Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. birželio 8 d. 13:58 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lietuvos rinktinei – neįkainojamos pamokos

Lietuvos žolės riedulio vyrų rinktinę pradėjęs treniruoti olandas Casperas Claassenas: „Malonu dirbti su motyvuota komanda.“

LŽRF nuotrauka
   
Lietuvos žolės riedulio moterų ir vyrų nacionalinės rinktinės kruopščiai rengiasi šių metų Europos čempionato trečios pagal pajėgumą pakopos varžyboms.
 
Liepos 27 d. – rugpjūčio 3 d. moterys rungtyniaus Slovėnijoje, o vyrai tomis pat dienomis – Gibraltare. 

Lietuvos žolės riedulio federacija (LŽRF) moterims kelia užduotį sugrįžti į Europos čempionato antrąją pakopą, o vyrams išsilaikyti trečiojoje.

Pasak LŽRF prezidento Leonardo Čaikausko, istoriškai susiklostė, jog iki šiol pagrindinis dėmesys buvo skiriamas Lietuvos moterų rinktinei, kuri pasiekdavo svaresnių rezultatų. Pats svariausias jos pasiekimas – Europos čempionate užimta 8-oji vieta.

„Pamažu tobulėjo ir mūsų vyrai žolės riedulininkai, kurie šiandien rodo didesnį norą rengtis svarbiausioms metų varžyboms. Prieš porą metų per pastarąjį Europos čempionatą Lietuvos moterų rinktinė galutinėje komandų rikiuotėje buvo 18-a, o vyrai – 22–i“, - sako L. Čaikauskas.  
 
LŽRF prezidentas akcentuoja, kad Europos žolės riedulio federacijai (EHF) moterys tapo nemažu iššūkiu. Mat treneriams vis sunkiau rasti mergaičių, norinčių žaisti žolės riedulį. 

Olandų trenerio iniciatyva

Gražią iniciatyvą parodė olandų treneris Casperas Claassenas, kuris praėjusiais metais buvo atvykęs stebėti Lietuvos čempionato. Gerai įvertinęs mūsų šalies vaikinų žaidimą, jis pasisiūlė padėti Lietuvos vyrų rinktinei. 

„Man tai buvo malonus netikėtumas ir pasididžiavimas, kad olandų treneris nori treniruoti mūsų nacionalinę vyrų komandą Su juo visus planus aptarėme praėjusiais metais. Trečius metus dalyvaujame „EHF Twinning Project“, mūsų nacionalinę moterų rinktinę šefuoja irgi olandas Svenas Van de Mostas. Tame projekte dalyvavo mūsų treneriai Maksimas Tarasovas, Jūratė Juodytė ir Donata Grigienė. Tiesa, pastaroji netrukus pasitraukė iš projekto, nes susilaukė dukters. Mūsų vyrų rinktinei pasisiūlius padėti Casperui Claassenui, apie tai informavome EHF. Šiemet olandų treneris bus įtrauktas į „EHF Twinning Project“, kur viena šalis globoja kitą“, - aiškina L. Čaikauskas. 
 
C.Claassenas, nuo šių metų dirbantis HC „Hisalis“ klubo moterų treneriu ir čia per mėnesį gaunantis 5 tūkst. eurų atlyginimą – buvęs vienas geriausių Olandijos vartininkų, kelerius metus atstovavęs Barselonos klubui.           

„EHF Twinning Project“ šiemet dalyvauja Lietuvos, Baltarusijos, Čekijos, Bulgarijos ir Ukrainos žolės riedulio federacijos.  

Į darbą kibta balandį 

Šiemet balandžio 12-14 d. Vilniuje, vadovaujant C.Claassenui, buvo surengta pirmoji treniruočių stovykla. 

Lietuvos vyrų rinktinės vyriausiojo trenerio pareigų atsisakius Artūrui Macijauskui, su olandų specialistu kartu dirbo naująja komandos stratege patvirtinta  Donata Grigienė.   

Kita treniruočių stovykla buvo surengta Olandijoje gegužės 23-28 d. Joje dalyvavo 17 mūsų žolės riedulininkų. 

Rinktinei atstovavo 8 šiauliečiai, 4 širvintiškiai, 4 vilniečiai ir 1 rudaminietis. Iš Anglijos atvyko puolėjas Kristis Bubnelis.    

Į Olandiją dėl darbo negalėjo išvykti šeši pagrindiniai rintinės žaidėjai, nebuvo ir D. Grigienės, kurią pakeitė Lietuvos moterų rinktinės treneris Maksimas Tarasovas. 

Olandijoje per penkias dienas buvo surengtos šešios pratybos ir sužaistos dvejos kontrolinės rungtynės su Olandijos antrojo ešelono komandomis. 

„Olandai mus labai maloniai priėmė, rinktinę šefavo „Broekhuis Volvo“ automobilių prekybos bendrovė, kuri žaidėjams leido naudotis penkiomis naujomis mašinomis. Daug naudingų pamokų gavo treneris Maksimas Tarasovas, kuris dar ir pats aktyviai žaidžia, Lietuvos čempionate atstovauja Širvintų komandai. Jis vyko pasisemti žinių ir patirties bei puikiai susitvarkė su olandų trenerių duotomis užduotimis, taip pat buvo gera grandis tarp olandų ir mūsų rinktinės žaidėjų“, - pasakoja L. Čaikauskas. Pirmosios rungtynės žaistos su HC „Hisalis“. Susirinko gausus žiūrovų būrys.

Per varžybų atidaryma rėmėjai klubui padovanojo naują švieslentę. Buvo atlikti valstybių himnai. 

HC „Hisalis“ ekipai lietuviai pralaimėjo 0:1. Pirmoji susitikimo pusė baigėsi nulinėmis lygiosiomis, mūsų rinktinė nepasinaudojo keliomis puikiomis progomis įvarčiams pasiekti. Per antrąją pusę mūsų šalies žaidėjai pritrūko gero fizinio pasirengimo. 

LŽRF prezidentas L. Čaikauskas, stebėjo rinktinės treniruotes ir varžybas, daug bendravo su Olandijos treneriais, susitiko su HC „Hisalis“ prezidentu Jonu Karelu, klubo rėmėjais ir oficialioje aplinkoje padėkojo klubui už suteiktas puikias treniruočių sąlygas.

Šis klubas naudojasi trimis žolės riedulio aikštėmis. „Kalbant apie šio klubo, kuris vienija apie 700 narių, aikštes, tai lyg mažoji Lietuva. Mes irgi turime tris žolės riedulio aikštes Šiauliuose, Vilniuje ir Rudaminoje.  Pas mus žolės riedulį žaidžia 1000 sportininkų, o tik vienasmeolandų klube - 700“, - kalbėjo L. Čaikauskas. 
 
Po intensyvių pratybų kitos rungtynės žaistos su MHC „Barneveld“ klubu ir pralaimėtos 2:6. 

Pirmame kėlinyje varžovai pirmavo 2:0, tačiau Žygimanto Balsiuko po mažojo kampinio ir Roko Galkaus žaidybinio įvarčio pavyko išlyginti rezultatą. Bet vėliau išryškėjo olandų pranašumas. 

Rinktinė alkana naujų patirčių    

Įvertindamas treniruočių stovyklą, C.Claassenas sakė:  „Dirbti su motyvuota komanda, kuri yra alkana naujų patirčių - tikras malonumas. Išbandėme daug įvairių taktikų skirtingose žolės riedulio aikštelėse, žaidėjai galėjo pajusti jų skirtumus. Po abejų draugiškų rungtynių Lietuvos sportininkai praleido laiką su Olandijos klubų žaidėjais, dalijosi idėjomis, daug sužinojo apie mūsų šalies žolės riedulį. 
 
Per treniruočių stovyklą pamatėme stipriąsias ir silpnąsias komandos vietas.  Labai svarbu, kad Lietuvos vyrų rinktinė turi didžiulį norą mokytis, todėl kiekvienas žingsnis mus veda į tikslą.“

Nusiteikė dirbti dar daugiau 
 
Komandos kapitonas Ž. Balsiukas po pratybų Olandijoje sakė: "Treniruočių stovykla buvo ypač naudinga ir produktyvi. Kiekvienas mūsų patobulėjome, pasisėmėme naujų taktikos ir technikos žinių. 

Olandų treneris C. Claassenas - ne tik geras treneris, kuris strategavo mūsų žaidimo grandis, bet ir puiki asmenybė, daug bendravo su mumis ir negailėjo patarimų. 
 
Labai patiko jo pritaikyta žaidimo taktika. Džiaugiamės, kad turėjome atskirą vartininkų trenerį, kuris mokė įvairių žaidybinių variantų.  Buvo smagu iš arti pamatyti didelį olandų žolės riedulio lygį. Mūsų treniruotės buvo efektyvios ir naudingos. 

Po šios stovyklos sustiprėjome kaip komanda, tarpusavyje puikiai sutariame. Stovykloje kiekvienas daug ko išmokome, pasipildėme motyvacijos ir nusiteikėme dar daugiau dirbti“. 

Komandos vadovė Monika Ivanauskaitė teigė, kad Lietuvos žolės riedulio rinktinė per treniruočių stovyklą gavo neįkainuojamų pamokų: „Rinktinės žaidėjai buvo vieningos nuomonės: tai buvo viena geriausių pasirengimo stovyklų, kokią yra turėję.  Naujas treneris, visiškai kitoks požiūris į sporto šaką ir treniruotes – visa tai  suteikia komandai norą tobulėti. Dabar turime mėnesį laiko iki kitos treniruočių stovyklos, todėl rinktinė toliau dirbs individualiai pagal Andriaus Norkaus parengtus fizinio pasirengimo planus.

Olandų klubai patikino, jog mūsų žolės riedulininkų lauks ir kitais metais“. 

Besirengiant Europos čempionatui, Lietuvos vyrų žolės riedulio rinktinė nuo birželio 28 d. iki liepos 21 d. kiekvieną savaitgalį vėl rinksis kartu ir treniruosis bei žais kontrolines rungtynes.      
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Ryto“ dovana – 1000 litrų vandens
2020 04 04
Dovana
Prie pilietinės iniciatyvos „Stiprūs kartu“ prisidedantis Vilniaus „Rytas“ skyrė vieną toną litrų vandens Lietuvos medikams.
Mokyklai atstovavo ir piešimo konkursuose
2020 04 03
3x3
Krepšininko Marijaus Užupio karjera per metus apsivertė aukštyn kojomis.
MKL suspenduoja lygos kovas
2020 04 02
Vaikų sportas
Po beveik dviejų valandų diskusijų buvo priimtas sprendimas Lietuvos moksleivių krepšinio lygai rekomenduoti stabdyti kovas iki gegužės 15 dienos.
 
Virtualios treniruotės viršijo lūkesčius
2020 04 03
Žvilgsnis
Organizuojant nuotolines treniruotes realiu laiku labai svarbus yra bendras klubo, trenerių, tėvų ir vaikų darbas.
„Gintros“ lietuvės: „Laukite sugrįžimo“
2020 04 02
Moterų futbolas
Šiaulių “Gintros-Universiteto” futbolininkės ir toliau sportuodamos individualiai lieja prakaitą palaikydamos sportinę formą.
„Atlantas“ galės žaisti LFF II lygoje
2020 04 02
Mėgėjai
Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Apeliacinis licencijavimo komitetas priėmė sprendimus dėl II lygos licencijos siekusių klubų pateiktų apeliacijų.
„Gaila, bet priimtas teisingas sprendimas“
2020 03 24
Žvilgsnis
Olimpinius normatyvus įvykdę Lietuvos lengvaatlečiai: jei žaidynės vyktų, rizika būtų per didelė.
Lengvaatlečiai – už žaidynių nukėlimą
2020 03 23
Sprendimas
Tokijo olimpinės žaidynės turi būti nukeltos – tokia yra Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ir jos sportininkų pozicija.
Dešimtis kilometrų nubėga ant namo stogo
2020 03 19
Daugeliui Europos šalių įvedus karantiną, lengvaatlečiai ieško įvairiausių būdų, kaip tinkamai atlikti treniruočių planą.
 
Iki liepos vidurio teniso turnyrai nevyks
2020 04 03
Tenisas
Koronaviruso pandemija ženkliai koreguoja šiemet Lietuvoje turėjusių vykti teniso turnyrų grafikus.
R.Balžekas: „Laiką panaudokime tinkamai“
2020 03 20
Tenisas
Balžeko teniso akademijos treneris Remigijus Balžekas netikėtai dėl paskelbto karantino atsiradusį laisvą laiką leidžia savo sodyboje Ukmergės rajone.
Daviso taurė: Lietuva neprilygo Portugalijai
2020 03 07
Daviso taurė
Šiauliuose vykusiame Daviso taurės mače prieš Portugalijos rinktinę lietuviai liko be pergalių. Svečiai Lietuvos rinktinę įveikė 4-0.
Boksininkai – nusivylę, bet nepalaužti
2020 04 03
Boksas
Kai pasaulyje vienos po kitų buvo atšaukiamos varžybos, Europos boksininkai traukė į Londoną, kuriame vyko olimpinis atrankos turnyras į Tokijo žaidynes.
Mirė olimpiečio J. Jakšto treneris
2020 04 02
Netektis
Lietuvos bokso federacija (LBF) pranešė, kad trečiadienį mirė boksininko Jaroslavo Jakšto treneris Viktoras Učajevas.
Imtynės pasuko revoliucingu keliu
2020 04 01
Imtynės
Jau greitai laisvųjų imtynių bei dar kelių asocijuotų imtynių stilių varžybos bus vykdomas neskirstant į vyrų ir moterų grupes.
 
Užuovėjai nuo viruso pasirinko miško sodybą
2020 04 02
Žvilgsnis
Lietuvos treko rinktinės dviratininkai Miglė Marozaitė ir Vasilijus Lendelis karantinui pasirinko nuošalią sobybą Zarasų rajone, kur jie ir treniruojasi.
Dviratininkę sustabdė ne tik virusas
2020 04 02
Dviračiai
Lietuvos plento dviratininkė Rasa Leleivytė dėl koronaviruso pandemijos priversta laiką leisti namuose, tačiau sportininkę sustabdė ir trauma.
Pandemijos pabaigos liko laukti Italijoje
2020 03 25
Dviračiai
Kalnų dviratininkė Katažina Sosna siaučiant koronavirusui svarstė galimybes grįžti į Lietuvą, tačiau nusprendė likti Italijoje.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
Rankininkų akistata su lenkais - birželį
2020 03 25
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) sudarė kalendorių, kaip toliau bus vykdomos tiek klubų čempionatai, tiek atrankos į Europos bei pasaulio čempionatus.
Nukeltos Lietuvos rankininkų rungtynės
2020 03 20
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) pranešė, kad neribotam laikui yra nukeliamos 2021 metų pasaulio čempionato II atrankos etapo kovos.
 
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
T. Vilimas: nežinome, kiek turėsime darbo
2020 03 19
Tinklinis
Aukščiausioje Švedijos vyrų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo du Lietuvos žaidėjai.
Gripas Dakare buvo koronavirusas?
2020 04 02
Dakaras
Lenktynininkas Benediktas Vanagas spėja, kad koronavirusas galėjo plisti jau Dakaro ralio metu.
B. Vanagas pristatė filmą apie Dakaro ralį
2020 03 20
Dakaras
Jau dabar galima pamatyti dviejų valandų trukmės filmą apie „Inbank team Pitlane“ iššūkius 2020-tųjų Dakaro ralyje.
„Moterų ralis“ perkeliamas į rugpjūtį
2020 03 16
Ralis
Balandžio 25-ąją turėjęs vykti automobilių sporto renginys „Moterų ralis“ priverstas keisti datą – renginys perkeliamas į rugpjūčio 8 d.
 
Vaikams – dar daugiau inventoriaus
2020 03 30
Ledo ritulys
Nacionalinės vaikų ledo ritulio lygos (NVLRL) mokyklos dar labiau papildė savo inventorių – dešimt jų pasiekė konkurso būdu įsigytas inventorius.
Planus sugriovė įsisiautėjęs virusas
2020 03 29
Kalnų slidinėjimas
Geriausiam Lietuvos kalnų slidininkui Andrejui Drukarovui sezonas baigėsi Nepriklausomybės atkūrimo dieną – svarbiausio metų starto išvakarėse.
M. Armalis sugrįžta į mylimiausią komandą
2020 03 26
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės vartininkas Mantas Armalis keičia klubą, bet lieka Švedijoje – 27-erių metų sportininkas sugrįžta į „Djurgarden“ komandą.
Beisbolo komandoms Europoje žaisti neteks
2020 04 02
Beisbolas
Europos beisbolo konfederacija (CEB) paskelbė, kad šiais metais atšaukia visas oficialiais Europos beisbolo klubų rungtynes.
Atšauktos buriavimo varžybos Nidoje
2020 04 02
Buriavimas
Nidoje nevyks balandžio 4-5 dienomis suplanuotos „Pavasario vėjaračių taurės“ varžybos.
Nuo ligoninės lovos iki olimpinių žaidynių
2020 04 02
Žvilgsnis
Daugkartinis Lietuvos plaukimo čempionas Mindaugas Bružas paauglystėje patyrė sunkią traumą, jam prognozuota ateitis neįgaliojo vežimėlyje.
 
„Buvau ir liksiu penkiakovininkas“
2020 04 03
Penkiakovė
Šiuolaikinė penkiakovė Lietuvoje turi savo legendas. Viena jų – 1968 m. Meksiko olimpinis vicečempionas ir 1969 m. pasaulio čempionas Stasys Šaparnis.
Pamatykite filmą „Nagano juostos“
2020 04 03
Filmas
Kai namuose nuobodu, dieną praskaidrina geras filmas. „Sporto kino festivalis“ su „Olympic Channel“ siūlo iš arčiau susipažinti su filmais apie sportą.
Pataria, kaip suvaldyti stresą
2020 04 02
Poelgis
Šiuo laikotarpiu itin svarbu mokytis pažinti savo emocijas, skirti laiko sau ir išsiugdyti kasdienius įpročius, kurie padės stabilizuoti emocinę būklę.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas