VšĮ "Grynam Ore" inf. 2019 m. gegužės 16 d. 09:46 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Dalyvių laukia ekstremalūs iššūkiai

Gegužės 25 d. Anykščiai kviečia ieškoti nuotykių. „Nykštietiškas triatlonas“ – tai iš trijų rungčių susidedančios važybos, bet jos būdingos tik Anykščiams.

Sporto šventė Anykščiuose.
„AS photohobby“ nuotr.
Sporto šventė Anykščiuose.
Paskutinis gegužės savaitgalis Anykščiuose bus pats sportiškiausias ir įdomiausias visoje Lietuvoje. Juk prieš prezidento rinkimus reikia gerai pravėdinti galvas. Jau ne vienerius metus Anykščiai Lietuvos turizmo žemėlapyje užima labai tvirtą poziciją ir konkuruoja net su didžiaisiais šalies kurortais dėl turistų dėmesio ir atostogų krypties pasirinkimo. Turistai, atvykę čia vienai dienai, dažnai nustemba, kiek daug čia dėmesio vertų vietų ir pramogų, o per vieną dieną aplankyti visko neįmanoma, todėl iš karto planuoja kitą kelionę į Anykščius.

Sėkmė slypi detalėse

Galima populiariai pasakyti, kad Anykščių sėkmė slypi detalėse. Atvykus nesunku pastebėti mažos bendruomenės privalumus, skirtingi turizmo paslaugų teikėjai yra draugiški, vieni kitus palaiko, dalinasi turizmo informacija, rekomenduoja vieni kitus. Anykščiai yra puikus turizmo bendruomenės pavyzdys, kai viskas daroma su vienu tikslu – garsinti savo kraštą. Mieste pilna smulkių, bet malonių detalių, sukuriančių jaukumo ir išskirtinumo įspūdį, pavyzdžiui, sutvarkyta ir nuolat tobulinama turizmo infrastruktūra, tipis miesto parke, šviesos instaliacijos naktį, unikalių renginių, kurie kaskart suteikia miestui kitokių atspalvių, gausa. Vienas tokių renginių yra nuotykių lenktynės „Nykštietiškas triatlonas“.

Gegužės paskutinį savaitgalį Anykščiuose dominuos sportinis turizmas

Turizmas, sportas, pramoga! Su tokiu šūkiu „Nykštietiškas triatlonas“ kviečia pasiimti į komandą draugą ir sudalyvauti pašėlusiose Anykščių pažinimo varžybose. Renginio organizatoriai tikina, kad toks renginio pavadinimas pasirinktas ne veltui. Žodis „triatlonas“ atspindi skirtingus Anykščių pažinimo būdus. Sportą ir pramogas mėgstantys žmonės kviečiami rungtyniauti plaukiant baidare, pėsčiomis ar važiuojant dviračiu. Toks triatlonas tapo „nykštietišku“, nes iš tiesų neturi nieko bendra su tikruoju triatlono sportu. Šios varžybos yra kur kas paprastesnės, bet tikrai nuotaikingesnės. „Nykštietiškas“ asocijuojasi su Anykščių miesto pavadinimo kilmės legenda apie prie upelio skalbiančios moters užgautą nykštį, kuris ir tapo vienu iš „nykštietiško triatlono“ simbolių. O kad sportininkams ir mėgėjams būtų aiškus šių varžybų tikslas, tą puikiai atspindi „nuotykių lenktynės“.

„Nykštietiškame triatlone“ varžomasi komandiniu principu, o komandą sudaro tik du žmonės. Dalyviai turi galimybę rinktis trasą pagal savo pajėgumą, tačiau tai turi padaryti turėdami itin mažai informacijos apie pačias trasas. Skelbiamos tik pagrindinės trasų rungtys ir prognozuojamas įveikimo laikas. Visa kita organizatoriai laiko visiška paslaptimi. O visą informaciją apie lenktynių trasą dalyviai sužino likus vos 15 min. iki starto.

Vienus žmones dalyvauti „Nykštietiškame triatlone“ skatina sportinės intencijos, kitus – noras aktyviai ir turiningai praleisti savaitgalį gamtoje. Renginio dalyvių auditorija, pasak organizatorių, labai skirtinga. Tiek pagal profesiją ar pomėgius, tiek pagal amžių. Jauniausias kada nors buvęs dalyvis – vos metukų vaikas, kurį tėvai, 2015 m., dalyvaudami dviračių „rogainingo“ trasoje, vežiojosi ant nugaros. Vyriausiajam – per šešiasdešimt. Nuotykių lenktynių trasas Anykščiuose yra išbandęs šokėjas Deividas Meškauskas, olimpietis slidininkas ir biatlonininkas Vytautas Strolia. O šeštąją dešimtį perkopęs Seimo narys Algirdas Sysas nėra praleidęs nė vienų lenktynių – jis „Nykštietiškame triatlone“ kasmet sėkmingai dalyvauja nuo pat 2011 metų ir yra išbandęs net „Elito“ trasą.„Nykštietiškas triatlonas“ – bendruomeniškumo pavyzdys

VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centro laikinoji vadovė Kristina Beinorytė pasidalijo miesto sėkmės formule: „Turizmas – Anykščių rajono strateginė kryptis. Ir tai atsispindi ne tik savivaldybės strateginiuose planuose. Nors ir maži, tačiau Anykščiai puikiai išnaudoja savo privalumus prieš didžiuosius miestus. Bendravimo ir susikalbėjimo tarp vietos turizmo paslaugų teikėjų galima tik pavydėti. Kryptingas vietos valdžios, verslininkų ir bendruomenės darbas užaugino labai saldžių vaisių. Visa tai puikiai atsispindės per „Nykštietiško triatlono“ varžybas, nes vykstant šiam renginiui visas rajonas susivienys.“ Anykštėnai šiemet vėl nustebins – nuotykių lenktynės persikels į virtualią realybę.

 Vienas „Nykštietiško triatlono“ organizatorių Marijus Rindzevičius atskleidžia keletą intriguojančių būsimo renginio detalių:

•    Dalyvių laukia ekstremalus iššūkis – teks nušokti nuo kelių šimtų metrų aukštyje esančio lieptelio. Tiesa, visa tai bus 3D erdvėje.

•    Nuotykių trasas dalyviai įveiks dviračiais, baidarėmis, pėsčiomis, riedučiais, bus priversti pasinaudoti reguliariais pramoginio traukinio reisais, o dalį trasos įveiks net rogutėmis!

•    Varžybų metu dalyviai susipažins su sakraliniu menu. Tačiau net didžiausiems sakralinio meno žinovams vargu ar žinios padės jausti pranašumą lenktynėse.

•    Finiše dalyvių lauks kavos pupelių kalnas. Jie turės galimybę tą kalną šiek tiek perskirstyti ir kavos paragauti.

•    Ne visus atsakymus (kontrolinius punktus) rasite žemėlapyje. Dalį jų surasti pavyks tik išsiaiškinus organizatorių parengtas užuominas.

•    Organizatoriai tikina, kad gegužės 25 d. varžybų dalyviai pamatys Anykščiuose FLAMINGUS, kad renginio dieną net obelys užderės ir kad tikrai teks padirbėti prie mandrų puodų.

•    Kiekvienas dalyvis jau yra laimėtojas – po finišo visi bus apdovanoti net iki 100 proc. nuolaidų siekiančiu paketu beveik visoms Anykščių krašto pramogoms.

„Nykštietiškas triatlonas“ vyks jau devintą kartą. Renginys kasmet keičia lokaciją, kad dalyviai kaskart patirtų naujų įspūdžių. Šiemet lenktynių dalyvius savo teritorijoje priglaus kaimo turizmo sodyba „Esina“.
Startavę prie vaizdingo Rubikių ežero, dalyviai finišą pasieks jau Anykščiuose, kur jų lauks daug staigmenų. Suskubkite registruotis www.nuotykiulenktynes.lt – registracija baigiasi jau šį penktadienį.
 

Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Kaip ir pernai, pradės dvikova su baskais
2019 07 19
Tvarkaraščiai
Paaiškėjo 2019-2020 Eurolygos tvarkaraštis. Pirmajame mače "Žalgiris" Kaune rungsis su Viktorijos "Baskonia" krepšininkais.
M. Kuzminskas lieka Pirėjuje
2019 07 19
Krepšinis
Anot žiniasklaidos, 30-emetis lietuvis krepšininkas Mindaugas Kuzminskas sutarė su "Olympiakos" dėl kito sezono.
Lietuva - favoritų krepšelyje
2019 07 19
Burtai
Europos krepšinio čempionato atrankoje lietuviai tikrai nesustiks su galingomis Ispanijos, Prancūzijos ir Serbijos rinktinėmis.
 
"Esame realistai - šansų turime nedaug"
2019 07 20
Paplūdimio futbolas
Lietuvos paplūdimio futbolo rinktinė išvyko į Maltą, kur dalyvaus atrankos į pasaulio čempionatą turnyre.
Šiaulietės - per žingsnį nuo trofėjaus
2019 07 19
Moterų futbolas
Šiaulių "Gintros-Universiteto" futbolininkės "Amber Cup" turnyre 4:0 sutriuškino Rygos "Dinamo".
Kritikos LFF pažėrė Seimo nariai
2019 07 19
Kuluaruose
Seimo grupės „Už Lietuvos futbolo ateitį“ nariai kviečia Vyriausybę skirti lėšas futbolui tik tuo atveju, jeigu LFF taps demokratiška ir skaidria.
Lietuvė pateko į finalą
2019 07 20
Lengvoji atletika
uropos jaunimo (iki 20 metų) lengvosios atletikos čempionato moterų 200 m bėgimo rungties pusfinalyje A. Andriukaitytė finišavo devinta iš visų dalyvių.
Lietuvė laimėjo varžybas Italijoje
2019 07 20
Lengvoji atletika
Dovilė Dzindzaletaitė tapo Italijoje vykusių varžybų trišuolio rungties nugalėtoja.
A. Gudžius išbandys jėgas Londone
2019 07 19
Disko metimas
„Deimantinės lygos“ lengvosios atletikos varžybų 10-asis šio sezono etape varžysis ir pasauliočempionatui Katare besirengiantis Andrius Gudžius.
 
Kelią turnyre baigė ketvirtfinalyje
2019 07 19
Tenisas
Belgas Z. Bergso pirmavęs prieš J. Tverijoną turnyre Estijoje susižeidė ir nebetęsė rungtynių. Ketvirtfinalyje lietuvos nusileido rusui B. Bobrovui.
Lietuvė žengė į ketvirtfinalį
2019 07 18
Tenisas
Meksikoje vykstančio moterų teniso turnyro „Cancun Tennis Cup“ pirmajame etape J.Mikulskytė nugalėjo rusę, o antrajame - japonę.
Lietuvis pateko į antrą etapą
2019 07 18
Tenisas
Turnyre Estijoje Julius Tverijonas 7:6 (7:5), 6:4 nugalėjo prancūzą Mathieu Scaglią ir pateko į antrąjį etapą.
Trispalvė lietuvių garbei kilo Londone
2019 07 05
Svetur
Anglijos sostinėje dvi dienas vykusiame tarptautiniame braziliškojo džiu-džitsu turnyre „British Open 2019“ penkis medalius iškovojo Lietuvos atletai.
Lietuvei - bilietas į pasaulio čempionatą
2019 07 01
Karatė
A. Meškauskienė kiokušin karatė pasaulio pirmenybių atrankoje nukeliavo iki pusfinalio ir pelnė kelialapį į finalinį turnyrą Japonijoje.
Lietuvį palaužė Azerbaidžano milžinas
2019 06 30
Europos žaidynės
Romo Fridriko viltis iškovoti Europos žaidynių medalį sužlugdė Rio de Žaneiro olimpinis prizininkas.
 
MTB dviračių lenktynės vėl vyks Žagarėje
2019 07 18
MTB
„MTB dviračių maratonų taurės“ varžybos, kaip ir pernai, taps Žagarės vyšnių festivalio dalimi.
Lietuviai kibo į atlapus lyderiams
2019 07 14
Trekas
Europos jaunių (17-18 metų) ir jaunimo (iki 23 metų) dviračių treko čempionato penkoji diena buvo sėkminga lietuviams.
Griūtis nesutrukdė lietuviui pasiekti finišą
2019 07 13
Trekas
Europos jaunių ir jaunimo treko čempionate Žygimantas Norutis turėjo persėsti ant atsarginio dviračio, nes pagrindinis per griūti lūžo nepataisomai.
Lietuvos merginų laukia lemiamas mūšis
2019 07 18
Rankinis
Ketvirtadienio vakarą Lietuvos devyniolikmečių merginų rankinio rinktinė rungsis su Šiaurės Makedonijos komanda.
Išlipo iš duobės ir šventė pergalę
2019 07 16
Čempionatas
Lietuvos merginų iki 19 metų rankinio rinktinė iškovojo pirmąją pergalę Klaipėdoje vykstančiame Europos čempionate.
Nesėkme pradėjo Europos čempionatą
2019 07 16
Čempionatas
Lietuvos merginų iki 19 metų rankinio rinktinė nesėkme pradėjo Europos čempionato kovas Klaipėdoje - 21:31 (12:19) nusileido Šveicarijos bendraamžėms.
 
Į ketvirtfinalį neprasibrovė
2019 07 20
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis FIVB trijų žvaigždučių turnyre Kanadoje nusileido norvegams H. Molui ir M. Berntsenui.
Europos čempionate - dešimti
2019 07 19
Neįgaliųjų sportas
Lietuvos vyrų tinklinio sėdint rinktinė Europos čempionate Budapešte iškovojo vieną pergalę ir užėmė 10-ąją vietą.
Lietuviai Kanadoje žengia be pralaimėjimų
2019 07 19
Paplūdimio tinklinis
FIVB trijų žvaigždučių serijos paplūdimio tinklinio turnyro grupės varžybose A. Rumševičius ir L. Každailis finišavo pirmi ir pateko į aštuntfinalį.
Treniruotė baigėsi žvyre
2019 07 19
Auto
Per treniruotę prieš lenktynes Barselonoje nedidelė G. Grinbergo klaida ketvirtajame posūkyje baigėsi laimingai: nenukentėjo nei jis, nei automobilis.
Laimėti galima išvengus vadovo klaidų
2019 07 19
"Aurum 1006 km lenktynių" favoritai - apie lenktynių taktinių sprendimų ypatumus.
Į pagalbą teisėjams - specialios kameros
2019 07 19
Auto
„Aurum 1006 km lenktynėse“ šiemet pirmą kartą per 20 metų įdiegta trasos stebėjimo kameromis sistema.
 
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
B. Haakė vėl imasi lietuviško iššūkio
2019 07 16
Sugrįžimas
Debiuto pasaulio čempionate laukiančios Lietuvos moterų rinktinės vyriausiuoju treneriu dirbs puikiai mūsų šalies ledo ritulininkams pažįstamas B.Haakė.
Lietuvis lieka stipriausioje Europos lygoje
2019 07 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės gynėjas Nerijus Ališauskas pratęsė sutartį su Rygos "Dinamo" klubu ir toliau atstovaus jam KHL pirmenybėse.
Atkakliausiai varžėsi keturvietės baidarės
2019 07 20
Baidarių ir kanojų irklavimas
Per 200 baidarų ir kanojų irkluotojų rungiasi Trakuose vykstančiame Lietuvos čempionate.
Atrankos barjerą įveikė du lietuviai
2019 07 19
Šiuolaikinė penkiakovė
Pasaulio šiiuolaikinės penkiakovės jaunių čempionate iš keturių dalygvavusių lietuvių dviems pavyko įveikti įveikti atranką.
Ruoštis varžyboms - į spa centrą
2019 07 19
Olimpinis festivalis
Olimpinio jaunimo festivalio varžybų arenoje plaukikai galės treniruotis tik sekmadienį. Lietuvos delegacijai Baku teko ieškoti alternatyvių kelių.
 
Vėliavnešio pareigos pridėjo pasitikėjimo
2019 07 20
Olimpinis festivalis
„Atvažiavau siekti kuo aukštesnio rezultato ir nenuvilti žmonių, kurie tiki manim", - apie jaunimo olimpinį festivalį kalba lengvaatletis K. Gelažius.
Fanams - "Žalgirio" spalvų ledai
2019 07 19
Kuluaruose
„Dadu“ prekės ženklo žalios ir baltos spalvų ledai jau pasiekė Lietuvos parduotuvių lentynas.
Į Baku palydėjo ir prezidentas
2019 07 18
Olimpinis festivalis
"Padarykite viską ir dar truputį“, – išvykstantiems į jaunimo olimpinį festivalį sportininkams kalbėjo LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas