Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. birželio 8 d. 13:58 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lietuvos rinktinei – neįkainojamos pamokos

Lietuvos žolės riedulio vyrų rinktinę pradėjęs treniruoti olandas Casperas Claassenas: „Malonu dirbti su motyvuota komanda.“

LŽRF nuotrauka
   
Lietuvos žolės riedulio moterų ir vyrų nacionalinės rinktinės kruopščiai rengiasi šių metų Europos čempionato trečios pagal pajėgumą pakopos varžyboms.
 
Liepos 27 d. – rugpjūčio 3 d. moterys rungtyniaus Slovėnijoje, o vyrai tomis pat dienomis – Gibraltare. 

Lietuvos žolės riedulio federacija (LŽRF) moterims kelia užduotį sugrįžti į Europos čempionato antrąją pakopą, o vyrams išsilaikyti trečiojoje.

Pasak LŽRF prezidento Leonardo Čaikausko, istoriškai susiklostė, jog iki šiol pagrindinis dėmesys buvo skiriamas Lietuvos moterų rinktinei, kuri pasiekdavo svaresnių rezultatų. Pats svariausias jos pasiekimas – Europos čempionate užimta 8-oji vieta.

„Pamažu tobulėjo ir mūsų vyrai žolės riedulininkai, kurie šiandien rodo didesnį norą rengtis svarbiausioms metų varžyboms. Prieš porą metų per pastarąjį Europos čempionatą Lietuvos moterų rinktinė galutinėje komandų rikiuotėje buvo 18-a, o vyrai – 22–i“, - sako L. Čaikauskas.  
 
LŽRF prezidentas akcentuoja, kad Europos žolės riedulio federacijai (EHF) moterys tapo nemažu iššūkiu. Mat treneriams vis sunkiau rasti mergaičių, norinčių žaisti žolės riedulį. 

Olandų trenerio iniciatyva

Gražią iniciatyvą parodė olandų treneris Casperas Claassenas, kuris praėjusiais metais buvo atvykęs stebėti Lietuvos čempionato. Gerai įvertinęs mūsų šalies vaikinų žaidimą, jis pasisiūlė padėti Lietuvos vyrų rinktinei. 

„Man tai buvo malonus netikėtumas ir pasididžiavimas, kad olandų treneris nori treniruoti mūsų nacionalinę vyrų komandą Su juo visus planus aptarėme praėjusiais metais. Trečius metus dalyvaujame „EHF Twinning Project“, mūsų nacionalinę moterų rinktinę šefuoja irgi olandas Svenas Van de Mostas. Tame projekte dalyvavo mūsų treneriai Maksimas Tarasovas, Jūratė Juodytė ir Donata Grigienė. Tiesa, pastaroji netrukus pasitraukė iš projekto, nes susilaukė dukters. Mūsų vyrų rinktinei pasisiūlius padėti Casperui Claassenui, apie tai informavome EHF. Šiemet olandų treneris bus įtrauktas į „EHF Twinning Project“, kur viena šalis globoja kitą“, - aiškina L. Čaikauskas. 
 
C.Claassenas, nuo šių metų dirbantis HC „Hisalis“ klubo moterų treneriu ir čia per mėnesį gaunantis 5 tūkst. eurų atlyginimą – buvęs vienas geriausių Olandijos vartininkų, kelerius metus atstovavęs Barselonos klubui.           

„EHF Twinning Project“ šiemet dalyvauja Lietuvos, Baltarusijos, Čekijos, Bulgarijos ir Ukrainos žolės riedulio federacijos.  

Į darbą kibta balandį 

Šiemet balandžio 12-14 d. Vilniuje, vadovaujant C.Claassenui, buvo surengta pirmoji treniruočių stovykla. 

Lietuvos vyrų rinktinės vyriausiojo trenerio pareigų atsisakius Artūrui Macijauskui, su olandų specialistu kartu dirbo naująja komandos stratege patvirtinta  Donata Grigienė.   

Kita treniruočių stovykla buvo surengta Olandijoje gegužės 23-28 d. Joje dalyvavo 17 mūsų žolės riedulininkų. 

Rinktinei atstovavo 8 šiauliečiai, 4 širvintiškiai, 4 vilniečiai ir 1 rudaminietis. Iš Anglijos atvyko puolėjas Kristis Bubnelis.    

Į Olandiją dėl darbo negalėjo išvykti šeši pagrindiniai rintinės žaidėjai, nebuvo ir D. Grigienės, kurią pakeitė Lietuvos moterų rinktinės treneris Maksimas Tarasovas. 

Olandijoje per penkias dienas buvo surengtos šešios pratybos ir sužaistos dvejos kontrolinės rungtynės su Olandijos antrojo ešelono komandomis. 

„Olandai mus labai maloniai priėmė, rinktinę šefavo „Broekhuis Volvo“ automobilių prekybos bendrovė, kuri žaidėjams leido naudotis penkiomis naujomis mašinomis. Daug naudingų pamokų gavo treneris Maksimas Tarasovas, kuris dar ir pats aktyviai žaidžia, Lietuvos čempionate atstovauja Širvintų komandai. Jis vyko pasisemti žinių ir patirties bei puikiai susitvarkė su olandų trenerių duotomis užduotimis, taip pat buvo gera grandis tarp olandų ir mūsų rinktinės žaidėjų“, - pasakoja L. Čaikauskas. Pirmosios rungtynės žaistos su HC „Hisalis“. Susirinko gausus žiūrovų būrys.

Per varžybų atidaryma rėmėjai klubui padovanojo naują švieslentę. Buvo atlikti valstybių himnai. 

HC „Hisalis“ ekipai lietuviai pralaimėjo 0:1. Pirmoji susitikimo pusė baigėsi nulinėmis lygiosiomis, mūsų rinktinė nepasinaudojo keliomis puikiomis progomis įvarčiams pasiekti. Per antrąją pusę mūsų šalies žaidėjai pritrūko gero fizinio pasirengimo. 

LŽRF prezidentas L. Čaikauskas, stebėjo rinktinės treniruotes ir varžybas, daug bendravo su Olandijos treneriais, susitiko su HC „Hisalis“ prezidentu Jonu Karelu, klubo rėmėjais ir oficialioje aplinkoje padėkojo klubui už suteiktas puikias treniruočių sąlygas.

Šis klubas naudojasi trimis žolės riedulio aikštėmis. „Kalbant apie šio klubo, kuris vienija apie 700 narių, aikštes, tai lyg mažoji Lietuva. Mes irgi turime tris žolės riedulio aikštes Šiauliuose, Vilniuje ir Rudaminoje.  Pas mus žolės riedulį žaidžia 1000 sportininkų, o tik vienasmeolandų klube - 700“, - kalbėjo L. Čaikauskas. 
 
Po intensyvių pratybų kitos rungtynės žaistos su MHC „Barneveld“ klubu ir pralaimėtos 2:6. 

Pirmame kėlinyje varžovai pirmavo 2:0, tačiau Žygimanto Balsiuko po mažojo kampinio ir Roko Galkaus žaidybinio įvarčio pavyko išlyginti rezultatą. Bet vėliau išryškėjo olandų pranašumas. 

Rinktinė alkana naujų patirčių    

Įvertindamas treniruočių stovyklą, C.Claassenas sakė:  „Dirbti su motyvuota komanda, kuri yra alkana naujų patirčių - tikras malonumas. Išbandėme daug įvairių taktikų skirtingose žolės riedulio aikštelėse, žaidėjai galėjo pajusti jų skirtumus. Po abejų draugiškų rungtynių Lietuvos sportininkai praleido laiką su Olandijos klubų žaidėjais, dalijosi idėjomis, daug sužinojo apie mūsų šalies žolės riedulį. 
 
Per treniruočių stovyklą pamatėme stipriąsias ir silpnąsias komandos vietas.  Labai svarbu, kad Lietuvos vyrų rinktinė turi didžiulį norą mokytis, todėl kiekvienas žingsnis mus veda į tikslą.“

Nusiteikė dirbti dar daugiau 
 
Komandos kapitonas Ž. Balsiukas po pratybų Olandijoje sakė: "Treniruočių stovykla buvo ypač naudinga ir produktyvi. Kiekvienas mūsų patobulėjome, pasisėmėme naujų taktikos ir technikos žinių. 

Olandų treneris C. Claassenas - ne tik geras treneris, kuris strategavo mūsų žaidimo grandis, bet ir puiki asmenybė, daug bendravo su mumis ir negailėjo patarimų. 
 
Labai patiko jo pritaikyta žaidimo taktika. Džiaugiamės, kad turėjome atskirą vartininkų trenerį, kuris mokė įvairių žaidybinių variantų.  Buvo smagu iš arti pamatyti didelį olandų žolės riedulio lygį. Mūsų treniruotės buvo efektyvios ir naudingos. 

Po šios stovyklos sustiprėjome kaip komanda, tarpusavyje puikiai sutariame. Stovykloje kiekvienas daug ko išmokome, pasipildėme motyvacijos ir nusiteikėme dar daugiau dirbti“. 

Komandos vadovė Monika Ivanauskaitė teigė, kad Lietuvos žolės riedulio rinktinė per treniruočių stovyklą gavo neįkainuojamų pamokų: „Rinktinės žaidėjai buvo vieningos nuomonės: tai buvo viena geriausių pasirengimo stovyklų, kokią yra turėję.  Naujas treneris, visiškai kitoks požiūris į sporto šaką ir treniruotes – visa tai  suteikia komandai norą tobulėti. Dabar turime mėnesį laiko iki kitos treniruočių stovyklos, todėl rinktinė toliau dirbs individualiai pagal Andriaus Norkaus parengtus fizinio pasirengimo planus.

Olandų klubai patikino, jog mūsų žolės riedulininkų lauks ir kitais metais“. 

Besirengiant Europos čempionatui, Lietuvos vyrų žolės riedulio rinktinė nuo birželio 28 d. iki liepos 21 d. kiekvieną savaitgalį vėl rinksis kartu ir treniruosis bei žais kontrolines rungtynes.      
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
"Neptūnas" išsaugojo savo kapitoną
2019 06 26
LKL
„Klaipėda yra namai, kolektyvas lieka tas pats, todėl norėjosi likti", - pratęsęs sutartį kalbėjo Simas Galdikas.
Kurčiųjų rinktinės išvyko į Liubliną
2019 06 26
Kurčiųjų krepšinis
Lietuvos kurčiųjų vyrų ir moterų rinktinės išvyko į pasaulio čempionatą Lenkijoje.
„Laukiu, kada mano vaikai baigs mokyklą"
2019 06 25
Treneris
Nenadas Čanakas - apie sprendimą likti Panevėžyje ir vasaros darbus.
 
Aptarė LFF vystymosi planus
2019 06 26
Kuluaruose
LFF antrą kartą šiemet apsilankę „UEFA Grow“ atstovai diskutavo apie Lietuvos bei Europos futbolo asociacijų vystymasį ir benradarbiavimo planus.
Svarstys "Stumbro" licencijų galiojimą
2019 06 26
A lyga
LFF Dk įskaitė Kauno "Stumbrui" pralaimėjimus nesužaistose rungtynėse su "Panevėžiu" ir skyrė baudą.
"Sūduvos" varžovai stovyklauja Austrijoje
2019 06 26
Varžovai
Dragiškos "Sūduvos" Europos turnyro varžovės "Crvena Zvezda" ir "Kauno Žalgirio" varžovo "Apolon" rungtynės baigėsi lygiosiomis 1:1.
Vardan rezultatų  – drastiškas sprendimas
2019 06 26
Maratonas
Didžiausiu vasaros bėgimu galėjęs vadintis Kauno maratonas nuo šiol vyks paskutinį balandžio sekmadienį.
Lietuviai liko per žingsnį nuo pusfinalio
2019 06 26
Lengvoji atletika
Lietuvos lengvaatlečiai Europos žaidynėse buvo šalia garbės pakylos asmeninėse įskaitose. Komandos šansą prasibrauti į pusfinalį atėmė teisėjų sprendimai.
Greičiausias buvo tas pats M. Viršilas
2019 06 24
Bėgimas
Kaip ir pernai, bėgimą aplink Elektrėnų marias laimėjo maratonininkas Mindaugas Viršilas. Pirma tarp moterų - Gitana Akmanavičiūtė.
 
R. Berankis smuktelėjo, L. Grigelis pakilo
2019 06 24
Tenisas
ATP reitingų lentelėje Ričardas Berankis iš 73-iosios vietos smuktelėjo į 74-ąją, o Laurynas Grigelis iš 295-osios pozicijos pakilo į 293-iąją.
Finale - L. Grigelio ir italo triumfas
2019 06 22
Tenisas
L. Grigelis su italu A. Pellegrino 1:6, 6:3, 10:7 įveikė urugvajietį A. Beharą ir ekvadorietį G Escobarą ir tapo turnyro Italijoje nugalėtojais.
Lietuvis ir italas žais finale
2019 06 21
Dvejetai
Lietuvis Laurynas Grigelis ir italas Andrea Pellegrino laimėjo turnyro „Internazionali Di Tennis Emilia Romagna“ dvejetų varžybų pusfinalį.
Lietuvės laukia mūšis dėl bronzos
2019 06 26
Europos žaidynės
Krauju paženklintame Europos žaidynių pusfinalyje pralaimėjusi Danutė Domikaitytė išsaugojo viltį kopti ant garbės pakylos – iki jos liko žingsnis.
Lietuvė palaužė olimpinę vicečempionę
2019 06 26
Europos žaidynės
„Tai pirma pergalė prieš tokią tituluotą varžovę. Danutė kovojo kaip iš natų, be klaidų“, - džiaugėsi D.Domikaitytės treneris A.Kaselis.
Žaidynės baigėsi aštuntfinalyje
2019 06 25
Europos žaidynės
Lietuvos boksininkas Evaldas Skurdelis vieningu teisėjų sprendimu pralaimėjo kovą rusui Gabiliui Mamedovui.
 
Šilalėje varžysis apie 100 dviratininkų
2019 06 26
Dviračiai
Lietuvos dviračių plento čempionate Šilalėje dalyvaus ir iš šių kraštų kilęs R.Navardauskas, ir E.Šiškevičius, ir G.Bagdonas, ir kiti žinomi dviratininkai.
Lietuvis - greta garbės pakylos.
2019 06 25
Europos žaidynės
"Po finišo net pykino", - prisipažino penktąją vietą Europos žaidynėse užėmęs Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas.
Lietuviams nepavyko įgyvendinti planų
2019 06 23
Europos žaidynės
Europos žaidynių vyrų dviračių plento 180 km grupinėse lenktynėse startavo 135 sportininkai iš 37 šalių. Tarp jų ir penki Lietuvos dviratininkai.
„Dėl geresnės ateities reikia keistis“
2019 06 25
Žvilgsnis
Lietuvos rankinio federacijos prezidentas: „Reikia savikritiškai pasižiūrėti į situaciją, kurioje esame dabar. Ir pagalvoti, ką turime daryti kitaip.“
Stiprinasi ir laukia burtų
2019 06 19
Pasiruošimas
Kitą sezoną tarptautiniuose turnyruose dalyvaus rekordiškai daug Lietuvos rankinio klubų – keturi vyrų ir du moterų.
Lietuvių nebūtų išgelbėjusi net pergalė
2019 06 16
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė Europos čempionato atrankos varžybas baigė lygiosiomis svečiuose su Portugalija.
 
Į Klaipėdą atvyks ir rusės
2019 06 25
Paplūdimio tinklinis
Į teatro aikštėje, vyksiantį tarptautinį moterų paplūdimio turnyrą „Amber Cup" susirinks po vieną tinklininkių porą iš 12 šalių.
Žingsnį į Tokiją žengė tvirtai
2019 06 23
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkės tapo pirmojo olimpinės atrankos etapo E grupės nugaėtojomis.
Pirmą žingsnį į Tokiją žengė Kroatijoje
2019 06 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos moterų paplūdimio tinklinio rinktinė užtikrinta pergale prieš kroates pradėjo olimpinės atrankos turnyrą.
TCR papildė Šiaurės Europos lenktynės
2019 06 26
Auto
„LTD Venta Event“ įgavo teisę oficialiai įtraukti ir naudoti „TCR“ pavadinimą organizuojant "NEZ6H" lenktynes ir Baltijos šalių čempionatą.
Čempionatui įpusėjus lietuvis tebėra šeštas
2019 06 23
Motokrosas
Dešimtajame pasaulio motokroso čempionato etape Vokietijoje Arminas Jasikonis užėmė dešimtąją vietą,o bendroje įskaitoje išliko šeštas.
Motokrosas vėl džiugino Anykščius
2019 06 23
Motokrosas
Tūkstantinė į Lietuvos motociklų kroso varžybas susirinkusi minia jomis galėjo grožėtis dvi dienas nuo ryto iki vakaro.
 
Čempionato dalyvių skaičius padidėjo
2019 06 20
Ledo ritulys
2019-2020 sezone Lietuvos ledo ritulio pirmenybėse žais nebe keturios, o penkios komandos - prisijungs jungtinė Kauno-Klaipėdos ekipa.
Prieš žiemos iššūkius – sunkus darbas vasarą
2019 06 04
Kalnų slidinėjimas
Kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas – apie pratybas Druskininkuose, gyvenimą be atostogų, Lietuvos talentus, tikslus, pinigus, studijas, rinkimus.
Tikisi pagrindinio vaidmens
2019 05 29
Svetur
Suomijos „SaiPa“ klube antrus metus liekantis Lietuvos rinktinės vartininkas L. Lubys kitą sezoną norėtų daugiau atsakomybės.
Su žaidynėmis atsisveikino pergale
2019 06 26
Badmintonas
Lietuvos badmintonininkės baigė kovas Europos žaidynėse. Paskutiniame mače Minske Vytautė Fomkinaitė iškovojo pergalę.
Šaudymo aikštelėse - visi penki lietuviai
2019 06 26
Šaudymas
Penki Lietuvos sportininkai trečiadienį dalyvavo Europos sporto žaidynių šaudymo varžybose.
Į finalą – skirtingu keliu
2019 06 26
Europos žaidynės
Čempiono titulą ginantis kanojininkas H.Žustautas ir žaidynių rekordą pasiekęs baidarininkas A.Seja kovos dėl Europos žaidynių medalių 200 m distancijoje.
 
Tribūnose – ištikimiausi sirgaliai
2019 06 26
Europos žaidynės
Baidarininkai Andrejus Olijnikas ir Ričardas Nekriošius po Europos žaidynių finalo pateko į artimųjų glėbį.
Estafetę iš Minsko perima Krokuva
2019 06 22
Europos žaidynės
Europos olimpinių komitetų asociacija patvirtino – 2023 m. Europos žaidynės vyks Lenkijos mieste Krokuvoje ir jį supančiame Mažosios Lenkijos regione.
Žaidynių atidaryme – lietuviški akcentai
2019 06 22
Europos žaidynės
Ryškūs, linksmi, tvirti, gražūs. Lietuvos sportininkai su vėliavneše Liveta Jasiūnaite priešakyje buvo gerai matomi Europos žaidynių atidarymo parade.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas