rankinis.lt 2019 m. balandžio 22 d. 17:37 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

"Žaidėme ne su moliais"

Baltijos rankinio lygos medalių savaitgalį neiškovojusio "Dragūno" treneris A.Juškėnas - apie finalo ketvertą, klubo 20-mečio šventę, jo perspektyvas.

A.Juškėnas
A.Juškėnas
   
Minske (Baltarusija) Velykų savaitgalį vykusiame Baltijos rankinio lygos finalo ketverto turnyre Klaipėdos „Dragūno“ klubui nepavyko iškovoti medalių. Pusfinalyje klaipėdiečiai 22:33 (11:19) nusileido Zaporožės ZTR (Ukraina) komandai, o mažajame finale vos vienu įvarčiu 26:27 (13:13) nusileido Minsko SKA rankininkams.
 
Baltijos rankinio lygos čempionais ketvirtą sezoną iš eilės tapo Ryhimakio „Cocks“ komanda, treniruojama lietuvio Gintaro Savukyno. Ji pusfinalyje po baudinių serijos įveikė Minsko SKA, o finale - Zaporožės ZTR.
 
Klaipėdos „Dragūno“ vyriausiasis treneris Artūras Juškėnas apgailestavo, kad nepavyko parsivežti medalių, tačiau patikino, kad džiaugiasi geru komandos žaidimu visą sezoną.
 
„Viską sugadinome pusfinalio rungtynėse su ZTR. Nesakau, kad turėjome jas laimėti, bet tikrai neturėjome taip pralaimėti. Pralaimėjimas pralaimėjimui nelygus. Antrose rungtynėse su Minsku, manau, tikrai buvome verti geresnio rezultato, bet buvo daug kitokių priežasčių, dėl ko mes pralaimėjome. Taigi dėl pralaimėjimo vienu įvarčiu nedarau jokios tragedijos“, - kalbėjo A. Juškėnas.
 
Jis atkreipė dėmesį į tai, kad iš vykusių ketverių rungtynių dvejos baigėsi vos vieno įvarčio skirtumu, dar vienose buvo lygiosios ir prireikė mesti septynių metrų baudinius ir tik vienose buvo aiškus nugalėtojas.
 
Artėjant finalo ketverto turnyrui, Baltarusijos spaudoje buvo rašoma, kad „Dragūnas“ - nerimtas varžovas, meistriškumo klase atsiliekantis nuo SKA, tad šis finalo ketvertas „Dragūnui“ buvo galimybė parodyti, ką sugeba. A. Juškėno nuomone, tai, kad nepavyko nugalėti ZTR ir kautis Baltijos lygos finale, galėjo lemti ir rungtynių trūkumas - pavyko sužaisti tik draugiškas rungtynes su Rygos „Celtnieks“ komanda, tačiau tai, deja, nebuvo pakankamai aukšto lygio varžovas. 
 
„Mes prieš rungtynes su ZTR daug ilsėjomės ir mums trūko gerų rungtynių, nes jėgų pasitikrinimas Rygoje nebuvo adekvatus. Rezultatas finalo ketverte parodė, kad mes buvome silpnesni. Jeigu mes būtume trečią kartą iš eilės laimėję prieš ZTR, manau, ZTR vadovybė būtų turėjusi imtis kardinalių priemonių. Dabar rungtynes sužaidėme labai prastai ir kritikai turi teisę mus kritikuoti, bet antrose rungtynėse su SKA mes jau buvome tas „Dragūnas“, kurį aš noriu matyti. Pralaimėjome tai pralaimėjome, bet tai yra sportas, tai rankinis. Čia ne seksas, abudu nebus patenkinti, kažkas turi pralaimėti. Šiandien pralaimėjome mes, bet pretenzijų komandai neturiu. Norėjome daug, pasiekėme mažokai, bet vis dėlto ir žaidėme tikrai ne su moliais. Galėjome padaryti stebuklą, deja, šįkart nepavyko“, - komentavo A. Juškėnas.
 
„Faktas, kad tai buvo gero lygio finalo ketvertas. Taip pat buvo puiki organizacija, didelis žiūrovų skaičius, rungtynės buvo įvairiai išnaudojamos rankiniui populiarinti ir vaikams į šį sportą pritraukti. Tikrai matėme daug dalykų, kurių galime pasimokyti, tačiau daug ko negalime įgyvendinti dėl trūkstamų resursų. Tarkime, vienas iš trūkumų yra tas, kad salėje, kurioje treniruojamės ir žaidžiame rungtynes, nėra galimybių pateikti informaciją dideliame ekrane, todėl pradedame galvoti, gal jau laikas mums bent dalį rungtynių žaisti „Švyturio“ arenoje. Tam reikia pasiruošti pačiam klubui - turėti gerą komandos sudėtį, žmonių, kurie dirbtų klube. Ir vėl, norime ar nenorime, grįžtame prie finansinių dalykų - mums privaloma dvigubinti, trigubinti savo biudžetą, jeigu norime išsilaikyti lygyje, kuriame esame dabar ir nežengti žingsnio atgal. Man pačiam nemalonu nuolat kalbėti apie pinigus, tačiau tokia yra realybė, kad šiuolaikiniame sporte tai, ką mes esame pasiekę dabar, yra riba, ką galime pasiekti be didesnio biudžeto. Nebegalime iš žaidėjų reikalauti dar daugiau, nes jie turi jaustis gerai, gaudami už savo darbą adekvatų atlygį. Žinau, kad susilauksiu kritikos dėl tokių savo žodžių, kad galvoju tik apie pinigus, bet, deja, tokia yra realybė ir netrukus mums gali tekti rinktis, ar siekti daugiau, ar nebe. Žaidėjų spausti daugiau nebegalima, nes jie aukoja savo laisvą laiką, sveikatą“, - pabrėžė A. Juškėnas.

 
Apskritai, trenerio teigimu, šis Baltijos rankinio lygos sezonas klubui buvo neblogas.
 
„Antra vieta pogrupyje tarp tokių stiprių komandų, manau, jau yra didelis pasiekimas. Finalo ketverte dalyvavome po labai ilgos pertraukos, o tokiame finalo ketverte, kur žaidėme su tokiomis stipriomis komandomis, manau, išvis dalyvavome pirmą kartą. Kai prieš daug metų iškovojome Baltijos lygos bronzą, joje žaidė visai kito lygio komandos, nes dabar lygis yra kur kas aukštesnis. Šiais metais finalo ketverte buvo trys profesionalios komandos, kurios dalyvauja ir Čempionų lygoje, tad tai labai stiprūs varžovai. Kitą sezoną lyga planuoja dar labiau profesionalėti, esame kviečiami prie jos prisijungti. Svarstoma, kad galbūt joje žaistų ir dar vien Čempionų lygos komanda - Zaporožės „Motor“, būtų žaidžiama ir namuose, ir išvykose, tad vyktume ir į Minską, ir į Zaporožę. Manau, tai yra gerai, tačiau norint taip žaisti, reikia tam tikrų galimybių. Visų pirma - finansinių, taip pat - adekvačią ir pajėgią sudėtį, kad nebūtume tik patrankų mėsa stipriausioms komandoms, kad galėtume kautis, o jaunesni žaidėjai turėtų šansą tobulėti“, - sakė „Dragūno“ vyriausiasis treneris.
 
Šią savaitę ką tik iš Baltarusijos grįžusio „Dragūno“ dar laukia Lietuvos rankinio lygos pusfinalio rungtynės su Alytaus „Varsa-Stronglasu“. Bus žaidžiama iki dviejų pergalių. Pirmosios rungtynės Klaipėdoje - jau trečiadienį 19 val., atsakomosios - penktadienį Alytuje. Jei prireiks trečių rungtynių nugalėtojui išaiškinti, jos vyks Klaipėdoje gegužės 1 dieną.
 
„Dragūno“ strategas A. Juškėnas sakė, kad pusfinaliui buvo taupomas ir rungtynėse su Minsko SKA nežaidė Lukas Juškėnas, kuriam nuolat atsinaujina sena trauma. Nenorėta rizikuoti, kad ji atsinaujintų prieš pat pusfinalį. Toks sprendimas, trenerio nuomone, pasitvirtino, nes tikrai geras rungtynes mažajame Baltijos lygos finale sužaidė L. Juškėną pakeitęs Karolis Bliuvas.
 
„Ar mes trečiadienį būsime geros formos? Pamatysime, ko gero, antradienį, nes nuovargis po rungtynių ir kelionių į Minską ir atgal tikrai nemažas. Vis dėlto antros rungtynės su Minsku mums įkvėpė pasitikėjimo, nes po rungtynių su ZTR jautėmės sužlugdyti. Psichologiškai jaučiamės tvirčiau. Tikiu komanda ir tikiu, kad ji pasiruoš pusfinaliui, įvertins varžovą ir nebus problemų“, - sakė A. Juškėnas.
 
Itin įtemptą „Dragūno“ savaitę šeštadienį užbaigs gimtadienio šventė. Būtent balandžio 27 dieną prieš 20 metų buvo oficialiai įkurtas Klaipėdos miesto rankinio klubas „Dragūnas“. Į savo gimtadienį klubas kviečia visus - buvusius, esamus, būsimus rankininkus ir rankininkes su šeimomis, sporto bendruomenę, rėmėjus, partnerius ir tuos, kurie nieko nežino apie rankinį.
 
„Kviečiame visus - ir sporto bendruomenę, ir tuos, kurie tiesiog neturės ką veikti. Švęsime išskirtinėje vietoje - kavinėje „Ateik ateik“ Melnragėje, praktiškai ant jūros kranto. Labiau klaipėdietiškos vietos tikriausiai neįmanoma sugalvoti. Norime pasidžiaugti per tuos 20 metų pasiektais dalykais - išugdytais sportininkais, iškovotomis pergalėmis, kuriomis garsinome Klaipėdos vardą. Kviečiame visus norinčius ateiti ir pabūti su mumis, susipažinti, pabendrauti ar pasifotografuoti su sportininkais, talismanu Dragu, išmėginti savo jėgas metant į vartus, dalyvauti žaidimuose. Džiaugsimės kiekvienu atėjusiu, nes kiekvienas jūsų mums esate labai svarbūs. Tikimės, kad sulauksime daug svečių, kuriuos galėsime pavaišinti gimtadienio tortu. Tai nebus oficialus renginys su daug kalbų - esame visuomeninis klubas ir norime švęsti su klaipėdiečiais, kurie jau dvidešimt metų mus palaiko, remia ir yra klubo dalimi ateidami į rungtynes“, - į neeilinį renginį kvietė A. Juškėnas.
 
Kavinėje „Ateik ateik“ (Vėtros g. 8) „Dragūnas“ svečių lauks nuo 13 iki 15 val.
Daugiau naujienų iš kategorijos Rankinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Žalgiris“ pusfinalyje neužtruko
2019 05 23
LKL
Ketvirtąjį kėlinį spurtu pradėjęs Kauno „Žalgiris“ nubraukė Panevėžio „Lietkabelio“ viltis sukurti didesnę intrigą „Betsafe–LKL“ pusfinalyje.
85 metų „Neptūno“ fanas nebijo iššūkių
2019 05 23
Žvilgsnis
„Neptūną“ palaikau jau nuo 1985-ųjų, iš viso jau yra 34 ar 35 metai. Ir dar galvoju kokius metus kitus palaikyti“, – su šypsena teigia A. Karbauskas
Lietuviai pastebimi tarp Europos talentų
2019 05 23
Stovykla
Jr. NBA Europos atrankos stovykloje Bolonijoje dalyvavo geriausi jaunieji krepšininkai iš 24 Europos šalių. Tarp jų – ir lietuviai.
 
„Futbole sėkmės nėra – arba įmuši, arba ne“
2019 05 23
A lyga
„Žalgirio“ treneris Marekas Zubas po pralaimėjimo „Sūduvos“ ekipai: „Mes patys pavertėme „Sūduvos“ vartininką rungtynių herojumi.“
Vienys ne tik spalvos, bet ir sutartis
2019 05 23
Sutartis
„Kauno Žalgirio“ futbolo klubo atstovai viešėjo Ukrainoje, kur sudėjo parašus ant bendradarbiavimo sutarties su Lvivo „Karpaty“.
A lygoje – Holivudo verti scenarijai
2019 05 22
A lyga
A lygos lyderių akistatoje „Sūduva“ pranoko dviejų baudinių neįmušusį „Žalgirį“, o „Stumbras“ pirmavo 3:0, bet pralaimėjo „Kauno Žalgiriui“.
Į elito kovas – su didelėmis ambicijomis
2019 05 23
Anonsas
„Džiaugiamės subūrę pajėgią komandą ir tikimės iškovoti kuo daugiau prizinių vietų", - prieš Europos čempionų taurės finalą teigė „Cosma“ prezidentas.
Geriausi Šėtos bėgimo prizai – vaikams
2019 05 23
Bėgimas
Gegužės 26 d. vyks „Šėtos bėgimas“, skirtas Šėtos miestelio 657-osioms metinėms. Kartu tai bus jau devintasis Lietuvos bėgimo taurės (LBT) etapas.
Trasoje – nuo darželinukų iki mokytojų
2019 05 20
Varžybos
Olimpinio čempiono Remigijaus Valiulio ir Panevėžio mero taurės varžybose jėgas išmegino apie 700 bėgikų.
 
Pirmas turnyras abejingų nepaliko
2019 05 22
Turnyras
Paaiškėjo penkių skirtingų grupių SEB arenos 10-mečio taurės turnyro nugalėtojai. Bent viename iš penkių finalų vyko tikra drama.
Naudingiausia teniso mokytis vasarą
2019 05 21
Tenisas
Jau 11 metų veikianti Vilniaus teniso akademija pateikia bent penkias priežastis, kodėl vertėtų teniso mokytis būtent vasarą.
Šimtmečio proga - piniginiai prizai
2019 05 20
Tenisas
LTS įsteigė 5 tūkst. eurų Lietuvos teniso čempionato prizinį fondą, kurį išdalins vyrų ir moterų turnyrų nugalėtojams ir prizininkams.
Debiutinis turnyras paženklintas rekordu
2019 05 23
Graplingo imtynės
Į pirmąkart istorijoje Aukštaitijos sostinėje surengtą Panevėžio miesto atvirąjį graplingo čempionatą susirinko beveik 200 atletų.
"Boksas - ne galvų daužymas"
2019 05 21
Boksas
JAV gyvenantis olimpietis Egidijus Kavaliauskas įsitraukė į Olimpinės dienos bumą ir mokė žinomus šalies žmones bokso paslapčių
Kilti dar aukščiau sutrukdė trauma
2019 05 18
Tekvondo
Pasaulio tekvondo čempionatas: dvi K. Tvaronavičiūtės pergalės, kelią tolyn užkirtusi trauma, devinta vieta ir naujas įrašas Lietuvos tekvondo istorijoje.
 
Sezoną pergalėmis pradėjo favoritai
2019 05 21
MTB
Per 1000 įvairaus amžiaus dviratininkų pradėjo naują MTB dviračių lenktynių sezoną Druskininkų maratonu.
Užsidirbo reitingo taškų
2019 05 19
Lenktynės
Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas Prancūzijoje vykusiose daugiadienėse dviratininkų lenktynėse iškovojo 20 vietą ir pelnė pasaulio reitingo taškų.
Prie sidabro pridėjo auksą
2019 05 19
Trekas
Minske vykstančiose tarptautinėse dviračių treko varžybose „Grand Prix Minsk“ lietuvis G. Serafinas laimėjo keirino rungtį ir pelnė aukso medalį.
Lemiamame mūšyje – dramatiška atomazga
2019 05 22
Moterų rankinis
Lietuvos moterų rankinio lyga turi naujas čempiones. Auksą lemiamose finalo rungtynėse išplėšė Kauno rajono „Cascados–Garliavos SM“ komanda (VIDEO).
Prireiks lemiamo mačo
2019 05 18
Moterų rankinis
Po ketvirtųjų Lietuvos moterų rankinio lygos rungtynių tapo aišku, kad po septynerių metų pertraukos čempionėms išsiaiškinti reikės lemiamo penktojo mačo.
Devintojo aukso link – tiesiausiu keliu
2019 05 15
LRL
„Dragūno“ rankininkai trečiose finalo serijos rungtynėse įveikė „Šviesos“ ekipą, laimėjo seriją 3:0 ir devintą kartą triumfavo Lietuvos čempionate.
 
Tikslas – pakeisti požiūrį į tinklinį
2019 05 22
Interviu
Italijoje žaidžianti tinklininkė I.Sorokaitė: „Lietuvoje nėra tokios tinklinio, kaip profesionalaus sporto, kultūros. Tokios, kokia yra krepšinyje.“
Po nervų karo – nesėkmė
2019 05 18
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkams A. Rumševičiui ir L. Každailiui kelią į FIVB turnyro „Aydin Masters" pusfinalį apmaudžiai užkirto olandai.
Lietuviai žengė į atkrintamąsias
2019 05 17
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis užtikrintai nugalėjo šeimininkus turkus ir "Aydin Open" turnyre žengė tolyn.
A.Juknevičiui – FIA komisaro pareigos
2019 05 23
Įvertinimas
Naujam Dakaro iššūkiui Saudo Arabijoje besiruošiantis Antanas Juknevičius sulaukė tarptautinio pripažinimo.
Intensyvus žvyro ralio sezono atidarymas
2019 05 23
Ralis
Artėjantį savaitgalį Liepojos regione vyksta trečiasis Europos ralio čempionato etapas, kuriame varžosi ir kelios lietuviškos komandos.
Lietuvos lenktynininkas neatlaikė įtampos
2019 05 22
Autokrosas
Europos automobilių kroso etapas Vokietijoje lenktynininkui Tautvydui Urbai buvo svarbi repeticija prieš kovas Vilkyčiuose.
 
Lietuvės sulaukė istorinio IIHF sprendimo
2019 05 23
Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) kongrese nuspręsta, jog Lietuvos moterų rinktinė pirmą kartą istorijoje dalyvaus pasaulio čempionate.
Lietuviai patyrė antrą nesėkmę
2019 05 21
Badmintonas
Pasaulio mišrių komandų badmintono čempionato antrajame grupės mače Lietuvos rinktinė 0:5 pralaimėjo Šri Lankai.
Įspūdį padarė lietuvio charakteris
2019 05 15
Ledo ritulys
Lietuvos vyrų rinktinės puolėjas Tadas Kumeliauskas keliasi į Vokietijos antrosios lygos ledo ritulio komandą.
Į finalą – tvirtu žingsniu
2019 05 23
Šiuolaikinė penkiakovė
Šiuolaikinės penkiakovės Pasaulio taurės IV etape Prahoje moterų varžybų atrankos barjerą sėkmingai įveikė Ieva Serapinaitė.
Lietuvos rinktinę į kovas ves afrikietis
2019 05 22
Treneris
„Lietuvoje turime puikiu žaidėjus, su kuriais galime šį sezoną nuveikti kažką ypatingo“, - sako Lietuvos regbio-7 rinktinės strategas P. Rossas-Allenas.
Olimpinės dienos šurmulys – ir Danės upėje
2019 05 22
Olimpinė diena
Olimpinės dienos renginiai Klaipėdoje vyks ne tik sausumoje, bet ir Danės upėje.
 
Ant medalių – saulė ir paparčio žiedas
2019 05 23
Europos žaidynės
Pagrindinis Minske vyksiančių Europos žaidynių medalių akcentas – oficialiu žaidynių simboliu tapęs paparčio žiedas.
Kodėl R.Javtokui pavydi žmona?
2019 05 23
Žvilgsnis
„Čia esantis kvapas tikrai kitoks nei rūbinėse po gerų varžybų ar treniruočių“, - juokėsi kosmetikos gamykloje apsilankęs Robertas Javtokas (VIDEO).
„Rūta nusipelnė pagarbos ir padėkos“
2019 05 23
Žvilgsnis
Prezidentas Valdas Adamkus: apie netikėtą olimpinės čempionės sprendimą, pietus su visa jos šeima, plaukimo įtaką jo sveikatai, LKL kovas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas