Ingvaras Butautas 2019 m. gegužės 18 d. 15:14 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lietuviai užkariauja vis daugiau viršūnių

„Visada norisi daugiau. Nors tokiai mažai šaliai rezultatai yra tikrai labai geri", - sako LKKRF generalinė sekretorė K. Stoliarovienė.

LKKRF varžybos
Artūro Stapčinsko nuotr.
LKKRF varžybos
   
Šį savaitgalį Johanesburge (Pietų Afrikos Respublika) vykstančiose tarptautinės kultūrizmo ir kūno rengybos federacijos (IFBB) profesionalų „Arnold Classic“ varžybose dalyvauja keturi Lietuvos sportininkai: prieš savaitę analogiškame turnyre aukso medalį klasikinės vyrų figūros kategorijoje laimėjęs Deividas Dubinas, Alina Čepurnienė, Deividas Gužys ir Ramona Žiauberytė.
 
Šio turnyro bendras prizinis fondas – 90 tūkst. eurų, po 10 tūkst. skirta kiekvienai iš devynių turnyro kategorijų.
 
Darbas – per treniruotes
 
„Pagrindinės mūsų rungtys – vyrų kultūrizmas, klasikinis kultūrizmas, klasikinė vyrų figūra, vyrų figūra (jose skiriasi reikalavimai, kūno paruošimas). Moterų – bikinis, kūno fitnesas, „hit" modelis, moterų figūra ir dar viena nauja kategorija "wellness", kuri dar neturi lietuviško pavadinimo“, – sporto šaką, kuri dažnai vadinama tiesiog kultūrizmu, pristatė Lietuvos kultūrizmo ir kūno rengybos federacijos (LKKRF) generalinė sekretorė Kristina Stoliarovienė.
 
Priešingai nei kitose sporto šakose, čia visas fizinis darbas vyksta per treniruotes, varžybos – savo kūno paruošimo demonstracija. Taip pat, kaip ir kitose sporto šakose, kiekvienas varžybų dalyvis pasirodo būtent savo rungtyje, kuriai jis ruošiasi per visą treniruočių ciklą.
 
„Būna situacijų, kai žmogus dalyvauja dviejose kategorijose, bet tokie atvejai, kad jis jose abiejose laimėtų, nelabai įmanomi, nes kiekvienai kategorijai keliami skirtingi reikalavimai – pradedant nuo ūgio ir svorio. Viskas pas mus labai griežtai apibrėžta ir žmogus, žadantis dalyvauti varžybose, turėtų tikslingai ruoštis būtent tai kategorijai, kurioje žada dalyvauti“, – paaiškino K. Stoliarovienė.
 
Mėgėjai ir profesionalai

Profesionalai – tik maža dalis IFBB atletų. Geriausi iš geriausiųjų. Tai tie, kurie uždirba iš savo sporto ir negali dalyvauti dažnuose mėgėjų turnyruose, atstovauti miestui ar klubui ir rungiasi varžybose, turinčiose nemažus prizinius fondus.
 
Mėgėjų turnyruose lietuviai vis dažniau būna favoritai ir lyderiai.
 
„Antrus metus iš eilės iš Europos čempionato mes parsivežame devynis medalius. Pernai fitneso čempionato įskaitoje Lietuva buvo penkta, šiais metais – ketvirta. Vienu tašku atsilikome nuo trečiosios vietos. Kiek aš atsimenu, tokio rezultato dar  niekada nėra buvę. Mus aplenkė tik rusai, lenkai ir suomiai. O visas kitas daugiau nei 40 Europos šalių lenkėme mes. Tad pasiekimai tikrai labai geri“, – sakė K. Stoliarovienė.
 
Riba tarp mėgėjo ir profesionalo yra IFBB dalijamos vadinamosios „Pro" kortos – profesionalo statuso oficialus patvirtinimas.
 
„Atletas kreipiasi į nacionalinę federaciją su prašymu, kad nacionalinė federacija kreiptųsi į tarptautinę prašydama jam profesionalo statuso“, – apie tvarką pasakojo K. Stoliarovienė.
 
Šiemet IFBB jau patvirtino keturias naujas profesionalų kortas Lietuvos atletams: absoliučiai 2018-ųjų pasaulio bikinio čempionei R. Žiauberytei, absoliučiai kūno fitneso kategorijos pasaulio čempionei Virginijai Kaminskai, pernai Europos čempione tapusiai Sandrai Kazlauskienei ir antrą vietą Europos čempionate šiemet užėmusiam D. Gužiui.Sportas kainuoja daug
 
Visi šie ir kiti IFBB profesionalai iš Lietuvos ar bet kurios kitos šalies ilgą laiką buvo savo sporto šakos mėgėjai, savo hobiui išleidę nemažai pinigų. Kultūrizmas nėra pigus užsiėmimas.
 
„Taip, mūsų sportas kainuoja daug, – sako LKKRF generalinė sekretorė. – Brangus pats pasiruošimas. Vien merginų apranga yra brangi, jeigu nori kokybiškos ir geros. Investuoti į save reikia nemažai. Vieni tą daro iš savo lėšų, kiti susiranda rėmėjų.“
 
Nepaisant išlaidų, sporto šakos populiarumu LKKRF nesiskundžia.
 
„Mes turime didelį sportininkų potencialą ir ganėtiną sporto šakos populiarumą Lietuvoje. Yra daug sportininkų ir daug gerų sportininkų. Ir jeigu kuris nors sugalvoja kokį sezoną nesiruošti varžyboms, automatiškai atsiranda tas, kuris jį pakeičia. Ir rezultatai nebūna prastesni. Mūsų dvejų metų iškovotų medalių skaičius ir labai panaši bendroji įskaita tą įrodo“, – paaiškino K. Stoliarovienė.
 
Ir pabrėžė, kad jau šiuo metu pasiekęs didelių viršūnių kultūrizmas Lietuvoje turi dar šviesesnę perspektyvą, nes vis vystosi.
 
„Juk visada norisi daugiau. Nors tokiai mažai šaliai kaip Lietuva mūsų rezultatai yra tikrai labai geri. Kiekvienais metais vis daugėja dalyvių nacionalinėse varžybose. Ir Lietuvoje šitas sportas tikrai eina į priekį. Taip pat ir infrastruktūros požiūriu. Dabar mes savo čempionatus jau rengiame arenose, kad būtų patraukliau žiūrovams ir patiems sportininkams sąlygos būtų geresnės“, – pasakojo LKKRF generalinė sekretorė.
 
Už papildus, bet prieš dopingą
 
Vargu ar paruošti savo kūną tarptautinio ar bent jau nacionalinio lygio varžyboms būtų įmanoma be specialios dietos ir maisto papildų.
 
„Kiekvienas sportininkas turi trenerį, kuris sudaro mitybos valgiaraštį, prižiūri, kad jo būtų laikomasi, žino, ką pakeisti, ką pridėti, ką atimti. Kiekvienam atletui individualiai. Viskas priklauso nuo trenerio požiūrio ir jo darbo. Suprantama, neapsieinama ir be papildų, kurie mūsų šalyje yra vartojami tik sertifikuoti. Papildų parduotuvės yra ir mūsų varžybų rėmėjos“, – kalbėjo K. Stoliarovienė.
 
IFBB yra vienintelė kultūrizmo organizacija, pasirašiusi sutartį su tarptautine antidopingo asociacija WADA. LKKRF bendradarbiauja su Lietuvos antidopingo agentūra.

Nors kultūrizmas yra jėgos sportas, LKKRF generalinė sekretorė tikina, kad šioje sporto šakoje dopingo vartojimas nėra masinis reiškinys: „Procentiškai, palyginti su kitomis sporto šakomis, dopingą vartojančių atletų išaiškinta tikrai nedaug. Ir mes neskambame dopingo skandaluose. Nes nėra taip, kad mūsų atletai vartotų jį masiškai. O tikrina iš tiesų griežtai. Europos čempionate, kiek žinau, per vieną dieną buvo paimta arti trisdešimties mėginių. Iš kiekvieno finalinio šešeto burtais vienas atletas privalo būti patikrintas.
 
Nuo kokio amžiaus verta pradėti sportuoti, K.Stoliarovienė vienareikšmiškai atsakyti negalėjo.
 
„Nesakau, kad mūsų sportu reikia užsiimti nuo vaikystės. Žmogus į jį ateina tada, kada to panori – labai įvairiai. Vieni jaunesnio, kiti vyresnio amžiaus“, – sakė LKKRF generalinė sekretorė.
 
LKKRF rengia trijų amžiaus grupių vaikų, jaunių ir jaunimo varžybas. Iki 16 ir iki 18 metų – dviejose kategorijose, iki 21 metų – penkiose.
 
„Ko neturime – tai vaikų fitneso. Lietuvoje tam kol kas nėra nei galimybių, nei poreikio“, – sako K. Stoliarovienė.
 
Pati 33-ejų metų LKKRF generalinė sekretorė dabar jau nesportuoja, o tik užsiima organizacine federacijos veikla. Anksčiau ji buvo vadinama Lietuvos bikinio karaliene. Nors pati atsikirsdavo, kad yra tik Karaliūtė, o Karalienė – jos mama (Karaliūtė – mergautinė K. Stoliarovienės pavardė). 2012 m. bikinio ketegorijoje ji iškovojo pasaulio pirmenybių bronzą. 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Kaune – žurnalistų kovos krepšinio aikštėje
2019 10 18
Turnyras
Lietuvos žurnalistai šeštadienį aštuntus metus iš eilės aiškinsis ne kurie geriausiai pasakoja ar rašo apie krepšinį, o kurie geriausiai jį žaidžia.
„Žalgiris“ nustelbė „Real“ žvaigždyną
2019 10 17
Eurolyga
Eurolygos trečiojo turo rungtynėse ketvirtadienį Kauno „Žalgiris“ namuose 86:73 (18:15, 20:19, 19:26, 29:13) įveikė Madrido „Real“ (Ispanija) ekipą.
Moterų rinktinėje – 13 metų perlas
2019 10 17
Rinktinė
Mantas Šernius: „Turime perlą moterų krepšinyje. Manau reikėtų, kad ji susipažintų su žaidėjomis, su vaidmeniu, sužinotų, kas jos laukia ateityje.“
 
A lygos mače – trys raudonos kortelės
2019 10 19
A lyga
Lietuvos futbolo A lygos 27-ojo turo rungtynėse šeštadienį Vilniaus „Riteriai“ namuose sužaidė lygiosiomis 0:0 su „Kauno Žalgirio“ ekipa.
Brazilo prioritetai – šeima ir tikėjimas
2019 10 19
Legionierius
Vasarą prie Vilniaus „Žalgirio“ prisijungęs saugas Higoris Vidalis atvirai papasakojo apie savo gyvenimą, karjeros vingius, tikėjimą ir šeimą (VIDEO).
Istorinį Lietuvos žygį sustabdė Anglija
2019 10 19
Mažasis futbolas
Po atkaklios kovos aštuntfinalyje Lietuvos futbolininkai baigė savo pasirodymą mažojo futbolo pasaulio čempionate Anglijoje.
Partizanų takais – pliaupiant lietui
2019 10 14
Bėgimas
Tradiciniame pagarbos bėgime „Algimanto apygardos partizanų takais“ Svėdasuose prisiminti kovotojai už laisvę.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
 
R.Berankis startavo pergale
2019 10 19
Turnyras
Ričardas Berankis iškovojo pergalę Teniso profesionalų asociacijos (ATP) 500 serijos turnyro „Swiss Indoors Basel“ atrankos varžybų pirmajame rate.
Po studijų JAV – į profesionalės kelią
2019 10 16
Veidas
Justina Mikulskytė - nauja Lietuvos moterų teniso lyderė. Pabaigusi studijas JAV, ji grįžo į Europą ir sėkmingai pasinėrė į profesionalės karjerą.
Vilniuje kovos 28 šalių teniso rinktinės
2019 10 16
Fed Cup
Tarptautinė teniso federacija (ITF) paskelbė, kad kitų metų Federacijos taurės (FedCup) trečios grupės Europos-Afrikos zonos varžybos vyks Lietuvoje.
H.Vikšraitis: „Jau išmokau nedaryti klaidų“
2019 10 17
Bušido
Vilniuje su olandu kovosiantis KOK čempionas Henrikas Vikšraitis: „Norėčiau būti dar geresnis. Reikia sau įskiepyti valios ir disciplinos injekciją.“
Karatė turnyre kovota ir dėl kilnių tikslų
2019 10 17
Karatė
Garliavoje vyko pilno kontakto (kiokušin) karatė turnyre „Vienykimės bendrai kovai“ („Let's Join the Fight Together“).
Prieš kovą ringe – išbandymas šeimoje
2019 10 15
Žvilgsnis
Sėkmingai prestižinės organizacijos „Glory“ ringe debiutavęs kovotojas Sergejus Maslobojevas: „Noriu, kad vaikai galėtų didžiuotis savo tėčiu.“
 
Iki medalio trūko akimirksnio
2019 10 17
Trekas
Europos žaidynių komandų sprinto vicečempionės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė Europos dviraių treko čempionate liko ketvitos.
Europos čempionate – šeši lietuviai
2019 10 15
Trekas
Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
"Dragūno" laukia intensyvi savaitė
2019 10 18
Situacija
Klaipėdos "Dragūno" rankininkų laukia itin įtempta savaitė: per 9 dienas teks sužaisti ketverias rungtynes.
Čempionų lygos mače – trys lietuviai
2019 10 17
Teisėjai
Geriausia Lietuvos rankinio teisėjų pora – Vaidas Mažeika ir Mindaugas Gatelis – paskirti teisėjauti itin svarbiame Čempionų lygos mače.
Kauniečiai žengė tolyn, vilniečiai iškrito
2019 10 13
Europos turnyrai
„Kauno Ąžuolas“-KTU – kitame EHF Iššūkio taurės etape, „Šviesai“ atsivežtos į Bosniją persvaros nepakako.
 
Šiauliuose kovos dėl Baltijos taurės
2019 10 18
Baltijos taurė
Jau kitą savaitgalį (spalio 25-27 dienomis) Šiauliuose vyks tradicinis Baltijos taurės jaunimo tinklinio turnyras.
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Intriga – iki paskutinių akimirkų
2019 10 19
Ledo ritulys
Aktyviau puolime rungtyniavęs „Geležinis Vilkas“ paliko Lietuvos čempionato naujokus „Baltų Ainius–HC Klaipėda“ be taškų (VIDEO)
Favoritų kovą Vilniuje laimėjo kauniečiai
2019 10 17
Ledo ritulys
Atkakliame ir gražiame mūšyje tarp „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ žiūrovai išvydo kovą dėl pergalės iki pat paskutinių mačo akimirkų.
„Energiją“ bandys gaivinti su D.Kasparaičiu
2019 10 16
Ledo ritulys
Asociacija „Hockey Lietuva“ sukvietė abi konflikto dalyvių pusės, siekdama, kad Elektrėnuose nemirtų ledo ritulys.
Kariškių žaidynėse – ir žinomi sportininkai
2019 10 18
Kariškių sportas
Kinijos mieste Uhane prasidedančiose 7-osiose pasaulio kariškių sporto žaidynėse beveik 60 Lietuvos karių išmėgins jėgas 11-oje sporto šakų.
Pirmas naujos klasės auksas – olimpiečiui
2019 10 18
Buriavimas
Po įtemptos kovos Kaune buvo karūnuotas pirmasis Lietuvos “Formula Foil” burlenčių čempionas.
Žinomi žmonės prisiminė mokyklą
2019 10 15
LMŽ
Žinomų žmonių komanda „Kažkur matyti“ išbandė jėgas su praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių (LMŽ) kvadrato varžybų čempionais.
 
„Karštis veikia ir atletų smegenis“
2019 10 17
Žvilgsnis
LSU mokslininkas Marius Brazaitis apie karščio įtaką atletams: Tokijo olimpinėse žaidynėse lengviau nei Dohoje nebus.
Vietoj Tokijo gali tekti varžytis Sapore
2019 10 16
Situacija
Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) paskelbė planuojantis 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių maratono ir ėjimo varžybas perkelti į Saporo miestą.
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas