Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. birželio 14 d. 10:44 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Žalgirio“ tvirtybė – žmonės

Kasmetiniame „Žalgirio“ draugijos buvusių ir dabartinių darbuotojų susitikime dalyvavo 30 įvairių kartų žalgiriečių.

Renginio akimirka.
lsdzalgiris.lt nuotr.
Renginio akimirka.
   
„Žalgirio“ sporto draugija pratęsė tradiciją – kaip ir kasmet, buvę ir dabartiniai jos darbuotojai susirinko į tradicinę vakaronę.
 
Žalgiriečiai bendrauja, dalijasi savo prisiminimais, vienas kitam pasipasakoja, kokiais džiaugsmais ir rūpesčiais gyvena šiandieną

„Šito susitikimo visada laukiu, nuolat stengiuosi dalyvauti. Visus darbus suplanuoju taip, kad galėčiau atvykti susitikti su savo kolegomis“, - sako buvęs draugijos darbuotojas Algis Labutis.  

Dar prieš susitikimą ne vienas užsuko pasisvečiuoti į draugijos būstinę, įsikūrusią Olimpiečių gatvėje, pabendravo su dabartiniais draugijos darbuotojais. 

VISI SAVI. Legendinė irkluotoja, triskart Europos čempionė (1963 m., 1965 m. ir 1967 m.) Irena Vaitkevičienė, į „Žalgirį“ atėjo dirbti iš tuometės „Dinamo“ draugijos.
 
Irklavimo legendai šiemet sausio 9 d. sukako 80 metų. I. Vaitkevičienė ir pati stebisi, kaip viesulu nuskriejo tie metai: rodos vakar ji dar sėdėjo valtyje, po to prasidėjo jos antrasis gyvenimo etapas, o šiandien visa tai - tik gražus prisiminimas.  

„Žalgiryje“ dirbau ketverius metus. Buvo nuostabus laikotarpis, kaip ir „Dinamo“ draugijoje, buvau atsakinga už irklavimą. Buvo visi savi, dirbti sekėsi gerai. Kabinete sėdėjau su savo treneriu, Lietuvos irklavimo legenda Eugenijumi Vaitkevičiumi, iš kurio gavau nuostabių pamokų. Darbų buvo daug, varžybos vyko kiekvieną savaitgalį, reikėjo suktis kaip tai voverei rate“, - prisiminė I. Vaitkevičienė. 

Žalgiriečių vakaronė prasidėjo draugijos prezidento Algio Bronislovo Vasiliausko pasveikinimu. 

Jis susirinkusiuosius supažindino su šiandienos „Žalgirio“ veikla.

Žalgiriečiai aktyviai dalyvauja Europos sporto mėgėjų federacijos (ESCF) ir Pasaulio neprofesionalaus sporto konfederacijos (CSIT) veikloje.

 „Susitikome vėl pakalbėti, visi turime daug ką pasakyti vienas kitam, kas įvyko per tuos vienerius metus.  Draugija gyvuoja toliau. Nors ypatingais rezultatais pasigirti gal ir negalime, tačiau per metus sugebame organizuoti 233 renginius. Tuo mes galime pasidžiaugti. Sportas dabar išgyvena kitus laikus. Kai būna pokyčių, vyksta reformos, tai ta perspektyva pasidaro suprantama ne po metų, o po 6-10-ties“, - kalbėjo A. B. Vasiliauskas.     
 

 
„Žalgirio“ draugijoje septynerius metus dirbusi Albina Juozapavičienė buvo atsakinga už sporto mokyklas, kurių draugijoje tada buvo daugiau nei 20. 

Veikė Kompleksinė, Buriavimo, Jojimo, Dviračių sporto, Lengvosios atletikos, Sunkiosios atletikos, Rankinio, Krepšinio ir kitos sporto mokyklos. 

„Skyriui tada vadovavo Vytautas Šaikūnas, o aš buvau jo pavaduotoja. Kabinete sėdėjome keturi, aš buvau vienintelė moteris.  Liko labai gražūs prisiminimai, buvo nuostabus kolektyvas. Kai pirmaisiais nepriklausomybės metais draugijai atėjo sunkus laikmetis, draugijoje pradėjo mažėti žmonių, aš irgi patekau į tų mažėjančiųjų srautą.  Šarūnui Dusevičiui įkūrus „Žalgirio loto“ tinklą, išėjau ten dirbti ir toje bendrovėje praleidau 20 metų“, - sako A. Juozapavičienė. 
 
Prieš ketverius metus ji išėjo į užtarnautą poilsį. Žalgiriečiams  pakvietus į kasmetinius susitikimus, A. Juozapavičienė stengdavosi  juose dalyvauti, praleido tik kelis. „Šitie susitikimai man labai brangūs. Per metus mes visi pasikeičiame, tik nesikeičia mūsų meilė buvusiai darbovietei. Ji tokia pat stipri ir nuoširdi“, -  sako A. Juozapavičienė. Vakaro metu ji daug bendravo su Jojimo sporto mokykloje dirbusia Irena Šečkuviene.  

Nuo 1987-ųjų Šiaulius palikęs ir „Žalgirio“ draugijoje pirmininko pavaduotoju pradėjęs dirbti Ilja Arnautovas čia praleido trejus metus. 
 
„Labai džiaugiuosi, kad „Žalgiris“ išliko iki šių dienų, tęsia savo veiklą. Susikūrė nauji klubai, atsirado naujos tradicijos, žalgiriados, tarptautinis bendradarbiavimas.  Į varžybas išvyksta didelės draugijos sportininkų įvairių sporto šakų delegacijos. „Žalgiris“ gyvavo, gyvuoja ir gyvuos“, - džiaugėsi I. Arnautovas. 
 
Buvęs ilgametis „Žalgirio“ prezidentas, o dabar generalinis sekretorius Vytas Nėnius teigė, kad draugijos tvirtybė – žmonės, jiems draugija skiria didelį dėmesį.  

Jis prisiminė, koks 1987-aisiais, susijungus „Nemuno“ ir „Žalgirio“ draugijoms, buvo stiprus „Žalgiris“. Draugijos aparate dirbo net 114 žmonių.

Veikė mokomasis, finansų, sporto bazių, sporto mokyklų, organizacinis, kūno kultūros skyriai. 

„Tada Lietuvos kūno kultūros sporto komitetas iš biudžeto gaudavo 4 milijonus rublių, o „Žalgiris“ iš profsąjungų – 14 milijonų.  Draugijoje dirbo 2 tūkst. trenerių, buvome apie 90 sporto bazių šeimininkais. 

Rūpinomės 17-a meistrų komandų, kai „Dinamo“ draugija – vos viena Kauno moterų tinklinio komanda.  Visoje Lietuvoje, o ir Sovietų Sąjungoje buvo garsios mūsų krepšinio, rankinio, žolės riedulio, vyrų tinklinio, regbio, ledo ritulio, futbolo komandos. 
 
„Žalgiris“ buvo galinga sporto draugija, visos Lietuvos sporto stuburas.

Dabar, kai Lietuvos sportas persitvarkė pagal vakarietišką modelį, draugija surado savo nišą – dirba su mėgėjais.   Turime 67 registruotus sporto klubus ir daug neregistruotų, kurie dalyvauja mūsų varžybose“, - sako V. Nėnius.   

VEIDAI. Vakaro metu buvo galima pamatyti ir daugiau žinomų „Žalgirio“ draugijos sporto žmonių: Kleopą Girdžių, Algirdą Maldūną, Šarūną Dusevičių, Petrą Mažeiką, Algį Labutį, Vytautą Šaikūną, Romą Čižauskaitę, Marytę Trukšiną, Henriką Vilkončienę, Virginijų Gečą, Nijolę Trainavičiūrę, Stasę Morkūnaitę, Arvydą Sedekerskį, kt. 

Vakaronėje dalyvavo ir visas dabartinis „Žalgirio“ kolektyvas, kurį sudaro 6 žmonės.   
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Dvi pergalės ir pralaimėjimas
2019 11 20
Europos turnyrai
FIBA Čempionų lygoje pergales iškovojo „Lietkabelis“ ir „Neptūnas“, o Europos taurės turnyre nesėkmę patyrė „Rytas“.
Treneris liepia 15-metei žaisti drąsiai
2019 11 20
Veidas
Šiauliuose augantis moterų krepšinio talentas Rusnė Augustinaitė: „Tokiame lygyje gaunu daug patirties ir pamokų“.
„Žalgirio“ štabe – patyręs medikas
2019 11 20
Medicina
Prie Kauno „Žalgirio“ komandos personalo jungiasi ilgametis Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės gydytojas, medicinos mokslų daktaras Rimtautas Gudas.
 
Aikštėje – beveik 1000 futbolininkų
2019 11 20
Vaikų futbolas
Marijampolės „Arvi“ manieže vyko „Marijampolė City“ futbolo akademijos ir partnerių organizuojamas tarptautinis vaikų futbolo turnyras „LG Cup 2019“.
Lietuvos rinktinė prisiminė pergalės skonį
2019 11 17
Draugiškos rungtynės
Lietuvos vyrų futbolo rinktinė nesėkmingą 2019 metų sezoną baigė pergalinga nata – kontrolinėse rungtynėse 1:0 (1:0) įveikė Naujosios Zelandijos ekipą.
I.Kardumas lieka čempionų gretose
2019 11 15
Žvilgsnis
Ivanas Kardumas pratęsė sutartį su Marijampolės „Sūduva“, Jovanas Čadjenovičius ir Vahidas Hambo – atsisveikino
Startavo geriausių lengvaatlečių rinkimai
2019 11 19
Rinkimai
Nors 2019-ieji Lietuvos lengvaatlečiams buvo permainingi, tačiau šalies sporto padangę sudrebinusių įvykių tikrai netrūko.
Ištvermingiausieji išsidalins medalius
2019 11 18
Bėgimas
Lapkričio 23 d. Neries regioniniame parke „Laukinis Trail – Dūkštos“ varžybų metu pirmą kartą vyks Lietuvos bekelės bėgimo (trail – angl.) čempionatas.
„Per varžybas pirmiausia kovoju su savimi“
2019 11 18
Žvilgsnis
Trišuolio Lietuvos rekordininkė Diana Zagainova: „Apmaudu, kad tokią stiprią rungtį išbraukė iš Deimantinės lygos.“
 
ITF turnyruose – lietuvių triumfas
2019 11 17
Turnyras
Lietuvos tenisininkai Laurynas Grigelis ir Justina Mikulskytė kartu su partneriai triumfavo ITF turnyruose.
Tenisininkams – beveik ketvirtis milijono
2019 11 14
Parama
235 tūkst. eurų. Į tokią projekto „Teniso talentai“ paramą ateinantiems metams gali pretenduoti geriausi ir perspektyviausi Lietuvos tenisininkai.
Lietuvė ir kroatė triumfavo Kipre
2019 11 09
Turnyras
15-metė Vilniaus teniso akademijos (VTA) auklėtinė Patricija Paukštytė laimėjo pirmą karjeroje ITF 18-mečių turnyrą.
Pirmąją dieną – dešimt kovų
2019 11 21
Boksas
Prasidėjo kovos 95-ajame Lietuvos bokso čempionate. Jame dalyvauja 74 boksininkai: 58 vyrai ir 16 moterų.
Kova – dėl medalių ir vietų rinktinėje
2019 11 20
Boksas
Lapkričio 20-23 d. Kėdainių arenoje vyks 95-asis Lietuvos bokso čempionatas. Šalies pirmenybėse bus išdalinta 14 medalių komplektų.
Rekordiniuose metuose – Pasaulio taurė
2019 11 18
Graplingo imtynės
Penkmetį skaičiuojanti Tarptautinė graplingo federacija šiemet Lietuvoje surengs dar vieną didelę šventę – lapkričio 23 d. Kaune įvyks Pasaulio IGF taurė.
 
Dviratininkams – du kelialapiai į Tokiją
2019 11 20
Olimpinės žaidynės
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) patvirtino vietų, kurias šalys gaus 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių dviračių plento lenktynėse, skaičių.
Kaune paskelbti Lietuvos metų dviratininkai
2019 11 15
Apdovanojimai
Metų dviratininke išrinkta Simona Krupeckaitė, dviratininku – Evaldas Šiškevičius, o kylančia žvaigžde – Akvilė Gedraitytė.
Arčiausiai lyderių – V.Lendelis
2019 11 11
Trekas
Geriausią rezultatą nuo 2017 m. vasario keirino rungtyje pasiekęs Vasilijus Lendelis pasaulio dviračių treko taurės varžybose Glazge – aštuntas.
Lietuvos arbitrai – Europos varžybose
2019 11 15
Teisėjai
Ateinančius du savaitgalius dvi Lietuvos rankinio teisėjų poros bei inspektorius darbuosis aukščiausio lygio rankinio varžybose – EHF Čemionų lygose.
Rankinio lygoje ima ryškėti lyderiai
2019 11 14
Lietuvos lyga
Šiuo metu tvirčiausiai Lietuvos rankinio čempionate žingsniuoja Vilniaus VHC „Šviesa“, kuri šešis mačus laimėjo ir vieną baigė lygiosiomis.
Juodkalnijoje susikrovė solidžią atsargą
2019 11 11
Europos turnyrai
EHF moterų Iššūkio taurės turnyro 3-iojo rato pirmosiose rungtynėse Kauno „Acme-Žalgiris“ išvykoje 26:19 (13:10) nugalėjo „ORK Rudar“ (Juodkalnija) ekipą.
 
Jaunių rinktinei – svarbiausių kovų metas
2019 11 20
Atranka
Šalies jaunių (iki 18 m.) vaikinų rinktinė stoja į kovą 1-ame Europos čempionato atrankos etape - Rytų Europos zoninės tinklinio asociacijos pirmenybėse.
Joniškyje atgimė didysis tinklinis
2019 11 18
Taurė
Į Joniškį sugrįžo didysis tinklinis. Būtent čia startavo Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Didžiosios taurės turnyras.
Startuoja kovos dėl LTF Didžiosios taurės
2019 11 15
Taurė
Šį savaitgalį Joniškyje prasideda Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Didžiosios taurės turnyras.
Prieš Dakarą – turas po Lietuvą
2019 11 21
Dakaras
Priešpaskutinį lapkričio savaitgalį Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas iškeliauja į turą po Lietuvą.
B.Vanagui – pagrindinio rėmėjo akibrokštas
2019 11 21
Situacija
Benediktas Vanagas: „Likus porai savaičių iki technikos išsiuntimo į Dakarą, „General Financing“ nutraukė partnerystę“.
Į Dakaro ralį – su nauju vardu
2019 11 19
Dakaras
Siurprizas Antano Juknevičiaus stovykloje: naujas komandos pavadinimas ir partneris.
 
Lietuvos čempionate – keistas rezultatas
2019 11 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionate užfiksuota kol kas didžiausia šio sezono staigmena.
Lenkijoje – sėkmingi lietuvių startai
2019 11 18
Greitasis čiuožimas
Lenkijos mieste Balstogėje vyko greitojo čiuožimo trumpuoju taku Baltijos taurės varžybos, sutraukusios 225 čiuožėjus iš 6 šalių.
Prestižinėse varžybose – penktoji vieta
2019 11 17
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Grand Prix“ serijos dailiojo čiuožimo varžybų šokių ant ledo turnyre S.Ambrulevičius ir A.Reed užėmė penktąją vietą.
„Nesu to anksčiau matęs Lietuvoje“
2019 11 20
Šaudymas iš lanko
Alytuje praūžė vienos didžiausių Lietuvos uždarų patalpų šaudymo iš lanko varžybų „Best Indoor“, šįkart vėl susilaukusios nemažo užsieniečių dėmesio.
„Šiame sporte nėra vietos silpniems“
2019 11 19
Kultūrizmas
Pasaulio kultūrizmo vicečempionas Tomas Kairys: „Sunkiausias dalykas man, jog paroje per mažai valandų.“
Lietuvos čempiono auksas – nigeriečiui
2019 11 19
Skvošas
64 skvošo entuziastai SEB arenoje Vilniuje išsidalijo devintojo Lietuvos čempionato apdovanojimus (VIDEO).
 
„Lietuvoje visada galima rasti žvaigždžių“
2019 11 21
Interviu
Sporto mokslo guru Genadijus Sokolovas: „Lietuviai – aukšti, ilgomis galūnėmis, jų sudėjimas tinka plaukimui, kitoms sporto šakoms.“
Filmas priminė šeimos svarbą
2019 11 20
Žvilgsnis
Gabrielė Martirosian: „Man įdomu pamatyti gyvenimą žmonių, kuriais žavimės. Kartais net nepagalvoji, kokius dalykus jie išgyvena.“
Kaune – Sporto forumas-konferencija
2019 11 20
Forumas
Dvi dienas vyksiančiame renginyje dalyvaus žinomi pranešėjai iš Lietuvos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Italijos ir kitų šalių.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas