Marius Grinbergas 2019 m. birželio 4 d. 16:07 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Prieš žiemos iššūkius – sunkus darbas vasarą

Kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas – apie pratybas Druskininkuose, gyvenimą be atostogų, Lietuvos talentus, tikslus, pinigus, studijas, rinkimus.

A.Drukarovo treniruočių stovykla Druskininkuose.
Aleksandro Pustovito nuotr.
A.Drukarovo treniruočių stovykla Druskininkuose.
   
Geriausias Lietuvos kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas žino, ką veiks kiekvieną dieną iki pat varžybų sezono pradžios rudenį. Bet šiame dvidešimtmečio olimpiečio grafike nėra vietos atostogoms
 
Paklaustas, ar nesinori nors keletą dienų pagulėti prie šiltos jūros, sportininkas kraipo galvą: „Kokia jūra? Jeigu nori ką nors rimta nuveikti sporte, jūrą ir atostogas reikia pamiršti. Privalai juodai dirbti. Kitaip nieko neaplenksi.“

Nedaug laisvo laiko A. Drukarovas turėjo ir pasibaigus pastarajam sezonui, kuris buvo vienas sėkmingiausių jo karjeroje. Italijoje gyvenantis ir besitreniruojantis atletas, trumpai atsipūtęs, kibo į fizinio pasirengimo pratybas. Gegužės pabaigoje jis beveik savaitę praleido gimtinėje – penkių dienų treniruočių stovykloje Druskininkų „Snow Arenoje“. Čia spėjo surengti 11 slidinėjimo pratybų.

Treniravosi kartu su vaikais

Tai buvo pirmoji Vilniaus klubo „Snow Bees“ atstovo A. Drukarovo treniruočių stovykla Lietuvoje. Į gimtinę jis atvyko kartu su savo pagrindiniu treneriu Corrado Castoldi. Jiems talkino ir dviejų olimpiadų dalyvė Ieva Januškevičiūtė, drauge treniravosi ir pajėgi Italijos sportininkė Luisa Matilde Maria Bertani.

„Pasitreniravau labai gerai – ir slalomą, ir didįjį slalomą. Įvykdėme viską, ką buvome suplanavę. Treneris anksčiau irgi jau buvo lankęsis „Snow Arenoje“. O dabar jis čia norėjo išbandyti kai kurias savo idėjas. Be to, norėjome pamatyti ir jaunąją kartą – visas penkias dienas su mumis treniravosi ir „Snow Bees“, ir Druskininkų jaunieji sportininkai. Galiu atvirai pasakyti – Lietuva turi ne vieną talentingą vaiką. Mačiau 11-mečius, 12-mečius. Aš, būdamas jų amžiaus, taip nečiuožiau. Jie varo kaip reikalas. Dabar jiems svarbiausia – daug ir nuolat treniruotis. Ne tik Druskininkuose, nors čia sąlygos tikrai geros, bet ir tikruose kalnuose. Aišku, tam reikia nemažai lėšų“, – teigė Pjongčango olimpinių žaidynių dalyvis.
 
Startuos Europos taurėje

Andrejus artėjantį sezoną planuoja žengti itin svarbų karjeros žingsnį – jis pradės dalyvauti Europos taurės varžybose. Tai antra pagal pajėgumą serija po pasaulio taurės. 

Nuo 1971 m. rengiamose Europos taurės varžybose dalyvauja ne tik europiečiai, čia jėgas yra bandžiusi ne viena ryški kalnų slidinėjimo žvaigždė, čia kovoja artimiausias pajėgiausių planetos rinktinių rezervas ar net nuolatiniai nacionalinių komandų nariai.

Tiesa, dėl lėšų stygiaus A. Drukarovas praleis pirmuosius etapus, vyksiančius Skandinavijos šalyse.

Rėmėjų ieškos Lietuvoje

Pinigai yra vienas didžiausių sportininko galvosūkių – norint įgyvendinti visus planus, sezonui reikia apie 50 tūkst. eurų. Lėšų, kurias skiria Lietuvos nacionalinė slidinėjimo asociacija (LNSA), toli gražu nepakanka. Jau daug metų pagrindinė Lietuvos rinktinės lyderio rėmėja yra Šveicarijoje gyvenanti jo mama. „Bet ji nėra visagalė“, – liūdnai šypteli olimpietis, planuojantis rėmėjų ieškoti Lietuvoje.

Šveicarijoje nuo devynerių metų augęs A. Drukarovas bandė ieškoti paramos šioje šalyje. Tačiau pamatė, kad tai beviltiška: „Šveicarai tikrai daug investuoja į jaunus sportininkus. Bet jie nenori remti kitų šalių atstovų. Nesvarbu, kad aš čia augau, čia studijuoju. Jie skiria lėšas tik saviems. Todėl tikiuosi, pavyks rasti rėmėjų Lietuvoje, kad lietuviai irgi palaikys savo sportininką.“ 

Būtent Lietuvoje, Druskininkų „Snow Arenoje“, A. Drukarovas pradės naują varžybų sezoną, kai rudenį čia vyks Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) statusą turinčios Lietuvos taurės varžybos. Iki tol sportininko laukia intensyvios treniruotės Alpių ledynuose Italijoje ir Šveicarijoje, fizinio pasirengimo pratybos. 

Be Europos taurės, artėjantį sezoną lietuvis ketina išbandyti jėgas ir keliuose pasaulio taurės etapuose, taip pat planuoja startuoti kovą Norvegijoje vyksiančiame pasaulio jaunimo čempionate.

Daugiausia dėmesio, kaip ir anksčiau, Andrejus skirs didžiajam slalomui ir slalomui. Bet neketina pamiršti ir „Super G“ lenktynių.

„Super G“ noriu pasiekti apie 40–45 FIS taškus. Nesikoncentruosiu į šią rungtį, bet norėčiau išlaikyti gana aukštą lygį. Gal vieną dieną atsiras daugiau galimybių ja užsiimti. Norint rimtai treniruotis „Super G“, labai svarbus finansinis klausimas. Reikia mažiausiai trijų žmonių prie trasos. Be to, reikia išsinuomoti visą šlaitą, nes ten negali būti kitų slidininkų. Tai didžiuliai pinigai“, – paaiškino olimpietis.


Paklaustas, ar nesvarstė galimybės prisijungti prie kokios nors didesnės komandos, su kuria galėtų dažniau treniruotis „Super G“ rungtį, A. Drukarovas atkirto: „Aš turiu puikią komandą. Ir esu įsitikinęs, kad jei viskas klostosi gerai, nieko keisti nereikia. Tik jei kažkas neveikia, tada privalai neatidėliodamas rasti priežastį ir spręsti problemą. Bet dabar viskas einasi gerai.“

Šiam sportininkui priklauso slalomo (43,42), didžiojo slalomo (20,47) ir „Super G“ (53,98) Lietuvos rekordai skaičiuojant FIS taškus. Tik greitojo nusileidimo rungtyje geriausiai yra pasirodęs 1998 m. Nagano olimpinių žaidynių dalyvis Linas Vaitkus (46,96). 

FIS taškai, skaičiuojami pagal atsilikimą nuo lyderio ir kelis kitus duomenis, lemia starto pozicijas tarptautinėse lenktynėse, taip pat yra itin svarbūs olimpinėje atrankoje. Kuo geresnis rezultatas, tuo mažiau taškų gauna sportininkas.

Pasauliniame didžiojo slalomo rungties reitinge lietuvis šiuo metu yra 333 vietoje. Kai bus paskelbtas naujas reitingas, jis kils dar aukščiau, nes geriausią rezultatą pasiekė baigiantis sezonui.

Beje, pastarąjį sezoną didžiojo slalomo rungtyje pagal FIS taškus A. Drukarovas aplenkė visus Latvijos vyrus. Palyginti su 1999 m. gimusių sportininkų iš Šveicarijos rezultatais, šioje šalyje augusį Lietuvos atstovą lenkia tik vienas slidininkas.

Įkvepia pratybos su žvaigždėmis

Nors praėjęs sezonas buvo geriausias Andrejaus karjeroje, jam nepavyko išvengti ir duobių, strigo jis ir sezono pradžioje. Sportininkas teigia su treneriu itin kruopščiai išanalizavęs praėjusį sezoną ir pabandė suprasti, kodėl tų duobių atsirado, kad ateityje jos nesikartotų.
 
A. Drukarovas akcentavo ir vieną savo karjeros ypatybę: „Po kiekvienų aukščiausio lygio varžybų, kuriose dalyvauju – olimpinių žaidynių, pasaulio čempionato, – padarau labai didelį žingsnį pirmyn. Pernai taip buvo po olimpiados, šiemet – po pasaulio čempionato.

Per tas varžybas pavyksta grafiką susidėlioti taip, kad kasdien galėčiau treniruotis kartu su aukščiausio lygio sportininkais – kanadiečiais, amerikiečiais, slovakais, stebiu, analizuoju jų darbą. Todėl artėjantį sezoną labai norėčiau dalyvauti bent keliuose pasaulio taurės etapuose, ne tik savo pagrindinėse varžybose. Tai irgi būtų didelis postūmis.“

Dabar svarbus A. Drukarovo tikslas – bent vienoje rungtyje, greičiausiai didžiajame slalome, patekti tarp 150 geriausiųjų planetos reitinge. Nes birželio 2 d. FIS nutarė, jog nuo artėjančio sezono tik šią ribą peržengę sportininkai galės dalyvauti vyrų pasaulio taurės varžybose.

Be to, aukšta vieta reitinge olimpinės atrankos laikotarpiu leistų į olimpines žaidynes nuvykti dar vienam Lietuvos kalnų slidininkui vyrui. 

„Bandysiu atidaryti šiuos vartus. Tai būtų labai svarbu Lietuvos kalnų slidinėjimui“, – neabejoja šalies rinktinės lyderis.

Tiesa, kol kas 2022 m. Pekino olimpiados kriterijai dar nepaskelbti, o prieš pastarąsias dvejas žaidynes jie keitėsi.

Neketina stabdyti studijų

Nors treniruočių ir varžybų tvarkaraštis itin įtemptas, sportininkas nepamiršta ir mokslų. Liucernos universitete teisininko diplomo siekiančio Andrejaus birželį laukia du egzaminai.
 
Minčių bent laikinai pristabdyti studijų olimpiečiui nekyla: „Aš privalau studijuoti. Aišku, gal užtruksiu kiek ilgiau nei mano bendraamžiai, bet man mokslai labai svarbu ir visada jiems rasiu laiko. Juk niekada nežinai, kaip susiklostys gyvenimas.“ 

Atliko pilietinę pareigą

Per trumpą viešnagę gimtinėje A. Drukarovas ne tik treniravosi.

„Susitikau su močiute, jos seserimi, kitais giminėmis. Čia gyvena daugiau nei pusė mano šeimos, todėl kai tik būnu Lietuvoje, stengiuosi su visais pasimatyti“, – paaiškino sportininkas.

Be to, olimpietis pasitikrino sveikatą Sporto medicinos centre, pabendravo su „Snow Bees“ klubo nariais ir vadovais, su vienu savo rėmėjų ir bičiuliu Žygimantu Vielavičiumi prasilėkė vandenlentėmis „Wake Spot“ parke.

„Druskininkuose atlikau ir pilietinę pareigą – balsavau Prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose“, – teigė Lietuvos olimpinės rinktinės kandidatas.
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Laukiu, kada mano vaikai baigs mokyklą"
2019 06 25
Treneris
Nenadas Čanakas - apie sprendimą likti Panevėžyje ir vasaros darbus.
Vaikinai - čempionai, merginos - antros
2019 06 25
Krepšinis
"Išplėšėme maksimalią naudą ne tiek pasirodymu, kiek pamoka, kurią reiks išmokti", - kalbėjo R.Šiškausko turnyro Lietuvos vaikinų trenieris K.Abramavičius.
Pasirinkti dvylika geriausių nebuvo lengva
2019 06 25
U-19
Lietuvos 19-mečių krepšinio rinktinės treneriai atsirinko žaidėjus, su kuriais vyks į pasaulio pirmenybes Graikijoje.
 
Potencialus lietuvių varžovas - "Tre Penne"
2019 06 25
Varžovai
Jei „Sūduva“ neįveiktų „Crvena zvezda“ barjero Čempionų lygos atrankoje, Europos lygos atrankos II etape jos lauktų San Marino čempionai.
"Riteriai" vėl kiša koją lyderiams
2019 06 25
A lyga
A lygos ture favoritams lengva nebuvo - "Sūduva" pralaimėjo "Riteriams", "Kauno Žalgiris" suklupo Klaipėdoje, O "Žalgiris" iškovojo sunkią pergalę.
Devyniolikmetės sieks Baltijos taurės
2019 06 25
Moterų futbolas
Vyto Jančiausko treniruojama Lietuvos devyniolkmečių merginų rinktinė sieks nukarūnuoti dabartines Baltijos taurės laimėtojas latves.
Lietuviai liko per žingsnį nuo pusfinalio
2019 06 26
Lengvoji atletika
Lietuvos lengvaatlečiai Europos žaidynėse buvo šalia garbės pakylos asmeninėse įskaitose. Komandos šansą prasibrauti į pusfinalį atėmė teisėjų sprendimai.
Greičiausias buvo tas pats M. Viršilas
2019 06 24
Bėgimas
Kaip ir pernai, bėgimą aplink Elektrėnų marias laimėjo maratonininkas Mindaugas Viršilas. Pirma tarp moterų - Gitana Akmanavičiūtė.
Komanda išsaugojo medalio viltį
2019 06 23
Lengvoji atletika
Lietuvos lengvaatlečiams nepavyko iškovoti Europos žaidynių medalių asmeninėse ir estafečių varžybose, bet jie pratęs kovą dėl medalių komandų įskaitoje
 
R. Berankis smuktelėjo, L. Grigelis pakilo
2019 06 24
Tenisas
ATP reitingų lentelėje Ričardas Berankis iš 73-iosios vietos smuktelėjo į 74-ąją, o Laurynas Grigelis iš 295-osios pozicijos pakilo į 293-iąją.
Finale - L. Grigelio ir italo triumfas
2019 06 22
Tenisas
L. Grigelis su italu A. Pellegrino 1:6, 6:3, 10:7 įveikė urugvajietį A. Beharą ir ekvadorietį G Escobarą ir tapo turnyro Italijoje nugalėtojais.
Lietuvis ir italas žais finale
2019 06 21
Dvejetai
Lietuvis Laurynas Grigelis ir italas Andrea Pellegrino laimėjo turnyro „Internazionali Di Tennis Emilia Romagna“ dvejetų varžybų pusfinalį.
Žaidynės baigėsi aštuntfinalyje
2019 06 25
Europos žaidynės
Lietuvos boksininkas Evaldas Skurdelis vieningu teisėjų sprendimu pralaimėjo kovą rusui Gabiliui Mamedovui.
Lietuvos sunkiasvoris pralaimėjo serbui
2019 06 24
Boksas
"Varžovas buvo įkandamas, deja nepavyko įgyvendinti planų“, - kalbėjo boksininkas M .Valavičius, pralaimėjęs Europos žaidynių dvikovą serbui V. Babičiui.
Dziudo kovotojai liko be pergalių
2019 06 24
Dziudo
"Prieš varžybas nenorėjau gauti tik Azerbaidžano ir Rusijos atstovo. Bet būtent jį gavau", - guodėsi sunkiasvoris K.Bauža.
 
Lietuvis - greta garbės pakylos.
2019 06 25
Europos žaidynės
"Po finišo net pykino", - prisipažino penktąją vietą Europos žaidynėse užėmęs Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas.
Lietuviams nepavyko įgyvendinti planų
2019 06 23
Europos žaidynės
Europos žaidynių vyrų dviračių plento 180 km grupinėse lenktynėse startavo 135 sportininkai iš 37 šalių. Tarp jų ir penki Lietuvos dviratininkai.
Lietuvė – tarp lenktynių lyderių
2019 06 22
Europos žaidynės
Europos žaidynių grupinėse lenktynėse 9-ta finišavusi R.Leleivytė sulaukė sveikinimų, bet pati nesidžiaugė: „Būnu patenkinta tik tada, kai laimiu.“
„Dėl geresnės ateities reikia keistis“
2019 06 25
Žvilgsnis
Lietuvos rankinio federacijos prezidentas: „Reikia savikritiškai pasižiūrėti į situaciją, kurioje esame dabar. Ir pagalvoti, ką turime daryti kitaip.“
Stiprinasi ir laukia burtų
2019 06 19
Pasiruošimas
Kitą sezoną tarptautiniuose turnyruose dalyvaus rekordiškai daug Lietuvos rankinio klubų – keturi vyrų ir du moterų.
Lietuvių nebūtų išgelbėjusi net pergalė
2019 06 16
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė Europos čempionato atrankos varžybas baigė lygiosiomis svečiuose su Portugalija.
 
Į Klaipėdą atvyks ir rusės
2019 06 25
Paplūdimio tinklinis
Į teatro aikštėje, vyksiantį tarptautinį moterų paplūdimio turnyrą „Amber Cup" susirinks po vieną tinklininkių porą iš 12 šalių.
Žingsnį į Tokiją žengė tvirtai
2019 06 23
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkės tapo pirmojo olimpinės atrankos etapo E grupės nugaėtojomis.
Pirmą žingsnį į Tokiją žengė Kroatijoje
2019 06 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos moterų paplūdimio tinklinio rinktinė užtikrinta pergale prieš kroates pradėjo olimpinės atrankos turnyrą.
Čempionatui įpusėjus lietuvis tebėra šeštas
2019 06 23
Motokrosas
Dešimtajame pasaulio motokroso čempionato etape Vokietijoje Arminas Jasikonis užėmė dešimtąją vietą,o bendroje įskaitoje išliko šeštas.
Motokrosas vėl džiugino Anykščius
2019 06 23
Motokrosas
Tūkstantinė į Lietuvos motociklų kroso varžybas susirinkusi minia jomis galėjo grožėtis dvi dienas nuo ryto iki vakaro.
Vilniuje -1006 km  lenktynių pristatymas
2019 06 22
Lenktynės
„Jubiliejinių „Aurum 1006 km“ lenktynių devizas – saugus eismas", - sako jų organizatorius Darius Jonušis.
 
Čempionato dalyvių skaičius padidėjo
2019 06 20
Ledo ritulys
2019-2020 sezone Lietuvos ledo ritulio pirmenybėse žais nebe keturios, o penkios komandos - prisijungs jungtinė Kauno-Klaipėdos ekipa.
Prieš žiemos iššūkius – sunkus darbas vasarą
2019 06 04
Kalnų slidinėjimas
Kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas – apie pratybas Druskininkuose, gyvenimą be atostogų, Lietuvos talentus, tikslus, pinigus, studijas, rinkimus.
Tikisi pagrindinio vaidmens
2019 05 29
Svetur
Suomijos „SaiPa“ klube antrus metus liekantis Lietuvos rinktinės vartininkas L. Lubys kitą sezoną norėtų daugiau atsakomybės.
Lankininkei prireikė papildomo šūvio
2019 06 25
Šaudymas iš lanko
Tik popapildomo šūvio Lietuvos lankininke Inga Timinskienė nusileido turkėi Aybuke Aktuna Europos žaidynių šaudymo iš lanko varžybose.
Į finalus – po dramatiškų finišų
2019 06 25
Baidarių ir kanojų irklavimas
Dvi iš trijų antradienį Europos žaidynėse startavusių Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo įgulų pateko į finalą ir trečiadienį kovos dėl medalių.
Šaulės įpusėjo atranką
2019 06 25
Šaudymas
Po pirmosios Europos žaidynių 25m sportiniu pistoletu 30+30 varžybų dienos J. Ždanova užima 32-ą, G. Rankelytė - 34-ą vietą.
 
Estafetę iš Minsko perima Krokuva
2019 06 22
Europos žaidynės
Europos olimpinių komitetų asociacija patvirtino – 2023 m. Europos žaidynės vyks Lenkijos mieste Krokuvoje ir jį supančiame Mažosios Lenkijos regione.
Žaidynių atidaryme – lietuviški akcentai
2019 06 22
Europos žaidynės
Ryškūs, linksmi, tvirti, gražūs. Lietuvos sportininkai su vėliavneše Liveta Jasiūnaite priešakyje buvo gerai matomi Europos žaidynių atidarymo parade.
Lietuvos vėliava patikėta L.Jasiūnaitei
2019 06 21
Europos žaidynės
Europos žaidynių atidaryme Lietuvos vėliavą nešianti lengvaatletė: „Vieną iš dviejų su Europos žaidynėmis susijusių svajonių būsiu įgyvendinusi.“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas