Marius Grinbergas 2019 m. birželio 4 d. 16:07 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Prieš žiemos iššūkius – sunkus darbas vasarą

Kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas – apie pratybas Druskininkuose, gyvenimą be atostogų, Lietuvos talentus, tikslus, pinigus, studijas, rinkimus.

A.Drukarovo treniruočių stovykla Druskininkuose.
Aleksandro Pustovito nuotr.
A.Drukarovo treniruočių stovykla Druskininkuose.
   
Geriausias Lietuvos kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas žino, ką veiks kiekvieną dieną iki pat varžybų sezono pradžios rudenį. Bet šiame dvidešimtmečio olimpiečio grafike nėra vietos atostogoms
 
Paklaustas, ar nesinori nors keletą dienų pagulėti prie šiltos jūros, sportininkas kraipo galvą: „Kokia jūra? Jeigu nori ką nors rimta nuveikti sporte, jūrą ir atostogas reikia pamiršti. Privalai juodai dirbti. Kitaip nieko neaplenksi.“

Nedaug laisvo laiko A. Drukarovas turėjo ir pasibaigus pastarajam sezonui, kuris buvo vienas sėkmingiausių jo karjeroje. Italijoje gyvenantis ir besitreniruojantis atletas, trumpai atsipūtęs, kibo į fizinio pasirengimo pratybas. Gegužės pabaigoje jis beveik savaitę praleido gimtinėje – penkių dienų treniruočių stovykloje Druskininkų „Snow Arenoje“. Čia spėjo surengti 11 slidinėjimo pratybų.

Treniravosi kartu su vaikais

Tai buvo pirmoji Vilniaus klubo „Snow Bees“ atstovo A. Drukarovo treniruočių stovykla Lietuvoje. Į gimtinę jis atvyko kartu su savo pagrindiniu treneriu Corrado Castoldi. Jiems talkino ir dviejų olimpiadų dalyvė Ieva Januškevičiūtė, drauge treniravosi ir pajėgi Italijos sportininkė Luisa Matilde Maria Bertani.

„Pasitreniravau labai gerai – ir slalomą, ir didįjį slalomą. Įvykdėme viską, ką buvome suplanavę. Treneris anksčiau irgi jau buvo lankęsis „Snow Arenoje“. O dabar jis čia norėjo išbandyti kai kurias savo idėjas. Be to, norėjome pamatyti ir jaunąją kartą – visas penkias dienas su mumis treniravosi ir „Snow Bees“, ir Druskininkų jaunieji sportininkai. Galiu atvirai pasakyti – Lietuva turi ne vieną talentingą vaiką. Mačiau 11-mečius, 12-mečius. Aš, būdamas jų amžiaus, taip nečiuožiau. Jie varo kaip reikalas. Dabar jiems svarbiausia – daug ir nuolat treniruotis. Ne tik Druskininkuose, nors čia sąlygos tikrai geros, bet ir tikruose kalnuose. Aišku, tam reikia nemažai lėšų“, – teigė Pjongčango olimpinių žaidynių dalyvis.
 
Startuos Europos taurėje

Andrejus artėjantį sezoną planuoja žengti itin svarbų karjeros žingsnį – jis pradės dalyvauti Europos taurės varžybose. Tai antra pagal pajėgumą serija po pasaulio taurės. 

Nuo 1971 m. rengiamose Europos taurės varžybose dalyvauja ne tik europiečiai, čia jėgas yra bandžiusi ne viena ryški kalnų slidinėjimo žvaigždė, čia kovoja artimiausias pajėgiausių planetos rinktinių rezervas ar net nuolatiniai nacionalinių komandų nariai.

Tiesa, dėl lėšų stygiaus A. Drukarovas praleis pirmuosius etapus, vyksiančius Skandinavijos šalyse.

Rėmėjų ieškos Lietuvoje

Pinigai yra vienas didžiausių sportininko galvosūkių – norint įgyvendinti visus planus, sezonui reikia apie 50 tūkst. eurų. Lėšų, kurias skiria Lietuvos nacionalinė slidinėjimo asociacija (LNSA), toli gražu nepakanka. Jau daug metų pagrindinė Lietuvos rinktinės lyderio rėmėja yra Šveicarijoje gyvenanti jo mama. „Bet ji nėra visagalė“, – liūdnai šypteli olimpietis, planuojantis rėmėjų ieškoti Lietuvoje.

Šveicarijoje nuo devynerių metų augęs A. Drukarovas bandė ieškoti paramos šioje šalyje. Tačiau pamatė, kad tai beviltiška: „Šveicarai tikrai daug investuoja į jaunus sportininkus. Bet jie nenori remti kitų šalių atstovų. Nesvarbu, kad aš čia augau, čia studijuoju. Jie skiria lėšas tik saviems. Todėl tikiuosi, pavyks rasti rėmėjų Lietuvoje, kad lietuviai irgi palaikys savo sportininką.“ 

Būtent Lietuvoje, Druskininkų „Snow Arenoje“, A. Drukarovas pradės naują varžybų sezoną, kai rudenį čia vyks Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) statusą turinčios Lietuvos taurės varžybos. Iki tol sportininko laukia intensyvios treniruotės Alpių ledynuose Italijoje ir Šveicarijoje, fizinio pasirengimo pratybos. 

Be Europos taurės, artėjantį sezoną lietuvis ketina išbandyti jėgas ir keliuose pasaulio taurės etapuose, taip pat planuoja startuoti kovą Norvegijoje vyksiančiame pasaulio jaunimo čempionate.

Daugiausia dėmesio, kaip ir anksčiau, Andrejus skirs didžiajam slalomui ir slalomui. Bet neketina pamiršti ir „Super G“ lenktynių.

„Super G“ noriu pasiekti apie 40–45 FIS taškus. Nesikoncentruosiu į šią rungtį, bet norėčiau išlaikyti gana aukštą lygį. Gal vieną dieną atsiras daugiau galimybių ja užsiimti. Norint rimtai treniruotis „Super G“, labai svarbus finansinis klausimas. Reikia mažiausiai trijų žmonių prie trasos. Be to, reikia išsinuomoti visą šlaitą, nes ten negali būti kitų slidininkų. Tai didžiuliai pinigai“, – paaiškino olimpietis.


Paklaustas, ar nesvarstė galimybės prisijungti prie kokios nors didesnės komandos, su kuria galėtų dažniau treniruotis „Super G“ rungtį, A. Drukarovas atkirto: „Aš turiu puikią komandą. Ir esu įsitikinęs, kad jei viskas klostosi gerai, nieko keisti nereikia. Tik jei kažkas neveikia, tada privalai neatidėliodamas rasti priežastį ir spręsti problemą. Bet dabar viskas einasi gerai.“

Šiam sportininkui priklauso slalomo (43,42), didžiojo slalomo (20,47) ir „Super G“ (53,98) Lietuvos rekordai skaičiuojant FIS taškus. Tik greitojo nusileidimo rungtyje geriausiai yra pasirodęs 1998 m. Nagano olimpinių žaidynių dalyvis Linas Vaitkus (46,96). 

FIS taškai, skaičiuojami pagal atsilikimą nuo lyderio ir kelis kitus duomenis, lemia starto pozicijas tarptautinėse lenktynėse, taip pat yra itin svarbūs olimpinėje atrankoje. Kuo geresnis rezultatas, tuo mažiau taškų gauna sportininkas.

Pasauliniame didžiojo slalomo rungties reitinge lietuvis šiuo metu yra 333 vietoje. Kai bus paskelbtas naujas reitingas, jis kils dar aukščiau, nes geriausią rezultatą pasiekė baigiantis sezonui.

Beje, pastarąjį sezoną didžiojo slalomo rungtyje pagal FIS taškus A. Drukarovas aplenkė visus Latvijos vyrus. Palyginti su 1999 m. gimusių sportininkų iš Šveicarijos rezultatais, šioje šalyje augusį Lietuvos atstovą lenkia tik vienas slidininkas.

Įkvepia pratybos su žvaigždėmis

Nors praėjęs sezonas buvo geriausias Andrejaus karjeroje, jam nepavyko išvengti ir duobių, strigo jis ir sezono pradžioje. Sportininkas teigia su treneriu itin kruopščiai išanalizavęs praėjusį sezoną ir pabandė suprasti, kodėl tų duobių atsirado, kad ateityje jos nesikartotų.
 
A. Drukarovas akcentavo ir vieną savo karjeros ypatybę: „Po kiekvienų aukščiausio lygio varžybų, kuriose dalyvauju – olimpinių žaidynių, pasaulio čempionato, – padarau labai didelį žingsnį pirmyn. Pernai taip buvo po olimpiados, šiemet – po pasaulio čempionato.

Per tas varžybas pavyksta grafiką susidėlioti taip, kad kasdien galėčiau treniruotis kartu su aukščiausio lygio sportininkais – kanadiečiais, amerikiečiais, slovakais, stebiu, analizuoju jų darbą. Todėl artėjantį sezoną labai norėčiau dalyvauti bent keliuose pasaulio taurės etapuose, ne tik savo pagrindinėse varžybose. Tai irgi būtų didelis postūmis.“

Dabar svarbus A. Drukarovo tikslas – bent vienoje rungtyje, greičiausiai didžiajame slalome, patekti tarp 150 geriausiųjų planetos reitinge. Nes birželio 2 d. FIS nutarė, jog nuo artėjančio sezono tik šią ribą peržengę sportininkai galės dalyvauti vyrų pasaulio taurės varžybose.

Be to, aukšta vieta reitinge olimpinės atrankos laikotarpiu leistų į olimpines žaidynes nuvykti dar vienam Lietuvos kalnų slidininkui vyrui. 

„Bandysiu atidaryti šiuos vartus. Tai būtų labai svarbu Lietuvos kalnų slidinėjimui“, – neabejoja šalies rinktinės lyderis.

Tiesa, kol kas 2022 m. Pekino olimpiados kriterijai dar nepaskelbti, o prieš pastarąsias dvejas žaidynes jie keitėsi.

Neketina stabdyti studijų

Nors treniruočių ir varžybų tvarkaraštis itin įtemptas, sportininkas nepamiršta ir mokslų. Liucernos universitete teisininko diplomo siekiančio Andrejaus birželį laukia du egzaminai.
 
Minčių bent laikinai pristabdyti studijų olimpiečiui nekyla: „Aš privalau studijuoti. Aišku, gal užtruksiu kiek ilgiau nei mano bendraamžiai, bet man mokslai labai svarbu ir visada jiems rasiu laiko. Juk niekada nežinai, kaip susiklostys gyvenimas.“ 

Atliko pilietinę pareigą

Per trumpą viešnagę gimtinėje A. Drukarovas ne tik treniravosi.

„Susitikau su močiute, jos seserimi, kitais giminėmis. Čia gyvena daugiau nei pusė mano šeimos, todėl kai tik būnu Lietuvoje, stengiuosi su visais pasimatyti“, – paaiškino sportininkas.

Be to, olimpietis pasitikrino sveikatą Sporto medicinos centre, pabendravo su „Snow Bees“ klubo nariais ir vadovais, su vienu savo rėmėjų ir bičiuliu Žygimantu Vielavičiumi prasilėkė vandenlentėmis „Wake Spot“ parke.

„Druskininkuose atlikau ir pilietinę pareigą – balsavau Prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose“, – teigė Lietuvos olimpinės rinktinės kandidatas.
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Prispaustas skausmo prisiminė A.Sabonį
2019 07 16
Veidai
Su nugaros skausmais kovojantis Lietuvos vyrų rinktinės masažuotojas Juozas Petkevičius pats nuėjo masažo, o prispaustas skausmų papasakojo apie A.Sabonį.
K.Maksvyčiui už Atlanto triumfuoti nepavyko
2019 07 16
NBA
Minesotos trenerių štabe jėgas bandančiam treneriui Kaziui Maksvyčiui NBA vasaros lygos finalas apkarto - „Grizliams“ nusileista trimis taškais.
FIBA paskelbė čempionatų rengėjus
2019 07 15
Čempionatas
2021 m. Europos vyrų krepšinio čempionatas vyks keturiose šalyse, o finalas Vokietijos sostinėje, moterų krepšinio pirmenybės patikėtos dviem valstybėms.
 
„Šiandien visi būsime lietuviai“
2019 07 16
Čempionų lyga
„Sūduvos“ vyr. treneris V.Čeburinas Belgrade laukia sunkios kovos, bet tiki savo auklėtinių galimybėmis žengti į kitą Čempionų lygos atrankos etapą.
Toliau aiškinasi: tai palaikė A.Pukelį ar ne
2019 07 16
Konfliktas
Dėl vieno asmens – daug raštų. VRFS valdyba, reaguodama į vakarykštį LFF pranešimą, konstatuoja: LFF toliau skleidžia tikrovės neatitinkančią informaciją.
„Kipre viskas bus geriau“
2019 07 16
Europos lyga
„Kauno Žalgirio“ futbolininkai išvyksta į Kiprą. Per antrąją UEFA Europos lygos atrankos dvikovą su Limasolio „Apollon“ daugiau dėmesio skirs gynybai.
„Jump Vilnius" – nauji rekordai
2019 07 15
Šventė
Vilniaus miesto centras liepos 14-ąją sporto mėgėjus traukė tarsi magnetas – Gedimino prospekte antrus metus iš eilės vyko „Jump Vilnius".
Kasdien geresnė pačios savęs versija
2019 07 15
Studentų sportas
Dviejų specialybių studijos plius sportas – tokiu tempu gyveno Lietuvos studentų kroso vicečempionė M.Jovaišaitė, kuri neslepia: „Esu gana reikli sau."
„Šuoliuose su kartimi nustebinau pats save“
2019 07 14
Čempionatas
Rekordą pasiekusiam dešimtkovininkui Edgarui Benkunskui – olimpinio čempiono iš Estijos pagalba.
 
Atrankoje įveikė vieną favoritų
2019 07 14
Turnyras
Lietuvos tenisininkas Laurynas Grigelis pergale pradėjo ATP „World Tour 250“ turnyro Švedijoje atranką
Prezidento taurė – penktuoju bandymu
2019 07 14
Prezidento taurė
Vilniaus Bernardinų sodo teniso aikštyne baigėsi tarptautinės teniso federacijos (ITF) „World Tennis Tour“ serijos turnyras Prezidento taurei laimėti.
Finale – dramatiška kova
2019 07 13
Prezidento taurė
Prezidento taurės turnyro dvejetų varžybų finale Feliksas Sakalauskas ir Tomas Vaišė po atkaklios kovos nusileido ruso ir ukrainiečio porai.
Trispalvė lietuvių garbei kilo Londone
2019 07 05
Svetur
Anglijos sostinėje dvi dienas vykusiame tarptautiniame braziliškojo džiu-džitsu turnyre „British Open 2019“ penkis medalius iškovojo Lietuvos atletai.
Lietuvei - bilietas į pasaulio čempionatą
2019 07 01
Karatė
A. Meškauskienė kiokušin karatė pasaulio pirmenybių atrankoje nukeliavo iki pusfinalio ir pelnė kelialapį į finalinį turnyrą Japonijoje.
Lietuvį palaužė Azerbaidžano milžinas
2019 06 30
Europos žaidynės
Romo Fridriko viltis iškovoti Europos žaidynių medalį sužlugdė Rio de Žaneiro olimpinis prizininkas.
 
Lietuviai kibo į atlapus lyderiams
2019 07 14
Trekas
Europos jaunių (17-18 metų) ir jaunimo (iki 23 metų) dviračių treko čempionato penkoji diena buvo sėkminga lietuviams.
Griūtis nesutrukdė lietuviui pasiekti finišą
2019 07 13
Trekas
Europos jaunių ir jaunimo treko čempionate Žygimantas Norutis turėjo persėsti ant atsarginio dviračio, nes pagrindinis per griūti lūžo nepataisomai.
Lietuvė - tarp greičiausiųjų
2019 07 12
Lenktynės
Italijoje vykstančių 30-ųjų moterų dviračių lenktynių „Giro d‘Italia“ aštuntajame etape penktadienį lietuvė Rasa Leleivytė užėmė 14-ąją vietą.
Nesėkme pradėjo Europos čempionatą
2019 07 16
Čempionatas
Lietuvos merginų iki 19 metų rankinio rinktinė nesėkme pradėjo Europos čempionato kovas Klaipėdoje - 21:31 (12:19) nusileido Šveicarijos bendraamžėms.
Klaipėdoje – rankinio čempionato startas
2019 07 15
Čempionatas
Liepos 15-ąją Klaipėdos „Švyturio“ arenoje startuoja merginų iki 19 metų Europos čempionato B diviziono kovos. 19.30 val. – lietuvių ir šveicarių mačas.
Krepšinio turnyras įkvėpė rankininkus
2019 07 09
Turnyras
Klaipėdiečiai kviečia Jūros šventės savaitgalį praleisti Smiltynės paplūdimyje ir kartu pradėti kurti naują tradiciją – šeimų paplūdimio rankinio turnyrą.
 
Titulus apgynė rusai ir JAV tinklininkės
2019 07 16
Tautų lyga
Tinklinio tautų lyga: antrąkart iš eilės triumfavo Rusijos tinklininkai, titulą apgynė ir amerikietės, o italės su I. Sorokaite liko šeštos.
Lietuvos tinklininkams – sidabras
2019 07 14
Paplūdimio tinklinis
Rytų Europos zoninės tinklinio asociacijos (EEVZA) paplūdimio tinklinio čempionato etape lietuviai iškovojo sidabrą tiek vyrų, tiek moterų varžybose.
Lietuvos tinklininkai – devinti Europoje
2019 07 13
Paplūdimio tinklinis
Antalijoje (Turkija) vykstančiame Europos jaunimo (iki 22 metų) paplūdimio tinklinio čempionate dvi Lietuvos komandos užėmė devintąsias vietas.
Pasiblaškę apsistojo ties ralio krosu
2019 07 16
Rali-krosas
Autokroso trasose karjerą pradėję lenktynininkai neretai vėliau renkasi ralio krosą. Visas ralio kroso sporto šakos grožis greit atsiskleis Vilkyčiuose.
Grįžta, bet ne su „Trabant“
2019 07 16
Ralis
Į „Samsonas Rally Rokiškis“ varžybas sugrįžta techniką atsinaujinę ralio turistai iš Vokietijos. „Turėtų būti daug smagių momentų“, – mano A.Jungnickelis.
Kartingo čempionato sezonas įpusėjo
2019 07 16
Kartingai
Anykščių kartodrome vyko BMW Lietuvos kartingo čempionato trečiojo etapo varžybos, po kurių sportininkams liks jau tik du šalies čempionato etapai.
 
B. Haakė vėl imasi lietuviško iššūkio
2019 07 16
Sugrįžimas
Debiuto pasaulio čempionate laukiančios Lietuvos moterų rinktinės vyriausiuoju treneriu dirbs puikiai mūsų šalies ledo ritulininkams pažįstamas B.Haakė.
Lietuvis lieka stipriausioje Europos lygoje
2019 07 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės gynėjas Nerijus Ališauskas pratęsė sutartį su Rygos "Dinamo" klubu ir toliau atstovaus jam KHL pirmenybėse.
Favoritai bėdų neturėjo
2019 07 01
A lyga
Lietuvos futbolo A lygos 16-ajame ture Marijampolės "Sūduva", Vilniaus "Žalgiris"ir "Kauno Žalgiris" laimėjo užtikrintai.
Pranoko penkias varžoves
2019 07 15
Dailusis plaukimas
Pasaulio dailiojo plaukimo čempionate Lietuvos atstovė N.Ambrazaitė pasirodymą baigė 27-oje vietoje, šuolininkė į vandenį I.Girdauskaitė tęs pasirodymą.
Turėjo pripažinti japonų pranašumą
2019 07 15
Badmintonas
Taivano sostinėje vykstančio pasaulio kurčiųjų badmintono čempionato komandinėse varžybose Lietuvos kurčiųjų badmintono rinktinė nusileido japonams.
Profesionalų golfo turnyre – trečias
2019 07 15
Golfas
Lenkijoje pasibaigusiame profesionalų golfo turnyre lietuvis Juozapas Budrikis užėmė trečią vietą ir užsidirbo 2600 zlotų čekį.
 
„Medalių galėjo būti ir daugiau“
2019 07 16
Universiada
Lietuvos studentų sporto asociacijos vadovas Č.Garbaliauskas: apie laimėjimus universiadoje, LKF požiūri, gyvenimą laivuose, šalies studentų sportą.
Rinktinę maitins J.Valančiūno šefas
2019 07 16
Rinktinė
Šiais metais vyrų krepšinio rinktinėje bus dar vienas naujas komandos narys – krepšininkų mityba rūpinsis patyręs virtuvės šefas Svajūnas Jarmala.
Pagerbs  universiados prizininkus
2019 07 16
Apdovanojimai
Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje bus pasveikinti studentai – XXX vasaros universiados prizininkai. Iš Neapolio studentai šiemet parvežė 4 medalius.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas