Inga Jarmalaitė 2019 m. gegužės 17 d. 09:20 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Krepšinio aikštėje pamiršta politiką

Tradiciniame Baltijos šalių parlamentarų krepšinio turnyre rungtyniauja ir politikais tapę olimpiečiai.

Varžybų akimirka.
Organizatorių nuotr.
Varžybų akimirka.
   
Lietuvos Seimo komanda dalyvavo Latvijoje, Jelgavoje, vykusiame krepšinio turnyre Baltijos Asamblėjos taurei laimėti. Nuo 2006 m. rengiamame turnyre varžosi Lietuvos, Latvijos ir Estijos parlamentarai. Šiemet Baltijos Asamblėjos taurė pirmąkart atsidūrė turnyrą rengusios Latvijos parlamentarų rankose.

Iki tol 12 metų iš eilės triumfavo Estijos Rygikogo krepšinio ekipos. Lietuvos seimūnams tapti nugalėtojais pavyko tik kartą – patį pirmąjį 2006-aisiais. 

Šiemet Lietuvos komandoje žaidė šie Seimo nariai: olimpinis čempionas Virgilijus Alekna, Jonas Jarutis, Ramūnas Karbauskis, Laurynas Kasčiūnas, Andrius Kupčinskas, Andrius Mazuronis, Kęstutis Mažeika, Virginijus Sinkevičius, Audrys Šimas, Kęstutis Smirnovas. Kolegoms iš Estijos Lietuvos parlamentai nusileido 4 taškais (27:31), latviams pralaimėjo septyniais (31:38).

Kaip po turnyro pripažino vienas šios ekipos lyderių, Seimo narys, ekonomikos ir inovacijų ministras V. Sinkevičius, komanda tikrai gali žaisti geriau, bet šįkart kažkas nepavyko ir Lietuvos atstovams liko pripažinti ir estų, ir latvių pranašumą. Kaip ir pernai, lietuviai liko treti.

Šiemet pirmąkart turnyrą laimėjo Latvijos Saeimos krepšinio komanda. Kaip jums klostėsi šis turnyras? – paklausėme antrą kartą Baltijos Asamblėjos turnyre dalyvavusio ministro V. Sinkevičiaus.
Turnyras vyksta vieną dieną, žaidžiami du kėliniai po 10 minučių. Mes pirmąsias rungtynes žaidėme su estais. Estų komanda buvo labai gera, nors rungtyniavo tik šešiese. Turėjo labai stiprų centrą, jo ūgis – per du metrus. Kaip ir mūsų, estų komandoje buvo vienas olimpietis – labai gerai bėgantis dešimtkovininkas. Nors mūsų suolas buvo ilgesnis, estai šaunuoliai – jie buvo verti šios pergalės. Bent jau prieš mus.

Antrosios rungtynės su latviais mums buvo sunkesnės. Ir jėgų šiek tiek pritrūko, ir spaudimą jautėme. Turėjome galimybę laimėti, nes ilgą laiką žaidimas vyko apylygiai. Manau, galėjome užsikabinti ir bandyti laimėti, bet kažkur užstrigome.


Ar iš anksto žinojote, su kokiais žaidėjais teks rungtyniauti?
Kai nuvažiavome į Jelgavą, nežinojome, kas bus mūsų varžovai. Juk Latvijoje ir Estijoje neseniai vyko Parlamento rinkimai. Latvijos Saeimos komanda atvažiavo labai jauna – gerokai jaunesnė už mūsiškę. Pernai žaidėme su vienos sudėties latvių komanda, o šiemet – su visiškai kitokia. Tarp estų parlamentarų dar buvo vienas kitas pažįstamas veidas. 
 
Kuriems mūsų Seimo nariams geriausiai sekėsi žaisti? 
Daugiausia taškų įmetėme mes su Andriumi Mazuroniu. Bandėme V. Aleknai iškišti daug kamuolių, bet šis derinukas ne visada pavykdavo, mūsų perdavimai strigdavo. Nors labai gerą sportinę formą demonstravo A. Mazuronis, bet kažkaip mums nepavyko. Gal mažesniems žaidėjams šįkart prasčiau sekėsi, nesužaidė taip, kaip norėjo, o visi aukštesni atkakliai kovojo.

Šiemet premjero Sauliaus Skvernelio aikštėje nebuvo, o kaip sekėsi partijos pirmininkui?
Premjeras pernai žaidė Naisiuose, šiemet jo laukė paskutiniai prezidento rinkimų debatai, todėl jis negalėjo vykti. Šiemet žaidė Estijos ministras pirmininkas Jüri Ratasas, o Latvijos premjeras labai emocionaliai vadovavo savo komandai nuo suolo.
 
Manau, R. Karbauskis neišmetė savo metimų. Jis iš toli neblogai pataiko, bet šįkart nepavyko.

Ar išeina reguliariai treniruotis? Kaip sekasi aikštėje derinti skirtingas politines pažiūras?
Mes susirenkame kas savaitę antradieniais ir žaidžiame. Nepavadinčiau to labai rimtomis treniruotėmis, greičiau pažaidžiame savo malonumui. 
 
Skirtingos politinės pažiūros tikrai nekenkia, be to, kaip žinoma, mūsų koalicija yra vaivorykštinė.
 
Ar komandoje esama profesionalių krepšininkų?
Tokių neturime, visi esame mėgėjų lygio. Aš kažkada lankiau krepšinio mokyklą, bet dėl to negalėčiau savęs vadinti profesionaliu krepšininku. Profesionalus sportininkas, olimpinis čempionas mūsų komandoje yra vienas – V. Alekna, bet jis ne krepšinio profesionalas. 
 
Prieš turnyrą Latvijoje buvo generalinė repeticija su Lietuvos sporto žurnalistų federacijos ir „Perlo“ veteranų komandomis. Kaip sekėsi?
Sekėsi taip pat – ten irgi likome treti, abejas rungtynes pralošėme. Esu įsitikinęs, kad galime sužaisti geriau, gal ne geriausios sportinės formos esame.
 
Ar Baltijos Asamblėjos taurės turnyro tikslas – tik krepšinį žaisti? 
Šis turnyras skirtas trijų Baltijos šalių parlamentarams susitikti, pažaisti, pabendrauti neformalioje aplinkoje. Manau, tai labai graži, smagi tradicija. Sveika tarpusavyje parungtyniauti ir pasižiūrėti, kurie stipresni krepšinio aikštelėje. Tik gaila, kad mums nepavyksta sužaisti pagal galimybes, nes tikrai manau, kad galime pasirodyti daug geriau. 
 
Be Valerijaus Simuliko, Baltijos Asamblėjos pirmininko, kažin ar šie turnyrai vyktų – jis kasmet atidirba visą organizacinį darbą, palaiko ryšius tiek su latviais, tiek su estais.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Išėjus į gatvę, visada apsupa sirgaliai"
2019 05 20
Svetur
Dvejus metus Kinijoje praleidęs Donatas Motiejūnas – apie kinų meilę krepšiniui, požiūrį į Lietuvos rinktinę ir universalią kalbą.
MKL finale – vilniečių derbis
2019 05 19
MKL
LIDL – MKL 13-mečių berniukų finalai: trečia vieta džiaugėsi jaunieji žalgiriečiai, o čempioniškus santykius aiškinosi dvi Sostinės KM komandos.
Į pusfinalį – „Neptūnas“ ir „Rytas“
2019 05 19
LKL
Lemiamose LKL ketvirtfinalio rungtynėse klaipėdiečiai ir vilniečiai atlaikė prieniškių bei uteniškių mestus iššūkius ir išvengę staigmenų žengė tolyn.
 
„Tokių sunkių rungtynių ir tikėjomės“
2019 05 19
Gynėjas T. Mikuckis atidarė savo įvarčių sąskaitą šio sezono A lygoje ir padėjo „Kauno Žalgirio“ komandai išlyginti rezultatą rungtynėse su „Panevėžiu“.
Laimėti pavyko ne visiems mačų favoritams
2019 05 18
A lyga
A lygos 11-asis turas: „Panevėžio" ir „Kauno Žalgirio“ lygiosios, „Riterių“ įveikti palangiškiai ir namie A lygos lyderės poziciją susigrąžinusi „Sūduva“.
Kaip savaitė – taip derbis
2019 05 18
I lyga
Ketvirtos rungtynės per dvi savaites ir antrasis sostinės derbis – toks iššūkis laukia devintajam I lygos turui besiruošiančio „Vilniaus“ futbolo klubo.
Alytuje – istorinė Lietuvos ėjikės pergalė
2019 05 19
Sportinis ėjimas
Stipriausia ėjike Europoje tapusi Lietuvos sportininkė Živilė Vaiciukevičiūtė: „Sunku tuo patikėti“ (VIDEO).
Į pergalę – rekordiniu greičiu
2019 05 19
Bėgimas
Lietuvos rekordą pagerinęs ilgųjų nuotolių bėgikas Aleksandras Sorokinas triumfavo 24 valandų bėgime Šveicarijoje.
Dangoraižį šturmavo 500 bėgikų
2019 05 19
Bėgimas
Bėgimo į dangoraižį varžybos baigėsi orientacininko ir triatlonininkės triumfu. Bet abu nugalėtojai šioms neįprastoms varžyboms specialiai nesiruošė.
 
Šimtmečio proga - piniginiai prizai
2019 05 20
Tenisas
LTS įsteigė 5 tūkst. eurų Lietuvos teniso čempionato prizinį fondą, kurį išdalins vyrų ir moterų turnyrų nugalėtojams ir prizininkams.
Lietuvį sustabdė Japonijos tenisininkas
2019 05 18
Turnyras
Šveicarijoje vykstančių „Geneva Open“ vienetų atrankos varžybų pirmasis ratas Lietuvos tenisininkui Ričardui Berankiui baigėsi nesėkme.
R.Berankio metų tikslas – karjeros rekordas
2019 05 16
Žvilgsnis
„Atsiranda branda ne tik aikštėje, bet ir už jos ribų. Galiu tvirtai pasakyti, kad tai geriausias sezonas karjeroje“, - teigia Ričardas Berankis.
Kilti dar aukščiau sutrukdė trauma
2019 05 18
Tekvondo
Pasaulio tekvondo čempionatas: dvi K. Tvaronavičiūtės pergalės, kelią tolyn užkirtusi trauma, devinta vieta ir naujas įrašas Lietuvos tekvondo istorijoje.
Lietuvių laimikis – penki aukso medaliai
2019 05 18
Turnyras
Tarptautinio A. Šociko bokso turnyro finalo akcentu tapo įspūdingas R. Jokulio nokautas švedui ir rekordinė E. Skurdelio septynių pergalių serija.
Trys čempionai – lietuviai, tik neaišku kurie
2019 05 17
Turnyras
A. Šociko turnyro finaluose kovos 9 Lietuvos boksininkai. Jau aišku, kad bent trys lietuviai taps turnyro čempionais, nes finalai bus lietuviški.
 
Užsidirbo reitingo taškų
2019 05 19
Lenktynės
Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas Prancūzijoje vykusiose daugiadienėse dviratininkų lenktynėse iškovojo 20 vietą ir pelnė pasaulio reitingo taškų.
Prie sidabro pridėjo auksą
2019 05 19
Trekas
Minske vykstančiose tarptautinėse dviračių treko varžybose „Grand Prix Minsk“ lietuvis G. Serafinas laimėjo keirino rungtį ir pelnė aukso medalį.
Iš Minsko – su sidabru
2019 05 18
Dviračiai
Iš tarptautinių dviračių treko varžybų „Grand Prix Minsk“ jaunieji šalies trekininkai grįš ne tuščiomis – G. Serafinas jose iškovojo sidabrą.
Prireiks lemiamo mačo
2019 05 18
Moterų rankinis
Po ketvirtųjų Lietuvos moterų rankinio lygos rungtynių tapo aišku, kad po septynerių metų pertraukos čempionėms išsiaiškinti reikės lemiamo penktojo mačo.
Devintojo aukso link – tiesiausiu keliu
2019 05 15
LRL
„Dragūno“ rankininkai trečiose finalo serijos rungtynėse įveikė „Šviesos“ ekipą, laimėjo seriją 3:0 ir devintą kartą triumfavo Lietuvos čempionate.
"Dragūnui" iki aukso liko žingsnis
2019 05 11
LRL
Antrasis LRL pirmenybių finalo serijos susitikimas buvo emocingas ir fiziškai nelengvas abiejų besirungusių komandų rankininkams.
 
Po nervų karo – nesėkmė
2019 05 18
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkams A. Rumševičiui ir L. Každailiui kelią į FIVB turnyro „Aydin Masters" pusfinalį apmaudžiai užkirto olandai.
Lietuviai žengė į atkrintamąsias
2019 05 17
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis užtikrintai nugalėjo šeimininkus turkus ir "Aydin Open" turnyre žengė tolyn.
Merginų dvejetai – už kvalifikacijos borto
2019 05 16
Paplūdimio tinklinis
Dvi Lietuvos paplūdimio tinklininkių poros Turkijoje neprasibrovė į pagrindines varžybas. Vyrai kovas pradės nuo pagrindinio etapo.
Ant podiumo lipo ir lietuviai
2019 05 20
Motokrosas
Lietuvos motokrosininkai namų trasoje Šiauliuose sudarė rimtą konkurenciją greičiausiems Europos čempionato dalyviams.
Lietuvis – dukart vienuoliktas
2019 05 19
Motokrosas
Šeštajame pasaulio motokroso čempionato etape lietuvis A. Jasikonis dukart finišavo vienuoliktas ir bendroje įskaitoje smuktelėjo per vieną poziciją.
Autokroso gerbėjų laukia Vilkyčiai
2019 05 18
Paskelbta Vilkyčiuose birželio 8–9 d. vyksiančio Europos autokroso čempionato etapo detali dienotvarkė.
 
Įspūdį padarė lietuvio charakteris
2019 05 15
Ledo ritulys
Lietuvos vyrų rinktinės puolėjas Tadas Kumeliauskas keliasi į Vokietijos antrosios lygos ledo ritulio komandą.
Patirtį kaupia tarptautiniuose turnyruose
2019 05 08
Ledo ritulys
IIHF sprendimo apie teisę dalyvauti pasaulio čempionato atrankoje laukiančios Lietuvos ledo ritulininkės meistriškumą kelia tarptautiniuose turnyruose.
D.Zubrus: „Niekada nesakau niekada“
2019 05 05
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės žaidėjai ir treneris - apie skaudžia nesėkme pasibaigusį pasaulio čempionatą, tvarkaraščio keistenybes ir ateitį.
Tarp 400 buriuotojų - 4 lietuviai
2019 05 20
Buriavimas
Europos čempionate Atlanto vandenyne prie Portugalijos Porto miesto Lietuvos buriuotojai šešias dienas varžysis Europos čempionate.
Fanus džiugino Vilniaus ir Šiaulių klubai
2019 05 20
Regbis
Startavusiame LRF Mažosios taurės turnyre pergales iškovojo Vilniaus ir Šiaulių regbininkai.
Namo parsiveš finalinę patirtį
2019 05 19
Gimnastika
Europos meninės gimnastikos čempionate – du finaliniai garsios gimnastės Dalios Kutkaitės vadovaujamos Lietuvos jaunimo rinktinės pasirodymai.
 
Dosni Europos čempionės širdis
2019 05 19
Jubiliejus
Legendinė irkluotoja Sofija Grucova į Lietuvą yra vežusi medicininę įrangą, o mama jai įskiepijo besąlygišką meilę gyvūnams.
Sportininkų bėdos aptartos prie naujo stalo
2019 05 17
Susitikimas
Naujoje ministerijoje apsilankę sportininkai aptarė aktualiausias temas. Kai kurios jų, pavyzdžiui, Olimpinio sporto centro, linksniuojamos nuo sausio.
Prieš „Dzūkų tankus“ – kauniečių ataka
2019 05 16
Fanai
Po rungtynių iš stadiono išėjusius Alytaus „Dainavos“ fanus užpuolė kelios dešimtys Kauno „Žalgirio“ gerbėjų.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas