Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. birželio 14 d. 10:44 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Žalgirio“ tvirtybė – žmonės

Kasmetiniame „Žalgirio“ draugijos buvusių ir dabartinių darbuotojų susitikime dalyvavo 30 įvairių kartų žalgiriečių.

Renginio akimirka.
lsdzalgiris.lt nuotr.
Renginio akimirka.
   
„Žalgirio“ sporto draugija pratęsė tradiciją – kaip ir kasmet, buvę ir dabartiniai jos darbuotojai susirinko į tradicinę vakaronę.
 
Žalgiriečiai bendrauja, dalijasi savo prisiminimais, vienas kitam pasipasakoja, kokiais džiaugsmais ir rūpesčiais gyvena šiandieną

„Šito susitikimo visada laukiu, nuolat stengiuosi dalyvauti. Visus darbus suplanuoju taip, kad galėčiau atvykti susitikti su savo kolegomis“, - sako buvęs draugijos darbuotojas Algis Labutis.  

Dar prieš susitikimą ne vienas užsuko pasisvečiuoti į draugijos būstinę, įsikūrusią Olimpiečių gatvėje, pabendravo su dabartiniais draugijos darbuotojais. 

VISI SAVI. Legendinė irkluotoja, triskart Europos čempionė (1963 m., 1965 m. ir 1967 m.) Irena Vaitkevičienė, į „Žalgirį“ atėjo dirbti iš tuometės „Dinamo“ draugijos.
 
Irklavimo legendai šiemet sausio 9 d. sukako 80 metų. I. Vaitkevičienė ir pati stebisi, kaip viesulu nuskriejo tie metai: rodos vakar ji dar sėdėjo valtyje, po to prasidėjo jos antrasis gyvenimo etapas, o šiandien visa tai - tik gražus prisiminimas.  

„Žalgiryje“ dirbau ketverius metus. Buvo nuostabus laikotarpis, kaip ir „Dinamo“ draugijoje, buvau atsakinga už irklavimą. Buvo visi savi, dirbti sekėsi gerai. Kabinete sėdėjau su savo treneriu, Lietuvos irklavimo legenda Eugenijumi Vaitkevičiumi, iš kurio gavau nuostabių pamokų. Darbų buvo daug, varžybos vyko kiekvieną savaitgalį, reikėjo suktis kaip tai voverei rate“, - prisiminė I. Vaitkevičienė. 

Žalgiriečių vakaronė prasidėjo draugijos prezidento Algio Bronislovo Vasiliausko pasveikinimu. 

Jis susirinkusiuosius supažindino su šiandienos „Žalgirio“ veikla.

Žalgiriečiai aktyviai dalyvauja Europos sporto mėgėjų federacijos (ESCF) ir Pasaulio neprofesionalaus sporto konfederacijos (CSIT) veikloje.

 „Susitikome vėl pakalbėti, visi turime daug ką pasakyti vienas kitam, kas įvyko per tuos vienerius metus.  Draugija gyvuoja toliau. Nors ypatingais rezultatais pasigirti gal ir negalime, tačiau per metus sugebame organizuoti 233 renginius. Tuo mes galime pasidžiaugti. Sportas dabar išgyvena kitus laikus. Kai būna pokyčių, vyksta reformos, tai ta perspektyva pasidaro suprantama ne po metų, o po 6-10-ties“, - kalbėjo A. B. Vasiliauskas.     
 

 
„Žalgirio“ draugijoje septynerius metus dirbusi Albina Juozapavičienė buvo atsakinga už sporto mokyklas, kurių draugijoje tada buvo daugiau nei 20. 

Veikė Kompleksinė, Buriavimo, Jojimo, Dviračių sporto, Lengvosios atletikos, Sunkiosios atletikos, Rankinio, Krepšinio ir kitos sporto mokyklos. 

„Skyriui tada vadovavo Vytautas Šaikūnas, o aš buvau jo pavaduotoja. Kabinete sėdėjome keturi, aš buvau vienintelė moteris.  Liko labai gražūs prisiminimai, buvo nuostabus kolektyvas. Kai pirmaisiais nepriklausomybės metais draugijai atėjo sunkus laikmetis, draugijoje pradėjo mažėti žmonių, aš irgi patekau į tų mažėjančiųjų srautą.  Šarūnui Dusevičiui įkūrus „Žalgirio loto“ tinklą, išėjau ten dirbti ir toje bendrovėje praleidau 20 metų“, - sako A. Juozapavičienė. 
 
Prieš ketverius metus ji išėjo į užtarnautą poilsį. Žalgiriečiams  pakvietus į kasmetinius susitikimus, A. Juozapavičienė stengdavosi  juose dalyvauti, praleido tik kelis. „Šitie susitikimai man labai brangūs. Per metus mes visi pasikeičiame, tik nesikeičia mūsų meilė buvusiai darbovietei. Ji tokia pat stipri ir nuoširdi“, -  sako A. Juozapavičienė. Vakaro metu ji daug bendravo su Jojimo sporto mokykloje dirbusia Irena Šečkuviene.  

Nuo 1987-ųjų Šiaulius palikęs ir „Žalgirio“ draugijoje pirmininko pavaduotoju pradėjęs dirbti Ilja Arnautovas čia praleido trejus metus. 
 
„Labai džiaugiuosi, kad „Žalgiris“ išliko iki šių dienų, tęsia savo veiklą. Susikūrė nauji klubai, atsirado naujos tradicijos, žalgiriados, tarptautinis bendradarbiavimas.  Į varžybas išvyksta didelės draugijos sportininkų įvairių sporto šakų delegacijos. „Žalgiris“ gyvavo, gyvuoja ir gyvuos“, - džiaugėsi I. Arnautovas. 
 
Buvęs ilgametis „Žalgirio“ prezidentas, o dabar generalinis sekretorius Vytas Nėnius teigė, kad draugijos tvirtybė – žmonės, jiems draugija skiria didelį dėmesį.  

Jis prisiminė, koks 1987-aisiais, susijungus „Nemuno“ ir „Žalgirio“ draugijoms, buvo stiprus „Žalgiris“. Draugijos aparate dirbo net 114 žmonių.

Veikė mokomasis, finansų, sporto bazių, sporto mokyklų, organizacinis, kūno kultūros skyriai. 

„Tada Lietuvos kūno kultūros sporto komitetas iš biudžeto gaudavo 4 milijonus rublių, o „Žalgiris“ iš profsąjungų – 14 milijonų.  Draugijoje dirbo 2 tūkst. trenerių, buvome apie 90 sporto bazių šeimininkais. 

Rūpinomės 17-a meistrų komandų, kai „Dinamo“ draugija – vos viena Kauno moterų tinklinio komanda.  Visoje Lietuvoje, o ir Sovietų Sąjungoje buvo garsios mūsų krepšinio, rankinio, žolės riedulio, vyrų tinklinio, regbio, ledo ritulio, futbolo komandos. 
 
„Žalgiris“ buvo galinga sporto draugija, visos Lietuvos sporto stuburas.

Dabar, kai Lietuvos sportas persitvarkė pagal vakarietišką modelį, draugija surado savo nišą – dirba su mėgėjais.   Turime 67 registruotus sporto klubus ir daug neregistruotų, kurie dalyvauja mūsų varžybose“, - sako V. Nėnius.   

VEIDAI. Vakaro metu buvo galima pamatyti ir daugiau žinomų „Žalgirio“ draugijos sporto žmonių: Kleopą Girdžių, Algirdą Maldūną, Šarūną Dusevičių, Petrą Mažeiką, Algį Labutį, Vytautą Šaikūną, Romą Čižauskaitę, Marytę Trukšiną, Henriką Vilkončienę, Virginijų Gečą, Nijolę Trainavičiūrę, Stasę Morkūnaitę, Arvydą Sedekerskį, kt. 

Vakaronėje dalyvavo ir visas dabartinis „Žalgirio“ kolektyvas, kurį sudaro 6 žmonės.   
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Krepšininkai festivalį pradėjo pergale
2019 07 22
Olimpinis festivalis
Europos jaunimo olimpiniame festivalyje Lietuvos krepšininkai startavo pergale 77:71 prieš graikus.
Į rinktinę veržiasi net po traumos
2019 07 22
Rinktinė
Į Palangą susirinko vyrų krepšinio rinktinės kandidatai, kurie pradės pasiruošimą rugpjūčio 31 - rugsėjo 15 d. Kinijoje vyksiančiam pasaulio čempionatui.
Paaiškėjo Lietuvos krepšininkų varžovai
2019 07 22
Burtai
Europos krepšinio čempionato atrankos burtai lėmė, kad lietuviai žais su čekais, belgais ir Albanijos, Baltarusijos bei Danijos turnyro nugalėtotojais.
 
Trečiajame etape - rumunai arba žydai
2019 07 22
Burtai
Rytoj su San Marino čempionais "Tre Penne" dviejų mačų seriją pradėsianti "Sūduva" pergalės atveju susitiks su "Cluj" arba Tel Avivo "Maccabi" ekipa.
Lietuvos komanda - tarp 16 geriausiųjų
2019 07 22
Paplūdimio futbolas
Lietuvos paplūdimio futbolininkai sukūrė kone stebuklą.Jie pasaulio čempionato atrankos turnyre 2:0 įveikė galingą Turkijos koamndą.
Iš "Riterių" - į žemesniąją Belgijos lygą
2019 07 22
Karjera
Belgijos pirmenybių antrojo ešelono klubas "Lommel" išpirko iš Vilnisaus "Riterių" vartininko Tomo Švedkausko sutartį.
Lietuvos lengvaatlečiui - Europos sidabras
2019 07 22
Kurčiųjų sportas
Europos kurčiųjų lengvosios atletikos čempionate Mažvydas Paurys nusviedė diską 47 m 96 cm, pagerino asmeninį rekordą ir užėmė antrąją vietą.
Bėgikai demonstravo įspūdingus rezultatus
2019 07 22
Bėgimas
Įlgų nuotolių bėgimo šventėje Vilniuje bėgikai varžėsi ne tik dėl varžybų trofėjaus, bet ir Lietuvos čempionato apdovanojimų.
Europos čempionate - keturi Lietuvos atletai
2019 07 21
Kurčiųjų sportas
M. Paurys, M.Juška, V. Ivaškevičius ir Š. Zdanavičius išvyko į Europos kurčiųjų lengvosios atletikos čempionatą Vokietijoje.
 
L. Grigelis sutriuškintas per 56 minutes
2019 07 22
Tenisas
Turnyro Čekijoje pirmajame etape vietos tenisininkas Adamas Pavlasekas 6:2, 6:0 įveikė lietuvį :Lauryną Grigelį.
Lietuvių reitingai smuktelėjo
2019 07 22
Reitingas
ATP tenisininkų reitingų lentelėje Ričardas Berankis prarado vieną poziciją, Laurynas Grigelis - dvi.
Kelią turnyre baigė ketvirtfinalyje
2019 07 19
Tenisas
Belgas Z. Bergso pirmavęs prieš J. Tverijoną turnyre Estijoje susižeidė ir nebetęsė rungtynių. Ketvirtfinalyje lietuvos nusileido rusui B. Bobrovui.
Skirtingos dvynės imtynes myli vienodai
2019 07 22
Imtynės
„Pakovojam tikrai, dar ir kaip pakovojam – dažniausiai treniruotėse, bet ir namuose būna“, – juokėsi 15-metė imtynininkė Gabija Dilytė.
Trispalvė lietuvių garbei kilo Londone
2019 07 05
Svetur
Anglijos sostinėje dvi dienas vykusiame tarptautiniame braziliškojo džiu-džitsu turnyre „British Open 2019“ penkis medalius iškovojo Lietuvos atletai.
Lietuvei - bilietas į pasaulio čempionatą
2019 07 01
Karatė
A. Meškauskienė kiokušin karatė pasaulio pirmenybių atrankoje nukeliavo iki pusfinalio ir pelnė kelialapį į finalinį turnyrą Japonijoje.
 
Aukso medaliai - jau penktą kartą
2019 07 21
MTB
Lietuvos kalnų dviračių olimpinio kroso čempionato nugalėtojaisw tapo K. Sosna ir Š. Pacevičius. Abiem jiems - tai jau penktas Lietuvos pirmenybių auksas.
MTB dviračių lenktynės vėl vyks Žagarėje
2019 07 18
MTB
„MTB dviračių maratonų taurės“ varžybos, kaip ir pernai, taps Žagarės vyšnių festivalio dalimi.
Lietuviai kibo į atlapus lyderiams
2019 07 14
Trekas
Europos jaunių (17-18 metų) ir jaunimo (iki 23 metų) dviračių treko čempionato penkoji diena buvo sėkminga lietuviams.
Pirmam etape - tarp stipriausių
2019 07 22
Rankinis
Lietuvos rankinio rinktinė laukia antradienio burtų, kurie paskirstys komandas į pirmojo atrankos etapo grupes.
Mažajame finale nusileido turkėms
2019 07 21
U-19
Lietuvos 19-mečių merginų rankinio rinktinė p-ralaimėjo rungynes Europos čempionato B diviziono trečiosios vietos.
Pusfinalyje nusileido čekėms
2019 07 20
U-19
Lietuvos 16-mečių merginų rinktinė Klaipėdoje pralaimėjo Europos čempionato B diviziono pusfinalį 22:37.
 
Į ketvirtfinalį neprasibrovė
2019 07 20
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis FIVB trijų žvaigždučių turnyre Kanadoje nusileido norvegams H. Molui ir M. Berntsenui.
Europos čempionate - dešimti
2019 07 19
Neįgaliųjų sportas
Lietuvos vyrų tinklinio sėdint rinktinė Europos čempionate Budapešte iškovojo vieną pergalę ir užėmė 10-ąją vietą.
Lietuviai Kanadoje žengia be pralaimėjimų
2019 07 19
Paplūdimio tinklinis
FIVB trijų žvaigždučių serijos paplūdimio tinklinio turnyro grupės varžybose A. Rumševičius ir L. Každailis finišavo pirmi ir pateko į aštuntfinalį.
Lietuvos bekelės čempionate startuos bagis
2019 07 22
Auto
Pirmasis Lietuvos bekelės lenktynių čempionate šiemet bagis – „CFMoto Z1000“. Jo ekipažą sudaro Antanas Kanopkinas ir Adomas Gančierius.
Lietuvis - Nyderlandų motokroso čempionas
2019 07 22
Moto
Viso Nyderlandų čempionato metu pirmavęs Arminas Jasikonis tapo šių pirmenybių nugalėtoju.
Debiutas tapo triumfu
2019 07 22
Auto
1006 km lenktynėse R.Baciuška pasistiprinusi „Noker Racing Team“ be vargo laimėjo savo klasę ir nuo dvigubai galingesnių "Lamborghini" atsiliko 10 min.
 
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
B. Haakė vėl imasi lietuviško iššūkio
2019 07 16
Sugrįžimas
Debiuto pasaulio čempionate laukiančios Lietuvos moterų rinktinės vyriausiuoju treneriu dirbs puikiai mūsų šalies ledo ritulininkams pažįstamas B.Haakė.
Lietuvis lieka stipriausioje Europos lygoje
2019 07 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės gynėjas Nerijus Ališauskas pratęsė sutartį su Rygos "Dinamo" klubu ir toliau atstovaus jam KHL pirmenybėse.
Devyniolikmečių finalas - be lietuvių
2019 07 22
Šiuolaikinė penkiakovė
Šiuolaikinės penkiakovės pasaulio jaunių čempionate L.Gaudiešius 17-mečių grupės finale užėmė 25-ąją vietą. Du vyresni Lietuvos atletai į finalą nepateko.
Iš Baltarusijos - su bronzos medaliu
2019 07 22
Šaudymas
Vos vienas taškas skyrė vilnietį V. Grybę nuo antrosios vietos šaudymo į skriejančius taikinius pasaulio taurės etape.
Pergalė prieš graikus, rekordai ir finalas
2019 07 22
Plaukimas
Pirmadienio EFOF aožvalga: Lietuvos sportininkai antrąją festivalio dieną varžėsi krepšinio, plaukimo, imtynių ir lengvosios atletikos arenose.
 
Vėliavnešio pareigos pridėjo pasitikėjimo
2019 07 20
Olimpinis festivalis
„Atvažiavau siekti kuo aukštesnio rezultato ir nenuvilti žmonių, kurie tiki manim", - apie jaunimo olimpinį festivalį kalba lengvaatletis K. Gelažius.
Fanams - "Žalgirio" spalvų ledai
2019 07 19
Kuluaruose
„Dadu“ prekės ženklo žalios ir baltos spalvų ledai jau pasiekė Lietuvos parduotuvių lentynas.
Į Baku palydėjo ir prezidentas
2019 07 18
Olimpinis festivalis
"Padarykite viską ir dar truputį“, – išvykstantiems į jaunimo olimpinį festivalį sportininkams kalbėjo LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas