Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. balandžio 24 d. 09:17 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Visos jėgos ir mintys – auksinei svajonei

Po sunkiausio sezono biatlonininkas Tomas Kaukėnas ilsėsis egzotiškoje Bė saloje, o po to vėl kibs į darbą. Svarbiausias jo tikslas – olimpinis auksas.

T.Kaukėnas.
Vytauto Dranginio nuotr.
T.Kaukėnas.
   
Dvejų olimpinių žiemos žaidynių dalyvis biatlonininkas Tomas Kaukėnas baigė savo šiemetinį sezoną. Paskutinės buvo Pasaulio taurės varžybos Osle. „Dėl didelio rūko buvo sudėtinga varžytis. Tikėjomės, kad sezoną baigsime Lietuvos čempionatu, kuriam kaupiausi, tačiau nutirpus sniegui, jis nebuvo surengtas“, - prisiminė T. Kaukėnas. 

Pasibaigus sezonui, geriausias Lietuvos biatlonininkas ilsėjosi aktyviai. Žaidė tenisą, stalo tenisą, plaukiojo baseine, užsiiminėjo kitomis veiklomis. Kai buvo geresnis oras, sėsdavo ant dviračio. 

Dar anksčiau sakei, kad balandžio 25-ąją išvyksi atostogauti. Kur?
Tai bus mano tikrosios atostogos. Su žmona Agne, dirbančia verslo srityje,  pasirinkome egzotiškąją Bė salą netoli Madagaskaro. 
 
Ten ilsėsiuosi savaitę ir užmiršiu sportą: gulėsiu paplūdimyje, dalyvausiu ekskursijose po Bė salos apylinkes ir kitas Madagaskaro salas, susipažinsiu su šios šalies kultūra ir grožybėmis. Madagaskare nesu buvęs, norėjosi kažko unikalaus, todėl tą salą ir pasirinkau.        

Po sėkmingų Pjongčango olimpinių žiemos žaidynių, kur buvai 13-as ir 17-as, tau šiemet ne taip gerai sekėsi, tad sezonas tikriausiai suteikė daugiau nerimo nei džiaugsmo?
Sezonas buvo sunkus, nors sau ir nekėliau didesnių tikslų, neplanavau vietų. Jo pradžioje prastokai jausčiausi, vėliau ir susirgau. Niekaip negalėjau įsivažiuoti, per visą sezoną taip ir nespėjau įgyti geros sportinės formos, nepasiekiau svarių rezultatų per pasaulio ir Europos čempionatus.  
 
Tai, ko gero, buvo pats sunkiausias mano sezonas karjeroje. Viskas klostėsi ne taip, kaip norėjau.  
 
Tačiau sunkūs metai duoda peno paanalizuoti ir pataisyti klaidas, kad vėliau į  trasas sugrįžčiau dar stipresnis ir geriau pasirengęs. Nepaisant to, sezoną vertinu teigiamai, buvo ko pasimokyti. 

Po Sočio olimpinių žiemos žaidynių įsiveržei į geriausių pasaulio biatlonininkų gretas, ar sunku jose išsilaikyti?
Žinoma, sunku. Pasiekti tokių rezultatų nėra lengva, mažokas finansavimas. 
 
Lietuvoje dar nėra gilių biatlono tradicijų, nėra šios sporto šakos centrų.  Mes esame tie, kurie Lietuvoje kuriame biatloną ir kartu patys mokomės iš savo klaidų. 

Neturime didesnės patirties, sportuodami pamažu ją įgyjame. Mums pirmiausiai reikia pasivyti geriausius, o vėliau su jais išsilaikyti -  tai tikrai didelis iššūkis.     

Gegužės 1-ąją tau sukaks 29-eri, net 19 metų - praleidai biatlone, tačiau tik dabar pradedi pasiekti svarių rezultatų. Tad ar gali teigti, kad kaip biatlonininkas sulaukei brandos? 
Kasmet mano rezultatai gerėja. Gerai pasirodžiau per Sočio olimpines žiemos žaidynes, o Pjongčange pasiekiau svariausius karjeros rezultatus.
 
Įgijau daugiau patirties, tapau išmintingesnis, todėl turiu vilties, jog Pekine gal pavyks pagerinti savo asmeninius rezultatus.

Manau, kad einu gera linkme ir tai mano brandai, galbūt, dar nėra ribų. Pagal fiziologiją 29-eri – pats pikas siekti svarių rezultatų, o po 30-ties rungtyniauti bus vis sunkiau. Tačiau patirties daugėja, todėl ir po 30-ties nėra ko nuleisti rankų. Viskas  įmanoma, o daugybė pavyzdžių rodo, jog pergalės neaplenkia ir vyresnio amžiaus biatlonininkų.    


Tad būtų galima galvoti ir apie Dianos Rasimovičiūtės rekordą – startuoti  penkiose olimpinėse žaidynėse? 
Apie tokius rekordus negalvoju. Mano pagrindinis tikslas - geri rezultatai, o tie skaičiai, kiek kartų dalyvausi olimpinėse žaidynėse, yra tik simboliniai.  

Baigei Lietuvos edukologijos universitetą, įgijai magistro laipsnį, ar įsivaizduoji savo gyvenimą be biatlono?
Mane dažnai pakviečia į susitikimus mokyklose ir darželiuose, todėl pagalvoju, ar aš galėčiau dirbti treneriu, ar kūno kultūros mokytoju – ar tai mano pašaukimas? Tačiau iki šių dienų kol kas nesupratau, ar norėčiau ir galėčiau dirbti treneriu ar mokytoju. Vaikai man patinka, tačiau neįsivaizduoju, kaip man sektųsi su jais dirbti. Trenerio darbas sudėtingas, tačiau pakankamai greitai išmokstu, kaip reikia daryti, todėl, manau, kad išmokčiau ir prisitaikyčiau prie šių mano gyvenimo permainų. 
 
Jeigu sulaukčiau gerų pasiūlymų, tikriausia dirbčiau ir treneriu, ir kūno kultūros mokytoju. 
 
Lietuvoje ypač trūksta biatlono trenerių, tavo įsiliejimas į jų gretas biatlono bendruomenei būtų labai naudingas.
Lietuvoje trenerių vis mažėja. Į užtarnautą poilsį jau išėjo ir mano pirmieji  treneriai ignaliniečiai Edvardas Rasimovičius bei Aleksandras Ščekočichinas. 
 
Daug metų praleidau sporte, nuo jo tikriausiai jau niekur nepabėgsiu, todėl gal būtų kvaila kardinaliai keisti savo specialybę. 

Esu sukaupęs nemažai patirties, būtų logiška likti biatlono šeimoje, tačiau viskas paaiškės vėliau.    

Ar nesusigundai užsienio klubais?
Ne, išskėstomis rankomis niekas nelaukia tų užsieniečių. Didžiulės meilės iš jų tikrai negaučiau, juolab pasaulyje nesu geriausias. Galvoju, savo gimtinėje esu svarbesnis, manimi čia rūpinasi. Esu patriotiškas, nesinori iš Lietuvos niekur išvažiuoti.      
 
Gimei ir augai Ignalinoje, čia ketvirtoje klasėje prasidėjo tavo draugystė su biatlonu, šiame ežerų krašte gyvena tavo tėvai, kaip dažnai juos aplankai?
Savo krašte lankausi labai dažnai, myliu Ignaliną ir noriu, kad jai sektųsi. Čia yra vienintelis Lietuvos žiemos sporto centras, vyksta nemažai mūsų treniruočių stovyklų. Kai jų nėra, savaitgaliais stengiuosi aplankyti tėvus, Ignalina taip pat – ir mano draugų susitikimų vieta, nes dauguma jų yra iš Ignalinos. Sugrįžtame į gimtinę ir visi susitinkame. 

Ar Vilniuje turi savo būstą?
Pasiėmę paskolą nusipirkome ir įsirengėme butą Viršuliškėse. Ten yra  visos sąlygos pabėgioti, dažnai nubėgu į Vingio parką.
    
Kokia pati didžiausia tavo svajonė?
Pagrindinė svajonė, tikslas ir kelrodė žvaigždė – olimpinio čempiono titulas. Dabar į tai nukreiptos visos mano jėgos ir mintys. 
 
Norint, jog ta svajonė išsipildytų, reikia labai daug dirbti. Būtų neblogai tapti ir pasaulio čempionu ar prizininku.   
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Po pergalių – šuolis aukštyn
2019 08 21
Reitingas
Pasaulio krepšinio čempionato komandų reitinge Lietuvos rinktinė pakilo į šeštąją vietą.
Saldžiausias – jaunosios kartos skrydis
2019 08 21
Rinktinė
Didžkukuliais garsėjančioje Karmėlavoje augęs Jonas Mačiulis turi mėgstamiausią virtuvę, tik ji nėra lietuviška (VIDEO).
„Išvažiuojame su gera energija“
2019 08 21
Rinktinė
„Pirmą kartą mano karjeroje grupėje yra tokia pajėgi, todėl formos piką turėsime pagauti nuo pat pradžios“, - teigė Mindaugas Kuzminskas.
 
Vilniečiai išreiškė pasitikėjimą savo vedliu
2019 08 21
Susirinkimas
Visuotiniame neeiliniame Vilniaus regiono futbolo sąjungos (VRFS) narių susirinkime: balsavimas dėl pasitikėjimo ir karštos diskusijos.
„Žalgirio“ gretose – brazilas
2019 08 20
Legionierius
Kovą dėl Lietuvos čempionų titulo tęsiantis Vilniaus „Žalgiris“ pasirašė sutartį su 22-ejų saugu iš Brazilijos Higoru Vidaliu.
Prieš istorinį startą – surikiuotos gretos
2019 08 20
Atranka
Pirmą kartą Europos moterų futbolo čempionato atrankos varžybos bus vykdomos tokiu pačiu formatu, kaip ir vyrų atranka.
Ant olimpinio slenksčio – būrys lietuvių
2019 08 21
Žvilgsnis
Besibeldžiantys į Tokiją: šalia olimpinių kelialapių – mažiausiai 10 Lietuvos lengvaatlečių.
Sėkmingi lengvaatlečių startai
2019 08 19
Varžybos
Trišuolininkė Dovilė Kilty laimėjo varžybas Suomijoje, tarp lyderių įvairiose šalyse buvo ir daugiau Lietuvos lengvaatlečių.
Rekordininko debiutas Deimantinėje lygoje
2019 08 18
Deimantinė lyga
Ieties metikas Edis Matusevičius Deimantinėje lygoje debiutavo užimdamas šeštąją vietą.
 
Pergalingas lietuvių startas
2019 08 22
Turnyras
ITF turnyro „Tennis Pro Open Schlieren“ pirmajame rate Laurynas Grigelis šventė pergalę ir vienetų, ir dvejetų varžybose.
Po triumfo – šuolis reitinge
2019 08 19
Turnyras
Ričardas Berankis triumfavo Vankuveryje (Kanada) vykusiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyre „Odlum Brown Van Open“.
R.Berankis nepaliko japonui vilčių
2019 08 18
Turnyras
Vankuveryje (Kanada) vykstančio Teniso profesionalų asociacijos „Challenger“ serijos turnyro pusfinalyje Ričardas Berankis pralaimėjo tik du geimus.
„Šlubavau tarsi pašautas pėstininkas“
2019 08 14
Žvilgsnis
Į ringą grįžtantis Mantas Rimdeika: „Visada buvau gerietis, dabar viskas bus kitaip“ (VIDEO).
Kovotoją prajuokino varžovo iššūkis
2019 08 05
Žvilgsnis
Mindaugo Narausko į akistatą ringe iškviestas Henrikas Vikšraitis: „Dar kartą visiems įrodysiu, kad esu stipresnis, greitesnis, tikslesnis, geresnis.“
Lietuvos dziudo kovotojai - bronza
2019 07 28
Dziudo
Nors Justina Kmieliauskaitė pralaimėjo pirmajame Europos jaunimo dziudo taurės etapo rate, vėliau ji iškovojo bronzos medalį.
 
Aukštyn pakilo paskutinėje rungtyje
2019 08 19
Trekas
Frankfurte prie Oderio (Vokietija) vykstančio pasaulio jaunių dviračių treko čempionato vaikinų daugiakovės varžybose Mantas Bitinas užėmė 18-ą vietą.
Gatvėse – nuo kamanių būrio iki velnio
2019 08 18
Velomaratonas
„IKI Velomaratono“ metu į centrinės Vilniaus gatves išriedėjo tūkstančiai dviratininkų. Vieni lenktyniavo, kiti mėgavosi važiavo ir rodė išradingumą.
Lietuvos dviratininkei skilo šalmas
2019 08 17
Trekas
Frankurte prie Oderio vykstančiame pasaulio jaunių dviračių treko čempionate varžosi ir Lietuvos dviratininkai.
Rankininkių tikslas – atsispirti nuo dugno
2019 08 22
Žvilgsnis
Rugsėjo pabaigoje Lietuvos moterų rankinio rinktinė pradeda naują žygį į Europos čempionatą. Ją ten bandys nuvesti treneris Karolis Kaladinskas.
Klaipėdoje karaliauja rankinis
2019 08 13
Varžybos
Savaitę pradėjo jau trečiasis tarptautinis Klaipėdos gatvės rankinio turnyras, o netrukus kovos persikels į paplūdimį ir salę.
Lemiamame mače – pergalė
2019 08 08
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai baigė Europos čempionato B divizono grupės kovas ir žengė į pirmenybių Sakartvele pusfinalį.
 
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Dėl titulų kovos geriausieji
2019 08 14
Paplūdimio tinklinis
Savaitgalį Klaipėdoje, antrajame Melnragės paplūdimyje, vyks intriguojantis atviras Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas.
Tikslo link žengs ilgesniu keliu
2019 08 10
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkės Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė Vengrijoje tęsia kovą dėl apdovanojimų.
Ralyje gaus ir 8 litrų darbo tūrio varikliai
2019 08 21
Ralis
Jonas Gricevičius ir Tadas Dulskis pasišovė nustebinti „Lincoln Continental“ limuzinu, kurio ratus suka net 8,2 litro darbo tūrio benzininis variklis.
Trasa neatleido net menkiausių klaidų
2019 08 20
Driftas
Vokietijoje įvyko kvapą gniaužiantis penktasis „Drift Masters“ etapas bei „Iron Drift King“ varžybos.
Lietuvos čempionate – nauji lyderiai
2019 08 19
Motokrosas
Praėjusį savaitgalį Panevėžio „Sema“ trasoje vyko ketvirtasis Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
 
Karjeros posūkis – į Baltarusijos klubą
2019 08 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Ugnius Čižas kitą sezoną praleis Baltarusijoje – lietuvis pasirašė vienerių metų sutartį su Gardino „Neman“.
Vasarą – žiemos olimpiečių triumfas
2019 07 26
Biatlonas
Nemenčinėje vyko Lietuvos vasaros biatlono taurės I etapas. Jame sportininkai rungėsi šaudymo taškams, šaudymo dvikovų ir biatlono sprinto rungtyse.
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
Sportininkų maištas prieš rutiną
2019 08 22
Pomėgis
V.Korobovas, I.Davidovskis, O.Baleišytė, R. Saulius, M.J.Morauskaitė ir M. Vrašinskas. Kuo jie užsiima palikę kanojas, treką, stadioną?
Pasaulio čempionate – lietuvių staigmena
2019 08 22
Diskgolfas
Pasaulio diskgolfo čempionato debiutantė Lietuvos rinktinė buvo atsidūrusi ant bedugnės krašto, bet tęsia kovą dėl medalių.
Atrankos barjerą įveikė be vargo
2019 08 21
Baidarių ir kanojų irklavimas
Baidarininkas Artūras Seja ir kanojininkas Henrikas Žustautas laimėjo pasaulio čempionato atrankos plaukimus.
 
Tikslas – sugrąžinti vaikus į sveiką kelią
2019 08 22
Sveikatingumas
Siekdamas paskatinti vaikus ir paauglius pakankamai judėti, sveikatingumo klubas „Impuls“ įsteigė Vaikų sporto akademiją.
Už aktyvią veiklą – neeilinis įvertinimas
2019 08 19
Įvertinimas
Antverpeno mieste Belgijoje vykusioje Europos žolės riedulio federacijos 31-oje Generalinės Asamblėjos sesijoje išskirtinio dėmesio sulaukė Lieruva.
Titulai – ir ant ledo, ir vandenyje
2019 08 10
Žvilgsnis
Lietuvos dailiojo čiuožimo siela Lilija Vanagienė: apie ryškiausius įvykius, šuolius į vandenį, sūnaus šokius su kėde, žolės pjovimą, gyvenimo vyrus.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas