paralympics.lt 2019 m. gegužės 17 d. 10:55 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Po 53 metų – atgal į Japoniją

Lietuvos neįgalūs lengvaatlečiai viešėdami Hiracukoje sulaukė vietos įmonių finansinės paskatos, o treneris R. Plungė prisiminė 1966 m. vizitą Japonijoje.

Lietuvos paralimpiečiai Japonijoje, kur lengvaatlečiams rengiama stovykla.
Lietuvos paralimpinio komiteto nuotr.
Lietuvos paralimpiečiai Japonijoje, kur lengvaatlečiams rengiama stovykla.
   
Lietuvos neįgaliųjų lengvosios atletikos rinktinė sulaukė finansinės paramos iš Hiracukos miesto. Šio Japonijos miesto įmonės mūsų šalies sportininkams surinko beveik 4 tūkst. eurų. Simbolinė paramos perdavimo ceremonija surengta Hiracukos savivaldybėje, kur Lietuvos lengvaatlečius priėmė meras Katsuhiro Ochiai. Hiracukos vadovas palinkėjo Lietuvai sėkmės prasidedančioje treniruočių stovykloje ir skambių pergalių 2020 m. Tokijo paralimpinėse žaidynėse.

Lietuvos sportininkus, vos įžengusius į Hiracukos savivaldybės pastatą, pasitiko dešimtys tarnautojų su mūsų šalies trispalvėmis. Netrukus delegacija buvo pakviesta pokalbio su meru, kitais miesto vadovais ir verslo atstovais. Apie valandą trukusį susitikimą filmavo vietos televizija.

„Buvome priimti itin šiltai, susitikimas tikrai nepriminė formalaus pabendravimo. Hiracukos meras, jo pagalbininkai, miesto verslininkai – visi labai draugiški ir geranoriški žmonės. Mums svarbi ne vien tik finansinė jų parama, bet ir moralinis palaikymas. Tai – paskatinimas dirbti dar daugiau mums visiems. Džiaugiamės ir didžiuojamės turėdami tokį nuostabų partnerį kaip Hiracukos miestas“, – po susitikimo savivaldybėje sakė Lietuvos delegacijos vadovė Kamilė Sakalauskaitė.

Visi Lietuvos komandos nariai buvo paprašyti prisistatyti ir papasakoti apie save. Itin didelio dėmesio sulaukė trenerio Rimanto Plungės pasakojimas apie apsilankymą Japonijoje 1966-aisiais. R. Plungė, dar būdamas sportininkas, viešėjo Tokijuje praėjus vos dvejiem metams po 1964 m. olimpiados.

„Per 53-ejus metus pasikeitė miestas: išdygo daug naujų pastatų, gatvėse padaugėjo automobilių. Bet vienas dalykas nepasikeitė. Tai – Japonijos žmonės ir jų svetingumas“, – į Hiracukos merą ir kitus susitikimo dalyvius kreipėsi R. Plungė, kurio žodžius palydėjo audringi plojimai.

Po susitikimo Lietuvos sportininkai išvyko tiesiai į „Shonan BMW“ stadioną, talpinantį 15 tūkst. žiūrovų. Visas treniruotėms reikalingas inventorius jau buvo paruoštas ir laukė lietuvių. Vienintelis galvosūkis – kaip sektoriuje pritvirtinti specialią Ramūno Verbavičiaus kėdutę – buvo greitai išspręstas. Keli galingi R. Plungės mostai kūju – ir kėdutė buvo paruošta treniruotei.

„Japonai stengiasi ir įvykdo absoliučiai visus mūsų prašymus. Nemanau, kad kas nors iš mūsų gali būti nepatenkintas sąlygomis. Nedidelis sąmyšis kilo dėl kėdutės tvirtinimo, bet tai – smulkmena. Sunkiausia buvo rasti kūjį, o kai jį atnešė – tai viskas išsisprendė“, – šypsojosi R. Plungė.R. Plungė treniruočių stovykloje Hiracukoje konsultuoja lengvaatletį Ramūną Verbavičių, kuris pernai Europos neįgaliųjų čempionate iškovojo sidabro medalį. R. Plungė Kaune talkina R. Verbavičiaus treneriui Albinui Miliauskui. Abu specialistai rengia R. Verbavičių paralimpinei atrankai.

Stadione prakaitą liejo net trys šiauliečio Deimanto Jusio auklėtiniai: Andrius Skuja, Egidijus Valčiukas ir Jonas Spudis. A. Skuja ir E. Valčiukas plušėjo rutulio metimo sektoriuje, o J. Spudis šlifavo ieties metimą. Pasak D. Jusio, sportininkus dar veikia laiko ir klimato skirtumai.

„Pirmą dieną atlikome viską, ką buvome suplanavę. Inventorius yra visas, o stadionas toks, kokio mes Lietuvoje iš viso neturime. Labai malonu, kad mus taip priėmė. Oras puikus, Lietuvoje dabar tikrai prasčiau. Labai gerai, kad galime metimus treniruotis lauke. Sportininkai po kelionės dar nelabai supranta, kas čia ir kaip, dar jaučiame nuovargį. Vis dėlto treniruotė pavyko tikrai gerai ir jokių nusiskundimų neturime“, – pasakojo D. Jusys.

Vakarinėje treniruotėje lengvaatlečiai išbandys treniruoklių salę, kur dirbs su svarmenimis.

Lietuvos lengvaatlečiai Hiracukoje treniruosis iki gegužės 26 d. Be pratybų, šio vizito programoje numatyti apsilankymai mokyklose, kultūriniuose renginiuose, susitikimai su miesto vadovais.

„Tie sportininkai, kurie pateks į Tokijo paralimpines žaidynes, atvyks į jau pažįstamą vietą. Tai duoda teigiamą įmpulsą. Kai esi toje vietoje buvęs, viską žinai, tai labai padeda ir pasiteisina. Dėl to vertėjo taip ilgai keliauti lėktuvais. Be to, turime ko pasimokyti iš Japonijos kultūros, norisi iš jos kažką pasiimti. Pavyzdžiui, pagarbą kitam žmogui“, – sakė treneris R. Plungė.

Hiracukos miestas nuo 2018 m. yra oficialus Lietuvos paralimpinio komiteto partneris. Mūsų šalies neįgalieji sportininkai čia lankosi antrą kartą. Du kartus lietuviai viešėjo kitame Japonijos mieste Tojohašyje, su kuriuo irgi yra pasirašyta partnerystės sutartis.

Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Kaip ir pernai, pradės dvikova su baskais
2019 07 19
Tvarkaraščiai
Paaiškėjo 2019-2020 Eurolygos tvarkaraštis. Pirmajame mače "Žalgiris" Kaune rungsis su Viktorijos "Baskonia" krepšininkais.
M. Kuzminskas lieka Pirėjuje
2019 07 19
Krepšinis
Anot žiniasklaidos, 30-emetis lietuvis krepšininkas Mindaugas Kuzminskas sutarė su "Olympiakos" dėl kito sezono.
Lietuva - favoritų krepšelyje
2019 07 19
Burtai
Europos krepšinio čempionato atrankoje lietuviai tikrai nesustiks su galingomis Ispanijos, Prancūzijos ir Serbijos rinktinėmis.
 
"Esame realistai - šansų turime nedaug"
2019 07 20
Paplūdimio futbolas
Lietuvos paplūdimio futbolo rinktinė išvyko į Maltą, kur dalyvaus atrankos į pasaulio čempionatą turnyre.
Šiaulietės - per žingsnį nuo trofėjaus
2019 07 19
Moterų futbolas
Šiaulių "Gintros-Universiteto" futbolininkės "Amber Cup" turnyre 4:0 sutriuškino Rygos "Dinamo".
Kritikos LFF pažėrė Seimo nariai
2019 07 19
Kuluaruose
Seimo grupės „Už Lietuvos futbolo ateitį“ nariai kviečia Vyriausybę skirti lėšas futbolui tik tuo atveju, jeigu LFF taps demokratiška ir skaidria.
Lietuvė pateko į finalą
2019 07 20
Lengvoji atletika
uropos jaunimo (iki 20 metų) lengvosios atletikos čempionato moterų 200 m bėgimo rungties pusfinalyje A. Andriukaitytė finišavo devinta iš visų dalyvių.
Lietuvė laimėjo varžybas Italijoje
2019 07 20
Lengvoji atletika
Dovilė Dzindzaletaitė tapo Italijoje vykusių varžybų trišuolio rungties nugalėtoja.
A. Gudžius išbandys jėgas Londone
2019 07 19
Disko metimas
„Deimantinės lygos“ lengvosios atletikos varžybų 10-asis šio sezono etape varžysis ir pasauliočempionatui Katare besirengiantis Andrius Gudžius.
 
Kelią turnyre baigė ketvirtfinalyje
2019 07 19
Tenisas
Belgas Z. Bergso pirmavęs prieš J. Tverijoną turnyre Estijoje susižeidė ir nebetęsė rungtynių. Ketvirtfinalyje lietuvos nusileido rusui B. Bobrovui.
Lietuvė žengė į ketvirtfinalį
2019 07 18
Tenisas
Meksikoje vykstančio moterų teniso turnyro „Cancun Tennis Cup“ pirmajame etape J.Mikulskytė nugalėjo rusę, o antrajame - japonę.
Lietuvis pateko į antrą etapą
2019 07 18
Tenisas
Turnyre Estijoje Julius Tverijonas 7:6 (7:5), 6:4 nugalėjo prancūzą Mathieu Scaglią ir pateko į antrąjį etapą.
Trispalvė lietuvių garbei kilo Londone
2019 07 05
Svetur
Anglijos sostinėje dvi dienas vykusiame tarptautiniame braziliškojo džiu-džitsu turnyre „British Open 2019“ penkis medalius iškovojo Lietuvos atletai.
Lietuvei - bilietas į pasaulio čempionatą
2019 07 01
Karatė
A. Meškauskienė kiokušin karatė pasaulio pirmenybių atrankoje nukeliavo iki pusfinalio ir pelnė kelialapį į finalinį turnyrą Japonijoje.
Lietuvį palaužė Azerbaidžano milžinas
2019 06 30
Europos žaidynės
Romo Fridriko viltis iškovoti Europos žaidynių medalį sužlugdė Rio de Žaneiro olimpinis prizininkas.
 
MTB dviračių lenktynės vėl vyks Žagarėje
2019 07 18
MTB
„MTB dviračių maratonų taurės“ varžybos, kaip ir pernai, taps Žagarės vyšnių festivalio dalimi.
Lietuviai kibo į atlapus lyderiams
2019 07 14
Trekas
Europos jaunių (17-18 metų) ir jaunimo (iki 23 metų) dviračių treko čempionato penkoji diena buvo sėkminga lietuviams.
Griūtis nesutrukdė lietuviui pasiekti finišą
2019 07 13
Trekas
Europos jaunių ir jaunimo treko čempionate Žygimantas Norutis turėjo persėsti ant atsarginio dviračio, nes pagrindinis per griūti lūžo nepataisomai.
Lietuvos merginų laukia lemiamas mūšis
2019 07 18
Rankinis
Ketvirtadienio vakarą Lietuvos devyniolikmečių merginų rankinio rinktinė rungsis su Šiaurės Makedonijos komanda.
Išlipo iš duobės ir šventė pergalę
2019 07 16
Čempionatas
Lietuvos merginų iki 19 metų rankinio rinktinė iškovojo pirmąją pergalę Klaipėdoje vykstančiame Europos čempionate.
Nesėkme pradėjo Europos čempionatą
2019 07 16
Čempionatas
Lietuvos merginų iki 19 metų rankinio rinktinė nesėkme pradėjo Europos čempionato kovas Klaipėdoje - 21:31 (12:19) nusileido Šveicarijos bendraamžėms.
 
Į ketvirtfinalį neprasibrovė
2019 07 20
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis FIVB trijų žvaigždučių turnyre Kanadoje nusileido norvegams H. Molui ir M. Berntsenui.
Europos čempionate - dešimti
2019 07 19
Neįgaliųjų sportas
Lietuvos vyrų tinklinio sėdint rinktinė Europos čempionate Budapešte iškovojo vieną pergalę ir užėmė 10-ąją vietą.
Lietuviai Kanadoje žengia be pralaimėjimų
2019 07 19
Paplūdimio tinklinis
FIVB trijų žvaigždučių serijos paplūdimio tinklinio turnyro grupės varžybose A. Rumševičius ir L. Každailis finišavo pirmi ir pateko į aštuntfinalį.
Treniruotė baigėsi žvyre
2019 07 19
Auto
Per treniruotę prieš lenktynes Barselonoje nedidelė G. Grinbergo klaida ketvirtajame posūkyje baigėsi laimingai: nenukentėjo nei jis, nei automobilis.
Laimėti galima išvengus vadovo klaidų
2019 07 19
"Aurum 1006 km lenktynių" favoritai - apie lenktynių taktinių sprendimų ypatumus.
Į pagalbą teisėjams - specialios kameros
2019 07 19
Auto
„Aurum 1006 km lenktynėse“ šiemet pirmą kartą per 20 metų įdiegta trasos stebėjimo kameromis sistema.
 
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
B. Haakė vėl imasi lietuviško iššūkio
2019 07 16
Sugrįžimas
Debiuto pasaulio čempionate laukiančios Lietuvos moterų rinktinės vyriausiuoju treneriu dirbs puikiai mūsų šalies ledo ritulininkams pažįstamas B.Haakė.
Lietuvis lieka stipriausioje Europos lygoje
2019 07 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės gynėjas Nerijus Ališauskas pratęsė sutartį su Rygos "Dinamo" klubu ir toliau atstovaus jam KHL pirmenybėse.
Atkakliausiai varžėsi keturvietės baidarės
2019 07 20
Baidarių ir kanojų irklavimas
Per 200 baidarų ir kanojų irkluotojų rungiasi Trakuose vykstančiame Lietuvos čempionate.
Atrankos barjerą įveikė du lietuviai
2019 07 19
Šiuolaikinė penkiakovė
Pasaulio šiiuolaikinės penkiakovės jaunių čempionate iš keturių dalygvavusių lietuvių dviems pavyko įveikti įveikti atranką.
Ruoštis varžyboms - į spa centrą
2019 07 19
Olimpinis festivalis
Olimpinio jaunimo festivalio varžybų arenoje plaukikai galės treniruotis tik sekmadienį. Lietuvos delegacijai Baku teko ieškoti alternatyvių kelių.
 
Vėliavnešio pareigos pridėjo pasitikėjimo
2019 07 20
Olimpinis festivalis
„Atvažiavau siekti kuo aukštesnio rezultato ir nenuvilti žmonių, kurie tiki manim", - apie jaunimo olimpinį festivalį kalba lengvaatletis K. Gelažius.
Fanams - "Žalgirio" spalvų ledai
2019 07 19
Kuluaruose
„Dadu“ prekės ženklo žalios ir baltos spalvų ledai jau pasiekė Lietuvos parduotuvių lentynas.
Į Baku palydėjo ir prezidentas
2019 07 18
Olimpinis festivalis
"Padarykite viską ir dar truputį“, – išvykstantiems į jaunimo olimpinį festivalį sportininkams kalbėjo LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas