Marius Grinbergas 2019 m. birželio 4 d. 16:07 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Prieš žiemos iššūkius – sunkus darbas vasarą

Kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas – apie pratybas Druskininkuose, gyvenimą be atostogų, Lietuvos talentus, tikslus, pinigus, studijas, rinkimus.

A.Drukarovo treniruočių stovykla Druskininkuose.
Aleksandro Pustovito nuotr.
A.Drukarovo treniruočių stovykla Druskininkuose.
   
Geriausias Lietuvos kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas žino, ką veiks kiekvieną dieną iki pat varžybų sezono pradžios rudenį. Bet šiame dvidešimtmečio olimpiečio grafike nėra vietos atostogoms
 
Paklaustas, ar nesinori nors keletą dienų pagulėti prie šiltos jūros, sportininkas kraipo galvą: „Kokia jūra? Jeigu nori ką nors rimta nuveikti sporte, jūrą ir atostogas reikia pamiršti. Privalai juodai dirbti. Kitaip nieko neaplenksi.“

Nedaug laisvo laiko A. Drukarovas turėjo ir pasibaigus pastarajam sezonui, kuris buvo vienas sėkmingiausių jo karjeroje. Italijoje gyvenantis ir besitreniruojantis atletas, trumpai atsipūtęs, kibo į fizinio pasirengimo pratybas. Gegužės pabaigoje jis beveik savaitę praleido gimtinėje – penkių dienų treniruočių stovykloje Druskininkų „Snow Arenoje“. Čia spėjo surengti 11 slidinėjimo pratybų.

Treniravosi kartu su vaikais

Tai buvo pirmoji Vilniaus klubo „Snow Bees“ atstovo A. Drukarovo treniruočių stovykla Lietuvoje. Į gimtinę jis atvyko kartu su savo pagrindiniu treneriu Corrado Castoldi. Jiems talkino ir dviejų olimpiadų dalyvė Ieva Januškevičiūtė, drauge treniravosi ir pajėgi Italijos sportininkė Luisa Matilde Maria Bertani.

„Pasitreniravau labai gerai – ir slalomą, ir didįjį slalomą. Įvykdėme viską, ką buvome suplanavę. Treneris anksčiau irgi jau buvo lankęsis „Snow Arenoje“. O dabar jis čia norėjo išbandyti kai kurias savo idėjas. Be to, norėjome pamatyti ir jaunąją kartą – visas penkias dienas su mumis treniravosi ir „Snow Bees“, ir Druskininkų jaunieji sportininkai. Galiu atvirai pasakyti – Lietuva turi ne vieną talentingą vaiką. Mačiau 11-mečius, 12-mečius. Aš, būdamas jų amžiaus, taip nečiuožiau. Jie varo kaip reikalas. Dabar jiems svarbiausia – daug ir nuolat treniruotis. Ne tik Druskininkuose, nors čia sąlygos tikrai geros, bet ir tikruose kalnuose. Aišku, tam reikia nemažai lėšų“, – teigė Pjongčango olimpinių žaidynių dalyvis.
 
Startuos Europos taurėje

Andrejus artėjantį sezoną planuoja žengti itin svarbų karjeros žingsnį – jis pradės dalyvauti Europos taurės varžybose. Tai antra pagal pajėgumą serija po pasaulio taurės. 

Nuo 1971 m. rengiamose Europos taurės varžybose dalyvauja ne tik europiečiai, čia jėgas yra bandžiusi ne viena ryški kalnų slidinėjimo žvaigždė, čia kovoja artimiausias pajėgiausių planetos rinktinių rezervas ar net nuolatiniai nacionalinių komandų nariai.

Tiesa, dėl lėšų stygiaus A. Drukarovas praleis pirmuosius etapus, vyksiančius Skandinavijos šalyse.

Rėmėjų ieškos Lietuvoje

Pinigai yra vienas didžiausių sportininko galvosūkių – norint įgyvendinti visus planus, sezonui reikia apie 50 tūkst. eurų. Lėšų, kurias skiria Lietuvos nacionalinė slidinėjimo asociacija (LNSA), toli gražu nepakanka. Jau daug metų pagrindinė Lietuvos rinktinės lyderio rėmėja yra Šveicarijoje gyvenanti jo mama. „Bet ji nėra visagalė“, – liūdnai šypteli olimpietis, planuojantis rėmėjų ieškoti Lietuvoje.

Šveicarijoje nuo devynerių metų augęs A. Drukarovas bandė ieškoti paramos šioje šalyje. Tačiau pamatė, kad tai beviltiška: „Šveicarai tikrai daug investuoja į jaunus sportininkus. Bet jie nenori remti kitų šalių atstovų. Nesvarbu, kad aš čia augau, čia studijuoju. Jie skiria lėšas tik saviems. Todėl tikiuosi, pavyks rasti rėmėjų Lietuvoje, kad lietuviai irgi palaikys savo sportininką.“ 

Būtent Lietuvoje, Druskininkų „Snow Arenoje“, A. Drukarovas pradės naują varžybų sezoną, kai rudenį čia vyks Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) statusą turinčios Lietuvos taurės varžybos. Iki tol sportininko laukia intensyvios treniruotės Alpių ledynuose Italijoje ir Šveicarijoje, fizinio pasirengimo pratybos. 

Be Europos taurės, artėjantį sezoną lietuvis ketina išbandyti jėgas ir keliuose pasaulio taurės etapuose, taip pat planuoja startuoti kovą Norvegijoje vyksiančiame pasaulio jaunimo čempionate.

Daugiausia dėmesio, kaip ir anksčiau, Andrejus skirs didžiajam slalomui ir slalomui. Bet neketina pamiršti ir „Super G“ lenktynių.

„Super G“ noriu pasiekti apie 40–45 FIS taškus. Nesikoncentruosiu į šią rungtį, bet norėčiau išlaikyti gana aukštą lygį. Gal vieną dieną atsiras daugiau galimybių ja užsiimti. Norint rimtai treniruotis „Super G“, labai svarbus finansinis klausimas. Reikia mažiausiai trijų žmonių prie trasos. Be to, reikia išsinuomoti visą šlaitą, nes ten negali būti kitų slidininkų. Tai didžiuliai pinigai“, – paaiškino olimpietis.


Paklaustas, ar nesvarstė galimybės prisijungti prie kokios nors didesnės komandos, su kuria galėtų dažniau treniruotis „Super G“ rungtį, A. Drukarovas atkirto: „Aš turiu puikią komandą. Ir esu įsitikinęs, kad jei viskas klostosi gerai, nieko keisti nereikia. Tik jei kažkas neveikia, tada privalai neatidėliodamas rasti priežastį ir spręsti problemą. Bet dabar viskas einasi gerai.“

Šiam sportininkui priklauso slalomo (43,42), didžiojo slalomo (20,47) ir „Super G“ (53,98) Lietuvos rekordai skaičiuojant FIS taškus. Tik greitojo nusileidimo rungtyje geriausiai yra pasirodęs 1998 m. Nagano olimpinių žaidynių dalyvis Linas Vaitkus (46,96). 

FIS taškai, skaičiuojami pagal atsilikimą nuo lyderio ir kelis kitus duomenis, lemia starto pozicijas tarptautinėse lenktynėse, taip pat yra itin svarbūs olimpinėje atrankoje. Kuo geresnis rezultatas, tuo mažiau taškų gauna sportininkas.

Pasauliniame didžiojo slalomo rungties reitinge lietuvis šiuo metu yra 333 vietoje. Kai bus paskelbtas naujas reitingas, jis kils dar aukščiau, nes geriausią rezultatą pasiekė baigiantis sezonui.

Beje, pastarąjį sezoną didžiojo slalomo rungtyje pagal FIS taškus A. Drukarovas aplenkė visus Latvijos vyrus. Palyginti su 1999 m. gimusių sportininkų iš Šveicarijos rezultatais, šioje šalyje augusį Lietuvos atstovą lenkia tik vienas slidininkas.

Įkvepia pratybos su žvaigždėmis

Nors praėjęs sezonas buvo geriausias Andrejaus karjeroje, jam nepavyko išvengti ir duobių, strigo jis ir sezono pradžioje. Sportininkas teigia su treneriu itin kruopščiai išanalizavęs praėjusį sezoną ir pabandė suprasti, kodėl tų duobių atsirado, kad ateityje jos nesikartotų.
 
A. Drukarovas akcentavo ir vieną savo karjeros ypatybę: „Po kiekvienų aukščiausio lygio varžybų, kuriose dalyvauju – olimpinių žaidynių, pasaulio čempionato, – padarau labai didelį žingsnį pirmyn. Pernai taip buvo po olimpiados, šiemet – po pasaulio čempionato.

Per tas varžybas pavyksta grafiką susidėlioti taip, kad kasdien galėčiau treniruotis kartu su aukščiausio lygio sportininkais – kanadiečiais, amerikiečiais, slovakais, stebiu, analizuoju jų darbą. Todėl artėjantį sezoną labai norėčiau dalyvauti bent keliuose pasaulio taurės etapuose, ne tik savo pagrindinėse varžybose. Tai irgi būtų didelis postūmis.“

Dabar svarbus A. Drukarovo tikslas – bent vienoje rungtyje, greičiausiai didžiajame slalome, patekti tarp 150 geriausiųjų planetos reitinge. Nes birželio 2 d. FIS nutarė, jog nuo artėjančio sezono tik šią ribą peržengę sportininkai galės dalyvauti vyrų pasaulio taurės varžybose.

Be to, aukšta vieta reitinge olimpinės atrankos laikotarpiu leistų į olimpines žaidynes nuvykti dar vienam Lietuvos kalnų slidininkui vyrui. 

„Bandysiu atidaryti šiuos vartus. Tai būtų labai svarbu Lietuvos kalnų slidinėjimui“, – neabejoja šalies rinktinės lyderis.

Tiesa, kol kas 2022 m. Pekino olimpiados kriterijai dar nepaskelbti, o prieš pastarąsias dvejas žaidynes jie keitėsi.

Neketina stabdyti studijų

Nors treniruočių ir varžybų tvarkaraštis itin įtemptas, sportininkas nepamiršta ir mokslų. Liucernos universitete teisininko diplomo siekiančio Andrejaus birželį laukia du egzaminai.
 
Minčių bent laikinai pristabdyti studijų olimpiečiui nekyla: „Aš privalau studijuoti. Aišku, gal užtruksiu kiek ilgiau nei mano bendraamžiai, bet man mokslai labai svarbu ir visada jiems rasiu laiko. Juk niekada nežinai, kaip susiklostys gyvenimas.“ 

Atliko pilietinę pareigą

Per trumpą viešnagę gimtinėje A. Drukarovas ne tik treniravosi.

„Susitikau su močiute, jos seserimi, kitais giminėmis. Čia gyvena daugiau nei pusė mano šeimos, todėl kai tik būnu Lietuvoje, stengiuosi su visais pasimatyti“, – paaiškino sportininkas.

Be to, olimpietis pasitikrino sveikatą Sporto medicinos centre, pabendravo su „Snow Bees“ klubo nariais ir vadovais, su vienu savo rėmėjų ir bičiuliu Žygimantu Vielavičiumi prasilėkė vandenlentėmis „Wake Spot“ parke.

„Druskininkuose atlikau ir pilietinę pareigą – balsavau Prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose“, – teigė Lietuvos olimpinės rinktinės kandidatas.
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Dvi pergalės ir pralaimėjimas
2019 11 20
Europos turnyrai
FIBA Čempionų lygoje pergales iškovojo „Lietkabelis“ ir „Neptūnas“, o Europos taurės turnyre nesėkmę patyrė „Rytas“.
Treneris liepia 15-metei žaisti drąsiai
2019 11 20
Veidas
Šiauliuose augantis moterų krepšinio talentas Rusnė Augustinaitė: „Tokiame lygyje gaunu daug patirties ir pamokų“.
„Žalgirio“ štabe – patyręs medikas
2019 11 20
Medicina
Prie Kauno „Žalgirio“ komandos personalo jungiasi ilgametis Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės gydytojas, medicinos mokslų daktaras Rimtautas Gudas.
 
LFF vadai su komisaru kalbėjo ir apie fanus
2019 11 21
Susitikimas
LFF prezidentas Tomas Danilevičius ir generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius apsilankė pas naująjį Policijos generalinį komisarą Renatą Požėlą.
Aikštėje – beveik 1000 futbolininkų
2019 11 20
Vaikų futbolas
Marijampolės „Arvi“ manieže vyko „Marijampolė City“ futbolo akademijos ir partnerių organizuojamas tarptautinis vaikų futbolo turnyras „LG Cup 2019“.
Lietuvos rinktinė prisiminė pergalės skonį
2019 11 17
Draugiškos rungtynės
Lietuvos vyrų futbolo rinktinė nesėkmingą 2019 metų sezoną baigė pergalinga nata – kontrolinėse rungtynėse 1:0 (1:0) įveikė Naujosios Zelandijos ekipą.
Startavo geriausių lengvaatlečių rinkimai
2019 11 19
Rinkimai
Nors 2019-ieji Lietuvos lengvaatlečiams buvo permainingi, tačiau šalies sporto padangę sudrebinusių įvykių tikrai netrūko.
Ištvermingiausieji išsidalins medalius
2019 11 18
Bėgimas
Lapkričio 23 d. Neries regioniniame parke „Laukinis Trail – Dūkštos“ varžybų metu pirmą kartą vyks Lietuvos bekelės bėgimo (trail – angl.) čempionatas.
„Per varžybas pirmiausia kovoju su savimi“
2019 11 18
Žvilgsnis
Trišuolio Lietuvos rekordininkė Diana Zagainova: „Apmaudu, kad tokią stiprią rungtį išbraukė iš Deimantinės lygos.“
 
ITF turnyruose – lietuvių triumfas
2019 11 17
Turnyras
Lietuvos tenisininkai Laurynas Grigelis ir Justina Mikulskytė kartu su partneriai triumfavo ITF turnyruose.
Tenisininkams – beveik ketvirtis milijono
2019 11 14
Parama
235 tūkst. eurų. Į tokią projekto „Teniso talentai“ paramą ateinantiems metams gali pretenduoti geriausi ir perspektyviausi Lietuvos tenisininkai.
Lietuvė ir kroatė triumfavo Kipre
2019 11 09
Turnyras
15-metė Vilniaus teniso akademijos (VTA) auklėtinė Patricija Paukštytė laimėjo pirmą karjeroje ITF 18-mečių turnyrą.
Pirmąją dieną – dešimt kovų
2019 11 21
Boksas
Prasidėjo kovos 95-ajame Lietuvos bokso čempionate. Jame dalyvauja 74 boksininkai: 58 vyrai ir 16 moterų.
Kova – dėl medalių ir vietų rinktinėje
2019 11 20
Boksas
Lapkričio 20-23 d. Kėdainių arenoje vyks 95-asis Lietuvos bokso čempionatas. Šalies pirmenybėse bus išdalinta 14 medalių komplektų.
Rekordiniuose metuose – Pasaulio taurė
2019 11 18
Graplingo imtynės
Penkmetį skaičiuojanti Tarptautinė graplingo federacija šiemet Lietuvoje surengs dar vieną didelę šventę – lapkričio 23 d. Kaune įvyks Pasaulio IGF taurė.
 
Dviratininkams – du kelialapiai į Tokiją
2019 11 20
Olimpinės žaidynės
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) patvirtino vietų, kurias šalys gaus 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių dviračių plento lenktynėse, skaičių.
Kaune paskelbti Lietuvos metų dviratininkai
2019 11 15
Apdovanojimai
Metų dviratininke išrinkta Simona Krupeckaitė, dviratininku – Evaldas Šiškevičius, o kylančia žvaigžde – Akvilė Gedraitytė.
Arčiausiai lyderių – V.Lendelis
2019 11 11
Trekas
Geriausią rezultatą nuo 2017 m. vasario keirino rungtyje pasiekęs Vasilijus Lendelis pasaulio dviračių treko taurės varžybose Glazge – aštuntas.
Lietuvos arbitrai – Europos varžybose
2019 11 15
Teisėjai
Ateinančius du savaitgalius dvi Lietuvos rankinio teisėjų poros bei inspektorius darbuosis aukščiausio lygio rankinio varžybose – EHF Čemionų lygose.
Rankinio lygoje ima ryškėti lyderiai
2019 11 14
Lietuvos lyga
Šiuo metu tvirčiausiai Lietuvos rankinio čempionate žingsniuoja Vilniaus VHC „Šviesa“, kuri šešis mačus laimėjo ir vieną baigė lygiosiomis.
Juodkalnijoje susikrovė solidžią atsargą
2019 11 11
Europos turnyrai
EHF moterų Iššūkio taurės turnyro 3-iojo rato pirmosiose rungtynėse Kauno „Acme-Žalgiris“ išvykoje 26:19 (13:10) nugalėjo „ORK Rudar“ (Juodkalnija) ekipą.
 
Jaunių rinktinei – svarbiausių kovų metas
2019 11 20
Atranka
Šalies jaunių (iki 18 m.) vaikinų rinktinė stoja į kovą 1-ame Europos čempionato atrankos etape - Rytų Europos zoninės tinklinio asociacijos pirmenybėse.
Joniškyje atgimė didysis tinklinis
2019 11 18
Taurė
Į Joniškį sugrįžo didysis tinklinis. Būtent čia startavo Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Didžiosios taurės turnyras.
Startuoja kovos dėl LTF Didžiosios taurės
2019 11 15
Taurė
Šį savaitgalį Joniškyje prasideda Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Didžiosios taurės turnyras.
Prieš Dakarą – turas po Lietuvą
2019 11 21
Dakaras
Priešpaskutinį lapkričio savaitgalį Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas iškeliauja į turą po Lietuvą.
B.Vanagui – pagrindinio rėmėjo akibrokštas
2019 11 21
Situacija
Benediktas Vanagas: „Likus porai savaičių iki technikos išsiuntimo į Dakarą, „General Financing“ nutraukė partnerystę“.
Į Dakaro ralį – su nauju vardu
2019 11 19
Dakaras
Siurprizas Antano Juknevičiaus stovykloje: naujas komandos pavadinimas ir partneris.
 
Lietuvos čempionate – keistas rezultatas
2019 11 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionate užfiksuota kol kas didžiausia šio sezono staigmena.
Lenkijoje – sėkmingi lietuvių startai
2019 11 18
Greitasis čiuožimas
Lenkijos mieste Balstogėje vyko greitojo čiuožimo trumpuoju taku Baltijos taurės varžybos, sutraukusios 225 čiuožėjus iš 6 šalių.
Prestižinėse varžybose – penktoji vieta
2019 11 17
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Grand Prix“ serijos dailiojo čiuožimo varžybų šokių ant ledo turnyre S.Ambrulevičius ir A.Reed užėmė penktąją vietą.
„Nesu to anksčiau matęs Lietuvoje“
2019 11 20
Šaudymas iš lanko
Alytuje praūžė vienos didžiausių Lietuvos uždarų patalpų šaudymo iš lanko varžybų „Best Indoor“, šįkart vėl susilaukusios nemažo užsieniečių dėmesio.
„Šiame sporte nėra vietos silpniems“
2019 11 19
Kultūrizmas
Pasaulio kultūrizmo vicečempionas Tomas Kairys: „Sunkiausias dalykas man, jog paroje per mažai valandų.“
Lietuvos čempiono auksas – nigeriečiui
2019 11 19
Skvošas
64 skvošo entuziastai SEB arenoje Vilniuje išsidalijo devintojo Lietuvos čempionato apdovanojimus (VIDEO).
 
Sporto filmų festivaliai – nuo JAV iki Irano
2019 11 21
Festivalis
Seniausias pasaulio sporto filmų festivalis vyksta Palerme, JAV rengiamas moterų sporto filmų festivalis, o Milane garsiai skambėjo Lietuvos vardas.
„Lietuvoje visada galima rasti žvaigždžių“
2019 11 21
Interviu
Sporto mokslo guru Genadijus Sokolovas: „Lietuviai – aukšti, ilgomis galūnėmis, jų sudėjimas tinka plaukimui, kitoms sporto šakoms.“
Filmas priminė šeimos svarbą
2019 11 20
Žvilgsnis
Gabrielė Martirosian: „Man įdomu pamatyti gyvenimą žmonių, kuriais žavimės. Kartais net nepagalvoji, kokius dalykus jie išgyvena.“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas