Paulius Matulevičius 2019 m. birželio 20 d. 00:29 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Klaipėdos centras – didžiulė tinklinio aikštė

Tinklininkei I. Dumbauskaitei yra tekę žaisti ir neįprastose vietose, tarkime, tarp Alpių kalnų, o birželio gale smėlio tinklinio arena taps Teatro aikštė.

I. Dumbauskaitė.
I. Dumbauskaitė.
   
„Tinklinį yra tekę žaisti Šveicarijoje tarp Alpių kalnų, Suomijoje prekybos centro ketvirtame aukšte įrengtoje terasoje, vieno Vokietijos miesto rotušės aikštėje. Pagaliau kažkas panašaus vyks ir Klaipėdoje – smėlio tinklinio arena taps Teatro aikštė. Tai kažkas nuostabaus. Pagaliau išsipildys viena mano svajonė. Gimtoji Klaipėda mano širdyje užima svarbią vietą“, – neslėpdama emocijų sakė viena geriausių Lietuvos tinklininkių Ieva Dumbauskaitė.

Ji džiaugiasi, kad jos gimtajame mieste birželio 29–30 d. (šeštadienį ir sekmadienį) vyks išties įspūdingas ir iki tol nematytas renginys – tarptautinis moterų paplūdimio tinklinio turnyras „Amber Cup – Kredito garantas“.

Pačiame miesto centre, Teatro aikštėje, bus išpilta 150 kubinių metrų smėlio, įrengta tarptautinius standartus atitinkanti tinklinio aikštė su 400 vietų tribūnomis žiūrovams.

„Apie panašų projektą kalbėjome jau prieš kelerius metus, pagaliau tai taps realybe. Negaliu tuo patikėti. Net iš džiaugsmo virpa širdis. Tikiuosi, kad paskutinis birželio savaitgalis bus labai džiugus ir įsimintinas ne tik man bei tinklinio sirgaliams, bet ir eiliniams klaipėdiečiams. Stengsimės sukurti tikrą šventę“, – pasakojo I. Dumbauskaitė.

Prieš Klaipėdos turnyrą – Į Kroatiją

Turnyro organizatoriai – Klaipėdos lengvosios atletikos mokykla (LAM) ir VšĮ Klaipėdos pliažo tinklinio klubas. Jam vadovauja I. Dumbauskaitės tėtis Andrius Dumbauskas. Jis nusipelniusio Lietuvos dviratininkų rinktinės trenerio Narsučio Dumbausko (išugdė olimpinius čempionus Gintautą Umarą ir Artūrą Kasputį bei būrį kitų garsių dviratininkų) sūnus.

I. Dumbauskaitė, kuri per savo sportinę karjerą pasiekė išties įspūdingų pergalių (Europos ir pasaulio jaunių čempionė, pasaulio taurės bronzos medalio laimėtoja, Europos čempionato zoninių turnyrų (EEVZA) nugalėtoja ir prizininkė, pirmojo istorijoje sniego tinklinio Europos čempionė, įvairių tarptautinių turnyrų nuolatinė dalyvė ir nugalėtoja), Klaipėdoje vyksiančiame tarptautiniame moterų paplūdimio tinklinio turnyre „Amber Cup – Kredito garantas“ dalyvaus su savo porininke Irina Zobina. 

„Su Irina Lietuvos garbę įvairiuose turnyruose giname nuo praėjusių metų. Dalyvavome ir kvalifikaciniame pasaulio taurės turnyre Kinijoje. Jau susižaidėme. Kitą savaitę išvykstame į Kroatiją, kur vyks Pasaulio taurės pirmasis etapas ir atrankos į 2020 m. Tokijo olimpines žaidynes turnyras. Laukia svarbūs mačai“, – kalbėjo klaipėdietė.

Grįžus iš Kroatijos lauks ne ką menkesnio lygio dvikovos Klaipėdoje.

Varžysis 12 šalių tinklininkės

„Į paplūdimio tinklinio turnyrą „Amber Cup – Kredito garantas“ planuoja atvykti moterų tinklinio porų iš 12 šalių, tarp kurių nuolat Europos čempionatuose dalyvaujančios ir pasaulio reitinguose ne kartą į penkiasdešimtukus prasibrovusios suomės ir ispanės. Ne ką silpnesnės ir ukrainietės“, – pasakojo I. Dumbauskaitė.

Būtent ji daug prisidėjo prie to, kad į Klaipėdą atvyktų daug galingų užsienio šalių komandų.

„Pati rašiau joms internetu, kviečiau, raginau dalyvauti turnyre Klaipėdoje. Džiugu, kad ryšiai ir draugiški santykiai padėjo – tinklininkės sutiko atvykti į mūsų uostamiestį“, – džiaugėsi I. Dumbauskaitė.

Savo dalyvavimą jau patvirtino komandos iš Izraelio, Austrijos, Ispanijos, Čekijos, Ukrainos, Rusijos, Baltarusijos, Latvijos, Estijos, Suomijos ir Švedijos.

Buvo vedamos derybas su tolimosios Brazilijos komanda, kuri Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse liko per plauką nuo medalio – iškovojo ketvirtąją vietą, tačiau galiausiai dėl šeimyninių aplinkybių viena iš brazilių negalėjo atvykti į Klaipėdą.

„Viena iš žaidėjų turi vos metukų kūdikį ir jai nerekomendavo su juo vykti taip tolį į Lietuvą. Brazilės apgailestavo, atsiprašė, jog šį kartą negalės dalyvauti. Tačiau pabrėžė, jei „Amber Cup – Kredito garantas“ turnyras taps tradiciniu ir jame bus kovojama dėl pasaulio reitingo taškų, kitąmet jos būtinai atvyks į mūsų miestą“, – patikino I. Dumbauskaitė.

Tikslas – prasibrauti į finalą

Pasiteiravus, kokių rezultatų ji tikisi su savo porininke I. Zobina, klaipėdietė atsakė: „Apie tai kol kas per daug nemąstėme. Žinau, kad galime kovoti su visomis komandomis. Mes šiame turnyre būsime vienintelė lietuvių pora, tad labai norėtųsi, kad kovas tęstume kuo ilgiau – iki pat finalo. To ir sieksime.“

Ji akcentavo, kad prie renginio organizavimo labai daug prisideda Klaipėdos lengvosios atletikos mokykla ir Klaipėdos savivaldybė.

„Iki šiol nė viename Lietuvos mieste tokio lygio paplūdimio tinklinio renginys nevyko. Džiugu, kad Klaipėda imasi iniciatyvos, savivaldybės atstovai palaimino šią idėją. Lietuvos tinklinio federacija padėjo gauti leidimą iš Tarptautinės tinklinio federacijos, Klaipėdos lengvosios atletikos sporto organizatoriai atlieka titanišką organizacinį darbą. Padeda ir rėmėjai. Vieni tokio lygio turnyro niekaip nesuorganizuotume. Esame šalis prie jūros, tad mums reikia populiarinti paplūdimio tinklinį ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio mastu. Bandysime svečiams įrodyti, kad aukščiausio rango paplūdimio tinklinio varžybos gali vykti ir Lietuvoje. Juk aš savo sportinį kelią pradėjau būtent Klaipėdoje pas trenerį Valdemarą Piešiną, noriu atiduoti duoklę Klaipėdos miestui, sieksiu, kad Klaipėdoje paplūdimio tinklinis ateityje užimtų labai svarbią vietą“, – patikino I. Dumbauskaitė.   

Turnyro dalyvės varžysis ne tik dėl nugalėtojų taurės ir garbės, bet ir dėl prizinio fondo – 5000 eurų, kurį įsteigė pagrindinis rėmėjas „Kredito garantas“.

„Toks prizinis fondas atitinka vienos žvaigždutės Pasaulio taurės etapo prizinį fondą“, – pabrėžė vienas varžybų organizatorių VšĮ Klaipėdos pliažo tinklinio klubo vadovas Andrius Dumbauskas.

Daugiau informacijos apie tarptautinį moterų paplūdimio tinklinio turnyrą „Amber Cup – Kredito garantas“, joje dalyvausiančias komandas, jų pasiekimus ir kitą aktualią informaciją galima rasti oficialiame šio turnyro interneto puslapyje www.beachvolleyambercup.com.

Birželio 29–30 d. Klaipėdos centre, Teatro aikštėje, vyksiantis turnyras visiems žiūrovams bus nemokamas. 

Tarptautinio moterų paplūdimio tinklinio turnyro „Amber Cup – Kredito garantas“ kovos Teatro aikštėje prasidės birželio 29 d. (šeštadienį) nuo 9 val. ryto ir tęsis iki maždaug 22 val. Tądien vyks pogrupio dvikovos, galbūt pirmasis atkrintamųjų etapas, o birželio 30 d. (sekmadienį) – nuo 9 val. ryto ketvirtfinaliai, pusfinaliai ir finalai.

„Norime, kad finalai vyktų sekmadienį tarp 16–18 val. Toks laikas būtų patogus žiūrovams. Bandysime atitinkamai dėliotis tvarkaraštį“, – pasakojo A. Dumbauskas.

Daugiau naujienų iš kategorijos Tinklinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Pas mus nėra vietos individualistams“
2019 10 16
Žvilgsnis
Televizijos aktorius ir renginių vedėjas Justinas Daugėla: „Jei mėgsti „Žalgirį“ ir sergi prieš „Rytą“ Europos taurėje, man tai yra nelabai suprantama.“
Gintis aikšte galės ir penkiolikmečiai
2019 10 16
Sprendimai
Kaune vyko Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) meistriškumo komisijos posėdis, kuriame buvo svarstomi šalies krepšiniui aktualūs klausimai.
Europos turnyruose – skirtingi scenarijai
2019 10 15
Europos turnyrai
Vilniaus „Rytas“ patyrė antrą nesėkmę iš eilės Europos taurės turnyre, o Klaipėdos „Neptūnas“ pergale startavo FIBA Čempionų lygoje.
 
Aikštėje – istorinė pergalė ir piršlybos
2019 10 16
Mažasis futbolas
Dar viena Lietuvos pergalė Pasaulio čempionate pažymėta dviguba švente – patekimu į atkrintamąsias varžybas ir ištartu „Taip“ (VIDEO).
Pasaulio čempionatas – trijuose miestuose
2019 10 16
Salės futbolas
FIFA šiandien oficialiai patvirtino, kad kitąmet salės futbolo pasaulio čempionatas bus rengiamas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
D.Kazlauskas: „Kažkas turi būti viršūnėje“
2019 10 16
Žvilgsnis
„Riterių“ saugas Donatas Kazlauskas gali pasigirti unikaliu pasiekimu – jis šią savaitę du vakarus paeiliui mušė įvarčius oficialiose rungtynėse.
Partizanų takais – pliaupiant lietui
2019 10 14
Bėgimas
Tradiciniame pagarbos bėgime „Algimanto apygardos partizanų takais“ Svėdasuose prisiminti kovotojai už laisvę.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
 
Po studijų JAV – į profesionalės kelią
2019 10 16
Veidas
Justina Mikulskytė - nauja Lietuvos moterų teniso lyderė. Pabaigusi studijas JAV, ji grįžo į Europą ir sėkmingai pasinėrė į profesionalės karjerą.
Vilniuje kovos 28 šalių teniso rinktinės
2019 10 16
Fed Cup
Tarptautinė teniso federacija (ITF) paskelbė, kad kitų metų Federacijos taurės (FedCup) trečios grupės Europos-Afrikos zonos varžybos vyks Lietuvoje.
Maskvoje – lietuvio nesėkmė
2019 10 15
Turnyras
Ričardas Berankis Maskvoje vykstančio ATP 250 serijos turnyro pirmame rate nusileido reitinge žemiau esančiam ir kartą jau įveiktam ispanui.
Prieš kovą ringe – išbandymas šeimoje
2019 10 15
Žvilgsnis
Sėkmingai prestižinės organizacijos „Glory“ ringe debiutavęs kovotojas Sergejus Maslobojevas: „Noriu, kad vaikai galėtų didžiuotis savo tėčiu.“
Prieš akis – svarbiausia karjeros kova
2019 10 15
Boksas
Oficialu: gruodį Lietuvos boksininkas Egidijus Kavaliauskas kovos su Terence'u Crawfordu dėl pasaulio čempiono diržo.
Lietuviams – trys medaliai
2019 10 14
Dziudo
Taline (Estija) vykusiame Europos dziudo taurės varžybų etape sėkmingai pasirodė Lietuvos atstovai, iškovoję du sidabro ir vieną bronzos medalį.
 
Europos čempionate – šeši lietuviai
2019 10 15
Trekas
Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
Lietuvių laimikis – reitingo taškai
2019 10 10
Lenktynės
Lietuvos dviratininkai kovojo dėl aukštų vietų Prancūzijoje surengtose 69-osiose vyrų dviračių lenktynėse Paryžius - Buržas (UCI I kategorija).
Kauniečiai žengė tolyn, vilniečiai iškrito
2019 10 13
Europos turnyrai
„Kauno Ąžuolas“-KTU – kitame EHF Iššūkio taurės etape, „Šviesai“ atsivežtos į Bosniją persvaros nepakako.
Kauno derbyje – šiurkšti kova
2019 10 09
Lietuvos lyga
Trečiadienio vakarą Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės. Jose pergales šventė „Granitas-Karys“ ir „Šviesa“.
Svarbiuose mačuose – Lietuvos atstovai
2019 10 09
Europos turnyrai
Artėjantį savaitgalį Lietuvos rankinio teisėjai ir inspektoriai darbuosis moterų bei vyrų Europos taurės varžybose.
 
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Tinklininko karjerą pristabdė operacija
2019 09 27
Situacija
Vienam geriausių Lietuvos paplūdimio tinklininkų A.Rumševičiui mažiausiai pusę metų teks praleisti be sporto. Jam Vilniuje buvo atlikta peties operacija.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
„Energiją“ bandys gaivinti su D.Kasparaičiu
2019 10 16
Ledo ritulys
Asociacija „Hockey Lietuva“ sukvietė abi konflikto dalyvių pusės, siekdama, kad Elektrėnuose nemirtų ledo ritulys.
Vilniuje – favoritų akistata
2019 10 16
Ledo ritulys
Šiandien Vilniaus „Pramogų arenoje“ susitinka praėjusio sezono pusfinalio poros dalyvės Vilniaus „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ komandos.
Lietuvos čiuožėjai – bronza Minske
2019 10 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) varžybose „Ice Star 2019“ Minske (Baltarusija) ant garbės pakylos užkopė Agnė Ivanovaitė.
Žinomi žmonės prisiminė mokyklą
2019 10 15
LMŽ
Žinomų žmonių komanda „Kažkur matyti“ išbandė jėgas su praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių (LMŽ) kvadrato varžybų čempionais.
Lietuvos šokėjai – penkti Europoje
2019 10 15
Sportiniai šokiai
Moldovos sostinėje Kišiniove įvyko jaunimo amžiaus grupės (16 -18 metų) standartinių šokių Europos čempionatas.
Po arenos stogu – įspūdingi žirgų šuoliai
2019 10 14
Žirginis sportas
Šiaulių arenoje praūžė pinas tribūnas sutraukusios tarptautinės žirgų konkūrų varžybos. Jose dėl trofėjų susigrūmė Vidurio ir Rytų Europos raiteliai.
 
Vietoj Tokijo gali tekti varžytis Sapore
2019 10 16
Situacija
Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) paskelbė planuojantis 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių maratono ir ėjimo varžybas perkelti į Saporo miestą.
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Lyčių lygybė šalies sporte įgauna pagreitį
2019 10 10
Situacija
Itin skaudi tema – smurtas lyties pagrindu. Dar skaudesnė yra statistika – vos 12 federacijų turi rašytines taisykles ir veiksmų planus, kaip to išvengti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas