Ingvaras Butautas 2019 m. gegužės 18 d. 15:14 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lietuviai užkariauja vis daugiau viršūnių

„Visada norisi daugiau. Nors tokiai mažai šaliai rezultatai yra tikrai labai geri", - sako LKKRF generalinė sekretorė K. Stoliarovienė.

LKKRF varžybos
Artūro Stapčinsko nuotr.
LKKRF varžybos
   
Šį savaitgalį Johanesburge (Pietų Afrikos Respublika) vykstančiose tarptautinės kultūrizmo ir kūno rengybos federacijos (IFBB) profesionalų „Arnold Classic“ varžybose dalyvauja keturi Lietuvos sportininkai: prieš savaitę analogiškame turnyre aukso medalį klasikinės vyrų figūros kategorijoje laimėjęs Deividas Dubinas, Alina Čepurnienė, Deividas Gužys ir Ramona Žiauberytė.
 
Šio turnyro bendras prizinis fondas – 90 tūkst. eurų, po 10 tūkst. skirta kiekvienai iš devynių turnyro kategorijų.
 
Darbas – per treniruotes
 
„Pagrindinės mūsų rungtys – vyrų kultūrizmas, klasikinis kultūrizmas, klasikinė vyrų figūra, vyrų figūra (jose skiriasi reikalavimai, kūno paruošimas). Moterų – bikinis, kūno fitnesas, „hit" modelis, moterų figūra ir dar viena nauja kategorija "wellness", kuri dar neturi lietuviško pavadinimo“, – sporto šaką, kuri dažnai vadinama tiesiog kultūrizmu, pristatė Lietuvos kultūrizmo ir kūno rengybos federacijos (LKKRF) generalinė sekretorė Kristina Stoliarovienė.
 
Priešingai nei kitose sporto šakose, čia visas fizinis darbas vyksta per treniruotes, varžybos – savo kūno paruošimo demonstracija. Taip pat, kaip ir kitose sporto šakose, kiekvienas varžybų dalyvis pasirodo būtent savo rungtyje, kuriai jis ruošiasi per visą treniruočių ciklą.
 
„Būna situacijų, kai žmogus dalyvauja dviejose kategorijose, bet tokie atvejai, kad jis jose abiejose laimėtų, nelabai įmanomi, nes kiekvienai kategorijai keliami skirtingi reikalavimai – pradedant nuo ūgio ir svorio. Viskas pas mus labai griežtai apibrėžta ir žmogus, žadantis dalyvauti varžybose, turėtų tikslingai ruoštis būtent tai kategorijai, kurioje žada dalyvauti“, – paaiškino K. Stoliarovienė.
 
Mėgėjai ir profesionalai

Profesionalai – tik maža dalis IFBB atletų. Geriausi iš geriausiųjų. Tai tie, kurie uždirba iš savo sporto ir negali dalyvauti dažnuose mėgėjų turnyruose, atstovauti miestui ar klubui ir rungiasi varžybose, turinčiose nemažus prizinius fondus.
 
Mėgėjų turnyruose lietuviai vis dažniau būna favoritai ir lyderiai.
 
„Antrus metus iš eilės iš Europos čempionato mes parsivežame devynis medalius. Pernai fitneso čempionato įskaitoje Lietuva buvo penkta, šiais metais – ketvirta. Vienu tašku atsilikome nuo trečiosios vietos. Kiek aš atsimenu, tokio rezultato dar  niekada nėra buvę. Mus aplenkė tik rusai, lenkai ir suomiai. O visas kitas daugiau nei 40 Europos šalių lenkėme mes. Tad pasiekimai tikrai labai geri“, – sakė K. Stoliarovienė.
 
Riba tarp mėgėjo ir profesionalo yra IFBB dalijamos vadinamosios „Pro" kortos – profesionalo statuso oficialus patvirtinimas.
 
„Atletas kreipiasi į nacionalinę federaciją su prašymu, kad nacionalinė federacija kreiptųsi į tarptautinę prašydama jam profesionalo statuso“, – apie tvarką pasakojo K. Stoliarovienė.
 
Šiemet IFBB jau patvirtino keturias naujas profesionalų kortas Lietuvos atletams: absoliučiai 2018-ųjų pasaulio bikinio čempionei R. Žiauberytei, absoliučiai kūno fitneso kategorijos pasaulio čempionei Virginijai Kaminskai, pernai Europos čempione tapusiai Sandrai Kazlauskienei ir antrą vietą Europos čempionate šiemet užėmusiam D. Gužiui.Sportas kainuoja daug
 
Visi šie ir kiti IFBB profesionalai iš Lietuvos ar bet kurios kitos šalies ilgą laiką buvo savo sporto šakos mėgėjai, savo hobiui išleidę nemažai pinigų. Kultūrizmas nėra pigus užsiėmimas.
 
„Taip, mūsų sportas kainuoja daug, – sako LKKRF generalinė sekretorė. – Brangus pats pasiruošimas. Vien merginų apranga yra brangi, jeigu nori kokybiškos ir geros. Investuoti į save reikia nemažai. Vieni tą daro iš savo lėšų, kiti susiranda rėmėjų.“
 
Nepaisant išlaidų, sporto šakos populiarumu LKKRF nesiskundžia.
 
„Mes turime didelį sportininkų potencialą ir ganėtiną sporto šakos populiarumą Lietuvoje. Yra daug sportininkų ir daug gerų sportininkų. Ir jeigu kuris nors sugalvoja kokį sezoną nesiruošti varžyboms, automatiškai atsiranda tas, kuris jį pakeičia. Ir rezultatai nebūna prastesni. Mūsų dvejų metų iškovotų medalių skaičius ir labai panaši bendroji įskaita tą įrodo“, – paaiškino K. Stoliarovienė.
 
Ir pabrėžė, kad jau šiuo metu pasiekęs didelių viršūnių kultūrizmas Lietuvoje turi dar šviesesnę perspektyvą, nes vis vystosi.
 
„Juk visada norisi daugiau. Nors tokiai mažai šaliai kaip Lietuva mūsų rezultatai yra tikrai labai geri. Kiekvienais metais vis daugėja dalyvių nacionalinėse varžybose. Ir Lietuvoje šitas sportas tikrai eina į priekį. Taip pat ir infrastruktūros požiūriu. Dabar mes savo čempionatus jau rengiame arenose, kad būtų patraukliau žiūrovams ir patiems sportininkams sąlygos būtų geresnės“, – pasakojo LKKRF generalinė sekretorė.
 
Už papildus, bet prieš dopingą
 
Vargu ar paruošti savo kūną tarptautinio ar bent jau nacionalinio lygio varžyboms būtų įmanoma be specialios dietos ir maisto papildų.
 
„Kiekvienas sportininkas turi trenerį, kuris sudaro mitybos valgiaraštį, prižiūri, kad jo būtų laikomasi, žino, ką pakeisti, ką pridėti, ką atimti. Kiekvienam atletui individualiai. Viskas priklauso nuo trenerio požiūrio ir jo darbo. Suprantama, neapsieinama ir be papildų, kurie mūsų šalyje yra vartojami tik sertifikuoti. Papildų parduotuvės yra ir mūsų varžybų rėmėjos“, – kalbėjo K. Stoliarovienė.
 
IFBB yra vienintelė kultūrizmo organizacija, pasirašiusi sutartį su tarptautine antidopingo asociacija WADA. LKKRF bendradarbiauja su Lietuvos antidopingo agentūra.

Nors kultūrizmas yra jėgos sportas, LKKRF generalinė sekretorė tikina, kad šioje sporto šakoje dopingo vartojimas nėra masinis reiškinys: „Procentiškai, palyginti su kitomis sporto šakomis, dopingą vartojančių atletų išaiškinta tikrai nedaug. Ir mes neskambame dopingo skandaluose. Nes nėra taip, kad mūsų atletai vartotų jį masiškai. O tikrina iš tiesų griežtai. Europos čempionate, kiek žinau, per vieną dieną buvo paimta arti trisdešimties mėginių. Iš kiekvieno finalinio šešeto burtais vienas atletas privalo būti patikrintas.
 
Nuo kokio amžiaus verta pradėti sportuoti, K.Stoliarovienė vienareikšmiškai atsakyti negalėjo.
 
„Nesakau, kad mūsų sportu reikia užsiimti nuo vaikystės. Žmogus į jį ateina tada, kada to panori – labai įvairiai. Vieni jaunesnio, kiti vyresnio amžiaus“, – sakė LKKRF generalinė sekretorė.
 
LKKRF rengia trijų amžiaus grupių vaikų, jaunių ir jaunimo varžybas. Iki 16 ir iki 18 metų – dviejose kategorijose, iki 21 metų – penkiose.
 
„Ko neturime – tai vaikų fitneso. Lietuvoje tam kol kas nėra nei galimybių, nei poreikio“, – sako K. Stoliarovienė.
 
Pati 33-ejų metų LKKRF generalinė sekretorė dabar jau nesportuoja, o tik užsiima organizacine federacijos veikla. Anksčiau ji buvo vadinama Lietuvos bikinio karaliene. Nors pati atsikirsdavo, kad yra tik Karaliūtė, o Karalienė – jos mama (Karaliūtė – mergautinė K. Stoliarovienės pavardė). 2012 m. bikinio ketegorijoje ji iškovojo pasaulio pirmenybių bronzą. 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Krepšininkas pasižymi ir kulinariniu talentu
2019 08 19
Žvilgsnis
„Jei reikėtų rinktis virtuvę, kurios patiekalus reikėtų valgyti iki gyvenimo galo, tai be lietuviškos būtų ispaniška“, - prisipažino M.Kuzminskas.
Lietuvos krepšininkai – devinti Europoje
2019 08 18
U-16
Lietuvos krepšininkai pergale baigė Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionatą Italijoje.
Rinktinė atsisveikino su E.Bendžiumi.
2019 08 18
Sprendimas
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje po turnyro Suomijoje liko 14 kandidatų. Vsi jie keliaus į paskutines repeticijas Pietų Korėjoje.
 
Vilniaus žvaigždės vėl nustelbė kauniečius
2019 08 18
Tradicija
Sekmadienį Panemunėje įvyko tradicinės visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ organizuotos „Panemunės“ ir „Prelegentų“ futbolo komandų rungtynės.
„Atlantas“ – pirma rumuno stotelė svetur
2019 08 16
Legionierius
Artėjant svarbiausioms A lygos čempionato kovoms, Klaipėdos „Atlanto“ komandą papildė atakuojančio saugo pozicijoje žaidžiantis Marius Cocirla.
„Sūduva“ peržengė Izraelio čempionų barjerą
2019 08 15
Europos lyga
Sirgalių ir fortūnos palaikomi „Sūduvos“ futbolininkai dar kartą įveikė „Maccabi“ žengė į lemiamą Europos lygos atrankos etapą.
Sėkmingi lengvaatlečių startai
2019 08 19
Varžybos
Trišuolininkė Dovilė Kilty laimėjo varžybas Suomijoje, tarp lyderių įvairiose šalyse buvo ir daugiau Lietuvos lengvaatlečių.
Rekordininko debiutas Deimantinėje lygoje
2019 08 18
Deimantinė lyga
Ieties metikas Edis Matusevičius Deimantinėje lygoje debiutavo užimdamas šeštąją vietą.
Lietuviui – kvietimai į planetos elitą
2019 08 14
Žvilgsnis
Edžiui Matusevičiui atsivėrė visi keliai: jis dalyvaus ir Deimantinėje lygoje, ir į unikaliame Europos – JAV mače. Andrius Gudžius liko be kvietimo.
 
Po triumfo – šuolis reitinge
2019 08 19
Turnyras
Ričardas Berankis triumfavo Vankuveryje (Kanada) vykusiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyre „Odlum Brown Van Open“.
R.Berankis nepaliko japonui vilčių
2019 08 18
Turnyras
Vankuveryje (Kanada) vykstančio Teniso profesionalų asociacijos „Challenger“ serijos turnyro pusfinalyje Ričardas Berankis pralaimėjo tik du geimus.
Lietuvis Lenkijoje pranoko vieną favoritų
2019 08 17
Turnyras
ITF teniso G3 serijos turnyre Matas Vasiliauskas 4:6, 6:3, 6:1 nugalėjo 4-ąją turnyro raketę belgą Pierre'ą Yves'ą Bailly ir pateko į turnyro pusfinalį.
„Šlubavau tarsi pašautas pėstininkas“
2019 08 14
Žvilgsnis
Į ringą grįžtantis Mantas Rimdeika: „Visada buvau gerietis, dabar viskas bus kitaip“ (VIDEO).
Kovotoją prajuokino varžovo iššūkis
2019 08 05
Žvilgsnis
Mindaugo Narausko į akistatą ringe iškviestas Henrikas Vikšraitis: „Dar kartą visiems įrodysiu, kad esu stipresnis, greitesnis, tikslesnis, geresnis.“
Lietuvos dziudo kovotojai - bronza
2019 07 28
Dziudo
Nors Justina Kmieliauskaitė pralaimėjo pirmajame Europos jaunimo dziudo taurės etapo rate, vėliau ji iškovojo bronzos medalį.
 
Aukštyn pakilo paskutinėje rungtyje
2019 08 19
Trekas
Frankfurte prie Oderio (Vokietija) vykstančio pasaulio jaunių dviračių treko čempionato vaikinų daugiakovės varžybose Mantas Bitinas užėmė 18-ą vietą.
Gatvėse – nuo kamanių būrio iki velnio
2019 08 18
Velomaratonas
„IKI Velomaratono“ metu į centrinės Vilniaus gatves išriedėjo tūkstančiai dviratininkų. Vieni lenktyniavo, kiti mėgavosi važiavo ir rodė išradingumą.
Lietuvos dviratininkei skilo šalmas
2019 08 17
Trekas
Frankurte prie Oderio vykstančiame pasaulio jaunių dviračių treko čempionate varžosi ir Lietuvos dviratininkai.
Klaipėdoje karaliauja rankinis
2019 08 13
Varžybos
Savaitę pradėjo jau trečiasis tarptautinis Klaipėdos gatvės rankinio turnyras, o netrukus kovos persikels į paplūdimį ir salę.
Lemiamame mače – pergalė
2019 08 08
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai baigė Europos čempionato B divizono grupės kovas ir žengė į pirmenybių Sakartvele pusfinalį.
Sakartvele – pergalingas startas
2019 08 05
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai žygiuoja Europos čempionato B divizione Sakartvele.
 
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Dėl titulų kovos geriausieji
2019 08 14
Paplūdimio tinklinis
Savaitgalį Klaipėdoje, antrajame Melnragės paplūdimyje, vyks intriguojantis atviras Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas.
Tikslo link žengs ilgesniu keliu
2019 08 10
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkės Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė Vengrijoje tęsia kovą dėl apdovanojimų.
Lietuvos čempionate – nauji lyderiai
2019 08 19
Motokrosas
Praėjusį savaitgalį Panevėžio „Sema“ trasoje vyko ketvirtasis Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
Nuklydimas į  krūmus laimėti nesutrukdė
2019 08 10
Ralis
Rokiškyje „Agrorodeo“ duetas varžovus paliko toli už nugarų, „Toyota Yaris“ laimėjo ekipažas iš Estijos.
Žoliapjovių lenktynėse – V.Žalos revanšas
2019 08 09
Ralis
„Kubota“ žoliapjovių lenktynėse Vaidotas Žala atsirevanšavo Vytautui Švedui ir atskleidė, ką kvies į dvikovą kitąmet.
 
Karjeros posūkis – į Baltarusijos klubą
2019 08 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Ugnius Čižas kitą sezoną praleis Baltarusijoje – lietuvis pasirašė vienerių metų sutartį su Gardino „Neman“.
Vasarą – žiemos olimpiečių triumfas
2019 07 26
Biatlonas
Nemenčinėje vyko Lietuvos vasaros biatlono taurės I etapas. Jame sportininkai rungėsi šaudymo taškams, šaudymo dvikovų ir biatlono sprinto rungtyse.
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
Neįtikėtina drama ir grandų pergalės
2019 08 19
Regbis
Baltijos regbio „Top“ lygoje praūžė trečiasis turas. Jo puošmena tapo tikras trileris Šiauliuose tarp vietos „Šiaulių“ ir Kekavos „Miesnieki“ (Latvija).
Be tautybės, amžiaus ir lyties apribojimų
2019 08 19
Tradicija
Tradicinis burlenčių ir irklenčių maratonas Kintuose sulaukė ir valdžios atstovų dėmesio.
Čempionai – iš Paryžiaus ir Šveicarijos
2019 08 19
Diskgolfas
Zarasų rajone, seniausiame Lietuvoje Nedožinkos diskgolfo parke, įvyko 11-asis Lietuvos diskgolfo čempionatas su „Prodigy Disc“.
 
Už aktyvią veiklą – neeilinis įvertinimas
2019 08 19
Įvertinimas
Antverpeno mieste Belgijoje vykusioje Europos žolės riedulio federacijos 31-oje Generalinės Asamblėjos sesijoje išskirtinio dėmesio sulaukė Lieruva.
Titulai – ir ant ledo, ir vandenyje
2019 08 10
Žvilgsnis
Lietuvos dailiojo čiuožimo siela Lilija Vanagienė: apie ryškiausius įvykius, šuolius į vandenį, sūnaus šokius su kėde, žolės pjovimą, gyvenimo vyrus.
Startuoja bilietų į Tokijo žaidynes prekyba
2019 08 09
Tokijas 2020
Kelionių organizatorius „Novaturas“ pirmadienį (rugpjūčio 12 d.) pradeda prekybą bilietais į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas