lff.lt 2019 m. birželio 14 d. 14:52 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Prie starto linijos – šešios komandos

Dėl stipriausios Lietuvos komandos vardo ir galimybės varžytis UEFA paplūdimio futbolo Čempionų lygoje kovos šešios komandos.

R.Radavičiaus smūgis.
LFF.lt nuotr.
R.Radavičiaus smūgis.
Jau šį šeštadienį Prienuose startuoja 2019 m. „Stiklita“ Lietuvos paplūdimio futbolo čempionatas. Dėl stipriausios Lietuvos komandos vardo ir galimybės varžytis UEFA paplūdimio Čempionų lygoje kovos šešios komandos.
 
Šiais metais varžybose dalyvaus daugkartiniai čempionai Vilniaus „Igol“, taip pat Vilniaus „Audra“, Vilniaus „Rings-Avelita“, Mažeikių SC „Olimpas“, Kupiškio „Narjanta“ ir „Prienai“.
 
Lyginant su praėjusiais metais, Lietuvos paplūdimio futbolo čempionate bus dviejomis komandomis mažiau, tačiau visų dalyvių vadovai beveik vieningai tvirtina, kad čempionato lygis tikrai nesuprastės, o atvirkščiai, bus net aukštesnis nei praėjusiais metais.
 
Nors kai kurios ekipos prieš čempionato pradžią sau konkrečių tikslų nekelia ir nori tiesiog garbingai pasirodyti, tačiau visos trys Vilniaus komandos yra nusiteikusios labai kovingai ir galvoja apie nugalėtojų vardą.
 
Džiugu ir tai, kad komandoms pavyko išlaikyti savo turėtus žaidėjų branduolius ir netgi juos sustiprinti, o tai turbūt ir pakels „Stiklita“ paplūdimio futbolo čempionato lygį bei pateiks daug intriguojančių dvikovų.
 
Prieš čempionato pradžią – trumpas pristatymas apie tai, ką kalba komandų vadovai ir kokiomis nuotaikomis jie pasitinka naująjį sezoną.

Vilniaus „Igol“
 
Praėjusių metų čempionai „Igol“ sau kito tikslo nekelia – jie nori apginti titulą ir varžytis kitų metų Čempionų lygoje. Tą patvirtino ir komandos vadovas Darius Laucevičius.
 
„Komplektacija buvo sėkminga, turime visus tuos pačius žaidėjus ir dar kelis naujus žaidėjus. Bus ir tie patys legionieriai. Mūsų sudėtis nesikeičia jau daug metų, bet šiais metais į sudėtį įtraukėme ir kelis jaunesnius futbolininkus“, – pasakojo D. Laucevičius.
 
Lietuvos čempionatą ne kartą laimėjęs „Igol“ savo sudėtyje turi ir ankščiau lyderiavusius futbolininkus Pavelą Smolkovą, Viktorą Bartosevičių bei kitus.
 
„Mūsų tikslas – tik pirma vieta ir apie kitas pozicijas net negali būti kalbos. Kitais metais norime nuvykti į Čempionų lygą. Tokie mūsų tikslai, o nuotaikos tikrai geros“, – pabrėžė „Igol“ vadovas.
 
Pasak D. Laucevičiaus, mažesnis komandų skaičius suteiks suteiks siauresnį pasirinkimą renkantis nacionalinės rinktinės kandidatus: „Čempionato lygį pamatysime, kai jis prasidės, bet trys ar keturios komandos tą lygį išlaikyti turėtų, o kitos komandos sieks iki to lygio pakilti. Šiais metais turėsime mažiau komandų ir dėl to šiek tiek gaila. Kuo daugiau komandų – tuo geriau, nes būtent iš šių ekipų renkama Lietuvos rinktinė, o mažiau komandų reiškia mažiau pasirinkimo rinktinei”.
 
„Rings-Avelita“ 
 
Entuziastingai nusiteikusi ir kita Vilniaus komanda – „Rings-Avelita“. Komandos vadovas Edgaras Beršta ekipai, savo sudėtyje turinčiai ne vieną garsią pavardę, kelia pačius aukščiausius tikslus ir nori ženkliai pagerinti praėjusių metų pasirodymą, kuomet „Rings“ finišavo tik ketvirtoje vietoje.
 
„Komandai sekasi gerai, ji jau sukomplektuota ir tikimės aukštų rezultatų. Sudėtis nuo praėjusių metų pasikeitė nesmarkiai ir žais praktiškai visi, kas jau žaidė praėjusiais metais“, – trumpai komandą pristatė E. Beršta.
 
Paplūdimio čempionato senbuvių gretose – gerai Lietuvos futbole pažįstami futbolininkai Mindaugas Malinauskas, Nerijus Radžius, Arsenijus Buinickis bei akrobatiniu smūgių per save meistras Ramūnas Radavičius.
 
„Tikrai norime kovoti dėl pirmosios vietos, į ją ir taikomės bei tokį tikslą sau keliame. Rimčiausiu konkurentu laikau „Igol“ komandą, su kuria tarpusavio rungtynės ir gali nulemti čempionato baigtį“, – pabrėžė „Rings-Avelita“ komandos vadovas.
 
Vilniaus „Audra“
 
Tuo metu praėjusiais metais trečioje vietoje likusi Vilniaus „Audra“ norėtų užimti ne žemesnę vietą, tačiau svajoja ir apie aukštesnes pozicijas. Tiesa, po pavasario pradžioje sužaisto „Stiklita“ paplūdimio taurės turnyro „Audros“ žaidėjai dar nebuvo kartu išbėgę ant smėlio ir tai komandai gali pakišti koją bent jau pirmajame ture.
 
„Pasiruošimas kol kas vyksta individualiai. Ant smėlio išbėgti paskutiniu metu nepavyko, todėl komandos nariai formą palaiko žaisdami SFL, MFL ar kitose pirmenybėse. Paskutinį kartą ant smėlio žaidėme tik Taurės varžybose, todėl dar tikrai nėra aišku koks bus mūsų komandinis susižaidimas. Spėčiau, kad pirmasis turas tikrai mums bus sunkus, tikrai nebus lengva nuo žolės pereiti ant smėlio, bet šįkart nesigavo pasitreniruoti ant smėlio“, – atviravo „Audros“ komandos vadovas Saimonas Vitkauskas.
 
„Visą pagrindą išlaikyti pavyko nuo praėjusių metų, tik turime vieną netektį dėl traumos, o dar vienas žaidėjas pirmąjį turą praleis dėl rungtynių Pirmoje lygoje. Dėl to, kad pagrindas išlaikytas, sau keliame minimalų tikslą – prizinę vietą. Jau ne pirmą sezoną iš eilės kovojame dėl aukščiausių pozicijų, todėl ir šiais metais sieksime to paties. Galbūt pasistengsime užimti aukštesnę vietą nei trečią ir pakovosime dėl antros, o gal net ir pirmos vietos. Manau, kad pagrindiniai konkurentai kovoti dėl aukso bus „Igol“, „Rings“ ir negalime nuvertinti Kupiškio ekipos“, – sezono tikslus ir rimčiausius konkurentus įvardino S. Vitkauskas.
 
„Audra“ ekipos vadovas taip pat nemano, kad čempionato lygis dėl sumažėjusių dalyvių kris: „Nemanau, kad čempionato lygis pasikeis. Stipriausios komandos jo tikrai neleis sumažinti ir čempionato lygis tikrai nesuprastės dėl to, kad komandų mažiau. Turnyras tikrai bus intriguojantis ir tikrai sunku nuspėti, kaip viskas pasibaigs“.

Kupiškio FK „Narjanta“
 
Nors praėjusiais metais Kupiškio komanda sugebėjo iškovoti sidabrą, šiais metais klubas jokio konkretaus tikslo sau nekelia. Komandos vadovas Darius Baronas tiesiog nori, kad jo komanda sužaistų kaip įmanoma geriau ir, atsiradus progai, pakovotų dėl medalių. Anot D. Barono,  kiekvienas karys nori tapti generolu ir su šia Kupiškio komanda tai padaryti tikrai įmanoma.
 
„Kupiškio mastu tai bus svajonių komanda. Trimis žaidėjais sustiprinome savo sudėtį ir turime gerą pasiruošimą paplūdimyje, tačiau konkrečių tikslų sau kol kas nekeliame. Turime tikslą tiesiog gerai sužaisti ir gerai pasirodyti čempionate, bet konkrečios vietos nusitaikę tikrai nesame nusižiūrėję. Žinoma, kiekvienas karys nori tapti generolu ir atsiradus progai, tikrai sieksime užimti kuo aukštesnę vietą“, – pabrėžė D. Baronas.
 
„Džiugu dėl to, kad vyksta intensyvios treniruotės į kurias ateina net ir tie žaidėjai, kurie į pagrindinę komandą nepapuola. Jaučiame, kad esame susižaidę ir nekantriai laukiame čempionato pradžios. Manau, kad dėl mažesnio komandų skaičiaus lygis tikrai nekris, kaip tik manau, kad jis kyla į viršų“, – pridūrė „Narjanta“ vadovas.

 
„Prienai“
 
Pirmojo etapo  šeimininkai „Prienai“ laukia pirmojo turo savo mieste, tačiau išlieka realistais ir nemano, kad šiais metais jie gali pakovoti dėl aukščiausių pozicijų.
 
Prienų miesto komanda yra pakankamai jauna – jai tai bus tik antrasis čempionatas. Praėjusiais metais „Prienai“ liko šešti ir komandos vadovas Audrius Deltuva juokavo, kad žemiau šiais metais jie tikrai nebus: „Komanda liko praktiškai tokia pati, kaip ir praėjusiame sezone tik pasipildėme dar keliais žaidėjais. Treniruojamės ant smėlio, laukiame sezono pradžios. Mes esame jauna komanda, dar tik besikurianti, todėl mūsų tikslas būtų suprasti koks tai čempionatas ir kaip čia reikia žaisti. Mums tai bus tik antrieji metai, todėl gal šiais metais jau būsime šiek tiek drąsesni“.
 
„Šiais metais tikrai neužimsime prastesnės vietos (juokiasi, - aut. pastaba). Žinoma, norėtume užimti aukštesnę vietą, bet čempionate liko labai stiprios komandos, kurios tikrai išlaikys aukštą čempionato lygį“, – teigė A. Deltuva.
 
Kalbant apie pirmą turą, „Prienai“ atskleidė, kad namuose žais be traumuoto savo lyderio Tomo Jonykos.
 
„Turime vieną nemalonią traumą, kurią yra patyręs Tomas Jonyka. Tai praktiškai stipriausias mūsų žaidėjas. Prienuose jis tikrai nežais, bet kituose turuose jis jau tikimės išvysti“, – atskleidė „Prienų“ vadovas.
 
Mažeikių SC „Olimpas“
 
2018 metais septintoje vietoje finišavęs Mažeikių klubas visus metus laukė naujojo sezono starto ir pagaliau jo sulaukė. Jau šeštadienį Mažeikių ekipa galės parodyti, ko išmoko per metus.
 
Tiesa, komanda čempionatą pradės ne pačios stipriausios sudėties. Keli žaidėjai iš Norvegijos prie komandos prisijungs tik antrojo ar trečiojo etapo metu, tačiau komandos vadovas Donatas Voras pažadėjo, kad tie paplūdimio futbolininkai, kurie žais, ketina atiduoti visas jėgas.
 
„Visus metus laukiame šio čempionato, todėl nuotaikos yra pačios geriausios. Visgi pirmajame etape dar neturėsime visų žmonių. Keletas komandos narių nespėjo grįžti iš Norvegijos, bet tie kurie bus, kausis iki nukritimo. Mūsų lyderis prisijungs prie mūsų tik paskutiniame ture, todėl labai sunku kol kas kalbėti apie tikslus. Visgi, į pirmąjį ketvertuką patekti tikrai norėtume“, – pabrėžė D. Voras.
 
„Manau, kad šiais metais, nors komandų bus mažiau, tačiau jos visos bus pajėgios ir čempionato lygis tikrai nesuprastės. Su kiekviena komanda reikės žaisti ir vargti ir tikrai nemanau, kad bus lengvų rungtynių ir reikės kaip reikiant susiimti, norint iškovoti pergalę. Favoritu įvardinčiau „Igol“ komandą, bet kol kas, manau, tikrai sunku viską nuspėti. Pirmasis turas bus toks „apsišaudymo“, o antrasis turas turėtų parodyti tikruosius komandų pajėgumus. Patys pirmajame ture sieksime bent vienos pergalės“, – užbaigė „Olimpo“ vadovas.

2019 metų „Stiklita“ paplūdimio futbolo čempionato tvarkaraštis:

2019-06-15 (Prienai):
 
10.30. „Narjanta“ – „Prienai“ 
11.30. „Igol“ – „Olimpo SC“
12.30. „Audra“ – „Rings-Avelita“
13.30. Čempionato atidarymas
14.00. „Audra“ – „Olimpo SC“
15.00. „Rings-Avelita“ – „Narjanta“
 
2019-07-06 (Kupiškis):
 
10.30. „Narjanta“ – „Olimpo SC“
11.30. „Prienai“ – „Igol“
13.00. „Narjanta“ – „Audra“
14.00. „Olimpo SC“ – „Prienai“
15.00  „Igol“ – „Rings-Avelita“
 
2019-07-27 (Nida):
 
10.30. „Olimpo SC“ – „Rings-Avelita“
11.30. „Prienai“ – „Audra“
12.30. „Igol“ – „Narjanta“
13.30. „Prienai“ – „Rings-Avelita“
14.30. „Audra“ – „Igol“
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
Dvi pergalės ir pralaimėjimas
2019 06 15
Jaunimas
14-mečių Baltijos taurės varžybose Lietuvos merginos iškovojo pergalę, o vaikinai suklupo. Mūsų šalies U19 rinktinė kontroliniame mače pranoko latvius.
D.Kairys: „Su tokiais vyrais smagu dirbti“
2019 06 15
U-20
Po alinančių karščių ir pratybų stadione, jaunimo (U20) vaikinų rinktinė persikėlė į krepšinio salę.
Laimėjo ir vaikinai, ir merginos
2019 06 14
Baltijos taurė
Paidės mieste Estijoje startavusiame Baltijos taurės turnyre pirmąsias pergales iškovojo Lietuvos U14 rinktinės.
 
„Sūduva“ išvengė lygiųjų su „Panevėžiu“
2019 06 15
A lyga
Lietuvos futbolo A lygos 14-ojo turo rungtynėse Marijampolės „Sūduva“ namie 2:1 (0:1) įveikė „Panevėžio“ futbolininkus ir iškovojo 9-ąją pergalę iš eilės.
LFF imsis veiksmų prieš „Stumbrą“
2019 06 15
Situacija
LFF generalinis sekretorius: „Šiuo metu „Stumbro“ klubas turi 20 tūkst. eurų skolų federacijai, tačiau, nepaisant to, mes stengėmės jiems pagelbėti.“
Baltijos taurės starte – pergalė prieš estes
2019 06 15
Baltijos taurė
Po keitimo į aikštę išėjusių Lolitos Žižytės ir Ritos Mažukėlytės įvarčiai antrajame kėlinyje padėjo lietuvėms nugalėti Estijos nacionalinę komandą.
Latvijoje – du Lietuvos rekordai
2019 06 15
Rekordas
Baltijos šalių mače Latvijoje Lietuvos rekordus pagerino trišuolininkė Dovilė Dzindzaletaitė-Kilty ir ieties metikė Liveta Jasiūnaitė.
Galingas metimas medalio negarantavo
2019 06 10
Svetur
Vokietijoje 55-ą kartą surengtose lengvosios atletikos varžybose „Pfingstsportfest“ startavo ir Lietuvos sportininkai.
Dalyvių gretose – net „PravalTuro“ vadovas
2019 06 09
Maratonas
Įvairius „Citadele“ Kauno maratono nuotolius įveikė 5 tūkstančiai entuziastų. Tarp jų – ir gerai žinomų žmonių.
 
Lietuviai laimėjo du iš keturių finalų
2019 06 15
Turnyras
„Tennis Europe“ jaunių (iki 16 metų) turnyre „Riga Open“ vaikinų vienetų varžybas laimėjo A.Sabaliauskas, dvejetų – E.Butvilas ir P.Vaitiekūnas.
Lietuviai kovos dviejuose finaluose
2019 06 14
Turnyras
Rygoje (Latvija) vykstančiame „Tennis Europe“ jaunių (iki 16 metų) turnyre „Riga Open“ galingai žaidžia Lietuvos tenisininkai.
A.Tapinas: „Su mumis jau dirba psichologai“
2019 06 14
Turnyras
Po Birštone vykusio turnyro A.Tapinas teigė, kad ne viskas buvo taip blogai, kaip galima buvo tikėtis pusantrų metų nelaikius rankose teniso raketės.
Čempionės gyvenimas sukasi aplink karatė
2019 06 12
Karatė
Europos karatė čempionė Erika Žeburtovič neabejoja: svarbiausia – nepasiduoti. O visas fizines savybes galima išsiugdyti
Turnyre Austrijoje – lietuvės pergalė
2019 06 09
Taekvondo
Klaudija Tvaronavičiūtė trofėjų kolekciją papildė dar vienu aukso medaliu. Ji triumfavo G-1 kategorijos tekvondo turnyre „Austrian Open“ Insbruke.
Čempionas arenose ir gyvenime
2019 06 06
Veidas
Atviras Sergejaus Maslobojevo interviu - apie išsekimą, savęs paieškas, reabilitacijos centrus ir sūnų, privertusį visiškai atsisakyti alkoholio.
 
Auksą iškovojo trečius metus iš eilės
2019 06 14
Lietuvos čempionatas
Lietuvos jaunių asmeninių lenktynių čempionai - Akvilė Gedraitytė ir Aivaras Mikutis.
MTB dviratininkų laukia karštas sekmadienis
2019 06 14
Kalnų dviračiai
„Jeep MTB dviračių maratonų taurė“ grįžta į Vilnių: sekmadienį, birželio 16 dieną, Saulėtekio alėjoje vyks antro etapo varžybos.
Pasaulio rekordą pasiekė lietuvišku dviračiu
2019 06 13
Rekordas
Saulius Speičys lietuvių pagamintu elektriniu dviračiu „Zbike Z1L“ vienu įkrovimu beveik per parą nuvažiavo 621,25 km ir tapo planetos rekordininku.
Lietuviai – bejėgiai prieš prancūzus
2019 06 13
Atranka
Europos čempionato atrankos mače Klaipėdoje su prancūzais Lietuvos rinktinė pirmavo 2:0, bet po to sąlygas aikštėje diktavo svečiai.
„Prancūzai baus už kiekvieną klaidą“
2019 06 13
Rinktinė
Lietuvos rinktinės kapitonas Vaidotas Grosas teigė, jog šios dienos rungtynėse Lietuvos pagrindiniu ginklu gali tapti kovingumas (VIDEO).
J.Truchanovičius: „Norisi jiems įkrėsti“
2019 06 12
Rinktinė
Prieš kovą su prancūzais Lietuvos rankinio rinktinės treneris M.Andriuška: „Mūsų pagrindinė stiprybė – kai komanda yra kaip vienas kumštis“ (VIDEO).
 
Merginos užkopė aukščiau nei vaikinai
2019 06 15
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkės Ariana Rudkovskaja ir Gabrielė Petrauskaitė Europos jaunių (iki 18 metų) čempionate užėmė devintąją vietą.
Europos čempionate – sėkmingas startas
2019 06 14
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Austrijoje džiugina pergalėmis Europos jaunių čempionate.
Klaipėda rengiasi neeiliniam įvykiui
2019 06 10
Paplūdimio tinklinis
Teatro aikštėje Klaipėdoje bus išpilta 150 kubinių metrų smėlio, įrengta tarptautinius standartus atitinkanti tinklinio aikštė su 400 vietų tribūnomis.
V.Žala už nugaros paliko visus varžovus
2019 06 15
Ralis
Kelmėje finišavo Lietuvos ralio čempionato II etapas – „Rally Žemaitija 2019“ . Jį laimėjo nuo pirmojo greičio ruožo tempą diktavęs Vaidotas Žala
Sugrįžimą apkartino lūžęs ratas
2019 06 15
Rali-krosas
Rokas Baciuška, praleidęs dvi lenktynes, grįžo į kovą su stipriausiais pasauio ralio-kroso čempionato dalyviais.
Egzaminai – ir trasose, ir mokykloje
2019 06 15
Rali-krosas
Dėl atidėto skrydžio iš Norvegijos Rokas Baciuška buvo priverstas praleisti matematikos egzaminą, bet turėjo daugiau laiko pasiruošti lenktynėms.
 
Prieš žiemos iššūkius – sunkus darbas vasarą
2019 06 04
Kalnų slidinėjimas
Kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas – apie pratybas Druskininkuose, gyvenimą be atostogų, Lietuvos talentus, tikslus, pinigus, studijas, rinkimus.
Tikisi pagrindinio vaidmens
2019 05 29
Svetur
Suomijos „SaiPa“ klube antrus metus liekantis Lietuvos rinktinės vartininkas L. Lubys kitą sezoną norėtų daugiau atsakomybės.
Lietuviai  žengė laipteliu aukštyn
2019 05 27
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinė pakilo Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) sudarytame rinktinių reitinge.
Lietuvos regbininkai šluoja varžovus
2019 06 15
Regbis
Lietuvos vyrų regbio-7 rinktinė tęsia pergalingą žygį Zagrebe (Kroatija) vykstančiame Europos čempionato „Trophy“ diviziono pirmajame etape.
Vyrai startavo pergale, moterys – nesėkme
2019 06 15
Regbis
Lietuvos vyrų regbio-7 rinktinė galingai pradėjo pasirodymą Europos čempionato „Trophy“ diviziono turnyro pirmajame etape Zagrebe (Kroatija).
„Dabar turi silpniau, bet labai ilgai“
2019 06 15
Baidarių ir kanojų irklavimas
Europos žaidynių čempiono vardą ginsiantis H.Žustautas: „Visas dėmesys – į dvivietę. Kartais jau net pamirštu, kad dar ir 200 m rungtyje startuosiu.“
 
„Žalgirio“ tvirtybė – žmonės
2019 06 14
Tradicija
Kasmetiniame „Žalgirio“ draugijos buvusių ir dabartinių darbuotojų susitikime dalyvavo 30 įvairių kartų žalgiriečių.
IOC sprendimas: J.Šuklinas netenka medalio
2019 06 12
Dopingas
Jevgenijui Šuklinui teks grąžinti ne tik olimpinį sidabro medalį, ženkliuką ir diplomą, bet ir už laimėjimą gautą automobilį, kitas gautas išmokas.
Lažybų skandalas privertė keisti rinktinę
2019 06 10
Situacija
LTOK išreiškus susirūpinimą dėl vieno iš 3x3 krepšinio rinktinės nario veiklos, prieštaraujančios sporto etikai, LKF nutarė perrikiuoti komandos gretas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas