Inga Jarmalaitė 2019 m. gegužės 25 d. 09:54 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Per atostogas kamuolį keičia meškerė

Naudingiausia „MultiGyn“ moterų lygos krepšinio žaidėja Daugilė Šarauskaitė – apie grybavimą, žvejybą, pabėgimą iš stovyklos, moterų krepšinio realybę.

D.Šarauskaitei patinka keliauti po Lietuvą.
Asmeninio albumo nuotr.
D.Šarauskaitei patinka keliauti po Lietuvą.
   
Balandžio viduryje pirmąkart per karjerą pelniusi „MultiGyn“ moterų lygos čempionės, naudingiausios reguliariojo sezono ir finalo ketverto žaidėjos titulus Kauno „Aisčių-LSMU“ vidurio puolėja Daugilė Šarauskaitė tikrojo atokvėpio turėjo palaukti.
 
„Kol kas negaliu atsipalaiduoti – laukia studentų varžybos, artėja sesija. O po jos jau grybausiu, žvejosiu“, – netrukus po sezono finišo sakė D. Šarauskaitė. 

22 metų 196 cm ūgio vidurio puolėja 2018–2019 m. sezoną praleido dviejuose klubuose: pirmąją jo dalį Lenkijoje – Torunės „Energa“, o nuo Naujųjų metų prisidėjo prie „Aisčių-LSMU“ komandos, su kuria šiemet pelnė du čempionės titulus – laimėjo ir „MultiGyn“ lygos varžybas, ir Karalienės taurę, o Baltijos lygoje iškovojo sidabrą.
 
„MultiGyn“ moterų lygos reguliariajame sezone D. Šarauskaitė vidutiniškai aikštėje praleisdavo po 25 min., pelnydavo po 14 taškų, atkovodavo po 9 kamuolius, blokuodavo po 3,1 metimo ir fiksuodavo 23,3 balo naudingumą. Jai priklauso lygos rekordas – dvejose rungtynėse ji blokavo po šešis metimus.

Gamtos vaikas

Per atostogas D. Šarauskaitė dažniausiai keliauja po Lietuvą. Paklausta, kas laimėtų varžytuves, – tarkime, prabangus užsienio viešbutis ar Lietuva, ilgai negalvojusi atsako. „Lietuva. Esu gamtos vaikas, man patinka prie ežerų, miškuose, prie jūros. Dar liko daug neatrastų vietų, ypač apie Biržus, Pasvalį. Mėgstu grybauti, žvejoti“, – pomėgius vardija krepšininkė. 
 
Į žvejybą ją vaikystėje vesdavosi tėtis, o dabar žvejoti mėgstantis draugas nusiveda. „Procesas esmė, ne laimikis. Nors, kai pagauni gerą žuvį, irgi smagu. Kiek galiu išsėdėti su meškere? Būna, kad ir dvi dienas. Tai lyg meditacija“, – pasakoja D. Šarauskaitė. 

Bet prieš pasisėdėjimą ant upės ar ežero kranto su meškere rankose laukia intensyvūs mokslai, po kurių bus baigtas antras Lietuvos sporto universiteto treniravimo sistemų programos kursas. Šį universitetą krepšininkė rinkosi dėl to, kad tai buvo vienintelės ją dominusios studijos, kurias galėjo krimsti būdama užsienyje. Bet turėjo rinktis tęstines studijas, trunkančias ne įprastus ketverius, o penkerius metus. 

„Patinka, įdomu. Sunku viską suspėti, bet kažkaip spėju, nors dėl to tenka pietų miegą paaukoti, vakarais ilgiau pasėdėti. Aišku, tada per treniruotę šiek tiek lyg išskridusi pavaikštau, bet susiderinu. Knygų dabar nereikia, vykstant su komanda į ilgesnę kelionę užtenka kompiuterį pasiimti. Aš jį ir pasiimu, tik jis dažniausiai taip ir lieka padėtas šalia. Bet svarbiausia su savimi turėti – maža ką. Dabar, pasibaigus krepšinio sezonui, turėsiu laiko ramiai pasimokyti“, – krepšinio nediktuojamu ritmu džiaugiasi D. Šarauskaitė. 

Po Naujųjų – į gimtinę

Palikusi Torunės „Energa“ ekipą D. Šarauskaitė į „Aisčių-LSMU“ komandą atvyko sausio mėnesį. „Ten nesijaučiau savo vietoje, – prisipažįsta vidurio puolėja. – O Lietuvoje man šiaip labai patinka būti, esu patriotė, nepaprastai norėjau grįžti, todėl sulaukusi „Aisčių“ pasiūlymo taip ir padariau.“

Lenkija – antra D. Šarauskaitės, 2017-ųjų vasarą nusprendusios išbandyti legionierės duoną, stotelė. Prieš tai ji žaidė Slovakijoje, Košicės ekipoje „Good Angels“. 
 
„Tikėjausi, kad bus sunku, ir buvo sunku. Sunkiausia, kad beveik devynis mėnesius būni vienas – be šeimos, be artimųjų, be draugų“, – apie žaidimą svetur pasakoja krepšininkė. Bet minčių, kad galbūt per anksti paliko Lietuvą, nebuvo – vis tiek anksčiau ar vėliau būtų tekę šį kelią išbandyti. Beje, kitaip nei Slovakijoje, Torunėje ji nebuvo viena – šio miesto komandoje taip pat žaidžia Laura Svarytė. 

Į Slovakiją Daugilė išvyko iš Vilniaus „Kibirkšties“ komandos, kurioje rungtyniavo trejus metus ir subrendo kaip žaidėja, tada grįžo į Kauną. „Ir ten, ir ten smagu, negaliu skųstis. Ir Vilniuje buvo labai geros sąlygos, ir dabar Kaune. Abi komandos tapo kaip šeima. Skirtumas toks, kad su „Aistėmis“ Moterų lygoje pirmąją vietą iškovojau, o žaidžiant Vilniuje to pasiekti nepavyko“, – lygina žaidėja.

Ar kitą sezoną pasiliks Lietuvoje, kol kas D. Šarauskaitė negali pasakyti. „Norėčiau likti, bet reikia būti realistei ir pasakyti, kad moterų krepšiniui Lietuvoje nėra gerai. Mažai komandų, rėmėjų tai nedomina, nors „Aistės“ šiemet daug rėmėjų sugebėjo pritraukti. Bet kiti klubai nuo pinigų stygiaus kenčia, todėl nėra tokie stiprūs, kad galėtų dalyvauti Europos taurės turnyre, o aš norėčiau jame žaisti, norėčiau stipresnio lygio. Juk nuo lygio kartu ir pajamos priklauso“, – pripažįsta krepšininkė, Europos taurės turnyre jau žaidusi su Vilniaus „Kibirkštimi“, Slovakijos ir Lenkijos ekipomis.

Gal turi atsakymą, kodėl Lietuvoje tik vyrų krepšinis pasiekęs aukštumas, o moterų kažkodėl ne toks įdomus? „Su merginomis juokais pasišnekame, kad vyrų krepšinyje raumenys, šuoliai, dėjimai ir visa kita gražu. Jeigu rimčiau, nežinau, kodėl moterų krepšinis mažiau žiūrovų, reklamos pritraukia. Apskritai mūsų šalyje gyvuoja tik vyrų krepšinis, o visas kitas komandinis sportas – miręs“, – sako krepšininkė.Pavyzdžiui, Slovakijoje, Lenkijoje moterų krepšinis labai populiarus, į rungtynes žmonių pilnos salės susirenka. Pasak Daugilės, ją gatvėje atpažindavo, šaukdavo, žinodavo, kas ji tokia, o Lietuvoje praeivių dėmesio nebent dėl ūgio sulaukia. 

„Todėl mąstau, kad greičiausiai vėl teks išvykti, nes netenkina lygis, nėra galimybės žaisti dėl Europos taurės. Atgal į Lenkiją gal nelabai norėčiau, verčiau vykti ten, kur šilta – į Ispaniją ar Italiją, bet bus taip, kaip bus“, – norams uzurpuoti minčių neleidžia krepšininkė. 

Pabėgimas iš stovyklos

Jurbarke augusi ir nuo mažens iš bendraamžių ūgiu išsiskyrusi D. Šarauskaitė nepamena to momento, kai į viršų tįstelėjo ne keliais, o keliolika centimetrų. „Kiekvienais metais styptelėdavau, nesvarbu metų laikas. Susirenka bendraklasiai, o Daugilė jau vėl paaugusi“, – juokiasi vidurio puolėja.
 
Prieš dešimtmetį jos, kaip profesionalios krepšininkės, karjera galėjo net neprasidėti. Tašką būtų padėjusi stovykla pajūryje. Nuo dešimties metų daugiausia dėl ūgio į mokyklos komandą kviečiama Daugilė sulaukusi 13-os panoro nuvykti į normalią krepšinio treniruočių stovyklą. Kaip tik tokią jos tėvai surado Klaipėdoje. Kai į ją nuvažiavo, pamatė, kad stovykloje – vieni berniukai, nors Daugilės tėvai prieš pervesdami mokestį už stovyklą buvo patikinti, kad atvyks ir mergaičių. 

„Kai atvažiavome, mergaičių nebuvo, tik berniukai, todėl tėvams pasakiau, kad tikrai su bernais nesportuosiu, ir pabėgau iš stovyklos. Bet mane, tada 13-metę, išstypusią iki gal 186 cm, vis tiek pastebėjo ir greitai sulaukėme skambučio – kvietė atvykti į Vilnių“, – pasakoja krepšininkė. Taip prasidėjo jos kelias: pirmiausia iš Jurbarko nuvingiavo iki Vilniaus Ozo gimnazijos, Lietuvos olimpinio sporto centro bendrabučio ir Diliaros Velišajevos treniruojamos mergaičių komandos. 

Galbūt Daugilė pamena kitą akimirksnį, kai suprato, kad krepšinis – jos kelias? „Man atrodo, aš dar iki dabar nesupratau, ar tai iš tikrųjų mano kelias“, – juokiasi aukštaūgė, kurios profesinės ambicijos neapsiriboja vien asmenine gera statistika ir žaidimu. 

„Žaisti nacionalinėje rinktinėje sunkiau, dar reikia daug patobulėti. Apskritai kaip komanda turėtume patobulėti, nes mums vis pritrūksta, kad išeitume į Europos čempionatą ar į olimpines žaidynes. Esame gera komanda, bet nuolat pralošiame keliais taškais. Vis laimės pristinga“, – sako ambicijų ir su nacionaline rinktine siekti aukštumų neslepianti D. Šarauskaitė. 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
LKL sezoną pasitinka su naujovėmis
2019 09 20
LKL
Naują LKL sezoną papuoš aukščiausius standartus atitinkanti studija, kurioje tarp ekspertų bus ir ilgametis Prienų krepšinio klubo treneris V.Šeškus.
Š.Jasikevičius tikisi galingo užnugario
2019 09 20
Pristatymas
„Žinau, kaip lietuviai myli krepšinį, ir šiandien tuo galėjau dar kartą įsitikinti", - per „Žalgirio“ pristatymą džiaugėsi ekipos naujokas J.Landale'as.
„Rytas“ paruošė postą J.Kazlauskui
2019 09 19
Situacija
Skolų slegiamas Vilniaus „Rytas“ sieks išsaugoti turimas pozicijas, prezidento postas paruoštas Jonui Kazlauskui.
 
Rinktinė – žemyn, klubai – aukštyn
2019 09 19
Žvilgsnis
FIFA reitinge Lietuvos rinktinė jau tik 131-oje vietoje, o UEFA klasifikacijoje, kur vertinami klubų pasiekimai, mūsų šalis šovė į 34-ąją poziciją.
„Banga“ pusfinalyje palaužė A lygos ekipą
2019 09 18
Taurė
Antruoju Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės turnyro finalo dalyviu tapo I lygos klubas Gargždų „Banga“.
J.Martinsas: „Sėkmę reikia užsitarnauti“
2019 09 18
Taurė
Po pralaimėjimo Marijampolės „Sūduvai“ LFF taurės pusfinalyje Vilniaus „Žalgirio“ treneris Joao Martinsas nebuvo linkęs ieškoti kaltų.
Trasoje – ir darželinukai, ir 86 metų bėgikas
2019 09 19
Bėgimas
Kupiškyje, rekonstruotoje Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštėje, įvyko varžybos olimpiečio Aleksandro Antipovo ir Kupiškio r. savivaldybės taurei laimėti.
Žemaitijos sostinėje – unikalus bėgimas
2019 09 18
Bėgimas
Telšiuose rugsėjo 21 d. vyks priešpaskutinis šiais metais Lietuvos bėgimo taurės etapas – estafetinis ir asmeninis bėgimas „Judėkime kartu 2019“.
Lengvaatlečius į Dohą lydės psichologė
2019 09 17
Pasaulio čempionatas
Paskelbta Lietuvos komandos sudėtis, kuris dalyvaus rugsėjo 27 – spalio 6 d. Dohoje (Kataras) vyksiančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate.
 
Lietuviui – ITF turnyro nugalėtojo titulas
2019 09 20
Turnyras
Tarptautinės teniso federacijos (ITF) jaunių (iki 18 m.) turnyro „ETC Cup“ Ukrainoje dvejetų varžybose sublizgėjo Vilniaus teniso akademijos auklėtiniai.
Lietuvį sustabdė Rusijos tenisininkas
2019 09 20
Turnyras
Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis „World Tour 250“ turnyre Sankt Peterburge pralaimėjo 38-ajai pasaulio raketei.
R.Berankis be vargo įveikė pirmą barjerą
2019 09 17
Turnyras
Pirmoji Lietuvos raketė Ričardas Berankis (ATP-63) „St.Petersburg Open“ turnyro vienetų varžybas pradėjo įtikinama pergale.
Po pergalės – pralaimėjimas
2019 09 18
Imtynės
Nur Sultane (Kazachstanas) vykstančiame pasaulio imtynių čempionate lietuvė Kamilė Gaučaitė iškovojo vieną pergalę, bet į ketvirtfinalį neprasibrovė.
Lietuviai baigė kovos pasaulio čempionate
2019 09 17
Boksas
Tadas Tamašauskas po atkaklios kovos pralaimėjo pasaulio bokso čempionato aštuntfinalyje.
„Kovos baigtį gali nulemti vienas smūgis“
2019 09 17
Bušido
Kauno ringe kovosiantis Arnoldas Misiūnas: „Pagaliau visi pamatys, kad esu tikras kovotojas“.
 
Pasaulio čempionate – septyni lietuviai
2019 09 20
Pasaulio čempionatas
Rasa Leleivytė pasaulio dviračių pirmenybėse dalyvaus 12-tą, o Ramūnas Navardauskas – 10-tą kartą.
Lietuvė kopė ant garbės pakylos
2019 09 16
Lenktynės
Daugiadienių lenktynių „Watersley Ladies Challenge“ trečiajame etape Lietuvos dviratininkė Akvilė Gedraitytė iškovojo antrą vietą.
Lietuvę Italijoje aplenkė tik dvi varžovės
2019 09 07
Lenktynės
Lenktynių „Premondiale Giro Toscana“ pirmajame etape Rasa Leleivytė („Aromitalia-Vaiano“) užėmė trečiąją vietą ir pelnė tris pasaulio reitingo taškus.
Molėtuose – kova dėl trijų trofėjų
2019 09 15
Supertaurė
Molėtuose vykusiose Lietuvos rankinio federacijos supertaurės varžybose pergales šventė Garliavos moterų bei Klaipėdos vyrų komandos.
Sezonas Europoje baigėsi vos prasidėjęs
2019 09 09
Europos taurė
Klaipėdos „Dragūnas“ svečiuose du kartus pralaimėjo Rišono „Maccabi“ (Izraelis) komandai ir nepateko į kitą EHF taurės turnyro etapą.
Teisėjai mokėsi, šventė ir rinko valdžią
2019 09 08
Teisėjai
Lietuvos rankinio teisėjų asociacija paminėjo savo veiklos 20-metį, ruošėsi naujam sezonui ir išsirinko naują valdžią.
 
Didžiausia bėda Lietuvoje – pinigų trūkumas
2019 09 20
Veidas
„Žaidžiant tik Lietuvoje, sunku būti pastebėtai“, - neabejoja Ispanijoje rungtyniaujanti viena geriausių Lietuvos tinklininkių Erika Kliokmanaitė.
Latvijoje jautėsi kaip namuose
2019 08 24
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis sezoną baigė FIVB turnyre Jūrmaloje užimdami 9-ąją vietą.
Istoriniame turnyre – dvi Lietuvos poros
2019 08 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius istoriniame turnyre Jūrmaloje iškopė į pagrindines varžybas.
G.Grinbergas: „Greičio yra, reikia sėkmės“
2019 09 20
Žiedinės lenktynės
Legendinėje trasoje startuosiantis šešiolikmetis lietuvis Gustas Grinbergas ir jo komandos draugai tikisi sėkmės, bet rezultatą prognozuoti vengia.
(Ne)išvengiamos lenktynininkų pamokos
2019 09 19
Žvilgsnis
Didesnės ar mažesnės avarijos, kai ekipažas netelpa greičio ruožo posūkiuose ar padaręs keletą kūlversčių baigia pasirodymą greta trasos, yra ralio dalis.
Į Dakaro smėlynus –  „Mini“ automobiliu
2019 09 17
Dakaras
„Agrorodeo“ komanda pristatė automobilį, kuriuo važiuos 2020-ųjų metų Dakaro ralio maratone. Tai – vienintelis Lietuvoje „Mini John Cooper Works Rally“.
 
Prie „Kaunas Hockey“ vairo – naujas treneris
2019 09 20
Treneris
Neseniai apie susijungimą su Kauno ledo ritulio mokykla „Griunvaldas“ paskelbusi reprezentacinė miesto komanda turi ir daugiau svarbių naujienų.
Varomoji jėga – konkurencija
2019 09 16
Ledo ritulys
Ledo ritulio mokyklos „Griunvaldas“ vadovas apie susijungimą su „Kaunas Hockey“: „Jau ilgai Kaune laukėme ledo ritulio permainų“
Italijoje – Lietuvos čiuožėjų rekordas
2019 09 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Challenger Series“ dailiojo čiuožimo varžybose „Lombardia Trophy 2019“ dalyvavo ir Lietuvos sportininkai.
Plaukimo guru patirtimi dalinsis Vilniuje
2019 09 20
Specialistas
Tarp elitinių Lietuvos specialisto Genadijaus Sokolovo klientų – ir net 23 olimpinius aukso medalius laimėjęs legendinis amerikietis Michaelas Phelpsas.
Vilniuje – zumbos fiesta ir sporto dirbtuvės
2019 09 19
Anonsas
Vienas laukiamiausių sporto renginių vyks rugsėjo 28 dieną Vilniuje, „Delfi“ sporto centre. Be zumbos maratono, bus pristatomos ir kitos sporto šakos.
Netradicinėje distancijoje – lietuvio pergalė
2019 09 18
Baidarių ir kanojų irklavimas
Kinijoje vykstančiose pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo sprinto supertaurės varžybose triumfavo Lietuvos kanojininkas Vadimas Korobovas.
 
Prezidentūroje įvertintos mokinių pergalės
2019 09 19
Mokyklų žaidynės
Prezidentas Gitanas Nausėda apdovanojo praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių nugalėtojus bei paskelbė naujojo, jau 15-ojo sezono pradžią.
Idėjų maratone ieškojo naujų sprendimų
2019 09 18
Žvilgsnis
Kauno „Žalgirio“ hakatone sukurtas išmanus žaidėjų analizės įrankis padės efektyviau siekti pergalių.
Antra karjera padeda išvengti duobių
2019 09 17
Žvilgsnis
Lengvaatletė Brigita Virbalytė-Dimšienė „Aš žinau, kad esu du asmenys – Brigita sportininkė ir Brigita sporto žurnalistė.“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas