Pranas Majauskas 2019 m. birželio 7 d. 00:01 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Prisimintas sportinio judėjimo šimtmetis

Kauno Vytauto parke kalbomis, dainomis ir meninėmis programomis iškilmingai pagerbtas Lietuvos sportinio judėjimo šimtmetis.

Lietuvos sportinio judėjimo šimtmetiį minėjo ir galiūnai.
Lietuvos sporto muziejaus nuotr.
Lietuvos sportinio judėjimo šimtmetiį minėjo ir galiūnai.
   
Lietuvos sporto muziejaus, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Kauno apskrities tarybos ir sporto veteranų klubo „Ąžuolynas“ iniciatyva Kauno Vytauto parke buvo paminėtas Lietuvos sportinio judėjimo gimimo vietos 100-metis.

Šios šventės organizacinės komisijos pirmininkas Pranas Majauskas, skelbdamas šventės pradžią, sakė: „Lenkiu galvą ir dėkoju čia gausiai susirinkusiems pagerbti tų žmonių, kurie 1919 m. neišpasakytai sunkiu besikuriančiai Lietuvai metu sugebėjo įsteigti Lietuvos sporto sąjungą ir čia, šioje vietoje, surengti pirmąją sporto šventę. Lietuvos sporto sąjunga davė pradžią visam Lietuvos sportiniam judėjimui. Kaip savo atsiminimuose rašo Stepas Garbačiauskas: ,,Tai buvo mūsų penkių berniukų ir vienos mergaitės grupelė.“ Jos pirmininku buvo išrinktas gydytojas Pranas Slyžius. Lietuvos sporto sąjunga po metų veiklos peraugo į Fizinio lavinimosi sąjungą ir toliau tęsė sportinio judėjimo populiarinimą Lietuvoje.

Dar prieš 100-mečio šventės pradžią buvo pagerbtas pirmųjų jos organizatorių atminimas ir padėta gėlių bei uždegta žvakelių Petrašiūnų kapinėse. Į šventę Vytauto parke atvyko gražus būrys Lietuvai nusipelniusių sporto veteranų, olimpiečių, sporto sirgalių būrys, svečių iš Lietuvos Seimo, vyriausybinių ir visuomeninių organizacijų, Kauno miesto ir Kauno apskrities rajonų bei įvairių Lietuvos vietovių, taip pat buvusių ir esamų Lietuvos sporto organizacijų vadovų: Zigmas Motiekaitis, Vytautas Nėnius, Bronislavas Vasiliauskas, Dovydas Jokubauskis, Mindaugas Šivickas ir kt. Susirinkusius gražiai pasveikino ne tik sporto organizacijų vadovai, bet ir Lietuvos Respublikos Seimo narys Gediminas Vasiliauskas ir Ramūno Karbauskio padėjėja  Vaida Pranarauskaitė.  Kaip tais 1919-aisiais, skambia muzika ir žvalia nuotaika susirinkusius sveikino Kauno pučiamųjų orkestras „Ąžuolynas“.Visos šventės programos vedėjai Vytautas Kirkliauskas bei Sandra Baltramonaitytė ir gausus meno programos, koordinuojamas Filomenos Beleškevičienės, atlikėjų būrys sėkmingai žavėjo ir linksmino susirinkusiuosius. Tai Kauno Santaros gimnazijos šokių kolektyvas (vadovas Kazimieras Kodratavičius), Kauno Santaros gimnazijos solistė Elevina Lamanauskaitė, Rokų gimnazijos šokių kolektyvas ,,Šuldu buldu“ (vadovė Berta Janulevičienė), Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos merginų gimnazijos ansamblis "YZZY“ (vadovė Eglė Grybienė), Kauno Maironio universitetinės gimnazijos vokalinis ansamblis (vadovė Aušra Poliukaitienė) ir gimnastikos šokių grupė (vadovas Gintaras Paukštys), Kauno šv. Kazimiero Gimnazijos choras (vadovė Eglė Grybienė).

Po meninės programos vyko sportinė programa. Pirmieji ir bene šauniausiai pasirodė būsimieji olimpiečiai „Malūnėlio“ darželinukai, tame pačiame 1919 m.  bėgimo takelyje įveikdami  olimpinę myliukę ir pasiekdami naują Vytauto parko bėgimo rekordą. Be galo gražus ir emocingas buvo lauko teniso sporto veteranų, vadovaujamų Stasio Labanausko, ir jaunųjų Kauno ,,Tauro“ futbolo mokyklos auklėtinių Igno Rimavičiaus ir Arijaus Dūros (treneris Mindaugas Daunaravičius)  pasirodymas. Šiltai buvo sutiktas šuolininko į aukštį Adrijaus Glebausko, įveikusio 2,26 m aukštį, ir jo trenerės Audros Gavelytės pristatymas. Visi išvydę į šventę atvykusius Vidą Blekaitį ir Žydrūną Savicką laukė jų pasirodymo. Tačiau stipruoliai pasirodymą pradėjo kaip, kad ir 1919 m. girų kilnotojai, vadovaujami Vido Grigonio.  Giras kilnojo Kajus Bovainis, Dovydas Pauža, Benas Balsevičius, Simonas Skučas, Žygimantas Tamutis ir Augustas Kučinskas.

Po giros kilnotojų į startą stojo ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje stipriausi lietuviai V. Blekaitis ir Ž. Savickas, kurie su 500 kg sveriančiais skrituliais abu kartu surėmę savo galingus pečius elgėsi kaip su žaisliuku. Po nepaprastai sunkios ir karštos dienos, bet įdomios ir turiningos šventinės programos šventės dalyviai vyko į Lietuvos sporto muziejų, kur buvo sutikti ne tik su „Ąžuolyno“ ansamblio muzikos akordais, bet ir gražiomis skambiomis dainomis.

Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
LKL sezoną pasitinka su naujovėmis
2019 09 20
LKL
Naują LKL sezoną papuoš aukščiausius standartus atitinkanti studija, kurioje tarp ekspertų bus ir ilgametis Prienų krepšinio klubo treneris V.Šeškus.
Š.Jasikevičius tikisi galingo užnugario
2019 09 20
Pristatymas
„Žinau, kaip lietuviai myli krepšinį, ir šiandien tuo galėjau dar kartą įsitikinti", - per „Žalgirio“ pristatymą džiaugėsi ekipos naujokas J.Landale'as.
„Rytas“ paruošė postą J.Kazlauskui
2019 09 19
Situacija
Skolų slegiamas Vilniaus „Rytas“ sieks išsaugoti turimas pozicijas, prezidento postas paruoštas Jonui Kazlauskui.
 
Rinktinė – žemyn, klubai – aukštyn
2019 09 19
Žvilgsnis
FIFA reitinge Lietuvos rinktinė jau tik 131-oje vietoje, o UEFA klasifikacijoje, kur vertinami klubų pasiekimai, mūsų šalis šovė į 34-ąją poziciją.
„Banga“ pusfinalyje palaužė A lygos ekipą
2019 09 18
Taurė
Antruoju Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės turnyro finalo dalyviu tapo I lygos klubas Gargždų „Banga“.
J.Martinsas: „Sėkmę reikia užsitarnauti“
2019 09 18
Taurė
Po pralaimėjimo Marijampolės „Sūduvai“ LFF taurės pusfinalyje Vilniaus „Žalgirio“ treneris Joao Martinsas nebuvo linkęs ieškoti kaltų.
Trasoje – ir darželinukai, ir 86 metų bėgikas
2019 09 19
Bėgimas
Kupiškyje, rekonstruotoje Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštėje, įvyko varžybos olimpiečio Aleksandro Antipovo ir Kupiškio r. savivaldybės taurei laimėti.
Žemaitijos sostinėje – unikalus bėgimas
2019 09 18
Bėgimas
Telšiuose rugsėjo 21 d. vyks priešpaskutinis šiais metais Lietuvos bėgimo taurės etapas – estafetinis ir asmeninis bėgimas „Judėkime kartu 2019“.
Lengvaatlečius į Dohą lydės psichologė
2019 09 17
Pasaulio čempionatas
Paskelbta Lietuvos komandos sudėtis, kuris dalyvaus rugsėjo 27 – spalio 6 d. Dohoje (Kataras) vyksiančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate.
 
Lietuviui – ITF turnyro nugalėtojo titulas
2019 09 20
Turnyras
Tarptautinės teniso federacijos (ITF) jaunių (iki 18 m.) turnyro „ETC Cup“ Ukrainoje dvejetų varžybose sublizgėjo Vilniaus teniso akademijos auklėtiniai.
Lietuvį sustabdė Rusijos tenisininkas
2019 09 20
Turnyras
Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis „World Tour 250“ turnyre Sankt Peterburge pralaimėjo 38-ajai pasaulio raketei.
R.Berankis be vargo įveikė pirmą barjerą
2019 09 17
Turnyras
Pirmoji Lietuvos raketė Ričardas Berankis (ATP-63) „St.Petersburg Open“ turnyro vienetų varžybas pradėjo įtikinama pergale.
Po pergalės – pralaimėjimas
2019 09 18
Imtynės
Nur Sultane (Kazachstanas) vykstančiame pasaulio imtynių čempionate lietuvė Kamilė Gaučaitė iškovojo vieną pergalę, bet į ketvirtfinalį neprasibrovė.
Lietuviai baigė kovos pasaulio čempionate
2019 09 17
Boksas
Tadas Tamašauskas po atkaklios kovos pralaimėjo pasaulio bokso čempionato aštuntfinalyje.
„Kovos baigtį gali nulemti vienas smūgis“
2019 09 17
Bušido
Kauno ringe kovosiantis Arnoldas Misiūnas: „Pagaliau visi pamatys, kad esu tikras kovotojas“.
 
Pasaulio čempionate – septyni lietuviai
2019 09 20
Pasaulio čempionatas
Rasa Leleivytė pasaulio dviračių pirmenybėse dalyvaus 12-tą, o Ramūnas Navardauskas – 10-tą kartą.
Lietuvė kopė ant garbės pakylos
2019 09 16
Lenktynės
Daugiadienių lenktynių „Watersley Ladies Challenge“ trečiajame etape Lietuvos dviratininkė Akvilė Gedraitytė iškovojo antrą vietą.
Lietuvę Italijoje aplenkė tik dvi varžovės
2019 09 07
Lenktynės
Lenktynių „Premondiale Giro Toscana“ pirmajame etape Rasa Leleivytė („Aromitalia-Vaiano“) užėmė trečiąją vietą ir pelnė tris pasaulio reitingo taškus.
Molėtuose – kova dėl trijų trofėjų
2019 09 15
Supertaurė
Molėtuose vykusiose Lietuvos rankinio federacijos supertaurės varžybose pergales šventė Garliavos moterų bei Klaipėdos vyrų komandos.
Sezonas Europoje baigėsi vos prasidėjęs
2019 09 09
Europos taurė
Klaipėdos „Dragūnas“ svečiuose du kartus pralaimėjo Rišono „Maccabi“ (Izraelis) komandai ir nepateko į kitą EHF taurės turnyro etapą.
Teisėjai mokėsi, šventė ir rinko valdžią
2019 09 08
Teisėjai
Lietuvos rankinio teisėjų asociacija paminėjo savo veiklos 20-metį, ruošėsi naujam sezonui ir išsirinko naują valdžią.
 
Didžiausia bėda Lietuvoje – pinigų trūkumas
2019 09 20
Veidas
„Žaidžiant tik Lietuvoje, sunku būti pastebėtai“, - neabejoja Ispanijoje rungtyniaujanti viena geriausių Lietuvos tinklininkių Erika Kliokmanaitė.
Latvijoje jautėsi kaip namuose
2019 08 24
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis sezoną baigė FIVB turnyre Jūrmaloje užimdami 9-ąją vietą.
Istoriniame turnyre – dvi Lietuvos poros
2019 08 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius istoriniame turnyre Jūrmaloje iškopė į pagrindines varžybas.
G.Grinbergas: „Greičio yra, reikia sėkmės“
2019 09 20
Žiedinės lenktynės
Legendinėje trasoje startuosiantis šešiolikmetis lietuvis Gustas Grinbergas ir jo komandos draugai tikisi sėkmės, bet rezultatą prognozuoti vengia.
(Ne)išvengiamos lenktynininkų pamokos
2019 09 19
Žvilgsnis
Didesnės ar mažesnės avarijos, kai ekipažas netelpa greičio ruožo posūkiuose ar padaręs keletą kūlversčių baigia pasirodymą greta trasos, yra ralio dalis.
Į Dakaro smėlynus –  „Mini“ automobiliu
2019 09 17
Dakaras
„Agrorodeo“ komanda pristatė automobilį, kuriuo važiuos 2020-ųjų metų Dakaro ralio maratone. Tai – vienintelis Lietuvoje „Mini John Cooper Works Rally“.
 
Prie „Kaunas Hockey“ vairo – naujas treneris
2019 09 20
Treneris
Neseniai apie susijungimą su Kauno ledo ritulio mokykla „Griunvaldas“ paskelbusi reprezentacinė miesto komanda turi ir daugiau svarbių naujienų.
Varomoji jėga – konkurencija
2019 09 16
Ledo ritulys
Ledo ritulio mokyklos „Griunvaldas“ vadovas apie susijungimą su „Kaunas Hockey“: „Jau ilgai Kaune laukėme ledo ritulio permainų“
Italijoje – Lietuvos čiuožėjų rekordas
2019 09 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Challenger Series“ dailiojo čiuožimo varžybose „Lombardia Trophy 2019“ dalyvavo ir Lietuvos sportininkai.
Lietuvos rekordas nutiesė kelią į finalą
2019 09 21
Šaudymas
Europos šaudymo mažo kalibro ginklais čempionate Karolis Girulis pateko į šaudymo iš trijų skirtingų padėčių iš 50 m atstumo rungties finalą.
Lietuviui – prestižinių varžybų auksas
2019 09 21
Kultūrizmas
Ispanijoje prasidėjusiose kultūrizmo ir fitneso varžybose „Arnold Classic Europe“ puikiai startavo du Lietuvos atstovai.
Plaukimo guru patirtimi dalinsis Vilniuje
2019 09 20
Specialistas
Tarp elitinių Lietuvos specialisto Genadijaus Sokolovo klientų – ir net 23 olimpinius aukso medalius laimėjęs legendinis amerikietis Michaelas Phelpsas.
 
Prezidentūroje įvertintos mokinių pergalės
2019 09 19
Mokyklų žaidynės
Prezidentas Gitanas Nausėda apdovanojo praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių nugalėtojus bei paskelbė naujojo, jau 15-ojo sezono pradžią.
Idėjų maratone ieškojo naujų sprendimų
2019 09 18
Žvilgsnis
Kauno „Žalgirio“ hakatone sukurtas išmanus žaidėjų analizės įrankis padės efektyviau siekti pergalių.
Antra karjera padeda išvengti duobių
2019 09 17
Žvilgsnis
Lengvaatletė Brigita Virbalytė-Dimšienė „Aš žinau, kad esu du asmenys – Brigita sportininkė ir Brigita sporto žurnalistė.“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas