Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. birželio 13 d. 11:07 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Futbolo mokykla laukia stadiono Pilaitėje

Vilniaus futbolo mokyklos direktorius Kęstutis Paknys: „Viena opiausių problemų ugdant jaunuosius futbolininkus – aikščių stoka. “

K.Paknys.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
K.Paknys.
Lietuvos abiturientai laiko valstybinius egzaminus, jiems netrukus bus įteikti baigimo atestatai. Vilniaus futbolo mokyklą šiemet irgi baigia nemažai dvyliktokų. Kaip sako mokyklai nuo 2001-ųjų vadovaujantis 62 metų Kęstutis Paknys, su mokykla netrukus atsisveikins vyriausioji U-19 grupė, Praėjusių metų rudenį šie futbolininkai tapo Lietuvos jaunių čempionais ir dabar papildys klubinių komandų gretas. 

„Su gera grupe, gerais futbolininkais visą laiką gaila atsisveikinti. Jie mūsų mokyklą pradėjo lankyti nuo pirmosios klasės ir juos ugdė trys treneriai Nikolajus Pupkinas, Genadijus Davidsonas ir  Algimantas Liubinskas. 

Šios grupės futbolininkai dalyvavo ne tik Lietuvos savo amžiaus grupių futbolo pirmenybėse, bet patys geriausieji atstovavo ir „Vyčio“ komandai, kuri rungtyniavo Lietuvos pirmosios lygos pirmenybėse.
 
Žaisdami su suaugusiais, mokyklos auklėtiniai stiprėjo ir brendo. Dideles viltis siejame su Augustu Aldoniu ir Ernestu Andriušiu, kurie šiemet atstovavo Lietuvai Baltijos taurės jaunių varžybose.  U-21 rinktinėje žaidžia ir Europos čempionato atrankos varžybose dalyvauja mūsų mokyklos auklėtiniai Gytis Paulauskas ir Titas Milašius“, - sako K. Paknys.

Kaip mokykloje bus atsisveikinta su baigusiąja grupe?
Pirmiausiai juos mokykloje pasveikinsime, gavus gimnazijų baigimo diplomus. Jiems iškilmingai įteiksime ir Futbolo mokyklos baigimo atestatus liepos pradžioje. 
 
Mokyklai vadovaujate jau 19 metų, kaip šiandien gyvuoja Vilniaus futbolo mokykla?
Mokykla puoselėja senas, gražias tradicijas, joje sportinį kelią pradėjo daug garsių futbolininkų. 
 
Šioje mokykloje subrendau kaip sporto organizatorius, joje pradėjau dirbti 1989-aisiais direktoriaus pavaduotoju. Tada mokyklai vadovavo dabar jau šviesaus atminimo Romualdas Grušas. 

Labai sunkiai mokykla gyvavo pirmaisiais nepriklausomybės metais 1990-1991-aisiais, negavus jokio finansavimo, šią jaunųjų futbolininkų kalvę netgi buvo siūloma uždaryti.   

1992-aisiais mūsų Futbolo mokykla buvo prijungta prie Tinklinio mokyklos ir tapo Žaidimų sporto mokykla, kuri priklausė Vilniaus savivaldybei. 
 
2001-aisias buvo priimtas sprendimas atkurti Futbolo mokyklą, tada  laimėjau konkursą ir tapau jos direktoriumi. 


Dabar mokykloje dirba 20 trenerių, pratybas lanko apie 500 jaunųjų vilniečių. Nuo pačių mažiausiųjų pirmokėlių iki vyriausiųjų dvyliktokų.

Futbolininkus ugdo vidutinės ir vyresniosios kartos treneriai Kęstutis Latoža, Algimantas Liubinskas, Sergejus Bakanas, Viktoras Osetrovas, Gintautas Buzas, Antanas Vingilys, jaunesnės kartos treneriai Egidijus Juška, Nikolajus Pupkinas, Artūras Chatkevičius, kt. 

Europos čempionato atrankos turnyre Lietuvai nacionalinei rinktinei atstovauja penki buvę mokyklos auklėtiniai: 2018 m. geriausias šalies futbolininkas Arvydas Novikovas, prieš tai porą metų geriausiu pripažintas Fiodoras Černychas, Artūras Žulpa, Modestas Vorobjovas ir Saulius Mikoliūnas. 

Šiais futbolininkais, brendusiais mūsų mokykloje, mes didžiuojamės ir laikome pavyzdžiu tiems, kurie pradeda savo sportinę karjerą. 

Kokias opiausias problemas tenka spręsti?
Viena opiausių – futbolo aikščių stoka. Mūsų auklėtiniai susispietę  treniruojasi Fabijoniškių mokyklos dirbtinėje aikštėje, tačiau jos vienos, žinoma, nepakanka. 
 
Didelė problema žiemą, kadangi mažiesiems futbolininkams reikia maniežo, o patekti į vienintelį „Sportimos“ maniežą ypač sunku, yra daug norinčiųjų, o ir kainos nemažos.   

Tikimės, kad nuo rugsėjo mėnesio duris atvers naujasis Pilaitės stadionas su pripučiamu

maniežu, kurį Vilniaus savivaldybė rengiasi atiduoti mūsų Futbolo mokyklai. 

Ten bus ne tik aikštė, maniežas, persirengimo kambariai, bet ir administracinės patalpos. Turint savo nuosavą sporto bazę, kurios labai laukiame, mūsų rezultatai tikrai bus dar geresni.   

Ar jūsų auklėtiniai sportinę aprangą tenka pirktis patiems tėvų lėšomis, ar ja aprūpina mokykla?
Futbolininkams batus dažniausiai perka tėvai. Šiemet mus nudžiugino miesto savivaldybė, „Adidas“ firmos sportine apranga aprengėme visas mokyklos komandas. 
 
Ar sunku išugdyti didelio meistriškumo žaidėją?
Tikrai nelengva. Prireikia 10 metų, kol užauga neblogo lygio žaidėjas ir į jį dėmesį atkreipia rinktinių treneriai. 
 
Mūsų patiems mažiausiems reikia ir batų raištelius užrišti, priprasti prie griežtesnio režimo. O jaunimui pagundų dabar labai daug. 

Reikalingas ir trenerio talentas, jo sugebėjimas kalbėtis ne tik su žaidėjais, bet ir jų tėvais. 

Mūsų pagrindinis tikslas – parengti futbolininku U-17, U-19 ir U-21 rinktinėms, kurios dalyvauja šių amžiaus grupių Europos čempionato atrankos varžybose. 

Kurios mokyklos auklėtinių pergalės jus labiausiai džiugina?
Džiaugiamės, kai mūsų auklėtiniai patenka į įvairių amžiaus grupių Lietuvos nacionalines rinktines, kai tampame šalies čempionais ir prizininkais, kai sėkmingai dalyvaujame tarptautinėse varžybose. 
 
Šiemet mūsų komandos žaidė Prancūzijoje, Ukrainoje, Baltarusijoje. Pas mus dažnai atvažiuoja lenkai. 

Vaikams yra didelis stimulas išvažiuoti. Draugiškos rungtynės su kitų šalių bendraamžiais jiems ypač padeda tobulėti.

Pats irgi buvote futbolininkas, ar mėgėjiškai savo malonumui dar paspardote kamuolį?
Jaunystėje futbolą aktyviai žaidžiau. Tuomečiame Vilniaus pedagoginiame  institute, kuriame studijavau ir mus treniravo įžymūs Algirdas Vosylius ir Benjaminas Zelkevičius, atstovavau „Šviesai“. 
 
Žaidžiau gynėjo pozicijoje, buvau kviečiamas į „Žalgirio“ meistrų dublerių komandą. Dabar kamuolį su draugais irgi retkarčiais paspardau, tačiau aikštėje nesu aktyvus,  saugau kojas.  Jau metai ne tie, reikia galvoti apie savo sveikatą. 

Futbolą žaidė ir mano sūnus Paulius, atstovavo „Šviesai“, lenkų Kielcų „Korona“ klubui, rungtyniavusiam Lenkijos aukščiausioje lygoje. Prieš trejus metus jis atsisveikino su futbolu, dabar gyvena Klaipėdoje. 
 
  
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
Mongolijoje – „Gulbelės“ skrydis į viršūnę
2019 09 14
3x3
Šeštadienį Mongolijoje pasibaigusiame trijulių (3x3) krepšinio turnyre „Sukhbaatara Challenger“ triumfavo Šakių „Gulbelės“ klubas.
„Kibirkštis“ veržiasi į aikštę
2019 09 13
Žvilgsnis
Vilniaus „Kibirkšties“ komanda po dviejų savaičių treniruočių pradės ir kontrolinių rungtynių seriją bei taip tęs pasiruošimą 2019-2020 metų sezonui.
„Rytas“ baigė rikiuoti gretas
2019 09 12
Žvilgsnis
Naują sezoną „Rytas“ pradės registruodamas 14 krepšininkų, iš kurių trys bus legionieriai. Neatmetama, kad jų gali būti ir daugiau.
 
Kauniečiai pratęsė pergalių seriją
2019 09 14
A lyga
Dublį A lygos rungtynėse pelnęs Deivydas Matulevičius: „Tikiuosi, kad tai nebuvo paskutiniai įvarčiai.“
„Sūduva“ ir „Žalgiris“ triuškino varžovus
2019 09 13
A lyga
Lietuvos futbolo A lygos 23-iojo turo rungtynėse penktadienį „Sūduva“ svečiuose parklupdė „Atlantą“, „Žalgiris“ namie sudaužė „Panevėžį“.
Rekordas – dar prieš turnyro startą
2019 09 13
Turnyras
Druskininkuose vyks jau 15-asis tarptautinis žiniasklaidos atstovų futbolo turnyras, kuriame kovos rekordinis dalyvių skaičius.
Lietuvį pranoko du varžovai
2019 09 15
Varžybos
Lenkijoje surengtų lengvosios atletikos varžybų Kamilai Skolimowskai atminti vyrų disko metimo rungtyje lAndrius Gudžius užėmė trečiąją vietą.
Kvietimas į Dohą šuolininko nenustebino
2019 09 12
Kvietimas
Lietuvos šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas sulaukė kvietimo varžytis pasaulio lengvosios atletikos čempionate.
Už lietuvio nugaros – olimpinis čempionas
2019 09 11
Varžybos
Edis Matusevičius įvykdė savo planą ir prisidėjo prie Europos rinktinės pergalės prieš JAV istoriniame lengvaatlečių mače.
 
Finale Latvijoje – lietuvių akistata
2019 09 14
Turnyras
Turnyro Latvijoje dvejetų varžybų finale tarpusavyje kovojo Vilniaus teniso akademijos tenisininkės.
Trenerei – aukščiausio lygio licencija
2019 09 09
Trenerė
Lietuvos rinktinės kapitonė Edita Liachovičiūtė Tarptautinės teniso federacijos (ITF) kursuose ir gavo trečiojo – aukščiausiojo – lygio licenciją.
R.Berankis – jau 63-ias pasaulyje
2019 09 09
Reitingas
Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingų lentelėje lietuvis Ričardas Berankis iš 68-osios vietos pakilo į 63-iąją.
Daug žadantį startą apkartino pralaimėjimai
2019 09 15
Imtynės
Pasaulio imtynių čempionate Nur-Sultane kovas tęsia graikų-romėnų imtynių stiliaus atletai.
Lietuvis tęsia kovą dėl medalio
2019 09 15
Boksas
Lietuvos boksininkas Tadas Tamašauskas pateko į pasaulio čempionato aštuntfinalį.
Kaunietis įgėlė Vilniaus kovotojui
2019 09 13
Bušido
Mindaugas Narauskas prieš kovą su Henriku Vikšraičiu: „Mano varžovas per anksti pasijautė žvaigžde.“
 
Lietuvę Italijoje aplenkė tik dvi varžovės
2019 09 07
Lenktynės
Lenktynių „Premondiale Giro Toscana“ pirmajame etape Rasa Leleivytė („Aromitalia-Vaiano“) užėmė trečiąją vietą ir pelnė tris pasaulio reitingo taškus.
„Kūnas grįžo, o dvasia dar pakeliui“
2019 09 02
Trekas
Lietuvos treko karalienė Simona Krupeckaitė tarptautinėse varžybose Panevėžyje laimėjo visas tris rungtis, kuriose dalyvavo.
Lietuviams – dar keturi medaliai
2019 08 31
Trekas
Treko varžybų „Panevėžys 2019“ antrąją dieną auksą iškovojo S.Krupeckaitė ir O.Baleišytė, sidabrą - M.Marozaitė ir V.Lendelis.
Molėtuose – kova dėl trijų trofėjų
2019 09 15
Supertaurė
Molėtuose vykusiose Lietuvos rankinio federacijos supertaurės varžybose pergales šventė Garliavos moterų bei Klaipėdos vyrų komandos.
Sezonas Europoje baigėsi vos prasidėjęs
2019 09 09
Europos taurė
Klaipėdos „Dragūnas“ svečiuose du kartus pralaimėjo Rišono „Maccabi“ (Izraelis) komandai ir nepateko į kitą EHF taurės turnyro etapą.
Teisėjai mokėsi, šventė ir rinko valdžią
2019 09 08
Teisėjai
Lietuvos rankinio teisėjų asociacija paminėjo savo veiklos 20-metį, ruošėsi naujam sezonui ir išsirinko naują valdžią.
 
Latvijoje jautėsi kaip namuose
2019 08 24
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis sezoną baigė FIVB turnyre Jūrmaloje užimdami 9-ąją vietą.
Istoriniame turnyre – dvi Lietuvos poros
2019 08 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius istoriniame turnyre Jūrmaloje iškopė į pagrindines varžybas.
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Nugalėtojams – ir prezidento, ir merų taurės
2019 09 15
Ralis
Prezidento Gitano Nausėdos taurę kėlė Kauno rajono sportininkų Manto Bytauto ir Mindaugo Kaminsko duetas, važiavę „Seat Leon“ automobiliu.
Sezonas neplanuotai baigėsi pusfinalyje
2019 09 15
Rali-krosas
Pirmąją lenktynių dieną tempą diktavusiam Rokui Baciuškai antroji pasaulio ralio-kroso čempionato etape Latvijoje nebuvo itin sėkminga.
Visi varžovai – už lietuvio nugaros
2019 09 14
Rali-krosas
Rokas Baciuška pirmauja po pirmosios dienos pasaulio ralio-kroso čempionato etape Latvijoje.
 
Italijoje – Lietuvos čiuožėjų rekordas
2019 09 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Challenger Series“ dailiojo čiuožimo varžybose „Lombardia Trophy 2019“ dalyvavo ir Lietuvos sportininkai.
Lietuvos čempionate – Latvijos sistema
2019 09 11
Ledo ritulys
2019-2020 metų Lietuvos ledo ritulio čempionatas startuos spalio 2 dieną, o pirmenybėse varžysis penkios komandos.
Ambicingas projektas bliūkšta
2019 09 10
Situacija
Pastaruosius metus trijų Baltijos ledo ritulio federacijų brandintas stipriausių šalių ekipų Baltijos lygos turnyras šiemet dienos šviesos dar neišvys.
Pasaulio čempionate – auksiniai šūviai
2019 09 16
Šaudymas
Pirmajame pasaulio veteranų šaudymo čempionate Vokietijoje dalyvavo 1500 šaulių iš 29 valstybių. Lietuvai atstovavę penki šauliai laimėjo penkis medalius.
Lietuvos šaulė – devinta Europoje
2019 09 15
Šaudymas
Europos šaudymo į skraidančius taikinius čempionato Italijoje jaunimo merginų apvaliosios aikštelės varžybose Alisa Bogdanova užėmė devintąją vietą.
Tokijuje – sidabras Lietuvos baidarininkui
2019 09 15
Baidarių ir kanojų irklavimas
Tokijuje (Japonija) vykstančioje baidarių ir kanojų olimpinių testų regatoje Lietuvos baidarininkas Arturas Seja iškovojo sidabro medalį.
 
„Jei reiktų pakartoti, eičiau tuo pačiu keliu“
2019 09 14
Jubiliejus
Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentas Česlovas Garbaliauskas: „Nesigailiu, kad gyvenimą susiejau su studentų sportu“
Ar atletams būti socialiniuose tinkluose?
2019 09 12
Žvilgsnis
D.Venciūtė: „Kiekvienas sportininkas yra skirtingas ir turėtų pats geriausiai jausti, kiek nori įsitraukti į gyvenimą socialiniuose tinkluose“,
Progimnazijos stadionas – visai Garliavai
2019 09 12
Bazės
Garliavos Jonučių progimnazijoje trečiadienį atidarytas šiuolaikiškai atnaujintas sporto aikštynas, tarnausiantis visos bendruomenės reikmėms.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas