Inga Jarmalaitė 2019 m. birželio 17 d. 10:31 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Kanojininką vanduo vilioja net laisvalaikiu

V. Korobovas – apie sportinį režimą, nuo kurio pavargsta smegenys, sprendimą perlipti nuo dviračio į kanoją, trauką ekstremaliam sportui, studijas.

V. Korobovas.
pliadisfoto.com nuotr.
V. Korobovas.
Birželio 21–30 d. vyksiančių antrųjų Europos žaidynių 1000 m nuotolio varžybose startuosiančiam Vadimui Korobovui šis mėnuo ypač įtemptas: besibaigiančius mokslo metus Mykolo Romerio universitete tenka derinti su intensyviu pasirengimu Europos žaidynėms.

Ir per kasdienes treniruotes, kurios, Vadimo tvirtinimu, net po daugybės metų teikia malonumą, artėti prie svajonės, kurią užsibrėžė būdamas šešiolikos – bandyti patekti į olimpines žaidynes.

„Daug visko sutapo. Mokslams liko gal koks pusmetis, o tada jau galėsiu rašyti baigiamąjį darbą. Būsiu turizmo vadybos ir paveldo specialistas. Man patinka ši sritis, dabar daug keliauju, patinka pamatyti, pažinti naujas vietas. Baigęs sportuoti norėčiau toliau keliauti, savo veiklą susieti su turizmu“, – pasakoja Vadimas.

Kasdieniai jo palydovai – treniruotės, kelionės, laisvalaikis irgi aktyvus: riedlentės, irklentės, vandenlenčių parkai šiltuoju metu, snieglentės žiemą. Regis, įvairios konsistencijos vandens kanojininkui nebūna per daug. Jo ieško net tada, kai galėtų ramiai ilsėtis nuo vandens ir irklų.

Šiuo metu dažna jo pramoga – vandenlenčių parkai. Kai tik gali, mėgsta užsukti į Zarasuose esantį „Wake Inn“ vandenlenčių parką. Kodėl Zarasuose? Todėl, paprastai paaiškina Vadimas, kad šis parkas pakeliui vykstant namo į Visaginą, kita vertus, ten galima ilgiau pavažinėti už tą pačią kainą nei Vilniuje.

Ar dažnai nuvažiuojate į Visaginą?
Kai tik turiu laiko. Maždaug kas antrą savaitgalį.

Sakote, kad keliauti patinka, o štai treniruočių stovyklos svetur, ypač žiemos, – ne. Kodėl?
Keliauti patinka, o treniruočių stovyklos yra labai monotoniškos. Daug dirbi, tada reikia ramiai pailsėti, atsigauti, niekur labai nenueisi, nieko nenuveiksi, nes grafikas, režimas ir panašiai. Režimo reikia, bet kai jo per daug – mano smegenys pavargsta.

Tiesą sakant, keista iš profesionalaus sportininko girdėti, kad jį žudo režimas, monotonija. Juk kiekviena treniruotė – irgi monotonija?
Treniruotė – šiek tiek kitoks dalykas. Aš labai myliu savo sporto šaką, be meilės savo darbui nieko nepasieksi, todėl per kiekvieną treniruotę jaučiu malonumą irkluoti. Todėl būtent irkluodamas monotonijos nejaučiu. Be to, jei patinka tai, ką darai, monotonijos nebūna.

Irkluojate nuo pirmos klasės. Kaip įmanoma tiek laiko per kiekvieną treniruotę jausti malonumą?
Taip, irkluoju nuo pirmos klasės, bet iš pradžių sėdėjau baidarėje. Baidarę irklavau nerimtai ketverius ar penkerius metus, o kai perėjau į kanojų irklavimą, tada jau rimtai pradėjau sportuoti.

Prie rimtesnio požiūrio į šią sporto šaką prisidėjo mano paties priimtas turbūt svarbiausias iki šiol sprendimas mesti lakstyti BMX dviračiu ir tapti kanojininku, o ne vaikščioti nuo dviračio amžinai nubrozdintomis rankomis ir kojomis. Ir šiaip žiūrint į perspektyvą ir galimybę gyventi iš sporto daugiau šansų buvo išgyventi būnant kanojininku nei BMX dviratininku. Tada man buvo keturiolika.

Jau po poros metų ėmiau gauti minimalią stipendiją, daugiau sužinojau apie profesionalų sportą, apie olimpines žaidynes, atsirado svajonė į jas patekti. Pasirinkęs kanoją iki šios dienos savo sprendimo nesigailiu.Kur dabar visos jūsų jėgos ir mintys – sutelktos į Europos žaidynes ar į olimpinį kelialapį, dėl kurio, labai tikėtina, kovosite jūs, nes per pastarąsias Trakuose vykusias atrankos varžybas dėl stipriausio 1000 m kanojininko vardo varžėtės su latviu, o ne su lietuviu.
Europos žaidynės man svarbios, bet pats svarbiausias startas bus rugpjūčio pabaigoje Vengrijoje vyksiantis pasaulio čempionatas. Geriausią formą bandysiu pasiekti būtent per pasaulio pirmenybes, nes ten kartu vyks atranka į olimpines žaidynes.

Ar Lietuvoje turite daug konkurentų irkluodamas 1000 m distanciją?
Nežinau, kas yra daug. Bet konkurentų tikrai turiu, nėra taip, kad aš atsistoju į startą, praplaukiu ir laimiu. Yra konkurentų, visada už nugaros man kažkas kvėpuoja, nėra taip buvę, kad Lietuvos čempionate nejausčiau spaudimo. Iš kitos pusės, tai yra gerai, nes kai yra konkurencija, yra ir rezultatas.

Vasaros viduryje bus Lietuvos čempionatas. Kas jame laimės, tas pasaulio čempionate ir irkluos vienviete 1000 m bei bandys iškovoti kelialapį į Tokiją.

1000 m irkluojate jau trečius metus. Kaip sekėsi adaptuotis nuo 200 m sprinto iki kilometro trasos?
Su kiekvienais metais 1000 m trasoje jaučiuosi vis geriau. Morališkai jau pripratau prie kitokio darbo, bet plano, kaip pasiekti geriausią formą reikiamu metu, vis dar ieškome, recepto dar neatradome. Nes ir treneris visą laiką daug metų dirbo su 200 m distancijos kanojininkais. Kol kas ieškome, bet tikiuosi, kad judame gera linkme.

Kaip nutiko, kad per vietinę 200 m varžybų atranką pralaimėjote Henrikui Žustautui ir Minske irkluosite tik 1000 m?

Henrikas iš prigimties labai stiprus sprinteris. O dabar aš visą dėmesį skiriu būtent 1000 m distancijai. O 200 m buvo toks maksimalizmas – jeigu būčiau laimėjęs Lietuvoje šią atranką, Baltarusijoje būčiau joje startavęs, nes varžybų reglamentas leidžia tą daryti. O man visada visko norisi kuo daugiau.

Bet stojau į startą, pamačiau, kad kol kas esu labai blogos formos irkluoti 200 m sprintą, ir tiek. Bet man dėl to nė kiek neliūdna, nes dabar visą pasiruošimą skiriu 1000 m.

Sakote, kad dėl to neišgyvenote, su Henriku nesusipykote ir prieš 200 m atrankos startą nesitarėte, kad leisite jam Minske ginti 200 m Europos žaidynių čempiono titulą?
Oi, tikrai nesitarėm, yra taisyklės – kas laimi, tas ir važiuoja. O jis laimėjo be jokių klausimų ar priekaištų – jis ir irkluos Minske 200 m. Apginti 200 m čempiono titulą, manau, jis tikrai yra pajėgus. Ir laiką labai gerą Lietuvoje parodė. Bet jis dar irkluos 1000 m dviviete kanoja su Ilja Davidovskiu. Sunku pasakyti, kaip jam seksis suderinti, bet irkluodamas 200 m jis tikrai gali iššauti, sprinte labai stipriai atrodo.

Ar po kasdienių treniruočių ir mosavimo irklu dar sulaukiate pasiūlymų savaitgalį paplaukioti baidarėmis?
Draugai kartais pasiūlo. Užpraėjusiais metais pavyko sudalyvauti – plaukėme upe baidarėmis, nakvojome palapinėse ir kitą dieną vėl plaukėme – buvo smagus žygis. Praėjusiais metais irgi kvietė, bet neradau tam laiko. Sezono metu be treniruočių būna tik sekmadieniai – labai mažai laisvų dienų, kurias galiu skirti ne sportui.

Vadinasi, pasaulio čempionato galima laukti ir dėl intrigos, ar pagaliau jums pavyks pelnyti olimpinį kelialapį, ir dėl to, kad po jo turbūt bus atostogos?
Atostogų po pasaulio čempionato dar nebus, dar bandysime vykti į Tokiją, kuriame vyks bandomosios varžybos. Jau kvietimą gavau. Gal dar vyks pora komercinių taurių – jeigu bus, nuvažiuosiu. Ir tada, rugsėjo pabaigoje, gal gausiu šiek tiek atostogų.

Tokiu įtemptu sezonu kartais norisi pertraukos, bet varžybos eina po varžybų, nelabai išeina pertraukų daryti, nebent viduryje sezono pora dienų atsikvepi – ir tada vėl iš naujo eini toliau ruoštis.

 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Krepšininkai festivalį pradėjo pergale
2019 07 22
Olimpinis festivalis
Europos jaunimo olimpiniame festivalyje Lietuvos krepšininkai startavo pergale 77:71 prieš graikus.
Į rinktinę veržiasi net po traumos
2019 07 22
Rinktinė
Į Palangą susirinko vyrų krepšinio rinktinės kandidatai, kurie pradės pasiruošimą rugpjūčio 31 - rugsėjo 15 d. Kinijoje vyksiančiam pasaulio čempionatui.
Paaiškėjo Lietuvos krepšininkų varžovai
2019 07 22
Burtai
Europos krepšinio čempionato atrankos burtai lėmė, kad lietuviai žais su čekais, belgais ir Albanijos, Baltarusijos bei Danijos turnyro nugalėtotojais.
 
Trečiajame etape - rumunai arba žydai
2019 07 22
Burtai
Rytoj su San Marino čempionais "Tre Penne" dviejų mačų seriją pradėsianti "Sūduva" pergalės atveju susitiks su "Cluj" arba Tel Avivo "Maccabi" ekipa.
Lietuvos komanda - tarp 16 geriausiųjų
2019 07 22
Paplūdimio futbolas
Lietuvos paplūdimio futbolininkai sukūrė kone stebuklą.Jie pasaulio čempionato atrankos turnyre 2:0 įveikė galingą Turkijos koamndą.
Iš "Riterių" - į žemesniąją Belgijos lygą
2019 07 22
Karjera
Belgijos pirmenybių antrojo ešelono klubas "Lommel" išpirko iš Vilnisaus "Riterių" vartininko Tomo Švedkausko sutartį.
Lietuvos lengvaatlečiui - Europos sidabras
2019 07 22
Kurčiųjų sportas
Europos kurčiųjų lengvosios atletikos čempionate Mažvydas Paurys nusviedė diską 47 m 96 cm, pagerino asmeninį rekordą ir užėmė antrąją vietą.
Bėgikai demonstravo įspūdingus rezultatus
2019 07 22
Bėgimas
Įlgų nuotolių bėgimo šventėje Vilniuje bėgikai varžėsi ne tik dėl varžybų trofėjaus, bet ir Lietuvos čempionato apdovanojimų.
Europos čempionate - keturi Lietuvos atletai
2019 07 21
Kurčiųjų sportas
M. Paurys, M.Juška, V. Ivaškevičius ir Š. Zdanavičius išvyko į Europos kurčiųjų lengvosios atletikos čempionatą Vokietijoje.
 
L. Grigelis sutriuškintas per 56 minutes
2019 07 22
Tenisas
Turnyro Čekijoje pirmajame etape vietos tenisininkas Adamas Pavlasekas 6:2, 6:0 įveikė lietuvį :Lauryną Grigelį.
Lietuvių reitingai smuktelėjo
2019 07 22
Reitingas
ATP tenisininkų reitingų lentelėje Ričardas Berankis prarado vieną poziciją, Laurynas Grigelis - dvi.
Kelią turnyre baigė ketvirtfinalyje
2019 07 19
Tenisas
Belgas Z. Bergso pirmavęs prieš J. Tverijoną turnyre Estijoje susižeidė ir nebetęsė rungtynių. Ketvirtfinalyje lietuvos nusileido rusui B. Bobrovui.
Skirtingos dvynės imtynes myli vienodai
2019 07 22
Imtynės
„Pakovojam tikrai, dar ir kaip pakovojam – dažniausiai treniruotėse, bet ir namuose būna“, – juokėsi 15-metė imtynininkė Gabija Dilytė.
Trispalvė lietuvių garbei kilo Londone
2019 07 05
Svetur
Anglijos sostinėje dvi dienas vykusiame tarptautiniame braziliškojo džiu-džitsu turnyre „British Open 2019“ penkis medalius iškovojo Lietuvos atletai.
Lietuvei - bilietas į pasaulio čempionatą
2019 07 01
Karatė
A. Meškauskienė kiokušin karatė pasaulio pirmenybių atrankoje nukeliavo iki pusfinalio ir pelnė kelialapį į finalinį turnyrą Japonijoje.
 
Aukso medaliai - jau penktą kartą
2019 07 21
MTB
Lietuvos kalnų dviračių olimpinio kroso čempionato nugalėtojaisw tapo K. Sosna ir Š. Pacevičius. Abiem jiems - tai jau penktas Lietuvos pirmenybių auksas.
MTB dviračių lenktynės vėl vyks Žagarėje
2019 07 18
MTB
„MTB dviračių maratonų taurės“ varžybos, kaip ir pernai, taps Žagarės vyšnių festivalio dalimi.
Lietuviai kibo į atlapus lyderiams
2019 07 14
Trekas
Europos jaunių (17-18 metų) ir jaunimo (iki 23 metų) dviračių treko čempionato penkoji diena buvo sėkminga lietuviams.
Pirmam etape - tarp stipriausių
2019 07 22
Rankinis
Lietuvos rankinio rinktinė laukia antradienio burtų, kurie paskirstys komandas į pirmojo atrankos etapo grupes.
Mažajame finale nusileido turkėms
2019 07 21
U-19
Lietuvos 19-mečių merginų rankinio rinktinė p-ralaimėjo rungynes Europos čempionato B diviziono trečiosios vietos.
Pusfinalyje nusileido čekėms
2019 07 20
U-19
Lietuvos 16-mečių merginų rinktinė Klaipėdoje pralaimėjo Europos čempionato B diviziono pusfinalį 22:37.
 
Į ketvirtfinalį neprasibrovė
2019 07 20
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis FIVB trijų žvaigždučių turnyre Kanadoje nusileido norvegams H. Molui ir M. Berntsenui.
Europos čempionate - dešimti
2019 07 19
Neįgaliųjų sportas
Lietuvos vyrų tinklinio sėdint rinktinė Europos čempionate Budapešte iškovojo vieną pergalę ir užėmė 10-ąją vietą.
Lietuviai Kanadoje žengia be pralaimėjimų
2019 07 19
Paplūdimio tinklinis
FIVB trijų žvaigždučių serijos paplūdimio tinklinio turnyro grupės varžybose A. Rumševičius ir L. Každailis finišavo pirmi ir pateko į aštuntfinalį.
Lietuvos bekelės čempionate startuos bagis
2019 07 22
Auto
Pirmasis Lietuvos bekelės lenktynių čempionate šiemet bagis – „CFMoto Z1000“. Jo ekipažą sudaro Antanas Kanopkinas ir Adomas Gančierius.
Lietuvis - Nyderlandų motokroso čempionas
2019 07 22
Moto
Viso Nyderlandų čempionato metu pirmavęs Arminas Jasikonis tapo šių pirmenybių nugalėtoju.
Debiutas tapo triumfu
2019 07 22
Auto
1006 km lenktynėse R.Baciuška pasistiprinusi „Noker Racing Team“ be vargo laimėjo savo klasę ir nuo dvigubai galingesnių "Lamborghini" atsiliko 10 min.
 
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
B. Haakė vėl imasi lietuviško iššūkio
2019 07 16
Sugrįžimas
Debiuto pasaulio čempionate laukiančios Lietuvos moterų rinktinės vyriausiuoju treneriu dirbs puikiai mūsų šalies ledo ritulininkams pažįstamas B.Haakė.
Lietuvis lieka stipriausioje Europos lygoje
2019 07 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės gynėjas Nerijus Ališauskas pratęsė sutartį su Rygos "Dinamo" klubu ir toliau atstovaus jam KHL pirmenybėse.
Devyniolikmečių finalas - be lietuvių
2019 07 22
Šiuolaikinė penkiakovė
Šiuolaikinės penkiakovės pasaulio jaunių čempionate L.Gaudiešius 17-mečių grupės finale užėmė 25-ąją vietą. Du vyresni Lietuvos atletai į finalą nepateko.
Iš Baltarusijos - su bronzos medaliu
2019 07 22
Šaudymas
Vos vienas taškas skyrė vilnietį V. Grybę nuo antrosios vietos šaudymo į skriejančius taikinius pasaulio taurės etape.
Pergalė prieš graikus, rekordai ir finalas
2019 07 22
Plaukimas
Pirmadienio EFOF aožvalga: Lietuvos sportininkai antrąją festivalio dieną varžėsi krepšinio, plaukimo, imtynių ir lengvosios atletikos arenose.
 
Vėliavnešio pareigos pridėjo pasitikėjimo
2019 07 20
Olimpinis festivalis
„Atvažiavau siekti kuo aukštesnio rezultato ir nenuvilti žmonių, kurie tiki manim", - apie jaunimo olimpinį festivalį kalba lengvaatletis K. Gelažius.
Fanams - "Žalgirio" spalvų ledai
2019 07 19
Kuluaruose
„Dadu“ prekės ženklo žalios ir baltos spalvų ledai jau pasiekė Lietuvos parduotuvių lentynas.
Į Baku palydėjo ir prezidentas
2019 07 18
Olimpinis festivalis
"Padarykite viską ir dar truputį“, – išvykstantiems į jaunimo olimpinį festivalį sportininkams kalbėjo LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas