Domantas Jonušauskas 2019 m. gegužės 9 d. 10:44 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

LRL finalas. Ar bus perrašyta istorija?

Žvilgsnis į lemiamą seriją: dėl ko Vilniaus "Šviesa" šiemet iš tiesų yra rimta varžovė Klaipėdos "Dragūnui"?

Kaip ir pernai, finale varžosi Klaipėdos "Dragūnas" ir Vilniaus "Šviesa"
Kaip ir pernai, finale varžosi Klaipėdos "Dragūnas" ir Vilniaus "Šviesa"
Šiais metais Lietuvos rankinio lygos (LRL) finale, kaip ir praėjusį sezoną, susitinka Vilniaus „VHC Šviesa“ ir daugkartinis čempionas – Klaipėdos „Dragūnas“. Nors paskutinį dešimtmetį klaipėdiečiai dominuoja tarp visų Lietuvos komandų ir yra laimėję net 8 čempionatus iš pastarųjų 9, tačiau šią savaitę prasidėjusiame finale situacija gali pasikeisti. Vilniečiai nuo pat klubo įkūrimo pradžios – 2002 metų – nėra iškovoję čempionų titulo, bet 3 kartus laimėjo bronzą ir 2 kartus džiaugėsi sidabro medaliais. Būtent sidabro medaliai apdovanojimų lentynoje atsidūrė po Klaipėdos „Dragūno“ komandai pralaimėtų finalų 2014 ir 2018 metais. Nors psichologinis pranašumas turėtų būti pajūrio komandos pusėje, tikėtina, kad šįsyk tai nenulems 2018-2019 metų sezono LRL nugalėtojų. Apžvelkime keletą faktorių, dėl kurių gali pasikeisti LRL istorija – „Šviesos“ klubas iškovotų auksą.
 
Patirtis
 
Vilniaus komanda daugelį metų noriai ir aktyviai kviesdavo prie komandos prisidėti jaunus, perspektyvius Lietuvos rankininkus, kurie dar mokydavosi ar studijuodavo, todėl dažnai jaunai komandai pritrūkdavo patirties atėjus lemiamoms sezono kovoms.  Šiemet jau matome savimi pasitikinčią komandą, kuri iškovojo ne vieną puikią pergalę ir yra pasirengusi pratęsti šį pergalingą žygį. Apie patirties svarbą kalbėjo ir komandos kapitonas Tomas Bernatavičius: „šių metų finale esame geresni nei praėjusius kartus, nes žaidėme aukšto lygio varžybas Europos iššūkio taurėje, pasiekėme gerą rezultatą – patekome į aštunfinalį, todėl komanda įgijo patirties, užsigrūdino fiziškai kieto ir aukšto lygio varžybose.“
 
Pirmą kartą finale šios komandos susitiko 2014 metais. Tąkart seriją iki 3 pergalių „Dragūno“ rankininkai laimėjo 3:0. Jauna „VHC Šviesos“ komanda pasisėmė neįkainojamos patirties, ji turėtų padėti ir šiemet –  net 6 šio sezono pagrindinės komandos žaidėjai žaidė prieš 5 metus finale. Taip pat „VHC Šviesos“ komandos branduolys nekinta jau 3 sezonus, o kasmet vis daugiau patirties bei žaidybinės brandos įgyjantys žaidėjai turėtų tapti kur kas konkurencingesni. Per šiuos kelerius metus keitėsi pačių žaidėjų požiūris į finalo varžybas, dėl to jie stengsis nepraleisti geros progos laimėti čempionatą. Apie tai kalbėjo ir komandos senbuvis bei pagrindinis vartininkas Edmundas Pelėda: „labiau pradedi vertinti laiką, kurį skiri rankiniui. Patekus į finalą galvoji tik apie pergalę, nes norisi matyti paaukoto laiko rezultatą ir žinoti, kad būsi čempionas.“
 
Dar prieš keletą sezonų „Šviesos“ klubas daugiausiai rėmėsi moksleiviais ir studentais, todėl aukščiausių rezultatų nepasiekė, bet dabar drąsiai galime sakyti, kad komanda kantriai užaugino kelis jaunus rankininkus, kurie daro didelę įtaką žaidimui, o vienas iš jų – Karolis Antanavičius jau yra kviečiamas į nacionalinės vyrų rinktinės stovyklas. Pasak komandos rezultatyviausio žaidėjo Valdo Drabavičiaus, jaunas komandos amžius turi ir privalumų: „lyginant su 2014 metų finalu, esame jaunesnė komanda. Jaunimas gal nėra labai patyręs, bet visuomet alkanas pergalių, titulų, greitai mokosi ir rodo didelį norą.“

 
„Dragūno“ netektys
 
Klaipėdos komanda pastarąjį dešimtmetį garsėja itin pajėgiais startinės sudėties žaidėjais, kurie sugeba perlaužti rungtynių eigą, susikoncentruoti lemiamomis akimirkomis ir žaisti efektyviai bei naudingai, kai to labiausiai reikia. Šį sezoną „Dragūnas“ nėra tas, kurį buvome įpratę matyti. Nors „Dragūnas“ žaidžia darnų komandinį žaidimą, tačiau neturi ryškių lyderių. Klubą paliko trys pagrindinės sudėties žaidėjai: pagrindinis vartininkas Benas Vaicekauskas išvyko žaisti į Vokietiją; po praėjusio sezono komandoje neliko vieno iš lyderių, kairiarankio krašto, žaidžiančio Lietuvos vyrų rankinio rinktinėje Lauryno Palevičiaus, jis pasirinko žaisti Graikijoje; trečiasis žaidėjas Šarūnas Ugianskis nusprendė pakeisti aplinką ir perėjo į „VHC Šviesos“ komandą. Galbūt jis gali tapti vilniečių slaptuoju ginklu finalo serijoje? Š. Ugianskis apie finalą kalbėjo užtikrintai: „patekimas su nauja komanda į finalus man daug reiškia, bet nepaisant to, kad žaisiu prieš buvusius komandos draugus, tikslai ir norimas rezultatas nesikeičia.“ Taigi, „Šviesos“ rankininkai turi stengtis ir pasinaudoti šia pasitaikiusia proga laimėti čempionatą.
 
„Šviesos“ sudėties pastiprinimas
 
Vilniaus „Šviesos“ komanda po praėjusio sezono išsaugojo visus lyderius, be to, dar ją papildė du pajėgūs rankininkai. Kitą sostinės komandą „HC Vilnius“ paliko vienas iš lyderių, centro pozicijos žaidėjas Karolis Antonovičius bei persikėlė į  „Šviesą“ ir naujojoje komandoje pritapo protingai ir užtikrintai organizuodamas atakas. Taip pat komandą papildė jau minėtas dešinio pusiau krašto žaidėjas Š. Ugianskis, prieš tai 5 sezonus praleidęs Lietuvos čempionų gretose. Apie komandos papildymą džiugiai atsiliepė lyderis V. Drabavičius: „nuo praėjusių metų esame rimtai sustiprėję, nes dabar turime tikrą įžaidėją, kurio visuomet trūko – K. Antonovičių. Taip pat prisidėjo Š. Ugianskis, kuris gali žaisti dešiniojo pusiau krašto pozicijoje.“ Daug pozityvo įžvelgė ir kapitonas T. Bernatavičius, kuris džiaugėsi ne tik naujais žaidėjais: „šiemet esame gerokai geriau pasirengę taktiškai, turime daugiau derinių, žaidžiame įvairesnį rankinį. Skirtingai nei 2014 ir 2018 metais, šiemet mūsų pagrindinis tikslas buvo patekti į finalą, jau nuo sezono pradžios tą akcentavome, todėl tam tikslingai ruošėmės.“
 
Таrpusavio rungtynės
 
Šiame reguliariame LRL sezone komandos viena prieš kitą žaidė du kartus ir pasidalijo po pergalę. Namie „Šviesos“ rankininkai laimėjo 31:27, o išvykoje pralaimėjo 27:35. Šis faktas atskleidžia, kad šiemet stipriausia Vilniaus komanda yra pasiruošusi mesti kur kas rimtesnį iššūkį Klaipėdos rankininkams, nes jau įrodė, kad tai nėra nenugalima komanda, kokia ji buvo pastaruosius kelerius metus. Taigi, vilniečiai bus kupini motyvacijos įrašyti savo vardą į LRL nugalėtojų sąrašą. Jiems turėtų padėti namų sienos, kadangi savo aikštelėje „VHC Šviesos“ komanda laimėjo visas 10 žaistų rungtynių LRL čempionate. Puikus žaidimas namie rodo komandos tvirtumą, apie kurį kalbėjo ir E. Pelėda: „šiais metais mūsų charakteris gerokai sustiprėjo, todėl galime siekti aukštų rezultatų, nes aikštelėje vienas kitu pasitikime.“ Situaciją apibendrino V. Drabavičius: „viskas yra mūsų galvose ir daug kas priklausys nuo noro, užsivedimo. Tikrai galime kovoti.“
 
Ar sulauksime naujų čempionų, bus aišku jau gegužės pabaigoje, o geriausiai „Šviesos“ norą laimėti atspindi kapitono T. Bernatavičiaus pasakyta mintis: „mes kabinsimės ir šiemet labai laukiame finalo“.
 
Taigi, laukia išskirtinai intriguojanti ir įdomi serija.
 
Rungtynės Vilniuje vyks VDU ŠA salėje jau šį šeštadienį, gegužės 11 dieną, 15 valandą.
 
Kol kas finalo serijoje 1:0 pirmauja „Dragūnas“. Trečiadienį jis namuose įveikė "Šviesą" 34:27.Serija žaidžiama iki trijų pergalių.
Daugiau naujienų iš kategorijos Rankinis
KOMENTARAI
 
 
 
Kaip ir pernai, pradės dvikova su baskais
2019 07 19
Tvarkaraščiai
Paaiškėjo 2019-2020 Eurolygos tvarkaraštis. Pirmajame mače "Žalgiris" Kaune rungsis su Viktorijos "Baskonia" krepšininkais.
M. Kuzminskas lieka Pirėjuje
2019 07 19
Krepšinis
Anot žiniasklaidos, 30-emetis lietuvis krepšininkas Mindaugas Kuzminskas sutarė su "Olympiakos" dėl kito sezono.
Lietuva - favoritų krepšelyje
2019 07 19
Burtai
Europos krepšinio čempionato atrankoje lietuviai tikrai nesustiks su galingomis Ispanijos, Prancūzijos ir Serbijos rinktinėmis.
 
"Esame realistai - šansų turime nedaug"
2019 07 20
Paplūdimio futbolas
Lietuvos paplūdimio futbolo rinktinė išvyko į Maltą, kur dalyvaus atrankos į pasaulio čempionatą turnyre.
Šiaulietės - per žingsnį nuo trofėjaus
2019 07 19
Moterų futbolas
Šiaulių "Gintros-Universiteto" futbolininkės "Amber Cup" turnyre 4:0 sutriuškino Rygos "Dinamo".
Kritikos LFF pažėrė Seimo nariai
2019 07 19
Kuluaruose
Seimo grupės „Už Lietuvos futbolo ateitį“ nariai kviečia Vyriausybę skirti lėšas futbolui tik tuo atveju, jeigu LFF taps demokratiška ir skaidria.
Lietuvė pateko į finalą
2019 07 20
Lengvoji atletika
uropos jaunimo (iki 20 metų) lengvosios atletikos čempionato moterų 200 m bėgimo rungties pusfinalyje A. Andriukaitytė finišavo devinta iš visų dalyvių.
Lietuvė laimėjo varžybas Italijoje
2019 07 20
Lengvoji atletika
Dovilė Dzindzaletaitė tapo Italijoje vykusių varžybų trišuolio rungties nugalėtoja.
A. Gudžius išbandys jėgas Londone
2019 07 19
Disko metimas
„Deimantinės lygos“ lengvosios atletikos varžybų 10-asis šio sezono etape varžysis ir pasauliočempionatui Katare besirengiantis Andrius Gudžius.
 
Kelią turnyre baigė ketvirtfinalyje
2019 07 19
Tenisas
Belgas Z. Bergso pirmavęs prieš J. Tverijoną turnyre Estijoje susižeidė ir nebetęsė rungtynių. Ketvirtfinalyje lietuvos nusileido rusui B. Bobrovui.
Lietuvė žengė į ketvirtfinalį
2019 07 18
Tenisas
Meksikoje vykstančio moterų teniso turnyro „Cancun Tennis Cup“ pirmajame etape J.Mikulskytė nugalėjo rusę, o antrajame - japonę.
Lietuvis pateko į antrą etapą
2019 07 18
Tenisas
Turnyre Estijoje Julius Tverijonas 7:6 (7:5), 6:4 nugalėjo prancūzą Mathieu Scaglią ir pateko į antrąjį etapą.
Trispalvė lietuvių garbei kilo Londone
2019 07 05
Svetur
Anglijos sostinėje dvi dienas vykusiame tarptautiniame braziliškojo džiu-džitsu turnyre „British Open 2019“ penkis medalius iškovojo Lietuvos atletai.
Lietuvei - bilietas į pasaulio čempionatą
2019 07 01
Karatė
A. Meškauskienė kiokušin karatė pasaulio pirmenybių atrankoje nukeliavo iki pusfinalio ir pelnė kelialapį į finalinį turnyrą Japonijoje.
Lietuvį palaužė Azerbaidžano milžinas
2019 06 30
Europos žaidynės
Romo Fridriko viltis iškovoti Europos žaidynių medalį sužlugdė Rio de Žaneiro olimpinis prizininkas.
 
MTB dviračių lenktynės vėl vyks Žagarėje
2019 07 18
MTB
„MTB dviračių maratonų taurės“ varžybos, kaip ir pernai, taps Žagarės vyšnių festivalio dalimi.
Lietuviai kibo į atlapus lyderiams
2019 07 14
Trekas
Europos jaunių (17-18 metų) ir jaunimo (iki 23 metų) dviračių treko čempionato penkoji diena buvo sėkminga lietuviams.
Griūtis nesutrukdė lietuviui pasiekti finišą
2019 07 13
Trekas
Europos jaunių ir jaunimo treko čempionate Žygimantas Norutis turėjo persėsti ant atsarginio dviračio, nes pagrindinis per griūti lūžo nepataisomai.
Pusfinalyje nusileido čekėms
2019 07 20
U-19
Lietuvos 16-mečių merginų rinktinė Klaipėdoje pralaimėjo Europos čempionato B diviziono pusfinalį 22:37.
Lietuvos merginų laukia lemiamas mūšis
2019 07 18
Rankinis
Ketvirtadienio vakarą Lietuvos devyniolikmečių merginų rankinio rinktinė rungsis su Šiaurės Makedonijos komanda.
Išlipo iš duobės ir šventė pergalę
2019 07 16
Čempionatas
Lietuvos merginų iki 19 metų rankinio rinktinė iškovojo pirmąją pergalę Klaipėdoje vykstančiame Europos čempionate.
 
Į ketvirtfinalį neprasibrovė
2019 07 20
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis FIVB trijų žvaigždučių turnyre Kanadoje nusileido norvegams H. Molui ir M. Berntsenui.
Europos čempionate - dešimti
2019 07 19
Neįgaliųjų sportas
Lietuvos vyrų tinklinio sėdint rinktinė Europos čempionate Budapešte iškovojo vieną pergalę ir užėmė 10-ąją vietą.
Lietuviai Kanadoje žengia be pralaimėjimų
2019 07 19
Paplūdimio tinklinis
FIVB trijų žvaigždučių serijos paplūdimio tinklinio turnyro grupės varžybose A. Rumševičius ir L. Každailis finišavo pirmi ir pateko į aštuntfinalį.
Greičiausia buvo komanda, išvengusi klaidų
2019 07 20
Lenktynės
„Circle K milesPLUS Racing Team“ komanda net 5 ratais aplenkė artimiausius varžovus "Aurum 1006 km" lenktynėse
Treniruotė baigėsi žvyre
2019 07 19
Auto
Per treniruotę prieš lenktynes Barselonoje nedidelė G. Grinbergo klaida ketvirtajame posūkyje baigėsi laimingai: nenukentėjo nei jis, nei automobilis.
Laimėti galima išvengus vadovo klaidų
2019 07 19
"Aurum 1006 km lenktynių" favoritai - apie lenktynių taktinių sprendimų ypatumus.
 
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
B. Haakė vėl imasi lietuviško iššūkio
2019 07 16
Sugrįžimas
Debiuto pasaulio čempionate laukiančios Lietuvos moterų rinktinės vyriausiuoju treneriu dirbs puikiai mūsų šalies ledo ritulininkams pažįstamas B.Haakė.
Lietuvis lieka stipriausioje Europos lygoje
2019 07 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės gynėjas Nerijus Ališauskas pratęsė sutartį su Rygos "Dinamo" klubu ir toliau atstovaus jam KHL pirmenybėse.
Trakuose – favoritų pergalės
2019 07 21
Baidarių ir kanojų irklavimas
Trakuose vykstančiame atvirajame Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo čempionate išdalinti medaliai 1000 metrų distancijoje.
Sekmadienio plaukime finišavo 25-a
2019 07 21
Buriavimas
91 baudos surinkusi Lietuvos buriuotoja Viktorija Andrulytė pasaulio „Laser Radial“ jachtų klasės čempionato moterų varžybose užima 67-ąją vietą.
Lietuvei - 19 vieta
2019 07 20
Šiuolaikinė penkiakovė
Pasaulio šiuolaikinės penkiakovės jaunių čempionato finale M. Gineitytė užėmė 19-ą vietą.
 
Vėliavnešio pareigos pridėjo pasitikėjimo
2019 07 20
Olimpinis festivalis
„Atvažiavau siekti kuo aukštesnio rezultato ir nenuvilti žmonių, kurie tiki manim", - apie jaunimo olimpinį festivalį kalba lengvaatletis K. Gelažius.
Fanams - "Žalgirio" spalvų ledai
2019 07 19
Kuluaruose
„Dadu“ prekės ženklo žalios ir baltos spalvų ledai jau pasiekė Lietuvos parduotuvių lentynas.
Į Baku palydėjo ir prezidentas
2019 07 18
Olimpinis festivalis
"Padarykite viską ir dar truputį“, – išvykstantiems į jaunimo olimpinį festivalį sportininkams kalbėjo LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas