Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. gegužės 20 d. 15:39 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Alytaus festivalyje – Lietuvos ėjikų sėkmė

Jau 45-tą kartą surengtame Alytaus sportinio ėjimo festivalyje šįkart lenktyniavo jaunieji ėjikai ir veteranai iš 10 šalių

45-asis sportinio ėjimo festivalis „Alytus 2019“.
Mindaugo Astrausko nuotr.
45-asis sportinio ėjimo festivalis „Alytus 2019“.
   
 
Alytiškiai yra įsitikinę, kad jų sportinis ėjimo festivalis gyvuos tol, kol jį organizuoti sveikatos turės šios sporto šakos entuziastas, Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos (LSĖA) prezidentas Kastytis Pavilonis. Idėja rengti šias varžybas kilo 1975-aisiais, kai jis jau buvo baigęs savo aktyvią ėjiko karjerą. Tada Alytuje rungtyniavo 19 šalių sportininkai.

1988-aisiais užfiksuotas dalyvių rekordas (386), tačiau, kaip teigia K. Pavilonis, norinčiųjų dalyvauti buvo dar daugiau, tik jų nebuvo kur apgyvendinti.

Šiemetinis 45-aisias alytiškių festivalis skyrėsi nuo ankstesniųjų. Mat jau kitą dieną po šio renginio vyko Europos sportinio ėjimo taurės varžybos, todėl alytiškiai į savo festivalį pakvietė rungtyniauti jaunuosius sportininkus bei veteranus. 

Susirinko ėjikai  iš Latvijos, Baltarusijos, Slovakijos, Rusijos, Ukrainos, Vengrijos, Lenkijos, Prancūzijos, Danijos ir Italijos. 

„Tų ėjikų galėjo būti ir daugiau, tačiau vėlgi mums iškilo apgyvendinimo problema. Tokių varžybų jauniesiems ėjikams labai reikia, nes skatina tobulėti. Kasmet apie mūsų festivalį išgirsta vis daugiau pasaulio šalių. Nenorim, kad mums sportininkus augintų Amerikos, Šveicarijos ar Ispanijos treneriai, patys juos ugdome.  Organizuoti tokio masto renginį nėra lengva, bet Alytus, padedant miesto savivaldybei, jas geranoriškai paremia. O mano pagrindinis tikslas – viską padaryti gerai, kad ėjikai pamiltų mūsų varžybas ir kasmet į atvažiuotų rungtyniauti“, - sako K. Pavilonis.

Sėkmingiausia pasirodė Lietuvos jaunieji ėjikai, užėmę keturias pirmąsias  vietas.

Iš Lietuvos sportininkų savo amžiaus grupėse nugalėtojais tapo: Justė Perveneckaitė (1 km 14-metėms – 4 min.45 sek.), Akvilė Orliukaitė (3 km 16-metėms – 15 min. 43 sek.), Liudas Grincevičius (1 km 12-mečiams – 5 min.3 sek.) ir Airijus Vaidaugas (1 km 14-mečiams – 5 min. 25 sek.). 

Tiesa, Vienas iš varžybų diktorių, praeityje garsus ėjikas Alvidas Baltaduonis teigė, kad Lietuvoje labai mažėja jaunųjų ėjikų. 

Kaip yra iš tikrųjų? Pagrindiniai mūsų šalies ėjikų rengimo centrai ir toliau išlieka Druskininkai, Birštonas, Pabradė, Krakės, tačiau pozicijas labai užleido alytiškiai. 

Birštono ėjikų treneris Povilas Juozaitis, daugiau kaip 30 metų dirbantis kartu su savo broliu Jonu Juozaičiu, sako, kad Birštone ėjikų iš tikrųjų mažai, tačiau jų yra. „Dabar mūsų grupėse rimtai pratybas lanko 10 vaikų, kai anksčiau jų būdavo 40-50 ir netgi tekdavo daryti atranką, ne visus galėdavome išvežti į varžybas.  Dabar jaunimą prikalbinti sportuoti tikrai sunku“, - sako P. Juozaitis, kurio 5 auklėtiniai dalyvavo alytiškių sportinio ėjimo festivalyje.   

Birštoniečių trenerį ypač nudžiugino 1 km distancijoje nugalėtoju tapęs Birštono gimnazijos penktokas A.Vaidaugas ir antrą vietą užėmęs Dovydas Tolis. Tačiau šioje distancijoje rungtyniavo vos 5 jaunieji ėjikai.  4 km distancijoje 14-mečiams Nojus Butėnas užėmė trečią vietą, o Armanda Tolytė šioje pat distancijoje - ketvirta. Tai - patys gabiausi trenerių Jono ir Povilo Juozaičio auklėtiniai, su kurias jie sieja dideles viltis. Lietuvos sportinio ėjimo rinktinės vyr. treneris pabradietis Viktoras Meškauskas į Alytų atsivežė 14 vaikų, o iš viso pas juos aktyviai pratybas lanko 25 sportininkai. 

„Ėjimas – ne žaidimai, bet, labai norint, įmanoma vaikus sudominti šia rungtimi. Didelė motyvacija vaikams yra ta, kad turime olimpiečių. Dabar jau ne fantazija iš Pabradės išvykti į olimpines žaidynes. Tai jau realybė. Pabradietė Živilė Vaiciukevičiūtė siekia dalyvauti savo antrosiose olimpinėse žaidynėse. Dėl kelialapio kovos ir jos sesuo dvynė Monika“, - sako V. Meškauskas. 

Alytuje pabradiečiai iškovojo dvi pirmąsias vietas: 1000 m distanciją dvylikmečių grupėje greičiausiai įveikė Justė Pervenickaitė ir Liudas Grincevičius. 

Ėjimo takelyje rungtyniavo ir V. Meškausko dukra Nora, kuri šiemet baigs devintą klasę. Ji 3 km distancijoje buvo trečia. Jos tėvas ir treneris tikisi, kad ėjikė kitais metais įvykdys Europos jaunių čempionato normatyvą. 

„Šia dienai nesureikšminu, jog būtinai reikia laimėti ar tapti prizininke. Kol kas tai nėra profesionalusis ėjimas, darbas prasidės kiek vėliau.  Įvairiuose tarptautiniuose seminaruose akcentuojama, jog specializaciją geriau pradėti truputį vėliau“, - pabrėžia V. Meškauskas. 
 
Per Europos taurės varžybas rungtyniavo dar viena V. Meškausko dukra  Adrija, kurios pagrindinis tikslas šiemet – startas Europos jaunimo iki 20 m. čempionate. 

Buvo tikimasi, kad normatyvas jai paklus per Europos taurės varžybas, tačiau sportininkei to padaryti nepavyko. 

V. Meškauskas Pabradėje vienintelis ugdo ėjikus. Kai šis specialistas būna išvažiavęs į treniruočių stovyklas, daug padeda buvusi ėjikė Inga Mastianica, kuri tada treniruoja jo grupę. 

„Labai norėčiau, kad ji treniruotų mūsų ėjikus, tačiau Inga turi kitą darbą Vilniaus visuomenės sveikatos centre.  Prieš Alytaus festivalį ir Europos taurės varžybas su auklėtiniais buvau išvykęs į treniruočių stovyklą aukštikalnėse Kirgizijoje, namie mane sėkmingai pavadavo  Inga“, - d-žaugėsi V. Meškauskas. 
 
Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos prezidentas K. Pavilonis tragiška vadina Alytaus sportinio ėjimo padėtį.  

„Mieste neliko trenerių. Teoriškai ėjikus ugdo Vaidas Gumauskas ir Arūnas Klebauskas, tačiau pas juos tėra tik vienas kitas ėjikas. Kažkada Alytus net 30metų neturėjo rimtų konkurentų, čia buvo susibūrę geriausi Lietuvos ėjikai, faktiškai šalies nacionalinė rinktinė. Jie turėjo puikias treniruočių ir buitines sąlygas. Kažkada vyko labai gražios „Sporto“ taurės svaržybas, kurias mes vadindavome ėjikų olimpinėmis žaidynėmis. Vienais metais jose dalyvavo net 50 Alytaus ėjikų.  Nėra gera padėtis ir Birštone, Druskininkuose, Krakių parapijoje. Jaunųjų ėjikų kalve tampa Pabradė, kur ugdomi geri ėjikai“, - teigia K. Pavilonis. 
 
     
    
    
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Kaune – žurnalistų kovos krepšinio aikštėje
2019 10 18
Turnyras
Lietuvos žurnalistai šeštadienį aštuntus metus iš eilės aiškinsis ne kurie geriausiai pasakoja ar rašo apie krepšinį, o kurie geriausiai jį žaidžia.
„Žalgiris“ nustelbė „Real“ žvaigždyną
2019 10 17
Eurolyga
Eurolygos trečiojo turo rungtynėse ketvirtadienį Kauno „Žalgiris“ namuose 86:73 (18:15, 20:19, 19:26, 29:13) įveikė Madrido „Real“ (Ispanija) ekipą.
Moterų rinktinėje – 13 metų perlas
2019 10 17
Rinktinė
Mantas Šernius: „Turime perlą moterų krepšinyje. Manau reikėtų, kad ji susipažintų su žaidėjomis, su vaidmeniu, sužinotų, kas jos laukia ateityje.“
 
A lygos mače – trys raudonos kortelės
2019 10 19
A lyga
Lietuvos futbolo A lygos 27-ojo turo rungtynėse šeštadienį Vilniaus „Riteriai“ namuose sužaidė lygiosiomis 0:0 su „Kauno Žalgirio“ ekipa.
Brazilo prioritetai – šeima ir tikėjimas
2019 10 19
Legionierius
Vasarą prie Vilniaus „Žalgirio“ prisijungęs saugas Higoris Vidalis atvirai papasakojo apie savo gyvenimą, karjeros vingius, tikėjimą ir šeimą (VIDEO).
Istorinį Lietuvos žygį sustabdė Anglija
2019 10 19
Mažasis futbolas
Po atkaklios kovos aštuntfinalyje Lietuvos futbolininkai baigė savo pasirodymą mažojo futbolo pasaulio čempionate Anglijoje.
Partizanų takais – pliaupiant lietui
2019 10 14
Bėgimas
Tradiciniame pagarbos bėgime „Algimanto apygardos partizanų takais“ Svėdasuose prisiminti kovotojai už laisvę.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
 
R.Berankis startavo pergale
2019 10 19
Turnyras
Ričardas Berankis iškovojo pergalę Teniso profesionalų asociacijos (ATP) 500 serijos turnyro „Swiss Indoors Basel“ atrankos varžybų pirmajame rate.
Po studijų JAV – į profesionalės kelią
2019 10 16
Veidas
Justina Mikulskytė - nauja Lietuvos moterų teniso lyderė. Pabaigusi studijas JAV, ji grįžo į Europą ir sėkmingai pasinėrė į profesionalės karjerą.
Vilniuje kovos 28 šalių teniso rinktinės
2019 10 16
Fed Cup
Tarptautinė teniso federacija (ITF) paskelbė, kad kitų metų Federacijos taurės (FedCup) trečios grupės Europos-Afrikos zonos varžybos vyks Lietuvoje.
H.Vikšraitis: „Jau išmokau nedaryti klaidų“
2019 10 17
Bušido
Vilniuje su olandu kovosiantis KOK čempionas Henrikas Vikšraitis: „Norėčiau būti dar geresnis. Reikia sau įskiepyti valios ir disciplinos injekciją.“
Karatė turnyre kovota ir dėl kilnių tikslų
2019 10 17
Karatė
Garliavoje vyko pilno kontakto (kiokušin) karatė turnyre „Vienykimės bendrai kovai“ („Let's Join the Fight Together“).
Prieš kovą ringe – išbandymas šeimoje
2019 10 15
Žvilgsnis
Sėkmingai prestižinės organizacijos „Glory“ ringe debiutavęs kovotojas Sergejus Maslobojevas: „Noriu, kad vaikai galėtų didžiuotis savo tėčiu.“
 
Iki medalio trūko akimirksnio
2019 10 17
Trekas
Europos žaidynių komandų sprinto vicečempionės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė Europos dviraių treko čempionate liko ketvitos.
Europos čempionate – šeši lietuviai
2019 10 15
Trekas
Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
"Dragūno" laukia intensyvi savaitė
2019 10 18
Situacija
Klaipėdos "Dragūno" rankininkų laukia itin įtempta savaitė: per 9 dienas teks sužaisti ketverias rungtynes.
Čempionų lygos mače – trys lietuviai
2019 10 17
Teisėjai
Geriausia Lietuvos rankinio teisėjų pora – Vaidas Mažeika ir Mindaugas Gatelis – paskirti teisėjauti itin svarbiame Čempionų lygos mače.
Kauniečiai žengė tolyn, vilniečiai iškrito
2019 10 13
Europos turnyrai
„Kauno Ąžuolas“-KTU – kitame EHF Iššūkio taurės etape, „Šviesai“ atsivežtos į Bosniją persvaros nepakako.
 
Šiauliuose kovos dėl Baltijos taurės
2019 10 18
Baltijos taurė
Jau kitą savaitgalį (spalio 25-27 dienomis) Šiauliuose vyks tradicinis Baltijos taurės jaunimo tinklinio turnyras.
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Intriga – iki paskutinių akimirkų
2019 10 19
Ledo ritulys
Aktyviau puolime rungtyniavęs „Geležinis Vilkas“ paliko Lietuvos čempionato naujokus „Baltų Ainius–HC Klaipėda“ be taškų (VIDEO)
Favoritų kovą Vilniuje laimėjo kauniečiai
2019 10 17
Ledo ritulys
Atkakliame ir gražiame mūšyje tarp „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ žiūrovai išvydo kovą dėl pergalės iki pat paskutinių mačo akimirkų.
„Energiją“ bandys gaivinti su D.Kasparaičiu
2019 10 16
Ledo ritulys
Asociacija „Hockey Lietuva“ sukvietė abi konflikto dalyvių pusės, siekdama, kad Elektrėnuose nemirtų ledo ritulys.
Kariškių žaidynėse – ir žinomi sportininkai
2019 10 18
Kariškių sportas
Kinijos mieste Uhane prasidedančiose 7-osiose pasaulio kariškių sporto žaidynėse beveik 60 Lietuvos karių išmėgins jėgas 11-oje sporto šakų.
Pirmas naujos klasės auksas – olimpiečiui
2019 10 18
Buriavimas
Po įtemptos kovos Kaune buvo karūnuotas pirmasis Lietuvos “Formula Foil” burlenčių čempionas.
Žinomi žmonės prisiminė mokyklą
2019 10 15
LMŽ
Žinomų žmonių komanda „Kažkur matyti“ išbandė jėgas su praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių (LMŽ) kvadrato varžybų čempionais.
 
„Karštis veikia ir atletų smegenis“
2019 10 17
Žvilgsnis
LSU mokslininkas Marius Brazaitis apie karščio įtaką atletams: Tokijo olimpinėse žaidynėse lengviau nei Dohoje nebus.
Vietoj Tokijo gali tekti varžytis Sapore
2019 10 16
Situacija
Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) paskelbė planuojantis 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių maratono ir ėjimo varžybas perkelti į Saporo miestą.
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas