Inga Juškevičiūtė 2019 m. birželio 12 d. 09:46 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

BaTCC ir NEZ lenktynės keliasi į Suomiją

Savaitgalis Suomijoje taps ypatingu ir visoms komandoms, kurios dar niekada neturėjo progos lenktyniauti šioje valstybėje.

NEZ lenktynės vyks Suomijoje.
Organizatorių nuotr.
NEZ lenktynės vyks Suomijoje.
Jau kelis sezonus iš eilės Baltijos šalių sprinto ir ištvermės lenktynių dalyviai keliavo tarp dviejų trasų: „Bikernieki“ Rygoje ir „Auto24Ring“ šalia Pernu kurorto Estijoje. DTačiau šiais metais organizatoriai pateikė staigmeną ir jau šį savaitgalį „Baltic Touring Cars Championship“, „North European Zone“ ištvermės lenktynės bei kitos NEZ serijos keliasi į Suomiją. 

Būtent Suomijos „Botniaring“ trasoje įvyks antrasis Baltijos regiono ištvermės lenktynių etapas. Tai – istoriškai svarbios lenktynės ne tik „BaTCC“ ir Šiaurės Europos zonos čempionatams, bet ir „TCR“  serijos mėgėjams, kur pirmą kartą istorijoje įvyks ir pastarųjų lenktynės. Žinoma, šis savaitgalis Suomijoje taps ypatingu ir visoms komandoms, kurios dar niekada neturėjo progos lenktyniauti šioje valstybėje. Į ištvermės lenktynes jau užsiregistravo devyniolika komandų. Tiek pat dalyvių ruošiasi ir „BaTCC“ serijos lenktynių startui. Tiesa, tiek trumpųjų nuotolių, tiek endurance tipo lenktynėse pastebimos itin gausios „TCR“ automobilių gretos.

Organizatoriai: „Dalyviams to reikėjo“

Vienas Baltijos šalių lenktynių organizatorių Andis Meilandas, pasakodamas apie etapą Suomijoje, buvo atviras ir lakoniškai išdėstė kelias priežastis, kodėl lenktynės iškeliavo į tolimąją Suomijos trasą: „Buvo pats laikas išvažiuoti ir kitur, dalyviams jau to tikrai reikėjo. Mes suprantame, kad dalyviams pabosta vėžintis tarp dviejų trasų Baltijos šalyse. Gaila, bet „Nemuno žiedas“ vis dar neatitinka reikalavimų, būtinų ištvermės lenktynėms. Paprastai mes sprendimus priimame tik iš pradžių pasitarę su dalyviais ir jų balsų dėka mes su lenktynėmis adrenalino savaitgaliui keliamės į kitą pusę jūros. Neturėtume pamiršti, kad mes turime ne tik Baltijos šalių čempionatą, bet ir Šiaurės Europos zonos lenktynių serijas. Tai sudaro puikias sąlygas keliauti, išmėginti naujas trasas. Šį kartą – tai „Botniaring“.  

Ši trasa įsikūrusi šalia Jurva miestelio: važiuojant automobiliu nuo Helsinio užtrunkama apie 4 su puse valandos. Nors trasa ir nėra lengvai pasiekiama, vietiniai Suomijos lenktynininkai prisiekia, kad ją tikrai verta pamatyti ir ypač – joje lenktyniauti. Yra dvi skirtingos trasos konfigūracijos, trumpesnė – apie 2700 metrų ir ilgesnė – 4014 metrų. Būtent pastaroji ir bus naudojama būsimose savaitgalio lenktynėse.  


Suomijos komanda „Black Rose Racing“: „Tai- tikrai darbinga trasa“

Ne visi lenktynių dalyviai „Botniaring“ trasoje varžysis pirmąjį kartą. Kai kurie Suomijos lenktynininkai čia jaučiasi kaip namuose. Vieni tokių – „Black Rose Racing Team”, žiedinėse lenktynėse dalyvaujantys nuo 2001 metų. Nepakitusia komandos sudėtimi komanda varžybose dalyvauja jau penktąjį sezoną: tai Vesa Kinnunenas, Toni Virtanenas ir Tuomas Halonenas.  Naujausias narys – „VW Golf GTI TCR“ automobilis, pakeitęs ilgametį komandos automobilį „BMW“. 

„Tai – priekine ašimi varomas automobilis ir mes vis dar turime daug ko išmokti, pritaikant tiek vairavimo stilių, tiek pačius automobilio nustatymus ilgų nuotolių lenktynėms. Automobilis tikrai geras ir malonus vairuoti, o konkurencija „TCR“ klasėje – tikrai stipri ir smagi. Tuo mes tikrai mėgaujamės. Pirmosios lenktynės praėjo ne visai taip, kaip tikėjomės, bet mes daug ko išmokome. Kvalifikacijos metu parodėme, kad galime greitai važiuoti. Tą mėginsime patvirtinti ir lenktynėse Suomijoje.“ – pasakojo komandos lenktynininkas T.Halonenas.   

Paklaustas apie „Botniaring“ trasą, T.Halonenas buvo ramus: „Mes paprastai namuose demonstruojame gerus rezultatus ir tikrai esame stiprūs Suomijos ištvermės lenktynėse. Jeigu pasidarysime visus namų darbus iki galo, turėtume startuoti iš pole pozicijos ir kovoti dėl pergalės lenktynėse.“ 

Komanda turėjo ir gerų naujienų dalyviams, kuriems šios lenktynės „Botniaring“ pirmosios: „Lenktyniauti šioje trasoje išties smagu. Tai – tikrai greita trasa ir tuo įsitikinti turėjome ne vieną progą. „Botniaring“ turi viską: didelio greičio sekcijas ir posūkius, lėtas vietas ir sekcijas. Mes tikimės, kad tiek dalyviai, tiek žiūrovai puikiai praleis laiką šioje mūsų namų trasoje“. 

Ramūnas Čapkauskas: „Suomijos trasos konfigūracijos – sudėtingos“

Daugiau nei trisdešimt metų žiedinėse lenktynėse dalyvaujantis Ramūnas Čapkauskas ne vieną kartą suko ratus ir Suomijoje – dar tuomet, kai varžybose lenktyniavo su formule.

Paklaustas apie Suomijos trasų specifiką, R. Čapkauskas neslėpė nusivylimo, kad neturėjo galimybės išmėginti šios trasos tiesiųjų ir posūkių. Tačiau jis įsitikinęs, kad lenktynių savaitgalis bus išties smagus ir trasa pareikalaus gerų lenktynininkų įgūdžių. „Suomijos trasų konfigūracijos – labai sudėtingos ir reikalaujančios iš sportininkų daug sugebėjimų jose sukurti greitį. 6 valandų lenktynėse sieksime aukščiausių rezultatų, o „TCR“ klasėje „BaTCC“ serijoje – noriu pakartoti Rygoje pademonstruotą rezultatą. Man šios lenktynės – labai svarbios.“ – pasakojo patyręs sportininkas.  

Dalyvių sąrašus ir tikslų varžybų tvarkaraštį galima rasti organizatorių internetiniame puslapyje  www.batcc.eu. 
 
 
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Auto, moto
KOMENTARAI
 
 
 
„Laukiu, kada mano vaikai baigs mokyklą"
2019 06 25
Treneris
Nenadas Čanakas - apie sprendimą likti Panevėžyje ir vasaros darbus.
Vaikinai - čempionai, merginos - antros
2019 06 25
Krepšinis
"Išplėšėme maksimalią naudą ne tiek pasirodymu, kiek pamoka, kurią reiks išmokti", - kalbėjo R.Šiškausko turnyro Lietuvos vaikinų trenieris K.Abramavičius.
Pasirinkti dvylika geriausių nebuvo lengva
2019 06 25
U-19
Lietuvos 19-mečių krepšinio rinktinės treneriai atsirinko žaidėjus, su kuriais vyks į pasaulio pirmenybes Graikijoje.
 
Potencialus lietuvių varžovas - "Tre Penne"
2019 06 25
Varžovai
Jei „Sūduva“ neįveiktų „Crvena zvezda“ barjero Čempionų lygos atrankoje, Europos lygos atrankos II etape jos lauktų San Marino čempionai.
"Riteriai" vėl kiša koją lyderiams
2019 06 25
A lyga
A lygos ture favoritams lengva nebuvo - "Sūduva" pralaimėjo "Riteriams", "Kauno Žalgiris" suklupo Klaipėdoje, O "Žalgiris" iškovojo sunkią pergalę.
Devyniolikmetės sieks Baltijos taurės
2019 06 25
Moterų futbolas
Vyto Jančiausko treniruojama Lietuvos devyniolkmečių merginų rinktinė sieks nukarūnuoti dabartines Baltijos taurės laimėtojas latves.
Lietuviai liko per žingsnį nuo pusfinalio
2019 06 26
Lengvoji atletika
Lietuvos lengvaatlečiai Europos žaidynėse buvo šalia garbės pakylos asmeninėse įskaitose. Komandos šansą prasibrauti į pusfinalį atėmė teisėjų sprendimai.
Greičiausias buvo tas pats M. Viršilas
2019 06 24
Bėgimas
Kaip ir pernai, bėgimą aplink Elektrėnų marias laimėjo maratonininkas Mindaugas Viršilas. Pirma tarp moterų - Gitana Akmanavičiūtė.
Komanda išsaugojo medalio viltį
2019 06 23
Lengvoji atletika
Lietuvos lengvaatlečiams nepavyko iškovoti Europos žaidynių medalių asmeninėse ir estafečių varžybose, bet jie pratęs kovą dėl medalių komandų įskaitoje
 
R. Berankis smuktelėjo, L. Grigelis pakilo
2019 06 24
Tenisas
ATP reitingų lentelėje Ričardas Berankis iš 73-iosios vietos smuktelėjo į 74-ąją, o Laurynas Grigelis iš 295-osios pozicijos pakilo į 293-iąją.
Finale - L. Grigelio ir italo triumfas
2019 06 22
Tenisas
L. Grigelis su italu A. Pellegrino 1:6, 6:3, 10:7 įveikė urugvajietį A. Beharą ir ekvadorietį G Escobarą ir tapo turnyro Italijoje nugalėtojais.
Lietuvis ir italas žais finale
2019 06 21
Dvejetai
Lietuvis Laurynas Grigelis ir italas Andrea Pellegrino laimėjo turnyro „Internazionali Di Tennis Emilia Romagna“ dvejetų varžybų pusfinalį.
Žaidynės baigėsi aštuntfinalyje
2019 06 25
Europos žaidynės
Lietuvos boksininkas Evaldas Skurdelis vieningu teisėjų sprendimu pralaimėjo kovą rusui Gabiliui Mamedovui.
Lietuvos sunkiasvoris pralaimėjo serbui
2019 06 24
Boksas
"Varžovas buvo įkandamas, deja nepavyko įgyvendinti planų“, - kalbėjo boksininkas M .Valavičius, pralaimėjęs Europos žaidynių dvikovą serbui V. Babičiui.
Dziudo kovotojai liko be pergalių
2019 06 24
Dziudo
"Prieš varžybas nenorėjau gauti tik Azerbaidžano ir Rusijos atstovo. Bet būtent jį gavau", - guodėsi sunkiasvoris K.Bauža.
 
Lietuvis - greta garbės pakylos.
2019 06 25
Europos žaidynės
"Po finišo net pykino", - prisipažino penktąją vietą Europos žaidynėse užėmęs Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas.
Lietuviams nepavyko įgyvendinti planų
2019 06 23
Europos žaidynės
Europos žaidynių vyrų dviračių plento 180 km grupinėse lenktynėse startavo 135 sportininkai iš 37 šalių. Tarp jų ir penki Lietuvos dviratininkai.
Lietuvė – tarp lenktynių lyderių
2019 06 22
Europos žaidynės
Europos žaidynių grupinėse lenktynėse 9-ta finišavusi R.Leleivytė sulaukė sveikinimų, bet pati nesidžiaugė: „Būnu patenkinta tik tada, kai laimiu.“
„Dėl geresnės ateities reikia keistis“
2019 06 25
Žvilgsnis
Lietuvos rankinio federacijos prezidentas: „Reikia savikritiškai pasižiūrėti į situaciją, kurioje esame dabar. Ir pagalvoti, ką turime daryti kitaip.“
Stiprinasi ir laukia burtų
2019 06 19
Pasiruošimas
Kitą sezoną tarptautiniuose turnyruose dalyvaus rekordiškai daug Lietuvos rankinio klubų – keturi vyrų ir du moterų.
Lietuvių nebūtų išgelbėjusi net pergalė
2019 06 16
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė Europos čempionato atrankos varžybas baigė lygiosiomis svečiuose su Portugalija.
 
Į Klaipėdą atvyks ir rusės
2019 06 25
Paplūdimio tinklinis
Į teatro aikštėje, vyksiantį tarptautinį moterų paplūdimio turnyrą „Amber Cup" susirinks po vieną tinklininkių porą iš 12 šalių.
Žingsnį į Tokiją žengė tvirtai
2019 06 23
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkės tapo pirmojo olimpinės atrankos etapo E grupės nugaėtojomis.
Pirmą žingsnį į Tokiją žengė Kroatijoje
2019 06 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos moterų paplūdimio tinklinio rinktinė užtikrinta pergale prieš kroates pradėjo olimpinės atrankos turnyrą.
Čempionatui įpusėjus lietuvis tebėra šeštas
2019 06 23
Motokrosas
Dešimtajame pasaulio motokroso čempionato etape Vokietijoje Arminas Jasikonis užėmė dešimtąją vietą,o bendroje įskaitoje išliko šeštas.
Motokrosas vėl džiugino Anykščius
2019 06 23
Motokrosas
Tūkstantinė į Lietuvos motociklų kroso varžybas susirinkusi minia jomis galėjo grožėtis dvi dienas nuo ryto iki vakaro.
Vilniuje -1006 km  lenktynių pristatymas
2019 06 22
Lenktynės
„Jubiliejinių „Aurum 1006 km“ lenktynių devizas – saugus eismas", - sako jų organizatorius Darius Jonušis.
 
Čempionato dalyvių skaičius padidėjo
2019 06 20
Ledo ritulys
2019-2020 sezone Lietuvos ledo ritulio pirmenybėse žais nebe keturios, o penkios komandos - prisijungs jungtinė Kauno-Klaipėdos ekipa.
Prieš žiemos iššūkius – sunkus darbas vasarą
2019 06 04
Kalnų slidinėjimas
Kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas – apie pratybas Druskininkuose, gyvenimą be atostogų, Lietuvos talentus, tikslus, pinigus, studijas, rinkimus.
Tikisi pagrindinio vaidmens
2019 05 29
Svetur
Suomijos „SaiPa“ klube antrus metus liekantis Lietuvos rinktinės vartininkas L. Lubys kitą sezoną norėtų daugiau atsakomybės.
Lankininkei prireikė papildomo šūvio
2019 06 25
Šaudymas iš lanko
Tik popapildomo šūvio Lietuvos lankininke Inga Timinskienė nusileido turkėi Aybuke Aktuna Europos žaidynių šaudymo iš lanko varžybose.
Į finalus – po dramatiškų finišų
2019 06 25
Baidarių ir kanojų irklavimas
Dvi iš trijų antradienį Europos žaidynėse startavusių Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo įgulų pateko į finalą ir trečiadienį kovos dėl medalių.
Šaulės įpusėjo atranką
2019 06 25
Šaudymas
Po pirmosios Europos žaidynių 25m sportiniu pistoletu 30+30 varžybų dienos J. Ždanova užima 32-ą, G. Rankelytė - 34-ą vietą.
 
Estafetę iš Minsko perima Krokuva
2019 06 22
Europos žaidynės
Europos olimpinių komitetų asociacija patvirtino – 2023 m. Europos žaidynės vyks Lenkijos mieste Krokuvoje ir jį supančiame Mažosios Lenkijos regione.
Žaidynių atidaryme – lietuviški akcentai
2019 06 22
Europos žaidynės
Ryškūs, linksmi, tvirti, gražūs. Lietuvos sportininkai su vėliavneše Liveta Jasiūnaite priešakyje buvo gerai matomi Europos žaidynių atidarymo parade.
Lietuvos vėliava patikėta L.Jasiūnaitei
2019 06 21
Europos žaidynės
Europos žaidynių atidaryme Lietuvos vėliavą nešianti lengvaatletė: „Vieną iš dviejų su Europos žaidynėmis susijusių svajonių būsiu įgyvendinusi.“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas