Gedas Saročka (LTOK.lt) 2019 m. birželio 8 d. 13:16 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Vien dalyvauti nenoriu, noriu stuktelėti“

Gediminas Bagdonas – apie darbą, finišą ant vieno rato ir Lietuvos dviratininkų svajonių komandą, kuri dalyvaus Minske vyksiančiose Europos žaidynėse.

G. Bagdonas dalyvaus Europos žaidynėse.
Gedo Saročkos nuotr.
G. Bagdonas dalyvaus Europos žaidynėse.
   
Dviračių sportas tikrai nėra nuobodus. Kaip ir juos minantys sportininkai. Tuo galima įsitikinti kalbantis su Lietuvos rinktinės ir „AG2R La Mondiale“ (Prancūzija) nariu Gediminu Bagdonu. 32 metų klaipėdietis kasmet numina po 31–32 tūkst. kilometrų, Lietuvos pajūrio vėją prilygina Ispanijos kalnams, o esant progai finišuoja ant vieno rato.

Apie karjeros įdomybes, artėjančias antrąsias Europos žaidynes bei aukštus tikslus jose Gediminas papasakojo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto svetainei ltok.lt

Gediminai, šis sezonas tau sėkmingas, tačiau ir alinantis. Kiekvieną savaitgalį dalyvauji varžybose, o jei jų nebūna, su komanda dirbate treniruočių stovyklose. Kokia tavo forma artėjant Europos žaidynėms?
Neseniai dalyvavau varžybose Šveicarijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, visur pavyko gerai pasirodyti. Tvarkaraštis buvo išties sudėtingas, jaučiuosi net kiek pavargęs. Tačiau dvi savaitės Lietuvoje viską pataisė, pabuvau su šeima, dabar jaučiuosi puikiai. Gal tik treniruotis buvo kiek sunkiau, nes ir reikalų visada reikia daug susitvarkyti, ir tas vėjas pajūryje žudantis. Nesvarbu, į kurią pusę važiuotum, atrodo, kad važiuoji prieš vėją (juokiasi). Kalbant rimtai, po pastarųjų varžybų buvau tikrai geros formos, bet treneris nurodė šiek tiek numušti tonusą. Dabar vėl dirbu visa jėga, ruošiuosi Lietuvos čempionatui ir Europos žaidynėms.

„AG2R La Mondiale“ komandoje esi vertinamas už pagalbą lyderiams, už juodą, protokoluose nematomą darbą. Koks jis?
Nesu tas, kuriam įprasta lipti ant podiumo. Mano užduotys kitokios, dažniausiai vedu komandos lyderį į finišą ir ten jį paleidžiu. Esu tas gerasis žmogus, kuris dirba kitų labui. Jei reikia, lyderiui atvežu atsigerti, užkąsti, specialų rūbą ar detalę. Toks mano darbas klube, už tai man moka atlyginimą.

Lietuvos rinktinėje viskas verčiasi aukštyn kojomis. Tikėtina, kad Europos žaidynėse Lietuvos komandos lyderis būsi tu, Ramūnas Navardauskas arba Ignatas Konovalovas.
Taip, Lietuvos komandoje esu vienas lyderių. Čia ant mano pečių gula daugiau atsakomybės, čia važiuoju rezultatui. Jei Europos žaidynėse bus Ramūnas ir Ignatas, turėsime iš ko rinktis. Pasitarsime, kuris tuo metu bus geriausios formos, to rezultatui visi kartu dirbsime. Priešingai nei „AG2R La Mondiale“ komandoje, Lietuvos rinktinėje galiu būti tas, kuris sieks geriausio rezultato. Minsko trasa lygi, tai yra mano arkliukas. Tokiose trasose esu vienas greitesnių. Minske galima tikėtis sprinto finiše, tad gali būti, jog matysime komandą dirbančią man, o ne atvirkščiai.

Į Europos žaidynes vyksta R. Navardauskas, I. Konovalovas, G. Bagdonas. Ar su šiais sportininkais Lietuvos plento komandą galima vadinti „Dream Team“?
Absoliučiai. Ramūno ir Ignato patirtis bei mąstymas varžybose yra neįtikėtini. Dažnai varžybose susitinkame kaip varžovai, bet važiuodami vienoje grupėje apie daug ką pakalbame. Jų mąstymas, jų taktika, jų sprendimai mane kaskart maloniai nustebina. Tai – neįkainojama patirtis, kuri gali padėti ir neabejotinai padės Europos žaidynėse.

Kai Lietuvai atstovauja svajonių komanda, gerbėjų, federacijos, žiniasklaidos, visuomenės ir net artimiausios aplinkos lūkesčiai dideli. Kokie paties tikslai?
Grupinėse lenktynėse noriu kovoti dėl medalio. Suprantu, kad šiais žodžiais kartelę iškeliu labai aukštai, bet noriu pabandyti. Gali būti, kad dėl pasiruošimo „Tour de France“ lenktynėms neatvyks vienas kitas pajėgus dviratininkas, todėl tokiu šansu reikia naudotis.

O asmeninėse varžybose, jei viskas vyks pagal planą, jei važiuosime pirmoje grupėje, turime visas galimybes pasirodyti gerai. Būtent taip įvyko pasaulio čempionate, kai Ramūnas Navardauskas užėmė trečią vietą. Sakysite, galime visko prisigalvoti, bet viskas skamba logiškai. Lietuvos komandoje turime penkis žmones, jau galėsime vienas kitam padėti. Nebus taip, kad važiuojame dviese, o kitose komandose – aštuoni sportininkai. Tad galimybių turime ir dirbsime tam, kuris tuo metu bus geriausios formos.

Kas motyvuoja gerai pasirodyti Europos žaidynėse?
Karjera – trumpas dalykas. Man 32 metai. Vien dalyvauti nebenoriu, noriu gerai stuktelėti (juokiasi).

O reitingo taškai Tokijo olimpinėms žaidynėms?

Taškai į Tokiją nėra mano prioritetas. Tokijuje dviratininkų laukia labai kalnuota trasa, o tai – ne mano stilius. Dėl tos pačios priežasties, dėl kalnuotų trasų nevykau į Rio de Žaneiro olimpines. Nenorėjau važiuoti tik tam, kad sudalyvaučiau. Yra Ramūnas, yra Ignatas, kurie gali gerai važiuoti per kalnus ir kautis dėl pozicijų. O štai Minsko trasa yra lygi ir man paranki. Tokiose reikia agresyvumo, tokiose mėgstu lenktyniauti. 

Komandose, kurioms atstovauji, esi tas, kuris palaiko nuotaiką. Ar ši tavo savybė prasimuša ir lenktynėse?
Kai būni nudirbęs savo darbą, kai lyderių grupė jau toli ir nebėra skirtumo, ar liksi 120-as, ar 140-as, kai nori pasitaupyti rytojui, būna, kad tas šoumenas manyje prasimuša. Buvo atvejų, kai žiūrovams atidaviau pirštinėlę už tai, kad užstumtų į kalną, buvo atvejų, kai finišavau ant vieno rato. Dviračių sportas Italijoje, Prancūzijoje, Belgijoje – labai populiarus. Ten žmonės finiše iš rankų padaro tunelį, bėga paskui tave vilkėdami Borato kostiumu ir panašiai. Tad kartais jiems reikia atsilyginti tuo pačiu – suteikti pramogą. Esu važiavęs vienu ratu, esu mušęs „pitakais“, esu mušęs rankomis su visu finišo tuneliu, esu net sustojęs ir su žiūrovu pasidaręs „selfį“ (juokiasi). Bet tik tada, kai galiu tai daryti ir nepakenkti komandai.Europos žaidynės G. Bagdonui prasidės birželio 23 d. grupinėmis lenktynėmis. Individualių lenktynių startas – birželio 25 d.

Antrosiose Europos žaidynėse dalyvaus 4082 atletai. Žaidynių programą sudarys 15 sporto šakų, 23 rungtys. Aštuoniose iš jų bus vykdoma kvalifikacija į 2020-ųjų Tokijo olimpines žaidynes. Lietuvai atstovaus 73 sportininkai. Žaidynės Baltarusijos sostinėje vyks šių metų birželio 21–30 d.

Lietuvos komandą į Europos žaidynes veš „Lietuvos geležinkeliai“. Į Minską traukiniais „LTeam“ komandos nariai keliaus iš Vilniaus.


Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
Mongolijoje – „Gulbelės“ skrydis į viršūnę
2019 09 14
3x3
Šeštadienį Mongolijoje pasibaigusiame trijulių (3x3) krepšinio turnyre „Sukhbaatara Challenger“ triumfavo Šakių „Gulbelės“ klubas.
„Kibirkštis“ veržiasi į aikštę
2019 09 13
Žvilgsnis
Vilniaus „Kibirkšties“ komanda po dviejų savaičių treniruočių pradės ir kontrolinių rungtynių seriją bei taip tęs pasiruošimą 2019-2020 metų sezonui.
„Rytas“ baigė rikiuoti gretas
2019 09 12
Žvilgsnis
Naują sezoną „Rytas“ pradės registruodamas 14 krepšininkų, iš kurių trys bus legionieriai. Neatmetama, kad jų gali būti ir daugiau.
 
Kauniečiai pratęsė pergalių seriją
2019 09 14
A lyga
Dublį A lygos rungtynėse pelnęs Deivydas Matulevičius: „Tikiuosi, kad tai nebuvo paskutiniai įvarčiai.“
„Sūduva“ ir „Žalgiris“ triuškino varžovus
2019 09 13
A lyga
Lietuvos futbolo A lygos 23-iojo turo rungtynėse penktadienį „Sūduva“ svečiuose parklupdė „Atlantą“, „Žalgiris“ namie sudaužė „Panevėžį“.
Rekordas – dar prieš turnyro startą
2019 09 13
Turnyras
Druskininkuose vyks jau 15-asis tarptautinis žiniasklaidos atstovų futbolo turnyras, kuriame kovos rekordinis dalyvių skaičius.
Lietuvį pranoko du varžovai
2019 09 15
Varžybos
Lenkijoje surengtų lengvosios atletikos varžybų Kamilai Skolimowskai atminti vyrų disko metimo rungtyje lAndrius Gudžius užėmė trečiąją vietą.
Kvietimas į Dohą šuolininko nenustebino
2019 09 12
Kvietimas
Lietuvos šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas sulaukė kvietimo varžytis pasaulio lengvosios atletikos čempionate.
Už lietuvio nugaros – olimpinis čempionas
2019 09 11
Varžybos
Edis Matusevičius įvykdė savo planą ir prisidėjo prie Europos rinktinės pergalės prieš JAV istoriniame lengvaatlečių mače.
 
Finale Latvijoje – lietuvių akistata
2019 09 14
Turnyras
Turnyro Latvijoje dvejetų varžybų finale tarpusavyje kovojo Vilniaus teniso akademijos tenisininkės.
Trenerei – aukščiausio lygio licencija
2019 09 09
Trenerė
Lietuvos rinktinės kapitonė Edita Liachovičiūtė Tarptautinės teniso federacijos (ITF) kursuose ir gavo trečiojo – aukščiausiojo – lygio licenciją.
R.Berankis – jau 63-ias pasaulyje
2019 09 09
Reitingas
Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingų lentelėje lietuvis Ričardas Berankis iš 68-osios vietos pakilo į 63-iąją.
Daug žadantį startą apkartino pralaimėjimai
2019 09 15
Imtynės
Pasaulio imtynių čempionate Nur-Sultane kovas tęsia graikų-romėnų imtynių stiliaus atletai.
Lietuvis tęsia kovą dėl medalio
2019 09 15
Boksas
Lietuvos boksininkas Tadas Tamašauskas pateko į pasaulio čempionato aštuntfinalį.
Kaunietis įgėlė Vilniaus kovotojui
2019 09 13
Bušido
Mindaugas Narauskas prieš kovą su Henriku Vikšraičiu: „Mano varžovas per anksti pasijautė žvaigžde.“
 
Lietuvę Italijoje aplenkė tik dvi varžovės
2019 09 07
Lenktynės
Lenktynių „Premondiale Giro Toscana“ pirmajame etape Rasa Leleivytė („Aromitalia-Vaiano“) užėmė trečiąją vietą ir pelnė tris pasaulio reitingo taškus.
„Kūnas grįžo, o dvasia dar pakeliui“
2019 09 02
Trekas
Lietuvos treko karalienė Simona Krupeckaitė tarptautinėse varžybose Panevėžyje laimėjo visas tris rungtis, kuriose dalyvavo.
Lietuviams – dar keturi medaliai
2019 08 31
Trekas
Treko varžybų „Panevėžys 2019“ antrąją dieną auksą iškovojo S.Krupeckaitė ir O.Baleišytė, sidabrą - M.Marozaitė ir V.Lendelis.
Molėtuose – kova dėl trijų trofėjų
2019 09 15
Supertaurė
Molėtuose vykusiose Lietuvos rankinio federacijos supertaurės varžybose pergales šventė Garliavos moterų bei Klaipėdos vyrų komandos.
Sezonas Europoje baigėsi vos prasidėjęs
2019 09 09
Europos taurė
Klaipėdos „Dragūnas“ svečiuose du kartus pralaimėjo Rišono „Maccabi“ (Izraelis) komandai ir nepateko į kitą EHF taurės turnyro etapą.
Teisėjai mokėsi, šventė ir rinko valdžią
2019 09 08
Teisėjai
Lietuvos rankinio teisėjų asociacija paminėjo savo veiklos 20-metį, ruošėsi naujam sezonui ir išsirinko naują valdžią.
 
Latvijoje jautėsi kaip namuose
2019 08 24
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis sezoną baigė FIVB turnyre Jūrmaloje užimdami 9-ąją vietą.
Istoriniame turnyre – dvi Lietuvos poros
2019 08 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius istoriniame turnyre Jūrmaloje iškopė į pagrindines varžybas.
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Nugalėtojams – ir prezidento, ir merų taurės
2019 09 15
Ralis
Prezidento Gitano Nausėdos taurę kėlė Kauno rajono sportininkų Manto Bytauto ir Mindaugo Kaminsko duetas, važiavę „Seat Leon“ automobiliu.
Sezonas neplanuotai baigėsi pusfinalyje
2019 09 15
Rali-krosas
Pirmąją lenktynių dieną tempą diktavusiam Rokui Baciuškai antroji pasaulio ralio-kroso čempionato etape Latvijoje nebuvo itin sėkminga.
Visi varžovai – už lietuvio nugaros
2019 09 14
Rali-krosas
Rokas Baciuška pirmauja po pirmosios dienos pasaulio ralio-kroso čempionato etape Latvijoje.
 
Italijoje – Lietuvos čiuožėjų rekordas
2019 09 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Challenger Series“ dailiojo čiuožimo varžybose „Lombardia Trophy 2019“ dalyvavo ir Lietuvos sportininkai.
Lietuvos čempionate – Latvijos sistema
2019 09 11
Ledo ritulys
2019-2020 metų Lietuvos ledo ritulio čempionatas startuos spalio 2 dieną, o pirmenybėse varžysis penkios komandos.
Ambicingas projektas bliūkšta
2019 09 10
Situacija
Pastaruosius metus trijų Baltijos ledo ritulio federacijų brandintas stipriausių šalių ekipų Baltijos lygos turnyras šiemet dienos šviesos dar neišvys.
Lietuvos šaulė – devinta Europoje
2019 09 15
Šaudymas
Europos šaudymo į skraidančius taikinius čempionato Italijoje jaunimo merginų apvaliosios aikštelės varžybose Alisa Bogdanova užėmė devintąją vietą.
Tokijuje – sidabras Lietuvos baidarininkui
2019 09 15
Baidarių ir kanojų irklavimas
Tokijuje (Japonija) vykstančioje baidarių ir kanojų olimpinių testų regatoje Lietuvos baidarininkas Arturas Seja iškovojo sidabro medalį.
Tramplinas aukštyn – tarptautiniai renginiai
2019 09 13
Stalo tenisas
LSTA prezidentė: „Norime, kad Lietuvoje rengiant aukšto lygio tarptautines varžybas, žmonės iš arti galėtų pamatyti tikrąjį techniškąjį stalo tenisą.“
 
„Jei reiktų pakartoti, eičiau tuo pačiu keliu“
2019 09 14
Jubiliejus
Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentas Česlovas Garbaliauskas: „Nesigailiu, kad gyvenimą susiejau su studentų sportu“
Ar atletams būti socialiniuose tinkluose?
2019 09 12
Žvilgsnis
D.Venciūtė: „Kiekvienas sportininkas yra skirtingas ir turėtų pats geriausiai jausti, kiek nori įsitraukti į gyvenimą socialiniuose tinkluose“,
Progimnazijos stadionas – visai Garliavai
2019 09 12
Bazės
Garliavos Jonučių progimnazijoje trečiadienį atidarytas šiuolaikiškai atnaujintas sporto aikštynas, tarnausiantis visos bendruomenės reikmėms.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas