Marytė Marcinkevičiūtė ("Olimpinė panorama") 2019 m. gegužės 9 d. 10:39 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Varžovams nenori atskleisti kortų

Olimpinis vicečempionas Mindaugas Griškonis: apie naujas pareigas irklavimo federacijoje, naujo sezono ypatumus, šeimą, trenerio naudą, amžių, studijas.

M.Griškonis šiemet irkluos vienvietę
Virgaudo Leknicko nuotr.
M.Griškonis šiemet irkluos vienvietę
Vilnietis Mindaugas Griškonis – vienas tituluočiausių Lietuvos irkluotojų: Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių porinių dviviečių vicečempionas, triskart Europos vienviečių čempionas (2009, 2011 ir 2012 m.), triskart vicečempionas (2007, 2016 ir 2018 m.), 2014 m. bronzos medalio laimėtojas, 2015 ir 2018 m. – pasaulio čempionato bronzinis prizininkas, dukart pasaulio jaunimo iki 23 m. vicečempionas (2007 ir 2009 m.). 

Dabar jis rengiasi savo ketvirtosioms olimpinėms žaidynėms: Pekine ir Londone irkluodamas vienvietę M.Griškonis liko aštuntas, o Rio de Žaneire porinių dviviečių valčių varžybose tapo vicečempionu. 
Mindaugas paniro ir į visuomeninį darbą: šiemet kovo 29 d. per Lietuvos irklavimo federacijos ataskaitos konferenciją buvo išrinktas į Vykdomąjį komitetą ir yra atsakingas už irklavimo plėtrą bei populiarinimą šalyje. 

„Man ypač malonios šios pareigos. Noriu padėti mėgstamai sporto šakai, mano žinios ir patirtis, įgyta per 20 metų, turėtų būti naudinga Lietuvos irklavimui. Spręstinų problemų mūsų šeimoje gana daug“, – sako M.Griškonis. 

Prasideda naujas irklavimo sezonas. Kaip esi jam pasirengęs? – paklausiau garsaus irkluotojo, kuris tuo metu treniravosi Italijoje.
Sezonui pradėjau rengtis sausio mėnesį, slidinėjimo treniruočių stovykloje Bulgarijos aukštikalnėse stiprinau funkcines savybes. Vasario mėnesį praleidau Graikijoje, o kovą ir balandį treniravausi Italijoje. Per tą laiką dalyvavau Pjediluko (Italija) regatoje. Prieš Velykas grįžau į Lietuvą ir šventes sutikau su šeima. 

Dar labai sunku sakyti, kaip esu pasirengęs naujam sezonui, nes mūsų pagrindinės varžybos – pasaulio čempionatas Austrijoje – vyks tik rugpjūčio pabaigoje ir rugsėjo pradžioje. Būtent per čempionatą reikės pasiekti pačią geriausią sportinę formą, nes kartu vyks ir atranka į Tokijo olimpines žaidynes. 

Prieš tai gegužės pabaigoje Šveicarijoje dar vyks Europos čempionatas, bet jam itin įtemptai ir kruopščiai nesirengiame. Kaip iš eigos pavyks, taip ir bus, nes jame kelialapiai į olimpines žaidynes nebus dalijami. 

Vienviečių valčių varžybose kelialapius į Tokiją pelnys tie sportininkai, kurie per pasaulio čempionatą užims pirmą–devintą vietas. Kurie tokių vietų neužims, jiems bus paskutinė viltis 2020-aisiais: iki olimpinių žaidynių likus trims mėnesiams bus surengta dar viena kvalifikacinė regata, kurioje vienviečių varžybose reikės užimti pirmą arba antrą vietą, o gal tik pirmą, nes kol kas nėra tiksliai paskelbta. 
Europiečiams į olimpines žaidynes patekti gerokai sunkiau nei kitų žemynų irkluotojams. 

Ar šiemet dalyvausi Pasaulio taurės varžybose?
Paprastai būna trys Pasaulio taurės varžybų etapai, tačiau šiemet mūsų rinktinės treneriai su konsultantu italu Giovanni Postiglione yra nutarę, kad iki Europos čempionato nesirodysime jokiose varžybose. Gegužės pabaigoje dalyvausime Europos čempionate ir toliau rengsimės pasaulio pirmenybėms. 
 
Dalyvausime „Gintarinių irklų“ regatoje Trakuose, Lietuvos čempionate, bet tarptautinėse varžybose užsienyje nestartuosime, varžovams nenorime atskleisti visų kortų. Tokia bus mūsų taktika šį sezoną.   

Žiemą, kai visa Lietuvos irklavimo rinktinė vyksta slidinėti į Italiją, tu renkiesi Bulgariją. Kodėl? 
Anksčiau mūsų rinktinė irgi vykdavo slidinėti į Bulgariją, bet sportininkams ten nelabai patiko, ir dabar žiemą jie treniruočių stovyklai renkasi Italiją. O man žiemą Italija, kurioje vienais metais treniravausi su rinktine, nepatiko. Italijoje mažai vietų, kur lygumų slidėmis galima treniruotis daugiau nei 2 km aukštyje virš jūros lygio. O Bulgarijoje, Belmekene, yra puiki sporto bazė, į kurią suvažiuoja treniruotis daug įvairių sporto šakų atstovų iš viso pasaulio. Belmekeno sporto bazę labai seniai pastatė vokiečiai, vėliau ją perėmė bulgarai ir ši bazė tapo valstybine. Į Bulgariją treniruotis žiemą vykstu jau gal septintus metus ir man ten patinka.    

Esi itin patyręs irkluotojas. Ar tau reikalinga rinktinės konsultanto G.Postiglione‘ės pagalba, ar treniruojiesi pagal savo planus?
Trenerio pagalba visą laiką reikalinga, treniruojuosi pagal šio italo planus. Pačiam kartais atrodo, kad viskas gerai, bet trenerio akis įžvalgesnė. Su juo gali pasitarti, kažkas pafilmuoja, kartu analizuojame. Turint daug patirties treneris nebūtinas kiekvienose pratybose kaip pradedantiesiems, bet man reikalingas pagalbininkas ir patarėjas. 
 
Ar tave, tituluotą sportininką, rinktinės konsultantas vis dar ketina mėtyti iš vienos valties į kitą? O gal pagaliau suprato, kad tavo pašaukimas – vienvietė?
Kai praėjusiais metais per pasaulio čempionatą laimėjau medalį, taip jau nėra. Kol kas suplanuota, kad šiemet irkluosiu vienvietę, nes iš Lietuvos sportininkų esu realiausias kandidatas irkluoti šią valtį. Kaip bus kitąmet, nežinau, gal būsiu įsodintas į kokią įgulą.  
 
Šiemet numatyta, kad Saulius Ritteris su Dovydu Nemeravičiumi irkluos porinę dvivietę, o visi kiti – porinę keturvietę. Viliamės, jog visos šios valtys pateks į olimpines žaidynes. Olimpiniais metais žiūrėsime, kurios įgulos ir poros realiai gali pelnyti medalius. Tokie yra planai, o kaip bus – paaiškės tik kitąmet.  

Šiemet Lietuvos irklavimo rinktinės pagrindinis tikslas – ne parvežti kuo daugiau medalių, o iškovoti kuo daugiau kelialapių į Tokiją. Ši olimpinė atranka ypač sudėtinga, sudėtingesnė, nei buvo į Rio de Žaneirą. Dabar sulygintos moterų ir vyrų kvotos. 

Lietuvos rinktinėje nepastebimai tapai vyriausias, šių metų sausio 17-ąją tau sukako 33-eji. Ar džiaugiesi sulaukęs irkluotojų brandos, ar nejaukiai pasijunti išgirdęs, kaip į tave kreipiasi „jūs“?
Nepajuntu, kad į mane kreiptųsi „jūs“. Mūsų rinktinė nėra tokia, kad visi jauni, o aš vyresnis. Martynui Džiaugiui rudenį irgi bus 33-eji, S.Ritteriui – 31-eri, o kitiems – 25–27 metai. Jaunas nesijaučiu, o senas nesu. 
 
Ko gero, nė nepajutai, kad šiemet sukanka 20 metų, kai pirmą kartą atėjai į irklavimo bazę?
Tos pirmosios dienos gal ir neatsimenu, bet pirmosios savaitės tikrai įstrigusios mano atmintyje. Į bazę atėjau rudenį ir labai norėjau irkluoti, tačiau trenerė Inga Domarkaitė manęs į valtį nesodino, nes buvo šalta ir ji bijojo, kad neapsiversčiau. Turėjau laukti pavasario, kol atšilo, tik tada galėjau sėsti į valtį. 
 
Tada mokiausi Žirmūnų 7-ojoje vidurinėje mokykloje ir su bendraklasiais ėjau į „Žalgirio“ irklavimo bazę pažaisti krepšinio. Tačiau užkabino ne krepšinis, o irklavimas. Irklavo ir mano tėvai, nuo mažens mane tėvas vesdavosi į senąją „Žalgirio“ irklavimo bazę – teko pavairuoti ir aštuonvietę, ir keturvietę su vairininku. 


Kiekvienas dešimtmetis turi savų sporto didvyrių. Kuriuos tu aukštinai?
Man labai daug padėjo šešerių olimpinių žaidynių dalyvis, Atėnų ir Pekino olimpinis vicečempionas estas Juris Jaansonas. Dar kai irklavau jaunimo grupėje, jis mane kviesdavo kartu treniruotis. Tada ypač pagerėjo mano rezultatai. Už tai, ką esu dabar pasiekęs, esu dėkingas ir ilgamečiam savo treneriui, jau šviesaus atminimo Alfonsui Mikšiui, kuris mane atvedė į profesionalųjį irklavimą.  

Su kuria sportininkų šeima artimai bendrauji? 
Stovyklos, varžybos, darbas – nėra laiko vaikščioti į svečius. Mano draugų rate – daugiausia irkluotojai. Dideles simpatijas jaučiu buvusiems garsiems Lietuvos irklo meistrams, su jais gerai sutariu, kartais tenka kartu ir šventes švęsti. 
 
Kokį įsivaizduoji idealų vienvietininką ir ko tau iki jo trūksta?
Nėra standartų: greitai irkluoja ir žemi, ir aukšti, stambūs ir laibi. Idealaus sportininko nėra. Irklavimas – techninis sportas. Visi mano, kad irkluotojai turi būti raumeningi lyg arkliai. Nieko panašaus. Reikia ypač jausti vandenį. Jeigu jo nejauti, gali būti stipriausias, bet nieko nepasieksi. Mano ūgis – 1 m 90 cm, norėtųsi būti keliais centimetrais aukštesniam. Tačiau dažnai nugali ir mažesni. 
 
Per karjerą irklavimo takeliuose buvo visko: ir fantastiškų pergalių, ir skaudžių pralaimėjimų. Ką išskirtum?
Pirmiausia sidabrinį finišą Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse. Tai man buvo ypač netikėta, nes į porinę valtį su S.Ritteriu susėdome likus vos trims savaitėms iki žaidynių. Olimpiadoje rengiausi irkluoti vienvietę, tačiau porinėje dvivietėje teko pakeisti traumuotą Rolandą Maščinską.
 
Esu patyręs ir skaudžių pralaimėjimų, pats nemaloniausias – likti ketvirtam. 2012-aisiais ketvirtas buvau per Europos čempionatą Ispanijoje, o 2014 ir 2017 m. – per pasaulio čempionatą Olandijoje ir JAV.

Jau geriau užimti penktą ar šeštą vietą, bet tik ne ketvirtą.   

2000 m distancijoje paprastai užtrunki apie 7 min. Kokios mintys apninka trasoje?
Dažniausia vyrauja automatizmas. Per tiek daug metų, praleistų sporte, tų minčių mažai ir kyla. Distancijoje automatiškai net nemąstydamas dirbi iš visų jėgų. Kartais burnoje pasidaro taip rūgštu ir kartu, kad iki distancijos pabaigos likus 500 metrų net neatsimeni, kaip reikia finišuoti.
 
Kuo mažiau minčių trasoje, tuo lengviau pasiekti gerą rezultatą. Jeigu irkluosi dairydamasis į šonus, analizuosi, kaip sekasi varžovams, ir pradėsi irkluoti ne savo, o varžovo ritmu, – pats sau pakenksi. Geriausia per varžybas kuo mažiau galvoti ir žiūrėti į kitus.      

Dalyvavai trejose olimpinėse žaidynėse, o ką tau žada Tokijas? 
Nežinau, ką žada, tiksliau galėsiu pasakyti, kai rankose turėsiu kelialapį. Maža kas gali atsitikti olimpinį sezoną. Manau, net 18 Europos vienvietininkų per pasaulio čempionatą pretenduos laimėti tuos devynis kelialapius. Per olimpines žaidynes paprastai vienvietininkų būna daugiausia, Rio de Žaneire jų rungtyniavo 36.  
 
Ar tavo gyvenimo draugė Diana Lobačevskė jau išsigydė kojos traumą ir pradėjo treniruotis? Kokie jos planai?
Diana ilgai mynė dviračio pedalus, kiekvieną dieną mankštinosi, o dabar jau kelios savaitės bėgioja ir tikisi maratono trasoje įvykdyti olimpinį normatyvą. 
 
Dukrytei Atėnei greit sukaks penkeri. Kuri sporto šaka jai labiausiai patinka?
Penkeri metukai jai sukaks birželio 7-ąją. Atėnė ypač aktyvi: ją buvau ir į valtį įsisodinęs, kartais ji pabėgioja, važinėja dviračiu, mėgsta ir daug šoka. Dukrytė principinga ir užsispyrusi, gal netgi per daug. Nežinau, gal visų vaikų toks charakteris.  
 
Ar vis dar esi Mykolo Romerio universiteto studentas?
Studijų dar nebaigiau, studijuoju viešąjį administravimą. Esu užsikapstęs darbais, dar aktyviai profesionaliai dirbu, esu vienos transporto įmonės vadovas. Viską sunku derinti. 
 
Vienas tavo pomėgių – knygos. Ar bent vieną pasiimi į treniruočių stovyklą?
Knygas skaityti turiu daugiau laiko per treniruočių stovyklas, labiausiai patinka detektyvai. Tačiau dabar per tuos darbus jų skaitau gerokai mažiau. Kai parbėgu per pietus, man dar reikia perskaityti visus gautus laiškus, daug kam paskambinti, bendrauti. Labai daug dirbu, kartais vakarais būnu toks pavargęs, kad nieko nenoriu. 

Prezidentas Valdas Adamkus yra pasakęs, kad nėra stipresnės jėgos už viltį. O kokia tavo didžiausia viltis?
Jeigu pasakysiu savo svajonę, ji gali neišsipildyti. Niekada nemėgstu kažko prižadėti. Dauguma žurnalistų klausia, kaip esu pasirengęs varžyboms, ar laimėsiu medalį ir pan. Pastebėjau, kad dauguma sportininkų, kurie iš anksto kabina sau medalius ir daug ko prisisvajoja, dažniausiai nieko nelaimi. Aš geriau tyliai vienas svajosiu. Kai ta svajonė išsipildys, džiaugsis visi, taip pat ir aš.  
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Išėjus į gatvę, visada apsupa sirgaliai"
2019 05 20
Svetur
Dvejus metus Kinijoje praleidęs Donatas Motiejūnas – apie kinų meilę krepšiniui, požiūrį į Lietuvos rinktinę ir universalią kalbą.
MKL finale – vilniečių derbis
2019 05 19
MKL
LIDL – MKL 13-mečių berniukų finalai: trečia vieta džiaugėsi jaunieji žalgiriečiai, o čempioniškus santykius aiškinosi dvi Sostinės KM komandos.
Į pusfinalį – „Neptūnas“ ir „Rytas“
2019 05 19
LKL
Lemiamose LKL ketvirtfinalio rungtynėse klaipėdiečiai ir vilniečiai atlaikė prieniškių bei uteniškių mestus iššūkius ir išvengę staigmenų žengė tolyn.
 
„Tokių sunkių rungtynių ir tikėjomės“
2019 05 19
Gynėjas T. Mikuckis atidarė savo įvarčių sąskaitą šio sezono A lygoje ir padėjo „Kauno Žalgirio“ komandai išlyginti rezultatą rungtynėse su „Panevėžiu“.
Laimėti pavyko ne visiems mačų favoritams
2019 05 18
A lyga
A lygos 11-asis turas: „Panevėžio" ir „Kauno Žalgirio“ lygiosios, „Riterių“ įveikti palangiškiai ir namie A lygos lyderės poziciją susigrąžinusi „Sūduva“.
Kaip savaitė – taip derbis
2019 05 18
I lyga
Ketvirtos rungtynės per dvi savaites ir antrasis sostinės derbis – toks iššūkis laukia devintajam I lygos turui besiruošiančio „Vilniaus“ futbolo klubo.
Alytuje – istorinė Lietuvos ėjikės pergalė
2019 05 19
Sportinis ėjimas
Stipriausia ėjike Europoje tapusi Lietuvos sportininkė Živilė Vaiciukevičiūtė: „Sunku tuo patikėti“ (VIDEO).
Į pergalę – rekordiniu greičiu
2019 05 19
Bėgimas
Lietuvos rekordą pagerinęs ilgųjų nuotolių bėgikas Aleksandras Sorokinas triumfavo 24 valandų bėgime Šveicarijoje.
Dangoraižį šturmavo 500 bėgikų
2019 05 19
Bėgimas
Bėgimo į dangoraižį varžybos baigėsi orientacininko ir triatlonininkės triumfu. Bet abu nugalėtojai šioms neįprastoms varžyboms specialiai nesiruošė.
 
Šimtmečio proga - piniginiai prizai
2019 05 20
Tenisas
LTS įsteigė 5 tūkst. eurų Lietuvos teniso čempionato prizinį fondą, kurį išdalins vyrų ir moterų turnyrų nugalėtojams ir prizininkams.
Lietuvį sustabdė Japonijos tenisininkas
2019 05 18
Turnyras
Šveicarijoje vykstančių „Geneva Open“ vienetų atrankos varžybų pirmasis ratas Lietuvos tenisininkui Ričardui Berankiui baigėsi nesėkme.
R.Berankio metų tikslas – karjeros rekordas
2019 05 16
Žvilgsnis
„Atsiranda branda ne tik aikštėje, bet ir už jos ribų. Galiu tvirtai pasakyti, kad tai geriausias sezonas karjeroje“, - teigia Ričardas Berankis.
Kilti dar aukščiau sutrukdė trauma
2019 05 18
Tekvondo
Pasaulio tekvondo čempionatas: dvi K. Tvaronavičiūtės pergalės, kelią tolyn užkirtusi trauma, devinta vieta ir naujas įrašas Lietuvos tekvondo istorijoje.
Lietuvių laimikis – penki aukso medaliai
2019 05 18
Turnyras
Tarptautinio A. Šociko bokso turnyro finalo akcentu tapo įspūdingas R. Jokulio nokautas švedui ir rekordinė E. Skurdelio septynių pergalių serija.
Trys čempionai – lietuviai, tik neaišku kurie
2019 05 17
Turnyras
A. Šociko turnyro finaluose kovos 9 Lietuvos boksininkai. Jau aišku, kad bent trys lietuviai taps turnyro čempionais, nes finalai bus lietuviški.
 
Užsidirbo reitingo taškų
2019 05 19
Lenktynės
Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas Prancūzijoje vykusiose daugiadienėse dviratininkų lenktynėse iškovojo 20 vietą ir pelnė pasaulio reitingo taškų.
Prie sidabro pridėjo auksą
2019 05 19
Trekas
Minske vykstančiose tarptautinėse dviračių treko varžybose „Grand Prix Minsk“ lietuvis G. Serafinas laimėjo keirino rungtį ir pelnė aukso medalį.
Iš Minsko – su sidabru
2019 05 18
Dviračiai
Iš tarptautinių dviračių treko varžybų „Grand Prix Minsk“ jaunieji šalies trekininkai grįš ne tuščiomis – G. Serafinas jose iškovojo sidabrą.
Prireiks lemiamo mačo
2019 05 18
Moterų rankinis
Po ketvirtųjų Lietuvos moterų rankinio lygos rungtynių tapo aišku, kad po septynerių metų pertraukos čempionėms išsiaiškinti reikės lemiamo penktojo mačo.
Devintojo aukso link – tiesiausiu keliu
2019 05 15
LRL
„Dragūno“ rankininkai trečiose finalo serijos rungtynėse įveikė „Šviesos“ ekipą, laimėjo seriją 3:0 ir devintą kartą triumfavo Lietuvos čempionate.
"Dragūnui" iki aukso liko žingsnis
2019 05 11
LRL
Antrasis LRL pirmenybių finalo serijos susitikimas buvo emocingas ir fiziškai nelengvas abiejų besirungusių komandų rankininkams.
 
Po nervų karo – nesėkmė
2019 05 18
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkams A. Rumševičiui ir L. Každailiui kelią į FIVB turnyro „Aydin Masters" pusfinalį apmaudžiai užkirto olandai.
Lietuviai žengė į atkrintamąsias
2019 05 17
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis užtikrintai nugalėjo šeimininkus turkus ir "Aydin Open" turnyre žengė tolyn.
Merginų dvejetai – už kvalifikacijos borto
2019 05 16
Paplūdimio tinklinis
Dvi Lietuvos paplūdimio tinklininkių poros Turkijoje neprasibrovė į pagrindines varžybas. Vyrai kovas pradės nuo pagrindinio etapo.
Ant podiumo lipo ir lietuviai
2019 05 20
Motokrosas
Lietuvos motokrosininkai namų trasoje Šiauliuose sudarė rimtą konkurenciją greičiausiems Europos čempionato dalyviams.
Lietuvis – dukart vienuoliktas
2019 05 19
Motokrosas
Šeštajame pasaulio motokroso čempionato etape lietuvis A. Jasikonis dukart finišavo vienuoliktas ir bendroje įskaitoje smuktelėjo per vieną poziciją.
Autokroso gerbėjų laukia Vilkyčiai
2019 05 18
Paskelbta Vilkyčiuose birželio 8–9 d. vyksiančio Europos autokroso čempionato etapo detali dienotvarkė.
 
Įspūdį padarė lietuvio charakteris
2019 05 15
Ledo ritulys
Lietuvos vyrų rinktinės puolėjas Tadas Kumeliauskas keliasi į Vokietijos antrosios lygos ledo ritulio komandą.
Patirtį kaupia tarptautiniuose turnyruose
2019 05 08
Ledo ritulys
IIHF sprendimo apie teisę dalyvauti pasaulio čempionato atrankoje laukiančios Lietuvos ledo ritulininkės meistriškumą kelia tarptautiniuose turnyruose.
D.Zubrus: „Niekada nesakau niekada“
2019 05 05
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės žaidėjai ir treneris - apie skaudžia nesėkme pasibaigusį pasaulio čempionatą, tvarkaraščio keistenybes ir ateitį.
Tarp 400 buriuotojų - 4 lietuviai
2019 05 20
Buriavimas
Europos čempionate Atlanto vandenyne prie Portugalijos Porto miesto Lietuvos buriuotojai šešias dienas varžysis Europos čempionate.
Fanus džiugino Vilniaus ir Šiaulių klubai
2019 05 20
Regbis
Startavusiame LRF Mažosios taurės turnyre pergales iškovojo Vilniaus ir Šiaulių regbininkai.
Namo parsiveš finalinę patirtį
2019 05 19
Gimnastika
Europos meninės gimnastikos čempionate – du finaliniai garsios gimnastės Dalios Kutkaitės vadovaujamos Lietuvos jaunimo rinktinės pasirodymai.
 
Dosni Europos čempionės širdis
2019 05 19
Jubiliejus
Legendinė irkluotoja Sofija Grucova į Lietuvą yra vežusi medicininę įrangą, o mama jai įskiepijo besąlygišką meilę gyvūnams.
Sportininkų bėdos aptartos prie naujo stalo
2019 05 17
Susitikimas
Naujoje ministerijoje apsilankę sportininkai aptarė aktualiausias temas. Kai kurios jų, pavyzdžiui, Olimpinio sporto centro, linksniuojamos nuo sausio.
Prieš „Dzūkų tankus“ – kauniečių ataka
2019 05 16
Fanai
Po rungtynių iš stadiono išėjusius Alytaus „Dainavos“ fanus užpuolė kelios dešimtys Kauno „Žalgirio“ gerbėjų.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas