hockey.lt 2019 m. balandžio 21 d. 15:10 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Pasitelks Lietuvoje dar neregėtas naujoves

Besiruošianti pasaulio IA diviziono pirmenybėms Kazachstane Lietuvos ledo ritulio rinktinė šiek tiek sutrumpino kandidatų sąrašą.

Lietuvos rinktinė ruošiasi pasaulio pirmenybėms
hockey.lt
Lietuvos rinktinė ruošiasi pasaulio pirmenybėms
   
Lietuvos ledo ritulio rinktinė artėja prie lemiamos pasiruošimo stovyklos fazės. Iki šiol mūsų šalyje neregėtas technines naujoves taikanti rinktinė jau kitą savaitę turės nuspręsti dėl 22-ejų žaidėjų, kurie vyks į pasaulio čempionato IA diviziono kovas Kazachstane, o pastarosiomis dienomis rinktinės stovyklą paliko pirmieji žaidėjai.
 
Prieš paskutinę pasiruošimo savaitę rinktinės vyriausias treneris Danielis Lacroix pasidžiaugė treniruočių stovykla ir išskyrė pagrindinius jos akcentus.
 
„Sakyčiau, kad tai buvo geros dvi treniruočių savaitės visai komandai, o man tai buvo puiki pirmoji savaitė su rinktine. Jos metu mes turėjome puikią galimybę pasižiūrėti į jaunesnius vaikinus ir įsitikinti ką jie sugeba. Kaip visiems žinoma, rinktinę po praėjusių metų paliko nemažai veteranų, o ypač tai jaučiasi gynybos grandyje. Todėl džiaugiuosi, kad atvykęs jaunimas yra išalkęs ir viską atlieka su maksimalia koncentracija ir užsivedimu. Per šias savaites mes pasižiūrėjome į mūsų jaunimą, įvertinome jų galimybes, o taip pat turėjome laiko tiek padirbėti ties mūsų norima sistema rinktinėje, tiek ir pamokėme žaidėjus kai kurių dalykų“, - teigė rinktinės treneris.
 
Kanadietis taip pat atskleidė, jog naują treniruočių programą išbandę žaidėjai paliko jam puikų įspūdį, o taip pat jis pasidžiaugė ir tuo, jog turint keturis asistentus, jis su savo štabu didesnį dėmesį galėjo skirti ir individualiam darbui su žaidėjais.
 
„Man patiko tai, kaip žaidėjai atrodė treniruotėse. Kiekvieną dieną mes stengėmės dirbti ties tuo, kad taptume geresne komanda ir pagerintume savo grupinį darbą. Tačiau be darbo ties mūsų svarbiausiais aspektais, mes turėjome galimybę padirbėti individualiai su žaidėjais ir juos šiek tiek pamokyti. Tai yra itin svarbu tokioje jaunoje komandoje, kurią mes turime. Dėl to galiu tik pasidžiaugti, kad šioje rinktinėje turime keturis asistentus. Prisijungęs Ronas Pasco ne tik gali puikiai analizuoti oponentus ir įvertinti savo žaidėjų gebėjimus, tačiau ir turi daugybę patirties, kurią jis gali perduoti jaunimui. Šarūnas Kuliešius taip pat puikiai pasidarbavo, kadangi jis puikiai pažįsta kiekvieną ledo ritulininką, o pridėjus Arūną Aleinikovą ir Ty Newberry, mes turėjome penkis trenerius bei ne tokį didelį žmonių kiekio skirtumą tarp žaidėjų skaičiaus ir trenerių personalo, o tai mums labai padėjo su žaidėjais dirbant individualiai.“
 
Dar prieš šios savaitės kontrolines su Estija rungtynes rinktinė atsisveikino su vartininku Donatu Žukovu ir puolėjais Luku Žukausku bei Ignotu Ragu. Tuo tarpu vakar nuspręsta, jog į pasaulio čempionatą nevyks ir gynėjas Mantas Stankius.
 
Rinktinėje jau dirba visi ledo ritulininkai: paskutinis rinktinės stovyklą papildė antradienį į treniruotes atvykęs vartininkas Mantas Armalis. Visgi, ne visi rinktinės kandidatų sąraše buvę žaidėjai galėjo atvykti į stovyklą – Edgarui Rybakovui koją pakišo trauma, o Pijus Rulevičius pasaulio čempionatą praleis dėl asmeninių priežasčių.
 
Šiuo metu rinktinėje dirba 26 ledo ritulininkai, kurie pilnu tempu ruošiasi balandžio 23-24 dienomis įvyksiančioms rungtynėms su Lenkijos nacionaline rinktine. Planuojama, jog būtent po šių rungtynių paaiškės galutinis rinktinės 22-tukas, kuris vyks į pasaulio čempionatą.
 
Rinktinės treneris atskleidė, jog prieš paskutinius du mačus jis vis dar turi neatsakytų klausimų, o draugiškų rungtynių cikle rinktinė kartais specialiai sudėtingesnėse situacijose išbando jaunimą, kad galėtų įsitikinti, kaip jie pasiruošę atlaikyti spaudimą.
 
„Mūsų dar laukia dvi rungtynės ir keletas svarbių sprendimų. Šiuo metu vis dar liko keletas klaustukų, tad šie mačai mūsų rinktinei yra labai svarbūs. Juk po jų daug laiko nebebus – mūsų lauks kelionė į Kazachstaną, o ten atvykus po kelių dienų jau teks startuoti pasaulio čempionate. Draugiškose rungtynėse kartais specialiai paliekame veteranus ant suolo ir įvairiose situacijose išbandome mūsų jaunimą. Taip bandome susipažinti su tuo, kaip jie gali atrodyti sudėtingose situacijose, o tai žinoti prieš pasaulio čempionato startą yra labai svarbu.“
 
Nepaisant paskutinių sprendimų, šiemet rinktinėje bus nemažai jaunimo, kuriam tai bus pirmoji patirtis pasaulio čempionatuose. D. Lacroix teigimu, paruošti žaidėjus tokioms situacijoms labai sudėtinga ir kartais reikia tiesiog pasitikėti, jog jaunieji žaidėjai sugebės patirties spragas užkamšyti savo entuziazmu.
 
„Kaip paruošti ir pasirinkti tarp patirties neturinčio jaunimo pasaulio čempionatui? Taip išties geras klausimas. Manau, kad tai yra vienas iš tų dalykų, į kurį nėra aiškaus atsakymo. Tu tiesiog turi rinktis tuos, kuriais pasitiki labiausiai. Su tais vyrukais tu esi garantuotas, kad jie atneš entuziazmą ir bandys atlikti viską, ką mes numatysime savo žaidimo plane. Kai kurie žaidėjai atvykę į pasaulio čempionatą padarys žingsnį į priekį bei pakels savo žaidimo kreivę. Tačiau su jaunimu reikia susitaikyti, kad tai yra mokymosi procesas, kuriame netrūks klaidų – mes visi tai žinome. Bet mes viliamės, kad savo darbo etika jie sugebės užglaistyti padaromas klaidas.“
 
Rinktinės stovykloje atliekamu darbu patenkintas buvo ir komandos vadovas Karolis Kubilius, kuris pasidžiaugė žaidėjų atsidavimu bei negailėjo komplimentų trenerių štabo darbui.

 
„Šiais metais surinkta stipri komanda, o jos darbas treniruotėse yra pagirtinas. Rinktinės žaidėjai nusiteikę gerai ir darbingai, pasiruošimas vyksta pilnu tempu. Rinktinei suteiktos geros sąlygos ir viskas išpildoma aukštu lygiu. Komplimentų vertas ir trenerių štabas – jų atliekamo darbo kokybė yra tokia, kokios mes Lietuvoje dar nesame matę. Viskas yra atliekama nepriekaištingai profesionaliai ir visais aukščiausio ledo ritulio lygio standartais“, - rinktinės treniruočių stovykla džiaugėsi komandos vadovas.
 
Jau pasaulio čempionato metu rinktinė naudosis ir dar viena technine gudrybe, kurios iki šiol mūsų šalies rinktinė neturėjo. Rungtynių metu filmuojamas rungtynes su specialia programa apdoros rinktinėje už vaizdo peržiūras atsakingas treneris Ty Newberry, kuris pertraukų tarp kėlinių metu su trenerių štabu galės komandai pateikti norimų epizodų pakartojimą iš praėjusio kėlinio. Tokių peržiūrų galimybė vos pasibaigus kėliniams – naujovė Lietuvos ledo ritulio pasaulyje. Trenerio D. Lacroix teigimu, su tuo mes galėsime lygintis su kitomis šio diviziono rinktinėmis.
 
„Nors Lietuvoje tai yra naujovė, aukštesniuose divizionuose komandos tuo naudojasi jau ne vienerius metus. Mums labai svarbu turėti galimybę žaidėjus pamokyti ar parodyti, kas vyksta ant ledo ir kaip jiems reikia adaptuotis. Tai yra tik dar vienas dalykas, kuriuo mes bandysime su visais varžytis ir su juo neatsiliksime nuo kitų valstybių“, - teigė treneris.
 
Artimiausia savaitė rinktinės nariams bus itin darbinga. Rinktinės laukia paskutiniai kontroliniai mačai Elektrėnuose su Lenkijos rinktine balandžio 23 dieną (16:30 val.) ir balandžio 24-ąją (18:40 val.). Po šių mačų galutinę sudėtį paskelbsianti Lietuvos nacionalinė rinktinė išvyks į Kazachstaną, kur jau balandžio 29 dieną rinktinė pradės kovas pasaulio čempionate rungtynėmis su Baltarusijos rinktine.

Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašas:

Vartininkai: Mantas Armalis („Skelleftea“, Švedija); Elvinas Karla („Potomac Patriots“, USPHL, JAV); Laurynas Lubys („Saipa“, Jr SM-Liiga, Suomija). 

Gynėjai:
Artūras Katulis (Elektrėnų „Energija“, Lietuva); Nerijus Ališauskas (Rygos „Dinamo“, KHL, Latvija); Edgaras Protčenka (Billingham Stars, NIHL, D.Britanija);  Tomašas Krukovskis (Vilniaus „Geležinis vilkas“, Lietuva); Kostas Gusevas („HK Riga“, MHL, Latvija); Dominykas Motiejūnas („Potomac Patriots“, USPHL, JAV); Arvidas Domeika („Dallas Snipers“, WSHL, JAV); Paulius Rumševičius („Liepaja“, Latvija);

Puolėjai:
Dainius Zubrus (be klubo); Vytautas Jagelavičius („Kaunas Hockey“, Lietuva); Povilas Verenis („Waldkraiburg“, Liga3, Vokietija); Arnoldas Bosas („Hannover Indians“, Liga3, Vokietija); Tadas  Kumeliauskas („Memmingen“, Liga3, Vokietija); Aivaras Bendžius („Sharks Mechelen“, BeNeLiga, Belgija); Danielis Bogdziulis („Nordhorn“, Liga4, Vokietija); Mauras Baltrukonis („Energija“, Lietuva);  Paulius Gintautas („IK Comet“, Div1, Norvegija); Ugnius Čižas („IK Comet“, Div1, Norvegija); Danielius Nomanovas („Nordhorn“, Liga4, Vokietija); Ilja Četvertakas („IK Comet“, Div1, Norvegija);  Emilijus Krakauskas („Kloten“, NLB, Šveicarija);  Dominykas Bogdziulis („Syracuse Jr. Stars“, NCDC, JAV); Patrikas Misiukas („Boston Bandits“, NCDC, JAV).

Oficialūs asmenys:
Danielis Lacroix (treneris); Ronas Pasco (trenerio asistentas); Arūnas Aleinikovas (trenerio asistentas); Šarūnas Kuliešius (trenerio asistentas); Ty Newberry (trenerio asistentas); Piotras Dubrovskis (medicina); Aurelijus Kriščiūnas (techninis darbuotojas); Karolis Kubilius (vadovas).
Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Žalgiris“ pusfinalyje neužtruko
2019 05 23
LKL
Ketvirtąjį kėlinį spurtu pradėjęs Kauno „Žalgiris“ nubraukė Panevėžio „Lietkabelio“ viltis sukurti didesnę intrigą „Betsafe–LKL“ pusfinalyje.
85 metų „Neptūno“ fanas nebijo iššūkių
2019 05 23
Žvilgsnis
„Neptūną“ palaikau jau nuo 1985-ųjų, iš viso jau yra 34 ar 35 metai. Ir dar galvoju kokius metus kitus palaikyti“, – su šypsena teigia A. Karbauskas
Lietuviai pastebimi tarp Europos talentų
2019 05 23
Stovykla
Jr. NBA Europos atrankos stovykloje Bolonijoje dalyvavo geriausi jaunieji krepšininkai iš 24 Europos šalių. Tarp jų – ir lietuviai.
 
„Futbole sėkmės nėra – arba įmuši, arba ne“
2019 05 23
A lyga
„Žalgirio“ treneris Marekas Zubas po pralaimėjimo „Sūduvos“ ekipai: „Mes patys pavertėme „Sūduvos“ vartininką rungtynių herojumi.“
Vienys ne tik spalvos, bet ir sutartis
2019 05 23
Sutartis
„Kauno Žalgirio“ futbolo klubo atstovai viešėjo Ukrainoje, kur sudėjo parašus ant bendradarbiavimo sutarties su Lvivo „Karpaty“.
A lygoje – Holivudo verti scenarijai
2019 05 22
A lyga
A lygos lyderių akistatoje „Sūduva“ pranoko dviejų baudinių neįmušusį „Žalgirį“, o „Stumbras“ pirmavo 3:0, bet pralaimėjo „Kauno Žalgiriui“.
Į elito kovas – su didelėmis ambicijomis
2019 05 23
Anonsas
„Džiaugiamės subūrę pajėgią komandą ir tikimės iškovoti kuo daugiau prizinių vietų", - prieš Europos čempionų taurės finalą teigė „Cosma“ prezidentas.
Geriausi Šėtos bėgimo prizai – vaikams
2019 05 23
Bėgimas
Gegužės 26 d. vyks „Šėtos bėgimas“, skirtas Šėtos miestelio 657-osioms metinėms. Kartu tai bus jau devintasis Lietuvos bėgimo taurės (LBT) etapas.
Trasoje – nuo darželinukų iki mokytojų
2019 05 20
Varžybos
Olimpinio čempiono Remigijaus Valiulio ir Panevėžio mero taurės varžybose jėgas išmegino apie 700 bėgikų.
 
Pirmas turnyras abejingų nepaliko
2019 05 22
Turnyras
Paaiškėjo penkių skirtingų grupių SEB arenos 10-mečio taurės turnyro nugalėtojai. Bent viename iš penkių finalų vyko tikra drama.
Naudingiausia teniso mokytis vasarą
2019 05 21
Tenisas
Jau 11 metų veikianti Vilniaus teniso akademija pateikia bent penkias priežastis, kodėl vertėtų teniso mokytis būtent vasarą.
Šimtmečio proga - piniginiai prizai
2019 05 20
Tenisas
LTS įsteigė 5 tūkst. eurų Lietuvos teniso čempionato prizinį fondą, kurį išdalins vyrų ir moterų turnyrų nugalėtojams ir prizininkams.
Debiutinis turnyras paženklintas rekordu
2019 05 23
Graplingo imtynės
Į pirmąkart istorijoje Aukštaitijos sostinėje surengtą Panevėžio miesto atvirąjį graplingo čempionatą susirinko beveik 200 atletų.
"Boksas - ne galvų daužymas"
2019 05 21
Boksas
JAV gyvenantis olimpietis Egidijus Kavaliauskas įsitraukė į Olimpinės dienos bumą ir mokė žinomus šalies žmones bokso paslapčių
Kilti dar aukščiau sutrukdė trauma
2019 05 18
Tekvondo
Pasaulio tekvondo čempionatas: dvi K. Tvaronavičiūtės pergalės, kelią tolyn užkirtusi trauma, devinta vieta ir naujas įrašas Lietuvos tekvondo istorijoje.
 
Sezoną pergalėmis pradėjo favoritai
2019 05 21
MTB
Per 1000 įvairaus amžiaus dviratininkų pradėjo naują MTB dviračių lenktynių sezoną Druskininkų maratonu.
Užsidirbo reitingo taškų
2019 05 19
Lenktynės
Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas Prancūzijoje vykusiose daugiadienėse dviratininkų lenktynėse iškovojo 20 vietą ir pelnė pasaulio reitingo taškų.
Prie sidabro pridėjo auksą
2019 05 19
Trekas
Minske vykstančiose tarptautinėse dviračių treko varžybose „Grand Prix Minsk“ lietuvis G. Serafinas laimėjo keirino rungtį ir pelnė aukso medalį.
Lemiamame mūšyje – dramatiška atomazga
2019 05 22
Moterų rankinis
Lietuvos moterų rankinio lyga turi naujas čempiones. Auksą lemiamose finalo rungtynėse išplėšė Kauno rajono „Cascados–Garliavos SM“ komanda (VIDEO).
Prireiks lemiamo mačo
2019 05 18
Moterų rankinis
Po ketvirtųjų Lietuvos moterų rankinio lygos rungtynių tapo aišku, kad po septynerių metų pertraukos čempionėms išsiaiškinti reikės lemiamo penktojo mačo.
Devintojo aukso link – tiesiausiu keliu
2019 05 15
LRL
„Dragūno“ rankininkai trečiose finalo serijos rungtynėse įveikė „Šviesos“ ekipą, laimėjo seriją 3:0 ir devintą kartą triumfavo Lietuvos čempionate.
 
Tikslas – pakeisti požiūrį į tinklinį
2019 05 22
Interviu
Italijoje žaidžianti tinklininkė I.Sorokaitė: „Lietuvoje nėra tokios tinklinio, kaip profesionalaus sporto, kultūros. Tokios, kokia yra krepšinyje.“
Po nervų karo – nesėkmė
2019 05 18
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkams A. Rumševičiui ir L. Každailiui kelią į FIVB turnyro „Aydin Masters" pusfinalį apmaudžiai užkirto olandai.
Lietuviai žengė į atkrintamąsias
2019 05 17
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis užtikrintai nugalėjo šeimininkus turkus ir "Aydin Open" turnyre žengė tolyn.
A.Juknevičiui – FIA komisaro pareigos
2019 05 23
Įvertinimas
Naujam Dakaro iššūkiui Saudo Arabijoje besiruošiantis Antanas Juknevičius sulaukė tarptautinio pripažinimo.
Intensyvus žvyro ralio sezono atidarymas
2019 05 23
Ralis
Artėjantį savaitgalį Liepojos regione vyksta trečiasis Europos ralio čempionato etapas, kuriame varžosi ir kelios lietuviškos komandos.
Lietuvos lenktynininkas neatlaikė įtampos
2019 05 22
Autokrosas
Europos automobilių kroso etapas Vokietijoje lenktynininkui Tautvydui Urbai buvo svarbi repeticija prieš kovas Vilkyčiuose.
 
Lietuvės sulaukė istorinio IIHF sprendimo
2019 05 23
Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) kongrese nuspręsta, jog Lietuvos moterų rinktinė pirmą kartą istorijoje dalyvaus pasaulio čempionate.
Lietuviai patyrė antrą nesėkmę
2019 05 21
Badmintonas
Pasaulio mišrių komandų badmintono čempionato antrajame grupės mače Lietuvos rinktinė 0:5 pralaimėjo Šri Lankai.
Įspūdį padarė lietuvio charakteris
2019 05 15
Ledo ritulys
Lietuvos vyrų rinktinės puolėjas Tadas Kumeliauskas keliasi į Vokietijos antrosios lygos ledo ritulio komandą.
Į finalą – tvirtu žingsniu
2019 05 23
Šiuolaikinė penkiakovė
Šiuolaikinės penkiakovės Pasaulio taurės IV etape Prahoje moterų varžybų atrankos barjerą sėkmingai įveikė Ieva Serapinaitė.
Lietuvos rinktinę į kovas ves afrikietis
2019 05 22
Treneris
„Lietuvoje turime puikiu žaidėjus, su kuriais galime šį sezoną nuveikti kažką ypatingo“, - sako Lietuvos regbio-7 rinktinės strategas P. Rossas-Allenas.
Olimpinės dienos šurmulys – ir Danės upėje
2019 05 22
Olimpinė diena
Olimpinės dienos renginiai Klaipėdoje vyks ne tik sausumoje, bet ir Danės upėje.
 
Ant medalių – saulė ir paparčio žiedas
2019 05 23
Europos žaidynės
Pagrindinis Minske vyksiančių Europos žaidynių medalių akcentas – oficialiu žaidynių simboliu tapęs paparčio žiedas.
Kodėl R.Javtokui pavydi žmona?
2019 05 23
Žvilgsnis
„Čia esantis kvapas tikrai kitoks nei rūbinėse po gerų varžybų ar treniruočių“, - juokėsi kosmetikos gamykloje apsilankęs Robertas Javtokas (VIDEO).
„Rūta nusipelnė pagarbos ir padėkos“
2019 05 23
Žvilgsnis
Prezidentas Valdas Adamkus: apie netikėtą olimpinės čempionės sprendimą, pietus su visa jos šeima, plaukimo įtaką jo sveikatai, LKL kovas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas