Lina Daugėlaitė/"Olimpinė panorama" 2019 m. birželio 7 d. 08:11 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Pripažinimą pelnė ir užkulisinė kova

„Teisėjai jau pradėjo mus gerbti ir pripažinti. Tai labai daug“, - apie gimnastikos pasaulyje pralaužtus ledus sako rinktinės trenerė D.Kutkaitė.

Lietuvos suaugusiųjų ir jaunimo rinktinės.
LGF nuotr.
Lietuvos suaugusiųjų ir jaunimo rinktinės.
   
Iš Europos čempionato Lietuvos meninės gimnastikos komanda grįžo pakilios nuotaikos – su favoričių etiketes nešiojančiomis gimnastėmis mūsiškės varžėsi kaip lygios su lygiomis ir dukart prasibrovė į finalą. 

Dar prieš kelerius metus kaip autsaiderės linksniuotos lietuvės šiandien kabinasi į atlapus geriausioms ir nežada sustoti. Prisimindama Europos čempionatą, gegužės viduryje vykusį Azerbaidžano sostinėje Baku, Lietuvos rinktinės trenere šiandien dirbanti Dalia Kutkaitė, kuriai kadaise lenkėsi visa Europa, turi pagrindo šypsotis. 
 
„Padarėme daugiau, nei tikėjomės. Iškopti į du finalus buvo be galo sudėtinga esant tokiai konkurencijai, dalyvaujant tokioms valstybėms, kurios turi nepalyginamai geresnes sąlygas. Tai didžiulis laimėjimas – mes turime kuo didžiuotis, nes tik šešios komandos iš visos Europos pateko į du finalus, tarp jų ir Lietuva“, – jaunimo komandos pasirodymu Baku didžiuojasi trenerė. 

Dviejuose finaluose, be Lietuvos, taip pat varžėsi Rusijos, Baltarusijos, Italijos, Ukrainos ir Ispanijos komandos.

Pramušė ledus

Lietuvos komanda prasiskynė kelią į penkių kaspinų bei penkių lankų finalines rungtis ir jose atitinkamai užėmė septintą ir aštuntą vietą.

„Visą laiką jaunimo čempionatuose būdavo tik vienas pratimas, tik viena kompozicija, o šiemet pirmą kartą reikėjo atlikti dvi kompozicijas. Paruošti dvi kompozicijas daug sudėtingiau, kita vertus, daugiau galimybių varžytis – jei ne vieno, tai kito pratimo finale“, – LTOK žurnalui „Olimpinė panorama“ paaiškina D.Kutkaitė. 

Būtent grupiniai pratimai – Lietuvos komandos arkliukas. Prieš metus vykusiame Europos jaunimo čempionate Lietuvos rinktinė taip pat džiaugėsi finalu ir šešta vieta jame. 

„Mergaitės pernai buvo tarp aštuonių geriausių komandų, dabar vėl aštuntuke. Vadinasi, tai ne atsitiktinumas, tai jau Lietuvos komandos pripažinimas, įvertinimas“, – teigia D.Kutkaitė.

Sunku su tuo nesutikti, juolab kad šių metų komanda – visiškai nauja. Praėjusio čempionato dalyvės jau perėjo į suaugusiųjų amžiaus grupę, o šiemet Europos čempionate debiutavo trylikametės ir keturiolikmetės kaunietės Patricija Kilijonaitė, Eva Dovidonytė, Emilija Tarnauskaitė, klaipėdietė Paulina Jočytė bei vilnietė Gabija Cicėnaitė. 

„Teisėjai jau pradėjo mus gerbti ir pripažinti. Tai labai daug. Net neįsivaizduojate, koks didžiulis darbas pramušti ledus, kad į Lietuvos komandą būtų žiūrima kaip į konkurentę. Mūsų pasaulyje tai jau labai daug“, – meninės gimnastikos užkulisių šydą praskleidžia patyrusi specialistė. 

Kovotojos

Pripažinimą Lietuvos komandai pelnė ir pats pasirodymas, ir nepralaimėta užkulisinė kova. Pirmiausia, pasak D.Kutkaitės, tam, kad mūsų komanda būtų įvertinta, kompozicija turėjo būti ne dviem, o visomis trimis galvomis aukštesnė. 

„Aldutė Giriūnienė sugebėjo sukurti tokias išskirtines kompozicijas, apie kurias kalbėta visą čempionatą. Mūsų klausinėjo, kas sukūrė, kieno pagalbos prašėme. Niekieno. A.Giriūnienė – pirmoji mano trenerė, aš ja labai pasitikiu ir vertinu, mes daug metų kartu dirbome Ispanijoje ir ji sukūrė tas kompozicijas. Nemiegojo dienomis ir naktimis – tuo gyveno ir už tai buvo įvertinta“, – išskirtinių kompozicijų svarbą pabrėžia trenerė. 

O prie puikaus pasirodymo prisidėjo keli papildomi veiksniai – praėjusių metų šešta vieta finale, darbas užkulisiuose. Europos čempionate dirbusios teisėjos Valentina Bagrijeva ir Sigutė Mackonienė, pasak trenerės, savais būdais taip pat kovojo už Lietuvos komandą. 


„Jeigu žiūrėtume į čempionato pradžią, tai mūsų komanda, pagal teisėjų skaičiavimus, neturėjo patekti į finalus. Tačiau mes tuos planus išardėme ir visi laikraščiai rašė, kad didžiulis siurprizas – Lietuva finale. Visą šitą užkulisinę kovą reikia išgyventi, būti psichologiškai labai tvirtam. Juk vienas dalykas, kai atvažiuoji į čempionatą ir turi visų palaikymą bei pripažinimą, žinai, kad gerai pasirodęs būsi tame aštuntuke, o kitas dalykas, kad apie tave net nešneka, tau net nieko neplanuoja. Todėl reikia būti psichologiškai tvirtam, kovoti iki galo. Mums buvo daug sunkiau nei kitoms komandoms“, – apie kovas ant kilimo ir šalia jo pasakoja D.Kutkaitė. 

Lietuvos merginos atsilaikė. Ir tai visos komandos nuopelnas. Su jomis dirbo ir psichologas Andrius Liachovičius. Mergaitės į komandą suburtos įvertinus ne tik jų sugebėjimus, bet ir charakterį.
„Mergaitės labai nori pergalių, jos dirba, siekia tikslo. Vaikų, kurie nenori dirbti ar mano, kad viskas lengvai pasiekiama, komandoje nėra. Visas šitas „bukietas“ ir padėjo čempionate. Be to, man labai svarbu, kad vaikai būtų tokie, kuriems Lietuvos vardas kažką reikštų“, – detales vardija trenerė.  

Kišenės tuščios

Tai, kad šios trys kaunietės, klaipėdietė ir vilnietė turi charakterį, atskleidžia tokia detalė – kartu jos treniruojasi vos metus. 

„Mergaitės iš skirtingų miestų, jas reikia surinkti, kad jos galėtų treniruotis kartu. Šitas mergaites, kurios išvažiavo į Europos čempionatą, mes paruošėme per penkias stovyklas. Tai didvyriška. Nė vienos šalies atstovai, kuriems pasakau, kokiomis sąlygomis mes ruošiamės, netiki, mano, kad juokauju. Bet tai faktas“, – patikina D.Kutkaitė. 

Kitas iššūkis šiam penketui – pasaulio jaunių čempionatas Maskvoje, kuris vyks liepos 19–21 d. Tiesa, jaunimo komanda į jį vyks su viena sąlyga – jeigu bus finansų. 

„Besiruošdami Europos čempionatui išnaudojome visus finansus ir dabar esame minuse. Taigi su ištiesta ranka bandysime prašyti, kad mus kažkas išgirstų, įvertintų mūsų darbą, pastangas ir kažkiek padėtų, kad galėtume pasiruošti ir garbingai sudalyvauti pasaulio čempionate. Man atrodo, nei pasaulis, nei Europa nesupras, jeigu Lietuvos komanda, kuri dabar yra aštuntuke, neatvažiuotų į pasaulio čempionatą“, – apie euforiją sklaidančią realybę pasakoja trenerė. 

Konkurencija didėja

Azerbaidžano sostinėje tuo pat metu vyko ir suaugusiųjų amžiaus grupės meninės gimnastikos čempionatas, kuriame Lietuvai atstovavo trys sportininkės – Julija Ivanova, Beatričė Gerulytė ir Brigita Budginas. „Individualioje programoje dar reikia daug tobulėti, – pripažįsta rinktinės trenerė. – Čia sunkiau nei grupiniuose pratimuose, nes konkurencija milžiniška.“

Geriausiai tarp suaugusiųjų iš Lietuvos komandos pasirodė B.Budginas, kuri atlikdama pratimą su kaspinu užėmė 28 vietą, o pratimuose su kuokelėmis buvo 30-ta. „B.Budginas patempė Lietuvos komandą į viršų“, – nauja rinktinės nare džiaugiasi D.Kutkaitė.

JAV gyvenanti lietuvių kilmės Brigita prie Lietuvos komandos prisidėjo šiemet. Norą atstovauti Lietuvai pareiškė pati sportininkė. B.Budginas treniruojasi JAV, tačiau ne vieną kartą buvo atvykusi į Lietuvą, dalyvavo treniruočių stovykloje. 

„Manau, tai tik į gera. Tai yra konkurencija, kuri labai reikalinga. Ne visi tą supranta, pasipriešinimo buvo nemažai. Bet, manau, su laiku supras, kad kuo daugiau yra į ką lygiuotis, tuo geriau augti ir tobulėti mūsų vaikams“, – sako trenerė. 

Prancūziška svajonė

Šie metai – priešolimpiniai, kai įvairių sporto šakų atstovai pradeda skaičiuoti olimpinius kelialapius ir galimybes kitų metų Tokijo olimpinėse žaidynėse. Lietuvos meninės gimnastikos atstovai apie Tokiją nesvajoja. Jų viltys ir svajonės lekia į Paryžių, kuriame olimpinės žaidynės vyks dar po ketverių metų, 2024-aisiais. 

„Turime svajonę kitam olimpiniam ciklui suburti grupinių pratimų komandą, nes jau dvejus metus jaunimo čempionatuose mergaitės rodo puikius rezultatus. Tai ir buvo daroma tam, kad Lietuva pagaliau turėtų grupinių pratimų suaugusiųjų rinktinę, kuri bandytų kovoti dėl patekimo į olimpines žaidynes Paryžiuje“, – savo tikslus dėsto D.Kutkaitė.   
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
LKL sezoną pasitinka su naujovėmis
2019 09 20
LKL
Naują LKL sezoną papuoš aukščiausius standartus atitinkanti studija, kurioje tarp ekspertų bus ir ilgametis Prienų krepšinio klubo treneris V.Šeškus.
Š.Jasikevičius tikisi galingo užnugario
2019 09 20
Pristatymas
„Žinau, kaip lietuviai myli krepšinį, ir šiandien tuo galėjau dar kartą įsitikinti", - per „Žalgirio“ pristatymą džiaugėsi ekipos naujokas J.Landale'as.
„Rytas“ paruošė postą J.Kazlauskui
2019 09 19
Situacija
Skolų slegiamas Vilniaus „Rytas“ sieks išsaugoti turimas pozicijas, prezidento postas paruoštas Jonui Kazlauskui.
 
Rinktinė – žemyn, klubai – aukštyn
2019 09 19
Žvilgsnis
FIFA reitinge Lietuvos rinktinė jau tik 131-oje vietoje, o UEFA klasifikacijoje, kur vertinami klubų pasiekimai, mūsų šalis šovė į 34-ąją poziciją.
„Banga“ pusfinalyje palaužė A lygos ekipą
2019 09 18
Taurė
Antruoju Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės turnyro finalo dalyviu tapo I lygos klubas Gargždų „Banga“.
J.Martinsas: „Sėkmę reikia užsitarnauti“
2019 09 18
Taurė
Po pralaimėjimo Marijampolės „Sūduvai“ LFF taurės pusfinalyje Vilniaus „Žalgirio“ treneris Joao Martinsas nebuvo linkęs ieškoti kaltų.
Trasoje – ir darželinukai, ir 86 metų bėgikas
2019 09 19
Bėgimas
Kupiškyje, rekonstruotoje Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštėje, įvyko varžybos olimpiečio Aleksandro Antipovo ir Kupiškio r. savivaldybės taurei laimėti.
Žemaitijos sostinėje – unikalus bėgimas
2019 09 18
Bėgimas
Telšiuose rugsėjo 21 d. vyks priešpaskutinis šiais metais Lietuvos bėgimo taurės etapas – estafetinis ir asmeninis bėgimas „Judėkime kartu 2019“.
Lengvaatlečius į Dohą lydės psichologė
2019 09 17
Pasaulio čempionatas
Paskelbta Lietuvos komandos sudėtis, kuris dalyvaus rugsėjo 27 – spalio 6 d. Dohoje (Kataras) vyksiančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate.
 
Lietuviui – ITF turnyro nugalėtojo titulas
2019 09 20
Turnyras
Tarptautinės teniso federacijos (ITF) jaunių (iki 18 m.) turnyro „ETC Cup“ Ukrainoje dvejetų varžybose sublizgėjo Vilniaus teniso akademijos auklėtiniai.
Lietuvį sustabdė Rusijos tenisininkas
2019 09 20
Turnyras
Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis „World Tour 250“ turnyre Sankt Peterburge pralaimėjo 38-ajai pasaulio raketei.
R.Berankis be vargo įveikė pirmą barjerą
2019 09 17
Turnyras
Pirmoji Lietuvos raketė Ričardas Berankis (ATP-63) „St.Petersburg Open“ turnyro vienetų varžybas pradėjo įtikinama pergale.
Po pergalės – pralaimėjimas
2019 09 18
Imtynės
Nur Sultane (Kazachstanas) vykstančiame pasaulio imtynių čempionate lietuvė Kamilė Gaučaitė iškovojo vieną pergalę, bet į ketvirtfinalį neprasibrovė.
Lietuviai baigė kovos pasaulio čempionate
2019 09 17
Boksas
Tadas Tamašauskas po atkaklios kovos pralaimėjo pasaulio bokso čempionato aštuntfinalyje.
„Kovos baigtį gali nulemti vienas smūgis“
2019 09 17
Bušido
Kauno ringe kovosiantis Arnoldas Misiūnas: „Pagaliau visi pamatys, kad esu tikras kovotojas“.
 
Pasaulio čempionate – septyni lietuviai
2019 09 20
Pasaulio čempionatas
Rasa Leleivytė pasaulio dviračių pirmenybėse dalyvaus 12-tą, o Ramūnas Navardauskas – 10-tą kartą.
Lietuvė kopė ant garbės pakylos
2019 09 16
Lenktynės
Daugiadienių lenktynių „Watersley Ladies Challenge“ trečiajame etape Lietuvos dviratininkė Akvilė Gedraitytė iškovojo antrą vietą.
Lietuvę Italijoje aplenkė tik dvi varžovės
2019 09 07
Lenktynės
Lenktynių „Premondiale Giro Toscana“ pirmajame etape Rasa Leleivytė („Aromitalia-Vaiano“) užėmė trečiąją vietą ir pelnė tris pasaulio reitingo taškus.
Molėtuose – kova dėl trijų trofėjų
2019 09 15
Supertaurė
Molėtuose vykusiose Lietuvos rankinio federacijos supertaurės varžybose pergales šventė Garliavos moterų bei Klaipėdos vyrų komandos.
Sezonas Europoje baigėsi vos prasidėjęs
2019 09 09
Europos taurė
Klaipėdos „Dragūnas“ svečiuose du kartus pralaimėjo Rišono „Maccabi“ (Izraelis) komandai ir nepateko į kitą EHF taurės turnyro etapą.
Teisėjai mokėsi, šventė ir rinko valdžią
2019 09 08
Teisėjai
Lietuvos rankinio teisėjų asociacija paminėjo savo veiklos 20-metį, ruošėsi naujam sezonui ir išsirinko naują valdžią.
 
Didžiausia bėda Lietuvoje – pinigų trūkumas
2019 09 20
Veidas
„Žaidžiant tik Lietuvoje, sunku būti pastebėtai“, - neabejoja Ispanijoje rungtyniaujanti viena geriausių Lietuvos tinklininkių Erika Kliokmanaitė.
Latvijoje jautėsi kaip namuose
2019 08 24
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis sezoną baigė FIVB turnyre Jūrmaloje užimdami 9-ąją vietą.
Istoriniame turnyre – dvi Lietuvos poros
2019 08 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius istoriniame turnyre Jūrmaloje iškopė į pagrindines varžybas.
G.Grinbergas: „Greičio yra, reikia sėkmės“
2019 09 20
Žiedinės lenktynės
Legendinėje trasoje startuosiantis šešiolikmetis lietuvis Gustas Grinbergas ir jo komandos draugai tikisi sėkmės, bet rezultatą prognozuoti vengia.
(Ne)išvengiamos lenktynininkų pamokos
2019 09 19
Žvilgsnis
Didesnės ar mažesnės avarijos, kai ekipažas netelpa greičio ruožo posūkiuose ar padaręs keletą kūlversčių baigia pasirodymą greta trasos, yra ralio dalis.
Į Dakaro smėlynus –  „Mini“ automobiliu
2019 09 17
Dakaras
„Agrorodeo“ komanda pristatė automobilį, kuriuo važiuos 2020-ųjų metų Dakaro ralio maratone. Tai – vienintelis Lietuvoje „Mini John Cooper Works Rally“.
 
Prie „Kaunas Hockey“ vairo – naujas treneris
2019 09 20
Treneris
Neseniai apie susijungimą su Kauno ledo ritulio mokykla „Griunvaldas“ paskelbusi reprezentacinė miesto komanda turi ir daugiau svarbių naujienų.
Varomoji jėga – konkurencija
2019 09 16
Ledo ritulys
Ledo ritulio mokyklos „Griunvaldas“ vadovas apie susijungimą su „Kaunas Hockey“: „Jau ilgai Kaune laukėme ledo ritulio permainų“
Italijoje – Lietuvos čiuožėjų rekordas
2019 09 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Challenger Series“ dailiojo čiuožimo varžybose „Lombardia Trophy 2019“ dalyvavo ir Lietuvos sportininkai.
Lietuvos rekordas nutiesė kelią į finalą
2019 09 21
Šaudymas
Europos šaudymo mažo kalibro ginklais čempionate Karolis Girulis pateko į šaudymo iš trijų skirtingų padėčių iš 50 m atstumo rungties finalą.
Lietuviui – prestižinių varžybų auksas
2019 09 21
Kultūrizmas
Ispanijoje prasidėjusiose kultūrizmo ir fitneso varžybose „Arnold Classic Europe“ puikiai startavo du Lietuvos atstovai.
Plaukimo guru patirtimi dalinsis Vilniuje
2019 09 20
Specialistas
Tarp elitinių Lietuvos specialisto Genadijaus Sokolovo klientų – ir net 23 olimpinius aukso medalius laimėjęs legendinis amerikietis Michaelas Phelpsas.
 
Prezidentūroje įvertintos mokinių pergalės
2019 09 19
Mokyklų žaidynės
Prezidentas Gitanas Nausėda apdovanojo praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių nugalėtojus bei paskelbė naujojo, jau 15-ojo sezono pradžią.
Idėjų maratone ieškojo naujų sprendimų
2019 09 18
Žvilgsnis
Kauno „Žalgirio“ hakatone sukurtas išmanus žaidėjų analizės įrankis padės efektyviau siekti pergalių.
Antra karjera padeda išvengti duobių
2019 09 17
Žvilgsnis
Lengvaatletė Brigita Virbalytė-Dimšienė „Aš žinau, kad esu du asmenys – Brigita sportininkė ir Brigita sporto žurnalistė.“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas