Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. birželio 8 d. 13:58 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lietuvos rinktinei – neįkainojamos pamokos

Lietuvos žolės riedulio vyrų rinktinę pradėjęs treniruoti olandas Casperas Claassenas: „Malonu dirbti su motyvuota komanda.“

LŽRF nuotrauka
   
Lietuvos žolės riedulio moterų ir vyrų nacionalinės rinktinės kruopščiai rengiasi šių metų Europos čempionato trečios pagal pajėgumą pakopos varžyboms.
 
Liepos 27 d. – rugpjūčio 3 d. moterys rungtyniaus Slovėnijoje, o vyrai tomis pat dienomis – Gibraltare. 

Lietuvos žolės riedulio federacija (LŽRF) moterims kelia užduotį sugrįžti į Europos čempionato antrąją pakopą, o vyrams išsilaikyti trečiojoje.

Pasak LŽRF prezidento Leonardo Čaikausko, istoriškai susiklostė, jog iki šiol pagrindinis dėmesys buvo skiriamas Lietuvos moterų rinktinei, kuri pasiekdavo svaresnių rezultatų. Pats svariausias jos pasiekimas – Europos čempionate užimta 8-oji vieta.

„Pamažu tobulėjo ir mūsų vyrai žolės riedulininkai, kurie šiandien rodo didesnį norą rengtis svarbiausioms metų varžyboms. Prieš porą metų per pastarąjį Europos čempionatą Lietuvos moterų rinktinė galutinėje komandų rikiuotėje buvo 18-a, o vyrai – 22–i“, - sako L. Čaikauskas.  
 
LŽRF prezidentas akcentuoja, kad Europos žolės riedulio federacijai (EHF) moterys tapo nemažu iššūkiu. Mat treneriams vis sunkiau rasti mergaičių, norinčių žaisti žolės riedulį. 

Olandų trenerio iniciatyva

Gražią iniciatyvą parodė olandų treneris Casperas Claassenas, kuris praėjusiais metais buvo atvykęs stebėti Lietuvos čempionato. Gerai įvertinęs mūsų šalies vaikinų žaidimą, jis pasisiūlė padėti Lietuvos vyrų rinktinei. 

„Man tai buvo malonus netikėtumas ir pasididžiavimas, kad olandų treneris nori treniruoti mūsų nacionalinę vyrų komandą Su juo visus planus aptarėme praėjusiais metais. Trečius metus dalyvaujame „EHF Twinning Project“, mūsų nacionalinę moterų rinktinę šefuoja irgi olandas Svenas Van de Mostas. Tame projekte dalyvavo mūsų treneriai Maksimas Tarasovas, Jūratė Juodytė ir Donata Grigienė. Tiesa, pastaroji netrukus pasitraukė iš projekto, nes susilaukė dukters. Mūsų vyrų rinktinei pasisiūlius padėti Casperui Claassenui, apie tai informavome EHF. Šiemet olandų treneris bus įtrauktas į „EHF Twinning Project“, kur viena šalis globoja kitą“, - aiškina L. Čaikauskas. 
 
C.Claassenas, nuo šių metų dirbantis HC „Hisalis“ klubo moterų treneriu ir čia per mėnesį gaunantis 5 tūkst. eurų atlyginimą – buvęs vienas geriausių Olandijos vartininkų, kelerius metus atstovavęs Barselonos klubui.           

„EHF Twinning Project“ šiemet dalyvauja Lietuvos, Baltarusijos, Čekijos, Bulgarijos ir Ukrainos žolės riedulio federacijos.  

Į darbą kibta balandį 

Šiemet balandžio 12-14 d. Vilniuje, vadovaujant C.Claassenui, buvo surengta pirmoji treniruočių stovykla. 

Lietuvos vyrų rinktinės vyriausiojo trenerio pareigų atsisakius Artūrui Macijauskui, su olandų specialistu kartu dirbo naująja komandos stratege patvirtinta  Donata Grigienė.   

Kita treniruočių stovykla buvo surengta Olandijoje gegužės 23-28 d. Joje dalyvavo 17 mūsų žolės riedulininkų. 

Rinktinei atstovavo 8 šiauliečiai, 4 širvintiškiai, 4 vilniečiai ir 1 rudaminietis. Iš Anglijos atvyko puolėjas Kristis Bubnelis.    

Į Olandiją dėl darbo negalėjo išvykti šeši pagrindiniai rintinės žaidėjai, nebuvo ir D. Grigienės, kurią pakeitė Lietuvos moterų rinktinės treneris Maksimas Tarasovas. 

Olandijoje per penkias dienas buvo surengtos šešios pratybos ir sužaistos dvejos kontrolinės rungtynės su Olandijos antrojo ešelono komandomis. 

„Olandai mus labai maloniai priėmė, rinktinę šefavo „Broekhuis Volvo“ automobilių prekybos bendrovė, kuri žaidėjams leido naudotis penkiomis naujomis mašinomis. Daug naudingų pamokų gavo treneris Maksimas Tarasovas, kuris dar ir pats aktyviai žaidžia, Lietuvos čempionate atstovauja Širvintų komandai. Jis vyko pasisemti žinių ir patirties bei puikiai susitvarkė su olandų trenerių duotomis užduotimis, taip pat buvo gera grandis tarp olandų ir mūsų rinktinės žaidėjų“, - pasakoja L. Čaikauskas. Pirmosios rungtynės žaistos su HC „Hisalis“. Susirinko gausus žiūrovų būrys.

Per varžybų atidaryma rėmėjai klubui padovanojo naują švieslentę. Buvo atlikti valstybių himnai. 

HC „Hisalis“ ekipai lietuviai pralaimėjo 0:1. Pirmoji susitikimo pusė baigėsi nulinėmis lygiosiomis, mūsų rinktinė nepasinaudojo keliomis puikiomis progomis įvarčiams pasiekti. Per antrąją pusę mūsų šalies žaidėjai pritrūko gero fizinio pasirengimo. 

LŽRF prezidentas L. Čaikauskas, stebėjo rinktinės treniruotes ir varžybas, daug bendravo su Olandijos treneriais, susitiko su HC „Hisalis“ prezidentu Jonu Karelu, klubo rėmėjais ir oficialioje aplinkoje padėkojo klubui už suteiktas puikias treniruočių sąlygas.

Šis klubas naudojasi trimis žolės riedulio aikštėmis. „Kalbant apie šio klubo, kuris vienija apie 700 narių, aikštes, tai lyg mažoji Lietuva. Mes irgi turime tris žolės riedulio aikštes Šiauliuose, Vilniuje ir Rudaminoje.  Pas mus žolės riedulį žaidžia 1000 sportininkų, o tik vienasmeolandų klube - 700“, - kalbėjo L. Čaikauskas. 
 
Po intensyvių pratybų kitos rungtynės žaistos su MHC „Barneveld“ klubu ir pralaimėtos 2:6. 

Pirmame kėlinyje varžovai pirmavo 2:0, tačiau Žygimanto Balsiuko po mažojo kampinio ir Roko Galkaus žaidybinio įvarčio pavyko išlyginti rezultatą. Bet vėliau išryškėjo olandų pranašumas. 

Rinktinė alkana naujų patirčių    

Įvertindamas treniruočių stovyklą, C.Claassenas sakė:  „Dirbti su motyvuota komanda, kuri yra alkana naujų patirčių - tikras malonumas. Išbandėme daug įvairių taktikų skirtingose žolės riedulio aikštelėse, žaidėjai galėjo pajusti jų skirtumus. Po abejų draugiškų rungtynių Lietuvos sportininkai praleido laiką su Olandijos klubų žaidėjais, dalijosi idėjomis, daug sužinojo apie mūsų šalies žolės riedulį. 
 
Per treniruočių stovyklą pamatėme stipriąsias ir silpnąsias komandos vietas.  Labai svarbu, kad Lietuvos vyrų rinktinė turi didžiulį norą mokytis, todėl kiekvienas žingsnis mus veda į tikslą.“

Nusiteikė dirbti dar daugiau 
 
Komandos kapitonas Ž. Balsiukas po pratybų Olandijoje sakė: "Treniruočių stovykla buvo ypač naudinga ir produktyvi. Kiekvienas mūsų patobulėjome, pasisėmėme naujų taktikos ir technikos žinių. 

Olandų treneris C. Claassenas - ne tik geras treneris, kuris strategavo mūsų žaidimo grandis, bet ir puiki asmenybė, daug bendravo su mumis ir negailėjo patarimų. 
 
Labai patiko jo pritaikyta žaidimo taktika. Džiaugiamės, kad turėjome atskirą vartininkų trenerį, kuris mokė įvairių žaidybinių variantų.  Buvo smagu iš arti pamatyti didelį olandų žolės riedulio lygį. Mūsų treniruotės buvo efektyvios ir naudingos. 

Po šios stovyklos sustiprėjome kaip komanda, tarpusavyje puikiai sutariame. Stovykloje kiekvienas daug ko išmokome, pasipildėme motyvacijos ir nusiteikėme dar daugiau dirbti“. 

Komandos vadovė Monika Ivanauskaitė teigė, kad Lietuvos žolės riedulio rinktinė per treniruočių stovyklą gavo neįkainuojamų pamokų: „Rinktinės žaidėjai buvo vieningos nuomonės: tai buvo viena geriausių pasirengimo stovyklų, kokią yra turėję.  Naujas treneris, visiškai kitoks požiūris į sporto šaką ir treniruotes – visa tai  suteikia komandai norą tobulėti. Dabar turime mėnesį laiko iki kitos treniruočių stovyklos, todėl rinktinė toliau dirbs individualiai pagal Andriaus Norkaus parengtus fizinio pasirengimo planus.

Olandų klubai patikino, jog mūsų žolės riedulininkų lauks ir kitais metais“. 

Besirengiant Europos čempionatui, Lietuvos vyrų žolės riedulio rinktinė nuo birželio 28 d. iki liepos 21 d. kiekvieną savaitgalį vėl rinksis kartu ir treniruosis bei žais kontrolines rungtynes.      
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Nevėžį“ perėmė nauji investuotojai
2019 08 23
Situacija
Kėdainių „Nevėžio“ klubas žengė svarbų žingsnį siekdamas sugrįžti į Lietuvos krepšinio lygą.
Lietuvos rinktinei – Azijos virtuvės iššūkiai
2019 08 23
Rinktinė
Rinktinės virtuvės šefas S.Jarmala: „Azijietiškas variantas mums nėra labai patrauklus. Trūksta daug, ko mums iš tikrųjų reikia pusryčiams.“
„Mano privalumas yra noras laimėti“
2019 08 23
Legionierius
Panevėžio „Lietkabelio“ komandą šį tarpsezonį papildęs Željko Šakičius ilgomis atostogomis vasarą džiaugtis negalėjo.
 
„Sūduva“ neįmušė, bet ir nepraleido
2019 08 22
Europos lyga
Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai pirmąsias Europos lygos rungtynes su Budapešto „Ferencvaros“ baigė nulinėmis lygiosiomis.
Trečias A.Rybako kartas – tikslas tobulėti
2019 08 22
Treneris
Perėmęs ekipos vairą, A.Rybakas nuo pirmos treniruotės bandė pakeisti žaidimo stilių, kuriuo vadovavosi A.Skarbalius.
„Atlanto“ gretose – dar vienas kroatas
2019 08 22
Legionierius
Prie Klaipėdos „Atlanto“ treniruočių prisiijungė naujokas. Uostamiesčio ekipą papildė legionierius iš Kroatijos Mateo Duničius.
Ant olimpinio slenksčio – būrys lietuvių
2019 08 21
Žvilgsnis
Besibeldžiantys į Tokiją: šalia olimpinių kelialapių – mažiausiai 10 Lietuvos lengvaatlečių.
Sėkmingi lengvaatlečių startai
2019 08 19
Varžybos
Trišuolininkė Dovilė Kilty laimėjo varžybas Suomijoje, tarp lyderių įvairiose šalyse buvo ir daugiau Lietuvos lengvaatlečių.
Rekordininko debiutas Deimantinėje lygoje
2019 08 18
Deimantinė lyga
Ieties metikas Edis Matusevičius Deimantinėje lygoje debiutavo užimdamas šeštąją vietą.
 
Lietuvos tenisininkai žengė į pusfinalį
2019 08 23
Svetur
Laurynas Grigelis pateko į pusfinalį ITF turnyre Šveicarijoje, o Joana Eidukonytė – varžybose Tunise.
L.Grigelis – jau ketvirtfinalyje
2019 08 22
Turnyras
Tarptautinės teniso federacijos (ITF) turnyre „Tennis Pro Open Schlieren“ L.Grigelis iškovojo pergalę vienetų varžybose, bet suklupo dvejetų kovoje.
Burtai palankūs R.Berankiui
2019 08 22
Burtai
Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pirmajame „US Open“ rate susitiks su atranką įveiksiančiu žaidėju.
„Šlubavau tarsi pašautas pėstininkas“
2019 08 14
Žvilgsnis
Į ringą grįžtantis Mantas Rimdeika: „Visada buvau gerietis, dabar viskas bus kitaip“ (VIDEO).
Kovotoją prajuokino varžovo iššūkis
2019 08 05
Žvilgsnis
Mindaugo Narausko į akistatą ringe iškviestas Henrikas Vikšraitis: „Dar kartą visiems įrodysiu, kad esu stipresnis, greitesnis, tikslesnis, geresnis.“
Lietuvos dziudo kovotojai - bronza
2019 07 28
Dziudo
Nors Justina Kmieliauskaitė pralaimėjo pirmajame Europos jaunimo dziudo taurės etapo rate, vėliau ji iškovojo bronzos medalį.
 
Aukštyn pakilo paskutinėje rungtyje
2019 08 19
Trekas
Frankfurte prie Oderio (Vokietija) vykstančio pasaulio jaunių dviračių treko čempionato vaikinų daugiakovės varžybose Mantas Bitinas užėmė 18-ą vietą.
Gatvėse – nuo kamanių būrio iki velnio
2019 08 18
Velomaratonas
„IKI Velomaratono“ metu į centrinės Vilniaus gatves išriedėjo tūkstančiai dviratininkų. Vieni lenktyniavo, kiti mėgavosi važiavo ir rodė išradingumą.
Lietuvos dviratininkei skilo šalmas
2019 08 17
Trekas
Frankurte prie Oderio vykstančiame pasaulio jaunių dviračių treko čempionate varžosi ir Lietuvos dviratininkai.
Rankininkių tikslas – atsispirti nuo dugno
2019 08 22
Žvilgsnis
Rugsėjo pabaigoje Lietuvos moterų rankinio rinktinė pradeda naują žygį į Europos čempionatą. Ją ten bandys nuvesti treneris Karolis Kaladinskas.
Klaipėdoje karaliauja rankinis
2019 08 13
Varžybos
Savaitę pradėjo jau trečiasis tarptautinis Klaipėdos gatvės rankinio turnyras, o netrukus kovos persikels į paplūdimį ir salę.
Lemiamame mače – pergalė
2019 08 08
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai baigė Europos čempionato B divizono grupės kovas ir žengė į pirmenybių Sakartvele pusfinalį.
 
Istoriniame turnyre – dvi Lietuvos poros
2019 08 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius istoriniame turnyre Jūrmaloje iškopė į pagrindines varžybas.
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Dėl titulų kovos geriausieji
2019 08 14
Paplūdimio tinklinis
Savaitgalį Klaipėdoje, antrajame Melnragės paplūdimyje, vyks intriguojantis atviras Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas.
Ralyje gaus ir 8 litrų darbo tūrio varikliai
2019 08 21
Ralis
Jonas Gricevičius ir Tadas Dulskis pasišovė nustebinti „Lincoln Continental“ limuzinu, kurio ratus suka net 8,2 litro darbo tūrio benzininis variklis.
Trasa neatleido net menkiausių klaidų
2019 08 20
Driftas
Vokietijoje įvyko kvapą gniaužiantis penktasis „Drift Masters“ etapas bei „Iron Drift King“ varžybos.
Lietuvos čempionate – nauji lyderiai
2019 08 19
Motokrosas
Praėjusį savaitgalį Panevėžio „Sema“ trasoje vyko ketvirtasis Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
 
Karjeros posūkis – į Baltarusijos klubą
2019 08 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Ugnius Čižas kitą sezoną praleis Baltarusijoje – lietuvis pasirašė vienerių metų sutartį su Gardino „Neman“.
Vasarą – žiemos olimpiečių triumfas
2019 07 26
Biatlonas
Nemenčinėje vyko Lietuvos vasaros biatlono taurės I etapas. Jame sportininkai rungėsi šaudymo taškams, šaudymo dvikovų ir biatlono sprinto rungtyse.
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
A.Seja – vis arčiau olimpinio kelialapio
2019 08 23
Baidarių ir kanojų irklavimas
Lietuvos baidarininkas Artūras Seja pateko į Segede (Vengrija) vykstančio pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionato finalą.
Didžiausias gyvenimo laimėjimas – žmona
2019 08 23
Irklavimas
Kelialapio į Tokiją siekiantis parairkluotojas A.Navickas: „Neapsakomas jausmas irkluojant girdėti, kaip tavo mylimosios balsas ragina nepasiduoti.“
Lietuviai pasitraukė iš kovos dėl medalių
2019 08 23
Diskgolfas
Pasaulio komandų diskgolfo čempionate Estijoje Lietuvos komanda pateko tarp 12 pajėgiausių ekipų, bet žengti dar aukščiau neįstengė.
 
„Galvės salose negalima nieko daryti“
2019 08 23
Irklavimas
Į FISA laišką parašiusi Lina Leparskienė: „Neprašome, kad irklavimo čempionatas nevyktų, bet įstatymų pažeisti negalima.“
Geriausias kadras užfiksuotas paplūdimyje
2019 08 23
Konkursas
„Mėnesio sporto nuotraukos“ konkurso laureatu antrąsyk iš eilės tapo Elvis Žaldaris.
Pinigų dalybos artėja finišo link
2019 08 23
Pinigai
Niekaip nesibaigiančios Sporto rėmimo fondo lėšų dalybos artėja finišo link. Žadama, kad 13,2 mln. eurų bus baigti skirstyti vėliausiai rugsėjį.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas