VšĮ "Grynam Ore" inf. 2019 m. gegužės 16 d. 09:46 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Dalyvių laukia ekstremalūs iššūkiai

Gegužės 25 d. Anykščiai kviečia ieškoti nuotykių. „Nykštietiškas triatlonas“ – tai iš trijų rungčių susidedančios važybos, bet jos būdingos tik Anykščiams.

Sporto šventė Anykščiuose.
„AS photohobby“ nuotr.
Sporto šventė Anykščiuose.
Paskutinis gegužės savaitgalis Anykščiuose bus pats sportiškiausias ir įdomiausias visoje Lietuvoje. Juk prieš prezidento rinkimus reikia gerai pravėdinti galvas. Jau ne vienerius metus Anykščiai Lietuvos turizmo žemėlapyje užima labai tvirtą poziciją ir konkuruoja net su didžiaisiais šalies kurortais dėl turistų dėmesio ir atostogų krypties pasirinkimo. Turistai, atvykę čia vienai dienai, dažnai nustemba, kiek daug čia dėmesio vertų vietų ir pramogų, o per vieną dieną aplankyti visko neįmanoma, todėl iš karto planuoja kitą kelionę į Anykščius.

Sėkmė slypi detalėse

Galima populiariai pasakyti, kad Anykščių sėkmė slypi detalėse. Atvykus nesunku pastebėti mažos bendruomenės privalumus, skirtingi turizmo paslaugų teikėjai yra draugiški, vieni kitus palaiko, dalinasi turizmo informacija, rekomenduoja vieni kitus. Anykščiai yra puikus turizmo bendruomenės pavyzdys, kai viskas daroma su vienu tikslu – garsinti savo kraštą. Mieste pilna smulkių, bet malonių detalių, sukuriančių jaukumo ir išskirtinumo įspūdį, pavyzdžiui, sutvarkyta ir nuolat tobulinama turizmo infrastruktūra, tipis miesto parke, šviesos instaliacijos naktį, unikalių renginių, kurie kaskart suteikia miestui kitokių atspalvių, gausa. Vienas tokių renginių yra nuotykių lenktynės „Nykštietiškas triatlonas“.

Gegužės paskutinį savaitgalį Anykščiuose dominuos sportinis turizmas

Turizmas, sportas, pramoga! Su tokiu šūkiu „Nykštietiškas triatlonas“ kviečia pasiimti į komandą draugą ir sudalyvauti pašėlusiose Anykščių pažinimo varžybose. Renginio organizatoriai tikina, kad toks renginio pavadinimas pasirinktas ne veltui. Žodis „triatlonas“ atspindi skirtingus Anykščių pažinimo būdus. Sportą ir pramogas mėgstantys žmonės kviečiami rungtyniauti plaukiant baidare, pėsčiomis ar važiuojant dviračiu. Toks triatlonas tapo „nykštietišku“, nes iš tiesų neturi nieko bendra su tikruoju triatlono sportu. Šios varžybos yra kur kas paprastesnės, bet tikrai nuotaikingesnės. „Nykštietiškas“ asocijuojasi su Anykščių miesto pavadinimo kilmės legenda apie prie upelio skalbiančios moters užgautą nykštį, kuris ir tapo vienu iš „nykštietiško triatlono“ simbolių. O kad sportininkams ir mėgėjams būtų aiškus šių varžybų tikslas, tą puikiai atspindi „nuotykių lenktynės“.

„Nykštietiškame triatlone“ varžomasi komandiniu principu, o komandą sudaro tik du žmonės. Dalyviai turi galimybę rinktis trasą pagal savo pajėgumą, tačiau tai turi padaryti turėdami itin mažai informacijos apie pačias trasas. Skelbiamos tik pagrindinės trasų rungtys ir prognozuojamas įveikimo laikas. Visa kita organizatoriai laiko visiška paslaptimi. O visą informaciją apie lenktynių trasą dalyviai sužino likus vos 15 min. iki starto.

Vienus žmones dalyvauti „Nykštietiškame triatlone“ skatina sportinės intencijos, kitus – noras aktyviai ir turiningai praleisti savaitgalį gamtoje. Renginio dalyvių auditorija, pasak organizatorių, labai skirtinga. Tiek pagal profesiją ar pomėgius, tiek pagal amžių. Jauniausias kada nors buvęs dalyvis – vos metukų vaikas, kurį tėvai, 2015 m., dalyvaudami dviračių „rogainingo“ trasoje, vežiojosi ant nugaros. Vyriausiajam – per šešiasdešimt. Nuotykių lenktynių trasas Anykščiuose yra išbandęs šokėjas Deividas Meškauskas, olimpietis slidininkas ir biatlonininkas Vytautas Strolia. O šeštąją dešimtį perkopęs Seimo narys Algirdas Sysas nėra praleidęs nė vienų lenktynių – jis „Nykštietiškame triatlone“ kasmet sėkmingai dalyvauja nuo pat 2011 metų ir yra išbandęs net „Elito“ trasą.„Nykštietiškas triatlonas“ – bendruomeniškumo pavyzdys

VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centro laikinoji vadovė Kristina Beinorytė pasidalijo miesto sėkmės formule: „Turizmas – Anykščių rajono strateginė kryptis. Ir tai atsispindi ne tik savivaldybės strateginiuose planuose. Nors ir maži, tačiau Anykščiai puikiai išnaudoja savo privalumus prieš didžiuosius miestus. Bendravimo ir susikalbėjimo tarp vietos turizmo paslaugų teikėjų galima tik pavydėti. Kryptingas vietos valdžios, verslininkų ir bendruomenės darbas užaugino labai saldžių vaisių. Visa tai puikiai atsispindės per „Nykštietiško triatlono“ varžybas, nes vykstant šiam renginiui visas rajonas susivienys.“ Anykštėnai šiemet vėl nustebins – nuotykių lenktynės persikels į virtualią realybę.

 Vienas „Nykštietiško triatlono“ organizatorių Marijus Rindzevičius atskleidžia keletą intriguojančių būsimo renginio detalių:

•    Dalyvių laukia ekstremalus iššūkis – teks nušokti nuo kelių šimtų metrų aukštyje esančio lieptelio. Tiesa, visa tai bus 3D erdvėje.

•    Nuotykių trasas dalyviai įveiks dviračiais, baidarėmis, pėsčiomis, riedučiais, bus priversti pasinaudoti reguliariais pramoginio traukinio reisais, o dalį trasos įveiks net rogutėmis!

•    Varžybų metu dalyviai susipažins su sakraliniu menu. Tačiau net didžiausiems sakralinio meno žinovams vargu ar žinios padės jausti pranašumą lenktynėse.

•    Finiše dalyvių lauks kavos pupelių kalnas. Jie turės galimybę tą kalną šiek tiek perskirstyti ir kavos paragauti.

•    Ne visus atsakymus (kontrolinius punktus) rasite žemėlapyje. Dalį jų surasti pavyks tik išsiaiškinus organizatorių parengtas užuominas.

•    Organizatoriai tikina, kad gegužės 25 d. varžybų dalyviai pamatys Anykščiuose FLAMINGUS, kad renginio dieną net obelys užderės ir kad tikrai teks padirbėti prie mandrų puodų.

•    Kiekvienas dalyvis jau yra laimėtojas – po finišo visi bus apdovanoti net iki 100 proc. nuolaidų siekiančiu paketu beveik visoms Anykščių krašto pramogoms.

„Nykštietiškas triatlonas“ vyks jau devintą kartą. Renginys kasmet keičia lokaciją, kad dalyviai kaskart patirtų naujų įspūdžių. Šiemet lenktynių dalyvius savo teritorijoje priglaus kaimo turizmo sodyba „Esina“.
Startavę prie vaizdingo Rubikių ežero, dalyviai finišą pasieks jau Anykščiuose, kur jų lauks daug staigmenų. Suskubkite registruotis www.nuotykiulenktynes.lt – registracija baigiasi jau šį penktadienį.
 

Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Išėjus į gatvę, visada apsupa sirgaliai"
2019 05 20
Svetur
Dvejus metus Kinijoje praleidęs Donatas Motiejūnas – apie kinų meilę krepšiniui, požiūrį į Lietuvos rinktinę ir universalią kalbą.
MKL finale – vilniečių derbis
2019 05 19
MKL
LIDL – MKL 13-mečių berniukų finalai: trečia vieta džiaugėsi jaunieji žalgiriečiai, o čempioniškus santykius aiškinosi dvi Sostinės KM komandos.
Į pusfinalį – „Neptūnas“ ir „Rytas“
2019 05 19
LKL
Lemiamose LKL ketvirtfinalio rungtynėse klaipėdiečiai ir vilniečiai atlaikė prieniškių bei uteniškių mestus iššūkius ir išvengę staigmenų žengė tolyn.
 
„Tokių sunkių rungtynių ir tikėjomės“
2019 05 19
Gynėjas T. Mikuckis atidarė savo įvarčių sąskaitą šio sezono A lygoje ir padėjo „Kauno Žalgirio“ komandai išlyginti rezultatą rungtynėse su „Panevėžiu“.
Laimėti pavyko ne visiems mačų favoritams
2019 05 18
A lyga
A lygos 11-asis turas: „Panevėžio" ir „Kauno Žalgirio“ lygiosios, „Riterių“ įveikti palangiškiai ir namie A lygos lyderės poziciją susigrąžinusi „Sūduva“.
Kaip savaitė – taip derbis
2019 05 18
I lyga
Ketvirtos rungtynės per dvi savaites ir antrasis sostinės derbis – toks iššūkis laukia devintajam I lygos turui besiruošiančio „Vilniaus“ futbolo klubo.
Alytuje – istorinė Lietuvos ėjikės pergalė
2019 05 19
Sportinis ėjimas
Stipriausia ėjike Europoje tapusi Lietuvos sportininkė Živilė Vaiciukevičiūtė: „Sunku tuo patikėti“ (VIDEO).
Į pergalę – rekordiniu greičiu
2019 05 19
Bėgimas
Lietuvos rekordą pagerinęs ilgųjų nuotolių bėgikas Aleksandras Sorokinas triumfavo 24 valandų bėgime Šveicarijoje.
Dangoraižį šturmavo 500 bėgikų
2019 05 19
Bėgimas
Bėgimo į dangoraižį varžybos baigėsi orientacininko ir triatlonininkės triumfu. Bet abu nugalėtojai šioms neįprastoms varžyboms specialiai nesiruošė.
 
Šimtmečio proga - piniginiai prizai
2019 05 20
Tenisas
LTS įsteigė 5 tūkst. eurų Lietuvos teniso čempionato prizinį fondą, kurį išdalins vyrų ir moterų turnyrų nugalėtojams ir prizininkams.
Lietuvį sustabdė Japonijos tenisininkas
2019 05 18
Turnyras
Šveicarijoje vykstančių „Geneva Open“ vienetų atrankos varžybų pirmasis ratas Lietuvos tenisininkui Ričardui Berankiui baigėsi nesėkme.
R.Berankio metų tikslas – karjeros rekordas
2019 05 16
Žvilgsnis
„Atsiranda branda ne tik aikštėje, bet ir už jos ribų. Galiu tvirtai pasakyti, kad tai geriausias sezonas karjeroje“, - teigia Ričardas Berankis.
Kilti dar aukščiau sutrukdė trauma
2019 05 18
Tekvondo
Pasaulio tekvondo čempionatas: dvi K. Tvaronavičiūtės pergalės, kelią tolyn užkirtusi trauma, devinta vieta ir naujas įrašas Lietuvos tekvondo istorijoje.
Lietuvių laimikis – penki aukso medaliai
2019 05 18
Turnyras
Tarptautinio A. Šociko bokso turnyro finalo akcentu tapo įspūdingas R. Jokulio nokautas švedui ir rekordinė E. Skurdelio septynių pergalių serija.
Trys čempionai – lietuviai, tik neaišku kurie
2019 05 17
Turnyras
A. Šociko turnyro finaluose kovos 9 Lietuvos boksininkai. Jau aišku, kad bent trys lietuviai taps turnyro čempionais, nes finalai bus lietuviški.
 
Užsidirbo reitingo taškų
2019 05 19
Lenktynės
Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas Prancūzijoje vykusiose daugiadienėse dviratininkų lenktynėse iškovojo 20 vietą ir pelnė pasaulio reitingo taškų.
Prie sidabro pridėjo auksą
2019 05 19
Trekas
Minske vykstančiose tarptautinėse dviračių treko varžybose „Grand Prix Minsk“ lietuvis G. Serafinas laimėjo keirino rungtį ir pelnė aukso medalį.
Iš Minsko – su sidabru
2019 05 18
Dviračiai
Iš tarptautinių dviračių treko varžybų „Grand Prix Minsk“ jaunieji šalies trekininkai grįš ne tuščiomis – G. Serafinas jose iškovojo sidabrą.
Prireiks lemiamo mačo
2019 05 18
Moterų rankinis
Po ketvirtųjų Lietuvos moterų rankinio lygos rungtynių tapo aišku, kad po septynerių metų pertraukos čempionėms išsiaiškinti reikės lemiamo penktojo mačo.
Devintojo aukso link – tiesiausiu keliu
2019 05 15
LRL
„Dragūno“ rankininkai trečiose finalo serijos rungtynėse įveikė „Šviesos“ ekipą, laimėjo seriją 3:0 ir devintą kartą triumfavo Lietuvos čempionate.
"Dragūnui" iki aukso liko žingsnis
2019 05 11
LRL
Antrasis LRL pirmenybių finalo serijos susitikimas buvo emocingas ir fiziškai nelengvas abiejų besirungusių komandų rankininkams.
 
Po nervų karo – nesėkmė
2019 05 18
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkams A. Rumševičiui ir L. Každailiui kelią į FIVB turnyro „Aydin Masters" pusfinalį apmaudžiai užkirto olandai.
Lietuviai žengė į atkrintamąsias
2019 05 17
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis užtikrintai nugalėjo šeimininkus turkus ir "Aydin Open" turnyre žengė tolyn.
Merginų dvejetai – už kvalifikacijos borto
2019 05 16
Paplūdimio tinklinis
Dvi Lietuvos paplūdimio tinklininkių poros Turkijoje neprasibrovė į pagrindines varžybas. Vyrai kovas pradės nuo pagrindinio etapo.
Ant podiumo lipo ir lietuviai
2019 05 20
Motokrosas
Lietuvos motokrosininkai namų trasoje Šiauliuose sudarė rimtą konkurenciją greičiausiems Europos čempionato dalyviams.
Lietuvis – dukart vienuoliktas
2019 05 19
Motokrosas
Šeštajame pasaulio motokroso čempionato etape lietuvis A. Jasikonis dukart finišavo vienuoliktas ir bendroje įskaitoje smuktelėjo per vieną poziciją.
Autokroso gerbėjų laukia Vilkyčiai
2019 05 18
Paskelbta Vilkyčiuose birželio 8–9 d. vyksiančio Europos autokroso čempionato etapo detali dienotvarkė.
 
Įspūdį padarė lietuvio charakteris
2019 05 15
Ledo ritulys
Lietuvos vyrų rinktinės puolėjas Tadas Kumeliauskas keliasi į Vokietijos antrosios lygos ledo ritulio komandą.
Patirtį kaupia tarptautiniuose turnyruose
2019 05 08
Ledo ritulys
IIHF sprendimo apie teisę dalyvauti pasaulio čempionato atrankoje laukiančios Lietuvos ledo ritulininkės meistriškumą kelia tarptautiniuose turnyruose.
D.Zubrus: „Niekada nesakau niekada“
2019 05 05
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės žaidėjai ir treneris - apie skaudžia nesėkme pasibaigusį pasaulio čempionatą, tvarkaraščio keistenybes ir ateitį.
Tarp 400 buriuotojų - 4 lietuviai
2019 05 20
Buriavimas
Europos čempionate Atlanto vandenyne prie Portugalijos Porto miesto Lietuvos buriuotojai šešias dienas varžysis Europos čempionate.
Fanus džiugino Vilniaus ir Šiaulių klubai
2019 05 20
Regbis
Startavusiame LRF Mažosios taurės turnyre pergales iškovojo Vilniaus ir Šiaulių regbininkai.
Namo parsiveš finalinę patirtį
2019 05 19
Gimnastika
Europos meninės gimnastikos čempionate – du finaliniai garsios gimnastės Dalios Kutkaitės vadovaujamos Lietuvos jaunimo rinktinės pasirodymai.
 
Dosni Europos čempionės širdis
2019 05 19
Jubiliejus
Legendinė irkluotoja Sofija Grucova į Lietuvą yra vežusi medicininę įrangą, o mama jai įskiepijo besąlygišką meilę gyvūnams.
Sportininkų bėdos aptartos prie naujo stalo
2019 05 17
Susitikimas
Naujoje ministerijoje apsilankę sportininkai aptarė aktualiausias temas. Kai kurios jų, pavyzdžiui, Olimpinio sporto centro, linksniuojamos nuo sausio.
Prieš „Dzūkų tankus“ – kauniečių ataka
2019 05 16
Fanai
Po rungtynių iš stadiono išėjusius Alytaus „Dainavos“ fanus užpuolė kelios dešimtys Kauno „Žalgirio“ gerbėjų.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas