Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. balandžio 24 d. 09:17 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Visos jėgos ir mintys – auksinei svajonei

Po sunkiausio sezono biatlonininkas Tomas Kaukėnas ilsėsis egzotiškoje Bė saloje, o po to vėl kibs į darbą. Svarbiausias jo tikslas – olimpinis auksas.

T.Kaukėnas.
Vytauto Dranginio nuotr.
T.Kaukėnas.
   
Dvejų olimpinių žiemos žaidynių dalyvis biatlonininkas Tomas Kaukėnas baigė savo šiemetinį sezoną. Paskutinės buvo Pasaulio taurės varžybos Osle. „Dėl didelio rūko buvo sudėtinga varžytis. Tikėjomės, kad sezoną baigsime Lietuvos čempionatu, kuriam kaupiausi, tačiau nutirpus sniegui, jis nebuvo surengtas“, - prisiminė T. Kaukėnas. 

Pasibaigus sezonui, geriausias Lietuvos biatlonininkas ilsėjosi aktyviai. Žaidė tenisą, stalo tenisą, plaukiojo baseine, užsiiminėjo kitomis veiklomis. Kai buvo geresnis oras, sėsdavo ant dviračio. 

Dar anksčiau sakei, kad balandžio 25-ąją išvyksi atostogauti. Kur?
Tai bus mano tikrosios atostogos. Su žmona Agne, dirbančia verslo srityje,  pasirinkome egzotiškąją Bė salą netoli Madagaskaro. 
 
Ten ilsėsiuosi savaitę ir užmiršiu sportą: gulėsiu paplūdimyje, dalyvausiu ekskursijose po Bė salos apylinkes ir kitas Madagaskaro salas, susipažinsiu su šios šalies kultūra ir grožybėmis. Madagaskare nesu buvęs, norėjosi kažko unikalaus, todėl tą salą ir pasirinkau.        

Po sėkmingų Pjongčango olimpinių žiemos žaidynių, kur buvai 13-as ir 17-as, tau šiemet ne taip gerai sekėsi, tad sezonas tikriausiai suteikė daugiau nerimo nei džiaugsmo?
Sezonas buvo sunkus, nors sau ir nekėliau didesnių tikslų, neplanavau vietų. Jo pradžioje prastokai jausčiausi, vėliau ir susirgau. Niekaip negalėjau įsivažiuoti, per visą sezoną taip ir nespėjau įgyti geros sportinės formos, nepasiekiau svarių rezultatų per pasaulio ir Europos čempionatus.  
 
Tai, ko gero, buvo pats sunkiausias mano sezonas karjeroje. Viskas klostėsi ne taip, kaip norėjau.  
 
Tačiau sunkūs metai duoda peno paanalizuoti ir pataisyti klaidas, kad vėliau į  trasas sugrįžčiau dar stipresnis ir geriau pasirengęs. Nepaisant to, sezoną vertinu teigiamai, buvo ko pasimokyti. 

Po Sočio olimpinių žiemos žaidynių įsiveržei į geriausių pasaulio biatlonininkų gretas, ar sunku jose išsilaikyti?
Žinoma, sunku. Pasiekti tokių rezultatų nėra lengva, mažokas finansavimas. 
 
Lietuvoje dar nėra gilių biatlono tradicijų, nėra šios sporto šakos centrų.  Mes esame tie, kurie Lietuvoje kuriame biatloną ir kartu patys mokomės iš savo klaidų. 

Neturime didesnės patirties, sportuodami pamažu ją įgyjame. Mums pirmiausiai reikia pasivyti geriausius, o vėliau su jais išsilaikyti -  tai tikrai didelis iššūkis.     

Gegužės 1-ąją tau sukaks 29-eri, net 19 metų - praleidai biatlone, tačiau tik dabar pradedi pasiekti svarių rezultatų. Tad ar gali teigti, kad kaip biatlonininkas sulaukei brandos? 
Kasmet mano rezultatai gerėja. Gerai pasirodžiau per Sočio olimpines žiemos žaidynes, o Pjongčange pasiekiau svariausius karjeros rezultatus.
 
Įgijau daugiau patirties, tapau išmintingesnis, todėl turiu vilties, jog Pekine gal pavyks pagerinti savo asmeninius rezultatus.

Manau, kad einu gera linkme ir tai mano brandai, galbūt, dar nėra ribų. Pagal fiziologiją 29-eri – pats pikas siekti svarių rezultatų, o po 30-ties rungtyniauti bus vis sunkiau. Tačiau patirties daugėja, todėl ir po 30-ties nėra ko nuleisti rankų. Viskas  įmanoma, o daugybė pavyzdžių rodo, jog pergalės neaplenkia ir vyresnio amžiaus biatlonininkų.    


Tad būtų galima galvoti ir apie Dianos Rasimovičiūtės rekordą – startuoti  penkiose olimpinėse žaidynėse? 
Apie tokius rekordus negalvoju. Mano pagrindinis tikslas - geri rezultatai, o tie skaičiai, kiek kartų dalyvausi olimpinėse žaidynėse, yra tik simboliniai.  

Baigei Lietuvos edukologijos universitetą, įgijai magistro laipsnį, ar įsivaizduoji savo gyvenimą be biatlono?
Mane dažnai pakviečia į susitikimus mokyklose ir darželiuose, todėl pagalvoju, ar aš galėčiau dirbti treneriu, ar kūno kultūros mokytoju – ar tai mano pašaukimas? Tačiau iki šių dienų kol kas nesupratau, ar norėčiau ir galėčiau dirbti treneriu ar mokytoju. Vaikai man patinka, tačiau neįsivaizduoju, kaip man sektųsi su jais dirbti. Trenerio darbas sudėtingas, tačiau pakankamai greitai išmokstu, kaip reikia daryti, todėl, manau, kad išmokčiau ir prisitaikyčiau prie šių mano gyvenimo permainų. 
 
Jeigu sulaukčiau gerų pasiūlymų, tikriausia dirbčiau ir treneriu, ir kūno kultūros mokytoju. 
 
Lietuvoje ypač trūksta biatlono trenerių, tavo įsiliejimas į jų gretas biatlono bendruomenei būtų labai naudingas.
Lietuvoje trenerių vis mažėja. Į užtarnautą poilsį jau išėjo ir mano pirmieji  treneriai ignaliniečiai Edvardas Rasimovičius bei Aleksandras Ščekočichinas. 
 
Daug metų praleidau sporte, nuo jo tikriausiai jau niekur nepabėgsiu, todėl gal būtų kvaila kardinaliai keisti savo specialybę. 

Esu sukaupęs nemažai patirties, būtų logiška likti biatlono šeimoje, tačiau viskas paaiškės vėliau.    

Ar nesusigundai užsienio klubais?
Ne, išskėstomis rankomis niekas nelaukia tų užsieniečių. Didžiulės meilės iš jų tikrai negaučiau, juolab pasaulyje nesu geriausias. Galvoju, savo gimtinėje esu svarbesnis, manimi čia rūpinasi. Esu patriotiškas, nesinori iš Lietuvos niekur išvažiuoti.      
 
Gimei ir augai Ignalinoje, čia ketvirtoje klasėje prasidėjo tavo draugystė su biatlonu, šiame ežerų krašte gyvena tavo tėvai, kaip dažnai juos aplankai?
Savo krašte lankausi labai dažnai, myliu Ignaliną ir noriu, kad jai sektųsi. Čia yra vienintelis Lietuvos žiemos sporto centras, vyksta nemažai mūsų treniruočių stovyklų. Kai jų nėra, savaitgaliais stengiuosi aplankyti tėvus, Ignalina taip pat – ir mano draugų susitikimų vieta, nes dauguma jų yra iš Ignalinos. Sugrįžtame į gimtinę ir visi susitinkame. 

Ar Vilniuje turi savo būstą?
Pasiėmę paskolą nusipirkome ir įsirengėme butą Viršuliškėse. Ten yra  visos sąlygos pabėgioti, dažnai nubėgu į Vingio parką.
    
Kokia pati didžiausia tavo svajonė?
Pagrindinė svajonė, tikslas ir kelrodė žvaigždė – olimpinio čempiono titulas. Dabar į tai nukreiptos visos mano jėgos ir mintys. 
 
Norint, jog ta svajonė išsipildytų, reikia labai daug dirbti. Būtų neblogai tapti ir pasaulio čempionu ar prizininku.   
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Žalgiris“ pusfinalyje neužtruko
2019 05 23
LKL
Ketvirtąjį kėlinį spurtu pradėjęs Kauno „Žalgiris“ nubraukė Panevėžio „Lietkabelio“ viltis sukurti didesnę intrigą „Betsafe–LKL“ pusfinalyje.
85 metų „Neptūno“ fanas nebijo iššūkių
2019 05 23
Žvilgsnis
„Neptūną“ palaikau jau nuo 1985-ųjų, iš viso jau yra 34 ar 35 metai. Ir dar galvoju kokius metus kitus palaikyti“, – su šypsena teigia A. Karbauskas
Lietuviai pastebimi tarp Europos talentų
2019 05 23
Stovykla
Jr. NBA Europos atrankos stovykloje Bolonijoje dalyvavo geriausi jaunieji krepšininkai iš 24 Europos šalių. Tarp jų – ir lietuviai.
 
„Futbole sėkmės nėra – arba įmuši, arba ne“
2019 05 23
A lyga
„Žalgirio“ treneris Marekas Zubas po pralaimėjimo „Sūduvos“ ekipai: „Mes patys pavertėme „Sūduvos“ vartininką rungtynių herojumi.“
Vienys ne tik spalvos, bet ir sutartis
2019 05 23
Sutartis
„Kauno Žalgirio“ futbolo klubo atstovai viešėjo Ukrainoje, kur sudėjo parašus ant bendradarbiavimo sutarties su Lvivo „Karpaty“.
A lygoje – Holivudo verti scenarijai
2019 05 22
A lyga
A lygos lyderių akistatoje „Sūduva“ pranoko dviejų baudinių neįmušusį „Žalgirį“, o „Stumbras“ pirmavo 3:0, bet pralaimėjo „Kauno Žalgiriui“.
Į elito kovas – su didelėmis ambicijomis
2019 05 23
Anonsas
„Džiaugiamės subūrę pajėgią komandą ir tikimės iškovoti kuo daugiau prizinių vietų", - prieš Europos čempionų taurės finalą teigė „Cosma“ prezidentas.
Geriausi Šėtos bėgimo prizai – vaikams
2019 05 23
Bėgimas
Gegužės 26 d. vyks „Šėtos bėgimas“, skirtas Šėtos miestelio 657-osioms metinėms. Kartu tai bus jau devintasis Lietuvos bėgimo taurės (LBT) etapas.
Trasoje – nuo darželinukų iki mokytojų
2019 05 20
Varžybos
Olimpinio čempiono Remigijaus Valiulio ir Panevėžio mero taurės varžybose jėgas išmegino apie 700 bėgikų.
 
Pirmas turnyras abejingų nepaliko
2019 05 22
Turnyras
Paaiškėjo penkių skirtingų grupių SEB arenos 10-mečio taurės turnyro nugalėtojai. Bent viename iš penkių finalų vyko tikra drama.
Naudingiausia teniso mokytis vasarą
2019 05 21
Tenisas
Jau 11 metų veikianti Vilniaus teniso akademija pateikia bent penkias priežastis, kodėl vertėtų teniso mokytis būtent vasarą.
Šimtmečio proga - piniginiai prizai
2019 05 20
Tenisas
LTS įsteigė 5 tūkst. eurų Lietuvos teniso čempionato prizinį fondą, kurį išdalins vyrų ir moterų turnyrų nugalėtojams ir prizininkams.
Debiutinis turnyras paženklintas rekordu
2019 05 23
Graplingo imtynės
Į pirmąkart istorijoje Aukštaitijos sostinėje surengtą Panevėžio miesto atvirąjį graplingo čempionatą susirinko beveik 200 atletų.
"Boksas - ne galvų daužymas"
2019 05 21
Boksas
JAV gyvenantis olimpietis Egidijus Kavaliauskas įsitraukė į Olimpinės dienos bumą ir mokė žinomus šalies žmones bokso paslapčių
Kilti dar aukščiau sutrukdė trauma
2019 05 18
Tekvondo
Pasaulio tekvondo čempionatas: dvi K. Tvaronavičiūtės pergalės, kelią tolyn užkirtusi trauma, devinta vieta ir naujas įrašas Lietuvos tekvondo istorijoje.
 
Sezoną pergalėmis pradėjo favoritai
2019 05 21
MTB
Per 1000 įvairaus amžiaus dviratininkų pradėjo naują MTB dviračių lenktynių sezoną Druskininkų maratonu.
Užsidirbo reitingo taškų
2019 05 19
Lenktynės
Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas Prancūzijoje vykusiose daugiadienėse dviratininkų lenktynėse iškovojo 20 vietą ir pelnė pasaulio reitingo taškų.
Prie sidabro pridėjo auksą
2019 05 19
Trekas
Minske vykstančiose tarptautinėse dviračių treko varžybose „Grand Prix Minsk“ lietuvis G. Serafinas laimėjo keirino rungtį ir pelnė aukso medalį.
Lemiamame mūšyje – dramatiška atomazga
2019 05 22
Moterų rankinis
Lietuvos moterų rankinio lyga turi naujas čempiones. Auksą lemiamose finalo rungtynėse išplėšė Kauno rajono „Cascados–Garliavos SM“ komanda (VIDEO).
Prireiks lemiamo mačo
2019 05 18
Moterų rankinis
Po ketvirtųjų Lietuvos moterų rankinio lygos rungtynių tapo aišku, kad po septynerių metų pertraukos čempionėms išsiaiškinti reikės lemiamo penktojo mačo.
Devintojo aukso link – tiesiausiu keliu
2019 05 15
LRL
„Dragūno“ rankininkai trečiose finalo serijos rungtynėse įveikė „Šviesos“ ekipą, laimėjo seriją 3:0 ir devintą kartą triumfavo Lietuvos čempionate.
 
Tikslas – pakeisti požiūrį į tinklinį
2019 05 22
Interviu
Italijoje žaidžianti tinklininkė I.Sorokaitė: „Lietuvoje nėra tokios tinklinio, kaip profesionalaus sporto, kultūros. Tokios, kokia yra krepšinyje.“
Po nervų karo – nesėkmė
2019 05 18
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkams A. Rumševičiui ir L. Každailiui kelią į FIVB turnyro „Aydin Masters" pusfinalį apmaudžiai užkirto olandai.
Lietuviai žengė į atkrintamąsias
2019 05 17
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis užtikrintai nugalėjo šeimininkus turkus ir "Aydin Open" turnyre žengė tolyn.
A.Juknevičiui – FIA komisaro pareigos
2019 05 23
Įvertinimas
Naujam Dakaro iššūkiui Saudo Arabijoje besiruošiantis Antanas Juknevičius sulaukė tarptautinio pripažinimo.
Intensyvus žvyro ralio sezono atidarymas
2019 05 23
Ralis
Artėjantį savaitgalį Liepojos regione vyksta trečiasis Europos ralio čempionato etapas, kuriame varžosi ir kelios lietuviškos komandos.
Lietuvos lenktynininkas neatlaikė įtampos
2019 05 22
Autokrosas
Europos automobilių kroso etapas Vokietijoje lenktynininkui Tautvydui Urbai buvo svarbi repeticija prieš kovas Vilkyčiuose.
 
Lietuvės sulaukė istorinio IIHF sprendimo
2019 05 23
Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) kongrese nuspręsta, jog Lietuvos moterų rinktinė pirmą kartą istorijoje dalyvaus pasaulio čempionate.
Lietuviai patyrė antrą nesėkmę
2019 05 21
Badmintonas
Pasaulio mišrių komandų badmintono čempionato antrajame grupės mače Lietuvos rinktinė 0:5 pralaimėjo Šri Lankai.
Įspūdį padarė lietuvio charakteris
2019 05 15
Ledo ritulys
Lietuvos vyrų rinktinės puolėjas Tadas Kumeliauskas keliasi į Vokietijos antrosios lygos ledo ritulio komandą.
Į finalą – tvirtu žingsniu
2019 05 23
Šiuolaikinė penkiakovė
Šiuolaikinės penkiakovės Pasaulio taurės IV etape Prahoje moterų varžybų atrankos barjerą sėkmingai įveikė Ieva Serapinaitė.
Lietuvos rinktinę į kovas ves afrikietis
2019 05 22
Treneris
„Lietuvoje turime puikiu žaidėjus, su kuriais galime šį sezoną nuveikti kažką ypatingo“, - sako Lietuvos regbio-7 rinktinės strategas P. Rossas-Allenas.
Olimpinės dienos šurmulys – ir Danės upėje
2019 05 22
Olimpinė diena
Olimpinės dienos renginiai Klaipėdoje vyks ne tik sausumoje, bet ir Danės upėje.
 
Ant medalių – saulė ir paparčio žiedas
2019 05 23
Europos žaidynės
Pagrindinis Minske vyksiančių Europos žaidynių medalių akcentas – oficialiu žaidynių simboliu tapęs paparčio žiedas.
Kodėl R.Javtokui pavydi žmona?
2019 05 23
Žvilgsnis
„Čia esantis kvapas tikrai kitoks nei rūbinėse po gerų varžybų ar treniruočių“, - juokėsi kosmetikos gamykloje apsilankęs Robertas Javtokas (VIDEO).
„Rūta nusipelnė pagarbos ir padėkos“
2019 05 23
Žvilgsnis
Prezidentas Valdas Adamkus: apie netikėtą olimpinės čempionės sprendimą, pietus su visa jos šeima, plaukimo įtaką jo sveikatai, LKL kovas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas