Inga Jarmalaitė 2019 m. gegužės 17 d. 09:20 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Krepšinio aikštėje pamiršta politiką

Tradiciniame Baltijos šalių parlamentarų krepšinio turnyre rungtyniauja ir politikais tapę olimpiečiai.

Varžybų akimirka.
Organizatorių nuotr.
Varžybų akimirka.
   
Lietuvos Seimo komanda dalyvavo Latvijoje, Jelgavoje, vykusiame krepšinio turnyre Baltijos Asamblėjos taurei laimėti. Nuo 2006 m. rengiamame turnyre varžosi Lietuvos, Latvijos ir Estijos parlamentarai. Šiemet Baltijos Asamblėjos taurė pirmąkart atsidūrė turnyrą rengusios Latvijos parlamentarų rankose.

Iki tol 12 metų iš eilės triumfavo Estijos Rygikogo krepšinio ekipos. Lietuvos seimūnams tapti nugalėtojais pavyko tik kartą – patį pirmąjį 2006-aisiais. 

Šiemet Lietuvos komandoje žaidė šie Seimo nariai: olimpinis čempionas Virgilijus Alekna, Jonas Jarutis, Ramūnas Karbauskis, Laurynas Kasčiūnas, Andrius Kupčinskas, Andrius Mazuronis, Kęstutis Mažeika, Virginijus Sinkevičius, Audrys Šimas, Kęstutis Smirnovas. Kolegoms iš Estijos Lietuvos parlamentai nusileido 4 taškais (27:31), latviams pralaimėjo septyniais (31:38).

Kaip po turnyro pripažino vienas šios ekipos lyderių, Seimo narys, ekonomikos ir inovacijų ministras V. Sinkevičius, komanda tikrai gali žaisti geriau, bet šįkart kažkas nepavyko ir Lietuvos atstovams liko pripažinti ir estų, ir latvių pranašumą. Kaip ir pernai, lietuviai liko treti.

Šiemet pirmąkart turnyrą laimėjo Latvijos Saeimos krepšinio komanda. Kaip jums klostėsi šis turnyras? – paklausėme antrą kartą Baltijos Asamblėjos turnyre dalyvavusio ministro V. Sinkevičiaus.
Turnyras vyksta vieną dieną, žaidžiami du kėliniai po 10 minučių. Mes pirmąsias rungtynes žaidėme su estais. Estų komanda buvo labai gera, nors rungtyniavo tik šešiese. Turėjo labai stiprų centrą, jo ūgis – per du metrus. Kaip ir mūsų, estų komandoje buvo vienas olimpietis – labai gerai bėgantis dešimtkovininkas. Nors mūsų suolas buvo ilgesnis, estai šaunuoliai – jie buvo verti šios pergalės. Bent jau prieš mus.

Antrosios rungtynės su latviais mums buvo sunkesnės. Ir jėgų šiek tiek pritrūko, ir spaudimą jautėme. Turėjome galimybę laimėti, nes ilgą laiką žaidimas vyko apylygiai. Manau, galėjome užsikabinti ir bandyti laimėti, bet kažkur užstrigome.


Ar iš anksto žinojote, su kokiais žaidėjais teks rungtyniauti?
Kai nuvažiavome į Jelgavą, nežinojome, kas bus mūsų varžovai. Juk Latvijoje ir Estijoje neseniai vyko Parlamento rinkimai. Latvijos Saeimos komanda atvažiavo labai jauna – gerokai jaunesnė už mūsiškę. Pernai žaidėme su vienos sudėties latvių komanda, o šiemet – su visiškai kitokia. Tarp estų parlamentarų dar buvo vienas kitas pažįstamas veidas. 
 
Kuriems mūsų Seimo nariams geriausiai sekėsi žaisti? 
Daugiausia taškų įmetėme mes su Andriumi Mazuroniu. Bandėme V. Aleknai iškišti daug kamuolių, bet šis derinukas ne visada pavykdavo, mūsų perdavimai strigdavo. Nors labai gerą sportinę formą demonstravo A. Mazuronis, bet kažkaip mums nepavyko. Gal mažesniems žaidėjams šįkart prasčiau sekėsi, nesužaidė taip, kaip norėjo, o visi aukštesni atkakliai kovojo.

Šiemet premjero Sauliaus Skvernelio aikštėje nebuvo, o kaip sekėsi partijos pirmininkui?
Premjeras pernai žaidė Naisiuose, šiemet jo laukė paskutiniai prezidento rinkimų debatai, todėl jis negalėjo vykti. Šiemet žaidė Estijos ministras pirmininkas Jüri Ratasas, o Latvijos premjeras labai emocionaliai vadovavo savo komandai nuo suolo.
 
Manau, R. Karbauskis neišmetė savo metimų. Jis iš toli neblogai pataiko, bet šįkart nepavyko.

Ar išeina reguliariai treniruotis? Kaip sekasi aikštėje derinti skirtingas politines pažiūras?
Mes susirenkame kas savaitę antradieniais ir žaidžiame. Nepavadinčiau to labai rimtomis treniruotėmis, greičiau pažaidžiame savo malonumui. 
 
Skirtingos politinės pažiūros tikrai nekenkia, be to, kaip žinoma, mūsų koalicija yra vaivorykštinė.
 
Ar komandoje esama profesionalių krepšininkų?
Tokių neturime, visi esame mėgėjų lygio. Aš kažkada lankiau krepšinio mokyklą, bet dėl to negalėčiau savęs vadinti profesionaliu krepšininku. Profesionalus sportininkas, olimpinis čempionas mūsų komandoje yra vienas – V. Alekna, bet jis ne krepšinio profesionalas. 
 
Prieš turnyrą Latvijoje buvo generalinė repeticija su Lietuvos sporto žurnalistų federacijos ir „Perlo“ veteranų komandomis. Kaip sekėsi?
Sekėsi taip pat – ten irgi likome treti, abejas rungtynes pralošėme. Esu įsitikinęs, kad galime sužaisti geriau, gal ne geriausios sportinės formos esame.
 
Ar Baltijos Asamblėjos taurės turnyro tikslas – tik krepšinį žaisti? 
Šis turnyras skirtas trijų Baltijos šalių parlamentarams susitikti, pažaisti, pabendrauti neformalioje aplinkoje. Manau, tai labai graži, smagi tradicija. Sveika tarpusavyje parungtyniauti ir pasižiūrėti, kurie stipresni krepšinio aikštelėje. Tik gaila, kad mums nepavyksta sužaisti pagal galimybes, nes tikrai manau, kad galime pasirodyti daug geriau. 
 
Be Valerijaus Simuliko, Baltijos Asamblėjos pirmininko, kažin ar šie turnyrai vyktų – jis kasmet atidirba visą organizacinį darbą, palaiko ryšius tiek su latviais, tiek su estais.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Lietkabelis“ – vieno savininko rankose
2019 07 17
Pokyčiai
Po „Lietkabelio“ krepšinio klubo dalininkų susirinkimo vienintelis akcininkas liko panevėžietis Sigitas Gailiūnas. Kiti trys dalininkai buvo pašalinti.
Įveikę latvius žengė tolyn
2019 07 17
Čempionatas
Lietuvos vaikinų jaunimo rinktinė įtikinama pergale pradėjo Europos čempionato atkrintamąsias varžybas ir ketvirtfinalyje įveikė latvius.
Labiausiai pasiilgo rūbinės atmosferos
2019 07 17
Sugrįžimas
„Ilgai nemąsčiau, kai „Žalgiris“ manimi susidomėjo. Prireikė mažai laiko, kad pasirašyčiau kontraktą", – neslepia į Kauną grįžtantis Lukas Lekavičius.
 
Šiaulietės įveikė Lenkijos čempiones
2019 07 17
Moterų futbolas
“Gintros-Universiteto” komanda sėkmingai startavo Šiauliuose vykstančiame tarptautiniame moterų futbolo klubų turnyre “Amber Cup 2019” .
Po itališkų picų užsivedė ir laimėjo
2019 07 17
Vaikų futbolas
Pakruojo sporto centro 10-mečiams futbolininkams, atstovavusiems Lietuvai futbolo turnyre Italijoje, atsitiesti po pralaimėjimo padėjo picos.
Dėkojo žaidėjams ir reikalavo bausmės
2019 07 17
Konferencija
„Sūduvos“ vyriausiasis treneris V.Čeburinas po rungtynių Belgrade su „Crvena zvezda“ piktinosi pražanga ir dėkojo komandai už kovą iki paskutinės sekundės.
Pagerino asmeninį rekordą
2019 07 17
Rekordas
Trišuolininkė Dovilė Dzindzaletaitė Italijoje centimetru pagerino asmeninį rekordą - dabar jis 14 m 27 cm.
„Jump Vilnius" – nauji rekordai
2019 07 15
Šventė
Vilniaus miesto centras liepos 14-ąją sporto mėgėjus traukė tarsi magnetas – Gedimino prospekte antrus metus iš eilės vyko „Jump Vilnius".
Kasdien geresnė pačios savęs versija
2019 07 15
Studentų sportas
Dviejų specialybių studijos plius sportas – tokiu tempu gyveno Lietuvos studentų kroso vicečempionė M.Jovaišaitė, kuri neslepia: „Esu gana reikli sau."
 
Atrankoje įveikė vieną favoritų
2019 07 14
Turnyras
Lietuvos tenisininkas Laurynas Grigelis pergale pradėjo ATP „World Tour 250“ turnyro Švedijoje atranką
Prezidento taurė – penktuoju bandymu
2019 07 14
Prezidento taurė
Vilniaus Bernardinų sodo teniso aikštyne baigėsi tarptautinės teniso federacijos (ITF) „World Tennis Tour“ serijos turnyras Prezidento taurei laimėti.
Finale – dramatiška kova
2019 07 13
Prezidento taurė
Prezidento taurės turnyro dvejetų varžybų finale Feliksas Sakalauskas ir Tomas Vaišė po atkaklios kovos nusileido ruso ir ukrainiečio porai.
Trispalvė lietuvių garbei kilo Londone
2019 07 05
Svetur
Anglijos sostinėje dvi dienas vykusiame tarptautiniame braziliškojo džiu-džitsu turnyre „British Open 2019“ penkis medalius iškovojo Lietuvos atletai.
Lietuvei - bilietas į pasaulio čempionatą
2019 07 01
Karatė
A. Meškauskienė kiokušin karatė pasaulio pirmenybių atrankoje nukeliavo iki pusfinalio ir pelnė kelialapį į finalinį turnyrą Japonijoje.
Lietuvį palaužė Azerbaidžano milžinas
2019 06 30
Europos žaidynės
Romo Fridriko viltis iškovoti Europos žaidynių medalį sužlugdė Rio de Žaneiro olimpinis prizininkas.
 
Lietuviai kibo į atlapus lyderiams
2019 07 14
Trekas
Europos jaunių (17-18 metų) ir jaunimo (iki 23 metų) dviračių treko čempionato penkoji diena buvo sėkminga lietuviams.
Griūtis nesutrukdė lietuviui pasiekti finišą
2019 07 13
Trekas
Europos jaunių ir jaunimo treko čempionate Žygimantas Norutis turėjo persėsti ant atsarginio dviračio, nes pagrindinis per griūti lūžo nepataisomai.
Lietuvė - tarp greičiausiųjų
2019 07 12
Lenktynės
Italijoje vykstančių 30-ųjų moterų dviračių lenktynių „Giro d‘Italia“ aštuntajame etape penktadienį lietuvė Rasa Leleivytė užėmė 14-ąją vietą.
Išlipo iš duobės ir šventė pergalę
2019 07 16
Čempionatas
Lietuvos merginų iki 19 metų rankinio rinktinė iškovojo pirmąją pergalę Klaipėdoje vykstančiame Europos čempionate.
Nesėkme pradėjo Europos čempionatą
2019 07 16
Čempionatas
Lietuvos merginų iki 19 metų rankinio rinktinė nesėkme pradėjo Europos čempionato kovas Klaipėdoje - 21:31 (12:19) nusileido Šveicarijos bendraamžėms.
Klaipėdoje – rankinio čempionato startas
2019 07 15
Čempionatas
Liepos 15-ąją Klaipėdos „Švyturio“ arenoje startuoja merginų iki 19 metų Europos čempionato B diviziono kovos. 19.30 val. – lietuvių ir šveicarių mačas.
 
Titulus apgynė rusai ir JAV tinklininkės
2019 07 16
Tautų lyga
Tinklinio tautų lyga: antrąkart iš eilės triumfavo Rusijos tinklininkai, titulą apgynė ir amerikietės, o italės su I. Sorokaite liko šeštos.
Lietuvos tinklininkams – sidabras
2019 07 14
Paplūdimio tinklinis
Rytų Europos zoninės tinklinio asociacijos (EEVZA) paplūdimio tinklinio čempionato etape lietuviai iškovojo sidabrą tiek vyrų, tiek moterų varžybose.
Lietuvos tinklininkai – devinti Europoje
2019 07 13
Paplūdimio tinklinis
Antalijoje (Turkija) vykstančiame Europos jaunimo (iki 22 metų) paplūdimio tinklinio čempionate dvi Lietuvos komandos užėmė devintąsias vietas.
Nuo kalniuko – A.Novikovo kobros
2019 07 17
Ralis
Po 2017-ųjų „Samsonas Rally Rokiškis“ ralio savo vardu pakrikštijęs trampliną Vaidotas Žala šiemet galės firminį savo šuolį pademonstruoti dar sykį.
Vilkyčiuose – „braliukų“ mūšis
2019 07 17
Rali-krosas
Paskutinį liepos savaitgalį Vilkyčių trasoje vyks vienos svarbiausių šio sezono ralio kroso lenktynės – antrasis Baltijos šalių ralio kroso taurės etapas.
Tikisi geriausio, bet ruošiasi blogiausiam
2019 07 17
Ekstremalu
Sunkiausiose ir ekstremaliausiose pasaulyje bekelės motociklų varžybose „Red Bull Romaniacs“ dalyvaus ir trys Lietuvos atstovai.
 
B. Haakė vėl imasi lietuviško iššūkio
2019 07 16
Sugrįžimas
Debiuto pasaulio čempionate laukiančios Lietuvos moterų rinktinės vyriausiuoju treneriu dirbs puikiai mūsų šalies ledo ritulininkams pažįstamas B.Haakė.
Lietuvis lieka stipriausioje Europos lygoje
2019 07 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės gynėjas Nerijus Ališauskas pratęsė sutartį su Rygos "Dinamo" klubu ir toliau atstovaus jam KHL pirmenybėse.
Favoritai bėdų neturėjo
2019 07 01
A lyga
Lietuvos futbolo A lygos 16-ajame ture Marijampolės "Sūduva", Vilniaus "Žalgiris"ir "Kauno Žalgiris" laimėjo užtikrintai.
Užduotis – nugalėti marias
2019 07 17
Maratonas
Sunku nuspėti marias. Pamario krašto žvejai sako, kad kiekvieną minutę gali įvykti netikėtumų. Bet Kuršių marių maratono dalyviai vis tiek stojo į trasą.
Zaraso ežere – aštuonerios lenktynės
2019 07 17
F2
Vienintelis Lietuvos F-2 vandens formulių pilotas E.Riabko, Zarasuose ginsiantis Europos čempiono vardą, neslepia: „Laukia sudėtingas uždavinys."
Rado išeitį ir žais Utenoje
2019 07 17
Beisbolas
Lietuvos vyrų beisbolo rinktinei liko vienas žingsnis iki elitinio Europos čempionato diviziono. Ir šį žingsnį ji bandys žengti Utenoje.
 
Gyvenimo kelyje – istoriniai įvykiai
2019 07 17
Žvilgsnis
Algimantas Ivašauskas dalyvavo ir oficialiame Lietuvos sugrįžime į FIBA šeimą, ir Lietuvos moterų rinktinės triumfo žygyje.
Mažuose Pumpėnuose – dideli Lavrinovičiai
2019 07 17
Šventė
Šventėje Pumpėnuose – brolių Lavrinovičių ir Lukauskio atžalų kovos bei įgyvendintas kilnus tikslas: surinkta pinigų suma neįgaliajam Dariui padėti.
„Medalių galėjo būti ir daugiau“
2019 07 16
Universiada
Lietuvos studentų sporto asociacijos vadovas Č.Garbaliauskas: apie laimėjimus universiadoje, LKF požiūri, gyvenimą laivuose, šalies studentų sportą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas