Ingvaras Butautas 2019 m. gegužės 18 d. 15:14 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lietuviai užkariauja vis daugiau viršūnių

„Visada norisi daugiau. Nors tokiai mažai šaliai rezultatai yra tikrai labai geri", - sako LKKRF generalinė sekretorė K. Stoliarovienė.

LKKRF varžybos
Artūro Stapčinsko nuotr.
LKKRF varžybos
   
Šį savaitgalį Johanesburge (Pietų Afrikos Respublika) vykstančiose tarptautinės kultūrizmo ir kūno rengybos federacijos (IFBB) profesionalų „Arnold Classic“ varžybose dalyvauja keturi Lietuvos sportininkai: prieš savaitę analogiškame turnyre aukso medalį klasikinės vyrų figūros kategorijoje laimėjęs Deividas Dubinas, Alina Čepurnienė, Deividas Gužys ir Ramona Žiauberytė.
 
Šio turnyro bendras prizinis fondas – 90 tūkst. eurų, po 10 tūkst. skirta kiekvienai iš devynių turnyro kategorijų.
 
Darbas – per treniruotes
 
„Pagrindinės mūsų rungtys – vyrų kultūrizmas, klasikinis kultūrizmas, klasikinė vyrų figūra, vyrų figūra (jose skiriasi reikalavimai, kūno paruošimas). Moterų – bikinis, kūno fitnesas, „hit" modelis, moterų figūra ir dar viena nauja kategorija "wellness", kuri dar neturi lietuviško pavadinimo“, – sporto šaką, kuri dažnai vadinama tiesiog kultūrizmu, pristatė Lietuvos kultūrizmo ir kūno rengybos federacijos (LKKRF) generalinė sekretorė Kristina Stoliarovienė.
 
Priešingai nei kitose sporto šakose, čia visas fizinis darbas vyksta per treniruotes, varžybos – savo kūno paruošimo demonstracija. Taip pat, kaip ir kitose sporto šakose, kiekvienas varžybų dalyvis pasirodo būtent savo rungtyje, kuriai jis ruošiasi per visą treniruočių ciklą.
 
„Būna situacijų, kai žmogus dalyvauja dviejose kategorijose, bet tokie atvejai, kad jis jose abiejose laimėtų, nelabai įmanomi, nes kiekvienai kategorijai keliami skirtingi reikalavimai – pradedant nuo ūgio ir svorio. Viskas pas mus labai griežtai apibrėžta ir žmogus, žadantis dalyvauti varžybose, turėtų tikslingai ruoštis būtent tai kategorijai, kurioje žada dalyvauti“, – paaiškino K. Stoliarovienė.
 
Mėgėjai ir profesionalai

Profesionalai – tik maža dalis IFBB atletų. Geriausi iš geriausiųjų. Tai tie, kurie uždirba iš savo sporto ir negali dalyvauti dažnuose mėgėjų turnyruose, atstovauti miestui ar klubui ir rungiasi varžybose, turinčiose nemažus prizinius fondus.
 
Mėgėjų turnyruose lietuviai vis dažniau būna favoritai ir lyderiai.
 
„Antrus metus iš eilės iš Europos čempionato mes parsivežame devynis medalius. Pernai fitneso čempionato įskaitoje Lietuva buvo penkta, šiais metais – ketvirta. Vienu tašku atsilikome nuo trečiosios vietos. Kiek aš atsimenu, tokio rezultato dar  niekada nėra buvę. Mus aplenkė tik rusai, lenkai ir suomiai. O visas kitas daugiau nei 40 Europos šalių lenkėme mes. Tad pasiekimai tikrai labai geri“, – sakė K. Stoliarovienė.
 
Riba tarp mėgėjo ir profesionalo yra IFBB dalijamos vadinamosios „Pro" kortos – profesionalo statuso oficialus patvirtinimas.
 
„Atletas kreipiasi į nacionalinę federaciją su prašymu, kad nacionalinė federacija kreiptųsi į tarptautinę prašydama jam profesionalo statuso“, – apie tvarką pasakojo K. Stoliarovienė.
 
Šiemet IFBB jau patvirtino keturias naujas profesionalų kortas Lietuvos atletams: absoliučiai 2018-ųjų pasaulio bikinio čempionei R. Žiauberytei, absoliučiai kūno fitneso kategorijos pasaulio čempionei Virginijai Kaminskai, pernai Europos čempione tapusiai Sandrai Kazlauskienei ir antrą vietą Europos čempionate šiemet užėmusiam D. Gužiui.Sportas kainuoja daug
 
Visi šie ir kiti IFBB profesionalai iš Lietuvos ar bet kurios kitos šalies ilgą laiką buvo savo sporto šakos mėgėjai, savo hobiui išleidę nemažai pinigų. Kultūrizmas nėra pigus užsiėmimas.
 
„Taip, mūsų sportas kainuoja daug, – sako LKKRF generalinė sekretorė. – Brangus pats pasiruošimas. Vien merginų apranga yra brangi, jeigu nori kokybiškos ir geros. Investuoti į save reikia nemažai. Vieni tą daro iš savo lėšų, kiti susiranda rėmėjų.“
 
Nepaisant išlaidų, sporto šakos populiarumu LKKRF nesiskundžia.
 
„Mes turime didelį sportininkų potencialą ir ganėtiną sporto šakos populiarumą Lietuvoje. Yra daug sportininkų ir daug gerų sportininkų. Ir jeigu kuris nors sugalvoja kokį sezoną nesiruošti varžyboms, automatiškai atsiranda tas, kuris jį pakeičia. Ir rezultatai nebūna prastesni. Mūsų dvejų metų iškovotų medalių skaičius ir labai panaši bendroji įskaita tą įrodo“, – paaiškino K. Stoliarovienė.
 
Ir pabrėžė, kad jau šiuo metu pasiekęs didelių viršūnių kultūrizmas Lietuvoje turi dar šviesesnę perspektyvą, nes vis vystosi.
 
„Juk visada norisi daugiau. Nors tokiai mažai šaliai kaip Lietuva mūsų rezultatai yra tikrai labai geri. Kiekvienais metais vis daugėja dalyvių nacionalinėse varžybose. Ir Lietuvoje šitas sportas tikrai eina į priekį. Taip pat ir infrastruktūros požiūriu. Dabar mes savo čempionatus jau rengiame arenose, kad būtų patraukliau žiūrovams ir patiems sportininkams sąlygos būtų geresnės“, – pasakojo LKKRF generalinė sekretorė.
 
Už papildus, bet prieš dopingą
 
Vargu ar paruošti savo kūną tarptautinio ar bent jau nacionalinio lygio varžyboms būtų įmanoma be specialios dietos ir maisto papildų.
 
„Kiekvienas sportininkas turi trenerį, kuris sudaro mitybos valgiaraštį, prižiūri, kad jo būtų laikomasi, žino, ką pakeisti, ką pridėti, ką atimti. Kiekvienam atletui individualiai. Viskas priklauso nuo trenerio požiūrio ir jo darbo. Suprantama, neapsieinama ir be papildų, kurie mūsų šalyje yra vartojami tik sertifikuoti. Papildų parduotuvės yra ir mūsų varžybų rėmėjos“, – kalbėjo K. Stoliarovienė.
 
IFBB yra vienintelė kultūrizmo organizacija, pasirašiusi sutartį su tarptautine antidopingo asociacija WADA. LKKRF bendradarbiauja su Lietuvos antidopingo agentūra.

Nors kultūrizmas yra jėgos sportas, LKKRF generalinė sekretorė tikina, kad šioje sporto šakoje dopingo vartojimas nėra masinis reiškinys: „Procentiškai, palyginti su kitomis sporto šakomis, dopingą vartojančių atletų išaiškinta tikrai nedaug. Ir mes neskambame dopingo skandaluose. Nes nėra taip, kad mūsų atletai vartotų jį masiškai. O tikrina iš tiesų griežtai. Europos čempionate, kiek žinau, per vieną dieną buvo paimta arti trisdešimties mėginių. Iš kiekvieno finalinio šešeto burtais vienas atletas privalo būti patikrintas.
 
Nuo kokio amžiaus verta pradėti sportuoti, K.Stoliarovienė vienareikšmiškai atsakyti negalėjo.
 
„Nesakau, kad mūsų sportu reikia užsiimti nuo vaikystės. Žmogus į jį ateina tada, kada to panori – labai įvairiai. Vieni jaunesnio, kiti vyresnio amžiaus“, – sakė LKKRF generalinė sekretorė.
 
LKKRF rengia trijų amžiaus grupių vaikų, jaunių ir jaunimo varžybas. Iki 16 ir iki 18 metų – dviejose kategorijose, iki 21 metų – penkiose.
 
„Ko neturime – tai vaikų fitneso. Lietuvoje tam kol kas nėra nei galimybių, nei poreikio“, – sako K. Stoliarovienė.
 
Pati 33-ejų metų LKKRF generalinė sekretorė dabar jau nesportuoja, o tik užsiima organizacine federacijos veikla. Anksčiau ji buvo vadinama Lietuvos bikinio karaliene. Nors pati atsikirsdavo, kad yra tik Karaliūtė, o Karalienė – jos mama (Karaliūtė – mergautinė K. Stoliarovienės pavardė). 2012 m. bikinio ketegorijoje ji iškovojo pasaulio pirmenybių bronzą. 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Jaunieji krepšininkai patyrė nesėkmes
2019 06 16
Jaunimas
Baltijos taurės turnyrą pralaimėjimais baigė Lietuvos vaikinų ir merginų U14 rinktinės. Kontroliniame mače suklupo ir devyniolikmečiai.
Į naujas kovas – su tuo pačiu treneriu
2019 06 16
Žvilgsnis
Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšinio komanda pradėjo komplektacijos darbus, išsaugodama trenerį Gediminą Petrauską. Ekipoje jau yra ir naujokų.
Dvi pergalės ir pralaimėjimas
2019 06 15
Jaunimas
14-mečių Baltijos taurės varžybose Lietuvos merginos iškovojo pergalę, o vaikinai suklupo. Mūsų šalies U19 rinktinė kontroliniame mače pranoko latvius.
 
Lemiamose rungtynėse – nesėkmė
2019 06 16
Baltijos taurė
Lietuvos moterų rinktinei nepavyko iškovoti Baltijos taurės. Lemiamose rungtynėse lietuvės 0:2 pralaimėjo varžybų šeimininkei Latvijos ekipai.
Lietuvos čempionate liko vienas lyderis
2019 06 16
Mažasis futbolas
Birželio 16 dieną Telšiuose vyko ne tik miesto šventė, bet ir trečiasis 2019 metų Lietuvos mažojo futbolo čempionato 7x7 etapas.
„Sūduva“ išvengė lygiųjų su „Panevėžiu“
2019 06 15
A lyga
Lietuvos futbolo A lygos 14-ojo turo rungtynėse Marijampolės „Sūduva“ namie 2:1 (0:1) įveikė „Panevėžio“ futbolininkus ir iškovojo 9-ąją pergalę iš eilės.
A.Gudžius pranoko tris varžovus
2019 06 17
Varžybos
Lengvosios atletikos „Deimantinės lygos“ varžybų Rabate (Marokas) vyrų disko metimo rungtyje Andrius Gudžius užėmė septintąją vietą.
Lietuviai – antri Baltijos šalių mače
2019 06 16
Varžybos
Latvijos Prezidento taurę už geriausią rezultatą pagal IAAF taškų lentelę tarp moterų iškovojo Lietuvos rekordą pagerinusi ieties metikė L.Jasiūnaitė.
Šveicarijoje – Lietuvos bėgiko pergalė
2019 06 16
Svetur
Lietuvos lengvaatlečiai startavo varžybose Šveicarijoje, Ispanijoje, Olandijoje.
 
Lietuviai laimėjo du iš keturių finalų
2019 06 15
Turnyras
„Tennis Europe“ jaunių (iki 16 metų) turnyre „Riga Open“ vaikinų vienetų varžybas laimėjo A.Sabaliauskas, dvejetų – E.Butvilas ir P.Vaitiekūnas.
Lietuviai kovos dviejuose finaluose
2019 06 14
Turnyras
Rygoje (Latvija) vykstančiame „Tennis Europe“ jaunių (iki 16 metų) turnyre „Riga Open“ galingai žaidžia Lietuvos tenisininkai.
A.Tapinas: „Su mumis jau dirba psichologai“
2019 06 14
Turnyras
Po Birštone vykusio turnyro A.Tapinas teigė, kad ne viskas buvo taip blogai, kaip galima buvo tikėtis pusantrų metų nelaikius rankose teniso raketės.
Čempionės gyvenimas sukasi aplink karatė
2019 06 12
Karatė
Europos karatė čempionė Erika Žeburtovič neabejoja: svarbiausia – nepasiduoti. O visas fizines savybes galima išsiugdyti
Turnyre Austrijoje – lietuvės pergalė
2019 06 09
Taekvondo
Klaudija Tvaronavičiūtė trofėjų kolekciją papildė dar vienu aukso medaliu. Ji triumfavo G-1 kategorijos tekvondo turnyre „Austrian Open“ Insbruke.
Čempionas arenose ir gyvenime
2019 06 06
Veidas
Atviras Sergejaus Maslobojevo interviu - apie išsekimą, savęs paieškas, reabilitacijos centrus ir sūnų, privertusį visiškai atsisakyti alkoholio.
 
Auksą iškovojo trečius metus iš eilės
2019 06 14
Lietuvos čempionatas
Lietuvos jaunių asmeninių lenktynių čempionai - Akvilė Gedraitytė ir Aivaras Mikutis.
MTB dviratininkų laukia karštas sekmadienis
2019 06 14
Kalnų dviračiai
„Jeep MTB dviračių maratonų taurė“ grįžta į Vilnių: sekmadienį, birželio 16 dieną, Saulėtekio alėjoje vyks antro etapo varžybos.
Pasaulio rekordą pasiekė lietuvišku dviračiu
2019 06 13
Rekordas
Saulius Speičys lietuvių pagamintu elektriniu dviračiu „Zbike Z1L“ vienu įkrovimu beveik per parą nuvažiavo 621,25 km ir tapo planetos rekordininku.
Lietuvių nebūtų išgelbėjusi net pergalė
2019 06 16
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė Europos čempionato atrankos varžybas baigė lygiosiomis svečiuose su Portugalija.
Lietuviai – bejėgiai prieš prancūzus
2019 06 13
Atranka
Europos čempionato atrankos mače Klaipėdoje su prancūzais Lietuvos rinktinė pirmavo 2:0, bet po to sąlygas aikštėje diktavo svečiai.
„Prancūzai baus už kiekvieną klaidą“
2019 06 13
Rinktinė
Lietuvos rinktinės kapitonas Vaidotas Grosas teigė, jog šios dienos rungtynėse Lietuvos pagrindiniu ginklu gali tapti kovingumas (VIDEO).
 
Merginos užkopė aukščiau nei vaikinai
2019 06 15
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkės Ariana Rudkovskaja ir Gabrielė Petrauskaitė Europos jaunių (iki 18 metų) čempionate užėmė devintąją vietą.
Europos čempionate – sėkmingas startas
2019 06 14
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Austrijoje džiugina pergalėmis Europos jaunių čempionate.
Klaipėda rengiasi neeiliniam įvykiui
2019 06 10
Paplūdimio tinklinis
Teatro aikštėje Klaipėdoje bus išpilta 150 kubinių metrų smėlio, įrengta tarptautinius standartus atitinkanti tinklinio aikštė su 400 vietų tribūnomis.
Suomijos trasoje – atkakli kova
2019 06 16
Žiedinės lenktynės
Kol Lietuvoje vyrauja tropiniai karščiai, į Suomiją atvykę NEZ, BEC6H ir BaTCC serijų sportininkai galėjo atvėsti.
V.Žala už nugaros paliko visus varžovus
2019 06 15
Ralis
Kelmėje finišavo Lietuvos ralio čempionato II etapas – „Rally Žemaitija 2019“ . Jį laimėjo nuo pirmojo greičio ruožo tempą diktavęs Vaidotas Žala
Sugrįžimą apkartino lūžęs ratas
2019 06 15
Rali-krosas
Rokas Baciuška, praleidęs dvi lenktynes, grįžo į kovą su stipriausiais pasauio ralio-kroso čempionato dalyviais.
 
Prieš žiemos iššūkius – sunkus darbas vasarą
2019 06 04
Kalnų slidinėjimas
Kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas – apie pratybas Druskininkuose, gyvenimą be atostogų, Lietuvos talentus, tikslus, pinigus, studijas, rinkimus.
Tikisi pagrindinio vaidmens
2019 05 29
Svetur
Suomijos „SaiPa“ klube antrus metus liekantis Lietuvos rinktinės vartininkas L. Lubys kitą sezoną norėtų daugiau atsakomybės.
Lietuviai  žengė laipteliu aukštyn
2019 05 27
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinė pakilo Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) sudarytame rinktinių reitinge.
Lietuviai išsaugojo olimpinę viltį
2019 06 16
Regbis
Lietuvos vyrų regbio-7 rinktinė Kroatijoje vykusiame pirmajame Europos čempionato „Trophy“ diviziono turnyro etape užėmė trečiąją vietą.
Čempionai apgynė titulus
2019 06 16
Šaudymas
Ekstremaliomis oro sąlygomis Lietuvos šaudymo į skraidančius taikinius čempionai R. Račinskas ir R. Sventickas apgynė savo titulus.
Šeimininkai liko be medalių
2019 06 16
Šiuolaikinė penkiakovė
Kaune baigėsi 2019 metų šiuolaikinės penkiakovės Europos jaunių (iki 17 ir 19 metų) čempionatas. Paskutinę dieną vyko estafečių varžybos.
 
„Žalgirio“ tvirtybė – žmonės
2019 06 14
Tradicija
Kasmetiniame „Žalgirio“ draugijos buvusių ir dabartinių darbuotojų susitikime dalyvavo 30 įvairių kartų žalgiriečių.
IOC sprendimas: J.Šuklinas netenka medalio
2019 06 12
Dopingas
Jevgenijui Šuklinui teks grąžinti ne tik olimpinį sidabro medalį, ženkliuką ir diplomą, bet ir už laimėjimą gautą automobilį, kitas gautas išmokas.
Lažybų skandalas privertė keisti rinktinę
2019 06 10
Situacija
LTOK išreiškus susirūpinimą dėl vieno iš 3x3 krepšinio rinktinės nario veiklos, prieštaraujančios sporto etikai, LKF nutarė perrikiuoti komandos gretas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas