Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. balandžio 30 d. 18:29 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Studentų krosas įamžintas knygoje

Paskutinioji šviesaus atminimo prof. Povilo Karoblio knyga skirta Lietuvos studentų krosui Felicijos Karoblienės ir Jono Pipynės prizams laimėti.

Renginio akimirka.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Renginio akimirka.
   
Knyga buvo pristatyta Vilniaus Gedimino technikos universiteto kavinėje, pasibaigus Lietuvos studentų kroso čempionatui Felicijos Karoblienės ir Jono PIpynės prizams laimėti. 

Lengvosios atletikos puoselėtojas Lietuvos nusipelnęs treneris, Lietuvos olimpinės akademijos garbės prezidentas prof. hab. dr.  Povilas Karoblis knygą parašė praėjusiais metais, tačiau jos išleisti nesuspėjo. 

Rugsėjo 12-ąją, eidamas 87-uosius, jis mirė. Profesoriaus siekį ryžosi įgyvendinti Lietuvos studentų sporto asociacija (LSSA), vadovaujama prezidento  Česlovo Garbaliausko, kuri rengia studentų kroso varžybas.   

Artėjant 35-ajam Lietuvos studentų kroso čempionatui legendiniams bėgikams Felicijai Karoblienei ir Jonui Pipynei atminti, knyga išvydo dienos šviesą. Joje netrūksta išsaugotų istorinių dokumentų, protokolų išrašų, nuotraukose išlikusių istorinių akimirkų, kitų reikšmingų duomenų, patarimų bei prisiminimų. 

P. Karoblis knygoje rašo: „Tikime, kad ir toliau Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai rinksis į varžytuves, kaip tikime ir tuo, kad sukaupta didžiulė sportininkų, jų trenerių ir mokslininkų patirtis bus naudinga ateinančioms kartoms“ .

Šviesaus atminimo profesorius knygoje akcentavo: „Miršta tik tai, kas pamirštamas. Amžina yra tai, kas išlieka ateinančioms kartoms ir būna jų pripažinta. Mokėjimas išsaugoti tai, ką sukūrė talentingų žmonių rankos ir protas, rodo tautos kultūrą, jos išmintį, gebėjimą savo istorinę atsakomybę būsimoms kartoms“.      

Knygos pristatyme dalyvavo Felicijos ir Povilo Karoblių dukra Dalia, šių garsių trenerių auklėtiniai, bėgikai, kurie buvo laimėję studentų kroso varžybas. 

„Ačiū Dievui, profesorius per gana trumpą laiką spėjo knygą parašyti, nors jam tai kainavo nemažai sveikatos ir energijos.  Kiekvienas sportininkas, kuris per tuos 34 metus dalyvavo studentų kroso čempionate šioms mūsų legendoms atminti, yra įamžintas šioje knygoje, pateiktos jų užimtos vietos ir pasiekti rezultatai. Esu dėkingas visiems, kurie prisidėjo, išleidžiant šią knygą. Profesorius Povilas Kroblis tikrai būtų pasakęs, kad daug rankų didelę naštą pakelia“, - kalbėjo Č. Garbaliauskas.   


 
Buvęs ilgametis VGTU rektorius Romualdas Ginevičius, stebėjęs varžybas,  per knygos pristatymą pirmiausiai pasigedo aukštųjų mokyklų rektorių, kurių nė vienas neatėjo pasižiūrėti kroso..

„Asmeniškai pažinojau Povilą Kroblį ir juo žavėjausi. Jame buvo labai įdomus derinys: sportininkas, treneris, pedagogas, mokslininkas, publicistas ir gana įdomus žmogus. Iš tikrųjų tai buvo asmenybė, kuris savyje įkūnijo pačias gerąsias žmogaus savybes.  Profesorius pats ėjo į priekį, uždegdamas visus kitus. Visą laiką buvo malonu jo klausytis, uždegdavo tas jo jaunatviškumas.  Dar anksčiau profesoriui sakiau, kad jūs esate mums pavyzdys, kaip reikia gyventi ir būti aktyviu. Mes visą laiką prisiminsime Povilą Karoblį, jis mums bus ta kelrodė žvaigždė, į kurią visiems reikia lygiuotis“, - pagyrimų knygos autoriui negailėjo R. Ginevičius. 

Knyga „Lietuvos studentų krosas Felicijos Karoblienės ir Jono PIpynės prizams laimėti“ išleista 200 egzempliorių tiražu. Ji – 221 psl., knygoje supažindinama su šiais legendiniais bėgikai,  joje pateikta visa Lietuvos studentų kroso čempionato statistika. 

Pateikta įdomi informacija, kaip treniravosi ir varžyboms rengėsi F.Karoblienė, J.Pipynė, Nijolė Sabaitė-Razienė, Adolfas Aleksejūnas, Kęstutis Orentas, kt., ką reikia žinoti apie treniruočių metodus, treniravimosi periodus, atskleidžiamas sportininko ir trenerio vaidmuo olimpiniame sporte ir kt. 

Dukart Lietuvos studentų kroso čempionas (1994-1995 m.), Atlantos olimpinių žaidynių dalyvis vilnietis Dainius Virbickas, vartydamas knygą, prisiminė, kad anksčiau buvo tik po vieną distanciją merginoms ir vaikinams, o dabar bėgama jau po dvi.  

„Anksčiau būdavo sunkiau laimėti varžybas nei dabar. Konkurencija buvo didelė, vyko atkaklios kovos.  Dabar bėgikai daugiau rungtyniauja plente nei kroso trasose. Atsirado komercinių varžybų plente. 
Profesorius Povilas Karoblis atliko didžiulį darbą, išleisdamas šią knygą ir įamžindamas 34-erius Lietuvos studentų kroso čempionatus. Tik įdomu, ar sulauksime šios knygos tęsinio, nes studentų krosas tęsis, paaiškės nauji čempionai ir prizininkai, šių gražių varžybų tradicija tikrai nenutrūks“, - sakė D. Virbickas. 
 
Lietuvos lengvosios atletikos asociacijos valdybos pirmininkas, praeityje puikus bėgikas Algirdas Maldūnas knygos pristatymo metu pagarsino žinią, kad šiemet jo vadovaujama asociacija kartu su Biržų r. savivaldybe rengs jų kraštiečių Jono Pipynės ir Povilo Karoblio taurės varžybas.  
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
„Nevėžį“ perėmė nauji investuotojai
2019 08 23
Situacija
Kėdainių „Nevėžio“ klubas žengė svarbų žingsnį siekdamas sugrįžti į Lietuvos krepšinio lygą.
Lietuvos rinktinei – Azijos virtuvės iššūkiai
2019 08 23
Rinktinė
Rinktinės virtuvės šefas S.Jarmala: „Azijietiškas variantas mums nėra labai patrauklus. Trūksta daug, ko mums iš tikrųjų reikia pusryčiams.“
„Mano privalumas yra noras laimėti“
2019 08 23
Legionierius
Panevėžio „Lietkabelio“ komandą šį tarpsezonį papildęs Željko Šakičius ilgomis atostogomis vasarą džiaugtis negalėjo.
 
„Sūduva“ neįmušė, bet ir nepraleido
2019 08 22
Europos lyga
Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai pirmąsias Europos lygos rungtynes su Budapešto „Ferencvaros“ baigė nulinėmis lygiosiomis.
Trečias A.Rybako kartas – tikslas tobulėti
2019 08 22
Treneris
Perėmęs ekipos vairą, A.Rybakas nuo pirmos treniruotės bandė pakeisti žaidimo stilių, kuriuo vadovavosi A.Skarbalius.
„Atlanto“ gretose – dar vienas kroatas
2019 08 22
Legionierius
Prie Klaipėdos „Atlanto“ treniruočių prisiijungė naujokas. Uostamiesčio ekipą papildė legionierius iš Kroatijos Mateo Duničius.
Ant olimpinio slenksčio – būrys lietuvių
2019 08 21
Žvilgsnis
Besibeldžiantys į Tokiją: šalia olimpinių kelialapių – mažiausiai 10 Lietuvos lengvaatlečių.
Sėkmingi lengvaatlečių startai
2019 08 19
Varžybos
Trišuolininkė Dovilė Kilty laimėjo varžybas Suomijoje, tarp lyderių įvairiose šalyse buvo ir daugiau Lietuvos lengvaatlečių.
Rekordininko debiutas Deimantinėje lygoje
2019 08 18
Deimantinė lyga
Ieties metikas Edis Matusevičius Deimantinėje lygoje debiutavo užimdamas šeštąją vietą.
 
Lietuvos tenisininkai žengė į pusfinalį
2019 08 23
Svetur
Laurynas Grigelis pateko į pusfinalį ITF turnyre Šveicarijoje, o Joana Eidukonytė – varžybose Tunise.
L.Grigelis – jau ketvirtfinalyje
2019 08 22
Turnyras
Tarptautinės teniso federacijos (ITF) turnyre „Tennis Pro Open Schlieren“ L.Grigelis iškovojo pergalę vienetų varžybose, bet suklupo dvejetų kovoje.
Burtai palankūs R.Berankiui
2019 08 22
Burtai
Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pirmajame „US Open“ rate susitiks su atranką įveiksiančiu žaidėju.
„Šlubavau tarsi pašautas pėstininkas“
2019 08 14
Žvilgsnis
Į ringą grįžtantis Mantas Rimdeika: „Visada buvau gerietis, dabar viskas bus kitaip“ (VIDEO).
Kovotoją prajuokino varžovo iššūkis
2019 08 05
Žvilgsnis
Mindaugo Narausko į akistatą ringe iškviestas Henrikas Vikšraitis: „Dar kartą visiems įrodysiu, kad esu stipresnis, greitesnis, tikslesnis, geresnis.“
Lietuvos dziudo kovotojai - bronza
2019 07 28
Dziudo
Nors Justina Kmieliauskaitė pralaimėjo pirmajame Europos jaunimo dziudo taurės etapo rate, vėliau ji iškovojo bronzos medalį.
 
Aukštyn pakilo paskutinėje rungtyje
2019 08 19
Trekas
Frankfurte prie Oderio (Vokietija) vykstančio pasaulio jaunių dviračių treko čempionato vaikinų daugiakovės varžybose Mantas Bitinas užėmė 18-ą vietą.
Gatvėse – nuo kamanių būrio iki velnio
2019 08 18
Velomaratonas
„IKI Velomaratono“ metu į centrinės Vilniaus gatves išriedėjo tūkstančiai dviratininkų. Vieni lenktyniavo, kiti mėgavosi važiavo ir rodė išradingumą.
Lietuvos dviratininkei skilo šalmas
2019 08 17
Trekas
Frankurte prie Oderio vykstančiame pasaulio jaunių dviračių treko čempionate varžosi ir Lietuvos dviratininkai.
Rankininkių tikslas – atsispirti nuo dugno
2019 08 22
Žvilgsnis
Rugsėjo pabaigoje Lietuvos moterų rankinio rinktinė pradeda naują žygį į Europos čempionatą. Ją ten bandys nuvesti treneris Karolis Kaladinskas.
Klaipėdoje karaliauja rankinis
2019 08 13
Varžybos
Savaitę pradėjo jau trečiasis tarptautinis Klaipėdos gatvės rankinio turnyras, o netrukus kovos persikels į paplūdimį ir salę.
Lemiamame mače – pergalė
2019 08 08
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai baigė Europos čempionato B divizono grupės kovas ir žengė į pirmenybių Sakartvele pusfinalį.
 
Istoriniame turnyre – dvi Lietuvos poros
2019 08 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius istoriniame turnyre Jūrmaloje iškopė į pagrindines varžybas.
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Dėl titulų kovos geriausieji
2019 08 14
Paplūdimio tinklinis
Savaitgalį Klaipėdoje, antrajame Melnragės paplūdimyje, vyks intriguojantis atviras Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas.
Ralyje gaus ir 8 litrų darbo tūrio varikliai
2019 08 21
Ralis
Jonas Gricevičius ir Tadas Dulskis pasišovė nustebinti „Lincoln Continental“ limuzinu, kurio ratus suka net 8,2 litro darbo tūrio benzininis variklis.
Trasa neatleido net menkiausių klaidų
2019 08 20
Driftas
Vokietijoje įvyko kvapą gniaužiantis penktasis „Drift Masters“ etapas bei „Iron Drift King“ varžybos.
Lietuvos čempionate – nauji lyderiai
2019 08 19
Motokrosas
Praėjusį savaitgalį Panevėžio „Sema“ trasoje vyko ketvirtasis Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
 
Karjeros posūkis – į Baltarusijos klubą
2019 08 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Ugnius Čižas kitą sezoną praleis Baltarusijoje – lietuvis pasirašė vienerių metų sutartį su Gardino „Neman“.
Vasarą – žiemos olimpiečių triumfas
2019 07 26
Biatlonas
Nemenčinėje vyko Lietuvos vasaros biatlono taurės I etapas. Jame sportininkai rungėsi šaudymo taškams, šaudymo dvikovų ir biatlono sprinto rungtyse.
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
A.Seja – vis arčiau olimpinio kelialapio
2019 08 23
Baidarių ir kanojų irklavimas
Lietuvos baidarininkas Artūras Seja pateko į Segede (Vengrija) vykstančio pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionato finalą.
Didžiausias gyvenimo laimėjimas – žmona
2019 08 23
Irklavimas
Kelialapio į Tokiją siekiantis parairkluotojas A.Navickas: „Neapsakomas jausmas irkluojant girdėti, kaip tavo mylimosios balsas ragina nepasiduoti.“
Lietuviai pasitraukė iš kovos dėl medalių
2019 08 23
Diskgolfas
Pasaulio komandų diskgolfo čempionate Estijoje Lietuvos komanda pateko tarp 12 pajėgiausių ekipų, bet žengti dar aukščiau neįstengė.
 
„Galvės salose negalima nieko daryti“
2019 08 23
Irklavimas
Į FISA laišką parašiusi Lina Leparskienė: „Neprašome, kad irklavimo čempionatas nevyktų, bet įstatymų pažeisti negalima.“
Geriausias kadras užfiksuotas paplūdimyje
2019 08 23
Konkursas
„Mėnesio sporto nuotraukos“ konkurso laureatu antrąsyk iš eilės tapo Elvis Žaldaris.
Pinigų dalybos artėja finišo link
2019 08 23
Pinigai
Niekaip nesibaigiančios Sporto rėmimo fondo lėšų dalybos artėja finišo link. Žadama, kad 13,2 mln. eurų bus baigti skirstyti vėliausiai rugsėjį.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas