hockey.lt 2019 m. balandžio 21 d. 15:10 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Pasitelks Lietuvoje dar neregėtas naujoves

Besiruošianti pasaulio IA diviziono pirmenybėms Kazachstane Lietuvos ledo ritulio rinktinė šiek tiek sutrumpino kandidatų sąrašą.

Lietuvos rinktinė ruošiasi pasaulio pirmenybėms
hockey.lt
Lietuvos rinktinė ruošiasi pasaulio pirmenybėms
   
Lietuvos ledo ritulio rinktinė artėja prie lemiamos pasiruošimo stovyklos fazės. Iki šiol mūsų šalyje neregėtas technines naujoves taikanti rinktinė jau kitą savaitę turės nuspręsti dėl 22-ejų žaidėjų, kurie vyks į pasaulio čempionato IA diviziono kovas Kazachstane, o pastarosiomis dienomis rinktinės stovyklą paliko pirmieji žaidėjai.
 
Prieš paskutinę pasiruošimo savaitę rinktinės vyriausias treneris Danielis Lacroix pasidžiaugė treniruočių stovykla ir išskyrė pagrindinius jos akcentus.
 
„Sakyčiau, kad tai buvo geros dvi treniruočių savaitės visai komandai, o man tai buvo puiki pirmoji savaitė su rinktine. Jos metu mes turėjome puikią galimybę pasižiūrėti į jaunesnius vaikinus ir įsitikinti ką jie sugeba. Kaip visiems žinoma, rinktinę po praėjusių metų paliko nemažai veteranų, o ypač tai jaučiasi gynybos grandyje. Todėl džiaugiuosi, kad atvykęs jaunimas yra išalkęs ir viską atlieka su maksimalia koncentracija ir užsivedimu. Per šias savaites mes pasižiūrėjome į mūsų jaunimą, įvertinome jų galimybes, o taip pat turėjome laiko tiek padirbėti ties mūsų norima sistema rinktinėje, tiek ir pamokėme žaidėjus kai kurių dalykų“, - teigė rinktinės treneris.
 
Kanadietis taip pat atskleidė, jog naują treniruočių programą išbandę žaidėjai paliko jam puikų įspūdį, o taip pat jis pasidžiaugė ir tuo, jog turint keturis asistentus, jis su savo štabu didesnį dėmesį galėjo skirti ir individualiam darbui su žaidėjais.
 
„Man patiko tai, kaip žaidėjai atrodė treniruotėse. Kiekvieną dieną mes stengėmės dirbti ties tuo, kad taptume geresne komanda ir pagerintume savo grupinį darbą. Tačiau be darbo ties mūsų svarbiausiais aspektais, mes turėjome galimybę padirbėti individualiai su žaidėjais ir juos šiek tiek pamokyti. Tai yra itin svarbu tokioje jaunoje komandoje, kurią mes turime. Dėl to galiu tik pasidžiaugti, kad šioje rinktinėje turime keturis asistentus. Prisijungęs Ronas Pasco ne tik gali puikiai analizuoti oponentus ir įvertinti savo žaidėjų gebėjimus, tačiau ir turi daugybę patirties, kurią jis gali perduoti jaunimui. Šarūnas Kuliešius taip pat puikiai pasidarbavo, kadangi jis puikiai pažįsta kiekvieną ledo ritulininką, o pridėjus Arūną Aleinikovą ir Ty Newberry, mes turėjome penkis trenerius bei ne tokį didelį žmonių kiekio skirtumą tarp žaidėjų skaičiaus ir trenerių personalo, o tai mums labai padėjo su žaidėjais dirbant individualiai.“
 
Dar prieš šios savaitės kontrolines su Estija rungtynes rinktinė atsisveikino su vartininku Donatu Žukovu ir puolėjais Luku Žukausku bei Ignotu Ragu. Tuo tarpu vakar nuspręsta, jog į pasaulio čempionatą nevyks ir gynėjas Mantas Stankius.
 
Rinktinėje jau dirba visi ledo ritulininkai: paskutinis rinktinės stovyklą papildė antradienį į treniruotes atvykęs vartininkas Mantas Armalis. Visgi, ne visi rinktinės kandidatų sąraše buvę žaidėjai galėjo atvykti į stovyklą – Edgarui Rybakovui koją pakišo trauma, o Pijus Rulevičius pasaulio čempionatą praleis dėl asmeninių priežasčių.
 
Šiuo metu rinktinėje dirba 26 ledo ritulininkai, kurie pilnu tempu ruošiasi balandžio 23-24 dienomis įvyksiančioms rungtynėms su Lenkijos nacionaline rinktine. Planuojama, jog būtent po šių rungtynių paaiškės galutinis rinktinės 22-tukas, kuris vyks į pasaulio čempionatą.
 
Rinktinės treneris atskleidė, jog prieš paskutinius du mačus jis vis dar turi neatsakytų klausimų, o draugiškų rungtynių cikle rinktinė kartais specialiai sudėtingesnėse situacijose išbando jaunimą, kad galėtų įsitikinti, kaip jie pasiruošę atlaikyti spaudimą.
 
„Mūsų dar laukia dvi rungtynės ir keletas svarbių sprendimų. Šiuo metu vis dar liko keletas klaustukų, tad šie mačai mūsų rinktinei yra labai svarbūs. Juk po jų daug laiko nebebus – mūsų lauks kelionė į Kazachstaną, o ten atvykus po kelių dienų jau teks startuoti pasaulio čempionate. Draugiškose rungtynėse kartais specialiai paliekame veteranus ant suolo ir įvairiose situacijose išbandome mūsų jaunimą. Taip bandome susipažinti su tuo, kaip jie gali atrodyti sudėtingose situacijose, o tai žinoti prieš pasaulio čempionato startą yra labai svarbu.“
 
Nepaisant paskutinių sprendimų, šiemet rinktinėje bus nemažai jaunimo, kuriam tai bus pirmoji patirtis pasaulio čempionatuose. D. Lacroix teigimu, paruošti žaidėjus tokioms situacijoms labai sudėtinga ir kartais reikia tiesiog pasitikėti, jog jaunieji žaidėjai sugebės patirties spragas užkamšyti savo entuziazmu.
 
„Kaip paruošti ir pasirinkti tarp patirties neturinčio jaunimo pasaulio čempionatui? Taip išties geras klausimas. Manau, kad tai yra vienas iš tų dalykų, į kurį nėra aiškaus atsakymo. Tu tiesiog turi rinktis tuos, kuriais pasitiki labiausiai. Su tais vyrukais tu esi garantuotas, kad jie atneš entuziazmą ir bandys atlikti viską, ką mes numatysime savo žaidimo plane. Kai kurie žaidėjai atvykę į pasaulio čempionatą padarys žingsnį į priekį bei pakels savo žaidimo kreivę. Tačiau su jaunimu reikia susitaikyti, kad tai yra mokymosi procesas, kuriame netrūks klaidų – mes visi tai žinome. Bet mes viliamės, kad savo darbo etika jie sugebės užglaistyti padaromas klaidas.“
 
Rinktinės stovykloje atliekamu darbu patenkintas buvo ir komandos vadovas Karolis Kubilius, kuris pasidžiaugė žaidėjų atsidavimu bei negailėjo komplimentų trenerių štabo darbui.

 
„Šiais metais surinkta stipri komanda, o jos darbas treniruotėse yra pagirtinas. Rinktinės žaidėjai nusiteikę gerai ir darbingai, pasiruošimas vyksta pilnu tempu. Rinktinei suteiktos geros sąlygos ir viskas išpildoma aukštu lygiu. Komplimentų vertas ir trenerių štabas – jų atliekamo darbo kokybė yra tokia, kokios mes Lietuvoje dar nesame matę. Viskas yra atliekama nepriekaištingai profesionaliai ir visais aukščiausio ledo ritulio lygio standartais“, - rinktinės treniruočių stovykla džiaugėsi komandos vadovas.
 
Jau pasaulio čempionato metu rinktinė naudosis ir dar viena technine gudrybe, kurios iki šiol mūsų šalies rinktinė neturėjo. Rungtynių metu filmuojamas rungtynes su specialia programa apdoros rinktinėje už vaizdo peržiūras atsakingas treneris Ty Newberry, kuris pertraukų tarp kėlinių metu su trenerių štabu galės komandai pateikti norimų epizodų pakartojimą iš praėjusio kėlinio. Tokių peržiūrų galimybė vos pasibaigus kėliniams – naujovė Lietuvos ledo ritulio pasaulyje. Trenerio D. Lacroix teigimu, su tuo mes galėsime lygintis su kitomis šio diviziono rinktinėmis.
 
„Nors Lietuvoje tai yra naujovė, aukštesniuose divizionuose komandos tuo naudojasi jau ne vienerius metus. Mums labai svarbu turėti galimybę žaidėjus pamokyti ar parodyti, kas vyksta ant ledo ir kaip jiems reikia adaptuotis. Tai yra tik dar vienas dalykas, kuriuo mes bandysime su visais varžytis ir su juo neatsiliksime nuo kitų valstybių“, - teigė treneris.
 
Artimiausia savaitė rinktinės nariams bus itin darbinga. Rinktinės laukia paskutiniai kontroliniai mačai Elektrėnuose su Lenkijos rinktine balandžio 23 dieną (16:30 val.) ir balandžio 24-ąją (18:40 val.). Po šių mačų galutinę sudėtį paskelbsianti Lietuvos nacionalinė rinktinė išvyks į Kazachstaną, kur jau balandžio 29 dieną rinktinė pradės kovas pasaulio čempionate rungtynėmis su Baltarusijos rinktine.

Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašas:

Vartininkai: Mantas Armalis („Skelleftea“, Švedija); Elvinas Karla („Potomac Patriots“, USPHL, JAV); Laurynas Lubys („Saipa“, Jr SM-Liiga, Suomija). 

Gynėjai:
Artūras Katulis (Elektrėnų „Energija“, Lietuva); Nerijus Ališauskas (Rygos „Dinamo“, KHL, Latvija); Edgaras Protčenka (Billingham Stars, NIHL, D.Britanija);  Tomašas Krukovskis (Vilniaus „Geležinis vilkas“, Lietuva); Kostas Gusevas („HK Riga“, MHL, Latvija); Dominykas Motiejūnas („Potomac Patriots“, USPHL, JAV); Arvidas Domeika („Dallas Snipers“, WSHL, JAV); Paulius Rumševičius („Liepaja“, Latvija);

Puolėjai:
Dainius Zubrus (be klubo); Vytautas Jagelavičius („Kaunas Hockey“, Lietuva); Povilas Verenis („Waldkraiburg“, Liga3, Vokietija); Arnoldas Bosas („Hannover Indians“, Liga3, Vokietija); Tadas  Kumeliauskas („Memmingen“, Liga3, Vokietija); Aivaras Bendžius („Sharks Mechelen“, BeNeLiga, Belgija); Danielis Bogdziulis („Nordhorn“, Liga4, Vokietija); Mauras Baltrukonis („Energija“, Lietuva);  Paulius Gintautas („IK Comet“, Div1, Norvegija); Ugnius Čižas („IK Comet“, Div1, Norvegija); Danielius Nomanovas („Nordhorn“, Liga4, Vokietija); Ilja Četvertakas („IK Comet“, Div1, Norvegija);  Emilijus Krakauskas („Kloten“, NLB, Šveicarija);  Dominykas Bogdziulis („Syracuse Jr. Stars“, NCDC, JAV); Patrikas Misiukas („Boston Bandits“, NCDC, JAV).

Oficialūs asmenys:
Danielis Lacroix (treneris); Ronas Pasco (trenerio asistentas); Arūnas Aleinikovas (trenerio asistentas); Šarūnas Kuliešius (trenerio asistentas); Ty Newberry (trenerio asistentas); Piotras Dubrovskis (medicina); Aurelijus Kriščiūnas (techninis darbuotojas); Karolis Kubilius (vadovas).
Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Nevėžį“ perėmė nauji investuotojai
2019 08 23
Situacija
Kėdainių „Nevėžio“ klubas žengė svarbų žingsnį siekdamas sugrįžti į Lietuvos krepšinio lygą.
Lietuvos rinktinei – Azijos virtuvės iššūkiai
2019 08 23
Rinktinė
Rinktinės virtuvės šefas S.Jarmala: „Azijietiškas variantas mums nėra labai patrauklus. Trūksta daug, ko mums iš tikrųjų reikia pusryčiams.“
„Mano privalumas yra noras laimėti“
2019 08 23
Legionierius
Panevėžio „Lietkabelio“ komandą šį tarpsezonį papildęs Željko Šakičius ilgomis atostogomis vasarą džiaugtis negalėjo.
 
„Sūduva“ neįmušė, bet ir nepraleido
2019 08 22
Europos lyga
Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai pirmąsias Europos lygos rungtynes su Budapešto „Ferencvaros“ baigė nulinėmis lygiosiomis.
Trečias A.Rybako kartas – tikslas tobulėti
2019 08 22
Treneris
Perėmęs ekipos vairą, A.Rybakas nuo pirmos treniruotės bandė pakeisti žaidimo stilių, kuriuo vadovavosi A.Skarbalius.
„Atlanto“ gretose – dar vienas kroatas
2019 08 22
Legionierius
Prie Klaipėdos „Atlanto“ treniruočių prisiijungė naujokas. Uostamiesčio ekipą papildė legionierius iš Kroatijos Mateo Duničius.
Ant olimpinio slenksčio – būrys lietuvių
2019 08 21
Žvilgsnis
Besibeldžiantys į Tokiją: šalia olimpinių kelialapių – mažiausiai 10 Lietuvos lengvaatlečių.
Sėkmingi lengvaatlečių startai
2019 08 19
Varžybos
Trišuolininkė Dovilė Kilty laimėjo varžybas Suomijoje, tarp lyderių įvairiose šalyse buvo ir daugiau Lietuvos lengvaatlečių.
Rekordininko debiutas Deimantinėje lygoje
2019 08 18
Deimantinė lyga
Ieties metikas Edis Matusevičius Deimantinėje lygoje debiutavo užimdamas šeštąją vietą.
 
Lietuvos tenisininkai žengė į pusfinalį
2019 08 23
Svetur
Laurynas Grigelis pateko į pusfinalį ITF turnyre Šveicarijoje, o Joana Eidukonytė – varžybose Tunise.
L.Grigelis – jau ketvirtfinalyje
2019 08 22
Turnyras
Tarptautinės teniso federacijos (ITF) turnyre „Tennis Pro Open Schlieren“ L.Grigelis iškovojo pergalę vienetų varžybose, bet suklupo dvejetų kovoje.
Burtai palankūs R.Berankiui
2019 08 22
Burtai
Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pirmajame „US Open“ rate susitiks su atranką įveiksiančiu žaidėju.
„Šlubavau tarsi pašautas pėstininkas“
2019 08 14
Žvilgsnis
Į ringą grįžtantis Mantas Rimdeika: „Visada buvau gerietis, dabar viskas bus kitaip“ (VIDEO).
Kovotoją prajuokino varžovo iššūkis
2019 08 05
Žvilgsnis
Mindaugo Narausko į akistatą ringe iškviestas Henrikas Vikšraitis: „Dar kartą visiems įrodysiu, kad esu stipresnis, greitesnis, tikslesnis, geresnis.“
Lietuvos dziudo kovotojai - bronza
2019 07 28
Dziudo
Nors Justina Kmieliauskaitė pralaimėjo pirmajame Europos jaunimo dziudo taurės etapo rate, vėliau ji iškovojo bronzos medalį.
 
Aukštyn pakilo paskutinėje rungtyje
2019 08 19
Trekas
Frankfurte prie Oderio (Vokietija) vykstančio pasaulio jaunių dviračių treko čempionato vaikinų daugiakovės varžybose Mantas Bitinas užėmė 18-ą vietą.
Gatvėse – nuo kamanių būrio iki velnio
2019 08 18
Velomaratonas
„IKI Velomaratono“ metu į centrinės Vilniaus gatves išriedėjo tūkstančiai dviratininkų. Vieni lenktyniavo, kiti mėgavosi važiavo ir rodė išradingumą.
Lietuvos dviratininkei skilo šalmas
2019 08 17
Trekas
Frankurte prie Oderio vykstančiame pasaulio jaunių dviračių treko čempionate varžosi ir Lietuvos dviratininkai.
Rankininkių tikslas – atsispirti nuo dugno
2019 08 22
Žvilgsnis
Rugsėjo pabaigoje Lietuvos moterų rankinio rinktinė pradeda naują žygį į Europos čempionatą. Ją ten bandys nuvesti treneris Karolis Kaladinskas.
Klaipėdoje karaliauja rankinis
2019 08 13
Varžybos
Savaitę pradėjo jau trečiasis tarptautinis Klaipėdos gatvės rankinio turnyras, o netrukus kovos persikels į paplūdimį ir salę.
Lemiamame mače – pergalė
2019 08 08
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai baigė Europos čempionato B divizono grupės kovas ir žengė į pirmenybių Sakartvele pusfinalį.
 
Istoriniame turnyre – dvi Lietuvos poros
2019 08 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius istoriniame turnyre Jūrmaloje iškopė į pagrindines varžybas.
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Dėl titulų kovos geriausieji
2019 08 14
Paplūdimio tinklinis
Savaitgalį Klaipėdoje, antrajame Melnragės paplūdimyje, vyks intriguojantis atviras Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas.
Ralyje gaus ir 8 litrų darbo tūrio varikliai
2019 08 21
Ralis
Jonas Gricevičius ir Tadas Dulskis pasišovė nustebinti „Lincoln Continental“ limuzinu, kurio ratus suka net 8,2 litro darbo tūrio benzininis variklis.
Trasa neatleido net menkiausių klaidų
2019 08 20
Driftas
Vokietijoje įvyko kvapą gniaužiantis penktasis „Drift Masters“ etapas bei „Iron Drift King“ varžybos.
Lietuvos čempionate – nauji lyderiai
2019 08 19
Motokrosas
Praėjusį savaitgalį Panevėžio „Sema“ trasoje vyko ketvirtasis Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
 
Karjeros posūkis – į Baltarusijos klubą
2019 08 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Ugnius Čižas kitą sezoną praleis Baltarusijoje – lietuvis pasirašė vienerių metų sutartį su Gardino „Neman“.
Vasarą – žiemos olimpiečių triumfas
2019 07 26
Biatlonas
Nemenčinėje vyko Lietuvos vasaros biatlono taurės I etapas. Jame sportininkai rungėsi šaudymo taškams, šaudymo dvikovų ir biatlono sprinto rungtyse.
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
A.Seja – vis arčiau olimpinio kelialapio
2019 08 23
Baidarių ir kanojų irklavimas
Lietuvos baidarininkas Artūras Seja pateko į Segede (Vengrija) vykstančio pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionato finalą.
Didžiausias gyvenimo laimėjimas – žmona
2019 08 23
Irklavimas
Kelialapio į Tokiją siekiantis parairkluotojas A.Navickas: „Neapsakomas jausmas irkluojant girdėti, kaip tavo mylimosios balsas ragina nepasiduoti.“
Lietuviai pasitraukė iš kovos dėl medalių
2019 08 23
Diskgolfas
Pasaulio komandų diskgolfo čempionate Estijoje Lietuvos komanda pateko tarp 12 pajėgiausių ekipų, bet žengti dar aukščiau neįstengė.
 
„Galvės salose negalima nieko daryti“
2019 08 23
Irklavimas
Į FISA laišką parašiusi Lina Leparskienė: „Neprašome, kad irklavimo čempionatas nevyktų, bet įstatymų pažeisti negalima.“
Geriausias kadras užfiksuotas paplūdimyje
2019 08 23
Konkursas
„Mėnesio sporto nuotraukos“ konkurso laureatu antrąsyk iš eilės tapo Elvis Žaldaris.
Pinigų dalybos artėja finišo link
2019 08 23
Pinigai
Niekaip nesibaigiančios Sporto rėmimo fondo lėšų dalybos artėja finišo link. Žadama, kad 13,2 mln. eurų bus baigti skirstyti vėliausiai rugsėjį.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas