Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. balandžio 23 d. 09:25 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Žiemą – ant sniego, vasarą – ant vandens

Geriausias Lietuvos snieglentininkas Motiejus Morauskas: apie pasibaigusį sezoną, ilgus plaukus, Seppe vardą, krepšinį, olimpines viltis.

M.Morauskas ir jį treniruojantis tėvas A.Morauskas pasveikinti LTOK.
Sauliaus Čirbos nuotr.
M.Morauskas ir jį treniruojantis tėvas A.Morauskas pasveikinti LTOK.
Europos jaunimo olimpinio žiemos festivalio Sarajeve sidabrinis prizininkas snieglentininkas vilnietis Motiejus Morauskas buvo arti savo svajonės dalyvauti Pjongčango olimpinėse žaidynėse. Tačiau jai nebuvo lemta išsipildyti ir viltis teko atidėti ketveriems metams, kai vyks 2022 –ųjų Pekino olimpinės žiemos žaidynės. 

Talentingas 16-metis snieglentininkas baigė šiemetinį sezoną ir dabar dėmesį sutelkė į mokslus J. Basanavičiaus gimnazijoje, kur lanko dešimtą klasę. O po mokslų – išsvajotos Motiejaus atostogos: jėgos aitvarai, vandenlentės. Birželio pabaigoje jau lauks išvyka į kalnus, o liepos mėnesį prasidės jėgos pratybos, pasirengimas naujam snieglenčių sezonui.  

Sportininko tėvas ir treneris Artūras Morauskas teigia, kad sūnui šiemetinis sezonas, kaip niekada, buvo ilgas, tęsėsi beveik devynis mėnesius. Prasidėjo praėjusiais metais rugpjūtį ir buvo ypač  intensyvus. 

„Važinėjome į treniruočių stovyklas, varžybas. Tikslai buvo dar aukštesni nei mes pasiekėme, nepasitenkinu tuo, ką parodėme šį sezoną.  Planuose buvo patekti į kitų metų jaunimo olimpines žaidynes, tačiau nepatekome, truputį pritrūkome sėkmės užimti aukštesnę poziciją per pasaulio jaunimo čempionatą. „Big Air“ rungtyje Motiejus buvo 11-as. Planavome patekti į dešimtuką, o geriausiu atveju – gal netgi į penketuką. Nepasisekė ir „Slopestyle“ rungtyje, kur nepatekome į finalą, o planas  buvo – 20-ukas, kuris garantavo patekimą į finalą. Tai mums užkirto kelią dalyvauti 2020 m. olimpinėse jaunimo žaidynėse“, - sako A. Morauskas.
 
Savo sūnaus sezoną jis įvertino taip: kaip ir neblogas, bet galėjo būti dar geresnis. 

Sportininko mama Daiva, kartu su vyru vadovaujantys įstaigai „Vėjo zona“ ir populiarinantys snieglentes, vandenlentes, burlentes, jėgos aitvarus, pripažįsta, kad ji – daugiau savo vaikų, žinomos lengvaatletės bėgikės Modestos Morauskaitės, dabar besitreniruojančios Ispanijoje, ir snieglentininko Motiejaus administratorė: ir vadybininkė, gydytoja, virtuvės vedėja, rūpinasi sveika mityba. 

 „Iš tų pinigų, kuriuos užsidirbame, dalinai finansuojame papildomus Motiejaus užsiėmimus. Visą dėmesį esame sutelkę ir savo meilę atiduodame vaikams. Kai jie augo, buvo dideli neklaužados ir padūkę, tačiau jau tada buvo asmenybės, turėjo tvirtą charakterį, kurio negalėjome slopinti. Vaikus  stengėmės nukreipti teisinga linkme, kur jie galėtų išlieti savo didžiulę energiją. Dabar aš didžiuojuosi Modesta ir Motiejumi, kurie tapo puikiais žmonėmis“, - džiaugiasi sportininkų mama. 
 
Morauskų šeimoje glaudžiasi ir du keturkojai augintiniai Bendzė ir Roka, paimti iš gyvūnų priglaudų. Šeima, vykdama į treniruočių stovyklas, varžybas, oro uostus pasitikti sugrįžtančių vaikų, pasiima ir šunis. 

Kai Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete vyko Europos jaunimo olimpinio žiemos festivalio sportininkų pagerbimas, LTOK vadovė Daina Gudzinevičiūtė Morauskų šeimą pakvietė atvykti su savo augintiniais. Tačiau šeima nedrįso jų pasiimti kartu. 

Kaip pasibaigusį sezoną vertina pats M.Morauskas? „Manau, kad jis buvo visai neblogas, juo esu patenkintas. Dukart lipau ant nugalėtojų pakylos, užėmiau aukštesnių pozicijų nei ankstesniais metais. Išmokau nemažai naujų triukų, pasirodžiau gerai varžybose Europoje ir neblogai pasaulyje. Tačiau likau nepatenkintas savo pasirodymu pasaulio jaunimo čempionate, kuriame buvau 11-as. Tam buvo priežasčių. Per vieną iš treniruočių nukritau ir gana smarkiai susitrenkiau nugarą bei sėdmenis, per čempionatą negalėjau 100 procentų padaryti to, ką norėjau ir galėjau.  Prieš čempionatą turėjau visiškai kitą planą, tačiau per varžybas buvau priverstas atlikti kitus triukus. Dabar jau sveikstu, viskas gerai," - teigia sportininkas.


Ar gaila, kad sezonas baigėsi?
Labai. Norėtųsi, kad tas sezonas tęstųsi ir tęstųsi, kad tik galėčiau skrieti snieglentėmis. Deja, nenumaldomai artėja vasara.  

Dabar kibai į mokslus, nori pasivyti klasės draugus, o į treniruočių stovyklas ar imdavai vadovėlių?
Visada pasiimdavau, tik per treniruočių stovyklas gal ne tiek daug mokydavausi kiek klasiokai mokykloje. 
 
Nuo klasės draugų esu gerokai atsilikęs, bet juos bandau vytis ir skolas išlaikyti kuo geresniais pažymias.  

Artėja ir atostogos.
Tos mano atostogos labai trumpos. Atsigausiu ir fiziškai pradėsiu rengtis kitam sezonui bei šiemetinei vasarai.   
 
Lankau sveiko sporto klubą „Alfa Steps“, kur dirba kineziterapeutai ir jie veda valandos treniruotes. Ten dirbu su savo kūnu, po to dar turiu individualių užduočių.  

Vasarą rinksiuosi tėčio sporto šakas – jėgos aitvarus, vandenlentes.

Su tėvais vasaras praleidžiame prie Kuršių marių, o tėtis yra jėgos aitvarų  vienas pradininkų Lietuvoje, tai kartu ir aš išmokau šio sporto subtilybių. 
 
O vandenlenčių parkas yra netoli nuo namų, tai vis pasinaudoju proga prašliuožti. Tačiau gyvenime man niekas neatstoja snieglenčių.  

Esi ganėtinai aukštas, ar nežaidi krepšinio? 
Ne. Kaip sakoma, turiu dvi kairiąsias rankas ir man krepšinio aikštelėje visiškai nesiseka, nors mano ūgis 196 cm.
 
Savo sportinę karjerą pradėjau nuo paprastų lygumų slidžių, bet jos man nepatiko. O snieglentėmis iš karto susižavėjau. 

Net ir šiltomis dienomis vaikštai su vilnone kepuraite, ar ji – tavo talismanas?
Kepurė nėra mano talismanas. Kadangi užsiauginau ilgus plaukus, kurie krenta į akis, tai man patinka, kad kepurė juos prilaiko. 
 
Nuo pat vaikystės esu ilgaplaukis. Kai atsibosdavo, kartais nusikirpdavau netgi plikai, bet vėl užsiaugindavau.

Kai plaukus kerpuosi, su jais nebūna gaila skirtis, jų gaila mano mamai. Anksčiau mane kai kas netgi maišydavo su mergaite, bet į tai nekreipdavau dėmesio. 

Kitų šalių sportininkams sunku ištarti tavo vardą, kaip jie į tave kreipiasi?
Seppe. Yra vienas snieglentininkas iš Belgijos, kurio vardas Seppe ir jis taip pat yra aukštas, ilgaplaukis. Abu esame kažkuo panašūs, tai jo vardas ir prigijo man.     
 
Kokios tavo galimybės patekti į Pekino olimpines žiemos žaidynes?
Manau, kad turiu daug šansų. 
 
Tačiau olimpinės žaidynės nebūtų mano svajonių svajonė. Žinoma, olimpiada – tai grandiozinis renginys, tačiau mano didžiausia svajonė – kad visiems įrodyčiau, jog  norint svariai pasirodyti snieglenčių sporte nebūtinos puikios sąlygos, kalnai. 

Žiemą, jeigu būnu Vilniuje, treniruojuosi ir Liepkalnyje. Tačiau daugiausiai  laiko praleidžiu ten, kur vyksta varžybos. Labiausiai patinka treniruotis Austrijoje. 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Žalgiris“ pusfinalyje neužtruko
2019 05 23
LKL
Ketvirtąjį kėlinį spurtu pradėjęs Kauno „Žalgiris“ nubraukė Panevėžio „Lietkabelio“ viltis sukurti didesnę intrigą „Betsafe–LKL“ pusfinalyje.
85 metų „Neptūno“ fanas nebijo iššūkių
2019 05 23
Žvilgsnis
„Neptūną“ palaikau jau nuo 1985-ųjų, iš viso jau yra 34 ar 35 metai. Ir dar galvoju kokius metus kitus palaikyti“, – su šypsena teigia A. Karbauskas
Lietuviai pastebimi tarp Europos talentų
2019 05 23
Stovykla
Jr. NBA Europos atrankos stovykloje Bolonijoje dalyvavo geriausi jaunieji krepšininkai iš 24 Europos šalių. Tarp jų – ir lietuviai.
 
„Futbole sėkmės nėra – arba įmuši, arba ne“
2019 05 23
A lyga
„Žalgirio“ treneris Marekas Zubas po pralaimėjimo „Sūduvos“ ekipai: „Mes patys pavertėme „Sūduvos“ vartininką rungtynių herojumi.“
Vienys ne tik spalvos, bet ir sutartis
2019 05 23
Sutartis
„Kauno Žalgirio“ futbolo klubo atstovai viešėjo Ukrainoje, kur sudėjo parašus ant bendradarbiavimo sutarties su Lvivo „Karpaty“.
A lygoje – Holivudo verti scenarijai
2019 05 22
A lyga
A lygos lyderių akistatoje „Sūduva“ pranoko dviejų baudinių neįmušusį „Žalgirį“, o „Stumbras“ pirmavo 3:0, bet pralaimėjo „Kauno Žalgiriui“.
Į elito kovas – su didelėmis ambicijomis
2019 05 23
Anonsas
„Džiaugiamės subūrę pajėgią komandą ir tikimės iškovoti kuo daugiau prizinių vietų", - prieš Europos čempionų taurės finalą teigė „Cosma“ prezidentas.
Geriausi Šėtos bėgimo prizai – vaikams
2019 05 23
Bėgimas
Gegužės 26 d. vyks „Šėtos bėgimas“, skirtas Šėtos miestelio 657-osioms metinėms. Kartu tai bus jau devintasis Lietuvos bėgimo taurės (LBT) etapas.
Trasoje – nuo darželinukų iki mokytojų
2019 05 20
Varžybos
Olimpinio čempiono Remigijaus Valiulio ir Panevėžio mero taurės varžybose jėgas išmegino apie 700 bėgikų.
 
Pirmas turnyras abejingų nepaliko
2019 05 22
Turnyras
Paaiškėjo penkių skirtingų grupių SEB arenos 10-mečio taurės turnyro nugalėtojai. Bent viename iš penkių finalų vyko tikra drama.
Naudingiausia teniso mokytis vasarą
2019 05 21
Tenisas
Jau 11 metų veikianti Vilniaus teniso akademija pateikia bent penkias priežastis, kodėl vertėtų teniso mokytis būtent vasarą.
Šimtmečio proga - piniginiai prizai
2019 05 20
Tenisas
LTS įsteigė 5 tūkst. eurų Lietuvos teniso čempionato prizinį fondą, kurį išdalins vyrų ir moterų turnyrų nugalėtojams ir prizininkams.
Debiutinis turnyras paženklintas rekordu
2019 05 23
Graplingo imtynės
Į pirmąkart istorijoje Aukštaitijos sostinėje surengtą Panevėžio miesto atvirąjį graplingo čempionatą susirinko beveik 200 atletų.
"Boksas - ne galvų daužymas"
2019 05 21
Boksas
JAV gyvenantis olimpietis Egidijus Kavaliauskas įsitraukė į Olimpinės dienos bumą ir mokė žinomus šalies žmones bokso paslapčių
Kilti dar aukščiau sutrukdė trauma
2019 05 18
Tekvondo
Pasaulio tekvondo čempionatas: dvi K. Tvaronavičiūtės pergalės, kelią tolyn užkirtusi trauma, devinta vieta ir naujas įrašas Lietuvos tekvondo istorijoje.
 
Sezoną pergalėmis pradėjo favoritai
2019 05 21
MTB
Per 1000 įvairaus amžiaus dviratininkų pradėjo naują MTB dviračių lenktynių sezoną Druskininkų maratonu.
Užsidirbo reitingo taškų
2019 05 19
Lenktynės
Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas Prancūzijoje vykusiose daugiadienėse dviratininkų lenktynėse iškovojo 20 vietą ir pelnė pasaulio reitingo taškų.
Prie sidabro pridėjo auksą
2019 05 19
Trekas
Minske vykstančiose tarptautinėse dviračių treko varžybose „Grand Prix Minsk“ lietuvis G. Serafinas laimėjo keirino rungtį ir pelnė aukso medalį.
Lemiamame mūšyje – dramatiška atomazga
2019 05 22
Moterų rankinis
Lietuvos moterų rankinio lyga turi naujas čempiones. Auksą lemiamose finalo rungtynėse išplėšė Kauno rajono „Cascados–Garliavos SM“ komanda (VIDEO).
Prireiks lemiamo mačo
2019 05 18
Moterų rankinis
Po ketvirtųjų Lietuvos moterų rankinio lygos rungtynių tapo aišku, kad po septynerių metų pertraukos čempionėms išsiaiškinti reikės lemiamo penktojo mačo.
Devintojo aukso link – tiesiausiu keliu
2019 05 15
LRL
„Dragūno“ rankininkai trečiose finalo serijos rungtynėse įveikė „Šviesos“ ekipą, laimėjo seriją 3:0 ir devintą kartą triumfavo Lietuvos čempionate.
 
Tikslas – pakeisti požiūrį į tinklinį
2019 05 22
Interviu
Italijoje žaidžianti tinklininkė I.Sorokaitė: „Lietuvoje nėra tokios tinklinio, kaip profesionalaus sporto, kultūros. Tokios, kokia yra krepšinyje.“
Po nervų karo – nesėkmė
2019 05 18
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkams A. Rumševičiui ir L. Každailiui kelią į FIVB turnyro „Aydin Masters" pusfinalį apmaudžiai užkirto olandai.
Lietuviai žengė į atkrintamąsias
2019 05 17
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis užtikrintai nugalėjo šeimininkus turkus ir "Aydin Open" turnyre žengė tolyn.
A.Juknevičiui – FIA komisaro pareigos
2019 05 23
Įvertinimas
Naujam Dakaro iššūkiui Saudo Arabijoje besiruošiantis Antanas Juknevičius sulaukė tarptautinio pripažinimo.
Intensyvus žvyro ralio sezono atidarymas
2019 05 23
Ralis
Artėjantį savaitgalį Liepojos regione vyksta trečiasis Europos ralio čempionato etapas, kuriame varžosi ir kelios lietuviškos komandos.
Lietuvos lenktynininkas neatlaikė įtampos
2019 05 22
Autokrosas
Europos automobilių kroso etapas Vokietijoje lenktynininkui Tautvydui Urbai buvo svarbi repeticija prieš kovas Vilkyčiuose.
 
Lietuvės sulaukė istorinio IIHF sprendimo
2019 05 23
Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) kongrese nuspręsta, jog Lietuvos moterų rinktinė pirmą kartą istorijoje dalyvaus pasaulio čempionate.
Lietuviai patyrė antrą nesėkmę
2019 05 21
Badmintonas
Pasaulio mišrių komandų badmintono čempionato antrajame grupės mače Lietuvos rinktinė 0:5 pralaimėjo Šri Lankai.
Įspūdį padarė lietuvio charakteris
2019 05 15
Ledo ritulys
Lietuvos vyrų rinktinės puolėjas Tadas Kumeliauskas keliasi į Vokietijos antrosios lygos ledo ritulio komandą.
Į finalą – tvirtu žingsniu
2019 05 23
Šiuolaikinė penkiakovė
Šiuolaikinės penkiakovės Pasaulio taurės IV etape Prahoje moterų varžybų atrankos barjerą sėkmingai įveikė Ieva Serapinaitė.
Lietuvos rinktinę į kovas ves afrikietis
2019 05 22
Treneris
„Lietuvoje turime puikiu žaidėjus, su kuriais galime šį sezoną nuveikti kažką ypatingo“, - sako Lietuvos regbio-7 rinktinės strategas P. Rossas-Allenas.
Olimpinės dienos šurmulys – ir Danės upėje
2019 05 22
Olimpinė diena
Olimpinės dienos renginiai Klaipėdoje vyks ne tik sausumoje, bet ir Danės upėje.
 
Ant medalių – saulė ir paparčio žiedas
2019 05 23
Europos žaidynės
Pagrindinis Minske vyksiančių Europos žaidynių medalių akcentas – oficialiu žaidynių simboliu tapęs paparčio žiedas.
Kodėl R.Javtokui pavydi žmona?
2019 05 23
Žvilgsnis
„Čia esantis kvapas tikrai kitoks nei rūbinėse po gerų varžybų ar treniruočių“, - juokėsi kosmetikos gamykloje apsilankęs Robertas Javtokas (VIDEO).
„Rūta nusipelnė pagarbos ir padėkos“
2019 05 23
Žvilgsnis
Prezidentas Valdas Adamkus: apie netikėtą olimpinės čempionės sprendimą, pietus su visa jos šeima, plaukimo įtaką jo sveikatai, LKL kovas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas