LTF informacija 2019 m. gegužės 22 d. 15:28 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Tikslas – pakeisti požiūrį į tinklinį

Italijoje žaidžianti tinklininkė I.Sorokaitė: „Lietuvoje nėra tokios tinklinio, kaip profesionalaus sporto, kultūros. Tokios, kokia yra krepšinyje.“

I.Sorokaitė jau daugelį metų žaidžia Italijoje
Asm. archyvo nuotr.
I.Sorokaitė jau daugelį metų žaidžia Italijoje
   
Indrė Sorokaitė – bene ryškiausiai Europoje spindinti tinklinio žaidėja iš Lietuvos. Nuo 14-os metų Italijoje gyvenanti ir beveik visą karjerą stipriausiose šios šalies komandose praleidusi tinklininkė nusprendė savo duoklę atiduoti ir gimtinei. Ji rengia sportinę stovyklą, skirtą tinklinį žaidžiančioms ir apie didįjį sportą svajojančioms 12-17 metų mergaitėms. Stovykla organizuojama 2019 m. birželio 24-28 dienomis.
 
I. Sorokaitė daugiau nei 10 metų yra profesionali tinklinio žaidėja, kurią seka jaunimas iš viso pasaulio.
 
"Aš visada svajojau suteikti vaikams galimybę priartėti prie aukštojo tinklinio lygio. Norėčiau pasidalinti savo patirtimi su tais, kurie žengia pirmuosius žingsnius šiame sporte. Iš kitų žaidėjų mane išskiria aistra šiai disciplinai bei ryžtas pranokti save diena iš dienos. Norėčiau perteikti šiuos bruožus visiems savo stovyklos dalyviams", - stovyklos puslapyje prisistato tinklininkė.
 
I. Sorokaitė nuo 2013 metų yra Italijos tinklinio rinktinės narė, dalyvavo trijuose Europos čempionatuose, iškovojo sidabro medalį „World Grand Prix“ varžybose. 2007 ir 2009 metais ji tapo Europos moterų Čempionų lygos nugalėtoja, taip pat yra iškovojusi Italijos taurę ir supertaurę. Savo jėgas ji trumpai išbandė ir Azerbaidžane bei Japonijoje. Praėjusiame sezone ji atstovavo "Azzurra Volley San Casciano" komandai.
 
 
 
Tinklininkė su LTF.lt pasidalino savo mintimis apie savo karjerą bei norą padėti Lietuvos tinkliniui.
 
Kaip jums ir komandai sekėsi praėjusiame sezone?
Šį sezoną vertinu labai teigiamai. Mūsų komanda pasiekė iškeltus tikslus – patekome į Italijos taurės ketvirtfinalį ir Italijos čempionato atkrintamąsias varžybas. Nuo sezono vidurio rungtyniavome labai komandiškai, o Italijos čempionato atkrintamosiose varžybose žaidėme su "Igor Gorgonzola Novara" komanda, kuri laimėjo Italijos taurę, triumfavo Čempionų lygoje. Šiai ekipai nusileidome tik lemiamose trečiose rungtynėse, kai pralaimėjome penktąjį setą 15:17.
 
Asmeniškai savimi esu patenkinta, nes šiame sezone grįžau į pagalbinės puolėjos poziciją ir pakankamai greitai įėjau į ritmą. Manau, kad tai buvo vienas geriausių mano karjeros sezonų. Jei reikėtų išskirti kažką ypatingo, ką darau po kiekvieno sezono, tai esu patenkinta žengusi laipteliu aukščiau iš psichologinės pusės. Jaučiuosi sutvirtėjusi ir aikštėje labiau savimi pasitikinti.
 
Papasakokite, kaip ir kada atsidūrėte Italijoje?
Į Italiją atvykau būdama 14 metų. Buvau labai smalsi susipažinti su viskuo, kas susiję su nauja, nepažįstama tinklinio puse. Būdamas vaikas, kai mama pasakė, kad važiuosiu pasitreniruoti į Italiją su moterų komanda, jau trepsėjau prie durų ir, drebėdama iš noro, laukiau, kada galėsiu išbandyti jėgas su kitomis žaidėjomis.
 
Kaip prasidėjo karjera Italijoje? Kuo pasižymi Italijos tinklinio mokykla?
Pirmosiose treniruotėse jaučiausi labai atsilikusi iš žaidimo, derinių pusės. Nors treneris tikrai daug gyrė dėl užsispyrimo ir gražios technikos. Per savaitę viską perpratau, išmokau sustojimus ir didelis skirtumas išnyko. Kai klubas pasiūlė pasilikti visam sezonui, buvau be proto laiminga. Žinoma, reikėjo svarstyti, ką daryti dėl mokyklos ir kalbos, bet šalia turėjau mamą ir ten žaidžiančią lietuvę Rasą Maželytę-Tiberio, todėl buvo lengviau įsitvirtinti. Italų kalbą pradėjau suprasti po poros mėnesių, o po metų jau laisvai kalbėjau ir ėjau į itališką mokyklą.
 
Kadangi buvau jauna, atstovavau klubo visų amžiaus grupių komandoms. Dalyvavau visų amžiaus grupių čempionatuose. Todėl viską, ką išmokdavau stebėdama ir treniruodamasi su vyresnėmis žaidėjomis, bandydavau pritaikyti žaisdama su savo amžiaus komandomis. Kiekvienoje komandoje žaidžiau skirtingose pozicijose. Teko rungtyniauti tiek kelėjos, tiek pagrindinės, tiek pagalbinės puolėjos pozicijose. Tai man padėjo susiformuoti visapusiškai.
 
Italijos tinklinio mokykloje, mano manymu, visų pirma atkreipiamas labai didelis dėmesys į vaiko psichologinę būsena. Labai stipriai yra siekiama, kad vaikas būtų laimingas žaisdamas tinklinį, galvotų, kaip linksmai praleisti laiką draugų ir geros nuotaikos apsuptyje. Iš technikos pusės, tinklinis Italijoje per daug nesiskiria nuo kitų Europos šalių.
 
Galbūt ko trūksta Italijos tinkliniui, tai vaiko, kaip augančios ir bręstančios asmenybės, auklėjimo. Būtent nepriklausomybė, tvarka, disciplina, komandiškumas yra būtini ne tik aukščiausių tikslų siekimui, bet ir lengvesnei ateities kasdienybei.

 
Ar esate patenkinta savo karjera?
Esu labai patenkinta savo karjera. Manau, kad labai svarbu yra prisiminti, iš kur atėjai, nuo kur pradėjai, kad galėtum įvertinti visą savo nueitą kelią. Kiekvieną sezoną, pasirinkdama, ar pasilikti klube, ar jį pakeisti, nusistatau sau tikslą ir jo siekiu. Norėčiau ateityje turėti turtingą kultūrinį, sportinį, emocinį bagažą, kuriuo galėčiau pasidalinti su ateities tinklininkais bei padėti jiems visapusiškai tobulėti.
 
Lietuvoje yra nedaug profesionalių žaidėjų. Kaip manote, ko trūksta? Ką patartum jauniems talentingiems žaidėjams?
Manau, kad Lietuvoje nėra tokios tinklinio, kaip profesionalaus sporto, kultūros. Taip, kaip yra krepšinyje. Niekas netiki, net kai parodau savo varžybų įrašus arba kas nors atvyksta pažiūrėti rungtynių gyvai, kad tinklinio salėse susirenka 4-5 tūkst. ar daugiau žmonių. Taip, kaip krepšinyje. Mažai kas tiki, kad yra įmanoma kažkada gimusią aistrą ar hobį šiam sportui, paversti maloniu darbu.
 
Viena iš mano svajonių yra pakeisti būtent šį tikėjimą. Kas geriau gali tai padaryti, jei ne faktai, užsispyrimas, didelės pastangos ir viltis, kad kada nors galbūt nereikės važiuoti į užsienį, o bus galima atstovauti profesionaliai Lietuvos komandai ir garsinti savo šalies vardą kovojant su aukščiausio lygio rinktinėmis.
 
Ar Italijoje lengva pragyventi iš tinklinio? Kokie yra uždarbiai lyginant su kitomis sporto šakomis?
Italijoje yra devynios tinklinio lygos. Tai – labai išvystytas sporto projektas. Tinklinis yra viena iš pagrindinių sporto šakų šalyje, pagal sportininkų kiekį lenkianti net krepšinį. Oficialiai, tinklinis Italijoje nėra pripažinta profesionalia sporto šaka, bet viskas krypsta link oficialaus pripažinimo. Tai yra ir gerų rinktinės rezultatų dėka. Susilaukiame vis daugiau dėmesio tiek arenose, tiek prie televizijos ekranų. Susidomėjimas auga ir iš kitų pasaulio šalių. Dėl uždarbio tai sunku pasakyti. Žinoma, su futbolo neįmanoma lygintis, bet uždirbame tikrai daugiau nei vidutinis dirbantis žmogus. Problema tik ta, kad kol nesame pripažinti kaip profesionalai, neturime teisės į pensiją, nesame apdrausti valstybės.
 
Ar jaučiamas Italijoje valstybės ar miesto palaikymas? Kokios sąlygos sudaromos rinktinėms?
Žinoma, miesto palaikymas labai jaučiasi. Iš vienos pusės – tai yra vienas pagrindinių komandos skatintojų ir rėmėjų, iš kitos – mes padedama skatinti vaikus sportuoti, esame sveiko gyvenimo būdo pavyzdžiai, ypač šiais laikais, kai mobiliųjų telefonų ir kompiuterių pagunda yra tokia didelė.
 
Iš valstybės tinklinis daug paramos nesulaukia, nes, kaip minėjau, šis sportas dar nėra pripažintas kaip profesionalus. Nepaisant to, trijų stipriausių Italijos lygų sportininkai išgyvena ir uždirba vien iš tinklinio. Gerų rinktinių rezultatų dėka, visas Italijos tinklinis gauna didelį dėmesį. Rinktinės žaidėjoms sudaromos geriausios sąlygos treniruotis, pradedant nuo aukščiausio lygio viešbučių su sveiku meniu, iki geriausių sporto arenų. Jau nekalbant apie aukščiausio lygio trenerius, kurie iki smulkmenų analizuoja žaidybines situacijas. Mes tikrai turime pilnas sąlygas ir galime visas jėgas atiduoti žaidimui bei negalvoti apie nieką kitą.
 
Kaip sugalvojote rengti stovyklą Lietuvoje? Kuo ji bus išskirtinė?
Kaip jau minėjau, renku į savo bagažą patirtį. Manau, kad jis šiandien yra pripildytas pakankamai, kad galėčiau juo pasidalinti. 22 metai tinklinio aikštelėse ir kelionės aplink pasaulį gali būti tinkamai išnaudoti tam tikram tikslui. Jau senokai galvoje besisukusi mintis įgavo formą su "IS Volley Camp" idėja.
 
Tai bus pirmoji tokia tinklinio stovykla Lietuvoje, parengta pagal tikrąją profesionalaus tinklininko dienotvarkę. Nuo treniruočių ritmo iki laiko poilsiui bei vakarinių susirinkimų, skirtų dienos eigos aptarimams, diskusijoms bei galimybėms geriau vieni kitus pažinti.
 
Stovyklos akcentą ir dėčiau vakariniams susirinkimams, kuriuose kiekvieną kartą bus pateikiama vaizdo medžiaga, kad būtų galima išsamiau susipažinti su geriausiais pasaulio žaidėjais bei diskutuoti apie juos. Šiuose susirinkimuose, kaip ir visos stovyklos metu, svečiuosis skirtingi dalyviai, profesionalios tinklininkės iš Lietuvos bei užsienio, kurios pasidalins savo istorijomis. Taip pat bus treneriai, kurie dalinsis savo patirtimi, bei kitos svarbios figūros – tokios kaip dietologas, tinklinio agentas, kurie papasakos apie savo sritis bei kaip įmanoma labiau priartins vaikučius prie aukšto tinklinio meistriškumo idealo.
 
Ar ši stovykla taps tradicinė? Galbūt yra daugiau idėjų, kaip padėti Lietuvos tinkliniui?
Man būtų didelė garbė padėti Lietuvos tinkliniui augti, plėstis. Manau, kad "IS Volley Camp" yra puikus pirmas mažas žingsnelis. Esu kokybės mėgėja, o kaip visi žino, kokybė prieštarauja kiekybei. Tačiau aš pasižymiu dideliu užsispyrimu siekiant tikslo. Jaučiuosi pasiruošusi ilgai ir kantriai nuotykių kelionei.
Daugiau naujienų iš kategorijos Tinklinis
KOMENTARAI
 
 
 
Kaune – žurnalistų kovos krepšinio aikštėje
2019 10 18
Turnyras
Lietuvos žurnalistai šeštadienį aštuntus metus iš eilės aiškinsis ne kurie geriausiai pasakoja ar rašo apie krepšinį, o kurie geriausiai jį žaidžia.
„Žalgiris“ nustelbė „Real“ žvaigždyną
2019 10 17
Eurolyga
Eurolygos trečiojo turo rungtynėse ketvirtadienį Kauno „Žalgiris“ namuose 86:73 (18:15, 20:19, 19:26, 29:13) įveikė Madrido „Real“ (Ispanija) ekipą.
Moterų rinktinėje – 13 metų perlas
2019 10 17
Rinktinė
Mantas Šernius: „Turime perlą moterų krepšinyje. Manau reikėtų, kad ji susipažintų su žaidėjomis, su vaidmeniu, sužinotų, kas jos laukia ateityje.“
 
A lygos mače – trys raudonos kortelės
2019 10 19
A lyga
Lietuvos futbolo A lygos 27-ojo turo rungtynėse šeštadienį Vilniaus „Riteriai“ namuose sužaidė lygiosiomis 0:0 su „Kauno Žalgirio“ ekipa.
Brazilo prioritetai – šeima ir tikėjimas
2019 10 19
Legionierius
Vasarą prie Vilniaus „Žalgirio“ prisijungęs saugas Higoris Vidalis atvirai papasakojo apie savo gyvenimą, karjeros vingius, tikėjimą ir šeimą (VIDEO).
Istorinį Lietuvos žygį sustabdė Anglija
2019 10 19
Mažasis futbolas
Po atkaklios kovos aštuntfinalyje Lietuvos futbolininkai baigė savo pasirodymą mažojo futbolo pasaulio čempionate Anglijoje.
Partizanų takais – pliaupiant lietui
2019 10 14
Bėgimas
Tradiciniame pagarbos bėgime „Algimanto apygardos partizanų takais“ Svėdasuose prisiminti kovotojai už laisvę.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
 
R.Berankis startavo pergale
2019 10 19
Turnyras
Ričardas Berankis iškovojo pergalę Teniso profesionalų asociacijos (ATP) 500 serijos turnyro „Swiss Indoors Basel“ atrankos varžybų pirmajame rate.
Po studijų JAV – į profesionalės kelią
2019 10 16
Veidas
Justina Mikulskytė - nauja Lietuvos moterų teniso lyderė. Pabaigusi studijas JAV, ji grįžo į Europą ir sėkmingai pasinėrė į profesionalės karjerą.
Vilniuje kovos 28 šalių teniso rinktinės
2019 10 16
Fed Cup
Tarptautinė teniso federacija (ITF) paskelbė, kad kitų metų Federacijos taurės (FedCup) trečios grupės Europos-Afrikos zonos varžybos vyks Lietuvoje.
H.Vikšraitis: „Jau išmokau nedaryti klaidų“
2019 10 17
Bušido
Vilniuje su olandu kovosiantis KOK čempionas Henrikas Vikšraitis: „Norėčiau būti dar geresnis. Reikia sau įskiepyti valios ir disciplinos injekciją.“
Karatė turnyre kovota ir dėl kilnių tikslų
2019 10 17
Karatė
Garliavoje vyko pilno kontakto (kiokušin) karatė turnyre „Vienykimės bendrai kovai“ („Let's Join the Fight Together“).
Prieš kovą ringe – išbandymas šeimoje
2019 10 15
Žvilgsnis
Sėkmingai prestižinės organizacijos „Glory“ ringe debiutavęs kovotojas Sergejus Maslobojevas: „Noriu, kad vaikai galėtų didžiuotis savo tėčiu.“
 
Iki medalio trūko akimirksnio
2019 10 17
Trekas
Europos žaidynių komandų sprinto vicečempionės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė Europos dviraių treko čempionate liko ketvitos.
Europos čempionate – šeši lietuviai
2019 10 15
Trekas
Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
"Dragūno" laukia intensyvi savaitė
2019 10 18
Situacija
Klaipėdos "Dragūno" rankininkų laukia itin įtempta savaitė: per 9 dienas teks sužaisti ketverias rungtynes.
Čempionų lygos mače – trys lietuviai
2019 10 17
Teisėjai
Geriausia Lietuvos rankinio teisėjų pora – Vaidas Mažeika ir Mindaugas Gatelis – paskirti teisėjauti itin svarbiame Čempionų lygos mače.
Kauniečiai žengė tolyn, vilniečiai iškrito
2019 10 13
Europos turnyrai
„Kauno Ąžuolas“-KTU – kitame EHF Iššūkio taurės etape, „Šviesai“ atsivežtos į Bosniją persvaros nepakako.
 
Šiauliuose kovos dėl Baltijos taurės
2019 10 18
Baltijos taurė
Jau kitą savaitgalį (spalio 25-27 dienomis) Šiauliuose vyks tradicinis Baltijos taurės jaunimo tinklinio turnyras.
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Intriga – iki paskutinių akimirkų
2019 10 19
Ledo ritulys
Aktyviau puolime rungtyniavęs „Geležinis Vilkas“ paliko Lietuvos čempionato naujokus „Baltų Ainius–HC Klaipėda“ be taškų (VIDEO)
Favoritų kovą Vilniuje laimėjo kauniečiai
2019 10 17
Ledo ritulys
Atkakliame ir gražiame mūšyje tarp „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ žiūrovai išvydo kovą dėl pergalės iki pat paskutinių mačo akimirkų.
„Energiją“ bandys gaivinti su D.Kasparaičiu
2019 10 16
Ledo ritulys
Asociacija „Hockey Lietuva“ sukvietė abi konflikto dalyvių pusės, siekdama, kad Elektrėnuose nemirtų ledo ritulys.
Kariškių žaidynėse – ir žinomi sportininkai
2019 10 18
Kariškių sportas
Kinijos mieste Uhane prasidedančiose 7-osiose pasaulio kariškių sporto žaidynėse beveik 60 Lietuvos karių išmėgins jėgas 11-oje sporto šakų.
Pirmas naujos klasės auksas – olimpiečiui
2019 10 18
Buriavimas
Po įtemptos kovos Kaune buvo karūnuotas pirmasis Lietuvos “Formula Foil” burlenčių čempionas.
Žinomi žmonės prisiminė mokyklą
2019 10 15
LMŽ
Žinomų žmonių komanda „Kažkur matyti“ išbandė jėgas su praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių (LMŽ) kvadrato varžybų čempionais.
 
„Karštis veikia ir atletų smegenis“
2019 10 17
Žvilgsnis
LSU mokslininkas Marius Brazaitis apie karščio įtaką atletams: Tokijo olimpinėse žaidynėse lengviau nei Dohoje nebus.
Vietoj Tokijo gali tekti varžytis Sapore
2019 10 16
Situacija
Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) paskelbė planuojantis 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių maratono ir ėjimo varžybas perkelti į Saporo miestą.
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas