A-Zet 2019 m. birželio 6 d. 18:54 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Čempionas arenose ir gyvenime

Atviras Sergejaus Maslobojevo interviu - apie išsekimą, savęs paieškas, reabilitacijos centrus ir sūnų, privertusį visiškai atsisakyti alkoholio.

S. Maslobojevas.
bushido.lt nuotr.
S. Maslobojevas.
Kai arenoje vedėjas ištaria Sergejaus Maslobojevo vardą, daugiatūkstantinė minia pradeda eiti iš proto. Daugkartinis įvairiausių kovinio sporto turnyrų nugalėtojas jaučiasi identiškai – kaip jis pats sako, tuo metu akys tiesiog pradeda degti.

Tiesa, iki to momento sportininkui reikia nueiti ilgą kelią, kurį pamatyti eiliniam žiūrovui paprasčiausia neįmanoma. Kai pastarąjį kartą bendravau su Sergejumi, jo veidas buvo išblyškęs, jis pats tarsi nesavas, o ir rinkti žodžius sekėsi itin sunkiai.

„Metu svorį“, – tuomet likus trims dienoms iki dvikovos savo būseną paaiškino S. Maslobojevas.

Šįkart per susitikimą jis buvo kitoks – atsipalaidavęs, su šypsena, kaip pats prisipažino, dvejus metus be alkoholio, vedęs ir turintis vaikų. Vis dėlto pokalbio pradžioje grįžome į tą sudėtingesnį laikotarpį, kai šypsenos ir gera nuotaika lieka antrame plane.

„Nors ir dabar sunkiai pakeliu pasiruošimą, tačiau anksčiau vargdavau labiau. Į visą pasiruošimo procesą žiūrėdavau kaip į darbą, kaip į privalomą dalyką, kurį būtinai turiu padaryti. Dvi treniruotės per dieną, šešios dienos per savaitę, tarp jų daugybė kitų darbų. Tokie dalykai sekina.

Nors nemetu labai daug svorio, vis dėlto esu priverstas prisižiūrėti mitybą. Darau viską, kad likus savaitei iki kovos būčiau jai pasiruošęs. Todėl taip, kartais būnu išsekęs, išblyškęs ir net piktas, nuotaika nuolat kinta, bet tai ir yra pasiruošimo procesas. Žmona man sako, kad kai nulipu iš ringo po kovos, būnu tarsi kitas žmogus. 

Tą yra užfiksavęs ir vienas fotografas savo nuotraukose. Kai lyginu dvi nuotraukas prieš ir po kovos, net žvilgsnis, emocija ir veido bruožai visai kito žmogaus, nei buvo prieš kovą. Galvoji ir jautiesi taip, lyg pagaliau viską padarei ir jau esi laisvas.

Ruošdamasis varžyboms ir eidamas į ringą ne tik jaudiniesi, bet ir jauti didelę atsakomybę, kuri slegia kaip našta, kol neužbaigi kovos. Kovodamas namie turi ne tik gerai pasirodyti, bet ir techniškai parodyti viską, ką gali geriausia, turi padaryti įspūdingą šou, kad išsiskirtum visur ir kova būtų be priekaištų. Todėl tas spaudimas tikrai jaučiamas. Tiek pasiruošimo metu, tiek kovos dieną išsenki ne tik fiziškai, bet ir emociškai“, – pasakojo S. Maslobojevas.

Sakykite, o nebandėte to pakeisti? Turiu omenyje ar nedirbate su savimi, kad ir prieš kovą pyktį pakeistų šypsena?
Pradėjau ieškoti savęs, kėliau sau įdomius klausimus ir ieškojau į juos atsakymų. Yra buvę, kad turėjau scenos – varžybų baimę, su kuria susiduria daugelis profesionalių sportininkų. Tai yra natūralu, kai ant tavo pečių gula didelė atsakomybė.

Yra buvę tiek daug jaudulio likus kelioms dienoms iki varžybų, kad, atrodo, jis tave stipriai užspaudžia, pats jautiesi išsekęs, bet naktinis vis tiek negali užmigti. Tuomet pila šaltas prakaitas, krečia drebulys ir nebesupranti, kas darosi.

Būtent todėl pradėjau ieškoti atsakymų, kaip su visu tuo susitvarkyti, kaip elgtis, jei taip nutinka. Galiausiai tuos atsakymus, kurie tinka būtent man, radau. Pradėjau skaityti daugiau psichologinių knygų, pradėjau lankyti seminarus, kvėpavimo bei meditavimo praktikas, stengiausi susitelkti į „čia ir dabar“ momentą, nusprendžiau pradėti mažiau stengtis įtikti aplinkiniams ir verčiau susitelkti į pastangas, kurios padėtų mėgautis savo laiku ir tuo, ką darau. 

Kadaise mane labai motyvavo vieno lektoriaus pasakyti žodžiai: „Gyvenimas nutinka ne tau, o dėl tavęs, todėl viskas, ką gyvenimas siunčia, – yra dovana. Nesvarbu, tai yra iššūkiai ar sunkumai – visa tai yra kaip pamoka, išbandymas tam, kad šiandien tapčiau geresnis nei vakar, o rytoj tapčiau dar pranašesnis, nei buvau šiandien.“ 

Šiandien mano kasdienė rutina sudėliota valandomis mano kalendoriuje ir stengiuosi jos laikytis mėgaudamasis tuo. Ne kentėdamas, o mėgaudamasis. Aš puikiai suvokiu, kad kažkada visa tai buvo tik svajonė, o dėl didelių pastangų virto realybe, kuria gyvenu šiandien.

Sukaupęs tiek patirties stengiuosi padėti ir kitiems, kurie taip pat svajoja vieną dieną pasiekti tą patį arba, siekdami savosios svajonės, susiduria su sunkumais ir nežino, ką daryti. Važinėju skaityti paskaitas į reabilitacijos centrus, įkalinimo įstaigas, į mokyklas, nes tikiu, kad tokių žmonių kaip aš, kurie jau pasiekė savo svajonę, misija – ne žeminti kitus, o padėti jiems ištiesus pagalbos ranką. Privalau kitiems būti pavyzdys.

Ar gali būti, kad asmeninė patirtis pastūmėjo į reabilitacijos centrus?

Viskas prasidėjo nuo savo problemų sprendimo paieškų. Tuomet atradau dar daugiau problemų, dar daugiau žmonių, susidūrusių su problemomis ir nerandančių atsakymų.

Tada atradau seminarus, kuriuose man padėjo įsiskverbti dar giliau į savo skausmus ir rasti sprendimus, kaip tą sutvarkyti. Po to laiko aš ėmiau nebijoti pasakoti garsiai, kaip man buvo sunku, kaip man skaudėjo, koks aš buvau sutrikęs ir kaip atradau save.

Taip, mano žodžiai ėjo iš lūpų į lūpas ir buvau išgirstas. Sulaukiau daug kvietimų į įvairiausias vietas tam, kad papasakočiau savo istoriją. Buvo ir tokių, kurie siūlė man atvykti pasikalbėti ne už ačiū, bet jeigu ryžausi padėti žmonėms, vadinasi, tikrai nuoširdžiai noriu padėti. Gaila, kad ne visada galiu tam skirti daug laiko, nes turiu daug dirbti, kad išlaikyčiau save ir savo šeimą.  

Ar ši istorija yra susijusi su sprendimu visiškai atsisakyti alkoholio? 
Visą laiką labai norėjau sūnaus, o jam gimus sau pasakiau, kad kai aš buvau mažas, neturėjau tokio pavyzdžio gyvenime, į kurį norėčiau lygiuotis. Mano tėvai daug ir sunkiai dirbo, aš buvau išdykęs vaikas ir pavyzdžių ieškodavau ne tose vietose, kur reikėtų. Įsivėliau į nemalonumus.

Todėl gimus vaikui pažadėjau sau ir jam, kad stengsiuosi būti tokiu pavyzdžiu savo sūnui, kuriuo jis pats norėtų sekti. Įstačiau save į tokius rėmus, kad mano sūnui nereikėtų pavyzdžio ieškoti kažkur kitur, o jis žinotų, kad tokį pavyzdį turi šalia.

Alkoholio atsisakymas buvo viena to priežasčių. Daugumai mūsų reikėtų pasimokyti iš vaikų, nes vaikai nuoširdžiai rodo tikrąsias emocijas, nemoka naudotis kaukėmis kaip daugelis. Ypač tuomet, kai suaugę nusiima kaukes pavartoję alkoholio ir parodo savo tikrąjį veidą.

Pažįstu nemažai žmonių, kurie yra išsilavinę, aukštų moralinių normų, daug pasiekę, žinomi žmonės, tačiau pavartoję alkoholio pavirsta tikrais gyvuliais. Tada prasideda keiksmažodžiai, konfliktų ieškojimas ar jų sukėlimas ir kiti panašūs dalykai.

Tokie žmonės yra linkę įprastai viską kaupti savyje, visas problemas ir skaudžius išgyvenimus laikyti savyje tol, kol galų gale išgėrę paleidžia viską į laisvę ir atsitinka tai, ko vėliau nenori prisiminti.
Turime įprotį su draugais susitikti pirtyje, ypatingoje sakralinėje vietoje, kur galime atsipalaiduoti, tiesiog smagiai pasijuokti ir gerai praleisti laiką, žiūrėti kovas ar tiesiog kalbėtis.

Po vienos mano pergalės kompanijoje nusprendėme išgerti ir, lyg atrodytų, viskas prasidėjo labai linksmai, bet po kurio laiko lengvas bendravimas virto tiesų įrodinėjimu, pykčiais ir panašiais dalykais.

Tai matydamas suvokiu, kaip alkoholio vartojimas keičia žmones į blogąją pusę. Net artimi giminaičiai susitikę baliuje nebemoka tiesiog nuoširdžiai pasikalbėti nepavartoję alkoholio. Visa tai tampa priimtina tik tuo atveju, jeigu žmonės tą daro susėdę ir kilnodami alaus bokalą ar vyno taurę. Žmonės nebeturi nuoširdumo ar drąsos jį parodyti nepavartoję alkoholio, kuris jų pasąmonėje suteikia jiems drąsos daryti, atrodytų, paprastus dalykus.

Taigi kai pradėjau lankyti savęs pažinimo seminarus, manęs paklausė, kuo aš noriu būti. Atsakiau pats sau ir kitiems, kad noriu būti entuziastas. Nuoširdus entuziastas, kuris nebijo pasakyti komplimento nepažįstamam žmogui vien todėl, kad tikrai taip galvoja. Dabartiniu gyvenimo etapu entuziazmas tapo mano antrasis vardas.

Žmonės tapo labai uždari, konservatyvūs, baikštūs, praradę elementariausius žmogiškumo ir nuoširdumo trupinėlius. Visa tai, ką teigiamo ir pozityvaus patiri pavartojęs alkoholio – atsipalaidavimą, džiaugsmą, emocijas, jausmus, mintis, galima gauti ir jo nevartojant. Tereikia atrasti tinkamą būdą.

Visos mūsų net ir pačios didžiausios baimės gali būti įveiktos įdėjus pastangų. Žmonės net nustemba, kaip tada mėgaujasi rezultatu. Kodėl? Nes patys jį būna pasiekę.
Neseniai dalyvavau konferencijoje „Nugalėtojo formulė“. Mano kalba buvo paremta tuo, kad nugalėtojais negimstama – jais tampama. Tu privalai būti čempionas ne tik pasaulinėse arenose, bet ir gyvenime.


Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
„Laukiu, kada mano vaikai baigs mokyklą"
2019 06 25
Treneris
Nenadas Čanakas - apie sprendimą likti Panevėžyje ir vasaros darbus.
Vaikinai - čempionai, merginos - antros
2019 06 25
Krepšinis
"Išplėšėme maksimalią naudą ne tiek pasirodymu, kiek pamoka, kurią reiks išmokti", - kalbėjo R.Šiškausko turnyro Lietuvos vaikinų trenieris K.Abramavičius.
Pasirinkti dvylika geriausių nebuvo lengva
2019 06 25
U-19
Lietuvos 19-mečių krepšinio rinktinės treneriai atsirinko žaidėjus, su kuriais vyks į pasaulio pirmenybes Graikijoje.
 
Potencialus lietuvių varžovas - "Tre Penne"
2019 06 25
Varžovai
Jei „Sūduva“ neįveiktų „Crvena zvezda“ barjero Čempionų lygos atrankoje, Europos lygos atrankos II etape jos lauktų San Marino čempionai.
"Riteriai" vėl kiša koją lyderiams
2019 06 25
A lyga
A lygos ture favoritams lengva nebuvo - "Sūduva" pralaimėjo "Riteriams", "Kauno Žalgiris" suklupo Klaipėdoje, O "Žalgiris" iškovojo sunkią pergalę.
Devyniolikmetės sieks Baltijos taurės
2019 06 25
Moterų futbolas
Vyto Jančiausko treniruojama Lietuvos devyniolkmečių merginų rinktinė sieks nukarūnuoti dabartines Baltijos taurės laimėtojas latves.
Lietuviai liko per žingsnį nuo pusfinalio
2019 06 26
Lengvoji atletika
Lietuvos lengvaatlečiai Europos žaidynėse buvo šalia garbės pakylos asmeninėse įskaitose. Komandos šansą prasibrauti į pusfinalį atėmė teisėjų sprendimai.
Greičiausias buvo tas pats M. Viršilas
2019 06 24
Bėgimas
Kaip ir pernai, bėgimą aplink Elektrėnų marias laimėjo maratonininkas Mindaugas Viršilas. Pirma tarp moterų - Gitana Akmanavičiūtė.
Komanda išsaugojo medalio viltį
2019 06 23
Lengvoji atletika
Lietuvos lengvaatlečiams nepavyko iškovoti Europos žaidynių medalių asmeninėse ir estafečių varžybose, bet jie pratęs kovą dėl medalių komandų įskaitoje
 
R. Berankis smuktelėjo, L. Grigelis pakilo
2019 06 24
Tenisas
ATP reitingų lentelėje Ričardas Berankis iš 73-iosios vietos smuktelėjo į 74-ąją, o Laurynas Grigelis iš 295-osios pozicijos pakilo į 293-iąją.
Finale - L. Grigelio ir italo triumfas
2019 06 22
Tenisas
L. Grigelis su italu A. Pellegrino 1:6, 6:3, 10:7 įveikė urugvajietį A. Beharą ir ekvadorietį G Escobarą ir tapo turnyro Italijoje nugalėtojais.
Lietuvis ir italas žais finale
2019 06 21
Dvejetai
Lietuvis Laurynas Grigelis ir italas Andrea Pellegrino laimėjo turnyro „Internazionali Di Tennis Emilia Romagna“ dvejetų varžybų pusfinalį.
Žaidynės baigėsi aštuntfinalyje
2019 06 25
Europos žaidynės
Lietuvos boksininkas Evaldas Skurdelis vieningu teisėjų sprendimu pralaimėjo kovą rusui Gabiliui Mamedovui.
Lietuvos sunkiasvoris pralaimėjo serbui
2019 06 24
Boksas
"Varžovas buvo įkandamas, deja nepavyko įgyvendinti planų“, - kalbėjo boksininkas M .Valavičius, pralaimėjęs Europos žaidynių dvikovą serbui V. Babičiui.
Dziudo kovotojai liko be pergalių
2019 06 24
Dziudo
"Prieš varžybas nenorėjau gauti tik Azerbaidžano ir Rusijos atstovo. Bet būtent jį gavau", - guodėsi sunkiasvoris K.Bauža.
 
Lietuvis - greta garbės pakylos.
2019 06 25
Europos žaidynės
"Po finišo net pykino", - prisipažino penktąją vietą Europos žaidynėse užėmęs Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas.
Lietuviams nepavyko įgyvendinti planų
2019 06 23
Europos žaidynės
Europos žaidynių vyrų dviračių plento 180 km grupinėse lenktynėse startavo 135 sportininkai iš 37 šalių. Tarp jų ir penki Lietuvos dviratininkai.
Lietuvė – tarp lenktynių lyderių
2019 06 22
Europos žaidynės
Europos žaidynių grupinėse lenktynėse 9-ta finišavusi R.Leleivytė sulaukė sveikinimų, bet pati nesidžiaugė: „Būnu patenkinta tik tada, kai laimiu.“
„Dėl geresnės ateities reikia keistis“
2019 06 25
Žvilgsnis
Lietuvos rankinio federacijos prezidentas: „Reikia savikritiškai pasižiūrėti į situaciją, kurioje esame dabar. Ir pagalvoti, ką turime daryti kitaip.“
Stiprinasi ir laukia burtų
2019 06 19
Pasiruošimas
Kitą sezoną tarptautiniuose turnyruose dalyvaus rekordiškai daug Lietuvos rankinio klubų – keturi vyrų ir du moterų.
Lietuvių nebūtų išgelbėjusi net pergalė
2019 06 16
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė Europos čempionato atrankos varžybas baigė lygiosiomis svečiuose su Portugalija.
 
Į Klaipėdą atvyks ir rusės
2019 06 25
Paplūdimio tinklinis
Į teatro aikštėje, vyksiantį tarptautinį moterų paplūdimio turnyrą „Amber Cup" susirinks po vieną tinklininkių porą iš 12 šalių.
Žingsnį į Tokiją žengė tvirtai
2019 06 23
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkės tapo pirmojo olimpinės atrankos etapo E grupės nugaėtojomis.
Pirmą žingsnį į Tokiją žengė Kroatijoje
2019 06 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos moterų paplūdimio tinklinio rinktinė užtikrinta pergale prieš kroates pradėjo olimpinės atrankos turnyrą.
Čempionatui įpusėjus lietuvis tebėra šeštas
2019 06 23
Motokrosas
Dešimtajame pasaulio motokroso čempionato etape Vokietijoje Arminas Jasikonis užėmė dešimtąją vietą,o bendroje įskaitoje išliko šeštas.
Motokrosas vėl džiugino Anykščius
2019 06 23
Motokrosas
Tūkstantinė į Lietuvos motociklų kroso varžybas susirinkusi minia jomis galėjo grožėtis dvi dienas nuo ryto iki vakaro.
Vilniuje -1006 km  lenktynių pristatymas
2019 06 22
Lenktynės
„Jubiliejinių „Aurum 1006 km“ lenktynių devizas – saugus eismas", - sako jų organizatorius Darius Jonušis.
 
Čempionato dalyvių skaičius padidėjo
2019 06 20
Ledo ritulys
2019-2020 sezone Lietuvos ledo ritulio pirmenybėse žais nebe keturios, o penkios komandos - prisijungs jungtinė Kauno-Klaipėdos ekipa.
Prieš žiemos iššūkius – sunkus darbas vasarą
2019 06 04
Kalnų slidinėjimas
Kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas – apie pratybas Druskininkuose, gyvenimą be atostogų, Lietuvos talentus, tikslus, pinigus, studijas, rinkimus.
Tikisi pagrindinio vaidmens
2019 05 29
Svetur
Suomijos „SaiPa“ klube antrus metus liekantis Lietuvos rinktinės vartininkas L. Lubys kitą sezoną norėtų daugiau atsakomybės.
Lankininkei prireikė papildomo šūvio
2019 06 25
Šaudymas iš lanko
Tik popapildomo šūvio Lietuvos lankininke Inga Timinskienė nusileido turkėi Aybuke Aktuna Europos žaidynių šaudymo iš lanko varžybose.
Į finalus – po dramatiškų finišų
2019 06 25
Baidarių ir kanojų irklavimas
Dvi iš trijų antradienį Europos žaidynėse startavusių Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo įgulų pateko į finalą ir trečiadienį kovos dėl medalių.
Šaulės įpusėjo atranką
2019 06 25
Šaudymas
Po pirmosios Europos žaidynių 25m sportiniu pistoletu 30+30 varžybų dienos J. Ždanova užima 32-ą, G. Rankelytė - 34-ą vietą.
 
Estafetę iš Minsko perima Krokuva
2019 06 22
Europos žaidynės
Europos olimpinių komitetų asociacija patvirtino – 2023 m. Europos žaidynės vyks Lenkijos mieste Krokuvoje ir jį supančiame Mažosios Lenkijos regione.
Žaidynių atidaryme – lietuviški akcentai
2019 06 22
Europos žaidynės
Ryškūs, linksmi, tvirti, gražūs. Lietuvos sportininkai su vėliavneše Liveta Jasiūnaite priešakyje buvo gerai matomi Europos žaidynių atidarymo parade.
Lietuvos vėliava patikėta L.Jasiūnaitei
2019 06 21
Europos žaidynės
Europos žaidynių atidaryme Lietuvos vėliavą nešianti lengvaatletė: „Vieną iš dviejų su Europos žaidynėmis susijusių svajonių būsiu įgyvendinusi.“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas