hockey.lt 2019 m. gegužės 8 d. 15:08 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Patirtį kaupia tarptautiniuose turnyruose

IIHF sprendimo apie teisę dalyvauti pasaulio čempionato atrankoje laukiančios Lietuvos ledo ritulininkės meistriškumą kelia tarptautiniuose turnyruose.

Lietuvos ledo ritulininkės
Lietuvos ledo ritulininkės
Pastaraisiais metais Lietuvos ledo ritulio pasaulyje vis labiau jaučiamas dėmesys moterų ledo rituliui bei jo augimas. „Hockey Girls“ antrus metus iš eilės dalyvavo Latvijos čempionate, mūsų merginos vyksta į tarptautinius turnyrus, o į Lietuvą išbandyti savo jėgas atvyksta ir varžovės iš užsienio.
 
Praėjusį savaitgalį Latvijoje įvykusiame tarptautiniame „Spring Cup“ turnyre sulaukėme ir dalyvių iš Lietuvos. „Hockey Girls“ merginos, pasistiprinusios keliomis Latvijos „LL“ komandos žaidėjomis, kartu su kitomis penkiomis ekipomis varžėsi dėl šio tradicinio turnyro nugalėtojų titulo. Deja, bet po grupės etape patirtų pralaimėjimų 1:8 prieš „Laima 89“ ir 1:3 prieš „Everest“, mūsų merginoms nepavyko iškovoti pergalės ir kovoje dėl 5 vietos, po atkaklaus mūšio 2:3 nusileidus „Kojotki“ komandai.
 
Visgi, vertindama šį turnyrą „Hockey Girls“ trenerė Ramunė Maleckienė džiaugėsi, kad yra kviečiamos į tokius turnyrus, o jį patį vertina už daugybę gautos patirties.
 
„Į šį turnyrą vykome antrus metus iš eilės, surinkę jungtinę komandą: mūsų gretose žaidė ir Latvijos „L&L“ komandos žaidėjos. Šį kartą turnyre buvo ir dvi komandos iš Rusijos ir Estijos, su kuriomis dar nebuvome žaidusios. Turnyras vyko dviem pogrupiais, o vėliau buvo žaidžiama dėl vietų, o mums, deja, teko pripažinti visų varžovių pranašumą. Nors likome šeštoje vietoje, tačiau pamatėme kitų komandų lygį ir parsivežame tikrai didelį patirties bagažą. Džiugina tai, kad esame kviečiamos į turnyrus, nors moterų ledo ritulys Lietuvoje dar tik žengia pirmuosius žingsnius. Štai Latvijos rinktinė jau daug metų dalyvauja pasaulio čempionatuose“, - po turnyro kalbėjo ant ledo ir pati dar iščiuožianti R. Maleckienė.
 
Būtent Latvija yra ta šalis, kurioje mūsų šalies merginos kaupia savo patirtį. „Hockey Girls“ šiemet jau antrą sezoną dalyvavo Latvijos pirmenybėse ir nors pirmenybes mūsų merginos baigė vis dar nesurinkusios nė taško, progresas buvo matomas tiek žaidime, tiek ir kovojant su varžovėmis.
 
Kalbėdama apie pasirodymą Latvijos čempionate, „Hockey Girls“ trenerė apgailestavo, kad galimybėms pasirodyti geriau koją kišo finansų trūkumas.
 
„Latvijos čempionatas suteikia galimybę įvertinti savo galimybes bei įgyti žaidybinės praktikos. Lyginant su praėjusiu sezonu – tikrai padarėme didelę pažangą. Bet vėl gi, platesnėms galimybėms koją kiša finansai. Treniruotes rengiame Elektrėnuose, o merginos į jas suvažiuoja iš visų Lietuvos miestų. Labai daug kas vyksta pačių merginų iniciatyva, o ledo išlaidas dengiame mes pačios. Norint siekti geresnių rezultatų reikėtų daugiau nei vienos per savaitę rengiamos treniruotės ant ledo. Bet merginų entuziazmas judėti link svajonės išsipildymo – dalyvavimo atrankoje į pasaulio čempionatą, suteikia vilčių ir noro judėti į priekį, nors tai ir nelengva.
 
Dėl šios priežasties visada laukiame pagalbos iš rėmėjų, kurie galėtų prisidėti prie mūsų svajonės išsipildymo ir padėtų tobulėti per savaitę rengiant ne vieną treniruotę, o bent dvi ar tris. Nepaisant nelengvų sąlygų, pozityvo tikrai yra: džiugu, jog ledo ritulio mokyklose ir klubuose atsiranda vis daugiau ledo ritulį lankančių mergaičių. Manau, kad ateityje turėsime gerą merginų ledo ritulio komandą.“
 
Dalyvavimas pasaulio moterų ledo ritulio čempionato atrankoje yra artimiausias mūsų merginų tikslas, dėl kurio jau žengtas pirmas ir labai svarbus žingsnis – asociacija „Hockey Lietuva“ pateikė paraišką dalyvavimui atrankoje bei laukia tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) kongreso, kuriame bus priimtas galutinis sprendimas dėl to, ar jau kitoje pasaulio moterų čempionato atrankoje dalyvaus ir Lietuvos rinktinė.
 
Laukdamos itin svarbaus sprendimo mūsų šalies merginos nesnaudžia ir toliau bando kelti savo meistriškumą tarptautinių turnyrų metu. Šį savaitgalį, gegužės 11-12 dienomis Lietuvos moterų ledo ritulio lygį bus galima įvertinti ir Elektrėnuose vyksiančiame „Hockey Lietuva Lady Cup 2019“ turnyre. Čia be „Hockey Girls“ rungsis ir antroji Lietuvos moterų ledo ritulio komanda „Hockey Stars“, dvi komandos iš Latvijos („Laima Junior“ ir „L&L“) bei „HK Fuuriad“ iš Estijos.

 
Prieš šį turnyrą atsargiai komandų galimybes vertinusi R. Maleckienė kalbėjo apie lyderių įtaką moterų ledo ritulyje ir vylėsi namuose pasiekti gerus rezultatus.
 
„Šį savaitgalį į turnyrą atvyks penkios komandos, o išskyrus Estijos komandą, visas kitas varžoves daugiau mažiau pažįstame. Visgi, planuoti ir prognozuoti rezultatų neskubėčiau, nes kiekvieną kartą nėra aišku, kokia sudėtimi atvyks komandos. Moterų ledo ritulyje labai daug ką gali nulemti 2-3 lyderės, o taip pat faktas ar jos bus su komanda, ar ne. Visgi, viliamės geriausiam rezultatui, tačiau ritulys visoms vienodas, o ledas vienodai slidus. Mums tai trečias rungtynių savaitgalis, o tai, manau, kad taip pat turės įtakos rezultatui.
 
Kviečiame atvykti į Elektrėnų ledo rūmus ir palaikyti mūsų merginas kovose su stipriomis varžovėmis, nes joms jūsų palaikymas yra labai reikalingas.“
 
Į Elektrėnuose vyksiantį „Hockey Lietuva Lady Cup 2019“ turnyrą įėjimas nemokamas.

Turnyro tvarkaraštis:
 
Gegužės 11 d, šeštadienis:
 
16.00-16.35 Laima Junior – HK Fuuriad
16.50-17.25 Hockey Stars (LTU) - L&L
17.40-18.15 Hockey Girls (LTU)– Laima Junior
18.30-19.05 HK Fuuriad - L&L
19:15-19:50 Hockey Girls (LTU) - Hockey Stars (LTU)
 
Gegužės 12 d, sekmadienis:
 
10.00-10.35 Hockey Stars (LTU) - Laima Junior
10.50-11.25 Hockey Girls (LTU) - HK Fuuriad
11.40-12.15 L&L – Laima Junior
12.30-13.15 Hockey Stars (LTU) - HK Fuuriad
13.20-13.55 Hockey Girls (LTU) - L&L
Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Išėjus į gatvę, visada apsupa sirgaliai"
2019 05 20
Svetur
Dvejus metus Kinijoje praleidęs Donatas Motiejūnas – apie kinų meilę krepšiniui, požiūrį į Lietuvos rinktinę ir universalią kalbą.
MKL finale – vilniečių derbis
2019 05 19
MKL
LIDL – MKL 13-mečių berniukų finalai: trečia vieta džiaugėsi jaunieji žalgiriečiai, o čempioniškus santykius aiškinosi dvi Sostinės KM komandos.
Į pusfinalį – „Neptūnas“ ir „Rytas“
2019 05 19
LKL
Lemiamose LKL ketvirtfinalio rungtynėse klaipėdiečiai ir vilniečiai atlaikė prieniškių bei uteniškių mestus iššūkius ir išvengę staigmenų žengė tolyn.
 
„Tokių sunkių rungtynių ir tikėjomės“
2019 05 19
Gynėjas T. Mikuckis atidarė savo įvarčių sąskaitą šio sezono A lygoje ir padėjo „Kauno Žalgirio“ komandai išlyginti rezultatą rungtynėse su „Panevėžiu“.
Laimėti pavyko ne visiems mačų favoritams
2019 05 18
A lyga
A lygos 11-asis turas: „Panevėžio" ir „Kauno Žalgirio“ lygiosios, „Riterių“ įveikti palangiškiai ir namie A lygos lyderės poziciją susigrąžinusi „Sūduva“.
Kaip savaitė – taip derbis
2019 05 18
I lyga
Ketvirtos rungtynės per dvi savaites ir antrasis sostinės derbis – toks iššūkis laukia devintajam I lygos turui besiruošiančio „Vilniaus“ futbolo klubo.
Alytuje – istorinė Lietuvos ėjikės pergalė
2019 05 19
Sportinis ėjimas
Stipriausia ėjike Europoje tapusi Lietuvos sportininkė Živilė Vaiciukevičiūtė: „Sunku tuo patikėti“ (VIDEO).
Į pergalę – rekordiniu greičiu
2019 05 19
Bėgimas
Lietuvos rekordą pagerinęs ilgųjų nuotolių bėgikas Aleksandras Sorokinas triumfavo 24 valandų bėgime Šveicarijoje.
Dangoraižį šturmavo 500 bėgikų
2019 05 19
Bėgimas
Bėgimo į dangoraižį varžybos baigėsi orientacininko ir triatlonininkės triumfu. Bet abu nugalėtojai šioms neįprastoms varžyboms specialiai nesiruošė.
 
Šimtmečio proga - piniginiai prizai
2019 05 20
Tenisas
LTS įsteigė 5 tūkst. eurų Lietuvos teniso čempionato prizinį fondą, kurį išdalins vyrų ir moterų turnyrų nugalėtojams ir prizininkams.
Lietuvį sustabdė Japonijos tenisininkas
2019 05 18
Turnyras
Šveicarijoje vykstančių „Geneva Open“ vienetų atrankos varžybų pirmasis ratas Lietuvos tenisininkui Ričardui Berankiui baigėsi nesėkme.
R.Berankio metų tikslas – karjeros rekordas
2019 05 16
Žvilgsnis
„Atsiranda branda ne tik aikštėje, bet ir už jos ribų. Galiu tvirtai pasakyti, kad tai geriausias sezonas karjeroje“, - teigia Ričardas Berankis.
Kilti dar aukščiau sutrukdė trauma
2019 05 18
Tekvondo
Pasaulio tekvondo čempionatas: dvi K. Tvaronavičiūtės pergalės, kelią tolyn užkirtusi trauma, devinta vieta ir naujas įrašas Lietuvos tekvondo istorijoje.
Lietuvių laimikis – penki aukso medaliai
2019 05 18
Turnyras
Tarptautinio A. Šociko bokso turnyro finalo akcentu tapo įspūdingas R. Jokulio nokautas švedui ir rekordinė E. Skurdelio septynių pergalių serija.
Trys čempionai – lietuviai, tik neaišku kurie
2019 05 17
Turnyras
A. Šociko turnyro finaluose kovos 9 Lietuvos boksininkai. Jau aišku, kad bent trys lietuviai taps turnyro čempionais, nes finalai bus lietuviški.
 
Užsidirbo reitingo taškų
2019 05 19
Lenktynės
Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas Prancūzijoje vykusiose daugiadienėse dviratininkų lenktynėse iškovojo 20 vietą ir pelnė pasaulio reitingo taškų.
Prie sidabro pridėjo auksą
2019 05 19
Trekas
Minske vykstančiose tarptautinėse dviračių treko varžybose „Grand Prix Minsk“ lietuvis G. Serafinas laimėjo keirino rungtį ir pelnė aukso medalį.
Iš Minsko – su sidabru
2019 05 18
Dviračiai
Iš tarptautinių dviračių treko varžybų „Grand Prix Minsk“ jaunieji šalies trekininkai grįš ne tuščiomis – G. Serafinas jose iškovojo sidabrą.
Prireiks lemiamo mačo
2019 05 18
Moterų rankinis
Po ketvirtųjų Lietuvos moterų rankinio lygos rungtynių tapo aišku, kad po septynerių metų pertraukos čempionėms išsiaiškinti reikės lemiamo penktojo mačo.
Devintojo aukso link – tiesiausiu keliu
2019 05 15
LRL
„Dragūno“ rankininkai trečiose finalo serijos rungtynėse įveikė „Šviesos“ ekipą, laimėjo seriją 3:0 ir devintą kartą triumfavo Lietuvos čempionate.
"Dragūnui" iki aukso liko žingsnis
2019 05 11
LRL
Antrasis LRL pirmenybių finalo serijos susitikimas buvo emocingas ir fiziškai nelengvas abiejų besirungusių komandų rankininkams.
 
Po nervų karo – nesėkmė
2019 05 18
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkams A. Rumševičiui ir L. Každailiui kelią į FIVB turnyro „Aydin Masters" pusfinalį apmaudžiai užkirto olandai.
Lietuviai žengė į atkrintamąsias
2019 05 17
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis užtikrintai nugalėjo šeimininkus turkus ir "Aydin Open" turnyre žengė tolyn.
Merginų dvejetai – už kvalifikacijos borto
2019 05 16
Paplūdimio tinklinis
Dvi Lietuvos paplūdimio tinklininkių poros Turkijoje neprasibrovė į pagrindines varžybas. Vyrai kovas pradės nuo pagrindinio etapo.
Ant podiumo lipo ir lietuviai
2019 05 20
Motokrosas
Lietuvos motokrosininkai namų trasoje Šiauliuose sudarė rimtą konkurenciją greičiausiems Europos čempionato dalyviams.
Lietuvis – dukart vienuoliktas
2019 05 19
Motokrosas
Šeštajame pasaulio motokroso čempionato etape lietuvis A. Jasikonis dukart finišavo vienuoliktas ir bendroje įskaitoje smuktelėjo per vieną poziciją.
Autokroso gerbėjų laukia Vilkyčiai
2019 05 18
Paskelbta Vilkyčiuose birželio 8–9 d. vyksiančio Europos autokroso čempionato etapo detali dienotvarkė.
 
Įspūdį padarė lietuvio charakteris
2019 05 15
Ledo ritulys
Lietuvos vyrų rinktinės puolėjas Tadas Kumeliauskas keliasi į Vokietijos antrosios lygos ledo ritulio komandą.
Patirtį kaupia tarptautiniuose turnyruose
2019 05 08
Ledo ritulys
IIHF sprendimo apie teisę dalyvauti pasaulio čempionato atrankoje laukiančios Lietuvos ledo ritulininkės meistriškumą kelia tarptautiniuose turnyruose.
D.Zubrus: „Niekada nesakau niekada“
2019 05 05
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės žaidėjai ir treneris - apie skaudžia nesėkme pasibaigusį pasaulio čempionatą, tvarkaraščio keistenybes ir ateitį.
Tarp 400 buriuotojų - 4 lietuviai
2019 05 20
Buriavimas
Europos čempionate Atlanto vandenyne prie Portugalijos Porto miesto Lietuvos buriuotojai šešias dienas varžysis Europos čempionate.
Fanus džiugino Vilniaus ir Šiaulių klubai
2019 05 20
Regbis
Startavusiame LRF Mažosios taurės turnyre pergales iškovojo Vilniaus ir Šiaulių regbininkai.
Namo parsiveš finalinę patirtį
2019 05 19
Gimnastika
Europos meninės gimnastikos čempionate – du finaliniai garsios gimnastės Dalios Kutkaitės vadovaujamos Lietuvos jaunimo rinktinės pasirodymai.
 
Dosni Europos čempionės širdis
2019 05 19
Jubiliejus
Legendinė irkluotoja Sofija Grucova į Lietuvą yra vežusi medicininę įrangą, o mama jai įskiepijo besąlygišką meilę gyvūnams.
Sportininkų bėdos aptartos prie naujo stalo
2019 05 17
Susitikimas
Naujoje ministerijoje apsilankę sportininkai aptarė aktualiausias temas. Kai kurios jų, pavyzdžiui, Olimpinio sporto centro, linksniuojamos nuo sausio.
Prieš „Dzūkų tankus“ – kauniečių ataka
2019 05 16
Fanai
Po rungtynių iš stadiono išėjusius Alytaus „Dainavos“ fanus užpuolė kelios dešimtys Kauno „Žalgirio“ gerbėjų.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas