Pranas Majauskas 2019 m. birželio 7 d. 00:01 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Prisimintas sportinio judėjimo šimtmetis

Kauno Vytauto parke kalbomis, dainomis ir meninėmis programomis iškilmingai pagerbtas Lietuvos sportinio judėjimo šimtmetis.

Lietuvos sportinio judėjimo šimtmetiį minėjo ir galiūnai.
Lietuvos sporto muziejaus nuotr.
Lietuvos sportinio judėjimo šimtmetiį minėjo ir galiūnai.
   
Lietuvos sporto muziejaus, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Kauno apskrities tarybos ir sporto veteranų klubo „Ąžuolynas“ iniciatyva Kauno Vytauto parke buvo paminėtas Lietuvos sportinio judėjimo gimimo vietos 100-metis.

Šios šventės organizacinės komisijos pirmininkas Pranas Majauskas, skelbdamas šventės pradžią, sakė: „Lenkiu galvą ir dėkoju čia gausiai susirinkusiems pagerbti tų žmonių, kurie 1919 m. neišpasakytai sunkiu besikuriančiai Lietuvai metu sugebėjo įsteigti Lietuvos sporto sąjungą ir čia, šioje vietoje, surengti pirmąją sporto šventę. Lietuvos sporto sąjunga davė pradžią visam Lietuvos sportiniam judėjimui. Kaip savo atsiminimuose rašo Stepas Garbačiauskas: ,,Tai buvo mūsų penkių berniukų ir vienos mergaitės grupelė.“ Jos pirmininku buvo išrinktas gydytojas Pranas Slyžius. Lietuvos sporto sąjunga po metų veiklos peraugo į Fizinio lavinimosi sąjungą ir toliau tęsė sportinio judėjimo populiarinimą Lietuvoje.

Dar prieš 100-mečio šventės pradžią buvo pagerbtas pirmųjų jos organizatorių atminimas ir padėta gėlių bei uždegta žvakelių Petrašiūnų kapinėse. Į šventę Vytauto parke atvyko gražus būrys Lietuvai nusipelniusių sporto veteranų, olimpiečių, sporto sirgalių būrys, svečių iš Lietuvos Seimo, vyriausybinių ir visuomeninių organizacijų, Kauno miesto ir Kauno apskrities rajonų bei įvairių Lietuvos vietovių, taip pat buvusių ir esamų Lietuvos sporto organizacijų vadovų: Zigmas Motiekaitis, Vytautas Nėnius, Bronislavas Vasiliauskas, Dovydas Jokubauskis, Mindaugas Šivickas ir kt. Susirinkusius gražiai pasveikino ne tik sporto organizacijų vadovai, bet ir Lietuvos Respublikos Seimo narys Gediminas Vasiliauskas ir Ramūno Karbauskio padėjėja  Vaida Pranarauskaitė.  Kaip tais 1919-aisiais, skambia muzika ir žvalia nuotaika susirinkusius sveikino Kauno pučiamųjų orkestras „Ąžuolynas“.Visos šventės programos vedėjai Vytautas Kirkliauskas bei Sandra Baltramonaitytė ir gausus meno programos, koordinuojamas Filomenos Beleškevičienės, atlikėjų būrys sėkmingai žavėjo ir linksmino susirinkusiuosius. Tai Kauno Santaros gimnazijos šokių kolektyvas (vadovas Kazimieras Kodratavičius), Kauno Santaros gimnazijos solistė Elevina Lamanauskaitė, Rokų gimnazijos šokių kolektyvas ,,Šuldu buldu“ (vadovė Berta Janulevičienė), Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos merginų gimnazijos ansamblis "YZZY“ (vadovė Eglė Grybienė), Kauno Maironio universitetinės gimnazijos vokalinis ansamblis (vadovė Aušra Poliukaitienė) ir gimnastikos šokių grupė (vadovas Gintaras Paukštys), Kauno šv. Kazimiero Gimnazijos choras (vadovė Eglė Grybienė).

Po meninės programos vyko sportinė programa. Pirmieji ir bene šauniausiai pasirodė būsimieji olimpiečiai „Malūnėlio“ darželinukai, tame pačiame 1919 m.  bėgimo takelyje įveikdami  olimpinę myliukę ir pasiekdami naują Vytauto parko bėgimo rekordą. Be galo gražus ir emocingas buvo lauko teniso sporto veteranų, vadovaujamų Stasio Labanausko, ir jaunųjų Kauno ,,Tauro“ futbolo mokyklos auklėtinių Igno Rimavičiaus ir Arijaus Dūros (treneris Mindaugas Daunaravičius)  pasirodymas. Šiltai buvo sutiktas šuolininko į aukštį Adrijaus Glebausko, įveikusio 2,26 m aukštį, ir jo trenerės Audros Gavelytės pristatymas. Visi išvydę į šventę atvykusius Vidą Blekaitį ir Žydrūną Savicką laukė jų pasirodymo. Tačiau stipruoliai pasirodymą pradėjo kaip, kad ir 1919 m. girų kilnotojai, vadovaujami Vido Grigonio.  Giras kilnojo Kajus Bovainis, Dovydas Pauža, Benas Balsevičius, Simonas Skučas, Žygimantas Tamutis ir Augustas Kučinskas.

Po giros kilnotojų į startą stojo ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje stipriausi lietuviai V. Blekaitis ir Ž. Savickas, kurie su 500 kg sveriančiais skrituliais abu kartu surėmę savo galingus pečius elgėsi kaip su žaisliuku. Po nepaprastai sunkios ir karštos dienos, bet įdomios ir turiningos šventinės programos šventės dalyviai vyko į Lietuvos sporto muziejų, kur buvo sutikti ne tik su „Ąžuolyno“ ansamblio muzikos akordais, bet ir gražiomis skambiomis dainomis.

Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
„Laukiu, kada mano vaikai baigs mokyklą"
2019 06 25
Treneris
Nenadas Čanakas - apie sprendimą likti Panevėžyje ir vasaros darbus.
Vaikinai - čempionai, merginos - antros
2019 06 25
Krepšinis
"Išplėšėme maksimalią naudą ne tiek pasirodymu, kiek pamoka, kurią reiks išmokti", - kalbėjo R.Šiškausko turnyro Lietuvos vaikinų trenieris K.Abramavičius.
Pasirinkti dvylika geriausių nebuvo lengva
2019 06 25
U-19
Lietuvos 19-mečių krepšinio rinktinės treneriai atsirinko žaidėjus, su kuriais vyks į pasaulio pirmenybes Graikijoje.
 
Potencialus lietuvių varžovas - "Tre Penne"
2019 06 25
Varžovai
Jei „Sūduva“ neįveiktų „Crvena zvezda“ barjero Čempionų lygos atrankoje, Europos lygos atrankos II etape jos lauktų San Marino čempionai.
"Riteriai" vėl kiša koją lyderiams
2019 06 25
A lyga
A lygos ture favoritams lengva nebuvo - "Sūduva" pralaimėjo "Riteriams", "Kauno Žalgiris" suklupo Klaipėdoje, O "Žalgiris" iškovojo sunkią pergalę.
Devyniolikmetės sieks Baltijos taurės
2019 06 25
Moterų futbolas
Vyto Jančiausko treniruojama Lietuvos devyniolkmečių merginų rinktinė sieks nukarūnuoti dabartines Baltijos taurės laimėtojas latves.
Lietuviai liko per žingsnį nuo pusfinalio
2019 06 26
Lengvoji atletika
Lietuvos lengvaatlečiai Europos žaidynėse buvo šalia garbės pakylos asmeninėse įskaitose. Komandos šansą prasibrauti į pusfinalį atėmė teisėjų sprendimai.
Greičiausias buvo tas pats M. Viršilas
2019 06 24
Bėgimas
Kaip ir pernai, bėgimą aplink Elektrėnų marias laimėjo maratonininkas Mindaugas Viršilas. Pirma tarp moterų - Gitana Akmanavičiūtė.
Komanda išsaugojo medalio viltį
2019 06 23
Lengvoji atletika
Lietuvos lengvaatlečiams nepavyko iškovoti Europos žaidynių medalių asmeninėse ir estafečių varžybose, bet jie pratęs kovą dėl medalių komandų įskaitoje
 
R. Berankis smuktelėjo, L. Grigelis pakilo
2019 06 24
Tenisas
ATP reitingų lentelėje Ričardas Berankis iš 73-iosios vietos smuktelėjo į 74-ąją, o Laurynas Grigelis iš 295-osios pozicijos pakilo į 293-iąją.
Finale - L. Grigelio ir italo triumfas
2019 06 22
Tenisas
L. Grigelis su italu A. Pellegrino 1:6, 6:3, 10:7 įveikė urugvajietį A. Beharą ir ekvadorietį G Escobarą ir tapo turnyro Italijoje nugalėtojais.
Lietuvis ir italas žais finale
2019 06 21
Dvejetai
Lietuvis Laurynas Grigelis ir italas Andrea Pellegrino laimėjo turnyro „Internazionali Di Tennis Emilia Romagna“ dvejetų varžybų pusfinalį.
Žaidynės baigėsi aštuntfinalyje
2019 06 25
Europos žaidynės
Lietuvos boksininkas Evaldas Skurdelis vieningu teisėjų sprendimu pralaimėjo kovą rusui Gabiliui Mamedovui.
Lietuvos sunkiasvoris pralaimėjo serbui
2019 06 24
Boksas
"Varžovas buvo įkandamas, deja nepavyko įgyvendinti planų“, - kalbėjo boksininkas M .Valavičius, pralaimėjęs Europos žaidynių dvikovą serbui V. Babičiui.
Dziudo kovotojai liko be pergalių
2019 06 24
Dziudo
"Prieš varžybas nenorėjau gauti tik Azerbaidžano ir Rusijos atstovo. Bet būtent jį gavau", - guodėsi sunkiasvoris K.Bauža.
 
Lietuvis - greta garbės pakylos.
2019 06 25
Europos žaidynės
"Po finišo net pykino", - prisipažino penktąją vietą Europos žaidynėse užėmęs Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas.
Lietuviams nepavyko įgyvendinti planų
2019 06 23
Europos žaidynės
Europos žaidynių vyrų dviračių plento 180 km grupinėse lenktynėse startavo 135 sportininkai iš 37 šalių. Tarp jų ir penki Lietuvos dviratininkai.
Lietuvė – tarp lenktynių lyderių
2019 06 22
Europos žaidynės
Europos žaidynių grupinėse lenktynėse 9-ta finišavusi R.Leleivytė sulaukė sveikinimų, bet pati nesidžiaugė: „Būnu patenkinta tik tada, kai laimiu.“
„Dėl geresnės ateities reikia keistis“
2019 06 25
Žvilgsnis
Lietuvos rankinio federacijos prezidentas: „Reikia savikritiškai pasižiūrėti į situaciją, kurioje esame dabar. Ir pagalvoti, ką turime daryti kitaip.“
Stiprinasi ir laukia burtų
2019 06 19
Pasiruošimas
Kitą sezoną tarptautiniuose turnyruose dalyvaus rekordiškai daug Lietuvos rankinio klubų – keturi vyrų ir du moterų.
Lietuvių nebūtų išgelbėjusi net pergalė
2019 06 16
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė Europos čempionato atrankos varžybas baigė lygiosiomis svečiuose su Portugalija.
 
Į Klaipėdą atvyks ir rusės
2019 06 25
Paplūdimio tinklinis
Į teatro aikštėje, vyksiantį tarptautinį moterų paplūdimio turnyrą „Amber Cup" susirinks po vieną tinklininkių porą iš 12 šalių.
Žingsnį į Tokiją žengė tvirtai
2019 06 23
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkės tapo pirmojo olimpinės atrankos etapo E grupės nugaėtojomis.
Pirmą žingsnį į Tokiją žengė Kroatijoje
2019 06 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos moterų paplūdimio tinklinio rinktinė užtikrinta pergale prieš kroates pradėjo olimpinės atrankos turnyrą.
Čempionatui įpusėjus lietuvis tebėra šeštas
2019 06 23
Motokrosas
Dešimtajame pasaulio motokroso čempionato etape Vokietijoje Arminas Jasikonis užėmė dešimtąją vietą,o bendroje įskaitoje išliko šeštas.
Motokrosas vėl džiugino Anykščius
2019 06 23
Motokrosas
Tūkstantinė į Lietuvos motociklų kroso varžybas susirinkusi minia jomis galėjo grožėtis dvi dienas nuo ryto iki vakaro.
Vilniuje -1006 km  lenktynių pristatymas
2019 06 22
Lenktynės
„Jubiliejinių „Aurum 1006 km“ lenktynių devizas – saugus eismas", - sako jų organizatorius Darius Jonušis.
 
Čempionato dalyvių skaičius padidėjo
2019 06 20
Ledo ritulys
2019-2020 sezone Lietuvos ledo ritulio pirmenybėse žais nebe keturios, o penkios komandos - prisijungs jungtinė Kauno-Klaipėdos ekipa.
Prieš žiemos iššūkius – sunkus darbas vasarą
2019 06 04
Kalnų slidinėjimas
Kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas – apie pratybas Druskininkuose, gyvenimą be atostogų, Lietuvos talentus, tikslus, pinigus, studijas, rinkimus.
Tikisi pagrindinio vaidmens
2019 05 29
Svetur
Suomijos „SaiPa“ klube antrus metus liekantis Lietuvos rinktinės vartininkas L. Lubys kitą sezoną norėtų daugiau atsakomybės.
Lankininkei prireikė papildomo šūvio
2019 06 25
Šaudymas iš lanko
Tik popapildomo šūvio Lietuvos lankininke Inga Timinskienė nusileido turkėi Aybuke Aktuna Europos žaidynių šaudymo iš lanko varžybose.
Į finalus – po dramatiškų finišų
2019 06 25
Baidarių ir kanojų irklavimas
Dvi iš trijų antradienį Europos žaidynėse startavusių Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo įgulų pateko į finalą ir trečiadienį kovos dėl medalių.
Šaulės įpusėjo atranką
2019 06 25
Šaudymas
Po pirmosios Europos žaidynių 25m sportiniu pistoletu 30+30 varžybų dienos J. Ždanova užima 32-ą, G. Rankelytė - 34-ą vietą.
 
Estafetę iš Minsko perima Krokuva
2019 06 22
Europos žaidynės
Europos olimpinių komitetų asociacija patvirtino – 2023 m. Europos žaidynės vyks Lenkijos mieste Krokuvoje ir jį supančiame Mažosios Lenkijos regione.
Žaidynių atidaryme – lietuviški akcentai
2019 06 22
Europos žaidynės
Ryškūs, linksmi, tvirti, gražūs. Lietuvos sportininkai su vėliavneše Liveta Jasiūnaite priešakyje buvo gerai matomi Europos žaidynių atidarymo parade.
Lietuvos vėliava patikėta L.Jasiūnaitei
2019 06 21
Europos žaidynės
Europos žaidynių atidaryme Lietuvos vėliavą nešianti lengvaatletė: „Vieną iš dviejų su Europos žaidynėmis susijusių svajonių būsiu įgyvendinusi.“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas