Domantas Jonušauskas 2019 m. gegužės 9 d. 10:44 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

LRL finalas. Ar bus perrašyta istorija?

Žvilgsnis į lemiamą seriją: dėl ko Vilniaus "Šviesa" šiemet iš tiesų yra rimta varžovė Klaipėdos "Dragūnui"?

Kaip ir pernai, finale varžosi Klaipėdos "Dragūnas" ir Vilniaus "Šviesa"
Kaip ir pernai, finale varžosi Klaipėdos "Dragūnas" ir Vilniaus "Šviesa"
Šiais metais Lietuvos rankinio lygos (LRL) finale, kaip ir praėjusį sezoną, susitinka Vilniaus „VHC Šviesa“ ir daugkartinis čempionas – Klaipėdos „Dragūnas“. Nors paskutinį dešimtmetį klaipėdiečiai dominuoja tarp visų Lietuvos komandų ir yra laimėję net 8 čempionatus iš pastarųjų 9, tačiau šią savaitę prasidėjusiame finale situacija gali pasikeisti. Vilniečiai nuo pat klubo įkūrimo pradžios – 2002 metų – nėra iškovoję čempionų titulo, bet 3 kartus laimėjo bronzą ir 2 kartus džiaugėsi sidabro medaliais. Būtent sidabro medaliai apdovanojimų lentynoje atsidūrė po Klaipėdos „Dragūno“ komandai pralaimėtų finalų 2014 ir 2018 metais. Nors psichologinis pranašumas turėtų būti pajūrio komandos pusėje, tikėtina, kad šįsyk tai nenulems 2018-2019 metų sezono LRL nugalėtojų. Apžvelkime keletą faktorių, dėl kurių gali pasikeisti LRL istorija – „Šviesos“ klubas iškovotų auksą.
 
Patirtis
 
Vilniaus komanda daugelį metų noriai ir aktyviai kviesdavo prie komandos prisidėti jaunus, perspektyvius Lietuvos rankininkus, kurie dar mokydavosi ar studijuodavo, todėl dažnai jaunai komandai pritrūkdavo patirties atėjus lemiamoms sezono kovoms.  Šiemet jau matome savimi pasitikinčią komandą, kuri iškovojo ne vieną puikią pergalę ir yra pasirengusi pratęsti šį pergalingą žygį. Apie patirties svarbą kalbėjo ir komandos kapitonas Tomas Bernatavičius: „šių metų finale esame geresni nei praėjusius kartus, nes žaidėme aukšto lygio varžybas Europos iššūkio taurėje, pasiekėme gerą rezultatą – patekome į aštunfinalį, todėl komanda įgijo patirties, užsigrūdino fiziškai kieto ir aukšto lygio varžybose.“
 
Pirmą kartą finale šios komandos susitiko 2014 metais. Tąkart seriją iki 3 pergalių „Dragūno“ rankininkai laimėjo 3:0. Jauna „VHC Šviesos“ komanda pasisėmė neįkainojamos patirties, ji turėtų padėti ir šiemet –  net 6 šio sezono pagrindinės komandos žaidėjai žaidė prieš 5 metus finale. Taip pat „VHC Šviesos“ komandos branduolys nekinta jau 3 sezonus, o kasmet vis daugiau patirties bei žaidybinės brandos įgyjantys žaidėjai turėtų tapti kur kas konkurencingesni. Per šiuos kelerius metus keitėsi pačių žaidėjų požiūris į finalo varžybas, dėl to jie stengsis nepraleisti geros progos laimėti čempionatą. Apie tai kalbėjo ir komandos senbuvis bei pagrindinis vartininkas Edmundas Pelėda: „labiau pradedi vertinti laiką, kurį skiri rankiniui. Patekus į finalą galvoji tik apie pergalę, nes norisi matyti paaukoto laiko rezultatą ir žinoti, kad būsi čempionas.“
 
Dar prieš keletą sezonų „Šviesos“ klubas daugiausiai rėmėsi moksleiviais ir studentais, todėl aukščiausių rezultatų nepasiekė, bet dabar drąsiai galime sakyti, kad komanda kantriai užaugino kelis jaunus rankininkus, kurie daro didelę įtaką žaidimui, o vienas iš jų – Karolis Antanavičius jau yra kviečiamas į nacionalinės vyrų rinktinės stovyklas. Pasak komandos rezultatyviausio žaidėjo Valdo Drabavičiaus, jaunas komandos amžius turi ir privalumų: „lyginant su 2014 metų finalu, esame jaunesnė komanda. Jaunimas gal nėra labai patyręs, bet visuomet alkanas pergalių, titulų, greitai mokosi ir rodo didelį norą.“

 
„Dragūno“ netektys
 
Klaipėdos komanda pastarąjį dešimtmetį garsėja itin pajėgiais startinės sudėties žaidėjais, kurie sugeba perlaužti rungtynių eigą, susikoncentruoti lemiamomis akimirkomis ir žaisti efektyviai bei naudingai, kai to labiausiai reikia. Šį sezoną „Dragūnas“ nėra tas, kurį buvome įpratę matyti. Nors „Dragūnas“ žaidžia darnų komandinį žaidimą, tačiau neturi ryškių lyderių. Klubą paliko trys pagrindinės sudėties žaidėjai: pagrindinis vartininkas Benas Vaicekauskas išvyko žaisti į Vokietiją; po praėjusio sezono komandoje neliko vieno iš lyderių, kairiarankio krašto, žaidžiančio Lietuvos vyrų rankinio rinktinėje Lauryno Palevičiaus, jis pasirinko žaisti Graikijoje; trečiasis žaidėjas Šarūnas Ugianskis nusprendė pakeisti aplinką ir perėjo į „VHC Šviesos“ komandą. Galbūt jis gali tapti vilniečių slaptuoju ginklu finalo serijoje? Š. Ugianskis apie finalą kalbėjo užtikrintai: „patekimas su nauja komanda į finalus man daug reiškia, bet nepaisant to, kad žaisiu prieš buvusius komandos draugus, tikslai ir norimas rezultatas nesikeičia.“ Taigi, „Šviesos“ rankininkai turi stengtis ir pasinaudoti šia pasitaikiusia proga laimėti čempionatą.
 
„Šviesos“ sudėties pastiprinimas
 
Vilniaus „Šviesos“ komanda po praėjusio sezono išsaugojo visus lyderius, be to, dar ją papildė du pajėgūs rankininkai. Kitą sostinės komandą „HC Vilnius“ paliko vienas iš lyderių, centro pozicijos žaidėjas Karolis Antonovičius bei persikėlė į  „Šviesą“ ir naujojoje komandoje pritapo protingai ir užtikrintai organizuodamas atakas. Taip pat komandą papildė jau minėtas dešinio pusiau krašto žaidėjas Š. Ugianskis, prieš tai 5 sezonus praleidęs Lietuvos čempionų gretose. Apie komandos papildymą džiugiai atsiliepė lyderis V. Drabavičius: „nuo praėjusių metų esame rimtai sustiprėję, nes dabar turime tikrą įžaidėją, kurio visuomet trūko – K. Antonovičių. Taip pat prisidėjo Š. Ugianskis, kuris gali žaisti dešiniojo pusiau krašto pozicijoje.“ Daug pozityvo įžvelgė ir kapitonas T. Bernatavičius, kuris džiaugėsi ne tik naujais žaidėjais: „šiemet esame gerokai geriau pasirengę taktiškai, turime daugiau derinių, žaidžiame įvairesnį rankinį. Skirtingai nei 2014 ir 2018 metais, šiemet mūsų pagrindinis tikslas buvo patekti į finalą, jau nuo sezono pradžios tą akcentavome, todėl tam tikslingai ruošėmės.“
 
Таrpusavio rungtynės
 
Šiame reguliariame LRL sezone komandos viena prieš kitą žaidė du kartus ir pasidalijo po pergalę. Namie „Šviesos“ rankininkai laimėjo 31:27, o išvykoje pralaimėjo 27:35. Šis faktas atskleidžia, kad šiemet stipriausia Vilniaus komanda yra pasiruošusi mesti kur kas rimtesnį iššūkį Klaipėdos rankininkams, nes jau įrodė, kad tai nėra nenugalima komanda, kokia ji buvo pastaruosius kelerius metus. Taigi, vilniečiai bus kupini motyvacijos įrašyti savo vardą į LRL nugalėtojų sąrašą. Jiems turėtų padėti namų sienos, kadangi savo aikštelėje „VHC Šviesos“ komanda laimėjo visas 10 žaistų rungtynių LRL čempionate. Puikus žaidimas namie rodo komandos tvirtumą, apie kurį kalbėjo ir E. Pelėda: „šiais metais mūsų charakteris gerokai sustiprėjo, todėl galime siekti aukštų rezultatų, nes aikštelėje vienas kitu pasitikime.“ Situaciją apibendrino V. Drabavičius: „viskas yra mūsų galvose ir daug kas priklausys nuo noro, užsivedimo. Tikrai galime kovoti.“
 
Ar sulauksime naujų čempionų, bus aišku jau gegužės pabaigoje, o geriausiai „Šviesos“ norą laimėti atspindi kapitono T. Bernatavičiaus pasakyta mintis: „mes kabinsimės ir šiemet labai laukiame finalo“.
 
Taigi, laukia išskirtinai intriguojanti ir įdomi serija.
 
Rungtynės Vilniuje vyks VDU ŠA salėje jau šį šeštadienį, gegužės 11 dieną, 15 valandą.
 
Kol kas finalo serijoje 1:0 pirmauja „Dragūnas“. Trečiadienį jis namuose įveikė "Šviesą" 34:27.Serija žaidžiama iki trijų pergalių.
Daugiau naujienų iš kategorijos Rankinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Išėjus į gatvę, visada apsupa sirgaliai"
2019 05 20
Svetur
Dvejus metus Kinijoje praleidęs Donatas Motiejūnas – apie kinų meilę krepšiniui, požiūrį į Lietuvos rinktinę ir universalią kalbą.
MKL finale – vilniečių derbis
2019 05 19
MKL
LIDL – MKL 13-mečių berniukų finalai: trečia vieta džiaugėsi jaunieji žalgiriečiai, o čempioniškus santykius aiškinosi dvi Sostinės KM komandos.
Į pusfinalį – „Neptūnas“ ir „Rytas“
2019 05 19
LKL
Lemiamose LKL ketvirtfinalio rungtynėse klaipėdiečiai ir vilniečiai atlaikė prieniškių bei uteniškių mestus iššūkius ir išvengę staigmenų žengė tolyn.
 
„Tokių sunkių rungtynių ir tikėjomės“
2019 05 19
Gynėjas T. Mikuckis atidarė savo įvarčių sąskaitą šio sezono A lygoje ir padėjo „Kauno Žalgirio“ komandai išlyginti rezultatą rungtynėse su „Panevėžiu“.
Laimėti pavyko ne visiems mačų favoritams
2019 05 18
A lyga
A lygos 11-asis turas: „Panevėžio" ir „Kauno Žalgirio“ lygiosios, „Riterių“ įveikti palangiškiai ir namie A lygos lyderės poziciją susigrąžinusi „Sūduva“.
Kaip savaitė – taip derbis
2019 05 18
I lyga
Ketvirtos rungtynės per dvi savaites ir antrasis sostinės derbis – toks iššūkis laukia devintajam I lygos turui besiruošiančio „Vilniaus“ futbolo klubo.
Alytuje – istorinė Lietuvos ėjikės pergalė
2019 05 19
Sportinis ėjimas
Stipriausia ėjike Europoje tapusi Lietuvos sportininkė Živilė Vaiciukevičiūtė: „Sunku tuo patikėti“ (VIDEO).
Į pergalę – rekordiniu greičiu
2019 05 19
Bėgimas
Lietuvos rekordą pagerinęs ilgųjų nuotolių bėgikas Aleksandras Sorokinas triumfavo 24 valandų bėgime Šveicarijoje.
Dangoraižį šturmavo 500 bėgikų
2019 05 19
Bėgimas
Bėgimo į dangoraižį varžybos baigėsi orientacininko ir triatlonininkės triumfu. Bet abu nugalėtojai šioms neįprastoms varžyboms specialiai nesiruošė.
 
Šimtmečio proga - piniginiai prizai
2019 05 20
Tenisas
LTS įsteigė 5 tūkst. eurų Lietuvos teniso čempionato prizinį fondą, kurį išdalins vyrų ir moterų turnyrų nugalėtojams ir prizininkams.
Lietuvį sustabdė Japonijos tenisininkas
2019 05 18
Turnyras
Šveicarijoje vykstančių „Geneva Open“ vienetų atrankos varžybų pirmasis ratas Lietuvos tenisininkui Ričardui Berankiui baigėsi nesėkme.
R.Berankio metų tikslas – karjeros rekordas
2019 05 16
Žvilgsnis
„Atsiranda branda ne tik aikštėje, bet ir už jos ribų. Galiu tvirtai pasakyti, kad tai geriausias sezonas karjeroje“, - teigia Ričardas Berankis.
Kilti dar aukščiau sutrukdė trauma
2019 05 18
Tekvondo
Pasaulio tekvondo čempionatas: dvi K. Tvaronavičiūtės pergalės, kelią tolyn užkirtusi trauma, devinta vieta ir naujas įrašas Lietuvos tekvondo istorijoje.
Lietuvių laimikis – penki aukso medaliai
2019 05 18
Turnyras
Tarptautinio A. Šociko bokso turnyro finalo akcentu tapo įspūdingas R. Jokulio nokautas švedui ir rekordinė E. Skurdelio septynių pergalių serija.
Trys čempionai – lietuviai, tik neaišku kurie
2019 05 17
Turnyras
A. Šociko turnyro finaluose kovos 9 Lietuvos boksininkai. Jau aišku, kad bent trys lietuviai taps turnyro čempionais, nes finalai bus lietuviški.
 
Užsidirbo reitingo taškų
2019 05 19
Lenktynės
Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas Prancūzijoje vykusiose daugiadienėse dviratininkų lenktynėse iškovojo 20 vietą ir pelnė pasaulio reitingo taškų.
Prie sidabro pridėjo auksą
2019 05 19
Trekas
Minske vykstančiose tarptautinėse dviračių treko varžybose „Grand Prix Minsk“ lietuvis G. Serafinas laimėjo keirino rungtį ir pelnė aukso medalį.
Iš Minsko – su sidabru
2019 05 18
Dviračiai
Iš tarptautinių dviračių treko varžybų „Grand Prix Minsk“ jaunieji šalies trekininkai grįš ne tuščiomis – G. Serafinas jose iškovojo sidabrą.
Prireiks lemiamo mačo
2019 05 18
Moterų rankinis
Po ketvirtųjų Lietuvos moterų rankinio lygos rungtynių tapo aišku, kad po septynerių metų pertraukos čempionėms išsiaiškinti reikės lemiamo penktojo mačo.
Devintojo aukso link – tiesiausiu keliu
2019 05 15
LRL
„Dragūno“ rankininkai trečiose finalo serijos rungtynėse įveikė „Šviesos“ ekipą, laimėjo seriją 3:0 ir devintą kartą triumfavo Lietuvos čempionate.
"Dragūnui" iki aukso liko žingsnis
2019 05 11
LRL
Antrasis LRL pirmenybių finalo serijos susitikimas buvo emocingas ir fiziškai nelengvas abiejų besirungusių komandų rankininkams.
 
Po nervų karo – nesėkmė
2019 05 18
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkams A. Rumševičiui ir L. Každailiui kelią į FIVB turnyro „Aydin Masters" pusfinalį apmaudžiai užkirto olandai.
Lietuviai žengė į atkrintamąsias
2019 05 17
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis užtikrintai nugalėjo šeimininkus turkus ir "Aydin Open" turnyre žengė tolyn.
Merginų dvejetai – už kvalifikacijos borto
2019 05 16
Paplūdimio tinklinis
Dvi Lietuvos paplūdimio tinklininkių poros Turkijoje neprasibrovė į pagrindines varžybas. Vyrai kovas pradės nuo pagrindinio etapo.
Ant podiumo lipo ir lietuviai
2019 05 20
Motokrosas
Lietuvos motokrosininkai namų trasoje Šiauliuose sudarė rimtą konkurenciją greičiausiems Europos čempionato dalyviams.
Lietuvis – dukart vienuoliktas
2019 05 19
Motokrosas
Šeštajame pasaulio motokroso čempionato etape lietuvis A. Jasikonis dukart finišavo vienuoliktas ir bendroje įskaitoje smuktelėjo per vieną poziciją.
Autokroso gerbėjų laukia Vilkyčiai
2019 05 18
Paskelbta Vilkyčiuose birželio 8–9 d. vyksiančio Europos autokroso čempionato etapo detali dienotvarkė.
 
Įspūdį padarė lietuvio charakteris
2019 05 15
Ledo ritulys
Lietuvos vyrų rinktinės puolėjas Tadas Kumeliauskas keliasi į Vokietijos antrosios lygos ledo ritulio komandą.
Patirtį kaupia tarptautiniuose turnyruose
2019 05 08
Ledo ritulys
IIHF sprendimo apie teisę dalyvauti pasaulio čempionato atrankoje laukiančios Lietuvos ledo ritulininkės meistriškumą kelia tarptautiniuose turnyruose.
D.Zubrus: „Niekada nesakau niekada“
2019 05 05
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės žaidėjai ir treneris - apie skaudžia nesėkme pasibaigusį pasaulio čempionatą, tvarkaraščio keistenybes ir ateitį.
Visi lietuviai pateko į finalą
2019 05 20
Kultūrizmas
Pietų Afrikos Respublikoje vykusiame kultūristų profesionalu "Arnold Classic" varžybose Lietuvos atletai rikiavosi šalia prizininkų pakylos.
Tarp 400 buriuotojų - 4 lietuviai
2019 05 20
Buriavimas
Europos čempionate Atlanto vandenyne prie Portugalijos Porto miesto Lietuvos buriuotojai šešias dienas varžysis Europos čempionate.
Fanus džiugino Vilniaus ir Šiaulių klubai
2019 05 20
Regbis
Startavusiame LRF Mažosios taurės turnyre pergales iškovojo Vilniaus ir Šiaulių regbininkai.
 
Dosni Europos čempionės širdis
2019 05 19
Jubiliejus
Legendinė irkluotoja Sofija Grucova į Lietuvą yra vežusi medicininę įrangą, o mama jai įskiepijo besąlygišką meilę gyvūnams.
Sportininkų bėdos aptartos prie naujo stalo
2019 05 17
Susitikimas
Naujoje ministerijoje apsilankę sportininkai aptarė aktualiausias temas. Kai kurios jų, pavyzdžiui, Olimpinio sporto centro, linksniuojamos nuo sausio.
Prieš „Dzūkų tankus“ – kauniečių ataka
2019 05 16
Fanai
Po rungtynių iš stadiono išėjusius Alytaus „Dainavos“ fanus užpuolė kelios dešimtys Kauno „Žalgirio“ gerbėjų.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas