paralympics.lt 2019 m. gegužės 17 d. 10:55 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Po 53 metų – atgal į Japoniją

Lietuvos neįgalūs lengvaatlečiai viešėdami Hiracukoje sulaukė vietos įmonių finansinės paskatos, o treneris R. Plungė prisiminė 1966 m. vizitą Japonijoje.

Lietuvos paralimpiečiai Japonijoje, kur lengvaatlečiams rengiama stovykla.
Lietuvos paralimpinio komiteto nuotr.
Lietuvos paralimpiečiai Japonijoje, kur lengvaatlečiams rengiama stovykla.
   
Lietuvos neįgaliųjų lengvosios atletikos rinktinė sulaukė finansinės paramos iš Hiracukos miesto. Šio Japonijos miesto įmonės mūsų šalies sportininkams surinko beveik 4 tūkst. eurų. Simbolinė paramos perdavimo ceremonija surengta Hiracukos savivaldybėje, kur Lietuvos lengvaatlečius priėmė meras Katsuhiro Ochiai. Hiracukos vadovas palinkėjo Lietuvai sėkmės prasidedančioje treniruočių stovykloje ir skambių pergalių 2020 m. Tokijo paralimpinėse žaidynėse.

Lietuvos sportininkus, vos įžengusius į Hiracukos savivaldybės pastatą, pasitiko dešimtys tarnautojų su mūsų šalies trispalvėmis. Netrukus delegacija buvo pakviesta pokalbio su meru, kitais miesto vadovais ir verslo atstovais. Apie valandą trukusį susitikimą filmavo vietos televizija.

„Buvome priimti itin šiltai, susitikimas tikrai nepriminė formalaus pabendravimo. Hiracukos meras, jo pagalbininkai, miesto verslininkai – visi labai draugiški ir geranoriški žmonės. Mums svarbi ne vien tik finansinė jų parama, bet ir moralinis palaikymas. Tai – paskatinimas dirbti dar daugiau mums visiems. Džiaugiamės ir didžiuojamės turėdami tokį nuostabų partnerį kaip Hiracukos miestas“, – po susitikimo savivaldybėje sakė Lietuvos delegacijos vadovė Kamilė Sakalauskaitė.

Visi Lietuvos komandos nariai buvo paprašyti prisistatyti ir papasakoti apie save. Itin didelio dėmesio sulaukė trenerio Rimanto Plungės pasakojimas apie apsilankymą Japonijoje 1966-aisiais. R. Plungė, dar būdamas sportininkas, viešėjo Tokijuje praėjus vos dvejiem metams po 1964 m. olimpiados.

„Per 53-ejus metus pasikeitė miestas: išdygo daug naujų pastatų, gatvėse padaugėjo automobilių. Bet vienas dalykas nepasikeitė. Tai – Japonijos žmonės ir jų svetingumas“, – į Hiracukos merą ir kitus susitikimo dalyvius kreipėsi R. Plungė, kurio žodžius palydėjo audringi plojimai.

Po susitikimo Lietuvos sportininkai išvyko tiesiai į „Shonan BMW“ stadioną, talpinantį 15 tūkst. žiūrovų. Visas treniruotėms reikalingas inventorius jau buvo paruoštas ir laukė lietuvių. Vienintelis galvosūkis – kaip sektoriuje pritvirtinti specialią Ramūno Verbavičiaus kėdutę – buvo greitai išspręstas. Keli galingi R. Plungės mostai kūju – ir kėdutė buvo paruošta treniruotei.

„Japonai stengiasi ir įvykdo absoliučiai visus mūsų prašymus. Nemanau, kad kas nors iš mūsų gali būti nepatenkintas sąlygomis. Nedidelis sąmyšis kilo dėl kėdutės tvirtinimo, bet tai – smulkmena. Sunkiausia buvo rasti kūjį, o kai jį atnešė – tai viskas išsisprendė“, – šypsojosi R. Plungė.R. Plungė treniruočių stovykloje Hiracukoje konsultuoja lengvaatletį Ramūną Verbavičių, kuris pernai Europos neįgaliųjų čempionate iškovojo sidabro medalį. R. Plungė Kaune talkina R. Verbavičiaus treneriui Albinui Miliauskui. Abu specialistai rengia R. Verbavičių paralimpinei atrankai.

Stadione prakaitą liejo net trys šiauliečio Deimanto Jusio auklėtiniai: Andrius Skuja, Egidijus Valčiukas ir Jonas Spudis. A. Skuja ir E. Valčiukas plušėjo rutulio metimo sektoriuje, o J. Spudis šlifavo ieties metimą. Pasak D. Jusio, sportininkus dar veikia laiko ir klimato skirtumai.

„Pirmą dieną atlikome viską, ką buvome suplanavę. Inventorius yra visas, o stadionas toks, kokio mes Lietuvoje iš viso neturime. Labai malonu, kad mus taip priėmė. Oras puikus, Lietuvoje dabar tikrai prasčiau. Labai gerai, kad galime metimus treniruotis lauke. Sportininkai po kelionės dar nelabai supranta, kas čia ir kaip, dar jaučiame nuovargį. Vis dėlto treniruotė pavyko tikrai gerai ir jokių nusiskundimų neturime“, – pasakojo D. Jusys.

Vakarinėje treniruotėje lengvaatlečiai išbandys treniruoklių salę, kur dirbs su svarmenimis.

Lietuvos lengvaatlečiai Hiracukoje treniruosis iki gegužės 26 d. Be pratybų, šio vizito programoje numatyti apsilankymai mokyklose, kultūriniuose renginiuose, susitikimai su miesto vadovais.

„Tie sportininkai, kurie pateks į Tokijo paralimpines žaidynes, atvyks į jau pažįstamą vietą. Tai duoda teigiamą įmpulsą. Kai esi toje vietoje buvęs, viską žinai, tai labai padeda ir pasiteisina. Dėl to vertėjo taip ilgai keliauti lėktuvais. Be to, turime ko pasimokyti iš Japonijos kultūros, norisi iš jos kažką pasiimti. Pavyzdžiui, pagarbą kitam žmogui“, – sakė treneris R. Plungė.

Hiracukos miestas nuo 2018 m. yra oficialus Lietuvos paralimpinio komiteto partneris. Mūsų šalies neįgalieji sportininkai čia lankosi antrą kartą. Du kartus lietuviai viešėjo kitame Japonijos mieste Tojohašyje, su kuriuo irgi yra pasirašyta partnerystės sutartis.

Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Išėjus į gatvę, visada apsupa sirgaliai"
2019 05 20
Svetur
Dvejus metus Kinijoje praleidęs Donatas Motiejūnas – apie kinų meilę krepšiniui, požiūrį į Lietuvos rinktinę ir universalią kalbą.
MKL finale – vilniečių derbis
2019 05 19
MKL
LIDL – MKL 13-mečių berniukų finalai: trečia vieta džiaugėsi jaunieji žalgiriečiai, o čempioniškus santykius aiškinosi dvi Sostinės KM komandos.
Į pusfinalį – „Neptūnas“ ir „Rytas“
2019 05 19
LKL
Lemiamose LKL ketvirtfinalio rungtynėse klaipėdiečiai ir vilniečiai atlaikė prieniškių bei uteniškių mestus iššūkius ir išvengę staigmenų žengė tolyn.
 
„Tokių sunkių rungtynių ir tikėjomės“
2019 05 19
Gynėjas T. Mikuckis atidarė savo įvarčių sąskaitą šio sezono A lygoje ir padėjo „Kauno Žalgirio“ komandai išlyginti rezultatą rungtynėse su „Panevėžiu“.
Laimėti pavyko ne visiems mačų favoritams
2019 05 18
A lyga
A lygos 11-asis turas: „Panevėžio" ir „Kauno Žalgirio“ lygiosios, „Riterių“ įveikti palangiškiai ir namie A lygos lyderės poziciją susigrąžinusi „Sūduva“.
Kaip savaitė – taip derbis
2019 05 18
I lyga
Ketvirtos rungtynės per dvi savaites ir antrasis sostinės derbis – toks iššūkis laukia devintajam I lygos turui besiruošiančio „Vilniaus“ futbolo klubo.
Alytuje – istorinė Lietuvos ėjikės pergalė
2019 05 19
Sportinis ėjimas
Stipriausia ėjike Europoje tapusi Lietuvos sportininkė Živilė Vaiciukevičiūtė: „Sunku tuo patikėti“ (VIDEO).
Į pergalę – rekordiniu greičiu
2019 05 19
Bėgimas
Lietuvos rekordą pagerinęs ilgųjų nuotolių bėgikas Aleksandras Sorokinas triumfavo 24 valandų bėgime Šveicarijoje.
Dangoraižį šturmavo 500 bėgikų
2019 05 19
Bėgimas
Bėgimo į dangoraižį varžybos baigėsi orientacininko ir triatlonininkės triumfu. Bet abu nugalėtojai šioms neįprastoms varžyboms specialiai nesiruošė.
 
Šimtmečio proga - piniginiai prizai
2019 05 20
Tenisas
LTS įsteigė 5 tūkst. eurų Lietuvos teniso čempionato prizinį fondą, kurį išdalins vyrų ir moterų turnyrų nugalėtojams ir prizininkams.
Lietuvį sustabdė Japonijos tenisininkas
2019 05 18
Turnyras
Šveicarijoje vykstančių „Geneva Open“ vienetų atrankos varžybų pirmasis ratas Lietuvos tenisininkui Ričardui Berankiui baigėsi nesėkme.
R.Berankio metų tikslas – karjeros rekordas
2019 05 16
Žvilgsnis
„Atsiranda branda ne tik aikštėje, bet ir už jos ribų. Galiu tvirtai pasakyti, kad tai geriausias sezonas karjeroje“, - teigia Ričardas Berankis.
Kilti dar aukščiau sutrukdė trauma
2019 05 18
Tekvondo
Pasaulio tekvondo čempionatas: dvi K. Tvaronavičiūtės pergalės, kelią tolyn užkirtusi trauma, devinta vieta ir naujas įrašas Lietuvos tekvondo istorijoje.
Lietuvių laimikis – penki aukso medaliai
2019 05 18
Turnyras
Tarptautinio A. Šociko bokso turnyro finalo akcentu tapo įspūdingas R. Jokulio nokautas švedui ir rekordinė E. Skurdelio septynių pergalių serija.
Trys čempionai – lietuviai, tik neaišku kurie
2019 05 17
Turnyras
A. Šociko turnyro finaluose kovos 9 Lietuvos boksininkai. Jau aišku, kad bent trys lietuviai taps turnyro čempionais, nes finalai bus lietuviški.
 
Užsidirbo reitingo taškų
2019 05 19
Lenktynės
Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas Prancūzijoje vykusiose daugiadienėse dviratininkų lenktynėse iškovojo 20 vietą ir pelnė pasaulio reitingo taškų.
Prie sidabro pridėjo auksą
2019 05 19
Trekas
Minske vykstančiose tarptautinėse dviračių treko varžybose „Grand Prix Minsk“ lietuvis G. Serafinas laimėjo keirino rungtį ir pelnė aukso medalį.
Iš Minsko – su sidabru
2019 05 18
Dviračiai
Iš tarptautinių dviračių treko varžybų „Grand Prix Minsk“ jaunieji šalies trekininkai grįš ne tuščiomis – G. Serafinas jose iškovojo sidabrą.
Prireiks lemiamo mačo
2019 05 18
Moterų rankinis
Po ketvirtųjų Lietuvos moterų rankinio lygos rungtynių tapo aišku, kad po septynerių metų pertraukos čempionėms išsiaiškinti reikės lemiamo penktojo mačo.
Devintojo aukso link – tiesiausiu keliu
2019 05 15
LRL
„Dragūno“ rankininkai trečiose finalo serijos rungtynėse įveikė „Šviesos“ ekipą, laimėjo seriją 3:0 ir devintą kartą triumfavo Lietuvos čempionate.
"Dragūnui" iki aukso liko žingsnis
2019 05 11
LRL
Antrasis LRL pirmenybių finalo serijos susitikimas buvo emocingas ir fiziškai nelengvas abiejų besirungusių komandų rankininkams.
 
Po nervų karo – nesėkmė
2019 05 18
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkams A. Rumševičiui ir L. Každailiui kelią į FIVB turnyro „Aydin Masters" pusfinalį apmaudžiai užkirto olandai.
Lietuviai žengė į atkrintamąsias
2019 05 17
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis užtikrintai nugalėjo šeimininkus turkus ir "Aydin Open" turnyre žengė tolyn.
Merginų dvejetai – už kvalifikacijos borto
2019 05 16
Paplūdimio tinklinis
Dvi Lietuvos paplūdimio tinklininkių poros Turkijoje neprasibrovė į pagrindines varžybas. Vyrai kovas pradės nuo pagrindinio etapo.
Ant podiumo lipo ir lietuviai
2019 05 20
Motokrosas
Lietuvos motokrosininkai namų trasoje Šiauliuose sudarė rimtą konkurenciją greičiausiems Europos čempionato dalyviams.
Lietuvis – dukart vienuoliktas
2019 05 19
Motokrosas
Šeštajame pasaulio motokroso čempionato etape lietuvis A. Jasikonis dukart finišavo vienuoliktas ir bendroje įskaitoje smuktelėjo per vieną poziciją.
Autokroso gerbėjų laukia Vilkyčiai
2019 05 18
Paskelbta Vilkyčiuose birželio 8–9 d. vyksiančio Europos autokroso čempionato etapo detali dienotvarkė.
 
Įspūdį padarė lietuvio charakteris
2019 05 15
Ledo ritulys
Lietuvos vyrų rinktinės puolėjas Tadas Kumeliauskas keliasi į Vokietijos antrosios lygos ledo ritulio komandą.
Patirtį kaupia tarptautiniuose turnyruose
2019 05 08
Ledo ritulys
IIHF sprendimo apie teisę dalyvauti pasaulio čempionato atrankoje laukiančios Lietuvos ledo ritulininkės meistriškumą kelia tarptautiniuose turnyruose.
D.Zubrus: „Niekada nesakau niekada“
2019 05 05
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės žaidėjai ir treneris - apie skaudžia nesėkme pasibaigusį pasaulio čempionatą, tvarkaraščio keistenybes ir ateitį.
Tarp 400 buriuotojų - 4 lietuviai
2019 05 20
Buriavimas
Europos čempionate Atlanto vandenyne prie Portugalijos Porto miesto Lietuvos buriuotojai šešias dienas varžysis Europos čempionate.
Fanus džiugino Vilniaus ir Šiaulių klubai
2019 05 20
Regbis
Startavusiame LRF Mažosios taurės turnyre pergales iškovojo Vilniaus ir Šiaulių regbininkai.
Namo parsiveš finalinę patirtį
2019 05 19
Gimnastika
Europos meninės gimnastikos čempionate – du finaliniai garsios gimnastės Dalios Kutkaitės vadovaujamos Lietuvos jaunimo rinktinės pasirodymai.
 
Dosni Europos čempionės širdis
2019 05 19
Jubiliejus
Legendinė irkluotoja Sofija Grucova į Lietuvą yra vežusi medicininę įrangą, o mama jai įskiepijo besąlygišką meilę gyvūnams.
Sportininkų bėdos aptartos prie naujo stalo
2019 05 17
Susitikimas
Naujoje ministerijoje apsilankę sportininkai aptarė aktualiausias temas. Kai kurios jų, pavyzdžiui, Olimpinio sporto centro, linksniuojamos nuo sausio.
Prieš „Dzūkų tankus“ – kauniečių ataka
2019 05 16
Fanai
Po rungtynių iš stadiono išėjusius Alytaus „Dainavos“ fanus užpuolė kelios dešimtys Kauno „Žalgirio“ gerbėjų.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas