Gedas Saročka (LTOK.lt) 2019 m. birželio 8 d. 13:16 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Vien dalyvauti nenoriu, noriu stuktelėti“

Gediminas Bagdonas – apie darbą, finišą ant vieno rato ir Lietuvos dviratininkų svajonių komandą, kuri dalyvaus Minske vyksiančiose Europos žaidynėse.

G. Bagdonas dalyvaus Europos žaidynėse.
Gedo Saročkos nuotr.
G. Bagdonas dalyvaus Europos žaidynėse.
   
Dviračių sportas tikrai nėra nuobodus. Kaip ir juos minantys sportininkai. Tuo galima įsitikinti kalbantis su Lietuvos rinktinės ir „AG2R La Mondiale“ (Prancūzija) nariu Gediminu Bagdonu. 32 metų klaipėdietis kasmet numina po 31–32 tūkst. kilometrų, Lietuvos pajūrio vėją prilygina Ispanijos kalnams, o esant progai finišuoja ant vieno rato.

Apie karjeros įdomybes, artėjančias antrąsias Europos žaidynes bei aukštus tikslus jose Gediminas papasakojo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto svetainei ltok.lt

Gediminai, šis sezonas tau sėkmingas, tačiau ir alinantis. Kiekvieną savaitgalį dalyvauji varžybose, o jei jų nebūna, su komanda dirbate treniruočių stovyklose. Kokia tavo forma artėjant Europos žaidynėms?
Neseniai dalyvavau varžybose Šveicarijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, visur pavyko gerai pasirodyti. Tvarkaraštis buvo išties sudėtingas, jaučiuosi net kiek pavargęs. Tačiau dvi savaitės Lietuvoje viską pataisė, pabuvau su šeima, dabar jaučiuosi puikiai. Gal tik treniruotis buvo kiek sunkiau, nes ir reikalų visada reikia daug susitvarkyti, ir tas vėjas pajūryje žudantis. Nesvarbu, į kurią pusę važiuotum, atrodo, kad važiuoji prieš vėją (juokiasi). Kalbant rimtai, po pastarųjų varžybų buvau tikrai geros formos, bet treneris nurodė šiek tiek numušti tonusą. Dabar vėl dirbu visa jėga, ruošiuosi Lietuvos čempionatui ir Europos žaidynėms.

„AG2R La Mondiale“ komandoje esi vertinamas už pagalbą lyderiams, už juodą, protokoluose nematomą darbą. Koks jis?
Nesu tas, kuriam įprasta lipti ant podiumo. Mano užduotys kitokios, dažniausiai vedu komandos lyderį į finišą ir ten jį paleidžiu. Esu tas gerasis žmogus, kuris dirba kitų labui. Jei reikia, lyderiui atvežu atsigerti, užkąsti, specialų rūbą ar detalę. Toks mano darbas klube, už tai man moka atlyginimą.

Lietuvos rinktinėje viskas verčiasi aukštyn kojomis. Tikėtina, kad Europos žaidynėse Lietuvos komandos lyderis būsi tu, Ramūnas Navardauskas arba Ignatas Konovalovas.
Taip, Lietuvos komandoje esu vienas lyderių. Čia ant mano pečių gula daugiau atsakomybės, čia važiuoju rezultatui. Jei Europos žaidynėse bus Ramūnas ir Ignatas, turėsime iš ko rinktis. Pasitarsime, kuris tuo metu bus geriausios formos, to rezultatui visi kartu dirbsime. Priešingai nei „AG2R La Mondiale“ komandoje, Lietuvos rinktinėje galiu būti tas, kuris sieks geriausio rezultato. Minsko trasa lygi, tai yra mano arkliukas. Tokiose trasose esu vienas greitesnių. Minske galima tikėtis sprinto finiše, tad gali būti, jog matysime komandą dirbančią man, o ne atvirkščiai.

Į Europos žaidynes vyksta R. Navardauskas, I. Konovalovas, G. Bagdonas. Ar su šiais sportininkais Lietuvos plento komandą galima vadinti „Dream Team“?
Absoliučiai. Ramūno ir Ignato patirtis bei mąstymas varžybose yra neįtikėtini. Dažnai varžybose susitinkame kaip varžovai, bet važiuodami vienoje grupėje apie daug ką pakalbame. Jų mąstymas, jų taktika, jų sprendimai mane kaskart maloniai nustebina. Tai – neįkainojama patirtis, kuri gali padėti ir neabejotinai padės Europos žaidynėse.

Kai Lietuvai atstovauja svajonių komanda, gerbėjų, federacijos, žiniasklaidos, visuomenės ir net artimiausios aplinkos lūkesčiai dideli. Kokie paties tikslai?
Grupinėse lenktynėse noriu kovoti dėl medalio. Suprantu, kad šiais žodžiais kartelę iškeliu labai aukštai, bet noriu pabandyti. Gali būti, kad dėl pasiruošimo „Tour de France“ lenktynėms neatvyks vienas kitas pajėgus dviratininkas, todėl tokiu šansu reikia naudotis.

O asmeninėse varžybose, jei viskas vyks pagal planą, jei važiuosime pirmoje grupėje, turime visas galimybes pasirodyti gerai. Būtent taip įvyko pasaulio čempionate, kai Ramūnas Navardauskas užėmė trečią vietą. Sakysite, galime visko prisigalvoti, bet viskas skamba logiškai. Lietuvos komandoje turime penkis žmones, jau galėsime vienas kitam padėti. Nebus taip, kad važiuojame dviese, o kitose komandose – aštuoni sportininkai. Tad galimybių turime ir dirbsime tam, kuris tuo metu bus geriausios formos.

Kas motyvuoja gerai pasirodyti Europos žaidynėse?
Karjera – trumpas dalykas. Man 32 metai. Vien dalyvauti nebenoriu, noriu gerai stuktelėti (juokiasi).

O reitingo taškai Tokijo olimpinėms žaidynėms?

Taškai į Tokiją nėra mano prioritetas. Tokijuje dviratininkų laukia labai kalnuota trasa, o tai – ne mano stilius. Dėl tos pačios priežasties, dėl kalnuotų trasų nevykau į Rio de Žaneiro olimpines. Nenorėjau važiuoti tik tam, kad sudalyvaučiau. Yra Ramūnas, yra Ignatas, kurie gali gerai važiuoti per kalnus ir kautis dėl pozicijų. O štai Minsko trasa yra lygi ir man paranki. Tokiose reikia agresyvumo, tokiose mėgstu lenktyniauti. 

Komandose, kurioms atstovauji, esi tas, kuris palaiko nuotaiką. Ar ši tavo savybė prasimuša ir lenktynėse?
Kai būni nudirbęs savo darbą, kai lyderių grupė jau toli ir nebėra skirtumo, ar liksi 120-as, ar 140-as, kai nori pasitaupyti rytojui, būna, kad tas šoumenas manyje prasimuša. Buvo atvejų, kai žiūrovams atidaviau pirštinėlę už tai, kad užstumtų į kalną, buvo atvejų, kai finišavau ant vieno rato. Dviračių sportas Italijoje, Prancūzijoje, Belgijoje – labai populiarus. Ten žmonės finiše iš rankų padaro tunelį, bėga paskui tave vilkėdami Borato kostiumu ir panašiai. Tad kartais jiems reikia atsilyginti tuo pačiu – suteikti pramogą. Esu važiavęs vienu ratu, esu mušęs „pitakais“, esu mušęs rankomis su visu finišo tuneliu, esu net sustojęs ir su žiūrovu pasidaręs „selfį“ (juokiasi). Bet tik tada, kai galiu tai daryti ir nepakenkti komandai.Europos žaidynės G. Bagdonui prasidės birželio 23 d. grupinėmis lenktynėmis. Individualių lenktynių startas – birželio 25 d.

Antrosiose Europos žaidynėse dalyvaus 4082 atletai. Žaidynių programą sudarys 15 sporto šakų, 23 rungtys. Aštuoniose iš jų bus vykdoma kvalifikacija į 2020-ųjų Tokijo olimpines žaidynes. Lietuvai atstovaus 73 sportininkai. Žaidynės Baltarusijos sostinėje vyks šių metų birželio 21–30 d.

Lietuvos komandą į Europos žaidynes veš „Lietuvos geležinkeliai“. Į Minską traukiniais „LTeam“ komandos nariai keliaus iš Vilniaus.


Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
„Laukiu, kada mano vaikai baigs mokyklą"
2019 06 25
Treneris
Nenadas Čanakas - apie sprendimą likti Panevėžyje ir vasaros darbus.
Vaikinai - čempionai, merginos - antros
2019 06 25
Krepšinis
"Išplėšėme maksimalią naudą ne tiek pasirodymu, kiek pamoka, kurią reiks išmokti", - kalbėjo R.Šiškausko turnyro Lietuvos vaikinų trenieris K.Abramavičius.
Pasirinkti dvylika geriausių nebuvo lengva
2019 06 25
U-19
Lietuvos 19-mečių krepšinio rinktinės treneriai atsirinko žaidėjus, su kuriais vyks į pasaulio pirmenybes Graikijoje.
 
Potencialus lietuvių varžovas - "Tre Penne"
2019 06 25
Varžovai
Jei „Sūduva“ neįveiktų „Crvena zvezda“ barjero Čempionų lygos atrankoje, Europos lygos atrankos II etape jos lauktų San Marino čempionai.
"Riteriai" vėl kiša koją lyderiams
2019 06 25
A lyga
A lygos ture favoritams lengva nebuvo - "Sūduva" pralaimėjo "Riteriams", "Kauno Žalgiris" suklupo Klaipėdoje, O "Žalgiris" iškovojo sunkią pergalę.
Devyniolikmetės sieks Baltijos taurės
2019 06 25
Moterų futbolas
Vyto Jančiausko treniruojama Lietuvos devyniolkmečių merginų rinktinė sieks nukarūnuoti dabartines Baltijos taurės laimėtojas latves.
Lietuviai liko per žingsnį nuo pusfinalio
2019 06 26
Lengvoji atletika
Lietuvos lengvaatlečiai Europos žaidynėse buvo šalia garbės pakylos asmeninėse įskaitose. Komandos šansą prasibrauti į pusfinalį atėmė teisėjų sprendimai.
Greičiausias buvo tas pats M. Viršilas
2019 06 24
Bėgimas
Kaip ir pernai, bėgimą aplink Elektrėnų marias laimėjo maratonininkas Mindaugas Viršilas. Pirma tarp moterų - Gitana Akmanavičiūtė.
Komanda išsaugojo medalio viltį
2019 06 23
Lengvoji atletika
Lietuvos lengvaatlečiams nepavyko iškovoti Europos žaidynių medalių asmeninėse ir estafečių varžybose, bet jie pratęs kovą dėl medalių komandų įskaitoje
 
R. Berankis smuktelėjo, L. Grigelis pakilo
2019 06 24
Tenisas
ATP reitingų lentelėje Ričardas Berankis iš 73-iosios vietos smuktelėjo į 74-ąją, o Laurynas Grigelis iš 295-osios pozicijos pakilo į 293-iąją.
Finale - L. Grigelio ir italo triumfas
2019 06 22
Tenisas
L. Grigelis su italu A. Pellegrino 1:6, 6:3, 10:7 įveikė urugvajietį A. Beharą ir ekvadorietį G Escobarą ir tapo turnyro Italijoje nugalėtojais.
Lietuvis ir italas žais finale
2019 06 21
Dvejetai
Lietuvis Laurynas Grigelis ir italas Andrea Pellegrino laimėjo turnyro „Internazionali Di Tennis Emilia Romagna“ dvejetų varžybų pusfinalį.
Žaidynės baigėsi aštuntfinalyje
2019 06 25
Europos žaidynės
Lietuvos boksininkas Evaldas Skurdelis vieningu teisėjų sprendimu pralaimėjo kovą rusui Gabiliui Mamedovui.
Lietuvos sunkiasvoris pralaimėjo serbui
2019 06 24
Boksas
"Varžovas buvo įkandamas, deja nepavyko įgyvendinti planų“, - kalbėjo boksininkas M .Valavičius, pralaimėjęs Europos žaidynių dvikovą serbui V. Babičiui.
Dziudo kovotojai liko be pergalių
2019 06 24
Dziudo
"Prieš varžybas nenorėjau gauti tik Azerbaidžano ir Rusijos atstovo. Bet būtent jį gavau", - guodėsi sunkiasvoris K.Bauža.
 
Lietuvis - greta garbės pakylos.
2019 06 25
Europos žaidynės
"Po finišo net pykino", - prisipažino penktąją vietą Europos žaidynėse užėmęs Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas.
Lietuviams nepavyko įgyvendinti planų
2019 06 23
Europos žaidynės
Europos žaidynių vyrų dviračių plento 180 km grupinėse lenktynėse startavo 135 sportininkai iš 37 šalių. Tarp jų ir penki Lietuvos dviratininkai.
Lietuvė – tarp lenktynių lyderių
2019 06 22
Europos žaidynės
Europos žaidynių grupinėse lenktynėse 9-ta finišavusi R.Leleivytė sulaukė sveikinimų, bet pati nesidžiaugė: „Būnu patenkinta tik tada, kai laimiu.“
„Dėl geresnės ateities reikia keistis“
2019 06 25
Žvilgsnis
Lietuvos rankinio federacijos prezidentas: „Reikia savikritiškai pasižiūrėti į situaciją, kurioje esame dabar. Ir pagalvoti, ką turime daryti kitaip.“
Stiprinasi ir laukia burtų
2019 06 19
Pasiruošimas
Kitą sezoną tarptautiniuose turnyruose dalyvaus rekordiškai daug Lietuvos rankinio klubų – keturi vyrų ir du moterų.
Lietuvių nebūtų išgelbėjusi net pergalė
2019 06 16
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė Europos čempionato atrankos varžybas baigė lygiosiomis svečiuose su Portugalija.
 
Į Klaipėdą atvyks ir rusės
2019 06 25
Paplūdimio tinklinis
Į teatro aikštėje, vyksiantį tarptautinį moterų paplūdimio turnyrą „Amber Cup" susirinks po vieną tinklininkių porą iš 12 šalių.
Žingsnį į Tokiją žengė tvirtai
2019 06 23
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkės tapo pirmojo olimpinės atrankos etapo E grupės nugaėtojomis.
Pirmą žingsnį į Tokiją žengė Kroatijoje
2019 06 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos moterų paplūdimio tinklinio rinktinė užtikrinta pergale prieš kroates pradėjo olimpinės atrankos turnyrą.
Čempionatui įpusėjus lietuvis tebėra šeštas
2019 06 23
Motokrosas
Dešimtajame pasaulio motokroso čempionato etape Vokietijoje Arminas Jasikonis užėmė dešimtąją vietą,o bendroje įskaitoje išliko šeštas.
Motokrosas vėl džiugino Anykščius
2019 06 23
Motokrosas
Tūkstantinė į Lietuvos motociklų kroso varžybas susirinkusi minia jomis galėjo grožėtis dvi dienas nuo ryto iki vakaro.
Vilniuje -1006 km  lenktynių pristatymas
2019 06 22
Lenktynės
„Jubiliejinių „Aurum 1006 km“ lenktynių devizas – saugus eismas", - sako jų organizatorius Darius Jonušis.
 
Čempionato dalyvių skaičius padidėjo
2019 06 20
Ledo ritulys
2019-2020 sezone Lietuvos ledo ritulio pirmenybėse žais nebe keturios, o penkios komandos - prisijungs jungtinė Kauno-Klaipėdos ekipa.
Prieš žiemos iššūkius – sunkus darbas vasarą
2019 06 04
Kalnų slidinėjimas
Kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas – apie pratybas Druskininkuose, gyvenimą be atostogų, Lietuvos talentus, tikslus, pinigus, studijas, rinkimus.
Tikisi pagrindinio vaidmens
2019 05 29
Svetur
Suomijos „SaiPa“ klube antrus metus liekantis Lietuvos rinktinės vartininkas L. Lubys kitą sezoną norėtų daugiau atsakomybės.
Lankininkei prireikė papildomo šūvio
2019 06 25
Šaudymas iš lanko
Tik popapildomo šūvio Lietuvos lankininke Inga Timinskienė nusileido turkėi Aybuke Aktuna Europos žaidynių šaudymo iš lanko varžybose.
Į finalus – po dramatiškų finišų
2019 06 25
Baidarių ir kanojų irklavimas
Dvi iš trijų antradienį Europos žaidynėse startavusių Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo įgulų pateko į finalą ir trečiadienį kovos dėl medalių.
Šaulės įpusėjo atranką
2019 06 25
Šaudymas
Po pirmosios Europos žaidynių 25m sportiniu pistoletu 30+30 varžybų dienos J. Ždanova užima 32-ą, G. Rankelytė - 34-ą vietą.
 
Estafetę iš Minsko perima Krokuva
2019 06 22
Europos žaidynės
Europos olimpinių komitetų asociacija patvirtino – 2023 m. Europos žaidynės vyks Lenkijos mieste Krokuvoje ir jį supančiame Mažosios Lenkijos regione.
Žaidynių atidaryme – lietuviški akcentai
2019 06 22
Europos žaidynės
Ryškūs, linksmi, tvirti, gražūs. Lietuvos sportininkai su vėliavneše Liveta Jasiūnaite priešakyje buvo gerai matomi Europos žaidynių atidarymo parade.
Lietuvos vėliava patikėta L.Jasiūnaitei
2019 06 21
Europos žaidynės
Europos žaidynių atidaryme Lietuvos vėliavą nešianti lengvaatletė: „Vieną iš dviejų su Europos žaidynėmis susijusių svajonių būsiu įgyvendinusi.“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas