Laisvė Radzevičienė 2019 m. birželio 10 d. 16:50 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Naujas iššūkis – ne visiems įveikiama kliūtis

Vandenlenčių sporto entuziastė Agnė Šimanskytė: „Kiekvienas triukas reiškia, kad demonstruoji charakterį ir įveiki save“

Borjomi Ollie“ varžybos.
Organizatorių nuotr.
Borjomi Ollie“ varžybos.
   
Pradėjusi nuo jėgos aitvarų, vandenlente ji skraidė devyniolikos, dvidešimt dviejų jau mokė ant vandens laikytis kitus. Apkeliavusi daugybę pasaulio šalių ir gausybę vandenlenčių parkų, gaudžiusi bangas skirtingose jūrose ir vandenynuose, Agnė Šimanskytė šiandien visiškai tikra: Lietuvoje sparčiai mažėja žmonių, kurie šios sporto šakos nebūtų išmėginę. 
 
Naujausia vienos iš Lietuvos vandenlenčių čempionato organizatorių Agnės Šimanskytės idėja – „Borjomi Ollie“ varžybos ir po jų viename didžiausių ir moderniausių vandenlenčių parkų Lietuvoje „313 Cable Park” likusi 1,25 m aukščio kliūtis. Kartu su Agne šias varžybas surengė mineralinis vanduo „Borjomi“. Jose pristatytas naujasis, 1,25 litro vandens buteliukas, kuris ir tapo įkvėpimu sukurti  1 metro, 25 centimetrų aukščio kliūtį vandenyje. „Daugiau „Borjomi“ – daugiau vasaros malonumų“, - skelbia šio sezono šūkis ir kviečia žmones laisvalaikį paversti aktyviomis, netikėtų atradimų, malonumų ir džiaugsmo kupinomis dienomis.

Agne, Palangoje varžybų dalyviai pirmą kartą Lietuvoje įveikė 1,25 metrų aukščio kliūtį. Ar tai didelis aukštis vandenlenčių gerbėjams? 
Tai aukšta kliūtis, peršokti ją – labai sunku. Visi šokinėja aukštai, tačiau tokių varžybų nesu mačiusi. Palangoje 1,25 metro įveikti pavyko vos vienai merginai ir vienam vaikinui. Šiose varžybose bet kas galėjo išmėginti savo jėgas. Dalyviams taip patiko šokinėti per tokio aukščio kliūtį, kad nusprendėme ją palikti. Atrodo, turime naują madą.
 
Agne, ar pati tokią kliūtį irgi  pamėginai įveikti?
Varžybose jau nedalyvauju daug metų, aš jas organizuoju. Kartu su komanda tai darome nuo 2013-ųjų. Galiu pasakyti, kad per pastaruosius penkerius metus ši sporto šaka labai stipriai išaugo. Ir nors daugeliui vandenlentės vis dar atrodo smagus laisvalaikis, iš tiesų – tai rimtas sportas su visomis tarptautinėmis varžybomis, pasaulio čempionatais. 2024 metais vandenlentės pretenduoja tapti olimpine sporto šaka. Tai – puikus įvertinimas ir galiu pasakyti, kad Lietuvoje jau nebėra daug žmonių, kurie šio sporto nebūtų išmėginę. 

Vandenlenčių sporte triukai yra viskas. Ar daug jų moki? 
Varžybose triukai yra svarbu, sutinku, tačiau didžiausias smagumas yra išmokti naujų dalykų, save nugalėti. Žmonės, bėgantys maratoną, vis didina distanciją, čia irgi panašiai – užsibrėži tikslus ir nuolat tobulėji. Be to, plaukiojimas išplauna galvą, pasimiršta problemos darbe ir gyvenime. O aš pati nors ir nebesivaržau, plaukioju savo malonumui ir stengiuosi tobulėti, nuolat mokausi naujų dalykų. Netgi po „Borjomi Ollie“ varžybų svarsčiau – ar važiuoti į Vilnių pailsėti, ar dar kartą praplaukti. Nė nepajutau, kaip pasukau automobilio vairą link vandenlenčių parko. 
 
Kokio dydžio Lietuvoje yra vandenlentininkų bendruomenė?
Pasakyti, kiek žmonių yra mūsų bendruomenėje - neįmanoma. Bet argi ne smagu girdėti, kad pagal vandenlenčių parkus, tenkančius vienam šalies gyventojui, mes beveik lenkiame Vokietiją. O ši šalis yra laikoma vandenlenčių valstybe.

 
Kaip tau atrodo, kuo lietuvius žavi šis sportas? 
Mes turime puikias sąlygas – fantastiška gamta, daugybė natūralių ežerų, kuriuose nėra sudėtinga įrengti vandenlenčių parkus. Turime daugybę  entuziastų, kurie mini parkus yra įsirengę šalia savo sodybų, vandenlenčių parkų galima rasti netgi mažuose miesteliuose. Lietuviai mėgsta aktyviai leisti laiką, mes turime ilgas vasaros dienas, kai parkai dirba iki dešimtos valandos vakaro nuo pat ankstaus ryto. Visada sakau, kad sezonas pas mus – ilgas, geri keturi mėnesiai. Taigi, plaukiojimui turime daug laiko. 
 
Agne, nuo ko prasidėjo tavo pačios vandenlenčių istorija? 
Mokyklą baigiau devyniolikos. Užaugau Kaune, visą laiką daug sportavau – žaidžiau krepšinį. Galėjau tęsti karjerą krepšinio aikštelėje, tačiau nutiko taip, kad sutikau savo dabartinius verslo partnerius – Joną ir Antaną Kriščiūnus, Martyną Šliką. Gimtadienio proga jie man padovanojo kelionę – pasiūlė važiuoti kartu kaituoti. Jiems kažkodėl pasirodė, kad šis sportas man labai tinka ir, žinoma, jie buvo teisūs. Taip prasidėjo mano kelionės po pasaulį, aš ne tik plaukiojau jėgos aitvarais, bet ir daug mokiausi, dirbau užsienyje. Kai grįžau į Lietuvą, čia jau buvo pradėję populiarėti vandenlenčių parkai.  Matyt, taip jau nutinka, kai sutinki tinkamus žmones tinkamu laiku, tavo gyvenimas pasisuka ta kryptimi, kuri tau yra skirta. Visai nesigailiu, jau vienuoliktus metus dirbu, man nuostabu stebėti, kaip vandens sporto kultūra auga, plečiasi, kaip žmonės darosi vis aktyvesni.  Būna, prieš varžybas apima nerimas , ar tikrai susirinks dalyvių ir žiūrovų, bet jų visada būna pilna.

Atrodo, jėgos aitvarai atviroje jūroje suteikia laisvės pojūtį. Koks malonumas sukti ratus vandenlenčių parke, prisikabinus už lyno? 
Tie, kurie nesupranta, koks tai malonumas, turėtų pabandyti. Jausmas, kai stovi ant vandens ir tarsi juo vaikštai, čiuoži, yra nenusakomas. Plaukti jėgos aitvarais reikia specialios vietos, specialaus oro. Vandenlenčių parke plaukti gali visada. Paprastai jos įsikūrę netoli nuo miesto, o parke yra viskas, ko tau gali prireikti – drabužiai, lenta. Fizinei formai tai – taip pat geras sportas, o ir išmokti visiškai nesunku. 

Ar gali pasakyti, kada į Lietuvą atkeliavo pirmoji vandenlentė? 
Lengviau būtų pasakyti, kada atsirado pirmasis vandenlenčių parkas Lietuvoje. Tai įvyko 2010 metais, praėjus vos dviem metams po to, kai mažosios – ne tiek daug investicijų reikalaujančios, vadinamosios 2.0 sistemos – buvo pradėtos statyti vandenlenčių parkuose. Juose plaukiama pirmyn ir atgal. Lietuviai nuo pasaulio madų tikrai neatsilieka! Mūsų parkus labai mėgsta užsieniečiai, jie dažnai sugrįžta čia, dalyvauja varžybose. Turime keletą čempionių, kurie Lietuvoje mėgsta plaukioti ir treniruotis. Gal kad esame nedidelė šalis,  mūsų bendruomenė – labai vieninga, o tai užsieniečius labai žavi. 

Ar tavo tėvai yra išmėginę vandenlentes? 
Jie kartais ir į mano stovyklas atvažiuoja. Tėvams - apie šešiasdešimt, taigi, amžiaus ribų šiame sporte nėra. Ant lentos mėgina stotis trimečiai, ir septyniasdešimties sulaukę. 
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Laukiu, kada mano vaikai baigs mokyklą"
2019 06 25
Treneris
Nenadas Čanakas - apie sprendimą likti Panevėžyje ir vasaros darbus.
Vaikinai - čempionai, merginos - antros
2019 06 25
Krepšinis
"Išplėšėme maksimalią naudą ne tiek pasirodymu, kiek pamoka, kurią reiks išmokti", - kalbėjo R.Šiškausko turnyro Lietuvos vaikinų trenieris K.Abramavičius.
Pasirinkti dvylika geriausių nebuvo lengva
2019 06 25
U-19
Lietuvos 19-mečių krepšinio rinktinės treneriai atsirinko žaidėjus, su kuriais vyks į pasaulio pirmenybes Graikijoje.
 
Potencialus lietuvių varžovas - "Tre Penne"
2019 06 25
Varžovai
Jei „Sūduva“ neįveiktų „Crvena zvezda“ barjero Čempionų lygos atrankoje, Europos lygos atrankos II etape jos lauktų San Marino čempionai.
"Riteriai" vėl kiša koją lyderiams
2019 06 25
A lyga
A lygos ture favoritams lengva nebuvo - "Sūduva" pralaimėjo "Riteriams", "Kauno Žalgiris" suklupo Klaipėdoje, O "Žalgiris" iškovojo sunkią pergalę.
Devyniolikmetės sieks Baltijos taurės
2019 06 25
Moterų futbolas
Vyto Jančiausko treniruojama Lietuvos devyniolkmečių merginų rinktinė sieks nukarūnuoti dabartines Baltijos taurės laimėtojas latves.
Lietuviai liko per žingsnį nuo pusfinalio
2019 06 26
Lengvoji atletika
Lietuvos lengvaatlečiai Europos žaidynėse buvo šalia garbės pakylos asmeninėse įskaitose. Komandos šansą prasibrauti į pusfinalį atėmė teisėjų sprendimai.
Greičiausias buvo tas pats M. Viršilas
2019 06 24
Bėgimas
Kaip ir pernai, bėgimą aplink Elektrėnų marias laimėjo maratonininkas Mindaugas Viršilas. Pirma tarp moterų - Gitana Akmanavičiūtė.
Komanda išsaugojo medalio viltį
2019 06 23
Lengvoji atletika
Lietuvos lengvaatlečiams nepavyko iškovoti Europos žaidynių medalių asmeninėse ir estafečių varžybose, bet jie pratęs kovą dėl medalių komandų įskaitoje
 
R. Berankis smuktelėjo, L. Grigelis pakilo
2019 06 24
Tenisas
ATP reitingų lentelėje Ričardas Berankis iš 73-iosios vietos smuktelėjo į 74-ąją, o Laurynas Grigelis iš 295-osios pozicijos pakilo į 293-iąją.
Finale - L. Grigelio ir italo triumfas
2019 06 22
Tenisas
L. Grigelis su italu A. Pellegrino 1:6, 6:3, 10:7 įveikė urugvajietį A. Beharą ir ekvadorietį G Escobarą ir tapo turnyro Italijoje nugalėtojais.
Lietuvis ir italas žais finale
2019 06 21
Dvejetai
Lietuvis Laurynas Grigelis ir italas Andrea Pellegrino laimėjo turnyro „Internazionali Di Tennis Emilia Romagna“ dvejetų varžybų pusfinalį.
Žaidynės baigėsi aštuntfinalyje
2019 06 25
Europos žaidynės
Lietuvos boksininkas Evaldas Skurdelis vieningu teisėjų sprendimu pralaimėjo kovą rusui Gabiliui Mamedovui.
Lietuvos sunkiasvoris pralaimėjo serbui
2019 06 24
Boksas
"Varžovas buvo įkandamas, deja nepavyko įgyvendinti planų“, - kalbėjo boksininkas M .Valavičius, pralaimėjęs Europos žaidynių dvikovą serbui V. Babičiui.
Dziudo kovotojai liko be pergalių
2019 06 24
Dziudo
"Prieš varžybas nenorėjau gauti tik Azerbaidžano ir Rusijos atstovo. Bet būtent jį gavau", - guodėsi sunkiasvoris K.Bauža.
 
Lietuvis - greta garbės pakylos.
2019 06 25
Europos žaidynės
"Po finišo net pykino", - prisipažino penktąją vietą Europos žaidynėse užėmęs Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas.
Lietuviams nepavyko įgyvendinti planų
2019 06 23
Europos žaidynės
Europos žaidynių vyrų dviračių plento 180 km grupinėse lenktynėse startavo 135 sportininkai iš 37 šalių. Tarp jų ir penki Lietuvos dviratininkai.
Lietuvė – tarp lenktynių lyderių
2019 06 22
Europos žaidynės
Europos žaidynių grupinėse lenktynėse 9-ta finišavusi R.Leleivytė sulaukė sveikinimų, bet pati nesidžiaugė: „Būnu patenkinta tik tada, kai laimiu.“
„Dėl geresnės ateities reikia keistis“
2019 06 25
Žvilgsnis
Lietuvos rankinio federacijos prezidentas: „Reikia savikritiškai pasižiūrėti į situaciją, kurioje esame dabar. Ir pagalvoti, ką turime daryti kitaip.“
Stiprinasi ir laukia burtų
2019 06 19
Pasiruošimas
Kitą sezoną tarptautiniuose turnyruose dalyvaus rekordiškai daug Lietuvos rankinio klubų – keturi vyrų ir du moterų.
Lietuvių nebūtų išgelbėjusi net pergalė
2019 06 16
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė Europos čempionato atrankos varžybas baigė lygiosiomis svečiuose su Portugalija.
 
Į Klaipėdą atvyks ir rusės
2019 06 25
Paplūdimio tinklinis
Į teatro aikštėje, vyksiantį tarptautinį moterų paplūdimio turnyrą „Amber Cup" susirinks po vieną tinklininkių porą iš 12 šalių.
Žingsnį į Tokiją žengė tvirtai
2019 06 23
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkės tapo pirmojo olimpinės atrankos etapo E grupės nugaėtojomis.
Pirmą žingsnį į Tokiją žengė Kroatijoje
2019 06 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos moterų paplūdimio tinklinio rinktinė užtikrinta pergale prieš kroates pradėjo olimpinės atrankos turnyrą.
Čempionatui įpusėjus lietuvis tebėra šeštas
2019 06 23
Motokrosas
Dešimtajame pasaulio motokroso čempionato etape Vokietijoje Arminas Jasikonis užėmė dešimtąją vietą,o bendroje įskaitoje išliko šeštas.
Motokrosas vėl džiugino Anykščius
2019 06 23
Motokrosas
Tūkstantinė į Lietuvos motociklų kroso varžybas susirinkusi minia jomis galėjo grožėtis dvi dienas nuo ryto iki vakaro.
Vilniuje -1006 km  lenktynių pristatymas
2019 06 22
Lenktynės
„Jubiliejinių „Aurum 1006 km“ lenktynių devizas – saugus eismas", - sako jų organizatorius Darius Jonušis.
 
Čempionato dalyvių skaičius padidėjo
2019 06 20
Ledo ritulys
2019-2020 sezone Lietuvos ledo ritulio pirmenybėse žais nebe keturios, o penkios komandos - prisijungs jungtinė Kauno-Klaipėdos ekipa.
Prieš žiemos iššūkius – sunkus darbas vasarą
2019 06 04
Kalnų slidinėjimas
Kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas – apie pratybas Druskininkuose, gyvenimą be atostogų, Lietuvos talentus, tikslus, pinigus, studijas, rinkimus.
Tikisi pagrindinio vaidmens
2019 05 29
Svetur
Suomijos „SaiPa“ klube antrus metus liekantis Lietuvos rinktinės vartininkas L. Lubys kitą sezoną norėtų daugiau atsakomybės.
Lankininkei prireikė papildomo šūvio
2019 06 25
Šaudymas iš lanko
Tik popapildomo šūvio Lietuvos lankininke Inga Timinskienė nusileido turkėi Aybuke Aktuna Europos žaidynių šaudymo iš lanko varžybose.
Į finalus – po dramatiškų finišų
2019 06 25
Baidarių ir kanojų irklavimas
Dvi iš trijų antradienį Europos žaidynėse startavusių Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo įgulų pateko į finalą ir trečiadienį kovos dėl medalių.
Šaulės įpusėjo atranką
2019 06 25
Šaudymas
Po pirmosios Europos žaidynių 25m sportiniu pistoletu 30+30 varžybų dienos J. Ždanova užima 32-ą, G. Rankelytė - 34-ą vietą.
 
Estafetę iš Minsko perima Krokuva
2019 06 22
Europos žaidynės
Europos olimpinių komitetų asociacija patvirtino – 2023 m. Europos žaidynės vyks Lenkijos mieste Krokuvoje ir jį supančiame Mažosios Lenkijos regione.
Žaidynių atidaryme – lietuviški akcentai
2019 06 22
Europos žaidynės
Ryškūs, linksmi, tvirti, gražūs. Lietuvos sportininkai su vėliavneše Liveta Jasiūnaite priešakyje buvo gerai matomi Europos žaidynių atidarymo parade.
Lietuvos vėliava patikėta L.Jasiūnaitei
2019 06 21
Europos žaidynės
Europos žaidynių atidaryme Lietuvos vėliavą nešianti lengvaatletė: „Vieną iš dviejų su Europos žaidynėmis susijusių svajonių būsiu įgyvendinusi.“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas