.
 
Varžybas vainkuoja persekiojimo estafetė, kurioje komandos startuoja pagal ankstesnių rungčių rezutatus – taškai paverčiami sekundėmis ir lyderiai pradeda varžybas anksčiausiai, o prasčiausiai pasirodžiusi komanda – vėliausiai. Šioje estafetėje vyrai bėga 800 m ir 400 m, moterys – 600 m ir 200 m.
 
Į žaidynių pusfinalį iškart pateko visų grupių nugalėtojai ir dvi antrąsis vietas užėmusios ekipos. O savo grupėje trečia likusi Lietuva ir dar 17 valstybių antradienį varžysis ketvirtfinalyje, kuriame paaiškės dar šeši pusfinalio dalyviai.
 
Pagal pirmosios varžybų dienos rezultatus išaiškinami atskirų rungčių prizininkai asmeninėje įskaitoje. Lietuviams tarp jų patekti nepavyko.
 
Daugiausia taškų į mūsų šalies komandos taupyklę įdėjo šuolininkas į auktį Adrijus Glebauskas, su baltarusių publikos numylėtiniu Maksimu Nedasekovu pasidalijęs 1-2 vietomis. Tačiau 214 cm aukštį geriausiu bandymu įveikęs lietuvis nebuvo tarp pretendentų į medalį. Lietuvos ir Baltarusijos sportininkams atiteko po 11 taškų.
 
Antrąją vietą tarp trečiosios grupės ieties metikių užėmė Liveta Jasiūnaitė. Tačiau jos rezultato – 59 m 39 cm – taip pat nepakako patekti tarp prizininkių.
 
Po aštuonių rungčių Lietuva buvo ketvirtoje vietoje, surinkusi 51 tašką. Aukščiau rikiavosi Baltarusija (81 taškas), Čekija (67), Airija (53), o žemiau – Latvija (48) ir Lenkija (36).
 
Lietuviai persekiojimo estefetėje turėjo startuoti ketvirti, tačiau organizatoriai sumaišė takus ir mūsų šalies sportininus sukeitė su latviais. Todėl Lietuvos rinktinė pradėjo lenktynes 3 sek. vėliau, nei turėjo. Tačiau tai nesutrukdė mūsiškiams pakilti į trečiąją vietą.
 
Supažindiname, kaip sekėsi lietuviams kvalifikacinėse varžybose:

Vyrų 100 m bėgimas. 4. Kostas Skrabulis (10,77 sek.).
 
„Norėjosi daugiau prisidėti prie komandos taškų kraičio. Tačiau nepavyko nei aukštą vietą užimti, nei gerą rezultatą pasiekti. Ankstyvas sezonas dar, laukia ilga vasara, tai tikiuosi po truputį vis greitėti.
 
Naujasis formatas, kai reikia kovoti ne tik už save, nėra neįprastas – vyksta ir Europos komandinis čempionatas, klubų varžybas. Žinoma, smagiau kai ne vienas. Ir tave palaiko, ir tu kitus palaikai“, - kalbėjo K.Skrabulis.

Moterų šuolis į tolį. 4. Jogailė Petrokaitė (geriausias rezultatas – 6 m 13 cm).
 
„Iš pradžių nežinojome, ko tikėtis žaidynėse pasikeitus varžybų formatui. Savo rezultatu nesu labai patenkinta. Bet buvo įdomu“, - tikino lengvaatletė. Ji savo grupės pirmame mače nušoko 6 m 5 cm ir vos vienu centimetru pralaimėjo latvei Laumai Grivai, o antroje dvikovoje nuskriejusi 6 m 13 cm pranoko airę Spohie Meredith.

 
Akistatoje dėl trečiosios vietos J.Petrokaitė peržengė atsispyrimo ribą ir nusileido lenkei Magdalenai Zebrowskai (5 m 77 cm).

Moterų 100 m bėgimas. 5. Karolina Deliautaitė (11,84 sek.).
 
„Pasirodžiau vidutiniškai, tikėjausi geriau. Šiek tiek trukdė ir priešinis vėjas. Jei būtų antras bėgimas, būtų tikrai geriau. Nes pirmame man visąlaik sekasi šiek tiek blogiau. Jei bėgsiu ir ketvirtfinalyje, tai tikiuosi parodyti“, - tikino sprinterė.

Moterų ieties metimas. 2. Liveta Jasiūnaitė (geriausias rezultatas – 59 m 38 cm).
 
Praėjusių metų Europos čempionato prizininkė į finalą pateko grupės varžybose įvekusi čekę Nikolą Ogrodnikovą (54 m 77 cm – 53 m 87 cm) ir lenkę Karoliną Boldysz (59 m 38 cm – 53 m 41 cm).
 
Lemiamoje dvikovoje L.Jasiūnaitė ietį nuskraidino 58 m 85 cm, o jos varžovė latvė Madara Palameika – 62 m 58 cm. Grupės varžybose pasiektas rezultatas 63 m 22 cm užtikrino latvei asmeninės įskaitos bronzą.
 
Mišri estafetė 4x400 m. 3. Lietuva (Rokas Pacevičius, Modesta Justė Morauskaitė, Artūras Janauskas, Erika Krūminaitė; 3 min. 23,75 sek.).
 
M.Morauskaitė po finišo plačiai šypsojosi: „Komandinės varžybos visada labai smagios. Sidelė komanda, puikus palaikymas. Todėl nuotaika gera. Trečioji vieta irgi džiugina – svariai padidinome komandos taškų kraitį.“
 
Komandos draugei pritarė ir E.Krūminaitė: „Kadangi pirmą kartą bėgome estefėtę kartu su vaikinais, buvo tikrai įdomu.“

Vyrų 110 m barjerinis bėgimas. 5. Rapolas Saulius (14,35 sek.).
 
Paklaustas apie pasiektą rezultatą, R.Saulius prisipažino: „Esu visiškai nepatenkintas rezultatu. Neįsivaizduoju, kas atsitiko. Dabar pailsėsiu ir ketvirtfinalyje tikiuosi bėgti greičiau nei per 14 sek.“

Moterų 100 m barjerinis bėgimas. 6. Rasa Mažeikaitė (14,93 sek.).
 
„Labai blogai. Pirmą kartą bėgau tokio aukšto lygio varžybose, daug žmonių tribūnose. Ir kai nuaidėjo starto šūvis, sustingau. Tik po to pradėjau bėgti. Teko vytis varžoves. Tikuosi, antradienį bus geriau, nebekaustys baimė“, - pasirodymą olimpiniame stadione vertino R.Mažeikaitė.

Vyrų šuoliai į aukštį. 1-2. Adrijus Glebauskas (geriausias rezultatas - 214 cm) ir Maksimas Nedasekovas (Baltarusija; 227 cm).
 
„Svarbiausia buvo laimėti dvikovas. Todėl čia pasiekiau tikslą – su baltarusiu gavome po 11 taškų. Tikėjausi to. O savo rezultatu nelabai džiaugiuosi, nes asmeninis rekordas yra 227 cm“, - neslėpė A.Glebauskas.
 
Sportininkai prieš šuolį užsisakydavo aukštį, o tai, į kokį aukštį pakeltą kartelę nusprendė įveikti varžovas, sužinodavo jau pateikę savo sprendimą, kurio nebebuvo galima keisti.
 
A.Glebauskas pirmame mače peršoko 212 cm, o jo varžovas Martinas Heindlas galvojo, kad pergalei pakaks 200 cm. Tad nugalėjo lietuvis. Antroje dvikovoje lietuvis įveikė 214 cm, o lenkas Karolis Hoffmannas numušė kartelę.
 
Finale lietuviui nepavyko įveikti 220 cm aukščio, o jo konkurentui M.Nedasekovui – 233 cm. Tad jie pasidalijo po 11 taškų.

Mišri persekiojimo estafetė. 3. Lietuva (Benediktas Mickus, Eglė Balčiūnaitė, Gediminas Truskauskas, Akvilė Andriukaitytė; 4 min. 31,25 sek.).
 
200 m įveikusi Akvilė Andriukaitytė po finišo kalbėjo: „Bėgimas labai patiko. Stadiono danga kieta, man labai tinkama. Retokai tenka bėgti ant tokios, tikrai greita danga. Labai daug azarto pridėjo naujas varžybų formatas.“
 
600 m bėgusi Eglė Balčiūnaitė sakė: „Bėgimas geras buvo, pakovojome. Tik vienas niuansas – prieš startą sumaišė takus ir mes vėliau startavome. Dėl to praradome kelias sekundes. Pati rungtis labai įdomi, manau, ji gali pritapti. Čia daugiau azarto, daugiau adrenalino.“
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Broliai lėktuve sėdi prie avarinio išėjimo
2019 11 11
Interviu
Sostinės krepšinio lygoje rungtyniaujantys broliai Lavrinovičiai: „Dar per mažai laiko praėjo, su chebra dar nebuvome išėję atsigerti sulčių.“
Kėdainiuose – „Nevėžio“ antausis „Rytui“
2019 11 09
LKL
Šeštadienį LKL čempionate didžiausia staigmena užfiksuota Kėdainiuose, kur šeimininkai įveikė „Rytą“. Pergales šventė ir „Neptūno“ bei „Juventus“ ekipos.
Jaunimui suteikia unikalią galimybę
2019 11 09
Projektas
Vilniaus „Rytas“ pradėjo septintąjį Eurolygos programos „One Team“ sezoną.
 
„Atrodo, kad nežaidžiau visus metus“
2019 11 11
A lyga
Nors Vaidas Slavickas dar tik atsigauna po sunkios traumos, jis jau pasirodė aikštėje per mačą su „Kauno Žalgiriu“.
„Riteriai“ priartėjo prie bronzos
2019 11 09
A lyga
Lietuvos futbolo A lygos 31-ojo turo rungtynėse Vilniaus „Riteriai“ sostinės derbyje 3:1 (2:1) nugalėjo vicečempionę Vilniaus „Žalgirio“ komandą.
Prieš paskutines kovas – permainos rinktinėje
2019 11 07
Rinktinė
Lietuvos futbolo rinktinės treneris Valdas Urbonas paskelbė žaidėjų sąrašą, kurie lapkritį žais prieš Portugalijos ir Naujosios Zelandijos ekipas.
D.Sodaitis: „Tai yra kosminis rezultatas“
2019 11 11
Pasaulio čempionatas
Pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionatas: A.Skujai ieties metimo finalas buvo nepasiekiamas, D.Sodaitis - 100 m bėgimo pusfinalyje.
Šimonių girioje – partizanų kovų takais
2019 11 11
Žygis
Lengvosios atletikos asociacijos surengtame pėsčiųjų žygyje Algimanto apygardos partizanų kovų takais dalyvavo apie 400 žygeivių.
Lengvaatlečiui koją pakišo jaudulys
2019 11 10
Pasaulio čempionatas
Lengvaatletis Egidijus Valčiukas debiutavo Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Dubajuje vykstančiame pasaulio neįgaliųjų čempionate.
 
Lietuvė ir kroatė triumfavo Kipre
2019 11 09
Turnyras
15-metė Vilniaus teniso akademijos (VTA) auklėtinė Patricija Paukštytė laimėjo pirmą karjeroje ITF 18-mečių turnyrą.
Lietuvės ir kroatės duetas palaužė favorites
2019 11 08
Turnyras
15-metė Lietuvos tenisininkė Patricija Paukštytė su kroate pateikė staigmeną ir Kipre žengė į finalą.
Vyrų tenise debiutavo pergalėmis
2019 11 05
Turnyras
Septyniolikmetis Balžeko teniso akademijos auklėtinis Matas Vasiliauskas sėkmingai startavo Graikijoje vykstančio ITF teniso turnyro atrankoje.
Lietuvė sužibėjo pasaulio čempionate
2019 11 10
Karatė
Inga Mikštaitė iškovojo antrąją vietą Tokijuje pasibaigusiame 2019 metų pasaulio pilno kontakto (kiokušin) karatė čempionate be svorio kategorijų.
Europos čempionate – lietuvio triumfas
2019 11 10
Europos čempionatas
Minske (Baltarusija) vykstančio Europos muaitai čempionato jaunių (16-17 metų) vaikinų varžybose aukso medalį iškovojo lietuvis Dominykas Dirkstys.
Pasaulio čempionate liko šeši lietuviai
2019 11 09
Karatė
Tokijuje (Japonija) prasidėjo 12-asis pasaulio pilno kontakto (kiokušin) karatė čempionatas be svorio kategorijų.
 
Arčiausiai lyderių – V.Lendelis
2019 11 11
Trekas
Geriausią rezultatą nuo 2017 m. vasario keirino rungtyje pasiekęs Vasilijus Lendelis pasaulio dviračių treko taurės varžybose Glazge – aštuntas.
Dviratininkas pakartojo geriausią pasiekimą
2019 11 10
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės varžybų Glazge antrojo etapo vyrų sprinto lenktynėse, kuriose dalyvavo 35 dviratininkai, V. Lendelis užėmė šeštą vietą.
Lietuvės liko greta garbės pakylos
2019 11 09
Trekas
Dviratininkės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė antrajame Pasaulio taurės etape – ketvirtos komandų sprinto rungtyje.
Juodkalnijoje susikrovė solidžią atsargą
2019 11 11
Europos turnyrai
EHF moterų Iššūkio taurės turnyro 3-iojo rato pirmosiose rungtynėse Kauno „Acme-Žalgiris“ išvykoje 26:19 (13:10) nugalėjo „ORK Rudar“ (Juodkalnija) ekipą.
Rankininkai aikštėje nevaldė emocijų
2019 11 02
Lietuvos lyga
Šeštadienį Lietuvos rankinio lygos rungtynėse Šiaulių “SC Dubysa” svečiuose įveikė HC “Utena” rankininkus – 33:26 (18:15).
Lemtingas lūžis – po pertraukos
2019 10 30
Lietuvos lyga
Lietuvos rankinio lygos rungtynėse Kauno „Granitas-Karys“ namuose 26:32 (18:15) nusileido Alytaus „Varsos-Stronglaso“ekipai.
 
Iš Estijos išsivežė po pergalę
2019 11 11
Baltijos čempionatas
Savaitgalį Baltijos moterų tinklinio čempionate po pergalę iškovojo Estijoje žaidusios Kauno „Kauno-VDU“ ir Alytaus „Prekybos-Paramos“ komandos.
Čempionato starte - šeimininkų pergalės
2019 11 11
Lietuvos čempionatas
Startavo naujasis TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionato sezonas. Pergalėmis pirmosiose rungtynėse džiaugėsi namuose rungtyniavusios ekipos.
Čempionate laukiama intriguojančių kovų
2019 11 07
Lietuvos čempionatas
Jau ateinantį šeštadienį startuos naujasis TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionato sezonas. Elitinėje lygoje nebus Kelmės ir Vilniaus ekipų.
Prieš Dakarą rūpinasi ir grožiu
2019 11 07
Dakaras
Antano Juknevičiaus ekipažas ant smėlio surengė komandos naujoves ir dykumų kamufliažo įkvėpto naujo automobilio dizaino pristatymą.
Lenktynininkas meta iššūkį šturmano šeimai
2019 11 05
Ralis
Gruodžio 1 d. vyksiančiame „Kalėdiniame ralyje“ profesionalus lenktynininkas Giedrius Notkus šturmanu pasirinko ne Dalių Strižaną, o žmoną Kristiną.
Lenktynininko rekordas – jau oficialus
2019 10 31
Rekordas
Jau antrą Lietuvos rekordą pasiekęs Renaldas Šeinauskas svarsto apie galimybę įrašyti savo vardą į Guinnesso rekordų knygą.
 
Taline – pergalingas lietuvių finišas
2019 11 11
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinė pergalingai užbaigė "Turkish Airlines Baltic Challenge Cup" turnyrą ir užėmė penktąją vietą.
Išvyką į Ukrainą apkartino skaudi trauma
2019 11 10
Ledo ritulys
2:3 – tokiu rezultatu Lietuvos ledo ritulio U-20 rinktinė baigė pasirodymą Keturių tautų turnyre Ukrainoje.
Vieno įvarčio lietuviams nepakako
2019 11 09
Ledo ritulys
Ukrainoje tęsiasi Keturių tautų turnyras, kuriame ledo ritulio lazdas surėmė Lietuvos, Lenkijos, Baltarusijos ir šeimininkų jaunimo rinktinės.
Dėl titulų varžėsi penkių šalių atletai
2019 11 11
Kultūrizmas
Kaune vyko tarptatinis IFBB kultūrizmo ir fitneso turnyras "Valio PROfeel cup". Jame varžėsi daugiau nei 100 sportininkų.
Ištvermės iššūkis sunkė mintis ir jėgas
2019 11 11
Irklavimas
45 kilometrų iššūkį įveikęs parairkluotojas Augustas Navickas: „Nežinau, ar pasiryžčiau pakartoti.“
Lietuvos kultūristui – planetos sidabras
2019 11 11
Kultūrizmas
Savaitgalį Jungtiniuose Arabų Emyratuose vyko IFBB pasaulio vyrų čempionatas. Jame dalyvavo septyni Lietuvos atstovai.
 
Festivalis – keturiuose miestuose
2019 11 11
Festivalis
Lapkričio 26 dieną prasidės „Sporto kino festivalis 2019“. Vienintelis toks Lietuvoje renginys vyks Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.
Seminaras – kurčiųjų klubų atstovams
2019 11 09
Seminaras
Lapkričio 8 dieną Kaune, Lietuvos sporto universitete (LSU) vyko kvalifikacijos tobulinimo seminaras.
Akademijai – sveikinimai ir dainos
2019 11 09
Konferencija
Lapkričio 8 d. „Best Western Vilnius“ viešbučio Stiklo salėje vyko šventinė konferencija, skirta Lietuvos olimpinės akademijos įkūrimo 30-mečiui.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas