hockey.lt 2019 m. gegužės 8 d. 15:08 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Patirtį kaupia tarptautiniuose turnyruose

IIHF sprendimo apie teisę dalyvauti pasaulio čempionato atrankoje laukiančios Lietuvos ledo ritulininkės meistriškumą kelia tarptautiniuose turnyruose.

Lietuvos ledo ritulininkės
Lietuvos ledo ritulininkės
Pastaraisiais metais Lietuvos ledo ritulio pasaulyje vis labiau jaučiamas dėmesys moterų ledo rituliui bei jo augimas. „Hockey Girls“ antrus metus iš eilės dalyvavo Latvijos čempionate, mūsų merginos vyksta į tarptautinius turnyrus, o į Lietuvą išbandyti savo jėgas atvyksta ir varžovės iš užsienio.
 
Praėjusį savaitgalį Latvijoje įvykusiame tarptautiniame „Spring Cup“ turnyre sulaukėme ir dalyvių iš Lietuvos. „Hockey Girls“ merginos, pasistiprinusios keliomis Latvijos „LL“ komandos žaidėjomis, kartu su kitomis penkiomis ekipomis varžėsi dėl šio tradicinio turnyro nugalėtojų titulo. Deja, bet po grupės etape patirtų pralaimėjimų 1:8 prieš „Laima 89“ ir 1:3 prieš „Everest“, mūsų merginoms nepavyko iškovoti pergalės ir kovoje dėl 5 vietos, po atkaklaus mūšio 2:3 nusileidus „Kojotki“ komandai.
 
Visgi, vertindama šį turnyrą „Hockey Girls“ trenerė Ramunė Maleckienė džiaugėsi, kad yra kviečiamos į tokius turnyrus, o jį patį vertina už daugybę gautos patirties.
 
„Į šį turnyrą vykome antrus metus iš eilės, surinkę jungtinę komandą: mūsų gretose žaidė ir Latvijos „L&L“ komandos žaidėjos. Šį kartą turnyre buvo ir dvi komandos iš Rusijos ir Estijos, su kuriomis dar nebuvome žaidusios. Turnyras vyko dviem pogrupiais, o vėliau buvo žaidžiama dėl vietų, o mums, deja, teko pripažinti visų varžovių pranašumą. Nors likome šeštoje vietoje, tačiau pamatėme kitų komandų lygį ir parsivežame tikrai didelį patirties bagažą. Džiugina tai, kad esame kviečiamos į turnyrus, nors moterų ledo ritulys Lietuvoje dar tik žengia pirmuosius žingsnius. Štai Latvijos rinktinė jau daug metų dalyvauja pasaulio čempionatuose“, - po turnyro kalbėjo ant ledo ir pati dar iščiuožianti R. Maleckienė.
 
Būtent Latvija yra ta šalis, kurioje mūsų šalies merginos kaupia savo patirtį. „Hockey Girls“ šiemet jau antrą sezoną dalyvavo Latvijos pirmenybėse ir nors pirmenybes mūsų merginos baigė vis dar nesurinkusios nė taško, progresas buvo matomas tiek žaidime, tiek ir kovojant su varžovėmis.
 
Kalbėdama apie pasirodymą Latvijos čempionate, „Hockey Girls“ trenerė apgailestavo, kad galimybėms pasirodyti geriau koją kišo finansų trūkumas.
 
„Latvijos čempionatas suteikia galimybę įvertinti savo galimybes bei įgyti žaidybinės praktikos. Lyginant su praėjusiu sezonu – tikrai padarėme didelę pažangą. Bet vėl gi, platesnėms galimybėms koją kiša finansai. Treniruotes rengiame Elektrėnuose, o merginos į jas suvažiuoja iš visų Lietuvos miestų. Labai daug kas vyksta pačių merginų iniciatyva, o ledo išlaidas dengiame mes pačios. Norint siekti geresnių rezultatų reikėtų daugiau nei vienos per savaitę rengiamos treniruotės ant ledo. Bet merginų entuziazmas judėti link svajonės išsipildymo – dalyvavimo atrankoje į pasaulio čempionatą, suteikia vilčių ir noro judėti į priekį, nors tai ir nelengva.
 
Dėl šios priežasties visada laukiame pagalbos iš rėmėjų, kurie galėtų prisidėti prie mūsų svajonės išsipildymo ir padėtų tobulėti per savaitę rengiant ne vieną treniruotę, o bent dvi ar tris. Nepaisant nelengvų sąlygų, pozityvo tikrai yra: džiugu, jog ledo ritulio mokyklose ir klubuose atsiranda vis daugiau ledo ritulį lankančių mergaičių. Manau, kad ateityje turėsime gerą merginų ledo ritulio komandą.“
 
Dalyvavimas pasaulio moterų ledo ritulio čempionato atrankoje yra artimiausias mūsų merginų tikslas, dėl kurio jau žengtas pirmas ir labai svarbus žingsnis – asociacija „Hockey Lietuva“ pateikė paraišką dalyvavimui atrankoje bei laukia tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) kongreso, kuriame bus priimtas galutinis sprendimas dėl to, ar jau kitoje pasaulio moterų čempionato atrankoje dalyvaus ir Lietuvos rinktinė.
 
Laukdamos itin svarbaus sprendimo mūsų šalies merginos nesnaudžia ir toliau bando kelti savo meistriškumą tarptautinių turnyrų metu. Šį savaitgalį, gegužės 11-12 dienomis Lietuvos moterų ledo ritulio lygį bus galima įvertinti ir Elektrėnuose vyksiančiame „Hockey Lietuva Lady Cup 2019“ turnyre. Čia be „Hockey Girls“ rungsis ir antroji Lietuvos moterų ledo ritulio komanda „Hockey Stars“, dvi komandos iš Latvijos („Laima Junior“ ir „L&L“) bei „HK Fuuriad“ iš Estijos.

 
Prieš šį turnyrą atsargiai komandų galimybes vertinusi R. Maleckienė kalbėjo apie lyderių įtaką moterų ledo ritulyje ir vylėsi namuose pasiekti gerus rezultatus.
 
„Šį savaitgalį į turnyrą atvyks penkios komandos, o išskyrus Estijos komandą, visas kitas varžoves daugiau mažiau pažįstame. Visgi, planuoti ir prognozuoti rezultatų neskubėčiau, nes kiekvieną kartą nėra aišku, kokia sudėtimi atvyks komandos. Moterų ledo ritulyje labai daug ką gali nulemti 2-3 lyderės, o taip pat faktas ar jos bus su komanda, ar ne. Visgi, viliamės geriausiam rezultatui, tačiau ritulys visoms vienodas, o ledas vienodai slidus. Mums tai trečias rungtynių savaitgalis, o tai, manau, kad taip pat turės įtakos rezultatui.
 
Kviečiame atvykti į Elektrėnų ledo rūmus ir palaikyti mūsų merginas kovose su stipriomis varžovėmis, nes joms jūsų palaikymas yra labai reikalingas.“
 
Į Elektrėnuose vyksiantį „Hockey Lietuva Lady Cup 2019“ turnyrą įėjimas nemokamas.

Turnyro tvarkaraštis:
 
Gegužės 11 d, šeštadienis:
 
16.00-16.35 Laima Junior – HK Fuuriad
16.50-17.25 Hockey Stars (LTU) - L&L
17.40-18.15 Hockey Girls (LTU)– Laima Junior
18.30-19.05 HK Fuuriad - L&L
19:15-19:50 Hockey Girls (LTU) - Hockey Stars (LTU)
 
Gegužės 12 d, sekmadienis:
 
10.00-10.35 Hockey Stars (LTU) - Laima Junior
10.50-11.25 Hockey Girls (LTU) - HK Fuuriad
11.40-12.15 L&L – Laima Junior
12.30-13.15 Hockey Stars (LTU) - HK Fuuriad
13.20-13.55 Hockey Girls (LTU) - L&L
Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Prie „Žalgirio“ arenos – viruso medžioklė
2020 02 28
Situacija
Prieš Eurolygos rungtynes su Milano komanda prie pagrindinių „Žalgirio“ arenos įėjimų aistruolių kūno temperatūra bus patikrinta termovizoriais.
Treneriams - papildomas darbo įrankis
2020 02 27
Treneriai
LKF kartu su Kauno technologijos universitetu krepšinio bendruomenei pristatė vaizdo įrašų analizės programą „BasketMap“.
„Žalgiris“ leis susigrąžinti pinigus
2020 02 27
Eurolyga
Ketvirtadienį Kauno „Žalgiris“ dar kartą patvirtino, kad per Eurolygos rungtynes laikysis rekomendacijų, skirtų užtikrinti žiūrovų saugumą.
 
M. Vainikaitis tapo „Sūduvos“ nariu
2020 02 28
Naujokai
Marijampolės „Sūduva“ pasirašė ilgalaikę sutartį su dešiniojo krašto gynėju Modestu Vainikaičiu.
Geriausias futbolininkas - E. Šetkus
2020 02 28
Apdovanojimai
Ketvirtadienį Vilniuje vyko iškilminga 2019 metų Lietuvos futbolo geriausiųjų apdovanojimų ceremonija.
17-mečiai pralaimėjo Alžyrui
2020 02 27
Lietuvos jaunių (iki 17 metų) futbolo rinktinė UEFA „Development“ turnyre nusileido Alžyro komandai.
Justinas Kinderis taip pat pateko į finalą
2020 02 28
Pasaulio taurė
Kaire (Egiptas) vykstančiame šiuolaikinės penkiakovės Pasaulio taurės I etape vyrų varžybų atrankos barjerą įveikė J. Kinderis.
S. Bertašius pagerino Lietuvos rekordą
2020 02 27
Bėgimas
Lietuvos bėgikas Simas Bertašius Serbijoje iškovojo pergalę ir pagerino Lietuvos rekordą.
Lietuvos bėgikai metus pradėjo rekordais
2020 02 27
Bėgimas
Geriausiems Lietuvos maratonininkams Remigijui Kančiui ir Ignui Brasevičiui startai praėjusių metų Kauno maratone tapo atsispyrimo tašku.
 
Italijoje - L. Grigelio nesėkmė
2020 02 27
Tenisas
Italijoje vykstančiame ITF turnyre lietuvis Laurynas Grigelis neįveikė aštuntfinalio barjero.
Lietuvos teniso kelias – knygos puslapiuose
2020 02 27
Leidinys
Lietuvos sporto muziejuje pažymint šalies teniso 100-metį pristatyta Vinco Korkučio knyga „Lietuvos teniso sąjungai – 100 metų“.
L. Grigelis Italijoje iškovojo pergalę
2020 02 26
Tenisas
Lietuvos tenisininkas Laurynas Grigelis antradienį Italijoje pergale pradėjo naują sezoną.
Monique: vietoj mikrofono – bokso pirštinės
2020 02 28
Daininikė
Gerai žinoma dainininkė, muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ komisijos narė Monika Pundziūtė-Monique rytais skuba ne į įrašų studiją, bet į sporto salę.
Fechtuotojas L. Kalininas Europoje - 12-as
2020 02 27
Fechtavimas
Kroatijoje vykstančiame Europos jaunių ir jaunimo fechtavimo čempionate Leonardas Kalininas užėmė 12-ąją vietą.
O. Bareikio tikslas - paralimpinis medalis
2020 02 27
Osvaldas Bareikis (27 m.) šiuo metu deda pamatus lemiamam sezonui kovoje dėl bilieto į 2020 m. Tokijo paralimpines žaidynes.
 
S. Krupeckaitė pasaulio čempionate – aštunta
2020 02 27
Trekas
Berlyne (Vokietija) vykstančio 117-ojo pasaulio dviračių treko čempionato moterų sprinto rungtyje ketvirtadienį Simona Krupeckaitė užėmė aštuntą vietą.
O. Baleišytė pasaulio čempionate - šešta
2020 02 27
Trekas
Berlyne (Vokietija) vykstančio 117-ojo pasaulio dviračių treko čempionato moterų skrečo rungtyje trečiadienį Olivija Baleišytė užėmė šeštą vietą.
Dvi dviratininkės - olimpinėse žaidynėse
2020 02 26
Trekas
Lietuvos treko dviratininkės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė užsitikrino kelialapius į Tokijo olimpines žaidynes.
Rankininkai susigrums dėl LRF taurės
2020 02 26
Rankinis
Jau ateinantį savaitgalį po 4 stipriausias vyrų ir moterų rankinio komandas rinksis Alytuje, kur kausis dėl LRF taurės.
Į ketvirtfinalį – du Lietuvos klubai
2020 02 23
Baltijos lyga
Finišavus Baltijos rankinio lygos reguliariajam sezonui paaiškėjo, kad kovą dėl trofėjaus toliau tęs du Lietuvos klubai – „Dragūnas“ ir VHC „Šviesa“.
Profesoriui – gavosūkiai dėl žaidėjų
2020 02 21
Taurė
Lietuvos rankinio federacijos moterų taurė: Antano Skarbaliaus galvosūkis, „Eglės“ potencialas ir kas gali pakišti koją Garliavai.
 
Viruso grėsmė pakeitė planus
2020 02 25
Sniego tinklinis
Vilniuje pirmą kartą rinkosi EEVZA tinklinio vadovai, o LTF viceprezidentas M. Vasiliauskas atskleidė, kad dėl viruso grėsmės lietuviai nevyks į Italiją.
"Kaunas-VDU" - Baltijos finalo ketverte
2020 02 23
Tinklinis
Kauno „Kauno-VDU“ tinklininkės pademonstravo savo charakterį ir įspūdingai išplėšė kelialapį į Baltijos tinklinio čempionato finalo ketverto turnyrą.
Slovakijoje - bronzinis lietuvių finišas
2020 02 23
Sniego tinklinis
Slovakijos kalnuose vykusiame Europos sniego tinklinio turo etape Lietuvos komandoms skirtingai susiklostė mažieji finalai.
Lietuviui - metų naujoko titulas Azijoje
2020 02 26
Le Manas
Lietuvos lenktynininkas Gustas Grinbergas sulaukė dar vieno įvertinimo Azijoje.
Taisyklės – savotiškas varžybų scenarijus
2020 02 26
1000 km lenktynės
Paskelbus registraciją į „Aurum 1006 km lenktynes“, jas organizuojanti VšĮ „Promo Events" iškart sulaukė paraiškų.
Po košmaro trasoje – saldus triumfo jausmas
2020 02 24
Žiedinės lenktynės
Triumfas Azijoje – pirmas G.Grinbergo titulas profesionaliame autosporte ir vienas didžiausių laimėjimų Lietuvos žiedinių lenktynių istorijoje.
 
Šveicarijoje - A. Drukarovo rekordas
2020 02 28
Kalnų slidinėjimas
Šveicarijoje vykstančiose FIS kalnų slidinėjimo varžybose A. Drukarovas pasiekė asmeninį rekordą.
Biatlono viltys žlugo ištižusiame sniege
2020 02 27
Biatlonas
Lietuvių viltis sustabdė „košė“ – taip galima pavadinti ištižusią trasą Raubičiuose (Baltarusija) vykstančiame Europos biatlono čempionate.
N. Kočergina pateko į supersprinto finalą
2020 02 26
Biatlonas
Šalia Minsko esančiuose Raubičiuose (Baltarusija) prasidėjo Europos biatlono čempionatas.
Briliantas žolės riedulio karūnoje
2020 02 27
Žolės riedulys
Buvusios rankininkės Donatos Martinkienės dėka Kaune įsižiebė žolės riedulio židinys, jos auklėtiniai sėkmingai žaidžia šalies čempionatuose.
Šaulė G. Rankelytė užėmė 12-ą vietą
2020 02 27
Šaudymas
Europos jaunimo šaudymo čempionate Lenkijoje lietuviai į pajėgiausių dešimtukus neprasibrovė.
Į finalą pateko tik G. Venčkauskaitė
2020 02 26
Šiuolaikinė penkiakovė
Pasaulio šiuolaikinės penkiakovės taurės sezonas Lietuvos sportininkėms prasidėjo skirtingai.
 
Olimpinių žaidynių atšaukimo nesvarsto
2020 02 27
Olimpinės žaidynės
Tokijo olimpinių žaidynių organizacinis komitetas nesvarstė atšaukimo galimybės dėl koronaviruso grėsmės.
„Dviratininkų treneriai į laikrodį nežiūri“
2020 02 27
Jubiliejus
Vasario 27 d. 80 m. jubiliejų švenčiantis Alytaus dviračių sporto treneris Napoleonas Buinauskas: „Man ramybės dar nesinorėjo.“
Sporto fondui skubiai ieško ekspertų
2020 02 25
Fondas
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, esant papildomam poreikiui, pakartotinai kviečia teikti kandidatūras Sporto rėmimo fondo paraiškoms vertinti
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas