rankinis.lt 2019 m. balandžio 22 d. 17:37 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

"Žaidėme ne su moliais"

Baltijos rankinio lygos medalių savaitgalį neiškovojusio "Dragūno" treneris A.Juškėnas - apie finalo ketvertą, klubo 20-mečio šventę, jo perspektyvas.

A.Juškėnas
A.Juškėnas
   
Minske (Baltarusija) Velykų savaitgalį vykusiame Baltijos rankinio lygos finalo ketverto turnyre Klaipėdos „Dragūno“ klubui nepavyko iškovoti medalių. Pusfinalyje klaipėdiečiai 22:33 (11:19) nusileido Zaporožės ZTR (Ukraina) komandai, o mažajame finale vos vienu įvarčiu 26:27 (13:13) nusileido Minsko SKA rankininkams.
 
Baltijos rankinio lygos čempionais ketvirtą sezoną iš eilės tapo Ryhimakio „Cocks“ komanda, treniruojama lietuvio Gintaro Savukyno. Ji pusfinalyje po baudinių serijos įveikė Minsko SKA, o finale - Zaporožės ZTR.
 
Klaipėdos „Dragūno“ vyriausiasis treneris Artūras Juškėnas apgailestavo, kad nepavyko parsivežti medalių, tačiau patikino, kad džiaugiasi geru komandos žaidimu visą sezoną.
 
„Viską sugadinome pusfinalio rungtynėse su ZTR. Nesakau, kad turėjome jas laimėti, bet tikrai neturėjome taip pralaimėti. Pralaimėjimas pralaimėjimui nelygus. Antrose rungtynėse su Minsku, manau, tikrai buvome verti geresnio rezultato, bet buvo daug kitokių priežasčių, dėl ko mes pralaimėjome. Taigi dėl pralaimėjimo vienu įvarčiu nedarau jokios tragedijos“, - kalbėjo A. Juškėnas.
 
Jis atkreipė dėmesį į tai, kad iš vykusių ketverių rungtynių dvejos baigėsi vos vieno įvarčio skirtumu, dar vienose buvo lygiosios ir prireikė mesti septynių metrų baudinius ir tik vienose buvo aiškus nugalėtojas.
 
Artėjant finalo ketverto turnyrui, Baltarusijos spaudoje buvo rašoma, kad „Dragūnas“ - nerimtas varžovas, meistriškumo klase atsiliekantis nuo SKA, tad šis finalo ketvertas „Dragūnui“ buvo galimybė parodyti, ką sugeba. A. Juškėno nuomone, tai, kad nepavyko nugalėti ZTR ir kautis Baltijos lygos finale, galėjo lemti ir rungtynių trūkumas - pavyko sužaisti tik draugiškas rungtynes su Rygos „Celtnieks“ komanda, tačiau tai, deja, nebuvo pakankamai aukšto lygio varžovas. 
 
„Mes prieš rungtynes su ZTR daug ilsėjomės ir mums trūko gerų rungtynių, nes jėgų pasitikrinimas Rygoje nebuvo adekvatus. Rezultatas finalo ketverte parodė, kad mes buvome silpnesni. Jeigu mes būtume trečią kartą iš eilės laimėję prieš ZTR, manau, ZTR vadovybė būtų turėjusi imtis kardinalių priemonių. Dabar rungtynes sužaidėme labai prastai ir kritikai turi teisę mus kritikuoti, bet antrose rungtynėse su SKA mes jau buvome tas „Dragūnas“, kurį aš noriu matyti. Pralaimėjome tai pralaimėjome, bet tai yra sportas, tai rankinis. Čia ne seksas, abudu nebus patenkinti, kažkas turi pralaimėti. Šiandien pralaimėjome mes, bet pretenzijų komandai neturiu. Norėjome daug, pasiekėme mažokai, bet vis dėlto ir žaidėme tikrai ne su moliais. Galėjome padaryti stebuklą, deja, šįkart nepavyko“, - komentavo A. Juškėnas.
 
„Faktas, kad tai buvo gero lygio finalo ketvertas. Taip pat buvo puiki organizacija, didelis žiūrovų skaičius, rungtynės buvo įvairiai išnaudojamos rankiniui populiarinti ir vaikams į šį sportą pritraukti. Tikrai matėme daug dalykų, kurių galime pasimokyti, tačiau daug ko negalime įgyvendinti dėl trūkstamų resursų. Tarkime, vienas iš trūkumų yra tas, kad salėje, kurioje treniruojamės ir žaidžiame rungtynes, nėra galimybių pateikti informaciją dideliame ekrane, todėl pradedame galvoti, gal jau laikas mums bent dalį rungtynių žaisti „Švyturio“ arenoje. Tam reikia pasiruošti pačiam klubui - turėti gerą komandos sudėtį, žmonių, kurie dirbtų klube. Ir vėl, norime ar nenorime, grįžtame prie finansinių dalykų - mums privaloma dvigubinti, trigubinti savo biudžetą, jeigu norime išsilaikyti lygyje, kuriame esame dabar ir nežengti žingsnio atgal. Man pačiam nemalonu nuolat kalbėti apie pinigus, tačiau tokia yra realybė, kad šiuolaikiniame sporte tai, ką mes esame pasiekę dabar, yra riba, ką galime pasiekti be didesnio biudžeto. Nebegalime iš žaidėjų reikalauti dar daugiau, nes jie turi jaustis gerai, gaudami už savo darbą adekvatų atlygį. Žinau, kad susilauksiu kritikos dėl tokių savo žodžių, kad galvoju tik apie pinigus, bet, deja, tokia yra realybė ir netrukus mums gali tekti rinktis, ar siekti daugiau, ar nebe. Žaidėjų spausti daugiau nebegalima, nes jie aukoja savo laisvą laiką, sveikatą“, - pabrėžė A. Juškėnas.

 
Apskritai, trenerio teigimu, šis Baltijos rankinio lygos sezonas klubui buvo neblogas.
 
„Antra vieta pogrupyje tarp tokių stiprių komandų, manau, jau yra didelis pasiekimas. Finalo ketverte dalyvavome po labai ilgos pertraukos, o tokiame finalo ketverte, kur žaidėme su tokiomis stipriomis komandomis, manau, išvis dalyvavome pirmą kartą. Kai prieš daug metų iškovojome Baltijos lygos bronzą, joje žaidė visai kito lygio komandos, nes dabar lygis yra kur kas aukštesnis. Šiais metais finalo ketverte buvo trys profesionalios komandos, kurios dalyvauja ir Čempionų lygoje, tad tai labai stiprūs varžovai. Kitą sezoną lyga planuoja dar labiau profesionalėti, esame kviečiami prie jos prisijungti. Svarstoma, kad galbūt joje žaistų ir dar vien Čempionų lygos komanda - Zaporožės „Motor“, būtų žaidžiama ir namuose, ir išvykose, tad vyktume ir į Minską, ir į Zaporožę. Manau, tai yra gerai, tačiau norint taip žaisti, reikia tam tikrų galimybių. Visų pirma - finansinių, taip pat - adekvačią ir pajėgią sudėtį, kad nebūtume tik patrankų mėsa stipriausioms komandoms, kad galėtume kautis, o jaunesni žaidėjai turėtų šansą tobulėti“, - sakė „Dragūno“ vyriausiasis treneris.
 
Šią savaitę ką tik iš Baltarusijos grįžusio „Dragūno“ dar laukia Lietuvos rankinio lygos pusfinalio rungtynės su Alytaus „Varsa-Stronglasu“. Bus žaidžiama iki dviejų pergalių. Pirmosios rungtynės Klaipėdoje - jau trečiadienį 19 val., atsakomosios - penktadienį Alytuje. Jei prireiks trečių rungtynių nugalėtojui išaiškinti, jos vyks Klaipėdoje gegužės 1 dieną.
 
„Dragūno“ strategas A. Juškėnas sakė, kad pusfinaliui buvo taupomas ir rungtynėse su Minsko SKA nežaidė Lukas Juškėnas, kuriam nuolat atsinaujina sena trauma. Nenorėta rizikuoti, kad ji atsinaujintų prieš pat pusfinalį. Toks sprendimas, trenerio nuomone, pasitvirtino, nes tikrai geras rungtynes mažajame Baltijos lygos finale sužaidė L. Juškėną pakeitęs Karolis Bliuvas.
 
„Ar mes trečiadienį būsime geros formos? Pamatysime, ko gero, antradienį, nes nuovargis po rungtynių ir kelionių į Minską ir atgal tikrai nemažas. Vis dėlto antros rungtynės su Minsku mums įkvėpė pasitikėjimo, nes po rungtynių su ZTR jautėmės sužlugdyti. Psichologiškai jaučiamės tvirčiau. Tikiu komanda ir tikiu, kad ji pasiruoš pusfinaliui, įvertins varžovą ir nebus problemų“, - sakė A. Juškėnas.
 
Itin įtemptą „Dragūno“ savaitę šeštadienį užbaigs gimtadienio šventė. Būtent balandžio 27 dieną prieš 20 metų buvo oficialiai įkurtas Klaipėdos miesto rankinio klubas „Dragūnas“. Į savo gimtadienį klubas kviečia visus - buvusius, esamus, būsimus rankininkus ir rankininkes su šeimomis, sporto bendruomenę, rėmėjus, partnerius ir tuos, kurie nieko nežino apie rankinį.
 
„Kviečiame visus - ir sporto bendruomenę, ir tuos, kurie tiesiog neturės ką veikti. Švęsime išskirtinėje vietoje - kavinėje „Ateik ateik“ Melnragėje, praktiškai ant jūros kranto. Labiau klaipėdietiškos vietos tikriausiai neįmanoma sugalvoti. Norime pasidžiaugti per tuos 20 metų pasiektais dalykais - išugdytais sportininkais, iškovotomis pergalėmis, kuriomis garsinome Klaipėdos vardą. Kviečiame visus norinčius ateiti ir pabūti su mumis, susipažinti, pabendrauti ar pasifotografuoti su sportininkais, talismanu Dragu, išmėginti savo jėgas metant į vartus, dalyvauti žaidimuose. Džiaugsimės kiekvienu atėjusiu, nes kiekvienas jūsų mums esate labai svarbūs. Tikimės, kad sulauksime daug svečių, kuriuos galėsime pavaišinti gimtadienio tortu. Tai nebus oficialus renginys su daug kalbų - esame visuomeninis klubas ir norime švęsti su klaipėdiečiais, kurie jau dvidešimt metų mus palaiko, remia ir yra klubo dalimi ateidami į rungtynes“, - į neeilinį renginį kvietė A. Juškėnas.
 
Kavinėje „Ateik ateik“ (Vėtros g. 8) „Dragūnas“ svečių lauks nuo 13 iki 15 val.
Daugiau naujienų iš kategorijos Rankinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Nevėžį“ perėmė nauji investuotojai
2019 08 23
Situacija
Kėdainių „Nevėžio“ klubas žengė svarbų žingsnį siekdamas sugrįžti į Lietuvos krepšinio lygą.
Lietuvos rinktinei – Azijos virtuvės iššūkiai
2019 08 23
Rinktinė
Rinktinės virtuvės šefas S.Jarmala: „Azijietiškas variantas mums nėra labai patrauklus. Trūksta daug, ko mums iš tikrųjų reikia pusryčiams.“
„Mano privalumas yra noras laimėti“
2019 08 23
Legionierius
Panevėžio „Lietkabelio“ komandą šį tarpsezonį papildęs Željko Šakičius ilgomis atostogomis vasarą džiaugtis negalėjo.
 
„Sūduva“ neįmušė, bet ir nepraleido
2019 08 22
Europos lyga
Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai pirmąsias Europos lygos rungtynes su Budapešto „Ferencvaros“ baigė nulinėmis lygiosiomis.
Trečias A.Rybako kartas – tikslas tobulėti
2019 08 22
Treneris
Perėmęs ekipos vairą, A.Rybakas nuo pirmos treniruotės bandė pakeisti žaidimo stilių, kuriuo vadovavosi A.Skarbalius.
„Atlanto“ gretose – dar vienas kroatas
2019 08 22
Legionierius
Prie Klaipėdos „Atlanto“ treniruočių prisiijungė naujokas. Uostamiesčio ekipą papildė legionierius iš Kroatijos Mateo Duničius.
Ant olimpinio slenksčio – būrys lietuvių
2019 08 21
Žvilgsnis
Besibeldžiantys į Tokiją: šalia olimpinių kelialapių – mažiausiai 10 Lietuvos lengvaatlečių.
Sėkmingi lengvaatlečių startai
2019 08 19
Varžybos
Trišuolininkė Dovilė Kilty laimėjo varžybas Suomijoje, tarp lyderių įvairiose šalyse buvo ir daugiau Lietuvos lengvaatlečių.
Rekordininko debiutas Deimantinėje lygoje
2019 08 18
Deimantinė lyga
Ieties metikas Edis Matusevičius Deimantinėje lygoje debiutavo užimdamas šeštąją vietą.
 
Lietuvos tenisininkai žengė į pusfinalį
2019 08 23
Svetur
Laurynas Grigelis pateko į pusfinalį ITF turnyre Šveicarijoje, o Joana Eidukonytė – varžybose Tunise.
L.Grigelis – jau ketvirtfinalyje
2019 08 22
Turnyras
Tarptautinės teniso federacijos (ITF) turnyre „Tennis Pro Open Schlieren“ L.Grigelis iškovojo pergalę vienetų varžybose, bet suklupo dvejetų kovoje.
Burtai palankūs R.Berankiui
2019 08 22
Burtai
Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pirmajame „US Open“ rate susitiks su atranką įveiksiančiu žaidėju.
„Šlubavau tarsi pašautas pėstininkas“
2019 08 14
Žvilgsnis
Į ringą grįžtantis Mantas Rimdeika: „Visada buvau gerietis, dabar viskas bus kitaip“ (VIDEO).
Kovotoją prajuokino varžovo iššūkis
2019 08 05
Žvilgsnis
Mindaugo Narausko į akistatą ringe iškviestas Henrikas Vikšraitis: „Dar kartą visiems įrodysiu, kad esu stipresnis, greitesnis, tikslesnis, geresnis.“
Lietuvos dziudo kovotojai - bronza
2019 07 28
Dziudo
Nors Justina Kmieliauskaitė pralaimėjo pirmajame Europos jaunimo dziudo taurės etapo rate, vėliau ji iškovojo bronzos medalį.
 
Aukštyn pakilo paskutinėje rungtyje
2019 08 19
Trekas
Frankfurte prie Oderio (Vokietija) vykstančio pasaulio jaunių dviračių treko čempionato vaikinų daugiakovės varžybose Mantas Bitinas užėmė 18-ą vietą.
Gatvėse – nuo kamanių būrio iki velnio
2019 08 18
Velomaratonas
„IKI Velomaratono“ metu į centrinės Vilniaus gatves išriedėjo tūkstančiai dviratininkų. Vieni lenktyniavo, kiti mėgavosi važiavo ir rodė išradingumą.
Lietuvos dviratininkei skilo šalmas
2019 08 17
Trekas
Frankurte prie Oderio vykstančiame pasaulio jaunių dviračių treko čempionate varžosi ir Lietuvos dviratininkai.
Rankininkių tikslas – atsispirti nuo dugno
2019 08 22
Žvilgsnis
Rugsėjo pabaigoje Lietuvos moterų rankinio rinktinė pradeda naują žygį į Europos čempionatą. Ją ten bandys nuvesti treneris Karolis Kaladinskas.
Klaipėdoje karaliauja rankinis
2019 08 13
Varžybos
Savaitę pradėjo jau trečiasis tarptautinis Klaipėdos gatvės rankinio turnyras, o netrukus kovos persikels į paplūdimį ir salę.
Lemiamame mače – pergalė
2019 08 08
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai baigė Europos čempionato B divizono grupės kovas ir žengė į pirmenybių Sakartvele pusfinalį.
 
Istoriniame turnyre – dvi Lietuvos poros
2019 08 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius istoriniame turnyre Jūrmaloje iškopė į pagrindines varžybas.
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Dėl titulų kovos geriausieji
2019 08 14
Paplūdimio tinklinis
Savaitgalį Klaipėdoje, antrajame Melnragės paplūdimyje, vyks intriguojantis atviras Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas.
Ralyje gaus ir 8 litrų darbo tūrio varikliai
2019 08 21
Ralis
Jonas Gricevičius ir Tadas Dulskis pasišovė nustebinti „Lincoln Continental“ limuzinu, kurio ratus suka net 8,2 litro darbo tūrio benzininis variklis.
Trasa neatleido net menkiausių klaidų
2019 08 20
Driftas
Vokietijoje įvyko kvapą gniaužiantis penktasis „Drift Masters“ etapas bei „Iron Drift King“ varžybos.
Lietuvos čempionate – nauji lyderiai
2019 08 19
Motokrosas
Praėjusį savaitgalį Panevėžio „Sema“ trasoje vyko ketvirtasis Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
 
Karjeros posūkis – į Baltarusijos klubą
2019 08 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Ugnius Čižas kitą sezoną praleis Baltarusijoje – lietuvis pasirašė vienerių metų sutartį su Gardino „Neman“.
Vasarą – žiemos olimpiečių triumfas
2019 07 26
Biatlonas
Nemenčinėje vyko Lietuvos vasaros biatlono taurės I etapas. Jame sportininkai rungėsi šaudymo taškams, šaudymo dvikovų ir biatlono sprinto rungtyse.
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
A.Seja – vis arčiau olimpinio kelialapio
2019 08 23
Baidarių ir kanojų irklavimas
Lietuvos baidarininkas Artūras Seja pateko į Segede (Vengrija) vykstančio pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionato finalą.
Didžiausias gyvenimo laimėjimas – žmona
2019 08 23
Irklavimas
Kelialapio į Tokiją siekiantis parairkluotojas A.Navickas: „Neapsakomas jausmas irkluojant girdėti, kaip tavo mylimosios balsas ragina nepasiduoti.“
Lietuviai pasitraukė iš kovos dėl medalių
2019 08 23
Diskgolfas
Pasaulio komandų diskgolfo čempionate Estijoje Lietuvos komanda pateko tarp 12 pajėgiausių ekipų, bet žengti dar aukščiau neįstengė.
 
„Galvės salose negalima nieko daryti“
2019 08 23
Irklavimas
Į FISA laišką parašiusi Lina Leparskienė: „Neprašome, kad irklavimo čempionatas nevyktų, bet įstatymų pažeisti negalima.“
Geriausias kadras užfiksuotas paplūdimyje
2019 08 23
Konkursas
„Mėnesio sporto nuotraukos“ konkurso laureatu antrąsyk iš eilės tapo Elvis Žaldaris.
Pinigų dalybos artėja finišo link
2019 08 23
Pinigai
Niekaip nesibaigiančios Sporto rėmimo fondo lėšų dalybos artėja finišo link. Žadama, kad 13,2 mln. eurų bus baigti skirstyti vėliausiai rugsėjį.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas