LMZ.lt 2019 m. gegužės 21 d. 19:17 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Krepšininkei pataria ir tėvai žurnalistai

Lietuvos moterų rinktinės narė G. Meškonytė – trečios savo šeimos kartos atstovė tarptautinėje krepšinio arenoje.

G. Meškonytė
G. Meškonytė
   
Viena geriausių šalies jaunųjų krepšininkių Gabija Meškonytei aikštelėje dar jaučiasi drąsiau nei prieš kamerą.
 
Žinomų sporto žurnalistų – Gintarės Grikštaitės ir Tautvydo Meškonio - atžalos pavardė vis dažniau ir garsiau nuskamba naujienų antraštėse ar televizijų ekranuose, kur mergina vaikystėje daug metų galėjo girdėti ir matyti.

Lietuvos moterų rinktinės narė G. Meškonytė – trečios savo šeimos kartos atstovė tarptautinėje krepšinio arenoje. Šioje sporto šakoje kaidase pasižymėjo senelis Vaclovas Grikštas ir motina G. Grikštaitė. Apie žaidimą gerai išmano ir jį mėgstantis tėvas. Tačiau dukros rinktis krepšinį tėvai neragino, greičiau priešingai – siūlė kitas sporto šakas - bet oranžinio kamuolio trauka buvo didesnė.
 
21-erių Gabija ketvirtus metus iš eilės atstovauja Vilniaus „Kibirkšties“ komandai, kurioje prieš daugelį metų žaidė ir motina. Merginos užsidegimas krepšiniui duoda rezultatų - šį sezoną ji šalies čempionate buvo antra pagal rezultatyvumą, o su „Kibirkštimi“ iškovojo bronzą Lietuvos ir Baltijos moterų lygose.
 
Nuo 2016-ųjų Gabija žaidžia Lietuvos moterų rinktinėje, pernai išrinkta geriausia jaunąja U-20 (iki 20 metų) krepšininke. Visgi motinos patirtis – dėl sveikatos G. Grikštaitei teko anksti palikti aktyvų sportą – skatina merginą nepamiršti ir mokslų.
 
Ji netgi svarstė rinktis žurnalistiką, kurioje abu tėvai turi didžiulę patirtį, bet galų gale pasuko į kitą sritį. Vilniaus Gedimino technikos universitete sportininkė dabar studijuoja finansų inžineriją.
 
Apie sporto pasirinkimą ir naudą mokslus, pirmąjį atlyginimą ir treniruotes G. Meškonytė papasakojo TV laidoje „Lietuvos mokyklų  žaidynės“.
 
Pokalbio pradžioje mergina atrodo susijaudinusi ir pripažįsta, kad aikštelėje jaučiasi geriau „Rungtynių būna daugiau. Daug žaidžiu – todėl ir drąsiau nei prieš kamerą“, - paaiškino ji.Ar krepšinis tau visada buvo sporto šaka numeris vienas? Kuo tau jis žavingas? 
Žaisti norėjau nuo mažens, bet iš pradžių bandžiau kitas sporto šakas – plaukimą, gimnastiką. Dar vienu metu galvojau, jei nepavyks krepšinio, eiti žaisti futbolą, bet visgi nuėjau prie krepšinio. Visi šeimoje žaidė jį, taip ir pasirinkau. Kai buvau maža - buvau aktyvus vaikas, tai buvo gera vieta pajudėti. Daug davė ir draugių. Dabar kaip ir darbas, bet kartu ir malonumas.
 
Esi labiau juodadarbė ar talentinga?  
Galbūt per vidurį. Kai atėjau į krepšinio mokyklą, 3 klasėje, buvau apie 9-10 metų, mano komandos draugės jau buvo sportavusios apie pora metų, bet pavyko gana greiti įsilieti. Po treniruočių dar eidavau žaisti į kiemą su berniukais. Turbūt talento turėjau, bet be darbo čia dabar nebūčiau.
 
Namuose turbūt apie krepšinį pasišnekate nemažai?
Iš tikrųjų daug sporto namuose. Mama netgi sako, kad kartais per daug. Net norisi atsiriboti, kažkiek kita tema pašnekėti. Su tėčiu turbūt daugiau pasišnekame. Tėtis domisi labai daug sporto šakų. Taip išeina, kad dažnai ir apie krepšinį, ir kitas sporto šakas pašnekame.
 
Tėvai komentuoja sportą, o ar šneka apie tavo rungtynes, ar gauni patarimų?
Patarimų - taip. Mama pradžioje iš karto nesako, palaukia, kol pati paklausiu. Nenori kritikuoti iš karto. Tėtis dažnai juokų forma pasako ką ne taip dariau, kas jam atrodė kitaip.


Tavo senelis - taip pat krepšininkas?
Taip, galbūt krepšinis ir labiau patraukė dėl senelio. Kai mama dar komentuodavo rungtynes, aš dažnai namuose žiūrėdavau su seneliu. Jis žiūrėdavo visas Lietuvos komandas. Turėjau tokį krepšiuką namuose. Būdavo - senelis žiūri krepšinį, aš mėtau į krepšiuką. Senelis labiausiai ir privedė prie to krepšinio.
 
Kaip pavyko derinti mokslus ir sportą?
Tai buvo sunkiausia, kai buvau 11, 12 klasėje, buvo egzaminai. Būdavo, kad nueinu ryte į pamokas, tada vakare į treniruotę. Dabar universitete sunkiausia, kai būna sesijos. Tada daugiau visokių darbų. Kai tiesiog paskaitos - nėra labai sunku suderinti. Įpratau, išmokau tą laiką labiau suderinti. Viską spėju.
 
Ar sportininkui reikalingas išsilavinimas? 
Išsilavinimas svarbus. Jei tau ir gerai sekasi, vis tiek krepšinį kažkuriuo momentu baigsi. Apskritai kuo labiau išsilavinęs žmogus – tuo geriau. Jei sugebi suderinti – geriau taip pat kažką ir mokytis.
 
Kodėl pasirinkai studijuoti ne žurnalistiką, kur dirbo tėvai, ar pvz. kūno kultūrą? 
Kūno kultūros niekuomet nenorėjau - kad būtų ir mokslai, ir krepšinis. Norėjau kažkiek atitolti  nuo sporto. Vienu metu, 12 klasėje, norėjau studijuoti žurnalistiką. Bet tėvai atkalbėjo, sako - užtenka dviejų žurnalistų šeimoje. Tada norėjau su verslu, kažką į tą pusę. Krikšto mama labiau pastumėjo į tą finansų sritį, pasirinkau finansų inžineriją. Tai daug matematikos, apskaitos.
 
Kada supratai, kad sieksi profesionalios krepšininkės karjeros?
Kai atėjau į „Kibirkštį“ prieš trejus metus. Ten vis tiek buvo vyresnių žaidėjų. Tada pajutau, kad galima ne tik savo malonumui žaisti, bet ir užsidirbti.
 
Ar apsidžiaugė tėvai, kai gavai pirmąjį atlyginimą? 
Galbūt labiausiai aš apsidžiaugiau. Nors alga buvo nedidelė, bet atrodė, kad tiek visko galėsiu nusipirkti, kad jau būsiu tokia nepriklausoma nuo tėvų, kad jau viską galėsiu pati. Kai gauni atlyginimą supranti, kad gauni kažkokius pinigus, tad norisi žaisti dar geriau, kad galėtum geriau užsidirbti.
 
Už pirmąją algą galvojai apie batelius, rankinukus, ar vis dėlto buvo kitas pasirinkimas?
Kai buvau jaunesnė, 15-16 metų, iš pirmo atlyginimo pirkau šunį. Tada pirkau planšetinį kompiuterį. Tuo metu to norėjau. Po to, kai buvau didesnė, norėjosi ir drabužių daugiau, ir batelių, kaip panelei. Stengiesi suderinti - kad ir kažkiek pasitaupyti, bet ir išleisti. 
 
Gali prisiminti pirmą treniruotę, kai atėjai ir sutikai garsias krepšininkes? 
„Kibirkštyje“ buvo daugiau jaunesnių, tai buvo drąsiau. Pirmoje sezono pusėje kiek bijojau, kad kažką ne taip padarysiu. Nors daugiau baimės buvo pirmą kartą patekus į moterų rinktinę. Ten visos jau geros žaidėjos, jaučiausi kaip vaikas. Tačiau vyresnės žaidėjos palaiko, kad ir ne taip darai, duoda patarimų.
 
Kaip jautėsi dabar, būdama viena vyresnių „Kibirkšties“ krepšininkų? 
Keistas jausmas, nes pati jauna, bet „Kibirkštyje“ žaidžiu ketverius metus. Man 21-eri, bet esu viena iš vyresnių. Stengiuosi patarti, bet dar pati nesu turinti tiek daug patirties. 
 
Kiek svarbus geras, draugiškas kolektyvas? 
Kai pradedi lankyti, gerai sutarti su komanda – galbūt net vienas svarbiausių dalykų. Kai pradėjau savo treniruotes Vilniaus krepšinio mokykloje buvo labai smagu, kad gerai sutarėme su visa komanda. Jei kartais nelabai nori eiti į treniruotes, tai eini vien todėl, kad susitikti su draugėmis. Kai geras kolektyvas – visada smagiau, ką nors galime veikti ir po treniruočių. Žymiai geriau nei ateiti pasportuoti ir nebebendrauti.
 
Kokias charakterio savybes gali išugdyti sportas?
Didelį užsispyrimą, nes kad nemestum to, ko pradėjai, reikia daug užsispyrimo. Kai esi aikštelėje nuo mažens įgauni daugiau pasitikėjimo savimi, savarankiškumo priimti pačiai sprendimus. Daugelis iš mano pažįstamų, kurie lanko sportą nuo mažens, yra labiau savarankiški žmonės. Žinoma, išsiugdai disciplinos, nes jei žaidi - reikia laikytis kažkokio režimo. Manau, kad tikrai sportas gali duoti daug gerų dalykų.
 
Ką tau davė sportas?
Daug kur pakeliavau. Kai buvau krepšinio mokykloje, važiavome į Prancūziją, su rinktine taip pat keliavau. Davė daug draugų ir kelionių, kur nebūčiau nuvažiavęs, jei ne krepšinis. Turėjau gerą laisvalaikio praleidimo būdą, kuris tapo ir darbu.
 
Kai žaidei už mokyklą pelnei 63 iš 63 savo komandos taškų. Tai buvo įsimintiniausios tavo rungtynės?
Rezultatyviausios - taip, bet kai žaidžiau už savo gimnaziją, mūsų buvo tik trys, kurios žaidusios krepšinį. Įsimintiniausios buvo pernai, kai su Lietuvos U-20 rinktine užėmėme 3 vietą Europos B diviziono čempionate. Labiau įsiminė žaidimas už rinktinę, visgi už Lietuvą žaisti didžiausia garbė.
 
Ką tau reiškia atstovauti gimtajai šaliai? Ginti trispalvę?
Tai yra garbė. Nuo pat mažens, kai pradedi lankyti, kiekvienos krepšininkės, krepšininko yra didžiausias tikslas atstovauti savo šaliai. Tai tikrai labai didelė garbė. Visada smagu ir džiaugiuosi kai pakviečia į rinktinę. 
 
Kokias turi svajones? 
Labai toli į priekį negalvoju. Norisi kiekvieną dieną patobulėti ir kasmet žengti laipteliu aukščiau.
Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
Krepšininkas pasižymi ir kulinariniu talentu
2019 08 19
Žvilgsnis
„Jei reikėtų rinktis virtuvę, kurios patiekalus reikėtų valgyti iki gyvenimo galo, tai be lietuviškos būtų ispaniška“, - prisipažino M.Kuzminskas.
Lietuvos krepšininkai – devinti Europoje
2019 08 18
U-16
Lietuvos krepšininkai pergale baigė Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionatą Italijoje.
Rinktinė atsisveikino su E.Bendžiumi.
2019 08 18
Sprendimas
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje po turnyro Suomijoje liko 14 kandidatų. Vsi jie keliaus į paskutines repeticijas Pietų Korėjoje.
 
Vilniaus žvaigždės vėl nustelbė kauniečius
2019 08 18
Tradicija
Sekmadienį Panemunėje įvyko tradicinės visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ organizuotos „Panemunės“ ir „Prelegentų“ futbolo komandų rungtynės.
„Atlantas“ – pirma rumuno stotelė svetur
2019 08 16
Legionierius
Artėjant svarbiausioms A lygos čempionato kovoms, Klaipėdos „Atlanto“ komandą papildė atakuojančio saugo pozicijoje žaidžiantis Marius Cocirla.
„Sūduva“ peržengė Izraelio čempionų barjerą
2019 08 15
Europos lyga
Sirgalių ir fortūnos palaikomi „Sūduvos“ futbolininkai dar kartą įveikė „Maccabi“ žengė į lemiamą Europos lygos atrankos etapą.
Sėkmingi lengvaatlečių startai
2019 08 19
Varžybos
Trišuolininkė Dovilė Kilty laimėjo varžybas Suomijoje, tarp lyderių įvairiose šalyse buvo ir daugiau Lietuvos lengvaatlečių.
Rekordininko debiutas Deimantinėje lygoje
2019 08 18
Deimantinė lyga
Ieties metikas Edis Matusevičius Deimantinėje lygoje debiutavo užimdamas šeštąją vietą.
Lietuviui – kvietimai į planetos elitą
2019 08 14
Žvilgsnis
Edžiui Matusevičiui atsivėrė visi keliai: jis dalyvaus ir Deimantinėje lygoje, ir į unikaliame Europos – JAV mače. Andrius Gudžius liko be kvietimo.
 
Po triumfo – šuolis reitinge
2019 08 19
Turnyras
Ričardas Berankis triumfavo Vankuveryje (Kanada) vykusiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyre „Odlum Brown Van Open“.
R.Berankis nepaliko japonui vilčių
2019 08 18
Turnyras
Vankuveryje (Kanada) vykstančio Teniso profesionalų asociacijos „Challenger“ serijos turnyro pusfinalyje Ričardas Berankis pralaimėjo tik du geimus.
Lietuvis Lenkijoje pranoko vieną favoritų
2019 08 17
Turnyras
ITF teniso G3 serijos turnyre Matas Vasiliauskas 4:6, 6:3, 6:1 nugalėjo 4-ąją turnyro raketę belgą Pierre'ą Yves'ą Bailly ir pateko į turnyro pusfinalį.
„Šlubavau tarsi pašautas pėstininkas“
2019 08 14
Žvilgsnis
Į ringą grįžtantis Mantas Rimdeika: „Visada buvau gerietis, dabar viskas bus kitaip“ (VIDEO).
Kovotoją prajuokino varžovo iššūkis
2019 08 05
Žvilgsnis
Mindaugo Narausko į akistatą ringe iškviestas Henrikas Vikšraitis: „Dar kartą visiems įrodysiu, kad esu stipresnis, greitesnis, tikslesnis, geresnis.“
Lietuvos dziudo kovotojai - bronza
2019 07 28
Dziudo
Nors Justina Kmieliauskaitė pralaimėjo pirmajame Europos jaunimo dziudo taurės etapo rate, vėliau ji iškovojo bronzos medalį.
 
Aukštyn pakilo paskutinėje rungtyje
2019 08 19
Trekas
Frankfurte prie Oderio (Vokietija) vykstančio pasaulio jaunių dviračių treko čempionato vaikinų daugiakovės varžybose Mantas Bitinas užėmė 18-ą vietą.
Gatvėse – nuo kamanių būrio iki velnio
2019 08 18
Velomaratonas
„IKI Velomaratono“ metu į centrinės Vilniaus gatves išriedėjo tūkstančiai dviratininkų. Vieni lenktyniavo, kiti mėgavosi važiavo ir rodė išradingumą.
Lietuvos dviratininkei skilo šalmas
2019 08 17
Trekas
Frankurte prie Oderio vykstančiame pasaulio jaunių dviračių treko čempionate varžosi ir Lietuvos dviratininkai.
Klaipėdoje karaliauja rankinis
2019 08 13
Varžybos
Savaitę pradėjo jau trečiasis tarptautinis Klaipėdos gatvės rankinio turnyras, o netrukus kovos persikels į paplūdimį ir salę.
Lemiamame mače – pergalė
2019 08 08
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai baigė Europos čempionato B divizono grupės kovas ir žengė į pirmenybių Sakartvele pusfinalį.
Sakartvele – pergalingas startas
2019 08 05
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai žygiuoja Europos čempionato B divizione Sakartvele.
 
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Dėl titulų kovos geriausieji
2019 08 14
Paplūdimio tinklinis
Savaitgalį Klaipėdoje, antrajame Melnragės paplūdimyje, vyks intriguojantis atviras Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas.
Tikslo link žengs ilgesniu keliu
2019 08 10
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkės Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė Vengrijoje tęsia kovą dėl apdovanojimų.
Lietuvos čempionate – nauji lyderiai
2019 08 19
Motokrosas
Praėjusį savaitgalį Panevėžio „Sema“ trasoje vyko ketvirtasis Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
Nuklydimas į  krūmus laimėti nesutrukdė
2019 08 10
Ralis
Rokiškyje „Agrorodeo“ duetas varžovus paliko toli už nugarų, „Toyota Yaris“ laimėjo ekipažas iš Estijos.
Žoliapjovių lenktynėse – V.Žalos revanšas
2019 08 09
Ralis
„Kubota“ žoliapjovių lenktynėse Vaidotas Žala atsirevanšavo Vytautui Švedui ir atskleidė, ką kvies į dvikovą kitąmet.
 
Karjeros posūkis – į Baltarusijos klubą
2019 08 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Ugnius Čižas kitą sezoną praleis Baltarusijoje – lietuvis pasirašė vienerių metų sutartį su Gardino „Neman“.
Vasarą – žiemos olimpiečių triumfas
2019 07 26
Biatlonas
Nemenčinėje vyko Lietuvos vasaros biatlono taurės I etapas. Jame sportininkai rungėsi šaudymo taškams, šaudymo dvikovų ir biatlono sprinto rungtyse.
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
Neįtikėtina drama ir grandų pergalės
2019 08 19
Regbis
Baltijos regbio „Top“ lygoje praūžė trečiasis turas. Jo puošmena tapo tikras trileris Šiauliuose tarp vietos „Šiaulių“ ir Kekavos „Miesnieki“ (Latvija).
Be tautybės, amžiaus ir lyties apribojimų
2019 08 19
Tradicija
Tradicinis burlenčių ir irklenčių maratonas Kintuose sulaukė ir valdžios atstovų dėmesio.
Čempionai – iš Paryžiaus ir Šveicarijos
2019 08 19
Diskgolfas
Zarasų rajone, seniausiame Lietuvoje Nedožinkos diskgolfo parke, įvyko 11-asis Lietuvos diskgolfo čempionatas su „Prodigy Disc“.
 
Už aktyvią veiklą – neeilinis įvertinimas
2019 08 19
Įvertinimas
Antverpeno mieste Belgijoje vykusioje Europos žolės riedulio federacijos 31-oje Generalinės Asamblėjos sesijoje išskirtinio dėmesio sulaukė Lieruva.
Titulai – ir ant ledo, ir vandenyje
2019 08 10
Žvilgsnis
Lietuvos dailiojo čiuožimo siela Lilija Vanagienė: apie ryškiausius įvykius, šuolius į vandenį, sūnaus šokius su kėde, žolės pjovimą, gyvenimo vyrus.
Startuoja bilietų į Tokijo žaidynes prekyba
2019 08 09
Tokijas 2020
Kelionių organizatorius „Novaturas“ pirmadienį (rugpjūčio 12 d.) pradeda prekybą bilietais į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas