Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. balandžio 30 d. 18:29 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Studentų krosas įamžintas knygoje

Paskutinioji šviesaus atminimo prof. Povilo Karoblio knyga skirta Lietuvos studentų krosui Felicijos Karoblienės ir Jono Pipynės prizams laimėti.

Renginio akimirka.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Renginio akimirka.
   
Knyga buvo pristatyta Vilniaus Gedimino technikos universiteto kavinėje, pasibaigus Lietuvos studentų kroso čempionatui Felicijos Karoblienės ir Jono PIpynės prizams laimėti. 

Lengvosios atletikos puoselėtojas Lietuvos nusipelnęs treneris, Lietuvos olimpinės akademijos garbės prezidentas prof. hab. dr.  Povilas Karoblis knygą parašė praėjusiais metais, tačiau jos išleisti nesuspėjo. 

Rugsėjo 12-ąją, eidamas 87-uosius, jis mirė. Profesoriaus siekį ryžosi įgyvendinti Lietuvos studentų sporto asociacija (LSSA), vadovaujama prezidento  Česlovo Garbaliausko, kuri rengia studentų kroso varžybas.   

Artėjant 35-ajam Lietuvos studentų kroso čempionatui legendiniams bėgikams Felicijai Karoblienei ir Jonui Pipynei atminti, knyga išvydo dienos šviesą. Joje netrūksta išsaugotų istorinių dokumentų, protokolų išrašų, nuotraukose išlikusių istorinių akimirkų, kitų reikšmingų duomenų, patarimų bei prisiminimų. 

P. Karoblis knygoje rašo: „Tikime, kad ir toliau Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai rinksis į varžytuves, kaip tikime ir tuo, kad sukaupta didžiulė sportininkų, jų trenerių ir mokslininkų patirtis bus naudinga ateinančioms kartoms“ .

Šviesaus atminimo profesorius knygoje akcentavo: „Miršta tik tai, kas pamirštamas. Amžina yra tai, kas išlieka ateinančioms kartoms ir būna jų pripažinta. Mokėjimas išsaugoti tai, ką sukūrė talentingų žmonių rankos ir protas, rodo tautos kultūrą, jos išmintį, gebėjimą savo istorinę atsakomybę būsimoms kartoms“.      

Knygos pristatyme dalyvavo Felicijos ir Povilo Karoblių dukra Dalia, šių garsių trenerių auklėtiniai, bėgikai, kurie buvo laimėję studentų kroso varžybas. 

„Ačiū Dievui, profesorius per gana trumpą laiką spėjo knygą parašyti, nors jam tai kainavo nemažai sveikatos ir energijos.  Kiekvienas sportininkas, kuris per tuos 34 metus dalyvavo studentų kroso čempionate šioms mūsų legendoms atminti, yra įamžintas šioje knygoje, pateiktos jų užimtos vietos ir pasiekti rezultatai. Esu dėkingas visiems, kurie prisidėjo, išleidžiant šią knygą. Profesorius Povilas Kroblis tikrai būtų pasakęs, kad daug rankų didelę naštą pakelia“, - kalbėjo Č. Garbaliauskas.   


 
Buvęs ilgametis VGTU rektorius Romualdas Ginevičius, stebėjęs varžybas,  per knygos pristatymą pirmiausiai pasigedo aukštųjų mokyklų rektorių, kurių nė vienas neatėjo pasižiūrėti kroso..

„Asmeniškai pažinojau Povilą Kroblį ir juo žavėjausi. Jame buvo labai įdomus derinys: sportininkas, treneris, pedagogas, mokslininkas, publicistas ir gana įdomus žmogus. Iš tikrųjų tai buvo asmenybė, kuris savyje įkūnijo pačias gerąsias žmogaus savybes.  Profesorius pats ėjo į priekį, uždegdamas visus kitus. Visą laiką buvo malonu jo klausytis, uždegdavo tas jo jaunatviškumas.  Dar anksčiau profesoriui sakiau, kad jūs esate mums pavyzdys, kaip reikia gyventi ir būti aktyviu. Mes visą laiką prisiminsime Povilą Karoblį, jis mums bus ta kelrodė žvaigždė, į kurią visiems reikia lygiuotis“, - pagyrimų knygos autoriui negailėjo R. Ginevičius. 

Knyga „Lietuvos studentų krosas Felicijos Karoblienės ir Jono PIpynės prizams laimėti“ išleista 200 egzempliorių tiražu. Ji – 221 psl., knygoje supažindinama su šiais legendiniais bėgikai,  joje pateikta visa Lietuvos studentų kroso čempionato statistika. 

Pateikta įdomi informacija, kaip treniravosi ir varžyboms rengėsi F.Karoblienė, J.Pipynė, Nijolė Sabaitė-Razienė, Adolfas Aleksejūnas, Kęstutis Orentas, kt., ką reikia žinoti apie treniruočių metodus, treniravimosi periodus, atskleidžiamas sportininko ir trenerio vaidmuo olimpiniame sporte ir kt. 

Dukart Lietuvos studentų kroso čempionas (1994-1995 m.), Atlantos olimpinių žaidynių dalyvis vilnietis Dainius Virbickas, vartydamas knygą, prisiminė, kad anksčiau buvo tik po vieną distanciją merginoms ir vaikinams, o dabar bėgama jau po dvi.  

„Anksčiau būdavo sunkiau laimėti varžybas nei dabar. Konkurencija buvo didelė, vyko atkaklios kovos.  Dabar bėgikai daugiau rungtyniauja plente nei kroso trasose. Atsirado komercinių varžybų plente. 
Profesorius Povilas Karoblis atliko didžiulį darbą, išleisdamas šią knygą ir įamžindamas 34-erius Lietuvos studentų kroso čempionatus. Tik įdomu, ar sulauksime šios knygos tęsinio, nes studentų krosas tęsis, paaiškės nauji čempionai ir prizininkai, šių gražių varžybų tradicija tikrai nenutrūks“, - sakė D. Virbickas. 
 
Lietuvos lengvosios atletikos asociacijos valdybos pirmininkas, praeityje puikus bėgikas Algirdas Maldūnas knygos pristatymo metu pagarsino žinią, kad šiemet jo vadovaujama asociacija kartu su Biržų r. savivaldybe rengs jų kraštiečių Jono Pipynės ir Povilo Karoblio taurės varžybas.  
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
„Žalgiris“ pusfinalyje neužtruko
2019 05 23
LKL
Ketvirtąjį kėlinį spurtu pradėjęs Kauno „Žalgiris“ nubraukė Panevėžio „Lietkabelio“ viltis sukurti didesnę intrigą „Betsafe–LKL“ pusfinalyje.
85 metų „Neptūno“ fanas nebijo iššūkių
2019 05 23
Žvilgsnis
„Neptūną“ palaikau jau nuo 1985-ųjų, iš viso jau yra 34 ar 35 metai. Ir dar galvoju kokius metus kitus palaikyti“, – su šypsena teigia A. Karbauskas
Lietuviai pastebimi tarp Europos talentų
2019 05 23
Stovykla
Jr. NBA Europos atrankos stovykloje Bolonijoje dalyvavo geriausi jaunieji krepšininkai iš 24 Europos šalių. Tarp jų – ir lietuviai.
 
„Futbole sėkmės nėra – arba įmuši, arba ne“
2019 05 23
A lyga
„Žalgirio“ treneris Marekas Zubas po pralaimėjimo „Sūduvos“ ekipai: „Mes patys pavertėme „Sūduvos“ vartininką rungtynių herojumi.“
Vienys ne tik spalvos, bet ir sutartis
2019 05 23
Sutartis
„Kauno Žalgirio“ futbolo klubo atstovai viešėjo Ukrainoje, kur sudėjo parašus ant bendradarbiavimo sutarties su Lvivo „Karpaty“.
A lygoje – Holivudo verti scenarijai
2019 05 22
A lyga
A lygos lyderių akistatoje „Sūduva“ pranoko dviejų baudinių neįmušusį „Žalgirį“, o „Stumbras“ pirmavo 3:0, bet pralaimėjo „Kauno Žalgiriui“.
Į elito kovas – su didelėmis ambicijomis
2019 05 23
Anonsas
„Džiaugiamės subūrę pajėgią komandą ir tikimės iškovoti kuo daugiau prizinių vietų", - prieš Europos čempionų taurės finalą teigė „Cosma“ prezidentas.
Geriausi Šėtos bėgimo prizai – vaikams
2019 05 23
Bėgimas
Gegužės 26 d. vyks „Šėtos bėgimas“, skirtas Šėtos miestelio 657-osioms metinėms. Kartu tai bus jau devintasis Lietuvos bėgimo taurės (LBT) etapas.
Trasoje – nuo darželinukų iki mokytojų
2019 05 20
Varžybos
Olimpinio čempiono Remigijaus Valiulio ir Panevėžio mero taurės varžybose jėgas išmegino apie 700 bėgikų.
 
Pirmas turnyras abejingų nepaliko
2019 05 22
Turnyras
Paaiškėjo penkių skirtingų grupių SEB arenos 10-mečio taurės turnyro nugalėtojai. Bent viename iš penkių finalų vyko tikra drama.
Naudingiausia teniso mokytis vasarą
2019 05 21
Tenisas
Jau 11 metų veikianti Vilniaus teniso akademija pateikia bent penkias priežastis, kodėl vertėtų teniso mokytis būtent vasarą.
Šimtmečio proga - piniginiai prizai
2019 05 20
Tenisas
LTS įsteigė 5 tūkst. eurų Lietuvos teniso čempionato prizinį fondą, kurį išdalins vyrų ir moterų turnyrų nugalėtojams ir prizininkams.
Debiutinis turnyras paženklintas rekordu
2019 05 23
Graplingo imtynės
Į pirmąkart istorijoje Aukštaitijos sostinėje surengtą Panevėžio miesto atvirąjį graplingo čempionatą susirinko beveik 200 atletų.
"Boksas - ne galvų daužymas"
2019 05 21
Boksas
JAV gyvenantis olimpietis Egidijus Kavaliauskas įsitraukė į Olimpinės dienos bumą ir mokė žinomus šalies žmones bokso paslapčių
Kilti dar aukščiau sutrukdė trauma
2019 05 18
Tekvondo
Pasaulio tekvondo čempionatas: dvi K. Tvaronavičiūtės pergalės, kelią tolyn užkirtusi trauma, devinta vieta ir naujas įrašas Lietuvos tekvondo istorijoje.
 
Sezoną pergalėmis pradėjo favoritai
2019 05 21
MTB
Per 1000 įvairaus amžiaus dviratininkų pradėjo naują MTB dviračių lenktynių sezoną Druskininkų maratonu.
Užsidirbo reitingo taškų
2019 05 19
Lenktynės
Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas Prancūzijoje vykusiose daugiadienėse dviratininkų lenktynėse iškovojo 20 vietą ir pelnė pasaulio reitingo taškų.
Prie sidabro pridėjo auksą
2019 05 19
Trekas
Minske vykstančiose tarptautinėse dviračių treko varžybose „Grand Prix Minsk“ lietuvis G. Serafinas laimėjo keirino rungtį ir pelnė aukso medalį.
Lemiamame mūšyje – dramatiška atomazga
2019 05 22
Moterų rankinis
Lietuvos moterų rankinio lyga turi naujas čempiones. Auksą lemiamose finalo rungtynėse išplėšė Kauno rajono „Cascados–Garliavos SM“ komanda (VIDEO).
Prireiks lemiamo mačo
2019 05 18
Moterų rankinis
Po ketvirtųjų Lietuvos moterų rankinio lygos rungtynių tapo aišku, kad po septynerių metų pertraukos čempionėms išsiaiškinti reikės lemiamo penktojo mačo.
Devintojo aukso link – tiesiausiu keliu
2019 05 15
LRL
„Dragūno“ rankininkai trečiose finalo serijos rungtynėse įveikė „Šviesos“ ekipą, laimėjo seriją 3:0 ir devintą kartą triumfavo Lietuvos čempionate.
 
Tikslas – pakeisti požiūrį į tinklinį
2019 05 22
Interviu
Italijoje žaidžianti tinklininkė I.Sorokaitė: „Lietuvoje nėra tokios tinklinio, kaip profesionalaus sporto, kultūros. Tokios, kokia yra krepšinyje.“
Po nervų karo – nesėkmė
2019 05 18
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkams A. Rumševičiui ir L. Každailiui kelią į FIVB turnyro „Aydin Masters" pusfinalį apmaudžiai užkirto olandai.
Lietuviai žengė į atkrintamąsias
2019 05 17
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis užtikrintai nugalėjo šeimininkus turkus ir "Aydin Open" turnyre žengė tolyn.
A.Juknevičiui – FIA komisaro pareigos
2019 05 23
Įvertinimas
Naujam Dakaro iššūkiui Saudo Arabijoje besiruošiantis Antanas Juknevičius sulaukė tarptautinio pripažinimo.
Intensyvus žvyro ralio sezono atidarymas
2019 05 23
Ralis
Artėjantį savaitgalį Liepojos regione vyksta trečiasis Europos ralio čempionato etapas, kuriame varžosi ir kelios lietuviškos komandos.
Lietuvos lenktynininkas neatlaikė įtampos
2019 05 22
Autokrosas
Europos automobilių kroso etapas Vokietijoje lenktynininkui Tautvydui Urbai buvo svarbi repeticija prieš kovas Vilkyčiuose.
 
Lietuvės sulaukė istorinio IIHF sprendimo
2019 05 23
Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) kongrese nuspręsta, jog Lietuvos moterų rinktinė pirmą kartą istorijoje dalyvaus pasaulio čempionate.
Lietuviai patyrė antrą nesėkmę
2019 05 21
Badmintonas
Pasaulio mišrių komandų badmintono čempionato antrajame grupės mače Lietuvos rinktinė 0:5 pralaimėjo Šri Lankai.
Įspūdį padarė lietuvio charakteris
2019 05 15
Ledo ritulys
Lietuvos vyrų rinktinės puolėjas Tadas Kumeliauskas keliasi į Vokietijos antrosios lygos ledo ritulio komandą.
Į finalą – tvirtu žingsniu
2019 05 23
Šiuolaikinė penkiakovė
Šiuolaikinės penkiakovės Pasaulio taurės IV etape Prahoje moterų varžybų atrankos barjerą sėkmingai įveikė Ieva Serapinaitė.
Lietuvos rinktinę į kovas ves afrikietis
2019 05 22
Treneris
„Lietuvoje turime puikiu žaidėjus, su kuriais galime šį sezoną nuveikti kažką ypatingo“, - sako Lietuvos regbio-7 rinktinės strategas P. Rossas-Allenas.
Olimpinės dienos šurmulys – ir Danės upėje
2019 05 22
Olimpinė diena
Olimpinės dienos renginiai Klaipėdoje vyks ne tik sausumoje, bet ir Danės upėje.
 
Ant medalių – saulė ir paparčio žiedas
2019 05 23
Europos žaidynės
Pagrindinis Minske vyksiančių Europos žaidynių medalių akcentas – oficialiu žaidynių simboliu tapęs paparčio žiedas.
Kodėl R.Javtokui pavydi žmona?
2019 05 23
Žvilgsnis
„Čia esantis kvapas tikrai kitoks nei rūbinėse po gerų varžybų ar treniruočių“, - juokėsi kosmetikos gamykloje apsilankęs Robertas Javtokas (VIDEO).
„Rūta nusipelnė pagarbos ir padėkos“
2019 05 23
Žvilgsnis
Prezidentas Valdas Adamkus: apie netikėtą olimpinės čempionės sprendimą, pietus su visa jos šeima, plaukimo įtaką jo sveikatai, LKL kovas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas