rallyzemaitija.lt. 2019 m. birželio 17 d. 16:25 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Veidrodėlyje – Žemaitijos ralis

Aštri intriga, azartiškos trasos – šiųmetinis „Rally Žemaitija“ turėjo beveik visus ingredientus, reikalingus kepant tobulo klasikinio ralio pyragą

Kelmės apylinkėse vyko Lietuvos ralio čempionato antrasis etapas.
Organizatorių nuotr.
Kelmės apylinkėse vyko Lietuvos ralio čempionato antrasis etapas.
   
Aštri, iki paskutinių greičio ruožų išliekanti sportinė intriga, nepriekaištinga organizacija, patogios žiūrovų zonos ir į viso miesto šventę peraugusi apdovanojimų ceremonija. Toks buvo šiųmetis „Rally Žemaitija“. Negana to, Kelmės apylinkėse vykęs Lietuvos ralio čempionato antrasis etapas atskleidė, ko galima tikėtis iš 2019-ųjų lenktynių sezono ir parodė naujos LASF komandos gebėjimus spręsti kylančias problemas.

1 km – 1 sekundė

Apie oficialaus ralio vasaros sezono atidarymo rezultatus jau buvo kalbėta, todėl padiskutuoti galima nebent apie tai, kada ir kas sugebės mesti iššūkį „Rally Žemaitija“ dominavusiam Vaidotui Žalai. Kelmėje jis laimėjo 11 iš 13 greičio ruožų, beveik visuose artimiausiam persekiotojui po kiekvieno kilometro „atveždamas“ po sekundę. Turint galvoje, kad identiškus automobilius vairuojančių ralio virtuozų galutiniai rezultatai įveikus maždaug 100 km ilgio trasą dažnai skiria šimtosiomis sekundės dalimis, tokia 50 sekundžių, lenktynėms vos persiritus į antrąją pusę, V. Žalos persvara atrodė beveik nepadori.

Tiesa, kiti dėl podiumo kovoję pilotai patikino, kad nors „dideliu“ galima vadinti ir 15 sekundžių pranašumą, tokios situacijos visuomet turi ir tam tikrą grėsmę. Trečią vietą bendrojoje ir pirmąją LARČ3 įskaitoje užėmęs Giedrius Notkus patikino, kad sąlyginai dideli greičių skirtumai neretai nuslopina dėmesio koncentraciją ir išprovokuoja lyderių klaidas. Būtent taip nutiko V. Žalai, kuris GR 9 sugebėjo net du kartus apsisukti trasoje. Tai kainavo apytiksliai 35 sekundes (lyginant su pirmojo važiavimo ta pačia trasos atkarpa) ir atgaivino intrigą kovoje dėl „Rally Žemaitija“ nugalėtojo titulo.

„Šiek tiek neįvertinau po pirmojo važiavimo pakitusios kelio dangos, gal šiek tiek perspaudžiau. Tačiau faktas, kad per akimirką ralyje viskas gali apsiversti aukštyn kojom. Kita vertus, mes klasikinį ralį laikom pasirengimo Dakarui dalimi, todėl pernelyg nesigilinam į atskiruose greičio ruožuose užimamas pozicijas ir visą laiką stengiamės važiuoti piktai – didžiausiu įmanomu tempu. Priešingai nei per Latvijoje vykusį Europos ralio čempionato etapą, šįkart prie vairo jaučiausi visiškai komfortiškai, neslėgė jokia įtampa, todėl važiuoti buvo malonu“, – atviravo V. Žala.

Tikėtina, kad iššūkį mesti ralio vunderkindui galėtų Martynas Samsonas, kuris vairuodamas viena ašimi varomą BMW sugebėjo beveik visuose greičio ruožuose patekti į greičiausiųjų dešimtuką ir aplenkti daugybę „kvadrinių“ automobilių. Tas pats pasakytina ir apie G. Notkų, iš senojo „Mitsubishi“ išspaudžiančio 110 proc. jo galimybių. Deja, tikimybė, ar šie sportininkai artimiausiu metu persės į R5 klasės bolidus, yra greičiau teorinė.

Dvikovos teks palaukti

Ralio fanai „Rally Žemaitija“ itin laukė Vytauto Švedo debiuto su naujuoju „VW Polo GTI R5“, tačiau dėl paties gamintojo neišspręstų inžinerinių galvosūkių ir su tuo susijusios didesnės gaisro rizikos automobilis taip ir liko „Juta Racing“ garaže Kaune. Į Kelmę Vytautas atsigabeno labai panašių techninių charakteristikų „Škoda Fabia R5“, tačiau prieš varžybas treniruočių režimu nuvažiavęs viso labo apie 50 kilometrų ir nespėjęs iki galo perprasti naujo bolido valdymo ypatumų iššūkio V. Žalai mesti dar negalėjo.

„Reikalai gerėja su sulig kiekvienu posūkiu, visgi kol kas reikia pagalvoti prieš įvažiuojant į tam tikras sekcijas, posūkius, koks tas įvažiavimas turėtų būti. Teoriškai žinau, kaip tai turiu padaryt, bet kai reikia sujungti visų judesių seką – stabdymą, trajektorijos nusistatymą, teisingą pavarų pasirinkimą ir savalaikį jų žeminimą – tuomet pasidaro kiek įdomiau. Reikia apdoroti labai daug informacijos per itin trumpą laiką – tiesiog per sekundės dalis. Automatizmo veiksmuose dar nėra, dėl to kol kas tenka sugaišti laiko mąstant. Be abejo, tai negarantuoja gero rezultato. Žodžiu, mūsų startas šiose lenktynėse buvo labai gera pamoka ir adaptacija. Nesistengiame lipti per save ir nebandysim ropštis kopėčiomis iškart nuo jų vidurio – žengsim laiptelis po laiptelio, metodiškai prieidami prie kiekvieno elemento, bandydami suprasti, kaip kiekvienoje situacijoje yra geriau, patogiau ir galiausiai greičiau“, – savo debiutą su R5 klasės technika apibūdino V. Švedas.

Beje, Vytauto šturmanas Žilvinas Sakalauskas atkreipė dėmesį, kad, palyginti šių metų rezultatus atskirtuose greičio ruožuose su fiksuotais praėjusiais metais, galima pastebėti, kad labai panašų tempą 2018-aisiais „Rally Žemaitija“ demonstravo V. Žala.

„Su „Mitsubishi“ mes lenktyniavom, regis, 13 ar 14 pastarųjų metų, todėl natūralu, kad suvokti, kaip važiuojant R5 automobiliu drastiškai kinta stabdymo taškai, dinamika, ką leidžia pakaba, gerokai mažesnis svoris ir pan. techninės subtilybės, reikia ne tik laiko, bet ir perversmo piloto galvoje. Mano galva, Vytas labai sėkmingai šias pamokas įsisavina ir labai teisingai elgiasi, kad nebando galimybių ribos užčiuopti pačiose pirmose lenktynėse. Panašių metamorfozių patirties turintys sportininkai sako, kad koviniu režimu reikia nuvažiuoti apie 500 kilometrų ir tik tuomet pradėti galvoti apie maksimalų tempą“, – pastebėjo Ž. Sakalauskas.Kita V. Švedo ir V. Žalos akistata įvyks jau po poros savaičių Lenkijoje, kurioje bus Europos ralio čempionato (ERC) etapas, tačiau faktas, kad Vytautas ir šiose lenktynėse dar tik ieškos atsakymų į vis naujus klausimus, todėl tikroji greičiausių ralio meistrų dvikova įvyks sezono pabaigoje. 

Nepaisant to, artimiausios varžybos Lenkijoje bus svarbios dėl dar vienos priežasties: savo gebėjimus spręsti problemas ir rasti kompromisus čia galės pademonstruoti naujieji LASF vadovai. Kaip žinia, praėjusiais metais buvo pradėta bendradarbiauti su vienu padangų teikėju, todėl visi ralio automobiliai buvo apauti vienodai. Tačiau užfiksavus, kokio dydžio ratų ir kokio gumos mišinio galima naudoti, kilo šioks toks erzelis tarp sportininkų, nes ERC naudoja ne 195, o gerokai platesnes – 205 dydžio padangas. Kadangi Lenkijoje vys ir trečiasis Lietuvos ralio čempionato etapas, norint panašių sąlygų su greičiausiais Europos ekipažais reikia arba padaryti išimtį mūsiškėse ir leisti važiuoti su „nelegaliomis“ padangomis, arba atsisakyti kovos nacionaliniame čempionate. Kelmėje apie tai nemažai diskutavo automobilių sporto bendruomenės lyderiai ir, regis, kompromisinio sprendimo eskizą sukūrė.

Komplimentai ralio architektams

Grįžtant prie „Rally Žemaitija 2019“ reikia pasidžiaugti dar vienu svarbiu dalyku, kuris turėtų paglostyti varžybų organizatorių savimeilę. Visi kalbinti ralio dalyviai, tiek iš mūsų šalies, tiek iš Latvijos, Lenkijos ir Baltarusijos, kaip susitarę žarstė komplimentus „Kelmės ASK“ komandai, sugebėjusiai kilstelėti renginio kokybę į naujas aukštumas. Dukart – 2015 ir 2017 m. – „Rally Žemaitija“ laimėjęs Janis Vorobjovas pastebėjo, kad organizatoriai, išgirdę kokias nors sportininkų pastabas, ne tik palinkčioja galva, bet kitais metais padaro netgi daugiau, nei buvo prašoma.

„Tomas Savickas ir jo komanda yra viena priežasčių, dėl kurių iš tiesų malonu atvažiuoti į Lietuvą. Žmonės labai daug ir nuoširdžiai dirba, kad sportininkai galėtų visą dėmesį skirti lenktynėms, o ne papildomų problemų sprendimui. Tai, kaip kiekvienais tobulėja „Rally Žemaitija“, galima rodyti kaip pavyzdį“, – sakė Latvijos ralio legenda.

Panašias emocijas transliavo antrus metus į Kelmę atvykstantis svečias iš Minsko Sergejus Viazovičius. Pernai šis sportininkas atvyko į Lietuvą po to, kai pateikė vieną didžiausių siurprizų Dakaro maratone: sunkiausiomis pasaulyje tituluojamose bekelės lenktynėse jis su MAZ gamykloje sukonstruotu sunkvežimiu įsigudrino užimti antrą vietą. Šiais metais S. Viazovičius užsiregistravo dalyvauti visame Lietuvos ralio čempionate ir teigė, kad vienas pagrindinių motyvų tai padaryti –kokybiškas varžybų organizatorių darbas.

Daugiau naujienų iš kategorijos Auto, moto
KOMENTARAI
 
 
 
Europos arenose – Lietuvos klubų pergalės
2020 01 22
Europos turnyrai
Vilniaus „Rytas“ iškovojo antrą iš eilės pergalę Europos taurės „Top 16“ etape. FIBA Čempionų lygoje laimėjo abu turnyre žaidžiantys Lietuvos klubai.
„Rytas“ buria sirgalių kariauną
2020 01 21
Europos taurė
Vilniaus „Rytas“ buria sirgalius: rungtynėse su Monako „Basket“ bus atidarytas ir ketvirtasis „Siemens“ arenos aukštas.
I. Brazdeikis laukia G.Nausėdos sprendimo
2020 01 21
Situacija
„Mano svajonė visada būdavo žaisti už Lietuvą, nes tai yra mano gimtinė“, - Lietuvos pilietybės siekiantis krepšininkas Ignas Brazdeikis.
 
A.Baga: „Man patinka tai, ką pamačiau“
2020 01 21
Žvilgsnis
Aliaksejus Baga sekmadienį gyvai stebėjo Vilniaus „Žalgirio“ kontrolinį mačą su „Valmiera“, o pirmadienį susipažino su komanda ir vedė pirmąją treniruotę.
Džiaugėsi nusiteikimu, bet ne žaidimu
2020 01 20
Žvilgsnis
„Rungtynės buvo naudingos pasirengimo procesui, fiziniam pasirengimui", - po kontrolinio mačo su „Kauno Žalgiriu“ sakė „Sūduvos“ strategas.
„Neptūno“ futbolo komandos tikslas – A lyga
2020 01 20
Sprendimas
Klaipėdos „Neptūnas“ nesustoja augti. Švęsdamas savo 55-tąsias metines, klubas miestui dovanoja naują „Neptūno“ futbolo komandą.
„Atstovauti Lietuvai – garbė ir atsakomybė“
2020 01 22
Žvilgsnis
Bilietą į Tokijo paralimpiadą iškovojusi A.Garunkšnytė: „Ilgai teko pratintis prie minties, kad pagaliau mes Tokijuje, kad dabar dirbsime dar daugiau.“
Turtingiausi – A.Gudžius ir A.Palšytė
2020 01 21
Žvilgsnis
Lengvaatlečių dešimtmetis: daugiausiai medalių į Lietuvą parvežė Airinė Palšytė ir Andrius Gudžius
Bėgimo sezonas startavo Kėdainiuose
2020 01 13
Lietuvos bėgimo taurės sezono starte - Egidijaus Adomkaičio ir Viktorijos Varnagirytės pergalės.
 
Lietuvis buvo kietas riešutas amerikiečiui
2020 01 22
Turnyras
Ričardas Berankis po atkaklaus mūšio buvo priverstas atsisveikinti su „Australian Open“ vienetų turnyru, ber dar gaudys sėkmę dvejetų varžybose.
Futbolininko posūkis – į tenisą
2020 01 20
Posūkis
Pernai futbolininko karjerą baigęs 37 m. Arūnas Klimavičius prisijungė prie Balžeko teniso akademijos, kurioje tapo fizinio rengimo treneriu.
R.Berankis: „Esu labai laimingas“
2020 01 20
Turnyras
Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pergalingai pradėjo Didžiojo kirčio serijos turnyrą „Australian Open“.
Vilniuje kovos 380 atletų iš 18 šalių
2020 01 22
Muay Thai
Atvirajame Baltijos muaythai čempionate Vilniuje – rekordinis užsiregistravusių sportininkų skaičius.
Metų geriausieji – iš Vilniaus ir Šakių
2020 01 20
Graplingo imtynės
2019 m. naują discipliną „su kimono“ turnyruose pradėjusi naudoti Lietuvos graplingo federacija išrinko geriausius šios rungties metų sportininkus.
Lietuvė triumfavo prestižiniame turnyre
2020 01 20
Imtynės
Švedijoje vykusiame prestižiniame „Klippan Lady Open 2020“ moterų imtynių turnyre Danuté Domikaityté (72 kg) iškovojo aukso medalį.
 
R.Navardauskas – tarp lyderių
2020 01 21
Lenktynės
Gabone vykstančių 15-ųjų daugiadienių dviračių lenktynių „La Tropicale Amissa Bongo“ (UCI I kategorija) antrajame etape R.Navardauskas finišavo penktas.
R. Navardauskas sezoną pradės Afrikoje
2020 01 15
Sezonas
Lietuvos čempionas R.Navardauskas, atstovaujantis Prancūzijos klubui „Nippo Delko One Provence“, dalyvaus sausio 20-26 d. Gabone vyksiančiose lenktynėse.
Lietuvė tikisi sužibėti Tokijo karštyje
2019 12 27
Žvilgsnis
Lietuvos dviratininkė Rasa Leleivytė: „Jei neturėčiau šansų, tai į žaidynes net nevažiuočiau“.
Garliavoje – Kauno ir Vilniaus kova
2020 01 19
Lietuvos lyga
Šeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko trejos rungtynės. Jose pergales iškovojo „Dragūnas“, „Varsa-Stronglasas“ ir "Kauno Ąžuolas-KTU“.
Rankinio lygoje startavo antrasis ratas
2020 01 16
Lietuvos lyga
HC “Utena” namuose pralaimėjo VHC “Šviesai” 25:49 (11:26), o Šiauliuose “SC Dubysa” neatlaikė Kauno “Granito-Kario” tempo – 21:37 (9:17).
Lietuvos rinktinė peržengė pirmą barjerą
2020 01 12
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė iškovojo trečią pergalę pasaulio čempionato atrankos varžybose ir laimėjo vienintelį kelialapį į kitą etapą.
 
Dramatiškame mūšyje – „Sūduvos“ pergalė
2020 01 21
Lietuvos čempionatas
TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionate Marijampolės „Sūduva“ namie 3:2 (25:20, 14:25, 26:24, 18:25, 15:12) palaužė Kauno „Rio-Starto“ ekipą.
Čempionės siekia grįžti pergalių kelią
2020 01 20
Moterų tinklinis
Savaitgalį tęsėsi kovos TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate ir Baltijos moterų pirmenybėse.
Čempionams – bilietai į žemyno pirmenybes
2020 01 16
Sniego tinklinis
Vasario 1-2 d. Druskininkuose vyks atviras Lietuvos sniego tinklinio čempionatas – „EEVZA Snow Volleyball Tournament powered by Affidea klinika“ turnyras
B.Vanagas išpildė didžiausią portugalo norą
2020 01 20
Žvilgsnis
„Niekas iš mūsų nenori būti tuo, kuris sėdi namuose. Būtų buvę nelengva žiūrėti, kaip sekasi kitiems, o pačiam nieko nedaryti“, – sakė F.Palmeiro.
Po Dakaro – į medikų rankas
2020 01 18
Dakaras
Į Lietuvą grįžęs Benediktas Vanagas gerbėjams priminė, kas Dakaro ralyje svarbiausia siekiant rezultato.
Drama Dakare: rezultatas dužo į akmenis
2020 01 18
Dakaras
Išlaužę ratą V.Žala ir S.Jurgelėnas daugiau nei 5 valandas trasoje remontavo automobilį ir finišą pasiekė likus vos 2 min. iki laiko limito pabaigos.
 
Sportininką teko išgabenti sraigtasparniu
2020 01 22
Jaunimo olimpiada
Traumomis paženklintose jaunimo žiemos olimpinių žaidynių snieglenčių „Big Air“ varžybose sėkmė nesišypsojo ir Motiejui Morauskui.
Lozanoje jėgas išbandė Lietuvos slidininkai
2020 01 21
Jaunimo olimpiada
Antradienį jaunimo olimpinėse žiemos žaidynėse prie starto linijos stojo trys Lietuvos sportininkai.
Lietuvos čiuožėjai – bronza Serbijoje
2020 01 20
Dailusis čiuožimas
Trumpojoje programoje karjeros rekordą pasiekusi Elžbieta Kropa užkopė ant garbės pakylos dailiojo čiuožimo varžybose "Skate Helena 2020".
Baltijos čempionate – Lietuvos rekordai
2020 01 20
Šaudymas iš lanko
Ventspilyje (Latvija) vykusiame Baltijos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempionate užfiksuoti net trys Lietuvos rekordai.
Žaidynės jaunėja, konkurencija auga
2020 01 20
Žaidynės
„Žalgirio“ draugijos žiemos žaidynės startavo Alytuje šachmatų, šaškių ir stalo teniso varžybomis, eilės laukia kalnų slidininkai ir salės futbolininkai.
Olimpinį sezoną pradeda Majamyje
2020 01 20
Buriavimas
Kelialapius į Tokijo olimpines žaidynes iškovoję buriuotojai Juozas Bernotas ir Viktorija Andrulytė pradeda varžybų sezoną.
 
Treneris skleidžia žolės riedulio virusą
2020 01 22
Žvilgsnis
Vilniaus rajono žolės riedulininkų treneris Vytautas Vilipas – apie šokius „Šviesos“ ansamblyje, golfo ir riedulio lazdas mašinoje, laiškus vokiečiams.
Prizai – atletams, treneriams, klubams
2020 01 20
Apdovanojimai
Marijampolėje vyko Lietuvos kultūrizmo ir kūno rengbos federacijos (IFBB) 2019 m. geriausių sportininkų, trenerių ir klubų apdovanojimai.
Vaikams atsiskleisti padeda sportas
2020 01 20
Žvilgsnis
Sportas ir aktyvi fizinė veikla specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams ne mažiau svarbūs, nei įprastos raidos jų bendraamžiams.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas