Paulius Matulevičius 2019 m. birželio 20 d. 00:29 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Klaipėdos centras – didžiulė tinklinio aikštė

Tinklininkei I. Dumbauskaitei yra tekę žaisti ir neįprastose vietose, tarkime, tarp Alpių kalnų, o birželio gale smėlio tinklinio arena taps Teatro aikštė.

I. Dumbauskaitė.
I. Dumbauskaitė.
   
„Tinklinį yra tekę žaisti Šveicarijoje tarp Alpių kalnų, Suomijoje prekybos centro ketvirtame aukšte įrengtoje terasoje, vieno Vokietijos miesto rotušės aikštėje. Pagaliau kažkas panašaus vyks ir Klaipėdoje – smėlio tinklinio arena taps Teatro aikštė. Tai kažkas nuostabaus. Pagaliau išsipildys viena mano svajonė. Gimtoji Klaipėda mano širdyje užima svarbią vietą“, – neslėpdama emocijų sakė viena geriausių Lietuvos tinklininkių Ieva Dumbauskaitė.

Ji džiaugiasi, kad jos gimtajame mieste birželio 29–30 d. (šeštadienį ir sekmadienį) vyks išties įspūdingas ir iki tol nematytas renginys – tarptautinis moterų paplūdimio tinklinio turnyras „Amber Cup – Kredito garantas“.

Pačiame miesto centre, Teatro aikštėje, bus išpilta 150 kubinių metrų smėlio, įrengta tarptautinius standartus atitinkanti tinklinio aikštė su 400 vietų tribūnomis žiūrovams.

„Apie panašų projektą kalbėjome jau prieš kelerius metus, pagaliau tai taps realybe. Negaliu tuo patikėti. Net iš džiaugsmo virpa širdis. Tikiuosi, kad paskutinis birželio savaitgalis bus labai džiugus ir įsimintinas ne tik man bei tinklinio sirgaliams, bet ir eiliniams klaipėdiečiams. Stengsimės sukurti tikrą šventę“, – pasakojo I. Dumbauskaitė.

Prieš Klaipėdos turnyrą – Į Kroatiją

Turnyro organizatoriai – Klaipėdos lengvosios atletikos mokykla (LAM) ir VšĮ Klaipėdos pliažo tinklinio klubas. Jam vadovauja I. Dumbauskaitės tėtis Andrius Dumbauskas. Jis nusipelniusio Lietuvos dviratininkų rinktinės trenerio Narsučio Dumbausko (išugdė olimpinius čempionus Gintautą Umarą ir Artūrą Kasputį bei būrį kitų garsių dviratininkų) sūnus.

I. Dumbauskaitė, kuri per savo sportinę karjerą pasiekė išties įspūdingų pergalių (Europos ir pasaulio jaunių čempionė, pasaulio taurės bronzos medalio laimėtoja, Europos čempionato zoninių turnyrų (EEVZA) nugalėtoja ir prizininkė, pirmojo istorijoje sniego tinklinio Europos čempionė, įvairių tarptautinių turnyrų nuolatinė dalyvė ir nugalėtoja), Klaipėdoje vyksiančiame tarptautiniame moterų paplūdimio tinklinio turnyre „Amber Cup – Kredito garantas“ dalyvaus su savo porininke Irina Zobina. 

„Su Irina Lietuvos garbę įvairiuose turnyruose giname nuo praėjusių metų. Dalyvavome ir kvalifikaciniame pasaulio taurės turnyre Kinijoje. Jau susižaidėme. Kitą savaitę išvykstame į Kroatiją, kur vyks Pasaulio taurės pirmasis etapas ir atrankos į 2020 m. Tokijo olimpines žaidynes turnyras. Laukia svarbūs mačai“, – kalbėjo klaipėdietė.

Grįžus iš Kroatijos lauks ne ką menkesnio lygio dvikovos Klaipėdoje.

Varžysis 12 šalių tinklininkės

„Į paplūdimio tinklinio turnyrą „Amber Cup – Kredito garantas“ planuoja atvykti moterų tinklinio porų iš 12 šalių, tarp kurių nuolat Europos čempionatuose dalyvaujančios ir pasaulio reitinguose ne kartą į penkiasdešimtukus prasibrovusios suomės ir ispanės. Ne ką silpnesnės ir ukrainietės“, – pasakojo I. Dumbauskaitė.

Būtent ji daug prisidėjo prie to, kad į Klaipėdą atvyktų daug galingų užsienio šalių komandų.

„Pati rašiau joms internetu, kviečiau, raginau dalyvauti turnyre Klaipėdoje. Džiugu, kad ryšiai ir draugiški santykiai padėjo – tinklininkės sutiko atvykti į mūsų uostamiestį“, – džiaugėsi I. Dumbauskaitė.

Savo dalyvavimą jau patvirtino komandos iš Izraelio, Austrijos, Ispanijos, Čekijos, Ukrainos, Rusijos, Baltarusijos, Latvijos, Estijos, Suomijos ir Švedijos.

Buvo vedamos derybas su tolimosios Brazilijos komanda, kuri Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse liko per plauką nuo medalio – iškovojo ketvirtąją vietą, tačiau galiausiai dėl šeimyninių aplinkybių viena iš brazilių negalėjo atvykti į Klaipėdą.

„Viena iš žaidėjų turi vos metukų kūdikį ir jai nerekomendavo su juo vykti taip tolį į Lietuvą. Brazilės apgailestavo, atsiprašė, jog šį kartą negalės dalyvauti. Tačiau pabrėžė, jei „Amber Cup – Kredito garantas“ turnyras taps tradiciniu ir jame bus kovojama dėl pasaulio reitingo taškų, kitąmet jos būtinai atvyks į mūsų miestą“, – patikino I. Dumbauskaitė.

Tikslas – prasibrauti į finalą

Pasiteiravus, kokių rezultatų ji tikisi su savo porininke I. Zobina, klaipėdietė atsakė: „Apie tai kol kas per daug nemąstėme. Žinau, kad galime kovoti su visomis komandomis. Mes šiame turnyre būsime vienintelė lietuvių pora, tad labai norėtųsi, kad kovas tęstume kuo ilgiau – iki pat finalo. To ir sieksime.“

Ji akcentavo, kad prie renginio organizavimo labai daug prisideda Klaipėdos lengvosios atletikos mokykla ir Klaipėdos savivaldybė.

„Iki šiol nė viename Lietuvos mieste tokio lygio paplūdimio tinklinio renginys nevyko. Džiugu, kad Klaipėda imasi iniciatyvos, savivaldybės atstovai palaimino šią idėją. Lietuvos tinklinio federacija padėjo gauti leidimą iš Tarptautinės tinklinio federacijos, Klaipėdos lengvosios atletikos sporto organizatoriai atlieka titanišką organizacinį darbą. Padeda ir rėmėjai. Vieni tokio lygio turnyro niekaip nesuorganizuotume. Esame šalis prie jūros, tad mums reikia populiarinti paplūdimio tinklinį ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio mastu. Bandysime svečiams įrodyti, kad aukščiausio rango paplūdimio tinklinio varžybos gali vykti ir Lietuvoje. Juk aš savo sportinį kelią pradėjau būtent Klaipėdoje pas trenerį Valdemarą Piešiną, noriu atiduoti duoklę Klaipėdos miestui, sieksiu, kad Klaipėdoje paplūdimio tinklinis ateityje užimtų labai svarbią vietą“, – patikino I. Dumbauskaitė.   

Turnyro dalyvės varžysis ne tik dėl nugalėtojų taurės ir garbės, bet ir dėl prizinio fondo – 5000 eurų, kurį įsteigė pagrindinis rėmėjas „Kredito garantas“.

„Toks prizinis fondas atitinka vienos žvaigždutės Pasaulio taurės etapo prizinį fondą“, – pabrėžė vienas varžybų organizatorių VšĮ Klaipėdos pliažo tinklinio klubo vadovas Andrius Dumbauskas.

Daugiau informacijos apie tarptautinį moterų paplūdimio tinklinio turnyrą „Amber Cup – Kredito garantas“, joje dalyvausiančias komandas, jų pasiekimus ir kitą aktualią informaciją galima rasti oficialiame šio turnyro interneto puslapyje www.beachvolleyambercup.com.

Birželio 29–30 d. Klaipėdos centre, Teatro aikštėje, vyksiantis turnyras visiems žiūrovams bus nemokamas. 

Tarptautinio moterų paplūdimio tinklinio turnyro „Amber Cup – Kredito garantas“ kovos Teatro aikštėje prasidės birželio 29 d. (šeštadienį) nuo 9 val. ryto ir tęsis iki maždaug 22 val. Tądien vyks pogrupio dvikovos, galbūt pirmasis atkrintamųjų etapas, o birželio 30 d. (sekmadienį) – nuo 9 val. ryto ketvirtfinaliai, pusfinaliai ir finalai.

„Norime, kad finalai vyktų sekmadienį tarp 16–18 val. Toks laikas būtų patogus žiūrovams. Bandysime atitinkamai dėliotis tvarkaraštį“, – pasakojo A. Dumbauskas.

Daugiau naujienų iš kategorijos Tinklinis
KOMENTARAI
 
 
 
Kaip ir pernai, pradės dvikova su baskais
2019 07 19
Tvarkaraščiai
Paaiškėjo 2019-2020 Eurolygos tvarkaraštis. Pirmajame mače "Žalgiris" Kaune rungsis su Viktorijos "Baskonia" krepšininkais.
M. Kuzminskas lieka Pirėjuje
2019 07 19
Krepšinis
Anot žiniasklaidos, 30-emetis lietuvis krepšininkas Mindaugas Kuzminskas sutarė su "Olympiakos" dėl kito sezono.
Lietuva - favoritų krepšelyje
2019 07 19
Burtai
Europos krepšinio čempionato atrankoje lietuviai tikrai nesustiks su galingomis Ispanijos, Prancūzijos ir Serbijos rinktinėmis.
 
Šiaulietės - per žingsnį nuo trofėjaus
2019 07 19
Moterų futbolas
Šiaulių "Gintros-Universiteto" futbolininkės "Amber Cup" turnyre 4:0 sutriuškino Rygos "Dinamo".
Kritikos LFF pažėrė Seimo nariai
2019 07 19
Kuluaruose
Seimo grupės „Už Lietuvos futbolo ateitį“ nariai kviečia Vyriausybę skirti lėšas futbolui tik tuo atveju, jeigu LFF taps demokratiška ir skaidria.
Akivaizdus pranašumas nevirto pergale
2019 07 18
Europos lyga
Vilniaus „Žalgiris“ namie kūrė vieną progą po kitos, bet neįveikė Budapešto „Honved“ ekipos. „Kauno Žalgiris“ beviltiškai pralaimėjo Kipre.
A. Gudžius išbandys jėgas Londone
2019 07 19
Disko metimas
„Deimantinės lygos“ lengvosios atletikos varžybų 10-asis šio sezono etape varžysis ir pasauliočempionatui Katare besirengiantis Andrius Gudžius.
Bėgime - ir NATO karių startas
2019 07 18
Bėgimas
Vilniaus 100 km bėgime dalyvaus bėgikai iš Lietuvos, Latvijos, Rusijos, Nyderlandų, o taip pat NATO karių komandą.
Pagerino asmeninį rekordą
2019 07 17
Rekordas
Trišuolininkė Dovilė Dzindzaletaitė Italijoje centimetru pagerino asmeninį rekordą - dabar jis 14 m 27 cm.
 
Kelią turnyre baigė ketvirtfinalyje
2019 07 19
Tenisas
Belgas Z. Bergso pirmavęs prieš J. Tverijoną turnyre Estijoje susižeidė ir nebetęsė rungtynių. Ketvirtfinalyje lietuvos nusileido rusui B. Bobrovui.
Lietuvė žengė į ketvirtfinalį
2019 07 18
Tenisas
Meksikoje vykstančio moterų teniso turnyro „Cancun Tennis Cup“ pirmajame etape J.Mikulskytė nugalėjo rusę, o antrajame - japonę.
Lietuvis pateko į antrą etapą
2019 07 18
Tenisas
Turnyre Estijoje Julius Tverijonas 7:6 (7:5), 6:4 nugalėjo prancūzą Mathieu Scaglią ir pateko į antrąjį etapą.
Trispalvė lietuvių garbei kilo Londone
2019 07 05
Svetur
Anglijos sostinėje dvi dienas vykusiame tarptautiniame braziliškojo džiu-džitsu turnyre „British Open 2019“ penkis medalius iškovojo Lietuvos atletai.
Lietuvei - bilietas į pasaulio čempionatą
2019 07 01
Karatė
A. Meškauskienė kiokušin karatė pasaulio pirmenybių atrankoje nukeliavo iki pusfinalio ir pelnė kelialapį į finalinį turnyrą Japonijoje.
Lietuvį palaužė Azerbaidžano milžinas
2019 06 30
Europos žaidynės
Romo Fridriko viltis iškovoti Europos žaidynių medalį sužlugdė Rio de Žaneiro olimpinis prizininkas.
 
MTB dviračių lenktynės vėl vyks Žagarėje
2019 07 18
MTB
„MTB dviračių maratonų taurės“ varžybos, kaip ir pernai, taps Žagarės vyšnių festivalio dalimi.
Lietuviai kibo į atlapus lyderiams
2019 07 14
Trekas
Europos jaunių (17-18 metų) ir jaunimo (iki 23 metų) dviračių treko čempionato penkoji diena buvo sėkminga lietuviams.
Griūtis nesutrukdė lietuviui pasiekti finišą
2019 07 13
Trekas
Europos jaunių ir jaunimo treko čempionate Žygimantas Norutis turėjo persėsti ant atsarginio dviračio, nes pagrindinis per griūti lūžo nepataisomai.
Lietuvos merginų laukia lemiamas mūšis
2019 07 18
Rankinis
Ketvirtadienio vakarą Lietuvos devyniolikmečių merginų rankinio rinktinė rungsis su Šiaurės Makedonijos komanda.
Išlipo iš duobės ir šventė pergalę
2019 07 16
Čempionatas
Lietuvos merginų iki 19 metų rankinio rinktinė iškovojo pirmąją pergalę Klaipėdoje vykstančiame Europos čempionate.
Nesėkme pradėjo Europos čempionatą
2019 07 16
Čempionatas
Lietuvos merginų iki 19 metų rankinio rinktinė nesėkme pradėjo Europos čempionato kovas Klaipėdoje - 21:31 (12:19) nusileido Šveicarijos bendraamžėms.
 
Europos čempionate - dešimti
2019 07 19
Neįgaliųjų sportas
Lietuvos vyrų tinklinio sėdint rinktinė Europos čempionate Budapešte iškovojo vieną pergalę ir užėmė 10-ąją vietą.
Lietuviai Kanadoje žengia be pralaimėjimų
2019 07 19
Paplūdimio tinklinis
FIVB trijų žvaigždučių serijos paplūdimio tinklinio turnyro grupės varžybose A. Rumševičius ir L. Každailis finišavo pirmi ir pateko į aštuntfinalį.
Atranką įveikė sėkmingai
2019 07 18
Tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis pateko į FIVB trijų žvaigždučių serijos paplūdimio tinklinio turnyrą Kanadoje.
Treniruotė baigėsi žvyre
2019 07 19
Auto
Per treniruotę prieš lenktynes Barselonoje nedidelė G. Grinbergo klaida ketvirtajame posūkyje baigėsi laimingai: nenukentėjo nei jis, nei automobilis.
Laimėti galima išvengus vadovo klaidų
2019 07 19
"Aurum 1006 km lenktynių" favoritai - apie lenktynių taktinių sprendimų ypatumus.
Į pagalbą teisėjams - specialios kameros
2019 07 19
Auto
„Aurum 1006 km lenktynėse“ šiemet pirmą kartą per 20 metų įdiegta trasos stebėjimo kameromis sistema.
 
B. Haakė vėl imasi lietuviško iššūkio
2019 07 16
Sugrįžimas
Debiuto pasaulio čempionate laukiančios Lietuvos moterų rinktinės vyriausiuoju treneriu dirbs puikiai mūsų šalies ledo ritulininkams pažįstamas B.Haakė.
Lietuvis lieka stipriausioje Europos lygoje
2019 07 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės gynėjas Nerijus Ališauskas pratęsė sutartį su Rygos "Dinamo" klubu ir toliau atstovaus jam KHL pirmenybėse.
Favoritai bėdų neturėjo
2019 07 01
A lyga
Lietuvos futbolo A lygos 16-ajame ture Marijampolės "Sūduva", Vilniaus "Žalgiris"ir "Kauno Žalgiris" laimėjo užtikrintai.
Atrankos barjerą įveikė du lietuviai
2019 07 19
Šiuolaikinė penkiakovė
Pasaulio šiiuolaikinės penkiakovės jaunių čempionate iš keturių dalygvavusių lietuvių dviems pavyko įveikti įveikti atranką.
Ruoštis varžyboms - į spa centrą
2019 07 19
Olimpinis festivalis
Olimpinio jaunimo festivalio varžybų arenoje plaukikai galės treniruotis tik sekmadienį. Lietuvos delegacijai Baku teko ieškoti alternatyvių kelių.
Unikali galimybė - į festivalį antrą sykį
2019 07 19
Olimpinis festivalis
Prieš ketverius metus jaunimo olimpiniame festivalyje Gruzijoje dalyvavęs kaip plaukikas, dabar P. Martinkėnas Azerbaidžane vieši kaip ambasadorius.
 
Fanams - "Žalgirio" spalvų ledai
2019 07 19
Kuluaruose
„Dadu“ prekės ženklo žalios ir baltos spalvų ledai jau pasiekė Lietuvos parduotuvių lentynas.
Į Baku palydėjo ir prezidentas
2019 07 18
Olimpinis festivalis
"Padarykite viską ir dar truputį“, – išvykstantiems į jaunimo olimpinį festivalį sportininkams kalbėjo LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė.
Gyvenimo kelyje – istoriniai įvykiai
2019 07 17
Žvilgsnis
Algimantas Ivašauskas dalyvavo ir oficialiame Lietuvos sugrįžime į FIBA šeimą, ir Lietuvos moterų rinktinės triumfo žygyje.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas