mtb.lt 2019 m. gegužės 21 d. 12:42 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Sezoną pergalėmis pradėjo favoritai

Per 1000 įvairaus amžiaus dviratininkų pradėjo naują MTB dviračių lenktynių sezoną Druskininkų maratonu.

MTB dviračių maratonas Druskininkuose
Organizatorių nuotr.
MTB dviračių maratonas Druskininkuose
   
Karštą sekmadienį gerokai per 1000 įvairaus amžiaus dviratininkų Druskininkuose pradėjo naują MTB dviračių lenktynių sezoną: penkių etapų serija nuo šių metų vadinasi „Jeep MTB dviračių maratonų taure“.
 
Patys pirmieji prie simbolinės kelių šimtų metrų distancijos starto linijos stojo darželinukai. Ikimokyklinio amžiaus vaikų buvo per beveik šimtas, o greičiausiai pedalus tarp pačių jauniausių mynė Rusnė Kurlavičiūtė ir Eigirdas Vadapalas.
 
Dar pernai dalis su darželinukais besivaržiusių berniukų ir mergaičių šiemet perėjo į rimtesnių varžovų kompaniją – 6-10 metų vaikai turėjo įveikti beveik 3 kilometrų atstumą. Čia jau reikėjo ir taktikos, ir tinkamai parinktos dviračio pavaros, o favoritų vardus pateisino 2018 metais dažnai tarp lyderių buvę dviratininkai. Tarp mergaičių ant garbės pakylos kopė Irmantė Aleliūnaitė, Elžbieta Seliavaitė bei Urtė Urniežiūtė. Berniukų grupėje prizininkais tapo Matas Kubilius, Jokūnas Dabušinskas ir Jurgis Bagdonas.
 
Lygiai vidurdienį apie tūkstantį sportininkų pajudėjo į 1, 2 arba 3 ratų distanciją. Trasa Druskininkuose mažai keičiasi, tačiau gamta kasmet padaro savų korekcijų. Dar prieš savaitę 23 kilometrų rate buvo daug biraus smėlio atkarpų, kurios galėjo iš dalyvių pareikalauti ypatingos valios ir ištvermės. Tačiau pastarųjų dienų lietūs tą dangą suplūkė, todėl sportininkai labai karštu oru galėjo kiek lengviau įveikti nuotolį.
 
Jau pirmame rate nuo varžovų atitrūko 7 sportininkų grupė, vėliau jie liko penkiese, o paskutiniame rate iniciatyvos ėmėsi daugkartinis šių varžybų laimėtojas Eimantas Gudiškis. „Tame pačiame kalniuke, kur atitrūkau ir prieš metus, pamėginau spurtuoti. Žinojau, kad man pabėgti padės komandos draugas Arnoldas Valiauga – pakentėjau porą kilometrų ir jau žinojau, kad laimėsiu. Tikrai nebuvo lengva, tačiau džiaugiuosi pergale“, - pasakojo „Colibri Cycling Team“ narys. O štai antrą vietą lėmė vos ne fotofinišas: Domas Manikas tik 0,22 sek. aplenkė 2018 m. sezono nugalėtoją A. Valiaugą.
 
M30 amžiaus grupėje greičiausias buvo svečias iš Baltarusijos Jevgenijus Novosadas, aplenkęs Andrejų Dolgovą ir Liną Astrauską. M40 grupėje pirmas distanciją įveikė Artūras Remeika, po jo finišavo Mindaugas Zlatkus, trečias liko Rimas Petrusevičius. Tarp vyriausių dalyvių M50 grupėje irgi vyko atkakli kova, kurią laimėjo Vilmantas Audzijonis, aplenkęs Ramūną Kuklį ir Alvydą Vaurą.

 
Tarp jauniausių pagrindinės maratono distancijos dalyvių nugalėtoju tapo Edgaras Švėgžda, po jo finišo liniją kirto Rytis Žemaitaitis ir Arijus Valantavičius.
 
Stipriausios moterys su beveik 500 vyrų mynė pedalus 2 ratų varžybose: „Turėjau tikslą pakliūti į geriausiųjų trejetą absoliučioje įskaitoje. Nedaug trūko“, - po finišo sakė absoliučią 4-ą vietą šiame nuotolyje užėmusi Silvija Pacevičienė. Ši sportininkė 2018 metais laimėjo visus etapuos, 2017-aisiais iškovojo keturias pergales. „Planuoju šiemet dalyvauti visuose „Jeep MTB dviračių maratonų taurės“ etapuose, į varžybų kalendorių įtrauktos ir lenktynės užsienyje, tačiau šiose varžybose tikrai ketinu kovoti dėl pergalių visuose etapuose. Absoliučioje moterų įskaitoje antroji vieta atiteko Tatjanai Krasauskienei, kuri nugalėjo W30 amžiaus grupėje, o trečiąją vietą ant garbės pakylos užėmė Gabrielė Andrašiūnienė.
 
W16 grupėje nugalėjo Aušrinė Žvirblytė, W18 – Kornelija Kertenytė, W40 – Renata Paulauskienė.
 
Vyrų grupėje tie „trys muškietininkai“, aplenkę S. Pacevičienę, buvo M16 grupės prizininkai – greičiausi buvo Kostas Kardelis, Vėjas Žigilėjus ir Laurynas Vinskas. Mėgėjų grupėje nugalėjo Antanas Budreckis, o tarp 60-mečių pirmavo Alfredas Vaitkus, kuris aplenkė Algirdą Teškevičių ir Raimondą Skibarką.
 
1 rato distancijoje dėl vietų ant garbės pakylos kovojo patys jauniausi ir patys vyriausi. Tarp 13-mečių vaikinų pirmasis finišavo Ignas Kertenis, aplenkęs Justiną Pavlovą ir Danielių Volkovą, mergaičių grupėje nugalėjo Aistė Butautaitė, kitas vietas ant garbės pakylos užėmė Marta Navickaitė ir Gytė Pupelytė. Tarp pačių vyriausių vyrų greičiausias buvo Petras Kiušas, jis 70-mečių įskaitoje aplenkė Juozą Vilkelį ir Juozą Kišoną. W60 moterų grupėje nugalėtoja tapo Valerija Golerytė.
 
Smagų renginį baigė loterija, kurioje dalyvavo visų dviratininkų numeriai. Fortūna nusišypsojo Sauliui Račkauskui, kuris buvo apdovanotas naujutėliu BMC kalnų dviračiu.
 
Antras „Jeep MTB dviračių maratonų taurės“ etapas birželio mėnesį vyks Vilniuje.
Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
Krepšininkas pasižymi ir kulinariniu talentu
2019 08 19
Žvilgsnis
„Jei reikėtų rinktis virtuvę, kurios patiekalus reikėtų valgyti iki gyvenimo galo, tai be lietuviškos būtų ispaniška“, - prisipažino M.Kuzminskas.
Lietuvos krepšininkai – devinti Europoje
2019 08 18
U-16
Lietuvos krepšininkai pergale baigė Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionatą Italijoje.
Rinktinė atsisveikino su E.Bendžiumi.
2019 08 18
Sprendimas
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje po turnyro Suomijoje liko 14 kandidatų. Vsi jie keliaus į paskutines repeticijas Pietų Korėjoje.
 
Vilniaus žvaigždės vėl nustelbė kauniečius
2019 08 18
Tradicija
Sekmadienį Panemunėje įvyko tradicinės visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ organizuotos „Panemunės“ ir „Prelegentų“ futbolo komandų rungtynės.
„Atlantas“ – pirma rumuno stotelė svetur
2019 08 16
Legionierius
Artėjant svarbiausioms A lygos čempionato kovoms, Klaipėdos „Atlanto“ komandą papildė atakuojančio saugo pozicijoje žaidžiantis Marius Cocirla.
„Sūduva“ peržengė Izraelio čempionų barjerą
2019 08 15
Europos lyga
Sirgalių ir fortūnos palaikomi „Sūduvos“ futbolininkai dar kartą įveikė „Maccabi“ žengė į lemiamą Europos lygos atrankos etapą.
Sėkmingi lengvaatlečių startai
2019 08 19
Varžybos
Trišuolininkė Dovilė Kilty laimėjo varžybas Suomijoje, tarp lyderių įvairiose šalyse buvo ir daugiau Lietuvos lengvaatlečių.
Rekordininko debiutas Deimantinėje lygoje
2019 08 18
Deimantinė lyga
Ieties metikas Edis Matusevičius Deimantinėje lygoje debiutavo užimdamas šeštąją vietą.
Lietuviui – kvietimai į planetos elitą
2019 08 14
Žvilgsnis
Edžiui Matusevičiui atsivėrė visi keliai: jis dalyvaus ir Deimantinėje lygoje, ir į unikaliame Europos – JAV mače. Andrius Gudžius liko be kvietimo.
 
Po triumfo – šuolis reitinge
2019 08 19
Turnyras
Ričardas Berankis triumfavo Vankuveryje (Kanada) vykusiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyre „Odlum Brown Van Open“.
R.Berankis nepaliko japonui vilčių
2019 08 18
Turnyras
Vankuveryje (Kanada) vykstančio Teniso profesionalų asociacijos „Challenger“ serijos turnyro pusfinalyje Ričardas Berankis pralaimėjo tik du geimus.
Lietuvis Lenkijoje pranoko vieną favoritų
2019 08 17
Turnyras
ITF teniso G3 serijos turnyre Matas Vasiliauskas 4:6, 6:3, 6:1 nugalėjo 4-ąją turnyro raketę belgą Pierre'ą Yves'ą Bailly ir pateko į turnyro pusfinalį.
„Šlubavau tarsi pašautas pėstininkas“
2019 08 14
Žvilgsnis
Į ringą grįžtantis Mantas Rimdeika: „Visada buvau gerietis, dabar viskas bus kitaip“ (VIDEO).
Kovotoją prajuokino varžovo iššūkis
2019 08 05
Žvilgsnis
Mindaugo Narausko į akistatą ringe iškviestas Henrikas Vikšraitis: „Dar kartą visiems įrodysiu, kad esu stipresnis, greitesnis, tikslesnis, geresnis.“
Lietuvos dziudo kovotojai - bronza
2019 07 28
Dziudo
Nors Justina Kmieliauskaitė pralaimėjo pirmajame Europos jaunimo dziudo taurės etapo rate, vėliau ji iškovojo bronzos medalį.
 
Aukštyn pakilo paskutinėje rungtyje
2019 08 19
Trekas
Frankfurte prie Oderio (Vokietija) vykstančio pasaulio jaunių dviračių treko čempionato vaikinų daugiakovės varžybose Mantas Bitinas užėmė 18-ą vietą.
Gatvėse – nuo kamanių būrio iki velnio
2019 08 18
Velomaratonas
„IKI Velomaratono“ metu į centrinės Vilniaus gatves išriedėjo tūkstančiai dviratininkų. Vieni lenktyniavo, kiti mėgavosi važiavo ir rodė išradingumą.
Lietuvos dviratininkei skilo šalmas
2019 08 17
Trekas
Frankurte prie Oderio vykstančiame pasaulio jaunių dviračių treko čempionate varžosi ir Lietuvos dviratininkai.
Klaipėdoje karaliauja rankinis
2019 08 13
Varžybos
Savaitę pradėjo jau trečiasis tarptautinis Klaipėdos gatvės rankinio turnyras, o netrukus kovos persikels į paplūdimį ir salę.
Lemiamame mače – pergalė
2019 08 08
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai baigė Europos čempionato B divizono grupės kovas ir žengė į pirmenybių Sakartvele pusfinalį.
Sakartvele – pergalingas startas
2019 08 05
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai žygiuoja Europos čempionato B divizione Sakartvele.
 
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Dėl titulų kovos geriausieji
2019 08 14
Paplūdimio tinklinis
Savaitgalį Klaipėdoje, antrajame Melnragės paplūdimyje, vyks intriguojantis atviras Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas.
Tikslo link žengs ilgesniu keliu
2019 08 10
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkės Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė Vengrijoje tęsia kovą dėl apdovanojimų.
Lietuvos čempionate – nauji lyderiai
2019 08 19
Motokrosas
Praėjusį savaitgalį Panevėžio „Sema“ trasoje vyko ketvirtasis Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
Nuklydimas į  krūmus laimėti nesutrukdė
2019 08 10
Ralis
Rokiškyje „Agrorodeo“ duetas varžovus paliko toli už nugarų, „Toyota Yaris“ laimėjo ekipažas iš Estijos.
Žoliapjovių lenktynėse – V.Žalos revanšas
2019 08 09
Ralis
„Kubota“ žoliapjovių lenktynėse Vaidotas Žala atsirevanšavo Vytautui Švedui ir atskleidė, ką kvies į dvikovą kitąmet.
 
Karjeros posūkis – į Baltarusijos klubą
2019 08 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Ugnius Čižas kitą sezoną praleis Baltarusijoje – lietuvis pasirašė vienerių metų sutartį su Gardino „Neman“.
Vasarą – žiemos olimpiečių triumfas
2019 07 26
Biatlonas
Nemenčinėje vyko Lietuvos vasaros biatlono taurės I etapas. Jame sportininkai rungėsi šaudymo taškams, šaudymo dvikovų ir biatlono sprinto rungtyse.
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
Neįtikėtina drama ir grandų pergalės
2019 08 19
Regbis
Baltijos regbio „Top“ lygoje praūžė trečiasis turas. Jo puošmena tapo tikras trileris Šiauliuose tarp vietos „Šiaulių“ ir Kekavos „Miesnieki“ (Latvija).
Be tautybės, amžiaus ir lyties apribojimų
2019 08 19
Tradicija
Tradicinis burlenčių ir irklenčių maratonas Kintuose sulaukė ir valdžios atstovų dėmesio.
Čempionai – iš Paryžiaus ir Šveicarijos
2019 08 19
Diskgolfas
Zarasų rajone, seniausiame Lietuvoje Nedožinkos diskgolfo parke, įvyko 11-asis Lietuvos diskgolfo čempionatas su „Prodigy Disc“.
 
Už aktyvią veiklą – neeilinis įvertinimas
2019 08 19
Įvertinimas
Antverpeno mieste Belgijoje vykusioje Europos žolės riedulio federacijos 31-oje Generalinės Asamblėjos sesijoje išskirtinio dėmesio sulaukė Lieruva.
Titulai – ir ant ledo, ir vandenyje
2019 08 10
Žvilgsnis
Lietuvos dailiojo čiuožimo siela Lilija Vanagienė: apie ryškiausius įvykius, šuolius į vandenį, sūnaus šokius su kėde, žolės pjovimą, gyvenimo vyrus.
Startuoja bilietų į Tokijo žaidynes prekyba
2019 08 09
Tokijas 2020
Kelionių organizatorius „Novaturas“ pirmadienį (rugpjūčio 12 d.) pradeda prekybą bilietais į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas