Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. gegužės 23 d. 08:08 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Rūta nusipelnė pagarbos ir padėkos“

Prezidentas Valdas Adamkus: apie netikėtą olimpinės čempionės sprendimą, pietus su visa jos šeima, plaukimo įtaką jo sveikatai, LKL kovas.

V.Adamkus su R.Meilutyte susipažino po Londono olimpiados.
Kristinos Černiauskaitės nuotr.
V.Adamkus su R.Meilutyte susipažino po Londono olimpiados.
Kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus – didelis plaukimo entuziastas, be jo neįsivaizduoja ir savo gyvenimo. 
 
Jis ir dabar plaukioja Santariškių ligoninės baseine dukart per savaitę, atidžiai seka Lietuvos sportinį gyvenimą ir džiaugiasi mūsų sportininkų pergalėmis, išgyvena pralaimėjimus. 
 
Šįkart su Prezidentu kalbamės apie Londono olimpinės čempionės plaukikės Rūtos Meilutytė sprendimą baigti sportininkės karjerą.   

Gerbiamas Prezidente, ar nelikote nustebintas tokiu mūsų plaukimo žvaigždės drastišku sprendimu?
Taip, esu nustebęs. Rūta nustebino Lietuvą ir pasaulį, pradėdama savo karjerą, kai tapo Londono olimpine čempione, lygiai taip pat ji mane nustebino ir baigdama savo karjerą.
 
Ji yra pačiame savo sportiniame pajėgume, tikrai galėtų sėkmingai varžytis pasaulinėje arenoje ir būti viena pirmaujančiųjų.

Rūtai galiu pasakyti didelį ačiū, už tai, kokį svarų indėlį į Lietuvos sportinį gyvenimą ji įnešė savo darbu ir talentu, išgarsino mūsų šalį visame pasaulyje. Jai už tai turime būti dėkingi. 
 
Nežinau tikslių priežasčių, dėl ko ji taip nusprendė, bet mes negalime  turėti kokios nors įtakos, o tik sutikti su tuo.

Po 2012 m. Londono olimpinių žaidynių Rūtą su visa jos šeima pakvietėte pietų į „Stiklių“ restoraną ir ilgai su ja bendravote, iš arčiau susipažinote su olimpine čempione. Kokį įspūdį paliko Rūta, kurią pavadinote auksine žuvele?
Nors tas asmeninis ir tiesioginis susitikimas buvo trumpas, bet Rūta  paliko labai šiltą, nuoširdų įspūdį. 
 
Žvelgiant į savo sportinį gyvenimą, nueitą kelią, kuris paliko neišdildomų malonių prisiminimų, Rūta turėtų būti pavyzdys mūsų pradedantiems jauniems sportininkams, kuriuo keliu eiti. 
 
Galbūt tas nesusikalbėjimas su Tarptautine testavimo agentūra dėl patikrinimo ir palieka šešėlį, bet aš norėčiau, kad Lietuvos jaunimui Rūta ir toliau būtų pavyzdžiu, jog, daug dirbant ir  stengiantis, galima pasiekti puikų laimėjimų ir skatintų eiti tuo pačiu keliu, kokiu ji pati ėjo. 

Rūtai tikrai priklauso didelė mūsų pagarba ir tuo pačiu padėka.     Rūta plaukimo takelį paliko būdama 22-ejų, kai iki Tokijo olimpinių žaidynių liko vos vieneri metai. Ar esate optimistas ir tikite, kad ji dar kada nors vėl sugrįš, ar jau galutinai padėtas taškas?
Šiuo metu, žinant jos apsisprendimą, taškas yra padėtas ir reikia su tuo sutikti bei nekelti jokių klausimų. 
 
Tai – Rūtos asmeninis apsisprendimas, tik ji vienintelė žino savo pajėgumą, galimybes, ir jos apsisprendimą turime priimti.   

Jos indėlis į Lietuvos plaukimą yra didžiulis. Rūtos pasiekimai turi paskatinti ir uždegti Lietuvos jaunimą, kad jis irgi galėtų pasiekti tokių pačių rezultatų, kokius ji pasiekė. Tai – išliekantis pavyzdys visai mūsų jaunajai kartai. 

Dažnai mūsų legendos iš didžiojo sporto išeina tyliai, ramiai. Kaip galvojate, ar Rūta Meilutytė nusipelnė gražių išleistuvių?
Kodėl gi ne. Ją vertinu kaip didelio meistriškumo plaukikę, pasiekusią puikių rezultatų, nuoširdžią ir patraukiančią asmenybę, nusipelniusią pagarbos ir padėkos. 

Kokį įsivaizduotumėte jos antrąjį gyvenimo etapą be plaukimą ir ką jai norėtumėte palinkėti?
Rūtai norėčiau nuoširdžiai palinkėti išlaikyti savyje tą idealizmą, kuris ją atvedė į dideles aukštumas. 
 
Rūtai linkiu siekti ir pasiekti tai, ką ji yra užsibrėžusi, kad gyvenimas klostytųsi lygiai taip pat, kaip ir su didele sėkme bei pakilimu ji pradėjo savo karjerą, bei džiaugtis gyvenimu, koks jai ir mums visiems yra priimtinas ir sektinas.     

O jūs ar vis dar lankote baseiną ir nežadate baigti savo plaukiko karjeros?
Jūs manęs nenurašykite, net neturite turėti tokių abejonių (šypososi). Kiekvieną savaitę griežtai darau tą patį, ką ir anksčiau. 
 
Plaukioju dukart per savaitę – pirmadieniais ir penktadieniais. 

Jaučiuosi gerai ir jaučiu plaukimo pasekmes, kadangi į baseiną atvažiuoju su tam tikru fiziniu apkrovimu, gal net sakyčiau ir su gyvenimo spaudimu. 

Po valandos, jau išvažiuodamas iš Santaros klininkų baseino, jaučiuosi visiškai atsipalaidavęs, vėl norintis dirbti, siekti ir gyventi. 

Ketvirtadienį važiuoju į Panevėžį žiūrėti LKL rungtynių tarp „Žalgirio“ ir „Lietkabelio“. Manau, kad jei „Žalgiris“ laimės pusfinalį, finale apgins čempionų titulą.     
  
 
 
  
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Š.Jasikevičius tikisi galingo užnugario
2019 09 20
Pristatymas
„Žinau, kaip lietuviai myli krepšinį, ir šiandien tuo galėjau dar kartą įsitikinti", - per „Žalgirio“ pristatymą džiaugėsi ekipos naujokas J.Landale'as.
„Rytas“ paruošė postą J.Kazlauskui
2019 09 19
Situacija
Skolų slegiamas Vilniaus „Rytas“ sieks išsaugoti turimas pozicijas, prezidento postas paruoštas Jonui Kazlauskui.
„Tokioje situacijoje dar nesu buvęs“
2019 09 19
Žvilgsnis
„Ryto“ treneris Dainius Adomaitis mano, kad pakartoti praėjusio sezono pasiekimus bus iššūkis
 
Rinktinė – žemyn, klubai – aukštyn
2019 09 19
Žvilgsnis
FIFA reitinge Lietuvos rinktinė jau tik 131-oje vietoje, o UEFA klasifikacijoje, kur vertinami klubų pasiekimai, mūsų šalis šovė į 34-ąją poziciją.
„Banga“ pusfinalyje palaužė A lygos ekipą
2019 09 18
Taurė
Antruoju Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės turnyro finalo dalyviu tapo I lygos klubas Gargždų „Banga“.
J.Martinsas: „Sėkmę reikia užsitarnauti“
2019 09 18
Taurė
Po pralaimėjimo Marijampolės „Sūduvai“ LFF taurės pusfinalyje Vilniaus „Žalgirio“ treneris Joao Martinsas nebuvo linkęs ieškoti kaltų.
Trasoje – ir darželinukai, ir 86 metų bėgikas
2019 09 19
Bėgimas
Kupiškyje, rekonstruotoje Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštėje, įvyko varžybos olimpiečio Aleksandro Antipovo ir Kupiškio r. savivaldybės taurei laimėti.
Žemaitijos sostinėje – unikalus bėgimas
2019 09 18
Bėgimas
Telšiuose rugsėjo 21 d. vyks priešpaskutinis šiais metais Lietuvos bėgimo taurės etapas – estafetinis ir asmeninis bėgimas „Judėkime kartu 2019“.
Lengvaatlečius į Dohą lydės psichologė
2019 09 17
Pasaulio čempionatas
Paskelbta Lietuvos komandos sudėtis, kuris dalyvaus rugsėjo 27 – spalio 6 d. Dohoje (Kataras) vyksiančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate.
 
Lietuviui – ITF turnyro nugalėtojo titulas
2019 09 20
Turnyras
Tarptautinės teniso federacijos (ITF) jaunių (iki 18 m.) turnyro „ETC Cup“ Ukrainoje dvejetų varžybose sublizgėjo Vilniaus teniso akademijos auklėtiniai.
Lietuvį sustabdė Rusijos tenisininkas
2019 09 20
Turnyras
Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis „World Tour 250“ turnyre Sankt Peterburge pralaimėjo 38-ajai pasaulio raketei.
R.Berankis be vargo įveikė pirmą barjerą
2019 09 17
Turnyras
Pirmoji Lietuvos raketė Ričardas Berankis (ATP-63) „St.Petersburg Open“ turnyro vienetų varžybas pradėjo įtikinama pergale.
Po pergalės – pralaimėjimas
2019 09 18
Imtynės
Nur Sultane (Kazachstanas) vykstančiame pasaulio imtynių čempionate lietuvė Kamilė Gaučaitė iškovojo vieną pergalę, bet į ketvirtfinalį neprasibrovė.
Lietuviai baigė kovos pasaulio čempionate
2019 09 17
Boksas
Tadas Tamašauskas po atkaklios kovos pralaimėjo pasaulio bokso čempionato aštuntfinalyje.
„Kovos baigtį gali nulemti vienas smūgis“
2019 09 17
Bušido
Kauno ringe kovosiantis Arnoldas Misiūnas: „Pagaliau visi pamatys, kad esu tikras kovotojas“.
 
Pasaulio čempionate – septyni lietuviai
2019 09 20
Pasaulio čempionatas
Rasa Leleivytė pasaulio dviračių pirmenybėse dalyvaus 12-tą, o Ramūnas Navardauskas – 10-tą kartą.
Lietuvė kopė ant garbės pakylos
2019 09 16
Lenktynės
Daugiadienių lenktynių „Watersley Ladies Challenge“ trečiajame etape Lietuvos dviratininkė Akvilė Gedraitytė iškovojo antrą vietą.
Lietuvę Italijoje aplenkė tik dvi varžovės
2019 09 07
Lenktynės
Lenktynių „Premondiale Giro Toscana“ pirmajame etape Rasa Leleivytė („Aromitalia-Vaiano“) užėmė trečiąją vietą ir pelnė tris pasaulio reitingo taškus.
Molėtuose – kova dėl trijų trofėjų
2019 09 15
Supertaurė
Molėtuose vykusiose Lietuvos rankinio federacijos supertaurės varžybose pergales šventė Garliavos moterų bei Klaipėdos vyrų komandos.
Sezonas Europoje baigėsi vos prasidėjęs
2019 09 09
Europos taurė
Klaipėdos „Dragūnas“ svečiuose du kartus pralaimėjo Rišono „Maccabi“ (Izraelis) komandai ir nepateko į kitą EHF taurės turnyro etapą.
Teisėjai mokėsi, šventė ir rinko valdžią
2019 09 08
Teisėjai
Lietuvos rankinio teisėjų asociacija paminėjo savo veiklos 20-metį, ruošėsi naujam sezonui ir išsirinko naują valdžią.
 
Didžiausia bėda Lietuvoje – pinigų trūkumas
2019 09 20
Veidas
„Žaidžiant tik Lietuvoje, sunku būti pastebėtai“, - neabejoja Ispanijoje rungtyniaujanti viena geriausių Lietuvos tinklininkių Erika Kliokmanaitė.
Latvijoje jautėsi kaip namuose
2019 08 24
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis sezoną baigė FIVB turnyre Jūrmaloje užimdami 9-ąją vietą.
Istoriniame turnyre – dvi Lietuvos poros
2019 08 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius istoriniame turnyre Jūrmaloje iškopė į pagrindines varžybas.
G.Grinbergas: „Greičio yra, reikia sėkmės“
2019 09 20
Žiedinės lenktynės
Legendinėje trasoje startuosiantis šešiolikmetis lietuvis Gustas Grinbergas ir jo komandos draugai tikisi sėkmės, bet rezultatą prognozuoti vengia.
(Ne)išvengiamos lenktynininkų pamokos
2019 09 19
Žvilgsnis
Didesnės ar mažesnės avarijos, kai ekipažas netelpa greičio ruožo posūkiuose ar padaręs keletą kūlversčių baigia pasirodymą greta trasos, yra ralio dalis.
Į Dakaro smėlynus –  „Mini“ automobiliu
2019 09 17
Dakaras
„Agrorodeo“ komanda pristatė automobilį, kuriuo važiuos 2020-ųjų metų Dakaro ralio maratone. Tai – vienintelis Lietuvoje „Mini John Cooper Works Rally“.
 
Prie „Kaunas Hockey“ vairo – naujas treneris
2019 09 20
Treneris
Neseniai apie susijungimą su Kauno ledo ritulio mokykla „Griunvaldas“ paskelbusi reprezentacinė miesto komanda turi ir daugiau svarbių naujienų.
Varomoji jėga – konkurencija
2019 09 16
Ledo ritulys
Ledo ritulio mokyklos „Griunvaldas“ vadovas apie susijungimą su „Kaunas Hockey“: „Jau ilgai Kaune laukėme ledo ritulio permainų“
Italijoje – Lietuvos čiuožėjų rekordas
2019 09 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Challenger Series“ dailiojo čiuožimo varžybose „Lombardia Trophy 2019“ dalyvavo ir Lietuvos sportininkai.
Plaukimo guru patirtimi dalinsis Vilniuje
2019 09 20
Specialistas
Tarp elitinių Lietuvos specialisto Genadijaus Sokolovo klientų – ir net 23 olimpinius aukso medalius laimėjęs legendinis amerikietis Michaelas Phelpsas.
Vilniuje – zumbos fiesta ir sporto dirbtuvės
2019 09 19
Anonsas
Vienas laukiamiausių sporto renginių vyks rugsėjo 28 dieną Vilniuje, „Delfi“ sporto centre. Be zumbos maratono, bus pristatomos ir kitos sporto šakos.
Netradicinėje distancijoje – lietuvio pergalė
2019 09 18
Baidarių ir kanojų irklavimas
Kinijoje vykstančiose pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo sprinto supertaurės varžybose triumfavo Lietuvos kanojininkas Vadimas Korobovas.
 
Prezidentūroje įvertintos mokinių pergalės
2019 09 19
Mokyklų žaidynės
Prezidentas Gitanas Nausėda apdovanojo praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių nugalėtojus bei paskelbė naujojo, jau 15-ojo sezono pradžią.
Idėjų maratone ieškojo naujų sprendimų
2019 09 18
Žvilgsnis
Kauno „Žalgirio“ hakatone sukurtas išmanus žaidėjų analizės įrankis padės efektyviau siekti pergalių.
Antra karjera padeda išvengti duobių
2019 09 17
Žvilgsnis
Lengvaatletė Brigita Virbalytė-Dimšienė „Aš žinau, kad esu du asmenys – Brigita sportininkė ir Brigita sporto žurnalistė.“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas