Inga Jarmalaitė 2019 m. birželio 17 d. 10:31 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Kanojininką vanduo vilioja net laisvalaikiu

V. Korobovas – apie sportinį režimą, nuo kurio pavargsta smegenys, sprendimą perlipti nuo dviračio į kanoją, trauką ekstremaliam sportui, studijas.

V. Korobovas.
pliadisfoto.com nuotr.
V. Korobovas.
Birželio 21–30 d. vyksiančių antrųjų Europos žaidynių 1000 m nuotolio varžybose startuosiančiam Vadimui Korobovui šis mėnuo ypač įtemptas: besibaigiančius mokslo metus Mykolo Romerio universitete tenka derinti su intensyviu pasirengimu Europos žaidynėms.

Ir per kasdienes treniruotes, kurios, Vadimo tvirtinimu, net po daugybės metų teikia malonumą, artėti prie svajonės, kurią užsibrėžė būdamas šešiolikos – bandyti patekti į olimpines žaidynes.

„Daug visko sutapo. Mokslams liko gal koks pusmetis, o tada jau galėsiu rašyti baigiamąjį darbą. Būsiu turizmo vadybos ir paveldo specialistas. Man patinka ši sritis, dabar daug keliauju, patinka pamatyti, pažinti naujas vietas. Baigęs sportuoti norėčiau toliau keliauti, savo veiklą susieti su turizmu“, – pasakoja Vadimas.

Kasdieniai jo palydovai – treniruotės, kelionės, laisvalaikis irgi aktyvus: riedlentės, irklentės, vandenlenčių parkai šiltuoju metu, snieglentės žiemą. Regis, įvairios konsistencijos vandens kanojininkui nebūna per daug. Jo ieško net tada, kai galėtų ramiai ilsėtis nuo vandens ir irklų.

Šiuo metu dažna jo pramoga – vandenlenčių parkai. Kai tik gali, mėgsta užsukti į Zarasuose esantį „Wake Inn“ vandenlenčių parką. Kodėl Zarasuose? Todėl, paprastai paaiškina Vadimas, kad šis parkas pakeliui vykstant namo į Visaginą, kita vertus, ten galima ilgiau pavažinėti už tą pačią kainą nei Vilniuje.

Ar dažnai nuvažiuojate į Visaginą?
Kai tik turiu laiko. Maždaug kas antrą savaitgalį.

Sakote, kad keliauti patinka, o štai treniruočių stovyklos svetur, ypač žiemos, – ne. Kodėl?
Keliauti patinka, o treniruočių stovyklos yra labai monotoniškos. Daug dirbi, tada reikia ramiai pailsėti, atsigauti, niekur labai nenueisi, nieko nenuveiksi, nes grafikas, režimas ir panašiai. Režimo reikia, bet kai jo per daug – mano smegenys pavargsta.

Tiesą sakant, keista iš profesionalaus sportininko girdėti, kad jį žudo režimas, monotonija. Juk kiekviena treniruotė – irgi monotonija?
Treniruotė – šiek tiek kitoks dalykas. Aš labai myliu savo sporto šaką, be meilės savo darbui nieko nepasieksi, todėl per kiekvieną treniruotę jaučiu malonumą irkluoti. Todėl būtent irkluodamas monotonijos nejaučiu. Be to, jei patinka tai, ką darai, monotonijos nebūna.

Irkluojate nuo pirmos klasės. Kaip įmanoma tiek laiko per kiekvieną treniruotę jausti malonumą?
Taip, irkluoju nuo pirmos klasės, bet iš pradžių sėdėjau baidarėje. Baidarę irklavau nerimtai ketverius ar penkerius metus, o kai perėjau į kanojų irklavimą, tada jau rimtai pradėjau sportuoti.

Prie rimtesnio požiūrio į šią sporto šaką prisidėjo mano paties priimtas turbūt svarbiausias iki šiol sprendimas mesti lakstyti BMX dviračiu ir tapti kanojininku, o ne vaikščioti nuo dviračio amžinai nubrozdintomis rankomis ir kojomis. Ir šiaip žiūrint į perspektyvą ir galimybę gyventi iš sporto daugiau šansų buvo išgyventi būnant kanojininku nei BMX dviratininku. Tada man buvo keturiolika.

Jau po poros metų ėmiau gauti minimalią stipendiją, daugiau sužinojau apie profesionalų sportą, apie olimpines žaidynes, atsirado svajonė į jas patekti. Pasirinkęs kanoją iki šios dienos savo sprendimo nesigailiu.Kur dabar visos jūsų jėgos ir mintys – sutelktos į Europos žaidynes ar į olimpinį kelialapį, dėl kurio, labai tikėtina, kovosite jūs, nes per pastarąsias Trakuose vykusias atrankos varžybas dėl stipriausio 1000 m kanojininko vardo varžėtės su latviu, o ne su lietuviu.
Europos žaidynės man svarbios, bet pats svarbiausias startas bus rugpjūčio pabaigoje Vengrijoje vyksiantis pasaulio čempionatas. Geriausią formą bandysiu pasiekti būtent per pasaulio pirmenybes, nes ten kartu vyks atranka į olimpines žaidynes.

Ar Lietuvoje turite daug konkurentų irkluodamas 1000 m distanciją?
Nežinau, kas yra daug. Bet konkurentų tikrai turiu, nėra taip, kad aš atsistoju į startą, praplaukiu ir laimiu. Yra konkurentų, visada už nugaros man kažkas kvėpuoja, nėra taip buvę, kad Lietuvos čempionate nejausčiau spaudimo. Iš kitos pusės, tai yra gerai, nes kai yra konkurencija, yra ir rezultatas.

Vasaros viduryje bus Lietuvos čempionatas. Kas jame laimės, tas pasaulio čempionate ir irkluos vienviete 1000 m bei bandys iškovoti kelialapį į Tokiją.

1000 m irkluojate jau trečius metus. Kaip sekėsi adaptuotis nuo 200 m sprinto iki kilometro trasos?
Su kiekvienais metais 1000 m trasoje jaučiuosi vis geriau. Morališkai jau pripratau prie kitokio darbo, bet plano, kaip pasiekti geriausią formą reikiamu metu, vis dar ieškome, recepto dar neatradome. Nes ir treneris visą laiką daug metų dirbo su 200 m distancijos kanojininkais. Kol kas ieškome, bet tikiuosi, kad judame gera linkme.

Kaip nutiko, kad per vietinę 200 m varžybų atranką pralaimėjote Henrikui Žustautui ir Minske irkluosite tik 1000 m?

Henrikas iš prigimties labai stiprus sprinteris. O dabar aš visą dėmesį skiriu būtent 1000 m distancijai. O 200 m buvo toks maksimalizmas – jeigu būčiau laimėjęs Lietuvoje šią atranką, Baltarusijoje būčiau joje startavęs, nes varžybų reglamentas leidžia tą daryti. O man visada visko norisi kuo daugiau.

Bet stojau į startą, pamačiau, kad kol kas esu labai blogos formos irkluoti 200 m sprintą, ir tiek. Bet man dėl to nė kiek neliūdna, nes dabar visą pasiruošimą skiriu 1000 m.

Sakote, kad dėl to neišgyvenote, su Henriku nesusipykote ir prieš 200 m atrankos startą nesitarėte, kad leisite jam Minske ginti 200 m Europos žaidynių čempiono titulą?
Oi, tikrai nesitarėm, yra taisyklės – kas laimi, tas ir važiuoja. O jis laimėjo be jokių klausimų ar priekaištų – jis ir irkluos Minske 200 m. Apginti 200 m čempiono titulą, manau, jis tikrai yra pajėgus. Ir laiką labai gerą Lietuvoje parodė. Bet jis dar irkluos 1000 m dviviete kanoja su Ilja Davidovskiu. Sunku pasakyti, kaip jam seksis suderinti, bet irkluodamas 200 m jis tikrai gali iššauti, sprinte labai stipriai atrodo.

Ar po kasdienių treniruočių ir mosavimo irklu dar sulaukiate pasiūlymų savaitgalį paplaukioti baidarėmis?
Draugai kartais pasiūlo. Užpraėjusiais metais pavyko sudalyvauti – plaukėme upe baidarėmis, nakvojome palapinėse ir kitą dieną vėl plaukėme – buvo smagus žygis. Praėjusiais metais irgi kvietė, bet neradau tam laiko. Sezono metu be treniruočių būna tik sekmadieniai – labai mažai laisvų dienų, kurias galiu skirti ne sportui.

Vadinasi, pasaulio čempionato galima laukti ir dėl intrigos, ar pagaliau jums pavyks pelnyti olimpinį kelialapį, ir dėl to, kad po jo turbūt bus atostogos?
Atostogų po pasaulio čempionato dar nebus, dar bandysime vykti į Tokiją, kuriame vyks bandomosios varžybos. Jau kvietimą gavau. Gal dar vyks pora komercinių taurių – jeigu bus, nuvažiuosiu. Ir tada, rugsėjo pabaigoje, gal gausiu šiek tiek atostogų.

Tokiu įtemptu sezonu kartais norisi pertraukos, bet varžybos eina po varžybų, nelabai išeina pertraukų daryti, nebent viduryje sezono pora dienų atsikvepi – ir tada vėl iš naujo eini toliau ruoštis.

 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Broliai lėktuve sėdi prie avarinio išėjimo
2019 11 11
Interviu
Sostinės krepšinio lygoje rungtyniaujantys broliai Lavrinovičiai: „Dar per mažai laiko praėjo, su chebra dar nebuvome išėję atsigerti sulčių.“
Kėdainiuose – „Nevėžio“ antausis „Rytui“
2019 11 09
LKL
Šeštadienį LKL čempionate didžiausia staigmena užfiksuota Kėdainiuose, kur šeimininkai įveikė „Rytą“. Pergales šventė ir „Neptūno“ bei „Juventus“ ekipos.
Jaunimui suteikia unikalią galimybę
2019 11 09
Projektas
Vilniaus „Rytas“ pradėjo septintąjį Eurolygos programos „One Team“ sezoną.
 
„Atrodo, kad nežaidžiau visus metus“
2019 11 11
A lyga
Nors Vaidas Slavickas dar tik atsigauna po sunkios traumos, jis jau pasirodė aikštėje per mačą su „Kauno Žalgiriu“.
„Riteriai“ priartėjo prie bronzos
2019 11 09
A lyga
Lietuvos futbolo A lygos 31-ojo turo rungtynėse Vilniaus „Riteriai“ sostinės derbyje 3:1 (2:1) nugalėjo vicečempionę Vilniaus „Žalgirio“ komandą.
Prieš paskutines kovas – permainos rinktinėje
2019 11 07
Rinktinė
Lietuvos futbolo rinktinės treneris Valdas Urbonas paskelbė žaidėjų sąrašą, kurie lapkritį žais prieš Portugalijos ir Naujosios Zelandijos ekipas.
D.Sodaitis: „Tai yra kosminis rezultatas“
2019 11 11
Pasaulio čempionatas
Pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionatas: A.Skujai ieties metimo finalas buvo nepasiekiamas, D.Sodaitis - 100 m bėgimo pusfinalyje.
Šimonių girioje – partizanų kovų takais
2019 11 11
Žygis
Lengvosios atletikos asociacijos surengtame pėsčiųjų žygyje Algimanto apygardos partizanų kovų takais dalyvavo apie 400 žygeivių.
Lengvaatlečiui koją pakišo jaudulys
2019 11 10
Pasaulio čempionatas
Lengvaatletis Egidijus Valčiukas debiutavo Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Dubajuje vykstančiame pasaulio neįgaliųjų čempionate.
 
Lietuvė ir kroatė triumfavo Kipre
2019 11 09
Turnyras
15-metė Vilniaus teniso akademijos (VTA) auklėtinė Patricija Paukštytė laimėjo pirmą karjeroje ITF 18-mečių turnyrą.
Lietuvės ir kroatės duetas palaužė favorites
2019 11 08
Turnyras
15-metė Lietuvos tenisininkė Patricija Paukštytė su kroate pateikė staigmeną ir Kipre žengė į finalą.
Vyrų tenise debiutavo pergalėmis
2019 11 05
Turnyras
Septyniolikmetis Balžeko teniso akademijos auklėtinis Matas Vasiliauskas sėkmingai startavo Graikijoje vykstančio ITF teniso turnyro atrankoje.
Lietuvė sužibėjo pasaulio čempionate
2019 11 10
Karatė
Inga Mikštaitė iškovojo antrąją vietą Tokijuje pasibaigusiame 2019 metų pasaulio pilno kontakto (kiokušin) karatė čempionate be svorio kategorijų.
Europos čempionate – lietuvio triumfas
2019 11 10
Europos čempionatas
Minske (Baltarusija) vykstančio Europos muaitai čempionato jaunių (16-17 metų) vaikinų varžybose aukso medalį iškovojo lietuvis Dominykas Dirkstys.
Pasaulio čempionate liko šeši lietuviai
2019 11 09
Karatė
Tokijuje (Japonija) prasidėjo 12-asis pasaulio pilno kontakto (kiokušin) karatė čempionatas be svorio kategorijų.
 
Arčiausiai lyderių – V.Lendelis
2019 11 11
Trekas
Geriausią rezultatą nuo 2017 m. vasario keirino rungtyje pasiekęs Vasilijus Lendelis pasaulio dviračių treko taurės varžybose Glazge – aštuntas.
Dviratininkas pakartojo geriausią pasiekimą
2019 11 10
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės varžybų Glazge antrojo etapo vyrų sprinto lenktynėse, kuriose dalyvavo 35 dviratininkai, V. Lendelis užėmė šeštą vietą.
Lietuvės liko greta garbės pakylos
2019 11 09
Trekas
Dviratininkės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė antrajame Pasaulio taurės etape – ketvirtos komandų sprinto rungtyje.
Juodkalnijoje susikrovė solidžią atsargą
2019 11 11
Europos turnyrai
EHF moterų Iššūkio taurės turnyro 3-iojo rato pirmosiose rungtynėse Kauno „Acme-Žalgiris“ išvykoje 26:19 (13:10) nugalėjo „ORK Rudar“ (Juodkalnija) ekipą.
Rankininkai aikštėje nevaldė emocijų
2019 11 02
Lietuvos lyga
Šeštadienį Lietuvos rankinio lygos rungtynėse Šiaulių “SC Dubysa” svečiuose įveikė HC “Utena” rankininkus – 33:26 (18:15).
Lemtingas lūžis – po pertraukos
2019 10 30
Lietuvos lyga
Lietuvos rankinio lygos rungtynėse Kauno „Granitas-Karys“ namuose 26:32 (18:15) nusileido Alytaus „Varsos-Stronglaso“ekipai.
 
Iš Estijos išsivežė po pergalę
2019 11 11
Baltijos čempionatas
Savaitgalį Baltijos moterų tinklinio čempionate po pergalę iškovojo Estijoje žaidusios Kauno „Kauno-VDU“ ir Alytaus „Prekybos-Paramos“ komandos.
Čempionato starte - šeimininkų pergalės
2019 11 11
Lietuvos čempionatas
Startavo naujasis TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionato sezonas. Pergalėmis pirmosiose rungtynėse džiaugėsi namuose rungtyniavusios ekipos.
Čempionate laukiama intriguojančių kovų
2019 11 07
Lietuvos čempionatas
Jau ateinantį šeštadienį startuos naujasis TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionato sezonas. Elitinėje lygoje nebus Kelmės ir Vilniaus ekipų.
Prieš Dakarą rūpinasi ir grožiu
2019 11 07
Dakaras
Antano Juknevičiaus ekipažas ant smėlio surengė komandos naujoves ir dykumų kamufliažo įkvėpto naujo automobilio dizaino pristatymą.
Lenktynininkas meta iššūkį šturmano šeimai
2019 11 05
Ralis
Gruodžio 1 d. vyksiančiame „Kalėdiniame ralyje“ profesionalus lenktynininkas Giedrius Notkus šturmanu pasirinko ne Dalių Strižaną, o žmoną Kristiną.
Lenktynininko rekordas – jau oficialus
2019 10 31
Rekordas
Jau antrą Lietuvos rekordą pasiekęs Renaldas Šeinauskas svarsto apie galimybę įrašyti savo vardą į Guinnesso rekordų knygą.
 
Taline – pergalingas lietuvių finišas
2019 11 11
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinė pergalingai užbaigė "Turkish Airlines Baltic Challenge Cup" turnyrą ir užėmė penktąją vietą.
Išvyką į Ukrainą apkartino skaudi trauma
2019 11 10
Ledo ritulys
2:3 – tokiu rezultatu Lietuvos ledo ritulio U-20 rinktinė baigė pasirodymą Keturių tautų turnyre Ukrainoje.
Vieno įvarčio lietuviams nepakako
2019 11 09
Ledo ritulys
Ukrainoje tęsiasi Keturių tautų turnyras, kuriame ledo ritulio lazdas surėmė Lietuvos, Lenkijos, Baltarusijos ir šeimininkų jaunimo rinktinės.
Dėl titulų varžėsi penkių šalių atletai
2019 11 11
Kultūrizmas
Kaune vyko tarptatinis IFBB kultūrizmo ir fitneso turnyras "Valio PROfeel cup". Jame varžėsi daugiau nei 100 sportininkų.
Ištvermės iššūkis sunkė mintis ir jėgas
2019 11 11
Irklavimas
45 kilometrų iššūkį įveikęs parairkluotojas Augustas Navickas: „Nežinau, ar pasiryžčiau pakartoti.“
Lietuvos kultūristui – planetos sidabras
2019 11 11
Kultūrizmas
Savaitgalį Jungtiniuose Arabų Emyratuose vyko IFBB pasaulio vyrų čempionatas. Jame dalyvavo septyni Lietuvos atstovai.
 
Festivalis – keturiuose miestuose
2019 11 11
Festivalis
Lapkričio 26 dieną prasidės „Sporto kino festivalis 2019“. Vienintelis toks Lietuvoje renginys vyks Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.
Seminaras – kurčiųjų klubų atstovams
2019 11 09
Seminaras
Lapkričio 8 dieną Kaune, Lietuvos sporto universitete (LSU) vyko kvalifikacijos tobulinimo seminaras.
Akademijai – sveikinimai ir dainos
2019 11 09
Konferencija
Lapkričio 8 d. „Best Western Vilnius“ viešbučio Stiklo salėje vyko šventinė konferencija, skirta Lietuvos olimpinės akademijos įkūrimo 30-mečiui.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas