sveikasmiestas.lt 2019 m. gegužės 24 d. 14:15 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Vilniuje varžysis 100 pajėgiausių atletų

Vilniaus sporto festivalis net tris dienas stebins įspūdingas sporto, aktyvaus laisvalaikio renginiais ir turnyrais.

Vasaros pabaigoje Vilniuje tris dienas vyks sporto festivalis
Vasaros pabaigoje Vilniuje tris dienas vyks sporto festivalis
   
Vasaros pabaigoje Vilniuje vyksiančių tradicinių  „Sostinės dienų“ metu pirmą kartą lauke įvyks vienas didžiausių sporto renginių  - Vilniaus sporto festivalis, kuris net tris dienas stebins įspūdingas sporto, aktyvaus laisvalaikio renginiais ir turnyrais. Laukiamiausios iš jų - „Fitness Challenge“ varžybos. Tai bus vienas pagrindinių viso savaitgalio sporto renginių, nepaliksiantys abejingų nei dalyvių, nei žiūrovų. Šiose varžybose dalyvaus tik 100 sportininkų, kurie pajėgus susidoroti su keliamais reikalavimai.
 
„Fitness Challenge“ nėra nauja sporto rūšis. Šis sportas susideda iš įvairių fitneso, ištvermės ir jėgos pratimų. Sporto klubuose vis labiau populiarėja funkcinės treniruotės, įtraukiančios vis daugiau žmonių, norinčių išbandyti savo galimybes ar visapusiškai tobulėti.
 
„Pastebėjau, kad pas mus Lietuvoje nėra daug viešų renginių, susijusiu su fitnesu, ištverme ir jėga. Pas mus populiarūs yra bėgimai, dviračiai, triatlonas, bet visi jie paremti kardio. O tie, kurie sportuoja sporto salėse, lanko funkcines treniruotes, sunkiąją atletiką, „crossfit'ą“ ar pan., savo renginio neturi. Tokių žmonių yra labai daug. Pagalvojau, kad būtų įdomu pakviesti visus klubus ir surengti atviras varžybas“, - pasakojo šios idėjos autorius Vaidotas Kviklys.
 
Prie renginio prisidėti žada žinomi Lietuvos veidai - „Amber Crossfit“ klubo įkūrėjas, buriuotojas, prestižinių varžybų aplink pasaulį „Volvo Ocean Race“ dalyvis Rokas Milevičius, vienas stipriausių Lietuvos „CrossFit“ atletų Tadas Gudžiauskas, garsus funkcinių treniruočių specialistas Bronius Burneika, treneriai Paulius Jurėnas ir Liutauras Kasparavičius bei kiti.
 
Į varžybas kviečiami ir vyrai, ir moterys, todėl vakare bus paskelbti du stipriausi „Fitness Challenge“ čempionai.
 
Dar viena įdomybė - iki pat varžybų dienos dalyviai nežinos, kokios rungtys jų laukia.
 
„Galiu nuraminti, kad visos rungtys bus įveikiamos ir nereikalaujančios kažkokių specialių techninių žinių. Orientuojamės į aktyviai sportuojančius žmones, žinančius bazinius judesius, - aiškino V. Kviklys. - Visgi norėtume, kad į varžybas atvyktų rimti sporto entuziastai. Nesitaikome į čempionus, bet žmonės jau turi gyventi sportu. Tam ir parengėme reikalavimus atletams, kad jie suprastų, ar tikrai gali dalyvauti tokiame turnyre“.
 
Renginys orientuotas į populiariausias treniruočių metodikas, kurių programas ruošia vieni geriausių savo srities profesionalų.  Varžybose dalyvaus stipriausi  Lietuvoje atletai. Kiekvienas jų turi didelį palaikymą iš savo klubo, ar bendruomenės, tad įsitraukimas į renginį bus ne tik iš dalyvių pusės, bet ir jų aplinkos.

 
„Nemanau, kad 100 yra didelis skaičius, bet jis nebuvo pasirinktas atsitiktinai. Tai labai drąsi žinutė - „Top 100“. Žinau ir matau, kad nemažai sporto klubuose sportuojančių yra tikrai fiziškai pajėgūs dalyvauti, tačiau daugelis nežino arba nedrįsta išeiti už savo klubo ribų, todėl raginu visus drąsiai išbandyti save!“, - šypsojosi V. Kviklys.Numatoma, kad „Fitness Challenge“ renginys truks kone visą diena, nuo 13 iki 22 valandos. Siekiama, kad šis turnyras būtų patrauklus ne tik sportininkams, bet ir žiūrovams.
 
„Labai norime padaryti gerą sporto šou. Bus live DJ, šviesos, konstrukcijos ekranai, daug kitų specialių elementų. Viskas bus sujungta į vieną didelį sporto ir muzikos užtaisą. Tai pajaus ne tik dalyviai, bet ir žiūrovai. Varžybas papildys „street dance“ šokių kovos, bei ZUMBA šokėjų pasirodymai. Žiūrovams bus įrengtos įvairios pramogos. O visi klubai galės turėti savo zonas, rengs įvairius žaidimus žiūrovams“, - pabrėžė pats ne vienose panašiose varžybose Lietuvoje ir užsienyje dalyvavęs vienas iš „Fitness Challenge“ organizatorių  V. Kviklys.
 
„Tokio masto renginio atviroje erdvėje dar nebuvo Lietuvoje (ar Vilniuje), todėl manome, kad tai galėtų būti „Vilniaus sporto festivalio“ tradicija ar net iššaukti tarptautiniu mastu. Užsiėminėjančiu šiuo sportu žmonių gretos Lietuvoje didėja, o ir pačių sportininkų lygis auga. Esame labai dėkingi partneriams ir sporto klubams, kurie padės suorganizuoti šį renginį. Sostinės gyventojams į Vilniaus sporto festivalį atvykti tikrai bus verta. Neeilinėje sporto fiestoje laukia daugybė pramogų tiek suaugusiems, tiek patiems mažiausiems festivalio lankytojams. Transformuosime Lukiškių aikštę, įrengsime įspūdingą varžybų zoną. Kiekviena diena festivalis stebins renginiais: parodos, konferencija, varžybos, treniruotės, sporto klubų mugė ir daug įdomaus turinio – visa tai jau paskutinį vasaros savaitgalį vyks Vilniaus sporto festivalio metu, rugpjūčio 30-rugsėjo 1 dienomis Lukiškių aikštėje, Vilniuje“, - paantrino Viešosios įstaigos „Sveikas miestas“ vadovas Mantas Paulauskas.
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Š.Jasikevičius tikisi galingo užnugario
2019 09 20
Pristatymas
„Žinau, kaip lietuviai myli krepšinį, ir šiandien tuo galėjau dar kartą įsitikinti", - per „Žalgirio“ pristatymą džiaugėsi ekipos naujokas J.Landale'as.
„Rytas“ paruošė postą J.Kazlauskui
2019 09 19
Situacija
Skolų slegiamas Vilniaus „Rytas“ sieks išsaugoti turimas pozicijas, prezidento postas paruoštas Jonui Kazlauskui.
„Tokioje situacijoje dar nesu buvęs“
2019 09 19
Žvilgsnis
„Ryto“ treneris Dainius Adomaitis mano, kad pakartoti praėjusio sezono pasiekimus bus iššūkis
 
Rinktinė – žemyn, klubai – aukštyn
2019 09 19
Žvilgsnis
FIFA reitinge Lietuvos rinktinė jau tik 131-oje vietoje, o UEFA klasifikacijoje, kur vertinami klubų pasiekimai, mūsų šalis šovė į 34-ąją poziciją.
„Banga“ pusfinalyje palaužė A lygos ekipą
2019 09 18
Taurė
Antruoju Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės turnyro finalo dalyviu tapo I lygos klubas Gargždų „Banga“.
J.Martinsas: „Sėkmę reikia užsitarnauti“
2019 09 18
Taurė
Po pralaimėjimo Marijampolės „Sūduvai“ LFF taurės pusfinalyje Vilniaus „Žalgirio“ treneris Joao Martinsas nebuvo linkęs ieškoti kaltų.
Trasoje – ir darželinukai, ir 86 metų bėgikas
2019 09 19
Bėgimas
Kupiškyje, rekonstruotoje Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštėje, įvyko varžybos olimpiečio Aleksandro Antipovo ir Kupiškio r. savivaldybės taurei laimėti.
Žemaitijos sostinėje – unikalus bėgimas
2019 09 18
Bėgimas
Telšiuose rugsėjo 21 d. vyks priešpaskutinis šiais metais Lietuvos bėgimo taurės etapas – estafetinis ir asmeninis bėgimas „Judėkime kartu 2019“.
Lengvaatlečius į Dohą lydės psichologė
2019 09 17
Pasaulio čempionatas
Paskelbta Lietuvos komandos sudėtis, kuris dalyvaus rugsėjo 27 – spalio 6 d. Dohoje (Kataras) vyksiančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate.
 
Lietuviui – ITF turnyro nugalėtojo titulas
2019 09 20
Turnyras
Tarptautinės teniso federacijos (ITF) jaunių (iki 18 m.) turnyro „ETC Cup“ Ukrainoje dvejetų varžybose sublizgėjo Vilniaus teniso akademijos auklėtiniai.
Lietuvį sustabdė Rusijos tenisininkas
2019 09 20
Turnyras
Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis „World Tour 250“ turnyre Sankt Peterburge pralaimėjo 38-ajai pasaulio raketei.
R.Berankis be vargo įveikė pirmą barjerą
2019 09 17
Turnyras
Pirmoji Lietuvos raketė Ričardas Berankis (ATP-63) „St.Petersburg Open“ turnyro vienetų varžybas pradėjo įtikinama pergale.
Po pergalės – pralaimėjimas
2019 09 18
Imtynės
Nur Sultane (Kazachstanas) vykstančiame pasaulio imtynių čempionate lietuvė Kamilė Gaučaitė iškovojo vieną pergalę, bet į ketvirtfinalį neprasibrovė.
Lietuviai baigė kovos pasaulio čempionate
2019 09 17
Boksas
Tadas Tamašauskas po atkaklios kovos pralaimėjo pasaulio bokso čempionato aštuntfinalyje.
„Kovos baigtį gali nulemti vienas smūgis“
2019 09 17
Bušido
Kauno ringe kovosiantis Arnoldas Misiūnas: „Pagaliau visi pamatys, kad esu tikras kovotojas“.
 
Pasaulio čempionate – septyni lietuviai
2019 09 20
Pasaulio čempionatas
Rasa Leleivytė pasaulio dviračių pirmenybėse dalyvaus 12-tą, o Ramūnas Navardauskas – 10-tą kartą.
Lietuvė kopė ant garbės pakylos
2019 09 16
Lenktynės
Daugiadienių lenktynių „Watersley Ladies Challenge“ trečiajame etape Lietuvos dviratininkė Akvilė Gedraitytė iškovojo antrą vietą.
Lietuvę Italijoje aplenkė tik dvi varžovės
2019 09 07
Lenktynės
Lenktynių „Premondiale Giro Toscana“ pirmajame etape Rasa Leleivytė („Aromitalia-Vaiano“) užėmė trečiąją vietą ir pelnė tris pasaulio reitingo taškus.
Molėtuose – kova dėl trijų trofėjų
2019 09 15
Supertaurė
Molėtuose vykusiose Lietuvos rankinio federacijos supertaurės varžybose pergales šventė Garliavos moterų bei Klaipėdos vyrų komandos.
Sezonas Europoje baigėsi vos prasidėjęs
2019 09 09
Europos taurė
Klaipėdos „Dragūnas“ svečiuose du kartus pralaimėjo Rišono „Maccabi“ (Izraelis) komandai ir nepateko į kitą EHF taurės turnyro etapą.
Teisėjai mokėsi, šventė ir rinko valdžią
2019 09 08
Teisėjai
Lietuvos rankinio teisėjų asociacija paminėjo savo veiklos 20-metį, ruošėsi naujam sezonui ir išsirinko naują valdžią.
 
Latvijoje jautėsi kaip namuose
2019 08 24
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis sezoną baigė FIVB turnyre Jūrmaloje užimdami 9-ąją vietą.
Istoriniame turnyre – dvi Lietuvos poros
2019 08 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius istoriniame turnyre Jūrmaloje iškopė į pagrindines varžybas.
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
G.Grinbergas: „Greičio yra, reikia sėkmės“
2019 09 20
Žiedinės lenktynės
Legendinėje trasoje startuosiantis šešiolikmetis lietuvis Gustas Grinbergas ir jo komandos draugai tikisi sėkmės, bet rezultatą prognozuoti vengia.
(Ne)išvengiamos lenktynininkų pamokos
2019 09 19
Žvilgsnis
Didesnės ar mažesnės avarijos, kai ekipažas netelpa greičio ruožo posūkiuose ar padaręs keletą kūlversčių baigia pasirodymą greta trasos, yra ralio dalis.
Į Dakaro smėlynus –  „Mini“ automobiliu
2019 09 17
Dakaras
„Agrorodeo“ komanda pristatė automobilį, kuriuo važiuos 2020-ųjų metų Dakaro ralio maratone. Tai – vienintelis Lietuvoje „Mini John Cooper Works Rally“.
 
Varomoji jėga – konkurencija
2019 09 16
Ledo ritulys
Ledo ritulio mokyklos „Griunvaldas“ vadovas apie susijungimą su „Kaunas Hockey“: „Jau ilgai Kaune laukėme ledo ritulio permainų“
Italijoje – Lietuvos čiuožėjų rekordas
2019 09 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Challenger Series“ dailiojo čiuožimo varžybose „Lombardia Trophy 2019“ dalyvavo ir Lietuvos sportininkai.
Lietuvos čempionate – Latvijos sistema
2019 09 11
Ledo ritulys
2019-2020 metų Lietuvos ledo ritulio čempionatas startuos spalio 2 dieną, o pirmenybėse varžysis penkios komandos.
Plaukimo guru patirtimi dalinsis Vilniuje
2019 09 20
Specialistas
Tarp elitinių Lietuvos specialisto Genadijaus Sokolovo klientų – ir net 23 olimpinius aukso medalius laimėjęs legendinis amerikietis Michaelas Phelpsas.
Vilniuje – zumbos fiesta ir sporto dirbtuvės
2019 09 19
Anonsas
Vienas laukiamiausių sporto renginių vyks rugsėjo 28 dieną Vilniuje, „Delfi“ sporto centre. Be zumbos maratono, bus pristatomos ir kitos sporto šakos.
Netradicinėje distancijoje – lietuvio pergalė
2019 09 18
Baidarių ir kanojų irklavimas
Kinijoje vykstančiose pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo sprinto supertaurės varžybose triumfavo Lietuvos kanojininkas Vadimas Korobovas.
 
Prezidentūroje įvertintos mokinių pergalės
2019 09 19
Mokyklų žaidynės
Prezidentas Gitanas Nausėda apdovanojo praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių nugalėtojus bei paskelbė naujojo, jau 15-ojo sezono pradžią.
Idėjų maratone ieškojo naujų sprendimų
2019 09 18
Žvilgsnis
Kauno „Žalgirio“ hakatone sukurtas išmanus žaidėjų analizės įrankis padės efektyviau siekti pergalių.
Antra karjera padeda išvengti duobių
2019 09 17
Žvilgsnis
Lengvaatletė Brigita Virbalytė-Dimšienė „Aš žinau, kad esu du asmenys – Brigita sportininkė ir Brigita sporto žurnalistė.“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas