Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. birželio 13 d. 11:07 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Futbolo mokykla laukia stadiono Pilaitėje

Vilniaus futbolo mokyklos direktorius Kęstutis Paknys: „Viena opiausių problemų ugdant jaunuosius futbolininkus – aikščių stoka. “

K.Paknys.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
K.Paknys.
Lietuvos abiturientai laiko valstybinius egzaminus, jiems netrukus bus įteikti baigimo atestatai. Vilniaus futbolo mokyklą šiemet irgi baigia nemažai dvyliktokų. Kaip sako mokyklai nuo 2001-ųjų vadovaujantis 62 metų Kęstutis Paknys, su mokykla netrukus atsisveikins vyriausioji U-19 grupė, Praėjusių metų rudenį šie futbolininkai tapo Lietuvos jaunių čempionais ir dabar papildys klubinių komandų gretas. 

„Su gera grupe, gerais futbolininkais visą laiką gaila atsisveikinti. Jie mūsų mokyklą pradėjo lankyti nuo pirmosios klasės ir juos ugdė trys treneriai Nikolajus Pupkinas, Genadijus Davidsonas ir  Algimantas Liubinskas. 

Šios grupės futbolininkai dalyvavo ne tik Lietuvos savo amžiaus grupių futbolo pirmenybėse, bet patys geriausieji atstovavo ir „Vyčio“ komandai, kuri rungtyniavo Lietuvos pirmosios lygos pirmenybėse.
 
Žaisdami su suaugusiais, mokyklos auklėtiniai stiprėjo ir brendo. Dideles viltis siejame su Augustu Aldoniu ir Ernestu Andriušiu, kurie šiemet atstovavo Lietuvai Baltijos taurės jaunių varžybose.  U-21 rinktinėje žaidžia ir Europos čempionato atrankos varžybose dalyvauja mūsų mokyklos auklėtiniai Gytis Paulauskas ir Titas Milašius“, - sako K. Paknys.

Kaip mokykloje bus atsisveikinta su baigusiąja grupe?
Pirmiausiai juos mokykloje pasveikinsime, gavus gimnazijų baigimo diplomus. Jiems iškilmingai įteiksime ir Futbolo mokyklos baigimo atestatus liepos pradžioje. 
 
Mokyklai vadovaujate jau 19 metų, kaip šiandien gyvuoja Vilniaus futbolo mokykla?
Mokykla puoselėja senas, gražias tradicijas, joje sportinį kelią pradėjo daug garsių futbolininkų. 
 
Šioje mokykloje subrendau kaip sporto organizatorius, joje pradėjau dirbti 1989-aisiais direktoriaus pavaduotoju. Tada mokyklai vadovavo dabar jau šviesaus atminimo Romualdas Grušas. 

Labai sunkiai mokykla gyvavo pirmaisiais nepriklausomybės metais 1990-1991-aisiais, negavus jokio finansavimo, šią jaunųjų futbolininkų kalvę netgi buvo siūloma uždaryti.   

1992-aisiais mūsų Futbolo mokykla buvo prijungta prie Tinklinio mokyklos ir tapo Žaidimų sporto mokykla, kuri priklausė Vilniaus savivaldybei. 
 
2001-aisias buvo priimtas sprendimas atkurti Futbolo mokyklą, tada  laimėjau konkursą ir tapau jos direktoriumi. 


Dabar mokykloje dirba 20 trenerių, pratybas lanko apie 500 jaunųjų vilniečių. Nuo pačių mažiausiųjų pirmokėlių iki vyriausiųjų dvyliktokų.

Futbolininkus ugdo vidutinės ir vyresniosios kartos treneriai Kęstutis Latoža, Algimantas Liubinskas, Sergejus Bakanas, Viktoras Osetrovas, Gintautas Buzas, Antanas Vingilys, jaunesnės kartos treneriai Egidijus Juška, Nikolajus Pupkinas, Artūras Chatkevičius, kt. 

Europos čempionato atrankos turnyre Lietuvai nacionalinei rinktinei atstovauja penki buvę mokyklos auklėtiniai: 2018 m. geriausias šalies futbolininkas Arvydas Novikovas, prieš tai porą metų geriausiu pripažintas Fiodoras Černychas, Artūras Žulpa, Modestas Vorobjovas ir Saulius Mikoliūnas. 

Šiais futbolininkais, brendusiais mūsų mokykloje, mes didžiuojamės ir laikome pavyzdžiu tiems, kurie pradeda savo sportinę karjerą. 

Kokias opiausias problemas tenka spręsti?
Viena opiausių – futbolo aikščių stoka. Mūsų auklėtiniai susispietę  treniruojasi Fabijoniškių mokyklos dirbtinėje aikštėje, tačiau jos vienos, žinoma, nepakanka. 
 
Didelė problema žiemą, kadangi mažiesiems futbolininkams reikia maniežo, o patekti į vienintelį „Sportimos“ maniežą ypač sunku, yra daug norinčiųjų, o ir kainos nemažos.   

Tikimės, kad nuo rugsėjo mėnesio duris atvers naujasis Pilaitės stadionas su pripučiamu

maniežu, kurį Vilniaus savivaldybė rengiasi atiduoti mūsų Futbolo mokyklai. 

Ten bus ne tik aikštė, maniežas, persirengimo kambariai, bet ir administracinės patalpos. Turint savo nuosavą sporto bazę, kurios labai laukiame, mūsų rezultatai tikrai bus dar geresni.   

Ar jūsų auklėtiniai sportinę aprangą tenka pirktis patiems tėvų lėšomis, ar ja aprūpina mokykla?
Futbolininkams batus dažniausiai perka tėvai. Šiemet mus nudžiugino miesto savivaldybė, „Adidas“ firmos sportine apranga aprengėme visas mokyklos komandas. 
 
Ar sunku išugdyti didelio meistriškumo žaidėją?
Tikrai nelengva. Prireikia 10 metų, kol užauga neblogo lygio žaidėjas ir į jį dėmesį atkreipia rinktinių treneriai. 
 
Mūsų patiems mažiausiems reikia ir batų raištelius užrišti, priprasti prie griežtesnio režimo. O jaunimui pagundų dabar labai daug. 

Reikalingas ir trenerio talentas, jo sugebėjimas kalbėtis ne tik su žaidėjais, bet ir jų tėvais. 

Mūsų pagrindinis tikslas – parengti futbolininku U-17, U-19 ir U-21 rinktinėms, kurios dalyvauja šių amžiaus grupių Europos čempionato atrankos varžybose. 

Kurios mokyklos auklėtinių pergalės jus labiausiai džiugina?
Džiaugiamės, kai mūsų auklėtiniai patenka į įvairių amžiaus grupių Lietuvos nacionalines rinktines, kai tampame šalies čempionais ir prizininkais, kai sėkmingai dalyvaujame tarptautinėse varžybose. 
 
Šiemet mūsų komandos žaidė Prancūzijoje, Ukrainoje, Baltarusijoje. Pas mus dažnai atvažiuoja lenkai. 

Vaikams yra didelis stimulas išvažiuoti. Draugiškos rungtynės su kitų šalių bendraamžiais jiems ypač padeda tobulėti.

Pats irgi buvote futbolininkas, ar mėgėjiškai savo malonumui dar paspardote kamuolį?
Jaunystėje futbolą aktyviai žaidžiau. Tuomečiame Vilniaus pedagoginiame  institute, kuriame studijavau ir mus treniravo įžymūs Algirdas Vosylius ir Benjaminas Zelkevičius, atstovavau „Šviesai“. 
 
Žaidžiau gynėjo pozicijoje, buvau kviečiamas į „Žalgirio“ meistrų dublerių komandą. Dabar kamuolį su draugais irgi retkarčiais paspardau, tačiau aikštėje nesu aktyvus,  saugau kojas.  Jau metai ne tie, reikia galvoti apie savo sveikatą. 

Futbolą žaidė ir mano sūnus Paulius, atstovavo „Šviesai“, lenkų Kielcų „Korona“ klubui, rungtyniavusiam Lenkijos aukščiausioje lygoje. Prieš trejus metus jis atsisveikino su futbolu, dabar gyvena Klaipėdoje. 
 
  
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
„Laukiu, kada mano vaikai baigs mokyklą"
2019 06 25
Treneris
Nenadas Čanakas - apie sprendimą likti Panevėžyje ir vasaros darbus.
Vaikinai - čempionai, merginos - antros
2019 06 25
Krepšinis
"Išplėšėme maksimalią naudą ne tiek pasirodymu, kiek pamoka, kurią reiks išmokti", - kalbėjo R.Šiškausko turnyro Lietuvos vaikinų trenieris K.Abramavičius.
Pasirinkti dvylika geriausių nebuvo lengva
2019 06 25
U-19
Lietuvos 19-mečių krepšinio rinktinės treneriai atsirinko žaidėjus, su kuriais vyks į pasaulio pirmenybes Graikijoje.
 
Potencialus lietuvių varžovas - "Tre Penne"
2019 06 25
Varžovai
Jei „Sūduva“ neįveiktų „Crvena zvezda“ barjero Čempionų lygos atrankoje, Europos lygos atrankos II etape jos lauktų San Marino čempionai.
"Riteriai" vėl kiša koją lyderiams
2019 06 25
A lyga
A lygos ture favoritams lengva nebuvo - "Sūduva" pralaimėjo "Riteriams", "Kauno Žalgiris" suklupo Klaipėdoje, O "Žalgiris" iškovojo sunkią pergalę.
Devyniolikmetės sieks Baltijos taurės
2019 06 25
Moterų futbolas
Vyto Jančiausko treniruojama Lietuvos devyniolkmečių merginų rinktinė sieks nukarūnuoti dabartines Baltijos taurės laimėtojas latves.
Lietuviai liko per žingsnį nuo pusfinalio
2019 06 26
Lengvoji atletika
Lietuvos lengvaatlečiai Europos žaidynėse buvo šalia garbės pakylos asmeninėse įskaitose. Komandos šansą prasibrauti į pusfinalį atėmė teisėjų sprendimai.
Greičiausias buvo tas pats M. Viršilas
2019 06 24
Bėgimas
Kaip ir pernai, bėgimą aplink Elektrėnų marias laimėjo maratonininkas Mindaugas Viršilas. Pirma tarp moterų - Gitana Akmanavičiūtė.
Komanda išsaugojo medalio viltį
2019 06 23
Lengvoji atletika
Lietuvos lengvaatlečiams nepavyko iškovoti Europos žaidynių medalių asmeninėse ir estafečių varžybose, bet jie pratęs kovą dėl medalių komandų įskaitoje
 
R. Berankis smuktelėjo, L. Grigelis pakilo
2019 06 24
Tenisas
ATP reitingų lentelėje Ričardas Berankis iš 73-iosios vietos smuktelėjo į 74-ąją, o Laurynas Grigelis iš 295-osios pozicijos pakilo į 293-iąją.
Finale - L. Grigelio ir italo triumfas
2019 06 22
Tenisas
L. Grigelis su italu A. Pellegrino 1:6, 6:3, 10:7 įveikė urugvajietį A. Beharą ir ekvadorietį G Escobarą ir tapo turnyro Italijoje nugalėtojais.
Lietuvis ir italas žais finale
2019 06 21
Dvejetai
Lietuvis Laurynas Grigelis ir italas Andrea Pellegrino laimėjo turnyro „Internazionali Di Tennis Emilia Romagna“ dvejetų varžybų pusfinalį.
Žaidynės baigėsi aštuntfinalyje
2019 06 25
Europos žaidynės
Lietuvos boksininkas Evaldas Skurdelis vieningu teisėjų sprendimu pralaimėjo kovą rusui Gabiliui Mamedovui.
Lietuvos sunkiasvoris pralaimėjo serbui
2019 06 24
Boksas
"Varžovas buvo įkandamas, deja nepavyko įgyvendinti planų“, - kalbėjo boksininkas M .Valavičius, pralaimėjęs Europos žaidynių dvikovą serbui V. Babičiui.
Dziudo kovotojai liko be pergalių
2019 06 24
Dziudo
"Prieš varžybas nenorėjau gauti tik Azerbaidžano ir Rusijos atstovo. Bet būtent jį gavau", - guodėsi sunkiasvoris K.Bauža.
 
Lietuvis - greta garbės pakylos.
2019 06 25
Europos žaidynės
"Po finišo net pykino", - prisipažino penktąją vietą Europos žaidynėse užėmęs Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas.
Lietuviams nepavyko įgyvendinti planų
2019 06 23
Europos žaidynės
Europos žaidynių vyrų dviračių plento 180 km grupinėse lenktynėse startavo 135 sportininkai iš 37 šalių. Tarp jų ir penki Lietuvos dviratininkai.
Lietuvė – tarp lenktynių lyderių
2019 06 22
Europos žaidynės
Europos žaidynių grupinėse lenktynėse 9-ta finišavusi R.Leleivytė sulaukė sveikinimų, bet pati nesidžiaugė: „Būnu patenkinta tik tada, kai laimiu.“
„Dėl geresnės ateities reikia keistis“
2019 06 25
Žvilgsnis
Lietuvos rankinio federacijos prezidentas: „Reikia savikritiškai pasižiūrėti į situaciją, kurioje esame dabar. Ir pagalvoti, ką turime daryti kitaip.“
Stiprinasi ir laukia burtų
2019 06 19
Pasiruošimas
Kitą sezoną tarptautiniuose turnyruose dalyvaus rekordiškai daug Lietuvos rankinio klubų – keturi vyrų ir du moterų.
Lietuvių nebūtų išgelbėjusi net pergalė
2019 06 16
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė Europos čempionato atrankos varžybas baigė lygiosiomis svečiuose su Portugalija.
 
Į Klaipėdą atvyks ir rusės
2019 06 25
Paplūdimio tinklinis
Į teatro aikštėje, vyksiantį tarptautinį moterų paplūdimio turnyrą „Amber Cup" susirinks po vieną tinklininkių porą iš 12 šalių.
Žingsnį į Tokiją žengė tvirtai
2019 06 23
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkės tapo pirmojo olimpinės atrankos etapo E grupės nugaėtojomis.
Pirmą žingsnį į Tokiją žengė Kroatijoje
2019 06 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos moterų paplūdimio tinklinio rinktinė užtikrinta pergale prieš kroates pradėjo olimpinės atrankos turnyrą.
Čempionatui įpusėjus lietuvis tebėra šeštas
2019 06 23
Motokrosas
Dešimtajame pasaulio motokroso čempionato etape Vokietijoje Arminas Jasikonis užėmė dešimtąją vietą,o bendroje įskaitoje išliko šeštas.
Motokrosas vėl džiugino Anykščius
2019 06 23
Motokrosas
Tūkstantinė į Lietuvos motociklų kroso varžybas susirinkusi minia jomis galėjo grožėtis dvi dienas nuo ryto iki vakaro.
Vilniuje -1006 km  lenktynių pristatymas
2019 06 22
Lenktynės
„Jubiliejinių „Aurum 1006 km“ lenktynių devizas – saugus eismas", - sako jų organizatorius Darius Jonušis.
 
Čempionato dalyvių skaičius padidėjo
2019 06 20
Ledo ritulys
2019-2020 sezone Lietuvos ledo ritulio pirmenybėse žais nebe keturios, o penkios komandos - prisijungs jungtinė Kauno-Klaipėdos ekipa.
Prieš žiemos iššūkius – sunkus darbas vasarą
2019 06 04
Kalnų slidinėjimas
Kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas – apie pratybas Druskininkuose, gyvenimą be atostogų, Lietuvos talentus, tikslus, pinigus, studijas, rinkimus.
Tikisi pagrindinio vaidmens
2019 05 29
Svetur
Suomijos „SaiPa“ klube antrus metus liekantis Lietuvos rinktinės vartininkas L. Lubys kitą sezoną norėtų daugiau atsakomybės.
Lankininkei prireikė papildomo šūvio
2019 06 25
Šaudymas iš lanko
Tik popapildomo šūvio Lietuvos lankininke Inga Timinskienė nusileido turkėi Aybuke Aktuna Europos žaidynių šaudymo iš lanko varžybose.
Į finalus – po dramatiškų finišų
2019 06 25
Baidarių ir kanojų irklavimas
Dvi iš trijų antradienį Europos žaidynėse startavusių Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo įgulų pateko į finalą ir trečiadienį kovos dėl medalių.
Šaulės įpusėjo atranką
2019 06 25
Šaudymas
Po pirmosios Europos žaidynių 25m sportiniu pistoletu 30+30 varžybų dienos J. Ždanova užima 32-ą, G. Rankelytė - 34-ą vietą.
 
Estafetę iš Minsko perima Krokuva
2019 06 22
Europos žaidynės
Europos olimpinių komitetų asociacija patvirtino – 2023 m. Europos žaidynės vyks Lenkijos mieste Krokuvoje ir jį supančiame Mažosios Lenkijos regione.
Žaidynių atidaryme – lietuviški akcentai
2019 06 22
Europos žaidynės
Ryškūs, linksmi, tvirti, gražūs. Lietuvos sportininkai su vėliavneše Liveta Jasiūnaite priešakyje buvo gerai matomi Europos žaidynių atidarymo parade.
Lietuvos vėliava patikėta L.Jasiūnaitei
2019 06 21
Europos žaidynės
Europos žaidynių atidaryme Lietuvos vėliavą nešianti lengvaatletė: „Vieną iš dviejų su Europos žaidynėmis susijusių svajonių būsiu įgyvendinusi.“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas