Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. gegužės 20 d. 15:39 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Alytaus festivalyje – Lietuvos ėjikų sėkmė

Jau 45-tą kartą surengtame Alytaus sportinio ėjimo festivalyje šįkart lenktyniavo jaunieji ėjikai ir veteranai iš 10 šalių

45-asis sportinio ėjimo festivalis „Alytus 2019“.
Mindaugo Astrausko nuotr.
45-asis sportinio ėjimo festivalis „Alytus 2019“.
   
 
Alytiškiai yra įsitikinę, kad jų sportinis ėjimo festivalis gyvuos tol, kol jį organizuoti sveikatos turės šios sporto šakos entuziastas, Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos (LSĖA) prezidentas Kastytis Pavilonis. Idėja rengti šias varžybas kilo 1975-aisiais, kai jis jau buvo baigęs savo aktyvią ėjiko karjerą. Tada Alytuje rungtyniavo 19 šalių sportininkai.

1988-aisiais užfiksuotas dalyvių rekordas (386), tačiau, kaip teigia K. Pavilonis, norinčiųjų dalyvauti buvo dar daugiau, tik jų nebuvo kur apgyvendinti.

Šiemetinis 45-aisias alytiškių festivalis skyrėsi nuo ankstesniųjų. Mat jau kitą dieną po šio renginio vyko Europos sportinio ėjimo taurės varžybos, todėl alytiškiai į savo festivalį pakvietė rungtyniauti jaunuosius sportininkus bei veteranus. 

Susirinko ėjikai  iš Latvijos, Baltarusijos, Slovakijos, Rusijos, Ukrainos, Vengrijos, Lenkijos, Prancūzijos, Danijos ir Italijos. 

„Tų ėjikų galėjo būti ir daugiau, tačiau vėlgi mums iškilo apgyvendinimo problema. Tokių varžybų jauniesiems ėjikams labai reikia, nes skatina tobulėti. Kasmet apie mūsų festivalį išgirsta vis daugiau pasaulio šalių. Nenorim, kad mums sportininkus augintų Amerikos, Šveicarijos ar Ispanijos treneriai, patys juos ugdome.  Organizuoti tokio masto renginį nėra lengva, bet Alytus, padedant miesto savivaldybei, jas geranoriškai paremia. O mano pagrindinis tikslas – viską padaryti gerai, kad ėjikai pamiltų mūsų varžybas ir kasmet į atvažiuotų rungtyniauti“, - sako K. Pavilonis.

Sėkmingiausia pasirodė Lietuvos jaunieji ėjikai, užėmę keturias pirmąsias  vietas.

Iš Lietuvos sportininkų savo amžiaus grupėse nugalėtojais tapo: Justė Perveneckaitė (1 km 14-metėms – 4 min.45 sek.), Akvilė Orliukaitė (3 km 16-metėms – 15 min. 43 sek.), Liudas Grincevičius (1 km 12-mečiams – 5 min.3 sek.) ir Airijus Vaidaugas (1 km 14-mečiams – 5 min. 25 sek.). 

Tiesa, Vienas iš varžybų diktorių, praeityje garsus ėjikas Alvidas Baltaduonis teigė, kad Lietuvoje labai mažėja jaunųjų ėjikų. 

Kaip yra iš tikrųjų? Pagrindiniai mūsų šalies ėjikų rengimo centrai ir toliau išlieka Druskininkai, Birštonas, Pabradė, Krakės, tačiau pozicijas labai užleido alytiškiai. 

Birštono ėjikų treneris Povilas Juozaitis, daugiau kaip 30 metų dirbantis kartu su savo broliu Jonu Juozaičiu, sako, kad Birštone ėjikų iš tikrųjų mažai, tačiau jų yra. „Dabar mūsų grupėse rimtai pratybas lanko 10 vaikų, kai anksčiau jų būdavo 40-50 ir netgi tekdavo daryti atranką, ne visus galėdavome išvežti į varžybas.  Dabar jaunimą prikalbinti sportuoti tikrai sunku“, - sako P. Juozaitis, kurio 5 auklėtiniai dalyvavo alytiškių sportinio ėjimo festivalyje.   

Birštoniečių trenerį ypač nudžiugino 1 km distancijoje nugalėtoju tapęs Birštono gimnazijos penktokas A.Vaidaugas ir antrą vietą užėmęs Dovydas Tolis. Tačiau šioje distancijoje rungtyniavo vos 5 jaunieji ėjikai.  4 km distancijoje 14-mečiams Nojus Butėnas užėmė trečią vietą, o Armanda Tolytė šioje pat distancijoje - ketvirta. Tai - patys gabiausi trenerių Jono ir Povilo Juozaičio auklėtiniai, su kurias jie sieja dideles viltis. Lietuvos sportinio ėjimo rinktinės vyr. treneris pabradietis Viktoras Meškauskas į Alytų atsivežė 14 vaikų, o iš viso pas juos aktyviai pratybas lanko 25 sportininkai. 

„Ėjimas – ne žaidimai, bet, labai norint, įmanoma vaikus sudominti šia rungtimi. Didelė motyvacija vaikams yra ta, kad turime olimpiečių. Dabar jau ne fantazija iš Pabradės išvykti į olimpines žaidynes. Tai jau realybė. Pabradietė Živilė Vaiciukevičiūtė siekia dalyvauti savo antrosiose olimpinėse žaidynėse. Dėl kelialapio kovos ir jos sesuo dvynė Monika“, - sako V. Meškauskas. 

Alytuje pabradiečiai iškovojo dvi pirmąsias vietas: 1000 m distanciją dvylikmečių grupėje greičiausiai įveikė Justė Pervenickaitė ir Liudas Grincevičius. 

Ėjimo takelyje rungtyniavo ir V. Meškausko dukra Nora, kuri šiemet baigs devintą klasę. Ji 3 km distancijoje buvo trečia. Jos tėvas ir treneris tikisi, kad ėjikė kitais metais įvykdys Europos jaunių čempionato normatyvą. 

„Šia dienai nesureikšminu, jog būtinai reikia laimėti ar tapti prizininke. Kol kas tai nėra profesionalusis ėjimas, darbas prasidės kiek vėliau.  Įvairiuose tarptautiniuose seminaruose akcentuojama, jog specializaciją geriau pradėti truputį vėliau“, - pabrėžia V. Meškauskas. 
 
Per Europos taurės varžybas rungtyniavo dar viena V. Meškausko dukra  Adrija, kurios pagrindinis tikslas šiemet – startas Europos jaunimo iki 20 m. čempionate. 

Buvo tikimasi, kad normatyvas jai paklus per Europos taurės varžybas, tačiau sportininkei to padaryti nepavyko. 

V. Meškauskas Pabradėje vienintelis ugdo ėjikus. Kai šis specialistas būna išvažiavęs į treniruočių stovyklas, daug padeda buvusi ėjikė Inga Mastianica, kuri tada treniruoja jo grupę. 

„Labai norėčiau, kad ji treniruotų mūsų ėjikus, tačiau Inga turi kitą darbą Vilniaus visuomenės sveikatos centre.  Prieš Alytaus festivalį ir Europos taurės varžybas su auklėtiniais buvau išvykęs į treniruočių stovyklą aukštikalnėse Kirgizijoje, namie mane sėkmingai pavadavo  Inga“, - d-žaugėsi V. Meškauskas. 
 
Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos prezidentas K. Pavilonis tragiška vadina Alytaus sportinio ėjimo padėtį.  

„Mieste neliko trenerių. Teoriškai ėjikus ugdo Vaidas Gumauskas ir Arūnas Klebauskas, tačiau pas juos tėra tik vienas kitas ėjikas. Kažkada Alytus net 30metų neturėjo rimtų konkurentų, čia buvo susibūrę geriausi Lietuvos ėjikai, faktiškai šalies nacionalinė rinktinė. Jie turėjo puikias treniruočių ir buitines sąlygas. Kažkada vyko labai gražios „Sporto“ taurės svaržybas, kurias mes vadindavome ėjikų olimpinėmis žaidynėmis. Vienais metais jose dalyvavo net 50 Alytaus ėjikų.  Nėra gera padėtis ir Birštone, Druskininkuose, Krakių parapijoje. Jaunųjų ėjikų kalve tampa Pabradė, kur ugdomi geri ėjikai“, - teigia K. Pavilonis. 
 
     
    
    
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Krepšininkas pasižymi ir kulinariniu talentu
2019 08 19
Žvilgsnis
„Jei reikėtų rinktis virtuvę, kurios patiekalus reikėtų valgyti iki gyvenimo galo, tai be lietuviškos būtų ispaniška“, - prisipažino M.Kuzminskas.
Lietuvos krepšininkai – devinti Europoje
2019 08 18
U-16
Lietuvos krepšininkai pergale baigė Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionatą Italijoje.
Rinktinė atsisveikino su E.Bendžiumi.
2019 08 18
Sprendimas
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje po turnyro Suomijoje liko 14 kandidatų. Vsi jie keliaus į paskutines repeticijas Pietų Korėjoje.
 
Vilniaus žvaigždės vėl nustelbė kauniečius
2019 08 18
Tradicija
Sekmadienį Panemunėje įvyko tradicinės visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ organizuotos „Panemunės“ ir „Prelegentų“ futbolo komandų rungtynės.
„Atlantas“ – pirma rumuno stotelė svetur
2019 08 16
Legionierius
Artėjant svarbiausioms A lygos čempionato kovoms, Klaipėdos „Atlanto“ komandą papildė atakuojančio saugo pozicijoje žaidžiantis Marius Cocirla.
„Sūduva“ peržengė Izraelio čempionų barjerą
2019 08 15
Europos lyga
Sirgalių ir fortūnos palaikomi „Sūduvos“ futbolininkai dar kartą įveikė „Maccabi“ žengė į lemiamą Europos lygos atrankos etapą.
Sėkmingi lengvaatlečių startai
2019 08 19
Varžybos
Trišuolininkė Dovilė Kilty laimėjo varžybas Suomijoje, tarp lyderių įvairiose šalyse buvo ir daugiau Lietuvos lengvaatlečių.
Rekordininko debiutas Deimantinėje lygoje
2019 08 18
Deimantinė lyga
Ieties metikas Edis Matusevičius Deimantinėje lygoje debiutavo užimdamas šeštąją vietą.
Lietuviui – kvietimai į planetos elitą
2019 08 14
Žvilgsnis
Edžiui Matusevičiui atsivėrė visi keliai: jis dalyvaus ir Deimantinėje lygoje, ir į unikaliame Europos – JAV mače. Andrius Gudžius liko be kvietimo.
 
Po triumfo – šuolis reitinge
2019 08 19
Turnyras
Ričardas Berankis triumfavo Vankuveryje (Kanada) vykusiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyre „Odlum Brown Van Open“.
R.Berankis nepaliko japonui vilčių
2019 08 18
Turnyras
Vankuveryje (Kanada) vykstančio Teniso profesionalų asociacijos „Challenger“ serijos turnyro pusfinalyje Ričardas Berankis pralaimėjo tik du geimus.
Lietuvis Lenkijoje pranoko vieną favoritų
2019 08 17
Turnyras
ITF teniso G3 serijos turnyre Matas Vasiliauskas 4:6, 6:3, 6:1 nugalėjo 4-ąją turnyro raketę belgą Pierre'ą Yves'ą Bailly ir pateko į turnyro pusfinalį.
„Šlubavau tarsi pašautas pėstininkas“
2019 08 14
Žvilgsnis
Į ringą grįžtantis Mantas Rimdeika: „Visada buvau gerietis, dabar viskas bus kitaip“ (VIDEO).
Kovotoją prajuokino varžovo iššūkis
2019 08 05
Žvilgsnis
Mindaugo Narausko į akistatą ringe iškviestas Henrikas Vikšraitis: „Dar kartą visiems įrodysiu, kad esu stipresnis, greitesnis, tikslesnis, geresnis.“
Lietuvos dziudo kovotojai - bronza
2019 07 28
Dziudo
Nors Justina Kmieliauskaitė pralaimėjo pirmajame Europos jaunimo dziudo taurės etapo rate, vėliau ji iškovojo bronzos medalį.
 
Aukštyn pakilo paskutinėje rungtyje
2019 08 19
Trekas
Frankfurte prie Oderio (Vokietija) vykstančio pasaulio jaunių dviračių treko čempionato vaikinų daugiakovės varžybose Mantas Bitinas užėmė 18-ą vietą.
Gatvėse – nuo kamanių būrio iki velnio
2019 08 18
Velomaratonas
„IKI Velomaratono“ metu į centrinės Vilniaus gatves išriedėjo tūkstančiai dviratininkų. Vieni lenktyniavo, kiti mėgavosi važiavo ir rodė išradingumą.
Lietuvos dviratininkei skilo šalmas
2019 08 17
Trekas
Frankurte prie Oderio vykstančiame pasaulio jaunių dviračių treko čempionate varžosi ir Lietuvos dviratininkai.
Klaipėdoje karaliauja rankinis
2019 08 13
Varžybos
Savaitę pradėjo jau trečiasis tarptautinis Klaipėdos gatvės rankinio turnyras, o netrukus kovos persikels į paplūdimį ir salę.
Lemiamame mače – pergalė
2019 08 08
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai baigė Europos čempionato B divizono grupės kovas ir žengė į pirmenybių Sakartvele pusfinalį.
Sakartvele – pergalingas startas
2019 08 05
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai žygiuoja Europos čempionato B divizione Sakartvele.
 
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Dėl titulų kovos geriausieji
2019 08 14
Paplūdimio tinklinis
Savaitgalį Klaipėdoje, antrajame Melnragės paplūdimyje, vyks intriguojantis atviras Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas.
Tikslo link žengs ilgesniu keliu
2019 08 10
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkės Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė Vengrijoje tęsia kovą dėl apdovanojimų.
Lietuvos čempionate – nauji lyderiai
2019 08 19
Motokrosas
Praėjusį savaitgalį Panevėžio „Sema“ trasoje vyko ketvirtasis Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
Nuklydimas į  krūmus laimėti nesutrukdė
2019 08 10
Ralis
Rokiškyje „Agrorodeo“ duetas varžovus paliko toli už nugarų, „Toyota Yaris“ laimėjo ekipažas iš Estijos.
Žoliapjovių lenktynėse – V.Žalos revanšas
2019 08 09
Ralis
„Kubota“ žoliapjovių lenktynėse Vaidotas Žala atsirevanšavo Vytautui Švedui ir atskleidė, ką kvies į dvikovą kitąmet.
 
Karjeros posūkis – į Baltarusijos klubą
2019 08 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Ugnius Čižas kitą sezoną praleis Baltarusijoje – lietuvis pasirašė vienerių metų sutartį su Gardino „Neman“.
Vasarą – žiemos olimpiečių triumfas
2019 07 26
Biatlonas
Nemenčinėje vyko Lietuvos vasaros biatlono taurės I etapas. Jame sportininkai rungėsi šaudymo taškams, šaudymo dvikovų ir biatlono sprinto rungtyse.
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
Neįtikėtina drama ir grandų pergalės
2019 08 19
Regbis
Baltijos regbio „Top“ lygoje praūžė trečiasis turas. Jo puošmena tapo tikras trileris Šiauliuose tarp vietos „Šiaulių“ ir Kekavos „Miesnieki“ (Latvija).
Be tautybės, amžiaus ir lyties apribojimų
2019 08 19
Tradicija
Tradicinis burlenčių ir irklenčių maratonas Kintuose sulaukė ir valdžios atstovų dėmesio.
Čempionai – iš Paryžiaus ir Šveicarijos
2019 08 19
Diskgolfas
Zarasų rajone, seniausiame Lietuvoje Nedožinkos diskgolfo parke, įvyko 11-asis Lietuvos diskgolfo čempionatas su „Prodigy Disc“.
 
Už aktyvią veiklą – neeilinis įvertinimas
2019 08 19
Įvertinimas
Antverpeno mieste Belgijoje vykusioje Europos žolės riedulio federacijos 31-oje Generalinės Asamblėjos sesijoje išskirtinio dėmesio sulaukė Lieruva.
Titulai – ir ant ledo, ir vandenyje
2019 08 10
Žvilgsnis
Lietuvos dailiojo čiuožimo siela Lilija Vanagienė: apie ryškiausius įvykius, šuolius į vandenį, sūnaus šokius su kėde, žolės pjovimą, gyvenimo vyrus.
Startuoja bilietų į Tokijo žaidynes prekyba
2019 08 09
Tokijas 2020
Kelionių organizatorius „Novaturas“ pirmadienį (rugpjūčio 12 d.) pradeda prekybą bilietais į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas