Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. balandžio 23 d. 09:25 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Žiemą – ant sniego, vasarą – ant vandens

Geriausias Lietuvos snieglentininkas Motiejus Morauskas: apie pasibaigusį sezoną, ilgus plaukus, Seppe vardą, krepšinį, olimpines viltis.

M.Morauskas ir jį treniruojantis tėvas A.Morauskas pasveikinti LTOK.
Sauliaus Čirbos nuotr.
M.Morauskas ir jį treniruojantis tėvas A.Morauskas pasveikinti LTOK.
Europos jaunimo olimpinio žiemos festivalio Sarajeve sidabrinis prizininkas snieglentininkas vilnietis Motiejus Morauskas buvo arti savo svajonės dalyvauti Pjongčango olimpinėse žaidynėse. Tačiau jai nebuvo lemta išsipildyti ir viltis teko atidėti ketveriems metams, kai vyks 2022 –ųjų Pekino olimpinės žiemos žaidynės. 

Talentingas 16-metis snieglentininkas baigė šiemetinį sezoną ir dabar dėmesį sutelkė į mokslus J. Basanavičiaus gimnazijoje, kur lanko dešimtą klasę. O po mokslų – išsvajotos Motiejaus atostogos: jėgos aitvarai, vandenlentės. Birželio pabaigoje jau lauks išvyka į kalnus, o liepos mėnesį prasidės jėgos pratybos, pasirengimas naujam snieglenčių sezonui.  

Sportininko tėvas ir treneris Artūras Morauskas teigia, kad sūnui šiemetinis sezonas, kaip niekada, buvo ilgas, tęsėsi beveik devynis mėnesius. Prasidėjo praėjusiais metais rugpjūtį ir buvo ypač  intensyvus. 

„Važinėjome į treniruočių stovyklas, varžybas. Tikslai buvo dar aukštesni nei mes pasiekėme, nepasitenkinu tuo, ką parodėme šį sezoną.  Planuose buvo patekti į kitų metų jaunimo olimpines žaidynes, tačiau nepatekome, truputį pritrūkome sėkmės užimti aukštesnę poziciją per pasaulio jaunimo čempionatą. „Big Air“ rungtyje Motiejus buvo 11-as. Planavome patekti į dešimtuką, o geriausiu atveju – gal netgi į penketuką. Nepasisekė ir „Slopestyle“ rungtyje, kur nepatekome į finalą, o planas  buvo – 20-ukas, kuris garantavo patekimą į finalą. Tai mums užkirto kelią dalyvauti 2020 m. olimpinėse jaunimo žaidynėse“, - sako A. Morauskas.
 
Savo sūnaus sezoną jis įvertino taip: kaip ir neblogas, bet galėjo būti dar geresnis. 

Sportininko mama Daiva, kartu su vyru vadovaujantys įstaigai „Vėjo zona“ ir populiarinantys snieglentes, vandenlentes, burlentes, jėgos aitvarus, pripažįsta, kad ji – daugiau savo vaikų, žinomos lengvaatletės bėgikės Modestos Morauskaitės, dabar besitreniruojančios Ispanijoje, ir snieglentininko Motiejaus administratorė: ir vadybininkė, gydytoja, virtuvės vedėja, rūpinasi sveika mityba. 

 „Iš tų pinigų, kuriuos užsidirbame, dalinai finansuojame papildomus Motiejaus užsiėmimus. Visą dėmesį esame sutelkę ir savo meilę atiduodame vaikams. Kai jie augo, buvo dideli neklaužados ir padūkę, tačiau jau tada buvo asmenybės, turėjo tvirtą charakterį, kurio negalėjome slopinti. Vaikus  stengėmės nukreipti teisinga linkme, kur jie galėtų išlieti savo didžiulę energiją. Dabar aš didžiuojuosi Modesta ir Motiejumi, kurie tapo puikiais žmonėmis“, - džiaugiasi sportininkų mama. 
 
Morauskų šeimoje glaudžiasi ir du keturkojai augintiniai Bendzė ir Roka, paimti iš gyvūnų priglaudų. Šeima, vykdama į treniruočių stovyklas, varžybas, oro uostus pasitikti sugrįžtančių vaikų, pasiima ir šunis. 

Kai Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete vyko Europos jaunimo olimpinio žiemos festivalio sportininkų pagerbimas, LTOK vadovė Daina Gudzinevičiūtė Morauskų šeimą pakvietė atvykti su savo augintiniais. Tačiau šeima nedrįso jų pasiimti kartu. 

Kaip pasibaigusį sezoną vertina pats M.Morauskas? „Manau, kad jis buvo visai neblogas, juo esu patenkintas. Dukart lipau ant nugalėtojų pakylos, užėmiau aukštesnių pozicijų nei ankstesniais metais. Išmokau nemažai naujų triukų, pasirodžiau gerai varžybose Europoje ir neblogai pasaulyje. Tačiau likau nepatenkintas savo pasirodymu pasaulio jaunimo čempionate, kuriame buvau 11-as. Tam buvo priežasčių. Per vieną iš treniruočių nukritau ir gana smarkiai susitrenkiau nugarą bei sėdmenis, per čempionatą negalėjau 100 procentų padaryti to, ką norėjau ir galėjau.  Prieš čempionatą turėjau visiškai kitą planą, tačiau per varžybas buvau priverstas atlikti kitus triukus. Dabar jau sveikstu, viskas gerai," - teigia sportininkas.


Ar gaila, kad sezonas baigėsi?
Labai. Norėtųsi, kad tas sezonas tęstųsi ir tęstųsi, kad tik galėčiau skrieti snieglentėmis. Deja, nenumaldomai artėja vasara.  

Dabar kibai į mokslus, nori pasivyti klasės draugus, o į treniruočių stovyklas ar imdavai vadovėlių?
Visada pasiimdavau, tik per treniruočių stovyklas gal ne tiek daug mokydavausi kiek klasiokai mokykloje. 
 
Nuo klasės draugų esu gerokai atsilikęs, bet juos bandau vytis ir skolas išlaikyti kuo geresniais pažymias.  

Artėja ir atostogos.
Tos mano atostogos labai trumpos. Atsigausiu ir fiziškai pradėsiu rengtis kitam sezonui bei šiemetinei vasarai.   
 
Lankau sveiko sporto klubą „Alfa Steps“, kur dirba kineziterapeutai ir jie veda valandos treniruotes. Ten dirbu su savo kūnu, po to dar turiu individualių užduočių.  

Vasarą rinksiuosi tėčio sporto šakas – jėgos aitvarus, vandenlentes.

Su tėvais vasaras praleidžiame prie Kuršių marių, o tėtis yra jėgos aitvarų  vienas pradininkų Lietuvoje, tai kartu ir aš išmokau šio sporto subtilybių. 
 
O vandenlenčių parkas yra netoli nuo namų, tai vis pasinaudoju proga prašliuožti. Tačiau gyvenime man niekas neatstoja snieglenčių.  

Esi ganėtinai aukštas, ar nežaidi krepšinio? 
Ne. Kaip sakoma, turiu dvi kairiąsias rankas ir man krepšinio aikštelėje visiškai nesiseka, nors mano ūgis 196 cm.
 
Savo sportinę karjerą pradėjau nuo paprastų lygumų slidžių, bet jos man nepatiko. O snieglentėmis iš karto susižavėjau. 

Net ir šiltomis dienomis vaikštai su vilnone kepuraite, ar ji – tavo talismanas?
Kepurė nėra mano talismanas. Kadangi užsiauginau ilgus plaukus, kurie krenta į akis, tai man patinka, kad kepurė juos prilaiko. 
 
Nuo pat vaikystės esu ilgaplaukis. Kai atsibosdavo, kartais nusikirpdavau netgi plikai, bet vėl užsiaugindavau.

Kai plaukus kerpuosi, su jais nebūna gaila skirtis, jų gaila mano mamai. Anksčiau mane kai kas netgi maišydavo su mergaite, bet į tai nekreipdavau dėmesio. 

Kitų šalių sportininkams sunku ištarti tavo vardą, kaip jie į tave kreipiasi?
Seppe. Yra vienas snieglentininkas iš Belgijos, kurio vardas Seppe ir jis taip pat yra aukštas, ilgaplaukis. Abu esame kažkuo panašūs, tai jo vardas ir prigijo man.     
 
Kokios tavo galimybės patekti į Pekino olimpines žiemos žaidynes?
Manau, kad turiu daug šansų. 
 
Tačiau olimpinės žaidynės nebūtų mano svajonių svajonė. Žinoma, olimpiada – tai grandiozinis renginys, tačiau mano didžiausia svajonė – kad visiems įrodyčiau, jog  norint svariai pasirodyti snieglenčių sporte nebūtinos puikios sąlygos, kalnai. 

Žiemą, jeigu būnu Vilniuje, treniruojuosi ir Liepkalnyje. Tačiau daugiausiai  laiko praleidžiu ten, kur vyksta varžybos. Labiausiai patinka treniruotis Austrijoje. 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Po pergalių – šuolis aukštyn
2019 08 21
Reitingas
Pasaulio krepšinio čempionato komandų reitinge Lietuvos rinktinė pakilo į šeštąją vietą.
Saldžiausias – jaunosios kartos skrydis
2019 08 21
Rinktinė
Didžkukuliais garsėjančioje Karmėlavoje augęs Jonas Mačiulis turi mėgstamiausią virtuvę, tik ji nėra lietuviška (VIDEO).
„Išvažiuojame su gera energija“
2019 08 21
Rinktinė
„Pirmą kartą mano karjeroje grupėje yra tokia pajėgi, todėl formos piką turėsime pagauti nuo pat pradžios“, - teigė Mindaugas Kuzminskas.
 
„Atlanto“ gretose – dar vienas kroatas
2019 08 22
Legionierius
Prie Klaipėdos „Atlanto“ treniruočių prisiijungė naujokas. Uostamiesčio ekipą papildė legionierius iš Kroatijos Mateo Duničius.
Vilniečiai išreiškė pasitikėjimą savo vedliu
2019 08 21
Susirinkimas
Visuotiniame neeiliniame Vilniaus regiono futbolo sąjungos (VRFS) narių susirinkime: balsavimas dėl pasitikėjimo ir karštos diskusijos.
„Žalgirio“ gretose – brazilas
2019 08 20
Legionierius
Kovą dėl Lietuvos čempionų titulo tęsiantis Vilniaus „Žalgiris“ pasirašė sutartį su 22-ejų saugu iš Brazilijos Higoru Vidaliu.
Ant olimpinio slenksčio – būrys lietuvių
2019 08 21
Žvilgsnis
Besibeldžiantys į Tokiją: šalia olimpinių kelialapių – mažiausiai 10 Lietuvos lengvaatlečių.
Sėkmingi lengvaatlečių startai
2019 08 19
Varžybos
Trišuolininkė Dovilė Kilty laimėjo varžybas Suomijoje, tarp lyderių įvairiose šalyse buvo ir daugiau Lietuvos lengvaatlečių.
Rekordininko debiutas Deimantinėje lygoje
2019 08 18
Deimantinė lyga
Ieties metikas Edis Matusevičius Deimantinėje lygoje debiutavo užimdamas šeštąją vietą.
 
Pergalingas lietuvių startas
2019 08 22
Turnyras
ITF turnyro „Tennis Pro Open Schlieren“ pirmajame rate Laurynas Grigelis šventė pergalę ir vienetų, ir dvejetų varžybose.
Po triumfo – šuolis reitinge
2019 08 19
Turnyras
Ričardas Berankis triumfavo Vankuveryje (Kanada) vykusiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyre „Odlum Brown Van Open“.
R.Berankis nepaliko japonui vilčių
2019 08 18
Turnyras
Vankuveryje (Kanada) vykstančio Teniso profesionalų asociacijos „Challenger“ serijos turnyro pusfinalyje Ričardas Berankis pralaimėjo tik du geimus.
„Šlubavau tarsi pašautas pėstininkas“
2019 08 14
Žvilgsnis
Į ringą grįžtantis Mantas Rimdeika: „Visada buvau gerietis, dabar viskas bus kitaip“ (VIDEO).
Kovotoją prajuokino varžovo iššūkis
2019 08 05
Žvilgsnis
Mindaugo Narausko į akistatą ringe iškviestas Henrikas Vikšraitis: „Dar kartą visiems įrodysiu, kad esu stipresnis, greitesnis, tikslesnis, geresnis.“
Lietuvos dziudo kovotojai - bronza
2019 07 28
Dziudo
Nors Justina Kmieliauskaitė pralaimėjo pirmajame Europos jaunimo dziudo taurės etapo rate, vėliau ji iškovojo bronzos medalį.
 
Aukštyn pakilo paskutinėje rungtyje
2019 08 19
Trekas
Frankfurte prie Oderio (Vokietija) vykstančio pasaulio jaunių dviračių treko čempionato vaikinų daugiakovės varžybose Mantas Bitinas užėmė 18-ą vietą.
Gatvėse – nuo kamanių būrio iki velnio
2019 08 18
Velomaratonas
„IKI Velomaratono“ metu į centrinės Vilniaus gatves išriedėjo tūkstančiai dviratininkų. Vieni lenktyniavo, kiti mėgavosi važiavo ir rodė išradingumą.
Lietuvos dviratininkei skilo šalmas
2019 08 17
Trekas
Frankurte prie Oderio vykstančiame pasaulio jaunių dviračių treko čempionate varžosi ir Lietuvos dviratininkai.
Rankininkių tikslas – atsispirti nuo dugno
2019 08 22
Žvilgsnis
Rugsėjo pabaigoje Lietuvos moterų rankinio rinktinė pradeda naują žygį į Europos čempionatą. Ją ten bandys nuvesti treneris Karolis Kaladinskas.
Klaipėdoje karaliauja rankinis
2019 08 13
Varžybos
Savaitę pradėjo jau trečiasis tarptautinis Klaipėdos gatvės rankinio turnyras, o netrukus kovos persikels į paplūdimį ir salę.
Lemiamame mače – pergalė
2019 08 08
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai baigė Europos čempionato B divizono grupės kovas ir žengė į pirmenybių Sakartvele pusfinalį.
 
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Dėl titulų kovos geriausieji
2019 08 14
Paplūdimio tinklinis
Savaitgalį Klaipėdoje, antrajame Melnragės paplūdimyje, vyks intriguojantis atviras Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas.
Tikslo link žengs ilgesniu keliu
2019 08 10
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkės Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė Vengrijoje tęsia kovą dėl apdovanojimų.
Ralyje gaus ir 8 litrų darbo tūrio varikliai
2019 08 21
Ralis
Jonas Gricevičius ir Tadas Dulskis pasišovė nustebinti „Lincoln Continental“ limuzinu, kurio ratus suka net 8,2 litro darbo tūrio benzininis variklis.
Trasa neatleido net menkiausių klaidų
2019 08 20
Driftas
Vokietijoje įvyko kvapą gniaužiantis penktasis „Drift Masters“ etapas bei „Iron Drift King“ varžybos.
Lietuvos čempionate – nauji lyderiai
2019 08 19
Motokrosas
Praėjusį savaitgalį Panevėžio „Sema“ trasoje vyko ketvirtasis Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
 
Karjeros posūkis – į Baltarusijos klubą
2019 08 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Ugnius Čižas kitą sezoną praleis Baltarusijoje – lietuvis pasirašė vienerių metų sutartį su Gardino „Neman“.
Vasarą – žiemos olimpiečių triumfas
2019 07 26
Biatlonas
Nemenčinėje vyko Lietuvos vasaros biatlono taurės I etapas. Jame sportininkai rungėsi šaudymo taškams, šaudymo dvikovų ir biatlono sprinto rungtyse.
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
Sportininkų maištas prieš rutiną
2019 08 22
Pomėgis
V.Korobovas, I.Davidovskis, O.Baleišytė, R. Saulius, M.J.Morauskaitė ir M. Vrašinskas. Kuo jie užsiima palikę kanojas, treką, stadioną?
Pasaulio čempionate – lietuvių staigmena
2019 08 22
Diskgolfas
Pasaulio diskgolfo čempionato debiutantė Lietuvos rinktinė buvo atsidūrusi ant bedugnės krašto, bet tęsia kovą dėl medalių.
Atrankos barjerą įveikė be vargo
2019 08 21
Baidarių ir kanojų irklavimas
Baidarininkas Artūras Seja ir kanojininkas Henrikas Žustautas laimėjo pasaulio čempionato atrankos plaukimus.
 
Tikslas – sugrąžinti vaikus į sveiką kelią
2019 08 22
Sveikatingumas
Siekdamas paskatinti vaikus ir paauglius pakankamai judėti, sveikatingumo klubas „Impuls“ įsteigė Vaikų sporto akademiją.
Už aktyvią veiklą – neeilinis įvertinimas
2019 08 19
Įvertinimas
Antverpeno mieste Belgijoje vykusioje Europos žolės riedulio federacijos 31-oje Generalinės Asamblėjos sesijoje išskirtinio dėmesio sulaukė Lieruva.
Titulai – ir ant ledo, ir vandenyje
2019 08 10
Žvilgsnis
Lietuvos dailiojo čiuožimo siela Lilija Vanagienė: apie ryškiausius įvykius, šuolius į vandenį, sūnaus šokius su kėde, žolės pjovimą, gyvenimo vyrus.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas