Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. birželio 8 d. 13:58 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lietuvos rinktinei – neįkainojamos pamokos

Lietuvos žolės riedulio vyrų rinktinę pradėjęs treniruoti olandas Casperas Claassenas: „Malonu dirbti su motyvuota komanda.“

LŽRF nuotrauka
   
Lietuvos žolės riedulio moterų ir vyrų nacionalinės rinktinės kruopščiai rengiasi šių metų Europos čempionato trečios pagal pajėgumą pakopos varžyboms.
 
Liepos 27 d. – rugpjūčio 3 d. moterys rungtyniaus Slovėnijoje, o vyrai tomis pat dienomis – Gibraltare. 

Lietuvos žolės riedulio federacija (LŽRF) moterims kelia užduotį sugrįžti į Europos čempionato antrąją pakopą, o vyrams išsilaikyti trečiojoje.

Pasak LŽRF prezidento Leonardo Čaikausko, istoriškai susiklostė, jog iki šiol pagrindinis dėmesys buvo skiriamas Lietuvos moterų rinktinei, kuri pasiekdavo svaresnių rezultatų. Pats svariausias jos pasiekimas – Europos čempionate užimta 8-oji vieta.

„Pamažu tobulėjo ir mūsų vyrai žolės riedulininkai, kurie šiandien rodo didesnį norą rengtis svarbiausioms metų varžyboms. Prieš porą metų per pastarąjį Europos čempionatą Lietuvos moterų rinktinė galutinėje komandų rikiuotėje buvo 18-a, o vyrai – 22–i“, - sako L. Čaikauskas.  
 
LŽRF prezidentas akcentuoja, kad Europos žolės riedulio federacijai (EHF) moterys tapo nemažu iššūkiu. Mat treneriams vis sunkiau rasti mergaičių, norinčių žaisti žolės riedulį. 

Olandų trenerio iniciatyva

Gražią iniciatyvą parodė olandų treneris Casperas Claassenas, kuris praėjusiais metais buvo atvykęs stebėti Lietuvos čempionato. Gerai įvertinęs mūsų šalies vaikinų žaidimą, jis pasisiūlė padėti Lietuvos vyrų rinktinei. 

„Man tai buvo malonus netikėtumas ir pasididžiavimas, kad olandų treneris nori treniruoti mūsų nacionalinę vyrų komandą Su juo visus planus aptarėme praėjusiais metais. Trečius metus dalyvaujame „EHF Twinning Project“, mūsų nacionalinę moterų rinktinę šefuoja irgi olandas Svenas Van de Mostas. Tame projekte dalyvavo mūsų treneriai Maksimas Tarasovas, Jūratė Juodytė ir Donata Grigienė. Tiesa, pastaroji netrukus pasitraukė iš projekto, nes susilaukė dukters. Mūsų vyrų rinktinei pasisiūlius padėti Casperui Claassenui, apie tai informavome EHF. Šiemet olandų treneris bus įtrauktas į „EHF Twinning Project“, kur viena šalis globoja kitą“, - aiškina L. Čaikauskas. 
 
C.Claassenas, nuo šių metų dirbantis HC „Hisalis“ klubo moterų treneriu ir čia per mėnesį gaunantis 5 tūkst. eurų atlyginimą – buvęs vienas geriausių Olandijos vartininkų, kelerius metus atstovavęs Barselonos klubui.           

„EHF Twinning Project“ šiemet dalyvauja Lietuvos, Baltarusijos, Čekijos, Bulgarijos ir Ukrainos žolės riedulio federacijos.  

Į darbą kibta balandį 

Šiemet balandžio 12-14 d. Vilniuje, vadovaujant C.Claassenui, buvo surengta pirmoji treniruočių stovykla. 

Lietuvos vyrų rinktinės vyriausiojo trenerio pareigų atsisakius Artūrui Macijauskui, su olandų specialistu kartu dirbo naująja komandos stratege patvirtinta  Donata Grigienė.   

Kita treniruočių stovykla buvo surengta Olandijoje gegužės 23-28 d. Joje dalyvavo 17 mūsų žolės riedulininkų. 

Rinktinei atstovavo 8 šiauliečiai, 4 širvintiškiai, 4 vilniečiai ir 1 rudaminietis. Iš Anglijos atvyko puolėjas Kristis Bubnelis.    

Į Olandiją dėl darbo negalėjo išvykti šeši pagrindiniai rintinės žaidėjai, nebuvo ir D. Grigienės, kurią pakeitė Lietuvos moterų rinktinės treneris Maksimas Tarasovas. 

Olandijoje per penkias dienas buvo surengtos šešios pratybos ir sužaistos dvejos kontrolinės rungtynės su Olandijos antrojo ešelono komandomis. 

„Olandai mus labai maloniai priėmė, rinktinę šefavo „Broekhuis Volvo“ automobilių prekybos bendrovė, kuri žaidėjams leido naudotis penkiomis naujomis mašinomis. Daug naudingų pamokų gavo treneris Maksimas Tarasovas, kuris dar ir pats aktyviai žaidžia, Lietuvos čempionate atstovauja Širvintų komandai. Jis vyko pasisemti žinių ir patirties bei puikiai susitvarkė su olandų trenerių duotomis užduotimis, taip pat buvo gera grandis tarp olandų ir mūsų rinktinės žaidėjų“, - pasakoja L. Čaikauskas. Pirmosios rungtynės žaistos su HC „Hisalis“. Susirinko gausus žiūrovų būrys.

Per varžybų atidaryma rėmėjai klubui padovanojo naują švieslentę. Buvo atlikti valstybių himnai. 

HC „Hisalis“ ekipai lietuviai pralaimėjo 0:1. Pirmoji susitikimo pusė baigėsi nulinėmis lygiosiomis, mūsų rinktinė nepasinaudojo keliomis puikiomis progomis įvarčiams pasiekti. Per antrąją pusę mūsų šalies žaidėjai pritrūko gero fizinio pasirengimo. 

LŽRF prezidentas L. Čaikauskas, stebėjo rinktinės treniruotes ir varžybas, daug bendravo su Olandijos treneriais, susitiko su HC „Hisalis“ prezidentu Jonu Karelu, klubo rėmėjais ir oficialioje aplinkoje padėkojo klubui už suteiktas puikias treniruočių sąlygas.

Šis klubas naudojasi trimis žolės riedulio aikštėmis. „Kalbant apie šio klubo, kuris vienija apie 700 narių, aikštes, tai lyg mažoji Lietuva. Mes irgi turime tris žolės riedulio aikštes Šiauliuose, Vilniuje ir Rudaminoje.  Pas mus žolės riedulį žaidžia 1000 sportininkų, o tik vienasmeolandų klube - 700“, - kalbėjo L. Čaikauskas. 
 
Po intensyvių pratybų kitos rungtynės žaistos su MHC „Barneveld“ klubu ir pralaimėtos 2:6. 

Pirmame kėlinyje varžovai pirmavo 2:0, tačiau Žygimanto Balsiuko po mažojo kampinio ir Roko Galkaus žaidybinio įvarčio pavyko išlyginti rezultatą. Bet vėliau išryškėjo olandų pranašumas. 

Rinktinė alkana naujų patirčių    

Įvertindamas treniruočių stovyklą, C.Claassenas sakė:  „Dirbti su motyvuota komanda, kuri yra alkana naujų patirčių - tikras malonumas. Išbandėme daug įvairių taktikų skirtingose žolės riedulio aikštelėse, žaidėjai galėjo pajusti jų skirtumus. Po abejų draugiškų rungtynių Lietuvos sportininkai praleido laiką su Olandijos klubų žaidėjais, dalijosi idėjomis, daug sužinojo apie mūsų šalies žolės riedulį. 
 
Per treniruočių stovyklą pamatėme stipriąsias ir silpnąsias komandos vietas.  Labai svarbu, kad Lietuvos vyrų rinktinė turi didžiulį norą mokytis, todėl kiekvienas žingsnis mus veda į tikslą.“

Nusiteikė dirbti dar daugiau 
 
Komandos kapitonas Ž. Balsiukas po pratybų Olandijoje sakė: "Treniruočių stovykla buvo ypač naudinga ir produktyvi. Kiekvienas mūsų patobulėjome, pasisėmėme naujų taktikos ir technikos žinių. 

Olandų treneris C. Claassenas - ne tik geras treneris, kuris strategavo mūsų žaidimo grandis, bet ir puiki asmenybė, daug bendravo su mumis ir negailėjo patarimų. 
 
Labai patiko jo pritaikyta žaidimo taktika. Džiaugiamės, kad turėjome atskirą vartininkų trenerį, kuris mokė įvairių žaidybinių variantų.  Buvo smagu iš arti pamatyti didelį olandų žolės riedulio lygį. Mūsų treniruotės buvo efektyvios ir naudingos. 

Po šios stovyklos sustiprėjome kaip komanda, tarpusavyje puikiai sutariame. Stovykloje kiekvienas daug ko išmokome, pasipildėme motyvacijos ir nusiteikėme dar daugiau dirbti“. 

Komandos vadovė Monika Ivanauskaitė teigė, kad Lietuvos žolės riedulio rinktinė per treniruočių stovyklą gavo neįkainuojamų pamokų: „Rinktinės žaidėjai buvo vieningos nuomonės: tai buvo viena geriausių pasirengimo stovyklų, kokią yra turėję.  Naujas treneris, visiškai kitoks požiūris į sporto šaką ir treniruotes – visa tai  suteikia komandai norą tobulėti. Dabar turime mėnesį laiko iki kitos treniruočių stovyklos, todėl rinktinė toliau dirbs individualiai pagal Andriaus Norkaus parengtus fizinio pasirengimo planus.

Olandų klubai patikino, jog mūsų žolės riedulininkų lauks ir kitais metais“. 

Besirengiant Europos čempionatui, Lietuvos vyrų žolės riedulio rinktinė nuo birželio 28 d. iki liepos 21 d. kiekvieną savaitgalį vėl rinksis kartu ir treniruosis bei žais kontrolines rungtynes.      
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Pas mus nėra vietos individualistams“
2019 10 16
Žvilgsnis
Televizijos aktorius ir renginių vedėjas Justinas Daugėla: „Jei mėgsti „Žalgirį“ ir sergi prieš „Rytą“ Europos taurėje, man tai yra nelabai suprantama.“
Gintis aikšte galės ir penkiolikmečiai
2019 10 16
Sprendimai
Kaune vyko Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) meistriškumo komisijos posėdis, kuriame buvo svarstomi šalies krepšiniui aktualūs klausimai.
Europos turnyruose – skirtingi scenarijai
2019 10 15
Europos turnyrai
Vilniaus „Rytas“ patyrė antrą nesėkmę iš eilės Europos taurės turnyre, o Klaipėdos „Neptūnas“ pergale startavo FIBA Čempionų lygoje.
 
Aikštėje – istorinė pergalė ir piršlybos
2019 10 16
Mažasis futbolas
Dar viena Lietuvos pergalė Pasaulio čempionate pažymėta dviguba švente – patekimu į atkrintamąsias varžybas ir ištartu „Taip“ (VIDEO).
Pasaulio čempionatas – trijuose miestuose
2019 10 16
Salės futbolas
FIFA šiandien oficialiai patvirtino, kad kitąmet salės futbolo pasaulio čempionatas bus rengiamas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
D.Kazlauskas: „Kažkas turi būti viršūnėje“
2019 10 16
Žvilgsnis
„Riterių“ saugas Donatas Kazlauskas gali pasigirti unikaliu pasiekimu – jis šią savaitę du vakarus paeiliui mušė įvarčius oficialiose rungtynėse.
Partizanų takais – pliaupiant lietui
2019 10 14
Bėgimas
Tradiciniame pagarbos bėgime „Algimanto apygardos partizanų takais“ Svėdasuose prisiminti kovotojai už laisvę.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
 
Po studijų JAV – į profesionalės kelią
2019 10 16
Veidas
Justina Mikulskytė - nauja Lietuvos moterų teniso lyderė. Pabaigusi studijas JAV, ji grįžo į Europą ir sėkmingai pasinėrė į profesionalės karjerą.
Vilniuje kovos 28 šalių teniso rinktinės
2019 10 16
Fed Cup
Tarptautinė teniso federacija (ITF) paskelbė, kad kitų metų Federacijos taurės (FedCup) trečios grupės Europos-Afrikos zonos varžybos vyks Lietuvoje.
Maskvoje – lietuvio nesėkmė
2019 10 15
Turnyras
Ričardas Berankis Maskvoje vykstančio ATP 250 serijos turnyro pirmame rate nusileido reitinge žemiau esančiam ir kartą jau įveiktam ispanui.
Prieš kovą ringe – išbandymas šeimoje
2019 10 15
Žvilgsnis
Sėkmingai prestižinės organizacijos „Glory“ ringe debiutavęs kovotojas Sergejus Maslobojevas: „Noriu, kad vaikai galėtų didžiuotis savo tėčiu.“
Prieš akis – svarbiausia karjeros kova
2019 10 15
Boksas
Oficialu: gruodį Lietuvos boksininkas Egidijus Kavaliauskas kovos su Terence'u Crawfordu dėl pasaulio čempiono diržo.
Lietuviams – trys medaliai
2019 10 14
Dziudo
Taline (Estija) vykusiame Europos dziudo taurės varžybų etape sėkmingai pasirodė Lietuvos atstovai, iškovoję du sidabro ir vieną bronzos medalį.
 
Europos čempionate – šeši lietuviai
2019 10 15
Trekas
Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
Lietuvių laimikis – reitingo taškai
2019 10 10
Lenktynės
Lietuvos dviratininkai kovojo dėl aukštų vietų Prancūzijoje surengtose 69-osiose vyrų dviračių lenktynėse Paryžius - Buržas (UCI I kategorija).
Kauniečiai žengė tolyn, vilniečiai iškrito
2019 10 13
Europos turnyrai
„Kauno Ąžuolas“-KTU – kitame EHF Iššūkio taurės etape, „Šviesai“ atsivežtos į Bosniją persvaros nepakako.
Kauno derbyje – šiurkšti kova
2019 10 09
Lietuvos lyga
Trečiadienio vakarą Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės. Jose pergales šventė „Granitas-Karys“ ir „Šviesa“.
Svarbiuose mačuose – Lietuvos atstovai
2019 10 09
Europos turnyrai
Artėjantį savaitgalį Lietuvos rankinio teisėjai ir inspektoriai darbuosis moterų bei vyrų Europos taurės varžybose.
 
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Tinklininko karjerą pristabdė operacija
2019 09 27
Situacija
Vienam geriausių Lietuvos paplūdimio tinklininkų A.Rumševičiui mažiausiai pusę metų teks praleisti be sporto. Jam Vilniuje buvo atlikta peties operacija.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
„Energiją“ bandys gaivinti su D.Kasparaičiu
2019 10 16
Ledo ritulys
Asociacija „Hockey Lietuva“ sukvietė abi konflikto dalyvių pusės, siekdama, kad Elektrėnuose nemirtų ledo ritulys.
Vilniuje – favoritų akistata
2019 10 16
Ledo ritulys
Šiandien Vilniaus „Pramogų arenoje“ susitinka praėjusio sezono pusfinalio poros dalyvės Vilniaus „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ komandos.
Lietuvos čiuožėjai – bronza Minske
2019 10 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) varžybose „Ice Star 2019“ Minske (Baltarusija) ant garbės pakylos užkopė Agnė Ivanovaitė.
Žinomi žmonės prisiminė mokyklą
2019 10 15
LMŽ
Žinomų žmonių komanda „Kažkur matyti“ išbandė jėgas su praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių (LMŽ) kvadrato varžybų čempionais.
Lietuvos šokėjai – penkti Europoje
2019 10 15
Sportiniai šokiai
Moldovos sostinėje Kišiniove įvyko jaunimo amžiaus grupės (16 -18 metų) standartinių šokių Europos čempionatas.
Po arenos stogu – įspūdingi žirgų šuoliai
2019 10 14
Žirginis sportas
Šiaulių arenoje praūžė pinas tribūnas sutraukusios tarptautinės žirgų konkūrų varžybos. Jose dėl trofėjų susigrūmė Vidurio ir Rytų Europos raiteliai.
 
Vietoj Tokijo gali tekti varžytis Sapore
2019 10 16
Situacija
Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) paskelbė planuojantis 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių maratono ir ėjimo varžybas perkelti į Saporo miestą.
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Lyčių lygybė šalies sporte įgauna pagreitį
2019 10 10
Situacija
Itin skaudi tema – smurtas lyties pagrindu. Dar skaudesnė yra statistika – vos 12 federacijų turi rašytines taisykles ir veiksmų planus, kaip to išvengti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas