LTF informacija 2019 m. gegužės 22 d. 15:28 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Tikslas – pakeisti požiūrį į tinklinį

Italijoje žaidžianti tinklininkė I.Sorokaitė: „Lietuvoje nėra tokios tinklinio, kaip profesionalaus sporto, kultūros. Tokios, kokia yra krepšinyje.“

I.Sorokaitė jau daugelį metų žaidžia Italijoje
Asm. archyvo nuotr.
I.Sorokaitė jau daugelį metų žaidžia Italijoje
   
Indrė Sorokaitė – bene ryškiausiai Europoje spindinti tinklinio žaidėja iš Lietuvos. Nuo 14-os metų Italijoje gyvenanti ir beveik visą karjerą stipriausiose šios šalies komandose praleidusi tinklininkė nusprendė savo duoklę atiduoti ir gimtinei. Ji rengia sportinę stovyklą, skirtą tinklinį žaidžiančioms ir apie didįjį sportą svajojančioms 12-17 metų mergaitėms. Stovykla organizuojama 2019 m. birželio 24-28 dienomis.
 
I. Sorokaitė daugiau nei 10 metų yra profesionali tinklinio žaidėja, kurią seka jaunimas iš viso pasaulio.
 
"Aš visada svajojau suteikti vaikams galimybę priartėti prie aukštojo tinklinio lygio. Norėčiau pasidalinti savo patirtimi su tais, kurie žengia pirmuosius žingsnius šiame sporte. Iš kitų žaidėjų mane išskiria aistra šiai disciplinai bei ryžtas pranokti save diena iš dienos. Norėčiau perteikti šiuos bruožus visiems savo stovyklos dalyviams", - stovyklos puslapyje prisistato tinklininkė.
 
I. Sorokaitė nuo 2013 metų yra Italijos tinklinio rinktinės narė, dalyvavo trijuose Europos čempionatuose, iškovojo sidabro medalį „World Grand Prix“ varžybose. 2007 ir 2009 metais ji tapo Europos moterų Čempionų lygos nugalėtoja, taip pat yra iškovojusi Italijos taurę ir supertaurę. Savo jėgas ji trumpai išbandė ir Azerbaidžane bei Japonijoje. Praėjusiame sezone ji atstovavo "Azzurra Volley San Casciano" komandai.
 
 
 
Tinklininkė su LTF.lt pasidalino savo mintimis apie savo karjerą bei norą padėti Lietuvos tinkliniui.
 
Kaip jums ir komandai sekėsi praėjusiame sezone?
Šį sezoną vertinu labai teigiamai. Mūsų komanda pasiekė iškeltus tikslus – patekome į Italijos taurės ketvirtfinalį ir Italijos čempionato atkrintamąsias varžybas. Nuo sezono vidurio rungtyniavome labai komandiškai, o Italijos čempionato atkrintamosiose varžybose žaidėme su "Igor Gorgonzola Novara" komanda, kuri laimėjo Italijos taurę, triumfavo Čempionų lygoje. Šiai ekipai nusileidome tik lemiamose trečiose rungtynėse, kai pralaimėjome penktąjį setą 15:17.
 
Asmeniškai savimi esu patenkinta, nes šiame sezone grįžau į pagalbinės puolėjos poziciją ir pakankamai greitai įėjau į ritmą. Manau, kad tai buvo vienas geriausių mano karjeros sezonų. Jei reikėtų išskirti kažką ypatingo, ką darau po kiekvieno sezono, tai esu patenkinta žengusi laipteliu aukščiau iš psichologinės pusės. Jaučiuosi sutvirtėjusi ir aikštėje labiau savimi pasitikinti.
 
Papasakokite, kaip ir kada atsidūrėte Italijoje?
Į Italiją atvykau būdama 14 metų. Buvau labai smalsi susipažinti su viskuo, kas susiję su nauja, nepažįstama tinklinio puse. Būdamas vaikas, kai mama pasakė, kad važiuosiu pasitreniruoti į Italiją su moterų komanda, jau trepsėjau prie durų ir, drebėdama iš noro, laukiau, kada galėsiu išbandyti jėgas su kitomis žaidėjomis.
 
Kaip prasidėjo karjera Italijoje? Kuo pasižymi Italijos tinklinio mokykla?
Pirmosiose treniruotėse jaučiausi labai atsilikusi iš žaidimo, derinių pusės. Nors treneris tikrai daug gyrė dėl užsispyrimo ir gražios technikos. Per savaitę viską perpratau, išmokau sustojimus ir didelis skirtumas išnyko. Kai klubas pasiūlė pasilikti visam sezonui, buvau be proto laiminga. Žinoma, reikėjo svarstyti, ką daryti dėl mokyklos ir kalbos, bet šalia turėjau mamą ir ten žaidžiančią lietuvę Rasą Maželytę-Tiberio, todėl buvo lengviau įsitvirtinti. Italų kalbą pradėjau suprasti po poros mėnesių, o po metų jau laisvai kalbėjau ir ėjau į itališką mokyklą.
 
Kadangi buvau jauna, atstovavau klubo visų amžiaus grupių komandoms. Dalyvavau visų amžiaus grupių čempionatuose. Todėl viską, ką išmokdavau stebėdama ir treniruodamasi su vyresnėmis žaidėjomis, bandydavau pritaikyti žaisdama su savo amžiaus komandomis. Kiekvienoje komandoje žaidžiau skirtingose pozicijose. Teko rungtyniauti tiek kelėjos, tiek pagrindinės, tiek pagalbinės puolėjos pozicijose. Tai man padėjo susiformuoti visapusiškai.
 
Italijos tinklinio mokykloje, mano manymu, visų pirma atkreipiamas labai didelis dėmesys į vaiko psichologinę būsena. Labai stipriai yra siekiama, kad vaikas būtų laimingas žaisdamas tinklinį, galvotų, kaip linksmai praleisti laiką draugų ir geros nuotaikos apsuptyje. Iš technikos pusės, tinklinis Italijoje per daug nesiskiria nuo kitų Europos šalių.
 
Galbūt ko trūksta Italijos tinkliniui, tai vaiko, kaip augančios ir bręstančios asmenybės, auklėjimo. Būtent nepriklausomybė, tvarka, disciplina, komandiškumas yra būtini ne tik aukščiausių tikslų siekimui, bet ir lengvesnei ateities kasdienybei.

 
Ar esate patenkinta savo karjera?
Esu labai patenkinta savo karjera. Manau, kad labai svarbu yra prisiminti, iš kur atėjai, nuo kur pradėjai, kad galėtum įvertinti visą savo nueitą kelią. Kiekvieną sezoną, pasirinkdama, ar pasilikti klube, ar jį pakeisti, nusistatau sau tikslą ir jo siekiu. Norėčiau ateityje turėti turtingą kultūrinį, sportinį, emocinį bagažą, kuriuo galėčiau pasidalinti su ateities tinklininkais bei padėti jiems visapusiškai tobulėti.
 
Lietuvoje yra nedaug profesionalių žaidėjų. Kaip manote, ko trūksta? Ką patartum jauniems talentingiems žaidėjams?
Manau, kad Lietuvoje nėra tokios tinklinio, kaip profesionalaus sporto, kultūros. Taip, kaip yra krepšinyje. Niekas netiki, net kai parodau savo varžybų įrašus arba kas nors atvyksta pažiūrėti rungtynių gyvai, kad tinklinio salėse susirenka 4-5 tūkst. ar daugiau žmonių. Taip, kaip krepšinyje. Mažai kas tiki, kad yra įmanoma kažkada gimusią aistrą ar hobį šiam sportui, paversti maloniu darbu.
 
Viena iš mano svajonių yra pakeisti būtent šį tikėjimą. Kas geriau gali tai padaryti, jei ne faktai, užsispyrimas, didelės pastangos ir viltis, kad kada nors galbūt nereikės važiuoti į užsienį, o bus galima atstovauti profesionaliai Lietuvos komandai ir garsinti savo šalies vardą kovojant su aukščiausio lygio rinktinėmis.
 
Ar Italijoje lengva pragyventi iš tinklinio? Kokie yra uždarbiai lyginant su kitomis sporto šakomis?
Italijoje yra devynios tinklinio lygos. Tai – labai išvystytas sporto projektas. Tinklinis yra viena iš pagrindinių sporto šakų šalyje, pagal sportininkų kiekį lenkianti net krepšinį. Oficialiai, tinklinis Italijoje nėra pripažinta profesionalia sporto šaka, bet viskas krypsta link oficialaus pripažinimo. Tai yra ir gerų rinktinės rezultatų dėka. Susilaukiame vis daugiau dėmesio tiek arenose, tiek prie televizijos ekranų. Susidomėjimas auga ir iš kitų pasaulio šalių. Dėl uždarbio tai sunku pasakyti. Žinoma, su futbolo neįmanoma lygintis, bet uždirbame tikrai daugiau nei vidutinis dirbantis žmogus. Problema tik ta, kad kol nesame pripažinti kaip profesionalai, neturime teisės į pensiją, nesame apdrausti valstybės.
 
Ar jaučiamas Italijoje valstybės ar miesto palaikymas? Kokios sąlygos sudaromos rinktinėms?
Žinoma, miesto palaikymas labai jaučiasi. Iš vienos pusės – tai yra vienas pagrindinių komandos skatintojų ir rėmėjų, iš kitos – mes padedama skatinti vaikus sportuoti, esame sveiko gyvenimo būdo pavyzdžiai, ypač šiais laikais, kai mobiliųjų telefonų ir kompiuterių pagunda yra tokia didelė.
 
Iš valstybės tinklinis daug paramos nesulaukia, nes, kaip minėjau, šis sportas dar nėra pripažintas kaip profesionalus. Nepaisant to, trijų stipriausių Italijos lygų sportininkai išgyvena ir uždirba vien iš tinklinio. Gerų rinktinių rezultatų dėka, visas Italijos tinklinis gauna didelį dėmesį. Rinktinės žaidėjoms sudaromos geriausios sąlygos treniruotis, pradedant nuo aukščiausio lygio viešbučių su sveiku meniu, iki geriausių sporto arenų. Jau nekalbant apie aukščiausio lygio trenerius, kurie iki smulkmenų analizuoja žaidybines situacijas. Mes tikrai turime pilnas sąlygas ir galime visas jėgas atiduoti žaidimui bei negalvoti apie nieką kitą.
 
Kaip sugalvojote rengti stovyklą Lietuvoje? Kuo ji bus išskirtinė?
Kaip jau minėjau, renku į savo bagažą patirtį. Manau, kad jis šiandien yra pripildytas pakankamai, kad galėčiau juo pasidalinti. 22 metai tinklinio aikštelėse ir kelionės aplink pasaulį gali būti tinkamai išnaudoti tam tikram tikslui. Jau senokai galvoje besisukusi mintis įgavo formą su "IS Volley Camp" idėja.
 
Tai bus pirmoji tokia tinklinio stovykla Lietuvoje, parengta pagal tikrąją profesionalaus tinklininko dienotvarkę. Nuo treniruočių ritmo iki laiko poilsiui bei vakarinių susirinkimų, skirtų dienos eigos aptarimams, diskusijoms bei galimybėms geriau vieni kitus pažinti.
 
Stovyklos akcentą ir dėčiau vakariniams susirinkimams, kuriuose kiekvieną kartą bus pateikiama vaizdo medžiaga, kad būtų galima išsamiau susipažinti su geriausiais pasaulio žaidėjais bei diskutuoti apie juos. Šiuose susirinkimuose, kaip ir visos stovyklos metu, svečiuosis skirtingi dalyviai, profesionalios tinklininkės iš Lietuvos bei užsienio, kurios pasidalins savo istorijomis. Taip pat bus treneriai, kurie dalinsis savo patirtimi, bei kitos svarbios figūros – tokios kaip dietologas, tinklinio agentas, kurie papasakos apie savo sritis bei kaip įmanoma labiau priartins vaikučius prie aukšto tinklinio meistriškumo idealo.
 
Ar ši stovykla taps tradicinė? Galbūt yra daugiau idėjų, kaip padėti Lietuvos tinkliniui?
Man būtų didelė garbė padėti Lietuvos tinkliniui augti, plėstis. Manau, kad "IS Volley Camp" yra puikus pirmas mažas žingsnelis. Esu kokybės mėgėja, o kaip visi žino, kokybė prieštarauja kiekybei. Tačiau aš pasižymiu dideliu užsispyrimu siekiant tikslo. Jaučiuosi pasiruošusi ilgai ir kantriai nuotykių kelionei.
Daugiau naujienų iš kategorijos Tinklinis
KOMENTARAI
 
 
 
Krepšininkas pasižymi ir kulinariniu talentu
2019 08 19
Žvilgsnis
„Jei reikėtų rinktis virtuvę, kurios patiekalus reikėtų valgyti iki gyvenimo galo, tai be lietuviškos būtų ispaniška“, - prisipažino M.Kuzminskas.
Lietuvos krepšininkai – devinti Europoje
2019 08 18
U-16
Lietuvos krepšininkai pergale baigė Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionatą Italijoje.
Rinktinė atsisveikino su E.Bendžiumi.
2019 08 18
Sprendimas
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje po turnyro Suomijoje liko 14 kandidatų. Vsi jie keliaus į paskutines repeticijas Pietų Korėjoje.
 
Vilniaus žvaigždės vėl nustelbė kauniečius
2019 08 18
Tradicija
Sekmadienį Panemunėje įvyko tradicinės visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ organizuotos „Panemunės“ ir „Prelegentų“ futbolo komandų rungtynės.
„Atlantas“ – pirma rumuno stotelė svetur
2019 08 16
Legionierius
Artėjant svarbiausioms A lygos čempionato kovoms, Klaipėdos „Atlanto“ komandą papildė atakuojančio saugo pozicijoje žaidžiantis Marius Cocirla.
„Sūduva“ peržengė Izraelio čempionų barjerą
2019 08 15
Europos lyga
Sirgalių ir fortūnos palaikomi „Sūduvos“ futbolininkai dar kartą įveikė „Maccabi“ žengė į lemiamą Europos lygos atrankos etapą.
Sėkmingi lengvaatlečių startai
2019 08 19
Varžybos
Trišuolininkė Dovilė Kilty laimėjo varžybas Suomijoje, tarp lyderių įvairiose šalyse buvo ir daugiau Lietuvos lengvaatlečių.
Rekordininko debiutas Deimantinėje lygoje
2019 08 18
Deimantinė lyga
Ieties metikas Edis Matusevičius Deimantinėje lygoje debiutavo užimdamas šeštąją vietą.
Lietuviui – kvietimai į planetos elitą
2019 08 14
Žvilgsnis
Edžiui Matusevičiui atsivėrė visi keliai: jis dalyvaus ir Deimantinėje lygoje, ir į unikaliame Europos – JAV mače. Andrius Gudžius liko be kvietimo.
 
Po triumfo – šuolis reitinge
2019 08 19
Turnyras
Ričardas Berankis triumfavo Vankuveryje (Kanada) vykusiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyre „Odlum Brown Van Open“.
R.Berankis nepaliko japonui vilčių
2019 08 18
Turnyras
Vankuveryje (Kanada) vykstančio Teniso profesionalų asociacijos „Challenger“ serijos turnyro pusfinalyje Ričardas Berankis pralaimėjo tik du geimus.
Lietuvis Lenkijoje pranoko vieną favoritų
2019 08 17
Turnyras
ITF teniso G3 serijos turnyre Matas Vasiliauskas 4:6, 6:3, 6:1 nugalėjo 4-ąją turnyro raketę belgą Pierre'ą Yves'ą Bailly ir pateko į turnyro pusfinalį.
„Šlubavau tarsi pašautas pėstininkas“
2019 08 14
Žvilgsnis
Į ringą grįžtantis Mantas Rimdeika: „Visada buvau gerietis, dabar viskas bus kitaip“ (VIDEO).
Kovotoją prajuokino varžovo iššūkis
2019 08 05
Žvilgsnis
Mindaugo Narausko į akistatą ringe iškviestas Henrikas Vikšraitis: „Dar kartą visiems įrodysiu, kad esu stipresnis, greitesnis, tikslesnis, geresnis.“
Lietuvos dziudo kovotojai - bronza
2019 07 28
Dziudo
Nors Justina Kmieliauskaitė pralaimėjo pirmajame Europos jaunimo dziudo taurės etapo rate, vėliau ji iškovojo bronzos medalį.
 
Aukštyn pakilo paskutinėje rungtyje
2019 08 19
Trekas
Frankfurte prie Oderio (Vokietija) vykstančio pasaulio jaunių dviračių treko čempionato vaikinų daugiakovės varžybose Mantas Bitinas užėmė 18-ą vietą.
Gatvėse – nuo kamanių būrio iki velnio
2019 08 18
Velomaratonas
„IKI Velomaratono“ metu į centrinės Vilniaus gatves išriedėjo tūkstančiai dviratininkų. Vieni lenktyniavo, kiti mėgavosi važiavo ir rodė išradingumą.
Lietuvos dviratininkei skilo šalmas
2019 08 17
Trekas
Frankurte prie Oderio vykstančiame pasaulio jaunių dviračių treko čempionate varžosi ir Lietuvos dviratininkai.
Klaipėdoje karaliauja rankinis
2019 08 13
Varžybos
Savaitę pradėjo jau trečiasis tarptautinis Klaipėdos gatvės rankinio turnyras, o netrukus kovos persikels į paplūdimį ir salę.
Lemiamame mače – pergalė
2019 08 08
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai baigė Europos čempionato B divizono grupės kovas ir žengė į pirmenybių Sakartvele pusfinalį.
Sakartvele – pergalingas startas
2019 08 05
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai žygiuoja Europos čempionato B divizione Sakartvele.
 
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Dėl titulų kovos geriausieji
2019 08 14
Paplūdimio tinklinis
Savaitgalį Klaipėdoje, antrajame Melnragės paplūdimyje, vyks intriguojantis atviras Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas.
Tikslo link žengs ilgesniu keliu
2019 08 10
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkės Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė Vengrijoje tęsia kovą dėl apdovanojimų.
Lietuvos čempionate – nauji lyderiai
2019 08 19
Motokrosas
Praėjusį savaitgalį Panevėžio „Sema“ trasoje vyko ketvirtasis Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
Nuklydimas į  krūmus laimėti nesutrukdė
2019 08 10
Ralis
Rokiškyje „Agrorodeo“ duetas varžovus paliko toli už nugarų, „Toyota Yaris“ laimėjo ekipažas iš Estijos.
Žoliapjovių lenktynėse – V.Žalos revanšas
2019 08 09
Ralis
„Kubota“ žoliapjovių lenktynėse Vaidotas Žala atsirevanšavo Vytautui Švedui ir atskleidė, ką kvies į dvikovą kitąmet.
 
Karjeros posūkis – į Baltarusijos klubą
2019 08 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Ugnius Čižas kitą sezoną praleis Baltarusijoje – lietuvis pasirašė vienerių metų sutartį su Gardino „Neman“.
Vasarą – žiemos olimpiečių triumfas
2019 07 26
Biatlonas
Nemenčinėje vyko Lietuvos vasaros biatlono taurės I etapas. Jame sportininkai rungėsi šaudymo taškams, šaudymo dvikovų ir biatlono sprinto rungtyse.
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
Neįtikėtina drama ir grandų pergalės
2019 08 19
Regbis
Baltijos regbio „Top“ lygoje praūžė trečiasis turas. Jo puošmena tapo tikras trileris Šiauliuose tarp vietos „Šiaulių“ ir Kekavos „Miesnieki“ (Latvija).
Be tautybės, amžiaus ir lyties apribojimų
2019 08 19
Tradicija
Tradicinis burlenčių ir irklenčių maratonas Kintuose sulaukė ir valdžios atstovų dėmesio.
Čempionai – iš Paryžiaus ir Šveicarijos
2019 08 19
Diskgolfas
Zarasų rajone, seniausiame Lietuvoje Nedožinkos diskgolfo parke, įvyko 11-asis Lietuvos diskgolfo čempionatas su „Prodigy Disc“.
 
Už aktyvią veiklą – neeilinis įvertinimas
2019 08 19
Įvertinimas
Antverpeno mieste Belgijoje vykusioje Europos žolės riedulio federacijos 31-oje Generalinės Asamblėjos sesijoje išskirtinio dėmesio sulaukė Lieruva.
Titulai – ir ant ledo, ir vandenyje
2019 08 10
Žvilgsnis
Lietuvos dailiojo čiuožimo siela Lilija Vanagienė: apie ryškiausius įvykius, šuolius į vandenį, sūnaus šokius su kėde, žolės pjovimą, gyvenimo vyrus.
Startuoja bilietų į Tokijo žaidynes prekyba
2019 08 09
Tokijas 2020
Kelionių organizatorius „Novaturas“ pirmadienį (rugpjūčio 12 d.) pradeda prekybą bilietais į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas