Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. gegužės 14 d. 09:11 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Alytuje – dabarties ir ateities žvaigždės

Dalyvavimą Europos taurės varžybose patvirtino 300 sportininkų iš 28 valstybių, o festivalyje „Alytus 2019“ varžysis ėjikai iš 13 šalių.

Ž.Vaiciukevičiūtė ir B.Virbalytė.
pliadisfoto.com nuotr.
Ž.Vaiciukevičiūtė ir B.Virbalytė.
Sportinio ėjimo tradicijomis garsėjantis Alytus gegužės 18-19 d. vėl bus dėmesio centre – į Dzūkijos sostinę susirinks Europos sportinio ėjimo žvaigždės. 

Gegužės 18 d. Alytuje  vyks 45-asis sportinio ėjimo festivalis „Alytus 2019“, o gegužės 19 d. - Europos taurės varžybos.

Alytaus sportinio ėjimo festivalis, skaičiuojantis jau 45 metus, matė ne vieną olimpinį čempioną ir prizininką,  pasaulio ir Europos čempioną bei rekordininką iš 46 pasaulio valstybių.  

Šiemet Lietuvos sportinio ėjimo šeima minės du jubiliejus: prieš 100 metų Lietuvoje vyko pirmosios sportinio ėjimo varžybos, o 1989-aisiais įkurta Lietuvos sportinio ėjimo asociacija (LSĖA).

Kaip Alytus pasirengęs šioms stambioms tarptautinėms varžyboms, ar susidūrėte su rimtomis problemomis ir kaip jas pavyko išspręsti, kalbamės su LSĖA prezidentu, šių varžybų direktoriumi alytiškiu Kastyčiu Paviloniu. 

„Kai sukaupėme 45 metų patirtį, didesnių problemų neturėjome. Vienas trūkumas - viešbučių stoka.  Dabar vėl, kaip ir per Europos krepšinio čempionatą, mokesčių pavidalu pildome Birštono savivaldybės sąskaitą. Birštono „ Eglės „ sanatorijoje gyvens komandos, o specialusis transportas dalyvius vežios į Alytų. 35 km atstumas, laiko atžvilgiu greičiau nei iš Antakalnio į Vingio parką“, - sako K. Pavilonis. 

Kokio būrio ėjikų laukiate per Europos taurės varžybas, kokių šalių sportininkai suvažiuos?
Dalyvavimą Europos taurės varžybose patvirtino 300 sportininkų iš 28 valstybių, o festivalio „Alytus 2019“ programoje varžysis  jaunieji ėjikai ir veteranai iš 13 šalių. 
 
Tai Alytui ne rekordai. Miesto gatvėse vienu metu matėme beveik 400 ėjikų, o per savo ilgą istoriją esame sulaukę svečių iš 46 pasaulio šalių. Alytiškių varžybose rungtyniavo ne vienas olimpinis, pasaulio ir Europos čempionas ar rekordininkas, nebuvo tik pingvinų iš Antarktidos.

Ar Alytaus gatvėse lenktyniaus žemyno sportinio ėjimo žvaigždės?
Alytus sulauks įžymybių. Dalyvauti pareiškė norą 2018-ųjų Europos čempionai Marija Perez, Alvaras Martinas, Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių čempionas slovakas Matis Tothas,  Alytaus festivalio laimėtoja  italė Antonela Palmisano ir vokietis Christoferis Linke. 
 
O ko ne žvaigždės mūsų ėjikės Brigita Virbalytė ir Živilė Vaiciukevičiūtė, kurios sieks svarių rezultatų. 

Jėgas bandys ir kiti geriausi Lietuvos sportinio ėjimo meistrai, ko galima iš jų tikėtis?
Varžybose privalu dalyvauti ir sėkmingai pasirodyti  visiems nacionalinės rinktinės ėjikams. 

Kito tokio šanso gali nebūti: nei Baltijos, nei Skandinavijos šalys tokio renginio nėra gavusios. 

Visi tikimės mūsų moterų medalių 20 km distancijoje, nors jų ir lauks kova su stipriomis Ispanijos, Italijos, Ukrainos, kitų šalių komandomis.  

Alytuje paaiškės ir 20 km bei 50 km Lietuvos čempionai bei prizininkai.  Latvijos ir Estijos ėjikai pas mus irgi yra suplanavę išsidalinti medalius.

 
Alytus turi didelį patirtį rengti aukšto rango sportinio ėjimo varžybas, kaip galvojate, ar ir šiemet svečiai išsiveš tik gerus prisiminimus?
Neabejoju dzūkišku svetingumu. Svečiai ir miesto gyventojai pamatys tradicinį masinį darželinukų ir pradinukų 1 km ėjimą, kultūrinę programą.
 
Europos taurės varžybų išvakarėse vyks sportinio ėjimo festivalis „Alytus 2019“. Pasikeitė šių varžybų formatas, ar jis sudomino kitų šalių ėjikus, kiek valstybių jaunimo suvažiuos į Alytų?
Varžybų formatas pasikeitė, nerungtyniaus suaugusieji ėjikai. Tačiau išliko jaunių, vaikų, veteranų grupės. 
 
Nors nieko nekvietėme, bet sulaukėme prašymų iš 13 šalių. Nenorėjome apsikrauti rūpesčiais visus sportininkus suvežioti iš oro uostų, o po varžybų juos pristatyti atgal. 

Pagrindinį dėmesį sutelkėme mūsų šalies ėjikams. Po festivalio varžybų  visiems sudarome galimybę likti nakvoti Alytuje ir kitą dieną stebėti Europos  ėjimo žvaigždžių  startus. Tai gera mokykla ne tik sportininkams, bet ir treneriams

Kas jums svarbiau: ar laimėti medalius, ar sulaukti gerų įvertinimų?
Viskas svarbu. Gal medaliai turi išliekamąją vertę, tai šalies sporto istorija. Antano Mikėno sidabro medalis per olimpines žaidynes yra vienintelis, o kas atsimena pirmo ar antro dešimtuko vietas? 
 
Po Nepriklausomybės atkūrimo į olimpines žaidynes esame delegavę 29 sportinio ėjimo meistrus. Rio de Žaneiro olimpiadoje ėjikai sudarė pusė lengvaatlečių komandos. 

Ar ramiai laukiate sportinio ėjimo fiestos Alytuje, įgyvendinote viską,  ką buvote susiplanavę?
Labai ramiai, nes šį kartą pasijungė didelės pajėgos - Lietuvos lengvosios atletikos federacija, miesto savivaldybė. 
 
Prisimenu 2018-uosius, kai per naktį reikėjo visą įrangą transportuoti į Simną, nugabenti 200 žmonų ir juos ten pamaitinti, surengti Pagarbos partizanams bėgimą  nuo Kalniškės mūšio memorialinio kalnelio, numatyti kultūrinę programą. 

Dabar daug lengviau. Žinoma, pastangų reikia, nes reikia įgyvendinti visus tarptautinius reikalavimus.

Gražią šventę gali sujaukti tik netinkamas oras . Bet gal ir jis bus palankus. Mišias tai užsakėme (šypsosi ... ). 

*  *  *

Festivalio „Alytus 2019“ programa

15.00 val. 1 km mergaitės (2006–2007, 2008 m. g. ir jaunesnės)
15.10 val. 1 km berniukai  (2006–2007, 2008 m. g. ir jaunesni)
15.20 val. 3 km jaunučiai ir jaunutės (2004-2005 m. g.), veteranės
15.40 val. 5 km jauniai ir jaunės ( 2002-2003 m. g.), veteranai
16 val. Rotušės aikštėje įvyks Europos taurės varžybų iškilmingas atidarymas
 
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Išėjus į gatvę, visada apsupa sirgaliai"
2019 05 20
Svetur
Dvejus metus Kinijoje praleidęs Donatas Motiejūnas – apie kinų meilę krepšiniui, požiūrį į Lietuvos rinktinę ir universalią kalbą.
MKL finale – vilniečių derbis
2019 05 19
MKL
LIDL – MKL 13-mečių berniukų finalai: trečia vieta džiaugėsi jaunieji žalgiriečiai, o čempioniškus santykius aiškinosi dvi Sostinės KM komandos.
Į pusfinalį – „Neptūnas“ ir „Rytas“
2019 05 19
LKL
Lemiamose LKL ketvirtfinalio rungtynėse klaipėdiečiai ir vilniečiai atlaikė prieniškių bei uteniškių mestus iššūkius ir išvengę staigmenų žengė tolyn.
 
„Tokių sunkių rungtynių ir tikėjomės“
2019 05 19
Gynėjas T. Mikuckis atidarė savo įvarčių sąskaitą šio sezono A lygoje ir padėjo „Kauno Žalgirio“ komandai išlyginti rezultatą rungtynėse su „Panevėžiu“.
Laimėti pavyko ne visiems mačų favoritams
2019 05 18
A lyga
A lygos 11-asis turas: „Panevėžio" ir „Kauno Žalgirio“ lygiosios, „Riterių“ įveikti palangiškiai ir namie A lygos lyderės poziciją susigrąžinusi „Sūduva“.
Kaip savaitė – taip derbis
2019 05 18
I lyga
Ketvirtos rungtynės per dvi savaites ir antrasis sostinės derbis – toks iššūkis laukia devintajam I lygos turui besiruošiančio „Vilniaus“ futbolo klubo.
Alytuje – istorinė Lietuvos ėjikės pergalė
2019 05 19
Sportinis ėjimas
Stipriausia ėjike Europoje tapusi Lietuvos sportininkė Živilė Vaiciukevičiūtė: „Sunku tuo patikėti“ (VIDEO).
Į pergalę – rekordiniu greičiu
2019 05 19
Bėgimas
Lietuvos rekordą pagerinęs ilgųjų nuotolių bėgikas Aleksandras Sorokinas triumfavo 24 valandų bėgime Šveicarijoje.
Dangoraižį šturmavo 500 bėgikų
2019 05 19
Bėgimas
Bėgimo į dangoraižį varžybos baigėsi orientacininko ir triatlonininkės triumfu. Bet abu nugalėtojai šioms neįprastoms varžyboms specialiai nesiruošė.
 
Šimtmečio proga - piniginiai prizai
2019 05 20
Tenisas
LTS įsteigė 5 tūkst. eurų Lietuvos teniso čempionato prizinį fondą, kurį išdalins vyrų ir moterų turnyrų nugalėtojams ir prizininkams.
Lietuvį sustabdė Japonijos tenisininkas
2019 05 18
Turnyras
Šveicarijoje vykstančių „Geneva Open“ vienetų atrankos varžybų pirmasis ratas Lietuvos tenisininkui Ričardui Berankiui baigėsi nesėkme.
R.Berankio metų tikslas – karjeros rekordas
2019 05 16
Žvilgsnis
„Atsiranda branda ne tik aikštėje, bet ir už jos ribų. Galiu tvirtai pasakyti, kad tai geriausias sezonas karjeroje“, - teigia Ričardas Berankis.
Kilti dar aukščiau sutrukdė trauma
2019 05 18
Tekvondo
Pasaulio tekvondo čempionatas: dvi K. Tvaronavičiūtės pergalės, kelią tolyn užkirtusi trauma, devinta vieta ir naujas įrašas Lietuvos tekvondo istorijoje.
Lietuvių laimikis – penki aukso medaliai
2019 05 18
Turnyras
Tarptautinio A. Šociko bokso turnyro finalo akcentu tapo įspūdingas R. Jokulio nokautas švedui ir rekordinė E. Skurdelio septynių pergalių serija.
Trys čempionai – lietuviai, tik neaišku kurie
2019 05 17
Turnyras
A. Šociko turnyro finaluose kovos 9 Lietuvos boksininkai. Jau aišku, kad bent trys lietuviai taps turnyro čempionais, nes finalai bus lietuviški.
 
Užsidirbo reitingo taškų
2019 05 19
Lenktynės
Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas Prancūzijoje vykusiose daugiadienėse dviratininkų lenktynėse iškovojo 20 vietą ir pelnė pasaulio reitingo taškų.
Prie sidabro pridėjo auksą
2019 05 19
Trekas
Minske vykstančiose tarptautinėse dviračių treko varžybose „Grand Prix Minsk“ lietuvis G. Serafinas laimėjo keirino rungtį ir pelnė aukso medalį.
Iš Minsko – su sidabru
2019 05 18
Dviračiai
Iš tarptautinių dviračių treko varžybų „Grand Prix Minsk“ jaunieji šalies trekininkai grįš ne tuščiomis – G. Serafinas jose iškovojo sidabrą.
Prireiks lemiamo mačo
2019 05 18
Moterų rankinis
Po ketvirtųjų Lietuvos moterų rankinio lygos rungtynių tapo aišku, kad po septynerių metų pertraukos čempionėms išsiaiškinti reikės lemiamo penktojo mačo.
Devintojo aukso link – tiesiausiu keliu
2019 05 15
LRL
„Dragūno“ rankininkai trečiose finalo serijos rungtynėse įveikė „Šviesos“ ekipą, laimėjo seriją 3:0 ir devintą kartą triumfavo Lietuvos čempionate.
"Dragūnui" iki aukso liko žingsnis
2019 05 11
LRL
Antrasis LRL pirmenybių finalo serijos susitikimas buvo emocingas ir fiziškai nelengvas abiejų besirungusių komandų rankininkams.
 
Po nervų karo – nesėkmė
2019 05 18
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkams A. Rumševičiui ir L. Každailiui kelią į FIVB turnyro „Aydin Masters" pusfinalį apmaudžiai užkirto olandai.
Lietuviai žengė į atkrintamąsias
2019 05 17
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis užtikrintai nugalėjo šeimininkus turkus ir "Aydin Open" turnyre žengė tolyn.
Merginų dvejetai – už kvalifikacijos borto
2019 05 16
Paplūdimio tinklinis
Dvi Lietuvos paplūdimio tinklininkių poros Turkijoje neprasibrovė į pagrindines varžybas. Vyrai kovas pradės nuo pagrindinio etapo.
Ant podiumo lipo ir lietuviai
2019 05 20
Motokrosas
Lietuvos motokrosininkai namų trasoje Šiauliuose sudarė rimtą konkurenciją greičiausiems Europos čempionato dalyviams.
Lietuvis – dukart vienuoliktas
2019 05 19
Motokrosas
Šeštajame pasaulio motokroso čempionato etape lietuvis A. Jasikonis dukart finišavo vienuoliktas ir bendroje įskaitoje smuktelėjo per vieną poziciją.
Autokroso gerbėjų laukia Vilkyčiai
2019 05 18
Paskelbta Vilkyčiuose birželio 8–9 d. vyksiančio Europos autokroso čempionato etapo detali dienotvarkė.
 
Įspūdį padarė lietuvio charakteris
2019 05 15
Ledo ritulys
Lietuvos vyrų rinktinės puolėjas Tadas Kumeliauskas keliasi į Vokietijos antrosios lygos ledo ritulio komandą.
Patirtį kaupia tarptautiniuose turnyruose
2019 05 08
Ledo ritulys
IIHF sprendimo apie teisę dalyvauti pasaulio čempionato atrankoje laukiančios Lietuvos ledo ritulininkės meistriškumą kelia tarptautiniuose turnyruose.
D.Zubrus: „Niekada nesakau niekada“
2019 05 05
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės žaidėjai ir treneris - apie skaudžia nesėkme pasibaigusį pasaulio čempionatą, tvarkaraščio keistenybes ir ateitį.
Tarp 400 buriuotojų - 4 lietuviai
2019 05 20
Buriavimas
Europos čempionate Atlanto vandenyne prie Portugalijos Porto miesto Lietuvos buriuotojai šešias dienas varžysis Europos čempionate.
Fanus džiugino Vilniaus ir Šiaulių klubai
2019 05 20
Regbis
Startavusiame LRF Mažosios taurės turnyre pergales iškovojo Vilniaus ir Šiaulių regbininkai.
Namo parsiveš finalinę patirtį
2019 05 19
Gimnastika
Europos meninės gimnastikos čempionate – du finaliniai garsios gimnastės Dalios Kutkaitės vadovaujamos Lietuvos jaunimo rinktinės pasirodymai.
 
Dosni Europos čempionės širdis
2019 05 19
Jubiliejus
Legendinė irkluotoja Sofija Grucova į Lietuvą yra vežusi medicininę įrangą, o mama jai įskiepijo besąlygišką meilę gyvūnams.
Sportininkų bėdos aptartos prie naujo stalo
2019 05 17
Susitikimas
Naujoje ministerijoje apsilankę sportininkai aptarė aktualiausias temas. Kai kurios jų, pavyzdžiui, Olimpinio sporto centro, linksniuojamos nuo sausio.
Prieš „Dzūkų tankus“ – kauniečių ataka
2019 05 16
Fanai
Po rungtynių iš stadiono išėjusius Alytaus „Dainavos“ fanus užpuolė kelios dešimtys Kauno „Žalgirio“ gerbėjų.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas