sveikasmiestas.lt 2019 m. gegužės 24 d. 14:15 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Vilniuje varžysis 100 pajėgiausių atletų

Vilniaus sporto festivalis net tris dienas stebins įspūdingas sporto, aktyvaus laisvalaikio renginiais ir turnyrais.

Vasaros pabaigoje Vilniuje tris dienas vyks sporto festivalis
Vasaros pabaigoje Vilniuje tris dienas vyks sporto festivalis
   
Vasaros pabaigoje Vilniuje vyksiančių tradicinių  „Sostinės dienų“ metu pirmą kartą lauke įvyks vienas didžiausių sporto renginių  - Vilniaus sporto festivalis, kuris net tris dienas stebins įspūdingas sporto, aktyvaus laisvalaikio renginiais ir turnyrais. Laukiamiausios iš jų - „Fitness Challenge“ varžybos. Tai bus vienas pagrindinių viso savaitgalio sporto renginių, nepaliksiantys abejingų nei dalyvių, nei žiūrovų. Šiose varžybose dalyvaus tik 100 sportininkų, kurie pajėgus susidoroti su keliamais reikalavimai.
 
„Fitness Challenge“ nėra nauja sporto rūšis. Šis sportas susideda iš įvairių fitneso, ištvermės ir jėgos pratimų. Sporto klubuose vis labiau populiarėja funkcinės treniruotės, įtraukiančios vis daugiau žmonių, norinčių išbandyti savo galimybes ar visapusiškai tobulėti.
 
„Pastebėjau, kad pas mus Lietuvoje nėra daug viešų renginių, susijusiu su fitnesu, ištverme ir jėga. Pas mus populiarūs yra bėgimai, dviračiai, triatlonas, bet visi jie paremti kardio. O tie, kurie sportuoja sporto salėse, lanko funkcines treniruotes, sunkiąją atletiką, „crossfit'ą“ ar pan., savo renginio neturi. Tokių žmonių yra labai daug. Pagalvojau, kad būtų įdomu pakviesti visus klubus ir surengti atviras varžybas“, - pasakojo šios idėjos autorius Vaidotas Kviklys.
 
Prie renginio prisidėti žada žinomi Lietuvos veidai - „Amber Crossfit“ klubo įkūrėjas, buriuotojas, prestižinių varžybų aplink pasaulį „Volvo Ocean Race“ dalyvis Rokas Milevičius, vienas stipriausių Lietuvos „CrossFit“ atletų Tadas Gudžiauskas, garsus funkcinių treniruočių specialistas Bronius Burneika, treneriai Paulius Jurėnas ir Liutauras Kasparavičius bei kiti.
 
Į varžybas kviečiami ir vyrai, ir moterys, todėl vakare bus paskelbti du stipriausi „Fitness Challenge“ čempionai.
 
Dar viena įdomybė - iki pat varžybų dienos dalyviai nežinos, kokios rungtys jų laukia.
 
„Galiu nuraminti, kad visos rungtys bus įveikiamos ir nereikalaujančios kažkokių specialių techninių žinių. Orientuojamės į aktyviai sportuojančius žmones, žinančius bazinius judesius, - aiškino V. Kviklys. - Visgi norėtume, kad į varžybas atvyktų rimti sporto entuziastai. Nesitaikome į čempionus, bet žmonės jau turi gyventi sportu. Tam ir parengėme reikalavimus atletams, kad jie suprastų, ar tikrai gali dalyvauti tokiame turnyre“.
 
Renginys orientuotas į populiariausias treniruočių metodikas, kurių programas ruošia vieni geriausių savo srities profesionalų.  Varžybose dalyvaus stipriausi  Lietuvoje atletai. Kiekvienas jų turi didelį palaikymą iš savo klubo, ar bendruomenės, tad įsitraukimas į renginį bus ne tik iš dalyvių pusės, bet ir jų aplinkos.

 
„Nemanau, kad 100 yra didelis skaičius, bet jis nebuvo pasirinktas atsitiktinai. Tai labai drąsi žinutė - „Top 100“. Žinau ir matau, kad nemažai sporto klubuose sportuojančių yra tikrai fiziškai pajėgūs dalyvauti, tačiau daugelis nežino arba nedrįsta išeiti už savo klubo ribų, todėl raginu visus drąsiai išbandyti save!“, - šypsojosi V. Kviklys.Numatoma, kad „Fitness Challenge“ renginys truks kone visą diena, nuo 13 iki 22 valandos. Siekiama, kad šis turnyras būtų patrauklus ne tik sportininkams, bet ir žiūrovams.
 
„Labai norime padaryti gerą sporto šou. Bus live DJ, šviesos, konstrukcijos ekranai, daug kitų specialių elementų. Viskas bus sujungta į vieną didelį sporto ir muzikos užtaisą. Tai pajaus ne tik dalyviai, bet ir žiūrovai. Varžybas papildys „street dance“ šokių kovos, bei ZUMBA šokėjų pasirodymai. Žiūrovams bus įrengtos įvairios pramogos. O visi klubai galės turėti savo zonas, rengs įvairius žaidimus žiūrovams“, - pabrėžė pats ne vienose panašiose varžybose Lietuvoje ir užsienyje dalyvavęs vienas iš „Fitness Challenge“ organizatorių  V. Kviklys.
 
„Tokio masto renginio atviroje erdvėje dar nebuvo Lietuvoje (ar Vilniuje), todėl manome, kad tai galėtų būti „Vilniaus sporto festivalio“ tradicija ar net iššaukti tarptautiniu mastu. Užsiėminėjančiu šiuo sportu žmonių gretos Lietuvoje didėja, o ir pačių sportininkų lygis auga. Esame labai dėkingi partneriams ir sporto klubams, kurie padės suorganizuoti šį renginį. Sostinės gyventojams į Vilniaus sporto festivalį atvykti tikrai bus verta. Neeilinėje sporto fiestoje laukia daugybė pramogų tiek suaugusiems, tiek patiems mažiausiems festivalio lankytojams. Transformuosime Lukiškių aikštę, įrengsime įspūdingą varžybų zoną. Kiekviena diena festivalis stebins renginiais: parodos, konferencija, varžybos, treniruotės, sporto klubų mugė ir daug įdomaus turinio – visa tai jau paskutinį vasaros savaitgalį vyks Vilniaus sporto festivalio metu, rugpjūčio 30-rugsėjo 1 dienomis Lukiškių aikštėje, Vilniuje“, - paantrino Viešosios įstaigos „Sveikas miestas“ vadovas Mantas Paulauskas.
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
"Neptūnas" išsaugojo savo kapitoną
2019 06 26
LKL
„Klaipėda yra namai, kolektyvas lieka tas pats, todėl norėjosi likti", - pratęsęs sutartį kalbėjo Simas Galdikas.
Kurčiųjų rinktinės išvyko į Liubliną
2019 06 26
Kurčiųjų krepšinis
Lietuvos kurčiųjų vyrų ir moterų rinktinės išvyko į pasaulio čempionatą Lenkijoje.
„Laukiu, kada mano vaikai baigs mokyklą"
2019 06 25
Treneris
Nenadas Čanakas - apie sprendimą likti Panevėžyje ir vasaros darbus.
 
Visi ketvirtfinalininkai - aiškūs
2019 06 27
LFF taurė
Ketvirtadienį sužaistos trejos paskutinės LFF taurės turnyro aštuntfinalio rungtynės. Į ketvirtfinalį pateko 5 A ir 3 pirmosios lygų komandos.
Aptarė LFF vystymosi planus
2019 06 26
Kuluaruose
LFF antrą kartą šiemet apsilankę „UEFA Grow“ atstovai diskutavo apie Lietuvos bei Europos futbolo asociacijų vystymasį ir benradarbiavimo planus.
Svarstys "Stumbro" licencijų galiojimą
2019 06 26
A lyga
LFF Dk įskaitė Kauno "Stumbrui" pralaimėjimus nesužaistose rungtynėse su "Panevėžiu" ir skyrė baudą.
Vardan rezultatų  – drastiškas sprendimas
2019 06 26
Maratonas
Didžiausiu vasaros bėgimu galėjęs vadintis Kauno maratonas nuo šiol vyks paskutinį balandžio sekmadienį.
Lietuviai liko per žingsnį nuo pusfinalio
2019 06 26
Lengvoji atletika
Lietuvos lengvaatlečiai Europos žaidynėse buvo šalia garbės pakylos asmeninėse įskaitose. Komandos šansą prasibrauti į pusfinalį atėmė teisėjų sprendimai.
Greičiausias buvo tas pats M. Viršilas
2019 06 24
Bėgimas
Kaip ir pernai, bėgimą aplink Elektrėnų marias laimėjo maratonininkas Mindaugas Viršilas. Pirma tarp moterų - Gitana Akmanavičiūtė.
 
R. Berankis smuktelėjo, L. Grigelis pakilo
2019 06 24
Tenisas
ATP reitingų lentelėje Ričardas Berankis iš 73-iosios vietos smuktelėjo į 74-ąją, o Laurynas Grigelis iš 295-osios pozicijos pakilo į 293-iąją.
Finale - L. Grigelio ir italo triumfas
2019 06 22
Tenisas
L. Grigelis su italu A. Pellegrino 1:6, 6:3, 10:7 įveikė urugvajietį A. Beharą ir ekvadorietį G Escobarą ir tapo turnyro Italijoje nugalėtojais.
Lietuvis ir italas žais finale
2019 06 21
Dvejetai
Lietuvis Laurynas Grigelis ir italas Andrea Pellegrino laimėjo turnyro „Internazionali Di Tennis Emilia Romagna“ dvejetų varžybų pusfinalį.
Lietuvės laukia mūšis dėl bronzos
2019 06 26
Europos žaidynės
Krauju paženklintame Europos žaidynių pusfinalyje pralaimėjusi Danutė Domikaitytė išsaugojo viltį kopti ant garbės pakylos – iki jos liko žingsnis.
Lietuvė palaužė olimpinę vicečempionę
2019 06 26
Europos žaidynės
„Tai pirma pergalė prieš tokią tituluotą varžovę. Danutė kovojo kaip iš natų, be klaidų“, - džiaugėsi D.Domikaitytės treneris A.Kaselis.
Žaidynės baigėsi aštuntfinalyje
2019 06 25
Europos žaidynės
Lietuvos boksininkas Evaldas Skurdelis vieningu teisėjų sprendimu pralaimėjo kovą rusui Gabiliui Mamedovui.
 
Šilalėje varžysis apie 100 dviratininkų
2019 06 26
Dviračiai
Lietuvos dviračių plento čempionate Šilalėje dalyvaus ir iš šių kraštų kilęs R.Navardauskas, ir E.Šiškevičius, ir G.Bagdonas, ir kiti žinomi dviratininkai.
Lietuvis - greta garbės pakylos.
2019 06 25
Europos žaidynės
"Po finišo net pykino", - prisipažino penktąją vietą Europos žaidynėse užėmęs Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas.
Lietuviams nepavyko įgyvendinti planų
2019 06 23
Europos žaidynės
Europos žaidynių vyrų dviračių plento 180 km grupinėse lenktynėse startavo 135 sportininkai iš 37 šalių. Tarp jų ir penki Lietuvos dviratininkai.
„Dėl geresnės ateities reikia keistis“
2019 06 25
Žvilgsnis
Lietuvos rankinio federacijos prezidentas: „Reikia savikritiškai pasižiūrėti į situaciją, kurioje esame dabar. Ir pagalvoti, ką turime daryti kitaip.“
Stiprinasi ir laukia burtų
2019 06 19
Pasiruošimas
Kitą sezoną tarptautiniuose turnyruose dalyvaus rekordiškai daug Lietuvos rankinio klubų – keturi vyrų ir du moterų.
Lietuvių nebūtų išgelbėjusi net pergalė
2019 06 16
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė Europos čempionato atrankos varžybas baigė lygiosiomis svečiuose su Portugalija.
 
Į Klaipėdą atvyks ir rusės
2019 06 25
Paplūdimio tinklinis
Į teatro aikštėje, vyksiantį tarptautinį moterų paplūdimio turnyrą „Amber Cup" susirinks po vieną tinklininkių porą iš 12 šalių.
Žingsnį į Tokiją žengė tvirtai
2019 06 23
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkės tapo pirmojo olimpinės atrankos etapo E grupės nugaėtojomis.
Pirmą žingsnį į Tokiją žengė Kroatijoje
2019 06 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos moterų paplūdimio tinklinio rinktinė užtikrinta pergale prieš kroates pradėjo olimpinės atrankos turnyrą.
TCR papildė Šiaurės Europos lenktynės
2019 06 26
Auto
„LTD Venta Event“ įgavo teisę oficialiai įtraukti ir naudoti „TCR“ pavadinimą organizuojant "NEZ6H" lenktynes ir Baltijos šalių čempionatą.
Čempionatui įpusėjus lietuvis tebėra šeštas
2019 06 23
Motokrosas
Dešimtajame pasaulio motokroso čempionato etape Vokietijoje Arminas Jasikonis užėmė dešimtąją vietą,o bendroje įskaitoje išliko šeštas.
Motokrosas vėl džiugino Anykščius
2019 06 23
Motokrosas
Tūkstantinė į Lietuvos motociklų kroso varžybas susirinkusi minia jomis galėjo grožėtis dvi dienas nuo ryto iki vakaro.
 
Čempionato dalyvių skaičius padidėjo
2019 06 20
Ledo ritulys
2019-2020 sezone Lietuvos ledo ritulio pirmenybėse žais nebe keturios, o penkios komandos - prisijungs jungtinė Kauno-Klaipėdos ekipa.
Prieš žiemos iššūkius – sunkus darbas vasarą
2019 06 04
Kalnų slidinėjimas
Kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas – apie pratybas Druskininkuose, gyvenimą be atostogų, Lietuvos talentus, tikslus, pinigus, studijas, rinkimus.
Tikisi pagrindinio vaidmens
2019 05 29
Svetur
Suomijos „SaiPa“ klube antrus metus liekantis Lietuvos rinktinės vartininkas L. Lubys kitą sezoną norėtų daugiau atsakomybės.
Laimikis - du aukso bei sidabro medalis
2019 06 27
Šaškės
Lietuvos šaškių meistras Aleksejus Domčevas antrajame IDF pasaulio šašių taurės etape laimėjo du turnyrus, o viename buvo antras.
Su žaidynėmis atsisveikino pergale
2019 06 26
Badmintonas
Lietuvos badmintonininkės baigė kovas Europos žaidynėse. Paskutiniame mače Minske Vytautė Fomkinaitė iškovojo pergalę.
Šaudymo aikštelėse - visi penki lietuviai
2019 06 26
Šaudymas
Penki Lietuvos sportininkai trečiadienį dalyvavo Europos sporto žaidynių šaudymo varžybose.
 
Tribūnose – ištikimiausi sirgaliai
2019 06 26
Europos žaidynės
Baidarininkai Andrejus Olijnikas ir Ričardas Nekriošius po Europos žaidynių finalo pateko į artimųjų glėbį.
Estafetę iš Minsko perima Krokuva
2019 06 22
Europos žaidynės
Europos olimpinių komitetų asociacija patvirtino – 2023 m. Europos žaidynės vyks Lenkijos mieste Krokuvoje ir jį supančiame Mažosios Lenkijos regione.
Žaidynių atidaryme – lietuviški akcentai
2019 06 22
Europos žaidynės
Ryškūs, linksmi, tvirti, gražūs. Lietuvos sportininkai su vėliavneše Liveta Jasiūnaite priešakyje buvo gerai matomi Europos žaidynių atidarymo parade.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas