rallyzemaitija.lt. 2019 m. birželio 17 d. 16:25 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Veidrodėlyje – Žemaitijos ralis

Aštri intriga, azartiškos trasos – šiųmetinis „Rally Žemaitija“ turėjo beveik visus ingredientus, reikalingus kepant tobulo klasikinio ralio pyragą

Kelmės apylinkėse vyko Lietuvos ralio čempionato antrasis etapas.
Organizatorių nuotr.
Kelmės apylinkėse vyko Lietuvos ralio čempionato antrasis etapas.
   
Aštri, iki paskutinių greičio ruožų išliekanti sportinė intriga, nepriekaištinga organizacija, patogios žiūrovų zonos ir į viso miesto šventę peraugusi apdovanojimų ceremonija. Toks buvo šiųmetis „Rally Žemaitija“. Negana to, Kelmės apylinkėse vykęs Lietuvos ralio čempionato antrasis etapas atskleidė, ko galima tikėtis iš 2019-ųjų lenktynių sezono ir parodė naujos LASF komandos gebėjimus spręsti kylančias problemas.

1 km – 1 sekundė

Apie oficialaus ralio vasaros sezono atidarymo rezultatus jau buvo kalbėta, todėl padiskutuoti galima nebent apie tai, kada ir kas sugebės mesti iššūkį „Rally Žemaitija“ dominavusiam Vaidotui Žalai. Kelmėje jis laimėjo 11 iš 13 greičio ruožų, beveik visuose artimiausiam persekiotojui po kiekvieno kilometro „atveždamas“ po sekundę. Turint galvoje, kad identiškus automobilius vairuojančių ralio virtuozų galutiniai rezultatai įveikus maždaug 100 km ilgio trasą dažnai skiria šimtosiomis sekundės dalimis, tokia 50 sekundžių, lenktynėms vos persiritus į antrąją pusę, V. Žalos persvara atrodė beveik nepadori.

Tiesa, kiti dėl podiumo kovoję pilotai patikino, kad nors „dideliu“ galima vadinti ir 15 sekundžių pranašumą, tokios situacijos visuomet turi ir tam tikrą grėsmę. Trečią vietą bendrojoje ir pirmąją LARČ3 įskaitoje užėmęs Giedrius Notkus patikino, kad sąlyginai dideli greičių skirtumai neretai nuslopina dėmesio koncentraciją ir išprovokuoja lyderių klaidas. Būtent taip nutiko V. Žalai, kuris GR 9 sugebėjo net du kartus apsisukti trasoje. Tai kainavo apytiksliai 35 sekundes (lyginant su pirmojo važiavimo ta pačia trasos atkarpa) ir atgaivino intrigą kovoje dėl „Rally Žemaitija“ nugalėtojo titulo.

„Šiek tiek neįvertinau po pirmojo važiavimo pakitusios kelio dangos, gal šiek tiek perspaudžiau. Tačiau faktas, kad per akimirką ralyje viskas gali apsiversti aukštyn kojom. Kita vertus, mes klasikinį ralį laikom pasirengimo Dakarui dalimi, todėl pernelyg nesigilinam į atskiruose greičio ruožuose užimamas pozicijas ir visą laiką stengiamės važiuoti piktai – didžiausiu įmanomu tempu. Priešingai nei per Latvijoje vykusį Europos ralio čempionato etapą, šįkart prie vairo jaučiausi visiškai komfortiškai, neslėgė jokia įtampa, todėl važiuoti buvo malonu“, – atviravo V. Žala.

Tikėtina, kad iššūkį mesti ralio vunderkindui galėtų Martynas Samsonas, kuris vairuodamas viena ašimi varomą BMW sugebėjo beveik visuose greičio ruožuose patekti į greičiausiųjų dešimtuką ir aplenkti daugybę „kvadrinių“ automobilių. Tas pats pasakytina ir apie G. Notkų, iš senojo „Mitsubishi“ išspaudžiančio 110 proc. jo galimybių. Deja, tikimybė, ar šie sportininkai artimiausiu metu persės į R5 klasės bolidus, yra greičiau teorinė.

Dvikovos teks palaukti

Ralio fanai „Rally Žemaitija“ itin laukė Vytauto Švedo debiuto su naujuoju „VW Polo GTI R5“, tačiau dėl paties gamintojo neišspręstų inžinerinių galvosūkių ir su tuo susijusios didesnės gaisro rizikos automobilis taip ir liko „Juta Racing“ garaže Kaune. Į Kelmę Vytautas atsigabeno labai panašių techninių charakteristikų „Škoda Fabia R5“, tačiau prieš varžybas treniruočių režimu nuvažiavęs viso labo apie 50 kilometrų ir nespėjęs iki galo perprasti naujo bolido valdymo ypatumų iššūkio V. Žalai mesti dar negalėjo.

„Reikalai gerėja su sulig kiekvienu posūkiu, visgi kol kas reikia pagalvoti prieš įvažiuojant į tam tikras sekcijas, posūkius, koks tas įvažiavimas turėtų būti. Teoriškai žinau, kaip tai turiu padaryt, bet kai reikia sujungti visų judesių seką – stabdymą, trajektorijos nusistatymą, teisingą pavarų pasirinkimą ir savalaikį jų žeminimą – tuomet pasidaro kiek įdomiau. Reikia apdoroti labai daug informacijos per itin trumpą laiką – tiesiog per sekundės dalis. Automatizmo veiksmuose dar nėra, dėl to kol kas tenka sugaišti laiko mąstant. Be abejo, tai negarantuoja gero rezultato. Žodžiu, mūsų startas šiose lenktynėse buvo labai gera pamoka ir adaptacija. Nesistengiame lipti per save ir nebandysim ropštis kopėčiomis iškart nuo jų vidurio – žengsim laiptelis po laiptelio, metodiškai prieidami prie kiekvieno elemento, bandydami suprasti, kaip kiekvienoje situacijoje yra geriau, patogiau ir galiausiai greičiau“, – savo debiutą su R5 klasės technika apibūdino V. Švedas.

Beje, Vytauto šturmanas Žilvinas Sakalauskas atkreipė dėmesį, kad, palyginti šių metų rezultatus atskirtuose greičio ruožuose su fiksuotais praėjusiais metais, galima pastebėti, kad labai panašų tempą 2018-aisiais „Rally Žemaitija“ demonstravo V. Žala.

„Su „Mitsubishi“ mes lenktyniavom, regis, 13 ar 14 pastarųjų metų, todėl natūralu, kad suvokti, kaip važiuojant R5 automobiliu drastiškai kinta stabdymo taškai, dinamika, ką leidžia pakaba, gerokai mažesnis svoris ir pan. techninės subtilybės, reikia ne tik laiko, bet ir perversmo piloto galvoje. Mano galva, Vytas labai sėkmingai šias pamokas įsisavina ir labai teisingai elgiasi, kad nebando galimybių ribos užčiuopti pačiose pirmose lenktynėse. Panašių metamorfozių patirties turintys sportininkai sako, kad koviniu režimu reikia nuvažiuoti apie 500 kilometrų ir tik tuomet pradėti galvoti apie maksimalų tempą“, – pastebėjo Ž. Sakalauskas.Kita V. Švedo ir V. Žalos akistata įvyks jau po poros savaičių Lenkijoje, kurioje bus Europos ralio čempionato (ERC) etapas, tačiau faktas, kad Vytautas ir šiose lenktynėse dar tik ieškos atsakymų į vis naujus klausimus, todėl tikroji greičiausių ralio meistrų dvikova įvyks sezono pabaigoje. 

Nepaisant to, artimiausios varžybos Lenkijoje bus svarbios dėl dar vienos priežasties: savo gebėjimus spręsti problemas ir rasti kompromisus čia galės pademonstruoti naujieji LASF vadovai. Kaip žinia, praėjusiais metais buvo pradėta bendradarbiauti su vienu padangų teikėju, todėl visi ralio automobiliai buvo apauti vienodai. Tačiau užfiksavus, kokio dydžio ratų ir kokio gumos mišinio galima naudoti, kilo šioks toks erzelis tarp sportininkų, nes ERC naudoja ne 195, o gerokai platesnes – 205 dydžio padangas. Kadangi Lenkijoje vys ir trečiasis Lietuvos ralio čempionato etapas, norint panašių sąlygų su greičiausiais Europos ekipažais reikia arba padaryti išimtį mūsiškėse ir leisti važiuoti su „nelegaliomis“ padangomis, arba atsisakyti kovos nacionaliniame čempionate. Kelmėje apie tai nemažai diskutavo automobilių sporto bendruomenės lyderiai ir, regis, kompromisinio sprendimo eskizą sukūrė.

Komplimentai ralio architektams

Grįžtant prie „Rally Žemaitija 2019“ reikia pasidžiaugti dar vienu svarbiu dalyku, kuris turėtų paglostyti varžybų organizatorių savimeilę. Visi kalbinti ralio dalyviai, tiek iš mūsų šalies, tiek iš Latvijos, Lenkijos ir Baltarusijos, kaip susitarę žarstė komplimentus „Kelmės ASK“ komandai, sugebėjusiai kilstelėti renginio kokybę į naujas aukštumas. Dukart – 2015 ir 2017 m. – „Rally Žemaitija“ laimėjęs Janis Vorobjovas pastebėjo, kad organizatoriai, išgirdę kokias nors sportininkų pastabas, ne tik palinkčioja galva, bet kitais metais padaro netgi daugiau, nei buvo prašoma.

„Tomas Savickas ir jo komanda yra viena priežasčių, dėl kurių iš tiesų malonu atvažiuoti į Lietuvą. Žmonės labai daug ir nuoširdžiai dirba, kad sportininkai galėtų visą dėmesį skirti lenktynėms, o ne papildomų problemų sprendimui. Tai, kaip kiekvienais tobulėja „Rally Žemaitija“, galima rodyti kaip pavyzdį“, – sakė Latvijos ralio legenda.

Panašias emocijas transliavo antrus metus į Kelmę atvykstantis svečias iš Minsko Sergejus Viazovičius. Pernai šis sportininkas atvyko į Lietuvą po to, kai pateikė vieną didžiausių siurprizų Dakaro maratone: sunkiausiomis pasaulyje tituluojamose bekelės lenktynėse jis su MAZ gamykloje sukonstruotu sunkvežimiu įsigudrino užimti antrą vietą. Šiais metais S. Viazovičius užsiregistravo dalyvauti visame Lietuvos ralio čempionate ir teigė, kad vienas pagrindinių motyvų tai padaryti –kokybiškas varžybų organizatorių darbas.

Daugiau naujienų iš kategorijos Auto, moto
KOMENTARAI
 
 
 
Broliai lėktuve sėdi prie avarinio išėjimo
2019 11 11
Interviu
Sostinės krepšinio lygoje rungtyniaujantys broliai Lavrinovičiai: „Dar per mažai laiko praėjo, su chebra dar nebuvome išėję atsigerti sulčių.“
Kėdainiuose – „Nevėžio“ antausis „Rytui“
2019 11 09
LKL
Šeštadienį LKL čempionate didžiausia staigmena užfiksuota Kėdainiuose, kur šeimininkai įveikė „Rytą“. Pergales šventė ir „Neptūno“ bei „Juventus“ ekipos.
Jaunimui suteikia unikalią galimybę
2019 11 09
Projektas
Vilniaus „Rytas“ pradėjo septintąjį Eurolygos programos „One Team“ sezoną.
 
„Atrodo, kad nežaidžiau visus metus“
2019 11 11
A lyga
Nors Vaidas Slavickas dar tik atsigauna po sunkios traumos, jis jau pasirodė aikštėje per mačą su „Kauno Žalgiriu“.
„Riteriai“ priartėjo prie bronzos
2019 11 09
A lyga
Lietuvos futbolo A lygos 31-ojo turo rungtynėse Vilniaus „Riteriai“ sostinės derbyje 3:1 (2:1) nugalėjo vicečempionę Vilniaus „Žalgirio“ komandą.
Prieš paskutines kovas – permainos rinktinėje
2019 11 07
Rinktinė
Lietuvos futbolo rinktinės treneris Valdas Urbonas paskelbė žaidėjų sąrašą, kurie lapkritį žais prieš Portugalijos ir Naujosios Zelandijos ekipas.
D.Sodaitis: „Tai yra kosminis rezultatas“
2019 11 11
Pasaulio čempionatas
Pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionatas: A.Skujai ieties metimo finalas buvo nepasiekiamas, D.Sodaitis - 100 m bėgimo pusfinalyje.
Šimonių girioje – partizanų kovų takais
2019 11 11
Žygis
Lengvosios atletikos asociacijos surengtame pėsčiųjų žygyje Algimanto apygardos partizanų kovų takais dalyvavo apie 400 žygeivių.
Lengvaatlečiui koją pakišo jaudulys
2019 11 10
Pasaulio čempionatas
Lengvaatletis Egidijus Valčiukas debiutavo Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Dubajuje vykstančiame pasaulio neįgaliųjų čempionate.
 
Lietuvė ir kroatė triumfavo Kipre
2019 11 09
Turnyras
15-metė Vilniaus teniso akademijos (VTA) auklėtinė Patricija Paukštytė laimėjo pirmą karjeroje ITF 18-mečių turnyrą.
Lietuvės ir kroatės duetas palaužė favorites
2019 11 08
Turnyras
15-metė Lietuvos tenisininkė Patricija Paukštytė su kroate pateikė staigmeną ir Kipre žengė į finalą.
Vyrų tenise debiutavo pergalėmis
2019 11 05
Turnyras
Septyniolikmetis Balžeko teniso akademijos auklėtinis Matas Vasiliauskas sėkmingai startavo Graikijoje vykstančio ITF teniso turnyro atrankoje.
Lietuvė sužibėjo pasaulio čempionate
2019 11 10
Karatė
Inga Mikštaitė iškovojo antrąją vietą Tokijuje pasibaigusiame 2019 metų pasaulio pilno kontakto (kiokušin) karatė čempionate be svorio kategorijų.
Europos čempionate – lietuvio triumfas
2019 11 10
Europos čempionatas
Minske (Baltarusija) vykstančio Europos muaitai čempionato jaunių (16-17 metų) vaikinų varžybose aukso medalį iškovojo lietuvis Dominykas Dirkstys.
Pasaulio čempionate liko šeši lietuviai
2019 11 09
Karatė
Tokijuje (Japonija) prasidėjo 12-asis pasaulio pilno kontakto (kiokušin) karatė čempionatas be svorio kategorijų.
 
Arčiausiai lyderių – V.Lendelis
2019 11 11
Trekas
Geriausią rezultatą nuo 2017 m. vasario keirino rungtyje pasiekęs Vasilijus Lendelis pasaulio dviračių treko taurės varžybose Glazge – aštuntas.
Dviratininkas pakartojo geriausią pasiekimą
2019 11 10
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės varžybų Glazge antrojo etapo vyrų sprinto lenktynėse, kuriose dalyvavo 35 dviratininkai, V. Lendelis užėmė šeštą vietą.
Lietuvės liko greta garbės pakylos
2019 11 09
Trekas
Dviratininkės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė antrajame Pasaulio taurės etape – ketvirtos komandų sprinto rungtyje.
Juodkalnijoje susikrovė solidžią atsargą
2019 11 11
Europos turnyrai
EHF moterų Iššūkio taurės turnyro 3-iojo rato pirmosiose rungtynėse Kauno „Acme-Žalgiris“ išvykoje 26:19 (13:10) nugalėjo „ORK Rudar“ (Juodkalnija) ekipą.
Rankininkai aikštėje nevaldė emocijų
2019 11 02
Lietuvos lyga
Šeštadienį Lietuvos rankinio lygos rungtynėse Šiaulių “SC Dubysa” svečiuose įveikė HC “Utena” rankininkus – 33:26 (18:15).
Lemtingas lūžis – po pertraukos
2019 10 30
Lietuvos lyga
Lietuvos rankinio lygos rungtynėse Kauno „Granitas-Karys“ namuose 26:32 (18:15) nusileido Alytaus „Varsos-Stronglaso“ekipai.
 
Iš Estijos išsivežė po pergalę
2019 11 11
Baltijos čempionatas
Savaitgalį Baltijos moterų tinklinio čempionate po pergalę iškovojo Estijoje žaidusios Kauno „Kauno-VDU“ ir Alytaus „Prekybos-Paramos“ komandos.
Čempionato starte - šeimininkų pergalės
2019 11 11
Lietuvos čempionatas
Startavo naujasis TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionato sezonas. Pergalėmis pirmosiose rungtynėse džiaugėsi namuose rungtyniavusios ekipos.
Čempionate laukiama intriguojančių kovų
2019 11 07
Lietuvos čempionatas
Jau ateinantį šeštadienį startuos naujasis TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionato sezonas. Elitinėje lygoje nebus Kelmės ir Vilniaus ekipų.
Prieš Dakarą rūpinasi ir grožiu
2019 11 07
Dakaras
Antano Juknevičiaus ekipažas ant smėlio surengė komandos naujoves ir dykumų kamufliažo įkvėpto naujo automobilio dizaino pristatymą.
Lenktynininkas meta iššūkį šturmano šeimai
2019 11 05
Ralis
Gruodžio 1 d. vyksiančiame „Kalėdiniame ralyje“ profesionalus lenktynininkas Giedrius Notkus šturmanu pasirinko ne Dalių Strižaną, o žmoną Kristiną.
Lenktynininko rekordas – jau oficialus
2019 10 31
Rekordas
Jau antrą Lietuvos rekordą pasiekęs Renaldas Šeinauskas svarsto apie galimybę įrašyti savo vardą į Guinnesso rekordų knygą.
 
Taline – pergalingas lietuvių finišas
2019 11 11
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinė pergalingai užbaigė "Turkish Airlines Baltic Challenge Cup" turnyrą ir užėmė penktąją vietą.
Išvyką į Ukrainą apkartino skaudi trauma
2019 11 10
Ledo ritulys
2:3 – tokiu rezultatu Lietuvos ledo ritulio U-20 rinktinė baigė pasirodymą Keturių tautų turnyre Ukrainoje.
Vieno įvarčio lietuviams nepakako
2019 11 09
Ledo ritulys
Ukrainoje tęsiasi Keturių tautų turnyras, kuriame ledo ritulio lazdas surėmė Lietuvos, Lenkijos, Baltarusijos ir šeimininkų jaunimo rinktinės.
Dėl titulų varžėsi penkių šalių atletai
2019 11 11
Kultūrizmas
Kaune vyko tarptatinis IFBB kultūrizmo ir fitneso turnyras "Valio PROfeel cup". Jame varžėsi daugiau nei 100 sportininkų.
Ištvermės iššūkis sunkė mintis ir jėgas
2019 11 11
Irklavimas
45 kilometrų iššūkį įveikęs parairkluotojas Augustas Navickas: „Nežinau, ar pasiryžčiau pakartoti.“
Lietuvos kultūristui – planetos sidabras
2019 11 11
Kultūrizmas
Savaitgalį Jungtiniuose Arabų Emyratuose vyko IFBB pasaulio vyrų čempionatas. Jame dalyvavo septyni Lietuvos atstovai.
 
Festivalis – keturiuose miestuose
2019 11 11
Festivalis
Lapkričio 26 dieną prasidės „Sporto kino festivalis 2019“. Vienintelis toks Lietuvoje renginys vyks Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.
Seminaras – kurčiųjų klubų atstovams
2019 11 09
Seminaras
Lapkričio 8 dieną Kaune, Lietuvos sporto universitete (LSU) vyko kvalifikacijos tobulinimo seminaras.
Akademijai – sveikinimai ir dainos
2019 11 09
Konferencija
Lapkričio 8 d. „Best Western Vilnius“ viešbučio Stiklo salėje vyko šventinė konferencija, skirta Lietuvos olimpinės akademijos įkūrimo 30-mečiui.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas