Inga Jarmalaitė 2019 m. gegužės 17 d. 09:20 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Krepšinio aikštėje pamiršta politiką

Tradiciniame Baltijos šalių parlamentarų krepšinio turnyre rungtyniauja ir politikais tapę olimpiečiai.

Varžybų akimirka.
Organizatorių nuotr.
Varžybų akimirka.
   
Lietuvos Seimo komanda dalyvavo Latvijoje, Jelgavoje, vykusiame krepšinio turnyre Baltijos Asamblėjos taurei laimėti. Nuo 2006 m. rengiamame turnyre varžosi Lietuvos, Latvijos ir Estijos parlamentarai. Šiemet Baltijos Asamblėjos taurė pirmąkart atsidūrė turnyrą rengusios Latvijos parlamentarų rankose.

Iki tol 12 metų iš eilės triumfavo Estijos Rygikogo krepšinio ekipos. Lietuvos seimūnams tapti nugalėtojais pavyko tik kartą – patį pirmąjį 2006-aisiais. 

Šiemet Lietuvos komandoje žaidė šie Seimo nariai: olimpinis čempionas Virgilijus Alekna, Jonas Jarutis, Ramūnas Karbauskis, Laurynas Kasčiūnas, Andrius Kupčinskas, Andrius Mazuronis, Kęstutis Mažeika, Virginijus Sinkevičius, Audrys Šimas, Kęstutis Smirnovas. Kolegoms iš Estijos Lietuvos parlamentai nusileido 4 taškais (27:31), latviams pralaimėjo septyniais (31:38).

Kaip po turnyro pripažino vienas šios ekipos lyderių, Seimo narys, ekonomikos ir inovacijų ministras V. Sinkevičius, komanda tikrai gali žaisti geriau, bet šįkart kažkas nepavyko ir Lietuvos atstovams liko pripažinti ir estų, ir latvių pranašumą. Kaip ir pernai, lietuviai liko treti.

Šiemet pirmąkart turnyrą laimėjo Latvijos Saeimos krepšinio komanda. Kaip jums klostėsi šis turnyras? – paklausėme antrą kartą Baltijos Asamblėjos turnyre dalyvavusio ministro V. Sinkevičiaus.
Turnyras vyksta vieną dieną, žaidžiami du kėliniai po 10 minučių. Mes pirmąsias rungtynes žaidėme su estais. Estų komanda buvo labai gera, nors rungtyniavo tik šešiese. Turėjo labai stiprų centrą, jo ūgis – per du metrus. Kaip ir mūsų, estų komandoje buvo vienas olimpietis – labai gerai bėgantis dešimtkovininkas. Nors mūsų suolas buvo ilgesnis, estai šaunuoliai – jie buvo verti šios pergalės. Bent jau prieš mus.

Antrosios rungtynės su latviais mums buvo sunkesnės. Ir jėgų šiek tiek pritrūko, ir spaudimą jautėme. Turėjome galimybę laimėti, nes ilgą laiką žaidimas vyko apylygiai. Manau, galėjome užsikabinti ir bandyti laimėti, bet kažkur užstrigome.


Ar iš anksto žinojote, su kokiais žaidėjais teks rungtyniauti?
Kai nuvažiavome į Jelgavą, nežinojome, kas bus mūsų varžovai. Juk Latvijoje ir Estijoje neseniai vyko Parlamento rinkimai. Latvijos Saeimos komanda atvažiavo labai jauna – gerokai jaunesnė už mūsiškę. Pernai žaidėme su vienos sudėties latvių komanda, o šiemet – su visiškai kitokia. Tarp estų parlamentarų dar buvo vienas kitas pažįstamas veidas. 
 
Kuriems mūsų Seimo nariams geriausiai sekėsi žaisti? 
Daugiausia taškų įmetėme mes su Andriumi Mazuroniu. Bandėme V. Aleknai iškišti daug kamuolių, bet šis derinukas ne visada pavykdavo, mūsų perdavimai strigdavo. Nors labai gerą sportinę formą demonstravo A. Mazuronis, bet kažkaip mums nepavyko. Gal mažesniems žaidėjams šįkart prasčiau sekėsi, nesužaidė taip, kaip norėjo, o visi aukštesni atkakliai kovojo.

Šiemet premjero Sauliaus Skvernelio aikštėje nebuvo, o kaip sekėsi partijos pirmininkui?
Premjeras pernai žaidė Naisiuose, šiemet jo laukė paskutiniai prezidento rinkimų debatai, todėl jis negalėjo vykti. Šiemet žaidė Estijos ministras pirmininkas Jüri Ratasas, o Latvijos premjeras labai emocionaliai vadovavo savo komandai nuo suolo.
 
Manau, R. Karbauskis neišmetė savo metimų. Jis iš toli neblogai pataiko, bet šįkart nepavyko.

Ar išeina reguliariai treniruotis? Kaip sekasi aikštėje derinti skirtingas politines pažiūras?
Mes susirenkame kas savaitę antradieniais ir žaidžiame. Nepavadinčiau to labai rimtomis treniruotėmis, greičiau pažaidžiame savo malonumui. 
 
Skirtingos politinės pažiūros tikrai nekenkia, be to, kaip žinoma, mūsų koalicija yra vaivorykštinė.
 
Ar komandoje esama profesionalių krepšininkų?
Tokių neturime, visi esame mėgėjų lygio. Aš kažkada lankiau krepšinio mokyklą, bet dėl to negalėčiau savęs vadinti profesionaliu krepšininku. Profesionalus sportininkas, olimpinis čempionas mūsų komandoje yra vienas – V. Alekna, bet jis ne krepšinio profesionalas. 
 
Prieš turnyrą Latvijoje buvo generalinė repeticija su Lietuvos sporto žurnalistų federacijos ir „Perlo“ veteranų komandomis. Kaip sekėsi?
Sekėsi taip pat – ten irgi likome treti, abejas rungtynes pralošėme. Esu įsitikinęs, kad galime sužaisti geriau, gal ne geriausios sportinės formos esame.
 
Ar Baltijos Asamblėjos taurės turnyro tikslas – tik krepšinį žaisti? 
Šis turnyras skirtas trijų Baltijos šalių parlamentarams susitikti, pažaisti, pabendrauti neformalioje aplinkoje. Manau, tai labai graži, smagi tradicija. Sveika tarpusavyje parungtyniauti ir pasižiūrėti, kurie stipresni krepšinio aikštelėje. Tik gaila, kad mums nepavyksta sužaisti pagal galimybes, nes tikrai manau, kad galime pasirodyti daug geriau. 
 
Be Valerijaus Simuliko, Baltijos Asamblėjos pirmininko, kažin ar šie turnyrai vyktų – jis kasmet atidirba visą organizacinį darbą, palaiko ryšius tiek su latviais, tiek su estais.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
Prie „Žalgirio“ arenos – viruso medžioklė
2020 02 28
Situacija
Prieš Eurolygos rungtynes su Milano komanda prie pagrindinių „Žalgirio“ arenos įėjimų aistruolių kūno temperatūra bus patikrinta termovizoriais.
Treneriams - papildomas darbo įrankis
2020 02 27
Treneriai
LKF kartu su Kauno technologijos universitetu krepšinio bendruomenei pristatė vaizdo įrašų analizės programą „BasketMap“.
„Žalgiris“ leis susigrąžinti pinigus
2020 02 27
Eurolyga
Ketvirtadienį Kauno „Žalgiris“ dar kartą patvirtino, kad per Eurolygos rungtynes laikysis rekomendacijų, skirtų užtikrinti žiūrovų saugumą.
 
M. Vainikaitis tapo „Sūduvos“ nariu
2020 02 28
Naujokai
Marijampolės „Sūduva“ pasirašė ilgalaikę sutartį su dešiniojo krašto gynėju Modestu Vainikaičiu.
Geriausias futbolininkas - E. Šetkus
2020 02 28
Apdovanojimai
Ketvirtadienį Vilniuje vyko iškilminga 2019 metų Lietuvos futbolo geriausiųjų apdovanojimų ceremonija.
17-mečiai pralaimėjo Alžyrui
2020 02 27
Lietuvos jaunių (iki 17 metų) futbolo rinktinė UEFA „Development“ turnyre nusileido Alžyro komandai.
Justinas Kinderis taip pat pateko į finalą
2020 02 28
Pasaulio taurė
Kaire (Egiptas) vykstančiame šiuolaikinės penkiakovės Pasaulio taurės I etape vyrų varžybų atrankos barjerą įveikė J. Kinderis.
S. Bertašius pagerino Lietuvos rekordą
2020 02 27
Bėgimas
Lietuvos bėgikas Simas Bertašius Serbijoje iškovojo pergalę ir pagerino Lietuvos rekordą.
Lietuvos bėgikai metus pradėjo rekordais
2020 02 27
Bėgimas
Geriausiems Lietuvos maratonininkams Remigijui Kančiui ir Ignui Brasevičiui startai praėjusių metų Kauno maratone tapo atsispyrimo tašku.
 
Italijoje - L. Grigelio nesėkmė
2020 02 27
Tenisas
Italijoje vykstančiame ITF turnyre lietuvis Laurynas Grigelis neįveikė aštuntfinalio barjero.
Lietuvos teniso kelias – knygos puslapiuose
2020 02 27
Leidinys
Lietuvos sporto muziejuje pažymint šalies teniso 100-metį pristatyta Vinco Korkučio knyga „Lietuvos teniso sąjungai – 100 metų“.
L. Grigelis Italijoje iškovojo pergalę
2020 02 26
Tenisas
Lietuvos tenisininkas Laurynas Grigelis antradienį Italijoje pergale pradėjo naują sezoną.
Monique: vietoj mikrofono – bokso pirštinės
2020 02 28
Daininikė
Gerai žinoma dainininkė, muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ komisijos narė Monika Pundziūtė-Monique rytais skuba ne į įrašų studiją, bet į sporto salę.
Fechtuotojas L. Kalininas Europoje - 12-as
2020 02 27
Fechtavimas
Kroatijoje vykstančiame Europos jaunių ir jaunimo fechtavimo čempionate Leonardas Kalininas užėmė 12-ąją vietą.
O. Bareikio tikslas - paralimpinis medalis
2020 02 27
Osvaldas Bareikis (27 m.) šiuo metu deda pamatus lemiamam sezonui kovoje dėl bilieto į 2020 m. Tokijo paralimpines žaidynes.
 
S. Krupeckaitė pasaulio čempionate – aštunta
2020 02 27
Trekas
Berlyne (Vokietija) vykstančio 117-ojo pasaulio dviračių treko čempionato moterų sprinto rungtyje ketvirtadienį Simona Krupeckaitė užėmė aštuntą vietą.
O. Baleišytė pasaulio čempionate - šešta
2020 02 27
Trekas
Berlyne (Vokietija) vykstančio 117-ojo pasaulio dviračių treko čempionato moterų skrečo rungtyje trečiadienį Olivija Baleišytė užėmė šeštą vietą.
Dvi dviratininkės - olimpinėse žaidynėse
2020 02 26
Trekas
Lietuvos treko dviratininkės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė užsitikrino kelialapius į Tokijo olimpines žaidynes.
Rankininkai susigrums dėl LRF taurės
2020 02 26
Rankinis
Jau ateinantį savaitgalį po 4 stipriausias vyrų ir moterų rankinio komandas rinksis Alytuje, kur kausis dėl LRF taurės.
Į ketvirtfinalį – du Lietuvos klubai
2020 02 23
Baltijos lyga
Finišavus Baltijos rankinio lygos reguliariajam sezonui paaiškėjo, kad kovą dėl trofėjaus toliau tęs du Lietuvos klubai – „Dragūnas“ ir VHC „Šviesa“.
Profesoriui – gavosūkiai dėl žaidėjų
2020 02 21
Taurė
Lietuvos rankinio federacijos moterų taurė: Antano Skarbaliaus galvosūkis, „Eglės“ potencialas ir kas gali pakišti koją Garliavai.
 
Viruso grėsmė pakeitė planus
2020 02 25
Sniego tinklinis
Vilniuje pirmą kartą rinkosi EEVZA tinklinio vadovai, o LTF viceprezidentas M. Vasiliauskas atskleidė, kad dėl viruso grėsmės lietuviai nevyks į Italiją.
"Kaunas-VDU" - Baltijos finalo ketverte
2020 02 23
Tinklinis
Kauno „Kauno-VDU“ tinklininkės pademonstravo savo charakterį ir įspūdingai išplėšė kelialapį į Baltijos tinklinio čempionato finalo ketverto turnyrą.
Slovakijoje - bronzinis lietuvių finišas
2020 02 23
Sniego tinklinis
Slovakijos kalnuose vykusiame Europos sniego tinklinio turo etape Lietuvos komandoms skirtingai susiklostė mažieji finalai.
Lietuviui - metų naujoko titulas Azijoje
2020 02 26
Le Manas
Lietuvos lenktynininkas Gustas Grinbergas sulaukė dar vieno įvertinimo Azijoje.
Taisyklės – savotiškas varžybų scenarijus
2020 02 26
1000 km lenktynės
Paskelbus registraciją į „Aurum 1006 km lenktynes“, jas organizuojanti VšĮ „Promo Events" iškart sulaukė paraiškų.
Po košmaro trasoje – saldus triumfo jausmas
2020 02 24
Žiedinės lenktynės
Triumfas Azijoje – pirmas G.Grinbergo titulas profesionaliame autosporte ir vienas didžiausių laimėjimų Lietuvos žiedinių lenktynių istorijoje.
 
Šveicarijoje - A. Drukarovo rekordas
2020 02 28
Kalnų slidinėjimas
Šveicarijoje vykstančiose FIS kalnų slidinėjimo varžybose A. Drukarovas pasiekė asmeninį rekordą.
Biatlono viltys žlugo ištižusiame sniege
2020 02 27
Biatlonas
Lietuvių viltis sustabdė „košė“ – taip galima pavadinti ištižusią trasą Raubičiuose (Baltarusija) vykstančiame Europos biatlono čempionate.
N. Kočergina pateko į supersprinto finalą
2020 02 26
Biatlonas
Šalia Minsko esančiuose Raubičiuose (Baltarusija) prasidėjo Europos biatlono čempionatas.
Briliantas žolės riedulio karūnoje
2020 02 27
Žolės riedulys
Buvusios rankininkės Donatos Martinkienės dėka Kaune įsižiebė žolės riedulio židinys, jos auklėtiniai sėkmingai žaidžia šalies čempionatuose.
Šaulė G. Rankelytė užėmė 12-ą vietą
2020 02 27
Šaudymas
Europos jaunimo šaudymo čempionate Lenkijoje lietuviai į pajėgiausių dešimtukus neprasibrovė.
Į finalą pateko tik G. Venčkauskaitė
2020 02 26
Šiuolaikinė penkiakovė
Pasaulio šiuolaikinės penkiakovės taurės sezonas Lietuvos sportininkėms prasidėjo skirtingai.
 
Olimpinių žaidynių atšaukimo nesvarsto
2020 02 27
Olimpinės žaidynės
Tokijo olimpinių žaidynių organizacinis komitetas nesvarstė atšaukimo galimybės dėl koronaviruso grėsmės.
„Dviratininkų treneriai į laikrodį nežiūri“
2020 02 27
Jubiliejus
Vasario 27 d. 80 m. jubiliejų švenčiantis Alytaus dviračių sporto treneris Napoleonas Buinauskas: „Man ramybės dar nesinorėjo.“
Sporto fondui skubiai ieško ekspertų
2020 02 25
Fondas
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, esant papildomam poreikiui, pakartotinai kviečia teikti kandidatūras Sporto rėmimo fondo paraiškoms vertinti
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas