Marius Grinbergas 2019 m. birželio 4 d. 16:07 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Prieš žiemos iššūkius – sunkus darbas vasarą

Kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas – apie pratybas Druskininkuose, gyvenimą be atostogų, Lietuvos talentus, tikslus, pinigus, studijas, rinkimus.

A.Drukarovo treniruočių stovykla Druskininkuose.
Aleksandro Pustovito nuotr.
A.Drukarovo treniruočių stovykla Druskininkuose.
   
Geriausias Lietuvos kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas žino, ką veiks kiekvieną dieną iki pat varžybų sezono pradžios rudenį. Bet šiame dvidešimtmečio olimpiečio grafike nėra vietos atostogoms
 
Paklaustas, ar nesinori nors keletą dienų pagulėti prie šiltos jūros, sportininkas kraipo galvą: „Kokia jūra? Jeigu nori ką nors rimta nuveikti sporte, jūrą ir atostogas reikia pamiršti. Privalai juodai dirbti. Kitaip nieko neaplenksi.“

Nedaug laisvo laiko A. Drukarovas turėjo ir pasibaigus pastarajam sezonui, kuris buvo vienas sėkmingiausių jo karjeroje. Italijoje gyvenantis ir besitreniruojantis atletas, trumpai atsipūtęs, kibo į fizinio pasirengimo pratybas. Gegužės pabaigoje jis beveik savaitę praleido gimtinėje – penkių dienų treniruočių stovykloje Druskininkų „Snow Arenoje“. Čia spėjo surengti 11 slidinėjimo pratybų.

Treniravosi kartu su vaikais

Tai buvo pirmoji Vilniaus klubo „Snow Bees“ atstovo A. Drukarovo treniruočių stovykla Lietuvoje. Į gimtinę jis atvyko kartu su savo pagrindiniu treneriu Corrado Castoldi. Jiems talkino ir dviejų olimpiadų dalyvė Ieva Januškevičiūtė, drauge treniravosi ir pajėgi Italijos sportininkė Luisa Matilde Maria Bertani.

„Pasitreniravau labai gerai – ir slalomą, ir didįjį slalomą. Įvykdėme viską, ką buvome suplanavę. Treneris anksčiau irgi jau buvo lankęsis „Snow Arenoje“. O dabar jis čia norėjo išbandyti kai kurias savo idėjas. Be to, norėjome pamatyti ir jaunąją kartą – visas penkias dienas su mumis treniravosi ir „Snow Bees“, ir Druskininkų jaunieji sportininkai. Galiu atvirai pasakyti – Lietuva turi ne vieną talentingą vaiką. Mačiau 11-mečius, 12-mečius. Aš, būdamas jų amžiaus, taip nečiuožiau. Jie varo kaip reikalas. Dabar jiems svarbiausia – daug ir nuolat treniruotis. Ne tik Druskininkuose, nors čia sąlygos tikrai geros, bet ir tikruose kalnuose. Aišku, tam reikia nemažai lėšų“, – teigė Pjongčango olimpinių žaidynių dalyvis.
 
Startuos Europos taurėje

Andrejus artėjantį sezoną planuoja žengti itin svarbų karjeros žingsnį – jis pradės dalyvauti Europos taurės varžybose. Tai antra pagal pajėgumą serija po pasaulio taurės. 

Nuo 1971 m. rengiamose Europos taurės varžybose dalyvauja ne tik europiečiai, čia jėgas yra bandžiusi ne viena ryški kalnų slidinėjimo žvaigždė, čia kovoja artimiausias pajėgiausių planetos rinktinių rezervas ar net nuolatiniai nacionalinių komandų nariai.

Tiesa, dėl lėšų stygiaus A. Drukarovas praleis pirmuosius etapus, vyksiančius Skandinavijos šalyse.

Rėmėjų ieškos Lietuvoje

Pinigai yra vienas didžiausių sportininko galvosūkių – norint įgyvendinti visus planus, sezonui reikia apie 50 tūkst. eurų. Lėšų, kurias skiria Lietuvos nacionalinė slidinėjimo asociacija (LNSA), toli gražu nepakanka. Jau daug metų pagrindinė Lietuvos rinktinės lyderio rėmėja yra Šveicarijoje gyvenanti jo mama. „Bet ji nėra visagalė“, – liūdnai šypteli olimpietis, planuojantis rėmėjų ieškoti Lietuvoje.

Šveicarijoje nuo devynerių metų augęs A. Drukarovas bandė ieškoti paramos šioje šalyje. Tačiau pamatė, kad tai beviltiška: „Šveicarai tikrai daug investuoja į jaunus sportininkus. Bet jie nenori remti kitų šalių atstovų. Nesvarbu, kad aš čia augau, čia studijuoju. Jie skiria lėšas tik saviems. Todėl tikiuosi, pavyks rasti rėmėjų Lietuvoje, kad lietuviai irgi palaikys savo sportininką.“ 

Būtent Lietuvoje, Druskininkų „Snow Arenoje“, A. Drukarovas pradės naują varžybų sezoną, kai rudenį čia vyks Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) statusą turinčios Lietuvos taurės varžybos. Iki tol sportininko laukia intensyvios treniruotės Alpių ledynuose Italijoje ir Šveicarijoje, fizinio pasirengimo pratybos. 

Be Europos taurės, artėjantį sezoną lietuvis ketina išbandyti jėgas ir keliuose pasaulio taurės etapuose, taip pat planuoja startuoti kovą Norvegijoje vyksiančiame pasaulio jaunimo čempionate.

Daugiausia dėmesio, kaip ir anksčiau, Andrejus skirs didžiajam slalomui ir slalomui. Bet neketina pamiršti ir „Super G“ lenktynių.

„Super G“ noriu pasiekti apie 40–45 FIS taškus. Nesikoncentruosiu į šią rungtį, bet norėčiau išlaikyti gana aukštą lygį. Gal vieną dieną atsiras daugiau galimybių ja užsiimti. Norint rimtai treniruotis „Super G“, labai svarbus finansinis klausimas. Reikia mažiausiai trijų žmonių prie trasos. Be to, reikia išsinuomoti visą šlaitą, nes ten negali būti kitų slidininkų. Tai didžiuliai pinigai“, – paaiškino olimpietis.


Paklaustas, ar nesvarstė galimybės prisijungti prie kokios nors didesnės komandos, su kuria galėtų dažniau treniruotis „Super G“ rungtį, A. Drukarovas atkirto: „Aš turiu puikią komandą. Ir esu įsitikinęs, kad jei viskas klostosi gerai, nieko keisti nereikia. Tik jei kažkas neveikia, tada privalai neatidėliodamas rasti priežastį ir spręsti problemą. Bet dabar viskas einasi gerai.“

Šiam sportininkui priklauso slalomo (43,42), didžiojo slalomo (20,47) ir „Super G“ (53,98) Lietuvos rekordai skaičiuojant FIS taškus. Tik greitojo nusileidimo rungtyje geriausiai yra pasirodęs 1998 m. Nagano olimpinių žaidynių dalyvis Linas Vaitkus (46,96). 

FIS taškai, skaičiuojami pagal atsilikimą nuo lyderio ir kelis kitus duomenis, lemia starto pozicijas tarptautinėse lenktynėse, taip pat yra itin svarbūs olimpinėje atrankoje. Kuo geresnis rezultatas, tuo mažiau taškų gauna sportininkas.

Pasauliniame didžiojo slalomo rungties reitinge lietuvis šiuo metu yra 333 vietoje. Kai bus paskelbtas naujas reitingas, jis kils dar aukščiau, nes geriausią rezultatą pasiekė baigiantis sezonui.

Beje, pastarąjį sezoną didžiojo slalomo rungtyje pagal FIS taškus A. Drukarovas aplenkė visus Latvijos vyrus. Palyginti su 1999 m. gimusių sportininkų iš Šveicarijos rezultatais, šioje šalyje augusį Lietuvos atstovą lenkia tik vienas slidininkas.

Įkvepia pratybos su žvaigždėmis

Nors praėjęs sezonas buvo geriausias Andrejaus karjeroje, jam nepavyko išvengti ir duobių, strigo jis ir sezono pradžioje. Sportininkas teigia su treneriu itin kruopščiai išanalizavęs praėjusį sezoną ir pabandė suprasti, kodėl tų duobių atsirado, kad ateityje jos nesikartotų.
 
A. Drukarovas akcentavo ir vieną savo karjeros ypatybę: „Po kiekvienų aukščiausio lygio varžybų, kuriose dalyvauju – olimpinių žaidynių, pasaulio čempionato, – padarau labai didelį žingsnį pirmyn. Pernai taip buvo po olimpiados, šiemet – po pasaulio čempionato.

Per tas varžybas pavyksta grafiką susidėlioti taip, kad kasdien galėčiau treniruotis kartu su aukščiausio lygio sportininkais – kanadiečiais, amerikiečiais, slovakais, stebiu, analizuoju jų darbą. Todėl artėjantį sezoną labai norėčiau dalyvauti bent keliuose pasaulio taurės etapuose, ne tik savo pagrindinėse varžybose. Tai irgi būtų didelis postūmis.“

Dabar svarbus A. Drukarovo tikslas – bent vienoje rungtyje, greičiausiai didžiajame slalome, patekti tarp 150 geriausiųjų planetos reitinge. Nes birželio 2 d. FIS nutarė, jog nuo artėjančio sezono tik šią ribą peržengę sportininkai galės dalyvauti vyrų pasaulio taurės varžybose.

Be to, aukšta vieta reitinge olimpinės atrankos laikotarpiu leistų į olimpines žaidynes nuvykti dar vienam Lietuvos kalnų slidininkui vyrui. 

„Bandysiu atidaryti šiuos vartus. Tai būtų labai svarbu Lietuvos kalnų slidinėjimui“, – neabejoja šalies rinktinės lyderis.

Tiesa, kol kas 2022 m. Pekino olimpiados kriterijai dar nepaskelbti, o prieš pastarąsias dvejas žaidynes jie keitėsi.

Neketina stabdyti studijų

Nors treniruočių ir varžybų tvarkaraštis itin įtemptas, sportininkas nepamiršta ir mokslų. Liucernos universitete teisininko diplomo siekiančio Andrejaus birželį laukia du egzaminai.
 
Minčių bent laikinai pristabdyti studijų olimpiečiui nekyla: „Aš privalau studijuoti. Aišku, gal užtruksiu kiek ilgiau nei mano bendraamžiai, bet man mokslai labai svarbu ir visada jiems rasiu laiko. Juk niekada nežinai, kaip susiklostys gyvenimas.“ 

Atliko pilietinę pareigą

Per trumpą viešnagę gimtinėje A. Drukarovas ne tik treniravosi.

„Susitikau su močiute, jos seserimi, kitais giminėmis. Čia gyvena daugiau nei pusė mano šeimos, todėl kai tik būnu Lietuvoje, stengiuosi su visais pasimatyti“, – paaiškino sportininkas.

Be to, olimpietis pasitikrino sveikatą Sporto medicinos centre, pabendravo su „Snow Bees“ klubo nariais ir vadovais, su vienu savo rėmėjų ir bičiuliu Žygimantu Vielavičiumi prasilėkė vandenlentėmis „Wake Spot“ parke.

„Druskininkuose atlikau ir pilietinę pareigą – balsavau Prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose“, – teigė Lietuvos olimpinės rinktinės kandidatas.
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Po pergalių – šuolis aukštyn
2019 08 21
Reitingas
Pasaulio krepšinio čempionato komandų reitinge Lietuvos rinktinė pakilo į šeštąją vietą.
Saldžiausias – jaunosios kartos skrydis
2019 08 21
Rinktinė
Didžkukuliais garsėjančioje Karmėlavoje augęs Jonas Mačiulis turi mėgstamiausią virtuvę, tik ji nėra lietuviška (VIDEO).
„Išvažiuojame su gera energija“
2019 08 21
Rinktinė
„Pirmą kartą mano karjeroje grupėje yra tokia pajėgi, todėl formos piką turėsime pagauti nuo pat pradžios“, - teigė Mindaugas Kuzminskas.
 
Vilniečiai išreiškė pasitikėjimą savo vedliu
2019 08 21
Susirinkimas
Visuotiniame neeiliniame Vilniaus regiono futbolo sąjungos (VRFS) narių susirinkime: balsavimas dėl pasitikėjimo ir karštos diskusijos.
„Žalgirio“ gretose – brazilas
2019 08 20
Legionierius
Kovą dėl Lietuvos čempionų titulo tęsiantis Vilniaus „Žalgiris“ pasirašė sutartį su 22-ejų saugu iš Brazilijos Higoru Vidaliu.
Prieš istorinį startą – surikiuotos gretos
2019 08 20
Atranka
Pirmą kartą Europos moterų futbolo čempionato atrankos varžybos bus vykdomos tokiu pačiu formatu, kaip ir vyrų atranka.
Ant olimpinio slenksčio – būrys lietuvių
2019 08 21
Žvilgsnis
Besibeldžiantys į Tokiją: šalia olimpinių kelialapių – mažiausiai 10 Lietuvos lengvaatlečių.
Sėkmingi lengvaatlečių startai
2019 08 19
Varžybos
Trišuolininkė Dovilė Kilty laimėjo varžybas Suomijoje, tarp lyderių įvairiose šalyse buvo ir daugiau Lietuvos lengvaatlečių.
Rekordininko debiutas Deimantinėje lygoje
2019 08 18
Deimantinė lyga
Ieties metikas Edis Matusevičius Deimantinėje lygoje debiutavo užimdamas šeštąją vietą.
 
Pergalingas lietuvių startas
2019 08 22
Turnyras
ITF turnyro „Tennis Pro Open Schlieren“ pirmajame rate Laurynas Grigelis šventė pergalę ir vienetų, ir dvejetų varžybose.
Po triumfo – šuolis reitinge
2019 08 19
Turnyras
Ričardas Berankis triumfavo Vankuveryje (Kanada) vykusiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyre „Odlum Brown Van Open“.
R.Berankis nepaliko japonui vilčių
2019 08 18
Turnyras
Vankuveryje (Kanada) vykstančio Teniso profesionalų asociacijos „Challenger“ serijos turnyro pusfinalyje Ričardas Berankis pralaimėjo tik du geimus.
„Šlubavau tarsi pašautas pėstininkas“
2019 08 14
Žvilgsnis
Į ringą grįžtantis Mantas Rimdeika: „Visada buvau gerietis, dabar viskas bus kitaip“ (VIDEO).
Kovotoją prajuokino varžovo iššūkis
2019 08 05
Žvilgsnis
Mindaugo Narausko į akistatą ringe iškviestas Henrikas Vikšraitis: „Dar kartą visiems įrodysiu, kad esu stipresnis, greitesnis, tikslesnis, geresnis.“
Lietuvos dziudo kovotojai - bronza
2019 07 28
Dziudo
Nors Justina Kmieliauskaitė pralaimėjo pirmajame Europos jaunimo dziudo taurės etapo rate, vėliau ji iškovojo bronzos medalį.
 
Aukštyn pakilo paskutinėje rungtyje
2019 08 19
Trekas
Frankfurte prie Oderio (Vokietija) vykstančio pasaulio jaunių dviračių treko čempionato vaikinų daugiakovės varžybose Mantas Bitinas užėmė 18-ą vietą.
Gatvėse – nuo kamanių būrio iki velnio
2019 08 18
Velomaratonas
„IKI Velomaratono“ metu į centrinės Vilniaus gatves išriedėjo tūkstančiai dviratininkų. Vieni lenktyniavo, kiti mėgavosi važiavo ir rodė išradingumą.
Lietuvos dviratininkei skilo šalmas
2019 08 17
Trekas
Frankurte prie Oderio vykstančiame pasaulio jaunių dviračių treko čempionate varžosi ir Lietuvos dviratininkai.
Rankininkių tikslas – atsispirti nuo dugno
2019 08 22
Žvilgsnis
Rugsėjo pabaigoje Lietuvos moterų rankinio rinktinė pradeda naują žygį į Europos čempionatą. Ją ten bandys nuvesti treneris Karolis Kaladinskas.
Klaipėdoje karaliauja rankinis
2019 08 13
Varžybos
Savaitę pradėjo jau trečiasis tarptautinis Klaipėdos gatvės rankinio turnyras, o netrukus kovos persikels į paplūdimį ir salę.
Lemiamame mače – pergalė
2019 08 08
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai baigė Europos čempionato B divizono grupės kovas ir žengė į pirmenybių Sakartvele pusfinalį.
 
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Dėl titulų kovos geriausieji
2019 08 14
Paplūdimio tinklinis
Savaitgalį Klaipėdoje, antrajame Melnragės paplūdimyje, vyks intriguojantis atviras Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas.
Tikslo link žengs ilgesniu keliu
2019 08 10
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkės Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė Vengrijoje tęsia kovą dėl apdovanojimų.
Ralyje gaus ir 8 litrų darbo tūrio varikliai
2019 08 21
Ralis
Jonas Gricevičius ir Tadas Dulskis pasišovė nustebinti „Lincoln Continental“ limuzinu, kurio ratus suka net 8,2 litro darbo tūrio benzininis variklis.
Trasa neatleido net menkiausių klaidų
2019 08 20
Driftas
Vokietijoje įvyko kvapą gniaužiantis penktasis „Drift Masters“ etapas bei „Iron Drift King“ varžybos.
Lietuvos čempionate – nauji lyderiai
2019 08 19
Motokrosas
Praėjusį savaitgalį Panevėžio „Sema“ trasoje vyko ketvirtasis Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
 
Karjeros posūkis – į Baltarusijos klubą
2019 08 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Ugnius Čižas kitą sezoną praleis Baltarusijoje – lietuvis pasirašė vienerių metų sutartį su Gardino „Neman“.
Vasarą – žiemos olimpiečių triumfas
2019 07 26
Biatlonas
Nemenčinėje vyko Lietuvos vasaros biatlono taurės I etapas. Jame sportininkai rungėsi šaudymo taškams, šaudymo dvikovų ir biatlono sprinto rungtyse.
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
Sportininkų maištas prieš rutiną
2019 08 22
Pomėgis
V.Korobovas, I.Davidovskis, O.Baleišytė, R. Saulius, M.J.Morauskaitė ir M. Vrašinskas. Kuo jie užsiima palikę kanojas, treką, stadioną?
Pasaulio čempionate – lietuvių staigmena
2019 08 22
Diskgolfas
Pasaulio diskgolfo čempionato debiutantė Lietuvos rinktinė buvo atsidūrusi ant bedugnės krašto, bet tęsia kovą dėl medalių.
Atrankos barjerą įveikė be vargo
2019 08 21
Baidarių ir kanojų irklavimas
Baidarininkas Artūras Seja ir kanojininkas Henrikas Žustautas laimėjo pasaulio čempionato atrankos plaukimus.
 
Tikslas – sugrąžinti vaikus į sveiką kelią
2019 08 22
Sveikatingumas
Siekdamas paskatinti vaikus ir paauglius pakankamai judėti, sveikatingumo klubas „Impuls“ įsteigė Vaikų sporto akademiją.
Už aktyvią veiklą – neeilinis įvertinimas
2019 08 19
Įvertinimas
Antverpeno mieste Belgijoje vykusioje Europos žolės riedulio federacijos 31-oje Generalinės Asamblėjos sesijoje išskirtinio dėmesio sulaukė Lieruva.
Titulai – ir ant ledo, ir vandenyje
2019 08 10
Žvilgsnis
Lietuvos dailiojo čiuožimo siela Lilija Vanagienė: apie ryškiausius įvykius, šuolius į vandenį, sūnaus šokius su kėde, žolės pjovimą, gyvenimo vyrus.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas