hockey.lt 2019 m. gegužės 5 d. 15:59 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

D.Zubrus: „Niekada nesakau niekada“

Lietuvos ledo ritulio rinktinės žaidėjai ir treneris - apie skaudžia nesėkme pasibaigusį pasaulio čempionatą, tvarkaraščio keistenybes ir ateitį.

D.Zubrus su komandos draugais nesustabdė slovėnų.
D.Zubrus su komandos draugais nesustabdė slovėnų.
Lietuvos ledo ritulio rinktinės kapitonas ir asociacijos „Hockey Lietuva“ prezidentas Dainius Zubrus po paskutinio pasaulio čempionato IA diviziono mačo su Slovėnija kalbėdamas su žurnalistais įvertino rinktinės pasirodymą bei kalbėjo apie ateities perspektyvas.
 
Dainiau, rungtynės nesiklostė nuo pat pradžios iki pabaigos: kaip išsprūdo jų kontrolė ir ar nuovargio faktorius buvo lemiamas?
Manau, kad šiandien susidėjo viskas, tiek nuovargis, tiek ir mūsų patirties trūkumas. Nežinau kodėl, bet šiandien darėme tikrai daugiau klaidų, o žaidžiant prieš tikrai gerą komandą, padarius tiek klaidų, jie primuš įvarčių ir viskas baigsis taip kaip šiandien. Viskas prie to prisidėjo: reikėjo sužaisti penkias rungtynes per septynias dienas, bet kaip bebūtų, aš žiūriu į mūsų komandą, žiūriu į ateitį ir mes esame tokie kokie esame.
 
Visgi, jaunimas auga ir mes jau dabar esame geresnė komanda ir ledo ritulio šalis, nei mes buvome prieš metus. Žiūrėdamas į didesnį planą ir didesnį vaizdą, aš šiuo turnyru esu patenkintas.
 
Buvo grubios rungtynes su daug pražangų, bet kodėl po pražangos prieš jus teisėjai papildomų baudos minučių neskyrė?
Nežinau, matote, tikrai nenoriu kritikuoti teisėjų, bet tiesą pasakius, daugumos jų sprendimų aš tikrai nesupratau. Nenoriu nieko blogo ant jų pasakyti – jie dirba kaip gali ir teisėjauja kaip moka.
 
Pridėjus teisėjus ir nepalankų tvarkaraštį, kaip sunku prie to buvo prisitaikyti mums kaip šio diviziono naujokams?
Viskas susideda į vieną, bet pasiteisinimų aš tikrai neieškau. Nenoriu ant nieko versti kaltę – mes esame tokie, kokie mes esame. Mes kovojome, mes stengėmės. Tiesą pasakius, aš patenkintas, kad vakar laimėjome rungtynes ir parodėme, kad komanda yra su charakteriu ir net būdami jauni kovoja bei nepasiduoda.
 
Įvertindamas čempionatą juo likote patenkintas?
Kaip jau ir sakiau, taip. Aišku, norėjosi geresnio rezultato negu šiandien – pabaigti turnyrą tokiomis rungtynėmis nėra lengva. Bet jei paėmus apskritai, kur mes esame kaip šalis ledo ritulyje – mes augame ir tai rodo ir jaunimas. Mūsų komandos amžiaus vidurkis ar tik ne 23 metai, o čia dar skaičiuojant su manimi. Mane pasodinus tribūnose galbūt kristume vos ne iki 20-ies. Manau, kad apskritai esame viena iš jauniausių komandų, kuri per visą istoriją žaidė tokiame turnyre. Taip, kad manau, kad ši patirtis vaikinams labai padės ateityje.
 
Žiūrėdamas į ilgesnį planą, į ateitį, aš esu patenkintas. Tuo ką matau nesu nusivylęs. Man patiko čia būti, patiko žaisti, būti rūbinėje su šiais vaikinais ir kartu su jais stengtis bei kovoti. Kaip bebūtų, vakar kartu laimėjome, o šiandien kartu ir patyrėme nesėkmę bei važiuosime namo.
 
Kokie jūsų planai ateičiai, ar dar per anksti klausti, ar dar išvysime jus su rinktinės marškinėliais?
Praėjusiais metais sakiau, kad manęs nebebus, bet kažkodėl čia dabar stoviu. Niekada nesakau niekada. Dabar tikrai neplanuoju kas bus ateityje, laikas parodys, kaip aš jausiuosi ir kokioje formoje būsiu. Dabar man norisi tik pailsėti, nes jaučiasi nuovargis.
 
Ar žinote kokia situacija su kitais veteranais, tokiais kaip Artūras Katulis?
Su jais apie tai nekalbėjau, tad tikrai nežinau.
 
Kaip dėl trenerių štabo?
Aš labai norėčiau, kad jie sugrįžtų. Mano nuomone, jie atidirbo puikiai. Tikrai mačiau progresą tiek ir jaunimo, galbūt jūs to negalėjote matyti, bet stebint visą mėnesį, nežiūrint šių rungtynių, matėsi, kad jaunimas gerėja, supranta, nori ir stengiasi. Visi buvo kartu, ar tau 40-imt ar 20-imt metų, rūbinėje visi turėjo savo darbą ir rolę. Tą puikią atmosferą sukūrė ir treneriai, ir patys žaidėjai, tad laikas buvo labai smagus. Jei sugebėtume sugrąžinti trenerius tai būtų labai, labai gerai. Tik nežinau ar tai pavyks, nes jie yra tokie treneriai, kurių galime ir negauti. Danielis Lacroix gali gauti darbą NHL ir jis to siekia, tad jam to palinkėsiu, bet tuo pačiu ir nelinkėsiu, nes jei jis dirbtų Europoje, galbūt ir galėčiau jį įkalbinti grįžti.
 
Taip pat ir asistentai, tarp jų ir lietuviai Šarūnas Kuliešius ir Arūnas Aleinikovas – jie labai gerai dirbo su vyriausiuoju treneriu. Tiek ir Ronas Pasco ar Ty Newberry – jie yra labai puikūs vyrai ir geri specialistai. Kas liečia trenerių štabą aš esu labai patenkintas ir mačiau, kad tas pats jaunimas su jais augo kaip žaidėjai ir tai matyti buvo malonu.
 
 
Pasibaigus čempionatui kalbintas vyriausiasis rinktinės treneris Danielis Lacroix nepaisydamas nesėkmės kalbėjo apie tai, kad rinktinei laikas kelti sau aukštesnius tikslus.
 
Treneri, kokios mintys po paskutinių rungtynių?
Tokiomis rungtynėmis baigti čempionatą yra nesmagu. Manau, kad vaikinai iki tam tikro momento žaidė gerai: man patiko mūsų startas, vaikinai atrodė pasiruošę mačui. Bet vienu momentu buvo panašu, jog žaidėjai prarado tikėjimą ir suprato, kad žaidžia prieš geresnį varžovą, kuris prieš rungtynes yra gerai pailsėjęs. Turėdami daugiau poilsio galėjome mesti didesnę kovą, bet tapo aišku, kad pergalę iškovoti bus labai sunku ir mes nežaidėme tuo lygiu, kurį mes rodėme praėjusiuose keturiuose mačuose.
 
Kuriuo momentu pajautėte, kad laimėti rungtynes gali būti per sunku?
Kai paėmiau minutės pertraukėlę jaučiau, kad nesame tinkamai susikoncentravę ir vaikinai nežaidžia kartu. Tada, kai esi pavargęs, svarbiausia yra komandinis žaidimas ir protingi keitimai, žaidimas pagal savo sistemą ir kai kuriais momentais man atrodė, jog mes to nesilaikome ir stengėmės viską padaryti po vieną. Vaikinų mintys buvo kilnios norint mušti įvarčius, bet kai nedarai to kaip komanda, pasiekti tikslą darosi kiek sudėtingiau. Be to, taip žaisdami iššvaistėme daug energijos.
 
Žiūrint į visą turnyrą, aš esu patenkintas mūsų pasirodymu. Manau, kad mes iš kitų komandų įgijome pagarbą. Nuo pat turnyro pradžios žinojome, kad Lietuvos rinktinės laukia sunkus tvarkaraštis, bet nereikia pamiršti, kad mūsų jauni vaikinai įgavo labai naudingos patirties. Turėjome ir veteranų, kurie kovėsi iš visų jėgų, pradedant nuo mūsų kapitono Dainiaus Zubraus, kuris žaidė puikiai, kovėsi ir rodė savo lyderio savybes. Pagyrimo verta ir taip, kaip sugrįžo Tadas Kumeliauskas ir žaidė paskutinius tris mačus. Nerijus Ališauskas gynyboje buvo matomas kiekvienose rungtynėse, o jam teko atlaikyti didžiulį krūvį žaidžiant daug minučių. Jaunimas tobulėjo kiekviename mače, tad žiūrint į visumą, tai buvo labai pozityvus turnyras.
 
Rumunijos rinktinė kyla į IA divizioną, o mes leidžiamės į IB divizioną. Ar pavadintumėte mus favoritais kitąmet jį laimėti?
Manau, kad mes turėsime tokią jauną komandą dar keletą metų, tad mums bus sunku ir nebus lengvų rungtynių. Ką sakiau federacijai ir savo žaidėjams – turėkite didesnius lūkesčius. Niekada nebūkite patenkinti tuo ką pasiekėte ir visada dirbkite siekiant tapti geresniais.
 
Žiūrint į žaidėjų pasiruošimą – yra labai sunku žaisti du mačus iš eilės, o dar sunkiau pasirodyti keturis kartus per penkias dienas. Kai kurie mūsų žaidėjai yra dar jauni ir jų kūnai dar nėra subrendę, tad jiems dar reikia dirbti ir mokytis, kaip tapti profesionaliais sportininkais.
 
Jūsų nuomone, ar tai, kad Lietuva yra šio diviziono naujokė, prisideda prie to, kad mums teko sunkiausias tvarkaraštis?
Nežinau, kiek kalbėjau ir bendravau su pažįstamais, kurie dirbo šiame lygoje, man sakė, kad praeityje nieko panašaus nėra buvę. Galite patikrinti – tokį tvarkaraštį jie sudarė pirmą kartą. Be jokios abejonės, mums kliuvo nemaloniausia jo dalis. Stipriausioms komandoms jie norėjo suteikti apšilimo mačus, tad mums teko žaisti su dviem stipriausiomis rinktinėmis, o taip tikriausiai ir turėtų būti komandai, kuri pakyla į šį divizioną.
 
Bet mes norėtume turėti tiek pat poilsio kiek ir varžovai, arba tokį patį sunkų tvarkaraštį, kaip ir kitos dėl išlikimo kovojančios rinktinės, kad jos nebūtų pailsėjusios ir taip pat žaistų antrą vakarą iš eilės. Bet tuo skųstis nėra prasmės ir nemanau, kad mes tai darome. Mes tiesiog pasakome faktus ir kaip mes jautėmės būdami to viduje. Ir rungtynes stebėję žmonės veikiausiai galėjo visą tai pamatyti patys.
 
Šiame divizione pasiekėme vieną pergalę: ar naujai į ją patekusiai komandai to užtenka?
Manau, kad žiūrint realistiškai, tu į pirmenybes vyksti galvodamas, kur potencialiai gali iškovoti pergalę. Yra komandų, prieš kurias žaidžiant viską turi padaryti be klaidų, ir ekipų, su kuriomis tu gali išsilaikyti žaidime. Jei laimėtum dvi tokias rungtynes viskas būtų gerai, o sėkmės atveju gali laimėti ir tris. Mes norėjome laimėti kiek įmanoma daugiau rungtynių ir nežinojome kiek kokių rungtynių turėsime. Norėjome sužaisti gerai, turėjome aukštus tikslus ir taip žiūrėjome į kiekvienas rungtynes.
 
Kokios jūsų mintys apie ateitį, ar norite likti Lietuvos rinktinės trenerio poste?
Man tai buvo puiki patirtis, turėjau puikų trenerių štabą. Manau, kad mūsų trenerių štabas buvo puikiai pasiruošęs. Pravertė Baltijos taurėje įgyta patirtis susitikus ir susipažinus su žaidėjais. Vėliau laukė šios komandos sulipdymas, o tai iš tavęs daug atima. Bet iš kitos pusės, tai tau būna atlyginta, kai kiekvieną dieną matai progresą. Man tai puiki patirtis: sutikau puikių žmonių ir, manau, kad yra gerai ne tik dalintis savo patirtimi su žaidėjais, tačiau ir su kitais treneriais ir skirtingu trenerių štabu, kad mes galėtume kelti savo lūkesčius ir nebūtume patenkinti vien tik dėl pasirodymo tokiame turnyre. Manau, kad ties tuo federacija žengė žingsnį reikiama kryptimi. 

*  *  *

Po pralaimėjimo Slovėnijai Lietuvos rinktinės vartininkas Mantas Armalis buvo nusivylęs tokia pirmenybių baigtimi teigdamas, jog blogai sužaidėme tik du mačus.
 
Vartininkas po mačo taip pat buvo nusivylęs tvarkaraščiu, kuris akivaizdžiai suteikė pranašumą mūsų varžovams dėl išlikimo.
 
„IIHF taip padarė, kad dvi svarbiausias rungtynes žaidėme antrą dieną iš eilės, o priešininkai prieš tai buvo gavę poilsio dieną. Niekada taip anksčiau nebuvo ir kažkodėl dabar šis negatyvas buvo nukreiptas į mus“, - po mačo kalbėjo M. Armalis.
 
Rinktinės vartininko teigimu, rinktinė sužaidė tris gerus mačus, bet būtent svarbiausiuose mūšiuose pasirodymas buvo kiek prastesnis.
 
„Iš penkių mūsų rungtynių trys buvo geros ir dvi blogos, bet tos blogosios buvo tos svarbiausios, kurias mums reikėjo laimėti. Ir būtent juose mes nebuvo taip gerai pasiruošę ir jautėsi didesnis nuovargis negu priešininkų komandoje. Gaila,  kad visa taip buvo.“
 
Lietuvos rinktinė pasaulio čempionatą baigė su trimis taškais, tačiau tai nepadėjo jiems išlikti divizione ir kitąmet lietuviai turės sugrįžti į IB divizioną.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Lietuvos rinktinė - penkta
2019 07 21
U-20
Lietuvos 20-mečių rinktinė 89:73 laimėjo Europos jaunimo krepšinio čempionato rungtynes dėl penktosiose vietos prieš turkus.
Kaip ir pernai, pradės dvikova su baskais
2019 07 19
Tvarkaraščiai
Paaiškėjo 2019-2020 Eurolygos tvarkaraštis. Pirmajame mače "Žalgiris" Kaune rungsis su Viktorijos "Baskonia" krepšininkais.
M. Kuzminskas lieka Pirėjuje
2019 07 19
Krepšinis
Anot žiniasklaidos, 30-emetis lietuvis krepšininkas Mindaugas Kuzminskas sutarė su "Olympiakos" dėl kito sezono.
 
Lietuvos komanda - tarp 16 geriausiųjų
2019 07 22
Paplūdimio futbolas
Lietuvos paplūdimio futbolininkai sukūrė kone stebuklą.Jie pasaulio čempionato atrankos turnyre 2:0 įveikė galingą Turkijos koamndą.
Iš "Riterių" - į žemesniąją Belgijos lygą
2019 07 22
Karjera
Belgijos pirmenybių antrojo ešelono klubas "Lommel" išpirko iš Vilnisaus "Riterių" vartininko Tomo Švedkausko sutartį.
Koją pakišo baudiniai
2019 07 21
Paplūdimio futbolas
Lietuvos paplūdimio futbolininkai, neįmušę dviejų baudinių rungtynėse ir dviejų - baudinių serijoje, nusileido baltarusiams pasaulio čempionato atrankoje.
Europos čempionate - keturi Lietuvos atletai
2019 07 21
Kurčiųjų sportas
M. Paurys, M.Juška, V. Ivaškevičius ir Š. Zdanavičius išvyko į Europos kurčiųjų lengvosios atletikos čempionatą Vokietijoje.
Pirmas A. Gudžiaus metimas - bronzinis
2019 07 21
Disko metimas
„Deimantinės lygos“ lengvosios atletikos varžybų disko metimo rungtyje pirmas Andriaus Gudžiaus metimas nulėmė jam trečią vietą.
Lietuvė pateko į finalą
2019 07 20
Lengvoji atletika
uropos jaunimo (iki 20 metų) lengvosios atletikos čempionato moterų 200 m bėgimo rungties pusfinalyje A. Andriukaitytė finišavo devinta iš visų dalyvių.
 
Kelią turnyre baigė ketvirtfinalyje
2019 07 19
Tenisas
Belgas Z. Bergso pirmavęs prieš J. Tverijoną turnyre Estijoje susižeidė ir nebetęsė rungtynių. Ketvirtfinalyje lietuvos nusileido rusui B. Bobrovui.
Lietuvė žengė į ketvirtfinalį
2019 07 18
Tenisas
Meksikoje vykstančio moterų teniso turnyro „Cancun Tennis Cup“ pirmajame etape J.Mikulskytė nugalėjo rusę, o antrajame - japonę.
Lietuvis pateko į antrą etapą
2019 07 18
Tenisas
Turnyre Estijoje Julius Tverijonas 7:6 (7:5), 6:4 nugalėjo prancūzą Mathieu Scaglią ir pateko į antrąjį etapą.
Skirtingos dvynės imtynes myli vienodai
2019 07 22
Imtynės
„Pakovojam tikrai, dar ir kaip pakovojam – dažniausiai treniruotėse, bet ir namuose būna“, – juokėsi 15-metė imtynininkė Gabija Dilytė.
Trispalvė lietuvių garbei kilo Londone
2019 07 05
Svetur
Anglijos sostinėje dvi dienas vykusiame tarptautiniame braziliškojo džiu-džitsu turnyre „British Open 2019“ penkis medalius iškovojo Lietuvos atletai.
Lietuvei - bilietas į pasaulio čempionatą
2019 07 01
Karatė
A. Meškauskienė kiokušin karatė pasaulio pirmenybių atrankoje nukeliavo iki pusfinalio ir pelnė kelialapį į finalinį turnyrą Japonijoje.
 
Aukso medaliai - jau penktą kartą
2019 07 21
MTB
Lietuvos kalnų dviračių olimpinio kroso čempionato nugalėtojaisw tapo K. Sosna ir Š. Pacevičius. Abiem jiems - tai jau penktas Lietuvos pirmenybių auksas.
MTB dviračių lenktynės vėl vyks Žagarėje
2019 07 18
MTB
„MTB dviračių maratonų taurės“ varžybos, kaip ir pernai, taps Žagarės vyšnių festivalio dalimi.
Lietuviai kibo į atlapus lyderiams
2019 07 14
Trekas
Europos jaunių (17-18 metų) ir jaunimo (iki 23 metų) dviračių treko čempionato penkoji diena buvo sėkminga lietuviams.
Mažajame finale nusileido turkėms
2019 07 21
U-19
Lietuvos 19-mečių merginų rankinio rinktinė p-ralaimėjo rungynes Europos čempionato B diviziono trečiosios vietos.
Pusfinalyje nusileido čekėms
2019 07 20
U-19
Lietuvos 16-mečių merginų rinktinė Klaipėdoje pralaimėjo Europos čempionato B diviziono pusfinalį 22:37.
Lietuvos merginų laukia lemiamas mūšis
2019 07 18
Rankinis
Ketvirtadienio vakarą Lietuvos devyniolikmečių merginų rankinio rinktinė rungsis su Šiaurės Makedonijos komanda.
 
Į ketvirtfinalį neprasibrovė
2019 07 20
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis FIVB trijų žvaigždučių turnyre Kanadoje nusileido norvegams H. Molui ir M. Berntsenui.
Europos čempionate - dešimti
2019 07 19
Neįgaliųjų sportas
Lietuvos vyrų tinklinio sėdint rinktinė Europos čempionate Budapešte iškovojo vieną pergalę ir užėmė 10-ąją vietą.
Lietuviai Kanadoje žengia be pralaimėjimų
2019 07 19
Paplūdimio tinklinis
FIVB trijų žvaigždučių serijos paplūdimio tinklinio turnyro grupės varžybose A. Rumševičius ir L. Každailis finišavo pirmi ir pateko į aštuntfinalį.
Debiutas tapo triumfu
2019 07 22
Auto
1006 km lenktynėse R.Baciuška pasistiprinusi „Noker Racing Team“ be vargo laimėjo savo klasę ir nuo dvigubai galingesnių "Lamborghini" atsiliko 10 min.
"Nemuno žiedą" užims motociklininkai
2019 07 22
Moto
Tikimasi,kad nemokamas renginys motociklininkams paskatins motociklų sporto dalyvių aktyvumą bei įtrauks į šį sportą tuos, kurie apie tai svajoja.
Po Rokiškio etapo intriga tik išaugo
2019 07 22
Moto
Lietuvos motociklų kroso čempionato etape atkakliai rungėsi MX1, MX2 klasių motociklininkai, motociklų su priekabomis ekipažai, veteranai ir jauniausieji.
 
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
B. Haakė vėl imasi lietuviško iššūkio
2019 07 16
Sugrįžimas
Debiuto pasaulio čempionate laukiančios Lietuvos moterų rinktinės vyriausiuoju treneriu dirbs puikiai mūsų šalies ledo ritulininkams pažįstamas B.Haakė.
Lietuvis lieka stipriausioje Europos lygoje
2019 07 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės gynėjas Nerijus Ališauskas pratęsė sutartį su Rygos "Dinamo" klubu ir toliau atstovaus jam KHL pirmenybėse.
H. Žustautui  - 6 aukso medaliai
2019 07 22
Baidarių ir kanojų irklavimas
Baigėsi tris dienas vykęs Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas, kuriame varžėsi per 200 dalyvių.
Sąlygas buriuotojams diktavo taifūnas
2019 07 22
Buriavimas
Lietuvos buriuotoja V. Andrulytė tęsia kovą dėl kelialapio į 2020-ųjų Tokijo olimpiadą pasaulio čempionate.
Savi vandenys vėl atplukdė auksą
2019 07 21
F2
"Dukart iš eilės laimėti Europos čempionatą savo namuose yra kažkas nuostabaus“, – emocijų neslėpė vandens formulių F-2 pilotas Edgaras Riabko
 
Vėliavnešio pareigos pridėjo pasitikėjimo
2019 07 20
Olimpinis festivalis
„Atvažiavau siekti kuo aukštesnio rezultato ir nenuvilti žmonių, kurie tiki manim", - apie jaunimo olimpinį festivalį kalba lengvaatletis K. Gelažius.
Fanams - "Žalgirio" spalvų ledai
2019 07 19
Kuluaruose
„Dadu“ prekės ženklo žalios ir baltos spalvų ledai jau pasiekė Lietuvos parduotuvių lentynas.
Į Baku palydėjo ir prezidentas
2019 07 18
Olimpinis festivalis
"Padarykite viską ir dar truputį“, – išvykstantiems į jaunimo olimpinį festivalį sportininkams kalbėjo LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas