Dominykas Genevičius/regbis.lt 2019 m. birželio 12 d. 09:07 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Genetiškai lietuviai yra tinkami regbiui“

Žinomas muzikantas, publicistas, humoristas Tomas Sinickis apie regbį: „Iš šono gali atrodyti, kad tai šiurkštus sportas, bet iš tiesų taip nėra.“

T.Sinickis.
T.Sinickis.
Lietuvos vyrų regbio rinktinė savaitgalį baigė savo istorinį žygį Europos čempionato „Trophy“ diviziono turnyre. Pirmą sykį antrajame pagal pajėgumą Europos čempionato divizione rungtyniavę lietuviai iškovojo vieną pergalę, patyrė keturias nesėkmes ir išsaugojo vietą šiame lygmenyje.
 
Paskutinėse rungtynėse Panevėžyje lietuviai 3:50 nusileido „Trophy“ turnyro vicečempionei Olandijos komandai. Prieš tai šiame cikle lietuviai nugalėjo čekus, bet pralaimėjo Lenkijai, Šveicarijai ir buvusiai Europos čempionei Portugalijai.

„Pradėję žaisti šiame divizione pamatėme, kad tai jau kitas lygis. Viskas vyksta daug greičiau, žaidėjai fiziškai stipresni, daugiau taktikos. Bet, nors kai kurias rungtynes pralaimėjome dideliu skirtumu, kai kurias mažesniu, supratome, jog galime čia žaisti ir išlikti šiame divizione“, - kalbėjo Lietuvos rinktinės narys Paulius Strigūnas.
 
Nors paskutinės rungtynės lietuviams ir olandams jau nieko nelėmė, jų likimas praktiškai buvo nuspręstas dar prieš rungtynes. Net 16 pagrindinės sudėties žaidėjų negalėjo padėti Lietuvai, nes su mažojo regbio (regbio-7) rinktine ruošiasi kovoti dėl patekimo į Europos elitą. Dėl to pasipriešinti pajėgiai Olandijos komandai buvo sudėtinga.
 
„Tai buvo didelis išbandymas mūsų komandai. Kai sužinojau, kad neturėsime regbio-7 rinktinės žaidėjų, buvo liūdna, bet tuo pačiu tai buvo didelis iššūkis ir naujos galimybės tiek man, tiek naujokams. Kai kurie vyrukai pamatė, ko reikia šiame lygyje ir ateityje mums dar labiau padės. Viskas ateina su patirtimi. Kitais metais mūsų tikslai bus panašūs. Mes dar nesame tokio lygio, kad prilygtume stipriausioms komandoms. Galime galvoti apie dvi ar tris pergales, bet svarbiausia yra toliau visiems augti“, - teigė Lietuvos rinktinės treneris iš Pietų Afrikos Respublikos (PAR) Ntando Manyosha.


Treneriui antrino ir P. Strigūnas: „Manau, kad rungtynės būtų buvę visai kitokios. Turėjome daug jaunimo, kuris kartu nėra žaidęs. Su pagrindine sudėtimi mažų mažiausiai būtume su Nyderlandais žaidė lygiai. O mūsų jaunimo pasirodymą vertinu labai gerai. Pats pamenu, koks būna jaudulys, kai debiutuoji. Jis daro savo, bet vyrai kovėsi kaip lygūs su lygiais. Jokių priekaištų“.

Rungtynėse Panevėžyje apsilankė ir žinomas muzikantas, publicistas, humoristas Tomas Sinickis. Jis prisipažino, kad regbiu domisi jau seniai, o Lietuvos rinktinę nuolat stengiasi palaikyti gyvai stadione.
„Regbio rungtynėse esu šeštą ar septintą kartą. Tik žiūrovų mažokai, bet futbolui jau nenusileidžia, - šypsojosi T. Sinickis. - Kadangi pats esu mažiukas, tai gyvenime neturėjau progos žaisti regbį, bet tas uždraustas ir nepasiekiamas vaisius visą laiką atrodo skaniausias“.

T. Sinickis pabrėžė, kad jį žavi regbio specifika ir mano, kad lietuviai sutverti šiam sportui.

„Regbis - labai dinamiškas sportas. Nepasakyčiau, kad tai yra vien tik kietas, vyriškas sportas. Čia yra daug technikos ir jei esi protingas aikštėje, galima daug ką pasiekti. Iš šono gali atrodyti, kad tai grubus sportas, bet iš tiesų taip nėra. Čia kaip ir bokse - kol nepradedi tuo užsiimti, tol atrodo, kad tai tik muštynės, bet iš tikro visas susideda iš ilgo pasiruošimo ir sunkaus darbo. Kaip tauta, lietuviai genetiškai turėtų sėkmingai žaisti regbį. Esame greiti ir stiprūs, todėl regbis turėtų augti“, - kalbėjo T. Sinickis.

Paklaustas, ar neplanuoja sukurti dainos regbiui, atlikėjas prisipažino, kad muzika šiuo metu nėra jo pagrindinė veikla.

„Dabar apie nieką dainų nebūna iš manęs, - nusijuokė T. Sinickis. - Linkiu visiems palaikyti visas rinktines, o regbio - ypatingai“.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Laukiu, kada mano vaikai baigs mokyklą"
2019 06 25
Treneris
Nenadas Čanakas - apie sprendimą likti Panevėžyje ir vasaros darbus.
Vaikinai - čempionai, merginos - antros
2019 06 25
Krepšinis
"Išplėšėme maksimalią naudą ne tiek pasirodymu, kiek pamoka, kurią reiks išmokti", - kalbėjo R.Šiškausko turnyro Lietuvos vaikinų trenieris K.Abramavičius.
Pasirinkti dvylika geriausių nebuvo lengva
2019 06 25
U-19
Lietuvos 19-mečių krepšinio rinktinės treneriai atsirinko žaidėjus, su kuriais vyks į pasaulio pirmenybes Graikijoje.
 
Potencialus lietuvių varžovas - "Tre Penne"
2019 06 25
Varžovai
Jei „Sūduva“ neįveiktų „Crvena zvezda“ barjero Čempionų lygos atrankoje, Europos lygos atrankos II etape jos lauktų San Marino čempionai.
"Riteriai" vėl kiša koją lyderiams
2019 06 25
A lyga
A lygos ture favoritams lengva nebuvo - "Sūduva" pralaimėjo "Riteriams", "Kauno Žalgiris" suklupo Klaipėdoje, O "Žalgiris" iškovojo sunkią pergalę.
Devyniolikmetės sieks Baltijos taurės
2019 06 25
Moterų futbolas
Vyto Jančiausko treniruojama Lietuvos devyniolkmečių merginų rinktinė sieks nukarūnuoti dabartines Baltijos taurės laimėtojas latves.
Lietuviai liko per žingsnį nuo pusfinalio
2019 06 26
Lengvoji atletika
Lietuvos lengvaatlečiai Europos žaidynėse buvo šalia garbės pakylos asmeninėse įskaitose. Komandos šansą prasibrauti į pusfinalį atėmė teisėjų sprendimai.
Greičiausias buvo tas pats M. Viršilas
2019 06 24
Bėgimas
Kaip ir pernai, bėgimą aplink Elektrėnų marias laimėjo maratonininkas Mindaugas Viršilas. Pirma tarp moterų - Gitana Akmanavičiūtė.
Komanda išsaugojo medalio viltį
2019 06 23
Lengvoji atletika
Lietuvos lengvaatlečiams nepavyko iškovoti Europos žaidynių medalių asmeninėse ir estafečių varžybose, bet jie pratęs kovą dėl medalių komandų įskaitoje
 
R. Berankis smuktelėjo, L. Grigelis pakilo
2019 06 24
Tenisas
ATP reitingų lentelėje Ričardas Berankis iš 73-iosios vietos smuktelėjo į 74-ąją, o Laurynas Grigelis iš 295-osios pozicijos pakilo į 293-iąją.
Finale - L. Grigelio ir italo triumfas
2019 06 22
Tenisas
L. Grigelis su italu A. Pellegrino 1:6, 6:3, 10:7 įveikė urugvajietį A. Beharą ir ekvadorietį G Escobarą ir tapo turnyro Italijoje nugalėtojais.
Lietuvis ir italas žais finale
2019 06 21
Dvejetai
Lietuvis Laurynas Grigelis ir italas Andrea Pellegrino laimėjo turnyro „Internazionali Di Tennis Emilia Romagna“ dvejetų varžybų pusfinalį.
Žaidynės baigėsi aštuntfinalyje
2019 06 25
Europos žaidynės
Lietuvos boksininkas Evaldas Skurdelis vieningu teisėjų sprendimu pralaimėjo kovą rusui Gabiliui Mamedovui.
Lietuvos sunkiasvoris pralaimėjo serbui
2019 06 24
Boksas
"Varžovas buvo įkandamas, deja nepavyko įgyvendinti planų“, - kalbėjo boksininkas M .Valavičius, pralaimėjęs Europos žaidynių dvikovą serbui V. Babičiui.
Dziudo kovotojai liko be pergalių
2019 06 24
Dziudo
"Prieš varžybas nenorėjau gauti tik Azerbaidžano ir Rusijos atstovo. Bet būtent jį gavau", - guodėsi sunkiasvoris K.Bauža.
 
Lietuvis - greta garbės pakylos.
2019 06 25
Europos žaidynės
"Po finišo net pykino", - prisipažino penktąją vietą Europos žaidynėse užėmęs Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas.
Lietuviams nepavyko įgyvendinti planų
2019 06 23
Europos žaidynės
Europos žaidynių vyrų dviračių plento 180 km grupinėse lenktynėse startavo 135 sportininkai iš 37 šalių. Tarp jų ir penki Lietuvos dviratininkai.
Lietuvė – tarp lenktynių lyderių
2019 06 22
Europos žaidynės
Europos žaidynių grupinėse lenktynėse 9-ta finišavusi R.Leleivytė sulaukė sveikinimų, bet pati nesidžiaugė: „Būnu patenkinta tik tada, kai laimiu.“
„Dėl geresnės ateities reikia keistis“
2019 06 25
Žvilgsnis
Lietuvos rankinio federacijos prezidentas: „Reikia savikritiškai pasižiūrėti į situaciją, kurioje esame dabar. Ir pagalvoti, ką turime daryti kitaip.“
Stiprinasi ir laukia burtų
2019 06 19
Pasiruošimas
Kitą sezoną tarptautiniuose turnyruose dalyvaus rekordiškai daug Lietuvos rankinio klubų – keturi vyrų ir du moterų.
Lietuvių nebūtų išgelbėjusi net pergalė
2019 06 16
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė Europos čempionato atrankos varžybas baigė lygiosiomis svečiuose su Portugalija.
 
Į Klaipėdą atvyks ir rusės
2019 06 25
Paplūdimio tinklinis
Į teatro aikštėje, vyksiantį tarptautinį moterų paplūdimio turnyrą „Amber Cup" susirinks po vieną tinklininkių porą iš 12 šalių.
Žingsnį į Tokiją žengė tvirtai
2019 06 23
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkės tapo pirmojo olimpinės atrankos etapo E grupės nugaėtojomis.
Pirmą žingsnį į Tokiją žengė Kroatijoje
2019 06 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos moterų paplūdimio tinklinio rinktinė užtikrinta pergale prieš kroates pradėjo olimpinės atrankos turnyrą.
Čempionatui įpusėjus lietuvis tebėra šeštas
2019 06 23
Motokrosas
Dešimtajame pasaulio motokroso čempionato etape Vokietijoje Arminas Jasikonis užėmė dešimtąją vietą,o bendroje įskaitoje išliko šeštas.
Motokrosas vėl džiugino Anykščius
2019 06 23
Motokrosas
Tūkstantinė į Lietuvos motociklų kroso varžybas susirinkusi minia jomis galėjo grožėtis dvi dienas nuo ryto iki vakaro.
Vilniuje -1006 km  lenktynių pristatymas
2019 06 22
Lenktynės
„Jubiliejinių „Aurum 1006 km“ lenktynių devizas – saugus eismas", - sako jų organizatorius Darius Jonušis.
 
Čempionato dalyvių skaičius padidėjo
2019 06 20
Ledo ritulys
2019-2020 sezone Lietuvos ledo ritulio pirmenybėse žais nebe keturios, o penkios komandos - prisijungs jungtinė Kauno-Klaipėdos ekipa.
Prieš žiemos iššūkius – sunkus darbas vasarą
2019 06 04
Kalnų slidinėjimas
Kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas – apie pratybas Druskininkuose, gyvenimą be atostogų, Lietuvos talentus, tikslus, pinigus, studijas, rinkimus.
Tikisi pagrindinio vaidmens
2019 05 29
Svetur
Suomijos „SaiPa“ klube antrus metus liekantis Lietuvos rinktinės vartininkas L. Lubys kitą sezoną norėtų daugiau atsakomybės.
Lankininkei prireikė papildomo šūvio
2019 06 25
Šaudymas iš lanko
Tik popapildomo šūvio Lietuvos lankininke Inga Timinskienė nusileido turkėi Aybuke Aktuna Europos žaidynių šaudymo iš lanko varžybose.
Į finalus – po dramatiškų finišų
2019 06 25
Baidarių ir kanojų irklavimas
Dvi iš trijų antradienį Europos žaidynėse startavusių Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo įgulų pateko į finalą ir trečiadienį kovos dėl medalių.
Šaulės įpusėjo atranką
2019 06 25
Šaudymas
Po pirmosios Europos žaidynių 25m sportiniu pistoletu 30+30 varžybų dienos J. Ždanova užima 32-ą, G. Rankelytė - 34-ą vietą.
 
Estafetę iš Minsko perima Krokuva
2019 06 22
Europos žaidynės
Europos olimpinių komitetų asociacija patvirtino – 2023 m. Europos žaidynės vyks Lenkijos mieste Krokuvoje ir jį supančiame Mažosios Lenkijos regione.
Žaidynių atidaryme – lietuviški akcentai
2019 06 22
Europos žaidynės
Ryškūs, linksmi, tvirti, gražūs. Lietuvos sportininkai su vėliavneše Liveta Jasiūnaite priešakyje buvo gerai matomi Europos žaidynių atidarymo parade.
Lietuvos vėliava patikėta L.Jasiūnaitei
2019 06 21
Europos žaidynės
Europos žaidynių atidaryme Lietuvos vėliavą nešianti lengvaatletė: „Vieną iš dviejų su Europos žaidynėmis susijusių svajonių būsiu įgyvendinusi.“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas